cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Rum-ba!, Kuba
1 / 16
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
28.02 - 11.03
już od 6390 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
28.02 - 11.03
już od 6390 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Rum-ba!

Kuba
Ocena wycieczki objazdowej Rum-ba!:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 28 lutego 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 28 lutego 2019

Wycieczka objazdowa Rum-ba! w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji na Kubie?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Kuba / Kuba

Opis oferty:

Hawana • Park Narodowy Vinales • Zatoka Świń • Trinidad • Santa Clara • Varadero • Cayo BlancoKuba to nie tylko karaibski temperament, lecz także piękno przyrody i światowej klasy zabytki: Park Narodowy Vinales, Trynidad czy La Habana Vieja - wszystkie wpisane na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W klubach, na licznych placach i ulicach rozbrzmiewają rytmy salsy, mambo, rumby i bolero. Zachęcamy do wmieszania się w tłum spontanicznie bawiących się Kubańczyków lub przejażdżki starym amerykańskim krążownikiem! Magiczna, pełna kontrastów Hawana fascynuje kontrastami, malowniczy kolorowy Trynidad to pełna egzotyka kolonialnej przeszłości, a Vinales uwodzi niezapomnianymi pejzażami. W programie wypoczynek w największym karaibskim kurorcie Varadero oraz możliwość rejsu na niezamieszkałą Cayo Blanco. Trasa na Kubie: ok. 1200 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Hawany. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie HAWANY. Spacer po tętniącym życiem bulwarze El Malecon i brukowanych uliczkach hawańskiej starówki wpisanej na listę UNESCO z placem katedralnym, katedrą San Cristobal i XVI-wiecznymi fortyfikacjami przy Plaza de Armas. Następnie przejście do El Capitolio - neoklasycystycznego gmachu zbudowanego na wzór waszyngtońskiego Kapitolu. Od tego miejsca liczy się odległość do innych miast. Dalej w programie muzeum rumu i możliwość zakupu słynnego kubańskiego trunku. Przejazd przez Plac Rewolucji, na którym Fidel Castro zwykł wygłaszać wielogodzinne przemówienia, a Jan Paweł II w 1998 odprawił mszę św. Wizyta w Muzeum Rewolucji, następnie spacer szlakiem Hemingwaya: hotel Ambos Mundos - dawny dom pisarza, El Floridita - ulubiony bar autora "Starego człowieka i morza" oraz Bodeguita del Medio - restauracja, gdzie Ernest zwykł popijać ulubione mojito i daiquiri. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny w Hawanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do PARKU NARODOWEGO VINALES, kubańskiego regionu uprawy tytoniu, wpisanego na listę UNESCO. Jest to przepiękna, pełna bujnej roślinności, dolina tytoniowa położona w sercu gór Sierra de los Órganos, w prowincji Pinar del Rio. Główną atrakcją parku są liczne jaskinie, w których niegdyś ukrywali się Indianie. Zwiedzanie Cueva del Indio, znajdującej się wewnątrz najstarszej na Kubie skały. Następnie oglądanie jaskrawo pomalowanego klifu - muralu, wykonanego na życzenie samego Fidela Castro. Obiad w typowej kubańskiej restauracji. Wizyta w Vuelta Abajo, najsłynniejszej krainie tytoniu cygarowego nie tylko na Kubie, ale i na świecie. Przejazd do fabryki cygar i poznanie procesu produkcji słynnych tytoniowych "olbrzymów". Powrót do hotelu w Hawanie, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Trinidadu. Po drodze przejazd w kierunku ZATOKI ŚWIŃ. Zwiedzanie fermy krokodyli (w Boca de Guama), gdzie (za dodatkową opłatą na miejscu) będzie można spróbować mięsa z krokodyla. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie TRINIDADU - kolonialnego klejnotu Kuby, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie Parku Cespedes. Przejście do serca starego miasta - Plaza Mayor otoczonego rezydencjami z czasów kolonialnych. Brukowane uliczki pełne są prostych domków o pastelowych ścianach, przed którymi w bujanych fotelach przesiadują mieszkańcy. Następnie zwiedzanie barokowej Katedry Iglesia De La Santisima i klasztou i kościoła św. Franciszka. Wizyta w Tabernie La Canchanchara, znajdującej się w pięknej kolonialnej rezydencji. Można tu spróbować drinka canchanchara robionego z lokalnego rumu, cytryny i miodu. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku VARADERO. Przystanek w SANTA CLARA. Kubańska rewolucja rozpoczęła się od zdobycia tego miasta przez Che Gevarę. W programie: Monumento Ernesto Che Guevara (ogromny pomnik ku czci bohatera rewolucji) oraz zwiedzanie muzeum legendarnego rewolucjonisty. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na plażach jednego z największych karaibskich kurortów. Nocleg.7.-

