cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Islas Bonitas, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Islas Bonitas, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Islas Bonitas, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Islas Bonitas, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Islas Bonitas, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Islas Bonitas, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Islas Bonitas, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Islas Bonitas, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Islas Bonitas, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Islas Bonitas, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Islas Bonitas, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Islas Bonitas, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Islas Bonitas, Hiszpania
1 / 13
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
04.04 - 12.04
już od 4689 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
16.05 - 24.05
już od 4519 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Islas Bonitas

Hiszpania
Ocena wycieczki objazdowej Islas Bonitas:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 04 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 16 maja 2019

Wycieczka objazdowa Islas Bonitas w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Hiszpanii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Wyspy Kanaryjskie / Wyspy Kanaryjskie

Opis oferty:

La Gomera • La Palma • TeneryfaTrzy wyspy Archipelagu Kanaryjskiego w ciągu jednego tygodnia! Każda ma niepowtarzalny urok i atmosferę, każda warta jest, by przeżyć na niej niesamowitą przygodę. Wyspy Kanaryjskie, znane już starożytnym jako "wyspy szczęśliwe", urzekają fantastyczną mozaiką krajobrazów i bujną, niepowtarzalną przyrodą. Teneryfa to urwiste zbocza gór, w głębi wyspy najwyższy szczyt Hiszpanii - wulkan Pico del Teide. Dostępna zaledwie w niecałą godzinę podróży promem kameralna La Gomera, poprzecinana głębokimi wąwozami, z jednym z najstarszych na świecie obszarów leśnych w Parku Narodowym Garajonay, jest idealna dla osób ceniących dziewiczą przyrodę. La Palma, uważana za najbardziej stromą, jest też najbardziej zieloną w całym archipelagu i ma bogatą sieć tras trekkingowych. Łagodny klimat i słońce w zenicie przez cały rok sprzyjają wypoczynkowi na jedynych w swoim rodzaju powulkanicznych plażach. Warto więc cieszyć się kanaryjskimi wakacjami tydzień dłużej w jednym z hoteli z oferty ITAKI na Teneryfie. Trasa: ok. 550 km plus ok. 275 km promem.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Teneryfę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu w Los Christianos. Przepłynięcie na LA GOMERĘ, jedną z najmniejszych wysp archipelagu, nazywaną Wyspą Kolumba, który kilkukrotnie zatrzymywał się na niej i otrzymał jej honorowe obywatelstwo. Spacer uliczkami pełnymi typowych kanaryjskich kamienic w stolicy, San Sebastian de la Gomera, gdzie przetrwały pamiątki z wizyty Krzysztofa Kolumba: kościół Wniebowzięcia, dom Kolumba. Przejazd zieloną doliną Hermigua z licznymi winnicami i plantacjami bananowców. Krótki spacer po najbardziej malowniczej miejscowości na wyspie - Agulo, skąd roztaczają się spektakularne widoki na sąsiednią Teneryfę i jej najwyższy szczyt Pico del Teide. Przystanek w Las Rosas. Obiad w typowej kanaryjskiej restauracji z pokazem jedynego w swoim rodzaju języka gwizdanego, używanego na wyspie jeszcze przed przybyciem Hiszpanów. Tradycja "języka gwizdów" została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i pielęgnuje się ją m.in. przez naukę w gomerańskich szkołach. Dalej trasa prowadzi przez Vallehermoso, czyli Piękną Dolinę, pełną skalnych tarasów z palmami, bananowcami i białymi domkami, której znakiem rozpoznawczym jest potężna Roque Cano. Przejazd przez teren Parku Narodowego Garajonay, objętego patronatem UNESCO, słynącego ze skarbu przyrodniczego - lasu wawrzynowego, który w trzeciorzędzie pokrywał prawie cały kontynent europejski. Krótki spacer wokół Laguna Grande, skąd można podziwiać majestatyczne Roque de Ojila, Roque de Agando i najwyższy szczyt La Gomery - Alto de Garajonay (1487 m n.p.m.). Przejazd do jednego z najpiękniejszych miejsc na wyspie, malowniczej skalistej doliny Valle Gran Rey, wybranej przez króla Gomerów - pierwszych plemion zamieszkujących wyspę - na swoją siedzibę. Postój w Mirador del Palmarejo, skąd roztacza się imponujący widok na okolicę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Rejs statkiem wycieczkowym w kierunku północnych wybrzeży wyspy do Los Organos, zjawiskowych 80-metrowych formacji skalnych stworzonych siłami natury, będących symbolem La Gomery, przypominających kształtem organy wyrastające z oceanu. Po powrocie do Valle Gran Rey czas wolny na relaks na najpiękniejszej plaży na wyspie - Playa de la Calera. