cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Swanetia - drogowskaz na Kaukaz, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Swanetia - drogowskaz na Kaukaz, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Swanetia - drogowskaz na Kaukaz, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Swanetia - drogowskaz na Kaukaz, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Swanetia - drogowskaz na Kaukaz, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Swanetia - drogowskaz na Kaukaz, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Swanetia - drogowskaz na Kaukaz, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Swanetia - drogowskaz na Kaukaz, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Swanetia - drogowskaz na Kaukaz, Gruzja
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Swanetia - drogowskaz na Kaukaz
star 3

Gruzja
Ocena wycieczki objazdowej Swanetia - drogowskaz na Kaukaz:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Swanetia - drogowskaz na Kaukaz w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Gruzji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Położenie:

Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych). W Mestii ze względu na ograniczoną bazę noclegową możliwe zakwaterowanie w rodzinnych pensjonatach.
Zakwaterowanie:

Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu w Gruzji w Batumi w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w katalogu " Wypoczynek - Gruzja" i w systemie rezerwacyjnym.
Do dyspozycji gości:

w hotelu restauracja i bar.
Pokoje:

2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Wyżywienie:

śniadania kontynentalne typu bufet oraz kolacje lub obiady (5) wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików).
Kategoria lokalna:

Kategoria lokalna: ***
Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na . Przelot do Batumi, odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu w Batumi lub okolicy. Zakwaterowanie i nocleg. W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu.
Dzień 2
Po śniadaniu i wykwaterowaniu krótkie zwiedzanie Batumi. Stolica Adżarii jest dziś najsłynniejszym kurortem morskim Gruzji. Powszechnie znane są tutejsze plaże oraz jedna z najdłuższych na świecie promenad, przyciągająca rzesze spacerowiczów. Podziwiać tu można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań i subtropikalną roślinność. Śpiewające fontanny, kluby i restauracje, delfinarium, różnorodne atrakcje - wszystko to czyni miasto pełnym życia i niepowtarzalnym. Zobaczymy promenadę z Wieżą Alfabetu i instalację Ali i Nino, statuę Medei, nawiązującą do mitu o złotym runie, jak również jeden z ulubionych placów batumczyków - Piazzę. Następnie przejazd do Zugdidi, gdzie zwiedzimy kompleks pałacowy Dadianich. Ta imponująca, położona w parku rezydencja lokalnych książąt powstawała wprawdzie od XVII w, jednak burzliwa historia, liczne przebudowy i odmienne gusta kolejnych gospodarzy sprawiły, iż efekt końcowy wyraźnie przypomina średniowieczny zamek. Posiadłość została przekształcona w muzeum już w 1850 r. Obecnie mieści się tu bogata i różnorodna kolekcja dokumentująca historię rejonu. Po południu przejedziemy malowniczą, górską trasą do Mestii. Niedawno odnowiona droga wije się po zboczach coraz wyższych gór gwarantując podróżnym wspaniałe widoki. Późnym popołudniem przyjazd do Mestii, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 280 km)
Dzień 3