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka katamaranem na rajską wyspę CAYO BLANCO. Na pokładzie gorące rytmy przy słynnym Cuba libre, po drodze postój przy rafie koralowej a na miejscu delfinarium i przede wszystkim prawdziwie rajski krajobraz. Powrót do Varadero. Późnym popołudniem przejazd do Hawany. Zakwaterowanie. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczorne wyjście na występ słynnego kabaretu Tropicana. Nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po Havanie i wjazd na 32. piętro najwyższego kubańskiego apartamentowca Focsa. Obiad w restauracji, z widokiem na panoramę miasta i Zatokę Meksykańską. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

11. DZIEŃ.

Powrót do Polski

ŚWIADCZENIA:

9 noclegów w hotelach***/**** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 1 obiad • przelot Air France lub KLM: Warszawa-Hawana-Warszawa • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata za Kartę Turysty: 150 PLN.Obowiązkowa opłata za wylot z Kuby: ok. 25 CUC (płatne na lotnisku tylko gotówką).Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 100 EUR, napiwki ok. 3 EUR/dzień/os.Opłaty fakultatywne: występ kabaretu Tropikana: ok. 80 EUR; wycieczka do doliny tytoniowej Vinales: ok. 60 EUR; rejs Katamaranem na Cayo Blanco: ok. 100 EUR (wymagane min. 15 osób).


Opis hotelu Rum-ba! według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Kuba / Kuba

Opis oferty:

Hawana • Park Narodowy Vinales • Zatoka Świń • Trinidad • Santa Clara • Varadero • Cayo Blanco Kuba to nie tylko karaibski temperament, lecz także piękno przyrody i światowej klasy zabytki: Park Narodowy Vinales, Trynidad czy La Habana Vieja - wszystkie wpisane na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W klubach, na licznych placach i ulicach rozbrzmiewają rytmy salsy, mambo, rumby i bolero. Zachęcamy do wmieszania się w tłum spontanicznie bawiących się Kubańczyków lub przejażdżki starym amerykańskim krążownikiem! Magiczna Hawana fascynuje kontrastami, malowniczy kolorowy Trynidad to pełna egzotyka kolonialnej przeszłości, a Vinales uwodzi niezapomnianymi pejzażami. W programie wypoczynek w największym karaibskim kurorcie Varadero oraz możliwość rejsu na niezamieszkałą Cayo Blanco. Trasa na Kubie: ok. 1200 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Hawany. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie HAWANY. Spacer po tętniącym życiem bulwarze El Malecon i brukowanych uliczkach hawańskiej starówki wpisanej na listę UNESCO z placem katedralnym, katedrą San Cristobal i XVI-wiecznymi fortyfikacjami przy Plaza de Armas. Następnie przejście do El Capitolio - neoklasycystycznego gmachu zbudowanego na wzór waszyngtońskiego Kapitolu. Od tego miejsca liczy się odległość do innych miast. Dalej w programie muzeum rumu i możliwość zakupu słynnego kubańskiego trunku. Przejazd przez Plac Rewolucji, na którym Fidel Castro zwykł wygłaszać wielogodzinne przemówienia, a Jan Paweł II w 1998 r. odprawił mszę św. Wizyta w Muzeum Rewolucji, następnie spacer szlakiem Hemingwaya: hotel Ambos Mundos - dawny dom pisarza, El Floridita - ulubiony bar autora "Starego człowieka i morza" oraz Bodeguita del Medio - restauracja, gdzie Ernest zwykł popijać ulubione mojito i daiquiri. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny w Hawanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do PARKU NARODOWEGO VINALES, kubańskiego regionu uprawy tytoniu, wpisanego na listę UNESCO. Jest to przepiękna, pełna bujnej roślinności, dolina tytoniowa położona w sercu gór Sierra de los Órganos, w prowincji Pinar del Rio. Główną atrakcją parku są liczne jaskinie, w których niegdyś ukrywali się Indianie. Zwiedzanie Cueva del Indio, znajdującej się wewnątrz najstarszej na Kubie skały. Następnie oglądanie jaskrawo pomalowanego klifu - muralu, wykonanego na życzenie samego Fidela Castro. Obiad w typowej kubańskiej restauracji. Wizyta w Vuelta Abajo, najsłynniejszej krainie tytoniu cygarowego nie tylko na Kubie, ale i na świecie. Przejazd do fabryki cygar i poznanie procesu produkcji słynnych tytoniowych "olbrzymów". Powrót do hotelu w Hawanie, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Trinidadu. Po drodze przejazd w kierunku ZATOKI ŚWIŃ. Zwiedzanie fermy krokodyli (w Boca de Guama), gdzie (za dodatkową opłatą na miejscu) będzie można spróbować mięsa z krokodyla. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie TRINIDADU - kolonialnego klejnotu Kuby, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie Parku Cespedes. Przejście do serca starego miasta - Plaza Mayor otoczonego rezydencjami z czasów kolonialnych. Brukowane uliczki pełne są prostych domków o pastelowych ścianach, przed którymi w bujanych fotelach przesiadują mieszkańcy. Następnie zwiedzanie barokowej Katedry Iglesia De La Santisima i klasztoru i kościoła św. Franciszka. Wizyta w Tabernie La Canchanchara, znajdującej się w pięknej kolonialnej rezydencji. Można tu spróbować drinka canchanchara robionego z lokalnego rumu, cytryny i miodu. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku VARADERO. Przystanek w SANTA CLARA. Kubańska rewolucja rozpoczęła się od zdobycia tego miasta przez Che Gevarę. W programie: Monumento Ernesto Che Guevara (ogromny pomnik ku czci bohatera rewolucji) oraz zwiedzanie muzeum legendarnego rewolucjonisty. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na plażach jednego z największych karaibskich kurortów. Nocleg.

7.-8. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka katamaranem na rajską wyspę CAYO BLANCO. Na pokładzie gorące rytmy przy słynnym Cuba Libre, po drodze postój przy rafie koralowej a na miejscu delfinarium i przede wszystkim prawdziwie rajski krajobraz. Powrót do Varadero. Późnym popołudniem przejazd do Hawany. Zakwaterowanie. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczorne wyjście na występ słynnego kabaretu Tropicana. Nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po Hawanie i wjazd na 32. piętro najwyższego kubańskiego apartamentowca Focsa. Obiad w restauracji z widokiem na panoramę miasta i Zatokę Meksykańską. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

11. DZIEŃ.

Powrót do Polski.

ŚWIADCZENIA:

9 noclegów w hotelach***/**** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 1 obiad , w czasie pobytu w Varadero all inclusive • przelot Air France lub KLM: Warszawa-Hawana-Warszawa • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata za Kartę Turysty: 150 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 100 EUR, napiwki ok. 3 EUR/dzień/os.Opłaty fakultatywne: występ kabaretu Tropikana: ok. 80 EUR; wycieczka do doliny tytoniowej Vinales: ok. 80 EUR; rejs Katamaranem na Cayo Blanco: ok. 100 EUR (wymagane min. 15 osób).Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Itaka R

Szukasz wakacji na Kubie?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Kuba / Kuba

Opis oferty:

Hawana • Park Narodowy Vinales • Zatoka Świń • Trinidad • Santa Clara • Varadero • Cayo Blanco • Hawana Kuba to nie tylko karaibski temperament, lecz także piękno przyrody i światowej klasy zabytki: Park Narodowy Vinales, Trynidad czy La Habana Vieja - wszystkie wpisane na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W klubach, na licznych placach i ulicach rozbrzmiewają rytmy salsy, mambo, rumby i bolero. Zachęcamy do wmieszania się w tłum spontanicznie bawiących się Kubańczyków lub przejażdżki starym amerykańskim krążownikiem! Magiczna Hawana fascynuje kontrastami, malowniczy kolorowy Trinidad to pełna egzotyka kolonialnej przeszłości, a Vinales uwodzi niezapomnianymi pejzażami. W programie wypoczynek w największym karaibskim kurorcie Varadero oraz możliwość rejsu na niezamieszkałą Cayo Blanco. Trasa na Kubie: ok. 1200 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Hawany. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

2. DZIEŃ. HAWANA

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie HAWANY. Spacer po tętniącym życiem bulwarze El Malecon i brukowanych uliczkach hawańskiej starówki wpisanej na listę UNESCO z placem katedralnym, katedrą San Cristobal i XVI-wiecznymi fortyfikacjami przy Plaza de Armas. Następnie przejście do El Capitolio - neoklasycystycznego gmachu zbudowanego na wzór waszyngtońskiego Kapitolu. Od tego miejsca liczy się odległość do innych miast. Dalej w programie muzeum rumu i możliwość zakupu słynnego kubańskiego trunku. Przejazd przez Plac Rewolucji, na którym Fidel Castro zwykł wygłaszać wielogodzinne przemówienia, a Jan Paweł II w 1998 r. odprawił mszę św. Wizyta w Muzeum Rewolucji znajdującym się w byłym Pałacu Prezydenckim, którego część wnętrz zaprojektowała słynna firma Tiffany. Następnie spacer szlakiem Hemingwaya: hotel Ambos Mundos - dawny dom pisarza, El Floridita - ulubiony bar autora "Starego człowieka i morza" oraz Bodeguita del Medio - restauracja, gdzie Ernest zwykł popijać ulubione mojito i daiquiri. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. PARK NARODOWY VINALES

Śniadanie. Czas wolny w Hawanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do PARKU NARODOWEGO VINALES, kubańskiego regionu uprawy tytoniu, wpisanego na listę UNESCO. Jest to przepiękna, pełna bujnej roślinności, dolina tytoniowa położona w sercu gór Sierra de los Órganos, w prowincji Pinar del Rio. Główną atrakcją parku są liczne jaskinie, w których niegdyś ukrywali się Indianie. Zwiedzanie Cueva del Indio, znajdującej się wewnątrz najstarszej na Kubie skały. Następnie oglądanie jaskrawo pomalowanego klifu - muralu, wykonanego na życzenie samego Fidela Castro. Obiad w typowej kubańskiej restauracji. Wizyta w Vuelta Abajo, najsłynniejszej krainie tytoniu cygarowego nie tylko na Kubie, ale i na świecie. Przejazd do fabryki cygar i poznanie procesu produkcji słynnych tytoniowych "olbrzymów". Powrót do hotelu w Hawanie, nocleg.

4. DZIEŃ. ZATOKA ŚWIŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Trinidadu. Po drodze przejazd w kierunku ZATOKI ŚWIŃ. Zwiedzanie fermy krokodyli (w Boca de Guama). Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.

5. DZIEŃ. TRINIDAD

Śniadanie. Zwiedzanie TRINIDADU - kolonialnego klejnotu Kuby, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie Parku Cespedes. Przejście do serca starego miasta - Plaza Mayor otoczonego rezydencjami z czasów kolonialnych. Brukowane uliczki pełne są prostych domków o pastelowych ścianach, przed którymi w bujanych fotelach przesiadują mieszkańcy. Następnie zwiedzanie barokowej Katedry Iglesia De La Santisima i klasztoru i kościoła św. Franciszka. Wizyta w Tabernie La Canchanchara, znajdującej się w pięknej kolonialnej rezydencji. Można tu spróbować drinka canchanchara robionego z lokalnego rumu, cytryny i miodu. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. SANTA CLARA - VARADERO

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku VARADERO. Przystanek w SANTA CLARA. Kubańska rewolucja rozpoczęła się od zdobycia tego miasta przez Che Gevarę. W programie: Monumento Ernesto Che Guevara (ogromny pomnik ku czci bohatera rewolucji) oraz zwiedzanie muzeum legendarnego rewolucjonisty. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na plażach jednego z największych karaibskich kurortów. Nocleg.