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Transfer do portu w San Sebastian de la Gomera. Przepłynięcie na La Palmę, do stolicy i głównego portu wyspy Santa Cruz de la Palma, uważanej za najładniejszą stolicę archipelagu, gdzie obecny jest czar dawnych wieków. Spacer starymi brukowanymi ulicami, pełnymi kolorowych kolonialnych kamienic z ukwieconymi balkonami. Czas wolny. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wycieczka po północnej i centralnej części LA PALMY. Przejazd do XVI-wiecznego, renesansowego sanktuarium Nuestra Se?ora de las Nieves ku czci patronki wyspy. Przejazd w kierunku Parku Narodowego Caldera de Taburiente malowniczą trasą wśród sosnowych lasów i różnobarwnych skał. Po drodze postój w Mirador de Taburiente, z którego najlepiej widać wnętrze głębokiej na prawie kilometr kaldery. Podejście do najwyższego punktu wyspy, Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.) i krótki spacer wokół szczytu. Przejazd zachodnią częścią wyspy przez malownicze wioski Puntagorda i Tijarafe do punktu widokowego Mirador del Time, skąd rozciąga się przepiękny widok na dolinę Aridane i panoramę południowo-wschodniej części wyspy. Czas wolny w Los Llanos z zabytkowym centrum. Powrót do hotelu przez środkową część wyspy pełną plantacji bananowców. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Wczesne śniadanie. Czas wolny lub wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu): 1. Szlak Wulkaniczny w Parku Naturalnym Cumbre Vieja. Jest to najbardziej spektakularna trasa z imponującymi widokami krajobrazu księżycowego. Dojazd do pola biwakowego El Pilar na wysokości 1440 m n.p.m., skąd szlak wiedzie na południe La Palmy, wokół kraterów wygasłych wulkanów: Hoyo Negro, Las Dedeadas - na wysokości 1949 m n.p.m., skąd przy sprzyjających warunkach atmosferycznych można podziwiać na horyzoncie trzy sąsiadujące z La Palmą wyspy archipelagu i Martin Volcano, którego czerwona barwa kontrastuje z soczystą zielenią porastających go sosen. Trasa kończy się w Fuencaliente. 2. Wycieczka na południe La Palmy. Przejazd do Villa de Mazo, słynnej z wyrobu cygar i czerwonego wina. Przejazd na południe wyspy do Fuencaliente. Wizyta w centrum zwiedzania wulkanu San Antonio, wystawa i projekcja filmu o powstawaniu La Palmy i wulkanów. Spacer wzdłuż brzegu krateru. Wizyta w winiarni Teneguia i degustacja kanaryjskich win. Przejazd do miejsca, w którym znajduje się słone jeziorko Salina, gdzie wytwarza się sól morską. Przejazd przez El Paso do punktu widokowego Mirador de la Cumbrecita, skąd podziwiać można krajobraz Caldera de Taburiente i Roque de los Muchachos. Spacer do punktu widokowego Mirador de las Chozas, skąd rozpościera się imponujący widok na malowniczy wąwóz Angustias. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do portu. Przepłynięcie na TENERYFĘ. Przejazd do Parku Narodowego Canadas del Teide przez Villaflor, najwyżej położoną miejscowość Hiszpanii (1466 m n.p.m.). Nad parkiem dominuje szczyt wulkanu Pico de Teide - świętej góry Guanczów, najwyższego szczytu Hiszpanii (3718 m n.p.m.) i jednocześnie trzeciego co do wielkości wulkanu na Ziemi. Przejazd do miejscowości La Orotava. Obiad w tradycyjnej restauracji, okazja do spróbowania typowych dań kanaryjskich. Dalej trasa wiedzie do Icod de los Vinos, gdzie można podziwiać wiecznie zielone tysiącletnie, potężne smocze drzewo Drago, którego purpurowego soku używano do farbowania królewskich szat. Degustacja sławnych kanaryjskich likierów i win. Postój w rejonie Garachico - miasteczka częściowo zalanego przez lawę w 1706 r. Przejazd do Santiago de Teide i Los Gigantes z 600-metrowymi stromymi klifami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 7 kolacji zgodnie z programem, 2 degustacje win • przelot • przejazd komfortowym autokarem lub busem (zależnie od liczby osób) • bilety wstępu • opieka pilota • lokalny przewodnik • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów): 49 PLN/os.Obowiązkowa opłata za promy: Los Christianos-San Sebastian de la Gomera-Santa Cruz de la Palma-Los Christianos: ok. 90 EUR., dzieci 2-12 lat: ok. 45 EUR.Opłaty fakultatywne: Szlak Wulkaniczny: ok. 45 EUR (trasa Szlaku Wulkanicznego - 19 km, czas przejścia: ok. 8 godz.; konieczne odpowiednie obuwie, ciepła odzież, nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem, suchy prowiant); wymagane min. 15 osób; południe La Palmy: ok. 45 EUR; wymagane min. 15 osób.