Po śniadaniu przejedziemy samochodami terenowymi do Uszguli. Wybór środka transportu nie jest tu przypadkowy: droga nie jest utwardzona. Bywa, że wiosną niektóre odcinki trzeba po roztopach budować na nowo. Na trasie zobaczymy słynne kamienne wieże obronne, które wciąż wchodzą w skład miejscowych obejść. Trudno o bardziej malowniczy widok, który kojarzyłby się tak jednoznacznie z tym rejonem świata. Te jedyne w swoim rodzaju konstrukcje, które dziś postrzegamy jako romantyczną ciekawostkę, jeszcze całkiem niedawno dawały tubylcom schronienie i szansę przeżycia w skrajnie trudnych warunkach. Mieszkańcy Uszguli twierdzą, że ich niewielka, malownicza wioska jest najwyżej położoną, stałą osadą w Europie (2200 m n.p.m.). Przy dobrej widoczności rozciągają się stąd wspaniałe widoki na Szcharę (5193 m.n.p.m.), najwyższy szczyt Gruzji a trzeci najwyższy szczyt Kaukazu. Okolice Uszguli zostały objęte w 1996r. patronatem UNESCO. Powrót na kolację i nocleg do Mestii. (Trasa ok. 80 km)
Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd w stronę Kutaisi. Wracając ze Swanetii zatrzymamy się jeszcze na punkcie widokowym zapory na rzece Inguri. Ta największa na Kaukazie hydroelektrownia dostarcza ok. 40% energii elektrycznej produkowanej w Gruzji. Zapora o wysokości 270 m pozwala na zgromadzenie ponad miliona m3 wody - jest to jedna z największych na świecie konstrukcji tego typu. W okolicach Kutaisi zwiedzimy jaskinię Prometeusza. Trasa udostępniona zwiedzającym ma ponad kilometr i prowadzi przez sześć podziemnych komnat - pokonamy tu ponad 800 schodów. Wrażenie potęguje nastrojowa muzyka i specjalnie dobrane oświetlenie. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja w hotelu, nocleg w okolicach Kutaisi. (Trasa ok. 240 km)
Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu odbędziemy spacer po mieście. Zobaczymy bogato zdobioną Fontannę Kolchidy, centralny park - ulubione miejsce spotkań mieszkańców miasta, przejdziemy także obok niewielkiego pałacu królów Imeretii oraz sfotografujemy się z rzeźbami skoczków na Białym Moście. Odwiedzimy także lokalny bazar, na którym będzie można zakupić świeże owoce, znane gruzińskie sery i domowej produkcji czaczę. Następnie przejedziemy do Upliscyche, miasta skalnego, położonego w malowniczej dolinie rzeki Kury. Budowane od V w. p.n.e do wieków średnich pełniło funkcję ważnego ośrodka handlowego. Po zwiedzaniu Upliscyche, przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 270 km)
Dzień 6
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy. Przejedziemy reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego, mijając m.in. olśniewający gmach Opery i stary Parlament oraz przespacerujemy się po Starym Mieście. Zobaczymy m.in. złoty pomnik św. Jerzego, kościół Sioni skrawający jedną z najświętszych relikwii Gruzji - krzyż św. Nino, plac Niepodległości,liczne kamienice o ażurowych balkonach. Wjedziemy także kolejką linową pod twierdzę Narikala, skąd roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na miasto, podejdziemy również pod słynne tbiliskie łaźnie. Powrót do hotelu w Tbilisi lub w czasie wolnym możliwość odwiedzenia jednego z tbiliskich muzeów (Muzeum Narodowe lub Muzeum Ikon zwiedzanie i płatność we własnym zakresie), albo wizyta na słynnym stołecznym pchlim targu, tzw. Suchym Moście. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu. Fakultatywnie wieczór gruziński z tańcami kaukaskimi i muzyką w lokalnej restauracji (dodatkowo płatny ok.30 Eur). (Trasa ok. 80 km)
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Mcchety, stolicy starożytnego Królestwa Iberii, a dziś jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju. Zatrzymamy się na punkcie widokowym przy kościółku Dżwari, skąd rozciąga się widok, który zachwycał rosyjskich poetów romantycznych. W Mcchecie zwiedzimy świątynię Sweti Cchoweli, do niedawna siedzibę patriarchów, w której zgromadzono wiele cennych relikwii i ikon. Po czasie wolnym na kawę i zakup pamiątek wyruszymy do Batumi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 420 km)
