cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Viva Cuba Libre, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Viva Cuba Libre, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Viva Cuba Libre, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Viva Cuba Libre, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Viva Cuba Libre, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Viva Cuba Libre, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Viva Cuba Libre, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Viva Cuba Libre, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Viva Cuba Libre, Kuba
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Viva Cuba Libre

Kuba
Ocena wycieczki objazdowej Viva Cuba Libre:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Viva Cuba Libre w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji na Kubie?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Kuba / Kuba

Opis oferty:

Holguin - Bayamo - Santiago De Cuba - Baracoa - Park Narodowy Alejandro De Humboldt - Park Narodowy La Mensura - Pinares De Mayari - Playa Pesquero  Cuba Autentica - ten najnowszy slogan reklamujący wyspę najlepiej opisuje tę wycieczkę. Trasa pozwoli zapoznać się z historią, kulturą i zwyczajami Kubańczyków. W programie jest zwiedzanie pierwszej stolicy: Santiago de Cuba, miejsca związane z rewolucją kubańską i muzea poświęcone sławnym powstańcom i patriotom. Amatorom aktywnego wypoczynku spodoba się eksploracja jednych z najpiękniejszych zakątków Kuby: Parku Narodowego Alejandro de Humboldt czy gór Sierra Cristal, gdzie można poczuć się jak prawdziwy plantator kawy. Dawkę adrenaliny dostarczy spływ rzeką Toa. Wyjazd kończy się totalnym relaksem w hotelu all inclusive przy karaibskiej piaszczystej plaży - Playa Pesquero. Trasa: ok. 750 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Przelot do Holguin. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.  

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer starówką HOLGUIN, miasta założonego na ziemi, którą Krysztof Kolumb nazwał najpiękniejszym miejscem jakie widział człowiek! Zwiedzanie: Plac Główny, katedra San Isidoro i Wzgórze Krzyża. Przejazd do BAYAMO. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Wizyta w muzeum Carlosa Manuela de Cespedes - słynnego, kubańskiego plantatora, który darował wolność swoim niewolnikom. Obiad w lokalnej restauracji. Czas wolny na starym mieście na samodzielne zwiedzanie, zakup pamiątek lub odpoczynek w jednej z lokalnych kawiarenek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE CUBA - pierwszej stolicy Kuby. Zwiedzanie: sanktuarium maryjne - Virgen de la Cardid del Cobre - patronki Kuby, forteca San Pedro de la Roc, Plac Rewolucji im. Antonio Maceo upamiętniający działania kubańskiej armii wyzwoleńczej w wojnie 10-letniej przeciwko Hiszpanii w XIX w. Obiad w lokalnej restauracji. Zwiedzanie słynnych koszar Moncada - miejsca nieudanego ataku rewolucjonistów pod wodzą młodego Fidela Castro. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Santiago de Cuba: katedra San Pedro de la Roca, Mauzoleum Jose Martiego - bohatera narodowego Kuby i udział w uroczystej ceremonii zmiany warty. Obiad w twierdzy Castillo del Morro wzniesionej w XVII w., wpisanej na listę UNESCO. Spacer starówką miasta przez Plac Dolores i park Cespedes. Czas wolny na zakup pamiątek i indywidualne zwiedzanie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.      

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości BARACOA, pierwszej osady na Kubie, urokliwie położonej nad Zatoką Miodową. Obiad w lokalnej restauracji. Zwiedzanie centrum miasta wraz z Twierdzą Matachin. Spacer promenadą Malecon do hotelu La Rusa skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.  

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ALEJANDRO DE HUMBOLDT z pięknymi, zielonymi wzgórzami. Są tu plantacje kokosów, wspaniała flora i fauna z gatunkami endemicznymi. Spływ rzeką Toa - najdłuższą na Kubie. Obiad na tradycyjnym rancho, gdzie można przyjrzeć się procesom dojrzewania i zbierania nasion kakaowca oraz skosztować czekoladowych wyrobów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.    