Opis hotelu Islas Bonitas według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Wyspy Kanaryjskie / Wyspy Kanaryjskie

Opis oferty:

La Gomera • La Palma • TeneryfaTrzy wyspy Archipelagu Kanaryjskiego w ciągu jednego tygodnia! Każda ma niepowtarzalny urok i atmosferę, każda warta jest, by przeżyć na niej niesamowitą przygodę. Wyspy Kanaryjskie, znane już starożytnym jako "wyspy szczęśliwe", urzekają fantastyczną mozaiką krajobrazów i bujną, niepowtarzalną przyrodą. Teneryfa to urwiste zbocza gór, w głębi wyspy najwyższy szczyt Hiszpanii - wulkan Pico del Teide. Dostępna zaledwie w niecałą godzinę podróży promem kameralna La Gomera, poprzecinana głębokimi wąwozami, z jednym z najstarszych na świecie obszarów leśnych w Parku Narodowym Garajonay, jest idealna dla osób ceniących dziewiczą przyrodę. La Palma, uważana za najbardziej stromą, jest też najbardziej zieloną w całym archipelagu i ma bogatą sieć tras trekkingowych. Łagodny klimat i słońce w zenicie przez cały rok sprzyjają wypoczynkowi na jedynych w swoim rodzaju powulkanicznych plażach. Warto więc cieszyć się kanaryjskimi wakacjami tydzień dłużej w jednym z hoteli z oferty ITAKI na Teneryfie. Trasa: ok. 550 km plus ok. 275 km promem.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Teneryfę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu w Los Christianos. Przepłynięcie na LA GOMERĘ, jedną z najmniejszych wysp archipelagu, nazywaną Wyspą Kolumba, który kilkukrotnie zatrzymywał się na niej i otrzymał jej honorowe obywatelstwo. Spacer uliczkami pełnymi typowych kanaryjskich kamienic w stolicy, San Sebastian de la Gomera, gdzie przetrwały pamiątki z wizyty Krzysztofa Kolumba: kościół Wniebowzięcia, dom Kolumba. Przejazd zieloną doliną Hermigua z licznymi winnicami i plantacjami bananowców. Krótki spacer po najbardziej malowniczej miejscowości na wyspie - Agulo, skąd roztaczają się spektakularne widoki na sąsiednią Teneryfę i jej najwyższy szczyt Pico del Teide. Przystanek w Las Rosas. Obiad w typowej kanaryjskiej restauracji z pokazem jedynego w swoim rodzaju języka gwizdanego, używanego na wyspie jeszcze przed przybyciem Hiszpanów. Tradycja "języka gwizdów" została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i pielęgnuje się ją m.in. przez naukę w gomerańskich szkołach. Dalej trasa prowadzi przez Vallehermoso, czyli Piękną Dolinę, pełną skalnych tarasów z palmami, bananowcami i białymi domkami, której znakiem rozpoznawczym jest potężna Roque Cano. Przejazd przez teren Parku Narodowego Garajonay, objętego patronatem UNESCO, słynącego ze skarbu przyrodniczego - lasu wawrzynowego, który w trzeciorzędzie pokrywał prawie cały kontynent europejski. Krótki spacer wokół Laguna Grande, skąd można podziwiać majestatyczne Roque de Ojila, Roque de Agando i najwyższy szczyt La Gomery - Alto de Garajonay (1487 m n.p.m.). Przejazd do jednego z najpiękniejszych miejsc na wyspie, malowniczej skalistej doliny Valle Gran Rey, wybranej przez króla Gomerów - pierwszych plemion zamieszkujących wyspę - na swoją siedzibę. Postój w Mirador del Palmarejo, skąd roztacza się imponujący widok na okolicę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Rejs statkiem wycieczkowym w kierunku północnych wybrzeży wyspy do Los Organos, zjawiskowych 80-metrowych formacji skalnych stworzonych siłami natury, będących symbolem La Gomery, przypominających kształtem organy wyrastające z oceanu. Po powrocie do Valle Gran Rey. Czas wolny na relaks na najpiękniejszej plaży na wyspie - Playa de la Calera. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Transfer do portu w San Sebastian de la Gomera. Przepłynięcie na La Palmę, do stolicy i głównego portu wyspy Santa Cruz de la Palma, uważanej za najładniejszą stolicę archipelagu, gdzie obecny jest czar dawnych wieków. Spacer starymi brukowanymi ulicami, pełnymi kolorowych kolonialnych kamienic z ukwieconymi balkonami. Czas wolny. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wycieczka po północnej i centralnej części LA PALMY. Przejazd do XVI-wiecznego, renesansowego sanktuarium Nuestra Se?ora de las Nieves ku czci patronki wyspy. Przejazd w kierunku Parku Narodowego Caldera de Taburiente malowniczą trasą wśród sosnowych lasów i różnobarwnych skał. Po drodze postój w Mirador de Taburiente, z którego najlepiej widać wnętrze głębokiej na prawie kilometr kaldery. Podejście do najwyższego punktu wyspy, Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.) i krótki spacer wokół szczytu. Przejazd zachodnią częścią wyspy przez malownicze wioski Puntagorda i Tijarafe do punktu widokowego Mirador del Time, skąd rozciąga się przepiękny widok na dolinę Aridane i panoramę południowo-wschodniej części wyspy. Czas wolny w Los Llanos z zabytkowym centrum. Powrót do hotelu przez środkową część wyspy pełną plantacji bananowców. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Wczesne śniadanie. Czas wolny lub wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu): 1. Szlak Wulkaniczny w Parku Naturalnym Cumbre Vieja. Jest to najbardziej spektakularna trasa z imponującymi widokami krajobrazu księżycowego. Dojazd do pola biwakowego El Pilar na wysokości 1440 m n.p.m., skąd szlak wiedzie na południe La Palmy, wokół kraterów wygasłych wulkanów: Hoyo Negro, Las Dedeadas - na wysokości 1949 m n.p.m., skąd przy sprzyjających warunkach atmosferycznych można podziwiać na horyzoncie trzy sąsiadujące z La Palmą wyspy archipelagu i Martin Volcano, którego czerwona barwa kontrastuje z soczystą zielenią porastających go sosen. Trasa kończy się w Fuencaliente. 2. Wycieczka na południe La Palmy. Przejazd do Villa de Mazo, słynnej z wyrobu cygar i czerwonego wina. Przejazd na południe wyspy do Fuencaliente. Wizyta w centrum zwiedzania wulkanu San Antonio, wystawa i projekcja filmu o powstawaniu La Palmy i wulkanów. Spacer wzdłuż brzegu krateru. Wizyta w winiarni Teneguia i degustacja kanaryjskich win. Przejazd do miejsca, w którym znajduje się słone jeziorko Salina, gdzie wytwarza się sól morską. Przejazd przez El Paso do punktu widokowego Mirador de la Cumbrecita, skąd podziwiać można krajobraz Caldera de Taburiente i Roque de los Muchachos. Spacer do punktu widokowego Mirador de las Chozas, skąd rozpościera się imponujący widok na malowniczy wąwóz Angustias. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do portu. Przepłynięcie na TENERYFĘ. Przejazd do Parku Narodowego Canadas del Teide przez Villaflor, najwyżej położoną miejscowość Hiszpanii (1466 m n.p.m.). Nad parkiem dominuje szczyt wulkanu Pico de Teide - świętej góry Guanczów, najwyższego szczytu Hiszpanii (3718 m n.p.m.) i jednocześnie trzeciego co do wielkości wulkanu na Ziemi. Przejazd do miejscowości La Orotava. Obiad w tradycyjnej restauracji, okazja do spróbowania typowych dań kanaryjskich. Dalej trasa wiedzie do Icod de los Vinos, gdzie można podziwiać wiecznie zielone tysiącletnie, potężne smocze drzewo Drago, którego purpurowego soku używano do farbowania królewskich szat. Degustacja sławnych kanaryjskich likierów i win. Postój w rejonie Garachico - miasteczka częściowo zalanego przez lawę w 1706 r. Przejazd do Santiago de Teide i Los Gigantes z 600-metrowymi stromymi klifami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 7 kolacji zgodnie z programem, 2 degustacje win • przelot • przejazd komfortowym autokarem lub busem (zależnie od liczby osób) • bilety wstępu • opieka pilota • lokalny przewodnik • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów): 49 PLN/os.Obowiązkowa opłata za promy: Los Christianos-San Sebastian de la Gomera-Santa Cruz de la Palma-Los Christianos: ok. 90 EUR., dzieci 2-12 lat: ok. 45 EUR.Opłaty fakultatywne: Szlak Wulkaniczny: ok. 45 EUR (trasa Szlaku Wulkanicznego - 19 km, czas przejścia: ok. 8 godz.; konieczne odpowiednie obuwie, ciepła odzież, nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem, suchy prowiant); wymagane min. 15 osób; południe La Palmy: ok. 45 EUR; wymagane min. 15 osób.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Itaka R