7.-8. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Nocleg.

9. DZIEŃ. CAYO BLANCO - HAWANA

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka katamaranem na rajską wyspę CAYO BLANCO. Na pokładzie gorące rytmy przy słynnym Cuba Libre, po drodze postój przy rafie koralowej a na miejscu delfinarium i przede wszystkim prawdziwie rajski krajobraz. Powrót do Varadero. Późnym popołudniem przejazd do HAWANY. Zakwaterowanie. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczorne wyjście na występ słynnego kabaretu Tropicana. Nocleg.

10. DZIEŃ. HAWANA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po Hawanie i wjazd na 32. piętro najwyższego kubańskiego apartamentowca Focsa. Obiad w restauracji z widokiem na panoramę miasta i Zatokę Meksykańską. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

11. DZIEŃ.

Powrót do Polski.

ŚWIADCZENIA:

9 noclegów w hotelach***/**** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 1 obiad, w czasie pobytu w Varadero: all inclusive • przelot Air France lub KLM • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata za Kartę Turysty: 170 PLN. 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 100 EUR, napiwki ok. 4 EUR/dzień/os.Opłaty fakultatywne: występ kabaretu Tropicana: ok. 80 EUR; wycieczka do doliny tytoniowej Vinales: ok. 80 EUR; rejs katamaranem na Cayo Blanco: ok. 100 EUR (wymagane min. 15 osób).


Opis hotelu Rum-ba! według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Kuba / Kuba

Opis oferty:

Hawana • Park Narodowy Vinales • Zatoka Świń • Trinidad • Santa Clara • Varadero • Cayo Blanco Kuba to nie tylko karaibski temperament, lecz także piękno przyrody i światowej klasy zabytki: Park Narodowy Vinales, Trynidad czy La Habana Vieja - wszystkie wpisane na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W klubach, na licznych placach i ulicach rozbrzmiewają rytmy salsy, mambo, rumby i bolero. Zachęcamy do wmieszania się w tłum spontanicznie bawiących się Kubańczyków lub przejażdżki starym amerykańskim krążownikiem! Magiczna Hawana fascynuje kontrastami, malowniczy kolorowy Trynidad to pełna egzotyka kolonialnej przeszłości, a Vinales uwodzi niezapomnianymi pejzażami. W programie wypoczynek w największym karaibskim kurorcie Varadero oraz możliwość rejsu na niezamieszkałą Cayo Blanco. Trasa na Kubie: ok. 1200 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Hawany. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie HAWANY. Spacer po tętniącym życiem bulwarze El Malecon i brukowanych uliczkach hawańskiej starówki wpisanej na listę UNESCO z placem katedralnym, katedrą San Cristobal i XVI-wiecznymi fortyfikacjami przy Plaza de Armas. Następnie przejście do El Capitolio - neoklasycystycznego gmachu zbudowanego na wzór waszyngtońskiego Kapitolu. Od tego miejsca liczy się odległość do innych miast. Dalej w programie muzeum rumu i możliwość zakupu słynnego kubańskiego trunku. Przejazd przez Plac Rewolucji, na którym Fidel Castro zwykł wygłaszać wielogodzinne przemówienia, a Jan Paweł II w 1998 r. odprawił mszę św. Wizyta w Muzeum Rewolucji, następnie spacer szlakiem Hemingwaya: hotel Ambos Mundos - dawny dom pisarza, El Floridita - ulubiony bar autora "Starego człowieka i morza" oraz Bodeguita del Medio - restauracja, gdzie Ernest zwykł popijać ulubione mojito i daiquiri. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny w Hawanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do PARKU NARODOWEGO VINALES, kubańskiego regionu uprawy tytoniu, wpisanego na listę UNESCO. Jest to przepiękna, pełna bujnej roślinności, dolina tytoniowa położona w sercu gór Sierra de los Órganos, w prowincji Pinar del Rio. Główną atrakcją parku są liczne jaskinie, w których niegdyś ukrywali się Indianie. Zwiedzanie Cueva del Indio, znajdującej się wewnątrz najstarszej na Kubie skały. Następnie oglądanie jaskrawo pomalowanego klifu - muralu, wykonanego na życzenie samego Fidela Castro. Obiad w typowej kubańskiej restauracji. Wizyta w Vuelta Abajo, najsłynniejszej krainie tytoniu cygarowego nie tylko na Kubie, ale i na świecie. Przejazd do fabryki cygar i poznanie procesu produkcji słynnych tytoniowych "olbrzymów". Powrót do hotelu w Hawanie, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Trinidadu. Po drodze przejazd w kierunku ZATOKI ŚWIŃ. Zwiedzanie fermy krokodyli (w Boca de Guama), gdzie (za dodatkową opłatą na miejscu) będzie można spróbować mięsa z krokodyla. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie TRINIDADU - kolonialnego klejnotu Kuby, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie Parku Cespedes. Przejście do serca starego miasta - Plaza Mayor otoczonego rezydencjami z czasów kolonialnych. Brukowane uliczki pełne są prostych domków o pastelowych ścianach, przed którymi w bujanych fotelach przesiadują mieszkańcy. Następnie zwiedzanie barokowej Katedry Iglesia De La Santisima i klasztoru i kościoła św. Franciszka. Wizyta w Tabernie La Canchanchara, znajdującej się w pięknej kolonialnej rezydencji. Można tu spróbować drinka canchanchara robionego z lokalnego rumu, cytryny i miodu. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku VARADERO. Przystanek w SANTA CLARA. Kubańska rewolucja rozpoczęła się od zdobycia tego miasta przez Che Gevarę. W programie: Monumento Ernesto Che Guevara (ogromny pomnik ku czci bohatera rewolucji) oraz zwiedzanie muzeum legendarnego rewolucjonisty. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na plażach jednego z największych karaibskich kurortów. Nocleg.