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO LA MENSURA. Zwiedzanie: Cayo Saetia "przyrodniczy raj", odizolowany od reszty świata 42-kilometrowy odcinek pokryty pierwotnym lasem deszczowym, będący ostoją dla dzikich zwierząt m.in.: antylop, zebr, bizonów i strusi, które w pełni się tam zaadoptowały. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do wioski PINARES DE MAYARI, położonej 680 m n.p.m. w samym sercu pasma górskiego Sierra Cristal. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.      

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Spacer szlakiem turystycznym w Parku Narodowym La Mensura. Zwiedzanie największych na Kubie wodospadów - El Guayabo i Ogrodu La Plancha. Przejazd do PLAYA PESQUERO. Czas na zakup lokalnych wyrobów na targu rzemiosła. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiad, kolacja, nocleg.

9.-10. DZIEŃ.

Czas wolny - wypoczynek na plaży.       

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.      

12. DZIEŃ.

Powrót do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów: 7 w hotelach ***/**** na trasie wycieczki: 1 w Holguin, 1 w Bayamo, 2 w Santiago de Cuba, 2 w Baracoa, 1 w Mayari, 3 w hotelu**** przy plaży Playa Pesquero; 2-os. pokoje z łazienkami; wyżywienie: podczas objazdu: 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji, podczas pobytu w Playa Pesquero: all inclusive 24h; przelot; przejazd autokarem; opieka pilota; lokalny pilot; ubezpieczenie KL i NW  

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata za kartę turystyczną/os.: 150 PLN.Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok 40 EUR, napiwki: ok 3 EUR/dzień/os.


Opis hotelu Viva Cuba Libre według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Kuba / Kuba

Opis oferty:

Holguin • Bayamo • Santiago De Cuba • Baracoa • Park Narodowy Alejandro De Humboldt • Park Narodowy La Mensura • Pinares De Mayari • Playa Pesquero Cuba Autentica - ten najnowszy slogan reklamujący wyspę najlepiej opisuje tę wycieczkę. Trasa pozwoli zapoznać się z historią, kulturą i zwyczajami Kubańczyków. W programie zwiedzanie pierwszej stolicy: Santiago de Cuba, miejsca związane z rewolucją kubańską i muzea poświęcone sławnym powstańcom i patriotom. Amatorom aktywnego wypoczynku spodoba się eksploracja najpiękniejszych zakątków Kuby: Parku Narodowego Alejandro de Humboldt czy gór Sierra Cristal, gdzie można poczuć się jak prawdziwy plantator kawy. Dawkę adrenaliny dostarczy spływ rzeką Toa. Wyjazd kończy się totalnym relaksem w hotelu all inclusive przy karaibskiej piaszczystej plaży w Guardalavaca. Trasa: ok. 750 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Przelot do Holguin. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer starówką HOLGUIN, miasta założonego na ziemi, którą Krysztof Kolumb nazwał najpiękniejszym miejscem jakie widział człowiek! Zwiedzanie: Plac Główny, katedra San Isidoro i Wzgórze Krzyża. Zwiedzanie miejscowej fabryki najlepszych cygar na świecie i obecność przy ich powstawaniu! Przejazd do BAYAMO. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Wizyta w muzeum Carlosa Manuela de Cespedes - słynnego, kubańskiego plantatora, który darował wolność swoim niewolnikom. Obiad w lokalnej restauracji. Czas wolny na starym mieście na samodzielne zwiedzanie, zakup pamiątek lub odpoczynek w jednej z lokalnych kawiarenek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE CUBA - pierwszej stolicy Kuby. Zwiedzanie: sanktuarium maryjne Virgen da la Caridad del Cobre - patronki Kuby, forteca San Pedro de la Roca, Plac Rewolucji im. Antonio Maceo upamiętniający działania kubańskiej armii wyzwoleńczej w wojnie 10-letniej przeciwko Hiszpanii w XIX w. Obiad w lokalnej restauracji. Po obiedzie zwiedzanie najstarszego, kolonialnego budynku na Kubie - Casa de Diego Velazquez, muzeum rumu oraz słynnych koszar Moncada - miejsca nieudanego ataku rewolucjonistów pod wodzą młodego Fidela Castro. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Santiago de Cuba: katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Mauzoleum Jose Martiego - bohatera narodowego Kuby i udział w uroczystej ceremonii zmiany warty. Obiad w pobliżu twierdzy Castillo del Morro wzniesionej w XVII w., wpisanej na listę UNESCO. Spacer starówką miasta przez Plac Dolores i park Cespedes. Czas wolny na zakup pamiątek i indywidualne zwiedzanie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości BARACOA, pierwszej osady na Kubie, urokliwie położonej nad Zatoką Miodową. Po drodze postoje w punktach widokowych skąd zobaczyć można m. in. amerykańskie więzienie Guantanamo. Obiad w lokalnej restauracji. Zwiedzanie centrum miasta z Twierdzą Matachin. Spacer promenadą Malecon do hotelu La Rusa skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ALEJANDRO DE HUMBOLDT z pięknymi, zielonymi wzgórzami. Są tu plantacje kokosów, wspaniała flora i fauna z gatunkami endemicznymi. Spływ rzeką Toa - najdłuższą na Kubie. Obiad na tradycyjnym rancho, gdzie można przyjrzeć się procesom dojrzewania i zbierania nasion kakaowca oraz skosztować czekoladowych wyrobów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO LA MENSURA. Zwiedzanie: Cayo Saetia "przyrodniczego raju" - odizolowany od reszty świata, 42-kilometrowy odcinek pokryty pierwotnym lasem deszczowym jest ostoją dla dzikich zwierząt m.in.: antylop, zebr, bizonów i strusi, które w pełni się tam zaadaptowały. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do wioski PINARES DE MAYARI, położonej 680 m n.p.m., w samym sercu pasma górskiego Sierra Cristal. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Spacer szlakiem turystycznym w Parku Narodowym La Mensura. Zwiedzanie największych na Kubie wodospadów Salto de Guayabo i Ogrodu La Plancha. Przejazd do Guardalavaca. Czas na zakup lokalnych wyrobów na targu rzemiosła przy plaży Playa Pesquero. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu all inclusive 24h. Nocleg.