Szukasz wakacji do Hiszpanii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Wyspy Kanaryjskie / Wyspy Kanaryjskie

Opis oferty:

San Sebastian de la Gomera • Agulo • Las Rosas • Park Narodowy Garajonay • Santa Cruz de la Palma • Park Narodowy Caldera de Taburiente • Los Llanos • Los Gigantes • Icod de Los Vinos • Garachico • La Orotava • Park Narodowy Ca?adas del TeideTrzy wyspy Archipelagu Kanaryjskiego w ciągu jednego tygodnia! Każda ma niepowtarzalny urok i atmosferę, każda warta jest, by przeżyć na niej niesamowitą przygodę. Wyspy Kanaryjskie, znane już starożytnym jako "wyspy szczęśliwe", urzekają fantastyczną mozaiką krajobrazów i bujną, niepowtarzalną przyrodą. Teneryfa to urwiste zbocza gór, w głębi wyspy najwyższy szczyt Hiszpanii - wulkan Pico del Teide. Dostępna zaledwie w niecałą godzinę podróży promem kameralna La Gomera, poprzecinana głębokimi wąwozami, z jednym z najstarszych na świecie obszarów leśnych w Parku Narodowym Garajonay, jest idealna dla osób ceniących dziewiczą przyrodę. La Palma jest najbardziej zieloną w całym archipelagu i ma bogatą sieć tras trekkingowych. Łagodny klimat i słońce w zenicie przez cały rok sprzyjają wypoczynkowi na jedynych w swoim rodzaju powulkanicznych plażach. Warto więc cieszyć się kanaryjskimi wakacjami tydzień dłużej w jednym z hoteli z oferty ITAKI na Teneryfie. Łączna trasa na Wyspach Kanaryjskich: ok. 450 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Teneryfę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. LA GOMERA: SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA - AGULO - LAS ROSAS - P.N. GARAJONAY (trasa: ok. 50 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu w Los Christianos. Przepłynięcie na LA GOMERĘ, jedną z najmniejszych wysp archipelagu, nazywaną Wyspą Kolumba, który kilkukrotnie zatrzymywał się na niej i otrzymał jej honorowe obywatelstwo. Spacer uliczkami pełnymi typowych kanaryjskich kamienic w stolicy, SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA, gdzie przetrwały pamiątki z wizyty Krzysztofa Kolumba: kościół Wniebowzięcia, dom Kolumba. Przejazd zieloną doliną Hermigua z licznymi winnicami i plantacjami bananowców. Krótki spacer po najbardziej malowniczej miejscowości na wyspie - AGULO, skąd roztaczają się spektakularne widoki na sąsiednią Teneryfę i jej najwyższy szczyt Pico del Teide. Przystanek w LAS ROSAS. Obiad w typowej kanaryjskiej restauracji z pokazem jedynego w swoim rodzaju języka gwizdanego, używanego na wyspie jeszcze przed przybyciem Hiszpanów. Tradycja "języka gwizdów" została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i pielęgnuje się ją m.in. przez naukę w gomerańskich szkołach. Dalej trasa prowadzi przez Vallehermoso, czyli Piękną Dolinę, pełną skalnych tarasów z palmami, bananowcami i białymi domkami, której znakiem rozpoznawczym jest potężna Roque Cano. Przejazd przez teren PARKU NARODOWEGO GARAJONAY, objętego patronatem UNESCO, słynącego ze skarbu przyrodniczego - lasu wawrzynowego, który w trzeciorzędzie pokrywał prawie cały kontynent europejski. Krótki spacer wokół Laguna Grande, skąd można podziwiać majestatyczne Roque de Ojila, Roque de Agando i najwyższy szczyt La Gomery - Alto de Garajonay (1487 m n.p.m.). Przejazd do jednego z najpiękniejszych miejsc na wyspie, malowniczej skalistej doliny Valle Gran Rey, wybranej przez króla Gomerów - pierwszych plemion zamieszkujących wyspę - na swoją siedzibę. Postój w Mirador del Palmarejo, skąd roztacza się imponujący widok na okolicę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. LA GOMERA

Śniadanie. Rejs statkiem wycieczkowym w kierunku północnych wybrzeży wyspy do Los Organos, zjawiskowych 80-metrowych formacji skalnych stworzonych siłami natury, będących symbolem La Gomery, przypominających kształtem organy wyrastające z oceanu. Po powrocie do Valle Gran Rey czas wolny na relaks na najpiękniejszej plaży na wyspie - Playa de la Calera. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. LA PALMA: SANTA CRUZ DE LA PALMA

Śniadanie. Transfer do portu w San Sebastian de la Gomera. Przepłynięcie na La Palmę, do stolicy i głównego portu wyspy SANTA CRUZ DE LA PALMA, uważanej za najładniejszą stolicę archipelagu, gdzie obecny jest czar dawnych wieków. Spacer starymi brukowanymi ulicami, pełnymi kolorowych kolonialnych kamienic z ukwieconymi balkonami. Czas wolny. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. LA PALMA: P.N. CALDERA DE TABURIENTE - LOS LLANOS (trasa: ok. 100 km)