7.-8. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka katamaranem na rajską wyspę CAYO BLANCO. Na pokładzie gorące rytmy przy słynnym Cuba Libre, po drodze postój przy rafie koralowej a na miejscu delfinarium i przede wszystkim prawdziwie rajski krajobraz. Powrót do Varadero. Późnym popołudniem przejazd do Hawany. Zakwaterowanie. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczorne wyjście na występ słynnego kabaretu Tropicana. Nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po Hawanie i wjazd na 32. piętro najwyższego kubańskiego apartamentowca Focsa. Obiad w restauracji z widokiem na panoramę miasta i Zatokę Meksykańską. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

11. DZIEŃ.

Powrót do Polski.

ŚWIADCZENIA:

9 noclegów w hotelach***/**** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 1 obiad , w czasie pobytu w Varadero all inclusive • przelot Air France lub KLM: Warszawa-Hawana-Warszawa • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata za Kartę Turysty: 150 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 100 EUR, napiwki ok. 3 EUR/dzień/os.Opłaty fakultatywne: występ kabaretu Tropikana: ok. 80 EUR; wycieczka do doliny tytoniowej Vinales: ok. 80 EUR; rejs Katamaranem na Cayo Blanco: ok. 100 EUR (wymagane min. 15 osób).Zdjęcia lokalizacji (Kuba)
Hawana, miasto Hemingwaya, cygara, wakacje na Kubie
Wakacje w Varadero, palmy, rajskie plaże
Wakacje w Cayo Coco, flamingi, salsa
Santaigo de Cuba z Placem Rewolucji
Mohito to symbol Kuby
Holguin zachwyca pięknymi i długimi plażami
Kurort Cayo Santa Maria z długą 11 km plażą i luksusowymi resortami
Trinidad to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Kuby

Opinie o wycieczce objazdowej Rum-ba!

Rum-ba! - możliwości zakwaterowania:

Pok. 4 os. (2 pok. 2 os.)
Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Rum-ba!? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00