9.-10. DZIEŃ.

Czas wolny - wypoczynek na plaży.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

12. DZIEŃ.

Powrót do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów: 7 w hotelach ***/**** na trasie wycieczki: 1 w Holguin, 1 w Bayamo, 2 w Santiago de Cuba, 2 w Baracoa, 1 w Mayari, 3 w hotelu**** w Guardalavaca; 2-os. pokoje z łazienkami; wyżywienie: podczas objazdu: 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji, podczas pobytu w Guardalavaca: all inclusive 24h; przelot; przejazd autokarem; opieka polskojęzycznego pilota; lokalny pilot; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata za kartę turystyczną: 150 PLN/os.Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 EUR, napiwki: ok. 3 EUR/os./dzień.Dopłata do klasy Premium w samolocie od: 1999 PLN. Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Itaka R

Szukasz wakacji na Kubie?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Kuba / Kuba

Opis oferty:

Holguin • Bayamo • Santiago De Cuba • Baracoa • Park Narodowy Alejandro De Humboldt • Park Narodowy La Mensura • Pinares De Mayari • Playa Pesquero Cuba Autentica - ten najnowszy slogan reklamujący wyspę najlepiej opisuje tę wycieczkę. Trasa pozwoli zapoznać się z historią, kulturą i zwyczajami Kubańczyków. W programie zwiedzanie pierwszej stolicy: Santiago de Cuba, miejsca związane z rewolucją kubańską i muzea poświęcone sławnym powstańcom i patriotom. Amatorom aktywnego wypoczynku spodoba się eksploracja najpiękniejszych zakątków Kuby: Parku Narodowego Alejandro de Humboldt czy gór Sierra Cristal, gdzie można poczuć się jak prawdziwy plantator kawy. Dawkę adrenaliny dostarczy spływ rzeką Toa. Wyjazd kończy się totalnym relaksem w hotelu all inclusive przy karaibskiej piaszczystej plaży w Guardalavaca. Trasa: ok. 750 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Przelot do Holguin. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer starówką HOLGUIN, miasta założonego na ziemi, którą Krysztof Kolumb nazwał najpiękniejszym miejscem jakie widział człowiek! Zwiedzanie: Plac Główny, katedra San Isidoro i Wzgórze Krzyża. Zwiedzanie miejscowej fabryki najlepszych cygar na świecie i obecność przy ich powstawaniu! Przejazd do BAYAMO. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Wizyta w muzeum Carlosa Manuela de Cespedes - słynnego, kubańskiego plantatora, który darował wolność swoim niewolnikom. Obiad w lokalnej restauracji. Czas wolny na starym mieście na samodzielne zwiedzanie, zakup pamiątek lub odpoczynek w jednej z lokalnych kawiarenek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE CUBA - pierwszej stolicy Kuby. Zwiedzanie: sanktuarium maryjne Virgen da la Caridad del Cobre - patronki Kuby, forteca San Pedro de la Roca, Plac Rewolucji im. Antonio Maceo upamiętniający działania kubańskiej armii wyzwoleńczej w wojnie 10-letniej przeciwko Hiszpanii w XIX w. Obiad w lokalnej restauracji. Po obiedzie zwiedzanie najstarszego, kolonialnego budynku na Kubie - Casa de Diego Velazquez, muzeum rumu oraz słynnych koszar Moncada - miejsca nieudanego ataku rewolucjonistów pod wodzą młodego Fidela Castro. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Santiago de Cuba: katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Mauzoleum Jose Martiego - bohatera narodowego Kuby i udział w uroczystej ceremonii zmiany warty. Obiad w pobliżu twierdzy Castillo del Morro wzniesionej w XVII w., wpisanej na listę UNESCO. Spacer starówką miasta przez Plac Dolores i park Cespedes. Czas wolny na zakup pamiątek i indywidualne zwiedzanie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości BARACOA, pierwszej osady na Kubie, urokliwie położonej nad Zatoką Miodową. Po drodze postoje w punktach widokowych skąd zobaczyć można m. in. amerykańskie więzienie Guantanamo. Obiad w lokalnej restauracji. Zwiedzanie centrum miasta z Twierdzą Matachin. Spacer promenadą Malecon do hotelu La Rusa skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ALEJANDRO DE HUMBOLDT z pięknymi, zielonymi wzgórzami. Są tu plantacje kokosów, wspaniała flora i fauna z gatunkami endemicznymi. Spływ rzeką Toa - najdłuższą na Kubie. Obiad na tradycyjnym rancho, gdzie można przyjrzeć się procesom dojrzewania i zbierania nasion kakaowca oraz skosztować czekoladowych wyrobów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO LA MENSURA. Zwiedzanie: Cayo Saetia "przyrodniczego raju" - odizolowany od reszty świata, 42-kilometrowy odcinek pokryty pierwotnym lasem deszczowym jest ostoją dla dzikich zwierząt m.in.: antylop, zebr, bizonów i strusi, które w pełni się tam zaadaptowały. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do wioski PINARES DE MAYARI, położonej 680 m n.p.m., w samym sercu pasma górskiego Sierra Cristal. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Spacer szlakiem turystycznym w Parku Narodowym La Mensura. Zwiedzanie największych na Kubie wodospadów Salto de Guayabo i Ogrodu La Plancha. Przejazd do Guardalavaca. Czas na zakup lokalnych wyrobów na targu rzemiosła przy plaży Playa Pesquero. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu all inclusive 24h. Nocleg.

9.-10. DZIEŃ.

Czas wolny - wypoczynek na plaży.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

12. DZIEŃ.

Powrót do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów: 7 w hotelach ***/**** na trasie wycieczki: 1 w Holguin, 1 w Bayamo, 2 w Santiago de Cuba, 2 w Baracoa, 1 w Mayari, 3 w hotelu**** w Guardalavaca; 2-os. pokoje z łazienkami; wyżywienie: podczas objazdu: 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji, podczas pobytu w Guardalavaca: all inclusive 24h; przelot; przejazd autokarem; opieka polskojęzycznego pilota; lokalny pilot; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata za kartę turystyczną: 150 PLN/os.Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 EUR, napiwki: ok. 3 EUR/os./dzień.Dopłata do klasy Premium w samolocie od: 1999 PLN. 