Śniadanie. Wycieczka po północnej i centralnej części LA PALMY. Przejazd do XVI-wiecznego, renesansowego sanktuarium Nuestra Se?ora de las Nieves ku czci patronki wyspy. Przejazd w kierunku PARKU NARODOWEGO CALDERA DE TABURIENTE malowniczą trasą wśród sosnowych lasów i różnobarwnych skał. Po drodze postój w Mirador de Taburiente, z którego najlepiej widać wnętrze głębokiej na prawie kilometr kaldery. Podejście do najwyższego punktu wyspy, Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.) i krótki spacer wokół szczytu. Przejazd zachodnią częścią wyspy przez malownicze wioski Puntagorda i Tijarafe do punktu widokowego Mirador del Time, skąd rozciąga się przepiękny widok na dolinę Aridane i panoramę południowo-wschodniej części wyspy. Czas wolny w LOS LLANOS z zabytkowym centrum. Powrót do hotelu przez środkową część wyspy pełną plantacji bananowców. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. LA PALMA (trasa: ok. 100 km)

Wczesne śniadanie. Czas wolny lub wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu): 1. Szlak Wulkaniczny w Parku Naturalnym Cumbre Vieja. Jest to najbardziej spektakularna trasa z imponującymi widokami krajobrazu księżycowego. Dojazd do pola biwakowego El Pilar na wysokości 1440 m n.p.m., skąd szlak wiedzie na południe La Palmy, wokół kraterów wygasłych wulkanów: Hoyo Negro, Las Dedeadas - na wysokości 1949 m n.p.m., skąd przy sprzyjających warunkach atmosferycznych można podziwiać na horyzoncie trzy sąsiadujące z La Palmą wyspy archipelagu i Martin Volcano, którego czerwona barwa kontrastuje z soczystą zielenią porastających go sosen. Trasa kończy się w Fuencaliente. 2. Wycieczka na południe La Palmy. Przejazd do Villa de Mazo, słynnej z wyrobu cygar i czerwonego wina. Przejazd na południe wyspy do Fuencaliente. Wizyta w centrum zwiedzania wulkanu San Antonio, wystawa i projekcja filmu o powstawaniu La Palmy i wulkanów. Spacer wzdłuż brzegu krateru. Wizyta w winiarni Teneguia i degustacja kanaryjskich win. Przejazd do miejsca, w którym znajduje się słone jeziorko Salina, gdzie wytwarza się sól morską. Przejazd przez El Paso do punktu widokowego Mirador de la Cumbrecita, skąd podziwiać można krajobraz Caldera de Taburiente i Roque de los Muchachos. Spacer do punktu widokowego Mirador de las Chozas, skąd rozpościera się imponujący widok na malowniczy wąwóz Angustias. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. TENERYFA: LOS GIGANTES - ICOD DE LOS VINOS - GARACHICO - LA OROTAVA - P.N. CA?ADAS DEL TEIDE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do portu. Przepłynięcie na TENERYFĘ. Przejazd do miejscowości LOS GIGANTES z 600-metrowymi stromymi klifami. Następnie przejazd do miasta ICOD DE LOS VINOS, gdzie można podziwiać wiecznie zielone tysiącletnie, potężne smocze drzewo Drago, którego purpurowego soku używano do farbowania królewskich szat. Postój w rejonie GARACHICO - miasteczka częściowo zalanego przez lawę w 1706 r. Przejazd do miejscowości LA OROTAVA, skąd przy dobrej pogodzie można podziwiać piękny widok na dolinę. Dalej trasa wiedzie do PARKU NARODOWEGO CA?ADAS DEL TEIDE przez Villaflor, najwyżej położoną miejscowość Hiszpanii (1466 m n.p.m.). Nad parkiem dominuje szczyt wulkanu Pico del Teide - świętej góry Guanczów, najwyższego szczytu Hiszpanii (3718 m n.p.m.) i jednocześnie trzeciego co do wielkości wulkanu na Ziemi. Obiad w tradycyjnej restauracji, okazja do spróbowania typowych dań kanaryjskich. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd kolejką linową na wulkan Teide. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko na Teneryfie. Bezpośredni przelot do Polski. Dla ośób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 7 kolacji, degustacja wina • przelot • przejazd autokarem lub busem (zależnie od liczby osób) • bilety wstępu • opieka pilota • lokalny przewodnik • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: przeprawy promowe: Los Cristianos-San Sebastian de la Gomera-Santa Cruz de la Palma-Los Cristianos: ok. 90 EUR, dzieci 2-12 lat: ok. 45 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.Opłaty fakultatywne: Szlak Wulkaniczny: ok. 49 EUR (trasa Szlaku Wulkanicznego - 8 km; konieczne odpowiednie obuwie, ciepła odzież, nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem, suchy prowiant), wymagane min. 15 osób; południe La Palmy: ok. 55 EUR, wymagane min. 10 osób; wjazd kolejką linową na wulkan Teide: ok. 27 EUR.Wycieczka do Los Organos na La Gomerze uzależniona jest od warunków atmosferycznych. W przypadku niekorzystnych warunków realizowany będzie program zastępczy: rejs wzdłuż wybrzeży La Gomery w poszukiwaniu delfinów.