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfery: - dla klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu przejazd do wybranego hotelu w Batumi i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski - dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko i powrót do Polski.
Uwagi do programu
- ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania. - pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - w Gruzji, poza plażami Batumi, od turysty oczekiwany jest skromny ubiór: mężczyźni powinni mieć długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana. Wszyscy (zarówno kobiety jak i mężczyźni) powinni mieć okryte ramiona, kobiety nie powinny nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych - inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do niektórych zwiedzanych obiektów. - uczestnicy objazdu, ze względu na pobyt w terenach wysokogórskich, proszeni są o zabranie ciepłych okryć oraz wygodnego obuwia bez względu na porę roku. Pamiętajmy, że na trasie pokonujemy odcinki, gdzie pogoda może znacznie różnić się od upalnych dolin. Przyda się cieplejsze okrycie chroniące również przed deszczem oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym. - dla pań przydatna będzie chusta w Gruzji w wielu obiektach sakralnych od kobiet wymaga się nakrycia głowy. - w Gruzji będzie konieczność wymiany pieniędzy na lokalną walutę - gruzińskie lari (GEL). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com. - lokalne bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych. W mniej rozwiniętych rejonach (Mestia i okolice) należy jednak posługiwać się gotówką. - w Gruzji działają telefony polskich operatorów GSM. Pytania odnośnie opłat za usługi w roamingu prosimy kierować bezpośrednio do operatorów. - w Gruzji w dalszym ciągu najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski. Wbrew utartemu przekonaniu Gruzini nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem. - na wszystkie leki wwożone do Gruzji Klienci powinni mieć recepty/zaświadczenia lekarskie, a zestaw mieć w bagażu podręcznym. Inaczej mogą zostać rozpakowane główne bagaże a leki bez zaświadczeń mogą zostać zatrzymane.
Obowiązuje absolutny zakaz wwożenia do Gruzji leków zawierających kodeinę lub pseudoefedrynę ( np. Ibuprom ).
Szczegółowe informacje do uzyskania w Ambasadzie Gruzji w Warszawie tel. 22 616 62 21/lub 22/lub 25. Każdy bagaż przed wyjściem z hali przylotów jest prześwietlany. Podobnie przy wylocie: tu kontrola ikon, noży, pamiątek stylizowanych na antyki. Każdy taki przedmiot musi mieć oficjalny certyfikat zezwalający na jego wywóz z kraju. Niektóre sklepy wydają go od razu, ale nie zawsze i nie wszędzie. -ze względu na odmienną florę bakteryjną zalecamy zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym tylp Stoperan (leki te są dozwolone w Gruzji i nie ma konieczności poiadania na nie zaświadczenia lekarskiego).
Wizy
Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym do Gruzji - Batumi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Batumi w wybranym hotelu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań i 5 obiadów lub kolacji), a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System - ok.90 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek), napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym do Gruzji - Batumi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Batumi w wybranym hotelu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań i 5 obiadów lub kolacji), a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System - ok.90 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek), napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych.
Wizy - informacje dla sprzedawców