Opis hotelu Islas Bonitas według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Wyspy Kanaryjskie / Wyspy Kanaryjskie

Opis oferty:

La Gomera • La Palma • TeneryfaTrzy wyspy Archipelagu Kanaryjskiego w ciągu jednego tygodnia! Każda ma niepowtarzalny urok i atmosferę, każda warta jest, by przeżyć na niej niesamowitą przygodę. Wyspy Kanaryjskie, znane już starożytnym jako "wyspy szczęśliwe", urzekają fantastyczną mozaiką krajobrazów i bujną, niepowtarzalną przyrodą. Teneryfa to urwiste zbocza gór, w głębi wyspy najwyższy szczyt Hiszpanii - wulkan Pico del Teide. Dostępna zaledwie w niecałą godzinę podróży promem kameralna La Gomera, poprzecinana głębokimi wąwozami, z jednym z najstarszych na świecie obszarów leśnych w Parku Narodowym Garajonay, jest idealna dla osób ceniących dziewiczą przyrodę. La Palma, uważana za najbardziej stromą, jest też najbardziej zieloną w całym archipelagu i ma bogatą sieć tras trekkingowych. Łagodny klimat i słońce w zenicie przez cały rok sprzyjają wypoczynkowi na jedynych w swoim rodzaju powulkanicznych plażach. Warto więc cieszyć się kanaryjskimi wakacjami tydzień dłużej w jednym z hoteli z oferty ITAKI na Teneryfie. Trasa: ok. 550 km plus ok. 275 km promem.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Teneryfę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu w Los Christianos. Przepłynięcie na LA GOMERĘ, jedną z najmniejszych wysp archipelagu, nazywaną Wyspą Kolumba, który kilkukrotnie zatrzymywał się na niej i otrzymał jej honorowe obywatelstwo. Spacer uliczkami pełnymi typowych kanaryjskich kamienic w stolicy, San Sebastian de la Gomera, gdzie przetrwały pamiątki z wizyty Krzysztofa Kolumba: kościół Wniebowzięcia, dom Kolumba. Przejazd zieloną doliną Hermigua z licznymi winnicami i plantacjami bananowców. Krótki spacer po najbardziej malowniczej miejscowości na wyspie - Agulo, skąd roztaczają się spektakularne widoki na sąsiednią Teneryfę i jej najwyższy szczyt Pico del Teide. Przystanek w Las Rosas. Obiad w typowej kanaryjskiej restauracji z pokazem jedynego w swoim rodzaju języka gwizdanego, używanego na wyspie jeszcze przed przybyciem Hiszpanów. Tradycja "języka gwizdów" została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i pielęgnuje się ją m.in. przez naukę w gomerańskich szkołach. Dalej trasa prowadzi przez Vallehermoso, czyli Piękną Dolinę, pełną skalnych tarasów z palmami, bananowcami i białymi domkami, której znakiem rozpoznawczym jest potężna Roque Cano. Przejazd przez teren Parku Narodowego Garajonay, objętego patronatem UNESCO, słynącego ze skarbu przyrodniczego - lasu wawrzynowego, który w trzeciorzędzie pokrywał prawie cały kontynent europejski. Krótki spacer wokół Laguna Grande, skąd można podziwiać majestatyczne Roque de Ojila, Roque de Agando i najwyższy szczyt La Gomery - Alto de Garajonay (1487 m n.p.m.). Przejazd do jednego z najpiękniejszych miejsc na wyspie, malowniczej skalistej doliny Valle Gran Rey, wybranej przez króla Gomerów - pierwszych plemion zamieszkujących wyspę - na swoją siedzibę. Postój w Mirador del Palmarejo, skąd roztacza się imponujący widok na okolicę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Rejs statkiem wycieczkowym w kierunku północnych wybrzeży wyspy do Los Organos, zjawiskowych 80-metrowych formacji skalnych stworzonych siłami natury, będących symbolem La Gomery, przypominających kształtem organy wyrastające z oceanu. Po powrocie do Valle Gran Rey. Czas wolny na relaks na najpiękniejszej plaży na wyspie - Playa de la Calera. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Transfer do portu w San Sebastian de la Gomera. Przepłynięcie na La Palmę, do stolicy i głównego portu wyspy Santa Cruz de la Palma, uważanej za najładniejszą stolicę archipelagu, gdzie obecny jest czar dawnych wieków. Spacer starymi brukowanymi ulicami, pełnymi kolorowych kolonialnych kamienic z ukwieconymi balkonami. Czas wolny. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wycieczka po północnej i centralnej części LA PALMY. Przejazd do XVI-wiecznego, renesansowego sanktuarium Nuestra Se?ora de las Nieves ku czci patronki wyspy. Przejazd w kierunku Parku Narodowego Caldera de Taburiente malowniczą trasą wśród sosnowych lasów i różnobarwnych skał. Po drodze postój w Mirador de Taburiente, z którego najlepiej widać wnętrze głębokiej na prawie kilometr kaldery. Podejście do najwyższego punktu wyspy, Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.) i krótki spacer wokół szczytu. Przejazd zachodnią częścią wyspy przez malownicze wioski Puntagorda i Tijarafe do punktu widokowego Mirador del Time, skąd rozciąga się przepiękny widok na dolinę Aridane i panoramę południowo-wschodniej części wyspy. Czas wolny w Los Llanos z zabytkowym centrum. Powrót do hotelu przez środkową część wyspy pełną plantacji bananowców. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Wczesne śniadanie. Czas wolny lub wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu): 1. Szlak Wulkaniczny w Parku Naturalnym Cumbre Vieja. Jest to najbardziej spektakularna trasa z imponującymi widokami krajobrazu księżycowego. Dojazd do pola biwakowego El Pilar na wysokości 1440 m n.p.m., skąd szlak wiedzie na południe La Palmy, wokół kraterów wygasłych wulkanów: Hoyo Negro, Las Dedeadas - na wysokości 1949 m n.p.m., skąd przy sprzyjających warunkach atmosferycznych można podziwiać na horyzoncie trzy sąsiadujące z La Palmą wyspy archipelagu i Martin Volcano, którego czerwona barwa kontrastuje z soczystą zielenią porastających go sosen. Trasa kończy się w Fuencaliente. 2. Wycieczka na południe La Palmy. Przejazd do Villa de Mazo, słynnej z wyrobu cygar i czerwonego wina. Przejazd na południe wyspy do Fuencaliente. Wizyta w centrum zwiedzania wulkanu San Antonio, wystawa i projekcja filmu o powstawaniu La Palmy i wulkanów. Spacer wzdłuż brzegu krateru. Wizyta w winiarni Teneguia i degustacja kanaryjskich win. Przejazd do miejsca, w którym znajduje się słone jeziorko Salina, gdzie wytwarza się sól morską. Przejazd przez El Paso do punktu widokowego Mirador de la Cumbrecita, skąd podziwiać można krajobraz Caldera de Taburiente i Roque de los Muchachos. Spacer do punktu widokowego Mirador de las Chozas, skąd rozpościera się imponujący widok na malowniczy wąwóz Angustias. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do portu. Przepłynięcie na TENERYFĘ. Przejazd do Parku Narodowego Canadas del Teide przez Villaflor, najwyżej położoną miejscowość Hiszpanii (1466 m n.p.m.). Nad parkiem dominuje szczyt wulkanu Pico de Teide - świętej góry Guanczów, najwyższego szczytu Hiszpanii (3718 m n.p.m.) i jednocześnie trzeciego co do wielkości wulkanu na Ziemi. Przejazd do miejscowości La Orotava. Obiad w tradycyjnej restauracji, okazja do spróbowania typowych dań kanaryjskich. Dalej trasa wiedzie do Icod de los Vinos, gdzie można podziwiać wiecznie zielone tysiącletnie, potężne smocze drzewo Drago, którego purpurowego soku używano do farbowania królewskich szat. Degustacja sławnych kanaryjskich likierów i win. Postój w rejonie Garachico - miasteczka częściowo zalanego przez lawę w 1706 r. Przejazd do Santiago de Teide i Los Gigantes z 600-metrowymi stromymi klifami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 7 kolacji zgodnie z programem, 2 degustacje win • przelot • przejazd komfortowym autokarem lub busem (zależnie od liczby osób) • bilety wstępu • opieka pilota • lokalny przewodnik • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów): 49 PLN/os.Obowiązkowa opłata za promy: Los Christianos-San Sebastian de la Gomera-Santa Cruz de la Palma-Los Christianos: ok. 90 EUR., dzieci 2-12 lat: ok. 45 EUR.Opłaty fakultatywne: Szlak Wulkaniczny: ok. 45 EUR (trasa Szlaku Wulkanicznego - 19 km, czas przejścia: ok. 8 godz.; konieczne odpowiednie obuwie, ciepła odzież, nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem, suchy prowiant); wymagane min. 15 osób; południe La Palmy: ok. 45 EUR; wymagane min. 15 osób.Opinie o wycieczce objazdowej Islas Bonitas

Islas Bonitas - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Islas Bonitas? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00