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6. Sprawdź opinie:
Wizy

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu
META Description

Batumi - czarnomorski kurort ? Tbilisi - najpiękniejsze miasto Kaukazu? Swanetia - kamienne wieże i szczyty Kaukazu ? pałac Dadianich w Zugdidi• dolina Inguri • Kaukaz wysoki w okolicach Uszguli (UNESCO) •Kutaisi - fontanna Kolchidy i jaskinia Prometeusza ? Upliscyche - skalne miasto ?Mccheta - stolica starożytnej Iberii ?


Opis hotelu Swanetia - drogowskaz na Kaukaz według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Położenie: Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych). W Mestii ze względu na ograniczoną bazę noclegową możliwe zakwaterowanie w rodzinnych pensjonatach. Zakwaterowanie: Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu w Gruzji w Batumi w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w katalogu " Wypoczynek - Gruzja" i w systemie rezerwacyjnym. Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar. Pokoje: 2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami. Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet oraz kolacje lub obiady (5) wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Kategoria lokalna: Kategoria lokalna: ***

Program

Dzień 1 Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Batumi, odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu w Batumi lub okolicy. Zakwaterowanie i nocleg. W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu. Dzień 2 Po śniadaniu i wykwaterowaniu krótkie zwiedzanie Batumi. Stolica Adżarii jest dziś najsłynniejszym kurortem morskim Gruzji. Powszechnie znane są tutejsze plaże oraz jedna z najdłuższych na świecie promenad, przyciągająca rzesze spacerowiczów. Podziwiać tu można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań i subtropikalną roślinność. Śpiewające fontanny, kluby i restauracje, delfinarium, różnorodne atrakcje - wszystko to czyni miasto pełnym życia i niepowtarzalnym. Zobaczymy promenadę z Wieżą Alfabetu i instalację Ali i Nino, statuę Medei, nawiązującą do mitu o złotym runie, jak również jeden z ulubionych placów batumczyków - Piazzę. Następnie przejazd do Zugdidi, gdzie zwiedzimy kompleks pałacowy Dadianich. Ta imponująca, położona w parku rezydencja lokalnych książąt powstawała wprawdzie od XVII w, jednak burzliwa historia, liczne przebudowy i odmienne gusta kolejnych gospodarzy sprawiły, iż efekt końcowy wyraźnie przypomina średniowieczny zamek. Posiadłość została przekształcona w muzeum już w 1850 r. Obecnie mieści się tu bogata i różnorodna kolekcja dokumentująca historię rejonu. Po południu przejedziemy malowniczą, górską trasą do Mestii. Niedawno odnowiona droga wije się po zboczach coraz wyższych gór gwarantując podróżnym wspaniałe widoki. Późnym popołudniem przyjazd do Mestii, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 280 km) Dzień 3 Po śniadaniu udamy się na spacer po Mestii. Zobaczymy słynne kamienne wieże obronne, które wciąż wchodzą w skład miejscowych obejść. Trudno o bardziej malowniczy widok, który kojarzyłby się tak jednoznacznie z tym rejonem świata. Te jedyne w swoim rodzaju konstrukcje, które dziś postrzegamy jako romantyczną ciekawostkę, jeszcze całkiem niedawno dawały tubylcom schronienie i szansę przeżycia w skrajnie trudnych warunkach. Następnie przejedziemy samochodami terenowymi do Uszguli. Wybór środka transportu nie jest tu przypadkowy: droga nie jest utwardzona. Bywa, że wiosną niektóre odcinki trzeba po roztopach budować na nowo. Mieszkańcy Uszguli twierdzą, że ich niewielka, malownicza wioska jest najwyżej położoną, stałą osadą w Europie (2200 m n.p.m.). Przy dobrej widoczności rozciągają się stąd wspaniałe widoki na Szcharę (5193 m.n.p.m.), najwyższy szczyt Gruzji a trzeci najwyższy szczyt Kaukazu. Okolice Uszguli zostały objęte w 1996r. patronatem UNESCO. Powrót na kolację i nocleg do Mestii. (Trasa ok. 80 km) Dzień 4 Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd w stronę Kutaisi. Wracając ze Swanetii zatrzymamy się jeszcze na punkcie widokowym zapory na rzece Inguri. Ta największa na Kaukazie hydroelektrownia dostarcza ok. 40% energii elektrycznej produkowanej w Gruzji. Zapora o wysokości 270 m pozwala na zgromadzenie ponad miliona m3 wody - jest to jedna z największych na świecie konstrukcji tego typu. W okolicach Kutaisi zwiedzimy jaskinię Prometeusza. Trasa udostępniona zwiedzającym ma ponad kilometr i prowadzi przez sześć podziemnych komnat - pokonamy tu ponad 800 schodów. Wrażenie potęguje nastrojowa muzyka i specjalnie dobrane oświetlenie. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja w hotelu, nocleg w okolicach Kutaisi. (Trasa ok. 240 km) Dzień 5 Po śniadaniu i wykwaterowaniu odbędziemy spacer po mieście. Zobaczymy bogato zdobioną Fontannę Kolchidy, centralny park - ulubione miejsce spotkań mieszkańców miasta, przejdziemy także obok niewielkiego pałacu królów Imeretii oraz sfotografujemy się z rzeźbami skoczków na Białym Moście. Odwiedzimy także lokalny bazar, na którym będzie można zakupić świeże owoce, znane gruzińskie sery i domowej produkcji czaczę. Następnie przejedziemy do Upliscyche, miasta skalnego, położonego w malowniczej dolinie rzeki Kury. Budowane od V w. p.n.e do wieków średnich pełniło funkcję ważnego ośrodka handlowego. Po zwiedzaniu Upliscyche, przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 270 km) Dzień 6 Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy. Przejedziemy reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego, mijając m.in. olśniewający gmach Opery i stary Parlament oraz przespacerujemy się po Starym Mieście. Zobaczymy m.in. złoty pomnik św. Jerzego, kościół Sioni skrawający jedną z najświętszych relikwii Gruzji - krzyż św. Nino, plac Majdan, jak również niezliczone kamienice o ażurowych balkonach. Wjedziemy także kolejką linową pod twierdzę Narikala, skąd roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na miasto, podejdziemy również pod słynne tbiliskie łaźnie. Powrót do hotelu w Tbilisi lub w czasie wolnym możliwość odwiedzenia jednego z tbiliskich muzeów (Muzeum Narodowe lub Muzeum Ikon zwiedzanie i płatność we własnym zakresie), albo wizyta na słynnym stołecznym pchlim targu, tzw. Suchym Moście. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu. Fakultatywnie wieczór gruziński z tańcami kaukaskimi i muzyką w lokalnej restauracji (dodatkowo płatny ok. 25 Eur). (Trasa ok. 80 km) Dzień 7 Po śniadaniu przejazd do Mcchety, stolicy starożytnego Królestwa Iberii, a dziś jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju. Zatrzymamy się na punkcie widokowym przy kościółku Dżwari, skąd rozciąga się widok, który zachwycał rosyjskich poetów romantycznych. W Mcchecie zwiedzimy świątynię Sweti Cchoweli, do niedawna siedzibę patriarchów, w której zgromadzono wiele cennych relikwii i ikon. Po czasie wolnym na kawę i zakup pamiątek wyruszymy do Batumi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 420 km) Dzień 8 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfery: - dla klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu przejazd do wybranego hotelu w Batumi i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski - dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko i powrót do Polski. Uwagi do programu - ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania. - pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - w Gruzji, poza plażami Batumi, od turysty oczekiwany jest skromny ubiór: mężczyźni powinni mieć długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana. Wszyscy (zarówno kobiety jak i mężczyźni) powinni mieć okryte ramiona, kobiety nie powinny nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych - inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do niektórych zwiedzanych obiektów. - uczestnicy objazdu, ze względu na pobyt w terenach wysokogórskich, proszeni są o zabranie ciepłych okryć oraz wygodnego obuwia bez względu na porę roku. Pamiętajmy, że na trasie pokonujemy odcinki, gdzie pogoda może znacznie różnić się od upalnych dolin. Przyda się cieplejsze okrycie chroniące również przed deszczem oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym. - dla pań przydatna będzie chusta w Gruzji w wielu obiektach sakralnych od kobiet wymaga się nakrycia głowy. - w Gruzji będzie konieczność wymiany pieniędzy na lokalną walutę - gruzińskie lari (GEL). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com. - lokalne bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych. W mniej rozwiniętych rejonach (Mestia i okolice) należy jednak posługiwać się gotówką. - w Gruzji działają telefony polskich operatorów GSM. Pytania odnośnie opłat za usługi w roamingu prosimy kierować bezpośrednio do operatorów. - w Gruzji w dalszym ciągu najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski. Wbrew utartemu przekonaniu Gruzini nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem. - na wszystkie leki wwożone do Gruzji Klienci powinni mieć recepty/zaświadczenia lekarskie, a zestaw mieć w bagażu podręcznym. Inaczej mogą zostać rozpakowane główne bagaże a leki bez zaświadczeń mogą zostać zatrzymane. Obowiązuje absolutny zakaz wwożenia do Gruzji leków zawierających kodeinę lub pseudoefedrynę ( np. Ibuprom ). Szczegółowe informacje do uzyskania w Ambasadzie Gruzji w Warszawie tel. 22 616 62 21/lub 22/lub 25. Każdy bagaż przed wyjściem z hali przylotów jest prześwietlany. Podobnie przy wylocie: tu kontrola ikon, noży, pamiątek stylizowanych na antyki. Każdy taki przedmiot musi mieć oficjalny certyfikat zezwalający na jego wywóz z kraju. Niektóre sklepy wydają go od razu, ale nie zawsze i nie wszędzie. Wizy Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Gruzji - Batumi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Batumi w wybranym hotelu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań i 5 obiadów lub kolacji), a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków - ok. 70 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek), napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Gruzji - Batumi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Batumi w wybranym hotelu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań i 5 obiadów lub kolacji), a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków - ok. 70 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek), napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Wizy

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotuHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.