Opis hotelu Viva Cuba Libre według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Kuba / Kuba

Opis oferty:

Holguin • Bayamo • Santiago De Cuba • Baracoa • Park Narodowy Alejandro De Humboldt • Park Narodowy La Mensura • Pinares De Mayari • Playa Pesquero Cuba Autentica - ten najnowszy slogan reklamujący wyspę najlepiej opisuje tę wycieczkę. Trasa pozwoli zapoznać się z historią, kulturą i zwyczajami Kubańczyków. W programie zwiedzanie pierwszej stolicy: Santiago de Cuba, miejsca związane z rewolucją kubańską i muzea poświęcone sławnym powstańcom i patriotom. Amatorom aktywnego wypoczynku spodoba się eksploracja najpiękniejszych zakątków Kuby: Parku Narodowego Alejandro de Humboldt czy gór Sierra Cristal, gdzie można poczuć się jak prawdziwy plantator kawy. Dawkę adrenaliny dostarczy spływ rzeką Toa. Wyjazd kończy się totalnym relaksem w hotelu all inclusive przy karaibskiej piaszczystej plaży w Guardalavaca. Trasa: ok. 750 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Przelot do Holguin. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer starówką HOLGUIN, miasta założonego na ziemi, którą Krysztof Kolumb nazwał najpiękniejszym miejscem jakie widział człowiek! Zwiedzanie: Plac Główny, katedra San Isidoro i Wzgórze Krzyża. Zwiedzanie miejscowej fabryki najlepszych cygar na świecie i obecność przy ich powstawaniu! Przejazd do BAYAMO. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Wizyta w muzeum Carlosa Manuela de Cespedes - słynnego, kubańskiego plantatora, który darował wolność swoim niewolnikom. Obiad w lokalnej restauracji. Czas wolny na starym mieście na samodzielne zwiedzanie, zakup pamiątek lub odpoczynek w jednej z lokalnych kawiarenek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE CUBA - pierwszej stolicy Kuby. Zwiedzanie: sanktuarium maryjne Virgen da la Caridad del Cobre - patronki Kuby, forteca San Pedro de la Roca, Plac Rewolucji im. Antonio Maceo upamiętniający działania kubańskiej armii wyzwoleńczej w wojnie 10-letniej przeciwko Hiszpanii w XIX w. Obiad w lokalnej restauracji. Po obiedzie zwiedzanie najstarszego, kolonialnego budynku na Kubie - Casa de Diego Velazquez, muzeum rumu oraz słynnych koszar Moncada - miejsca nieudanego ataku rewolucjonistów pod wodzą młodego Fidela Castro. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Santiago de Cuba: katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Mauzoleum Jose Martiego - bohatera narodowego Kuby i udział w uroczystej ceremonii zmiany warty. Obiad w pobliżu twierdzy Castillo del Morro wzniesionej w XVII w., wpisanej na listę UNESCO. Spacer starówką miasta przez Plac Dolores i park Cespedes. Czas wolny na zakup pamiątek i indywidualne zwiedzanie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości BARACOA, pierwszej osady na Kubie, urokliwie położonej nad Zatoką Miodową. Po drodze postoje w punktach widokowych skąd zobaczyć można m. in. amerykańskie więzienie Guantanamo. Obiad w lokalnej restauracji. Zwiedzanie centrum miasta z Twierdzą Matachin. Spacer promenadą Malecon do hotelu La Rusa skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ALEJANDRO DE HUMBOLDT z pięknymi, zielonymi wzgórzami. Są tu plantacje kokosów, wspaniała flora i fauna z gatunkami endemicznymi. Spływ rzeką Toa - najdłuższą na Kubie. Obiad na tradycyjnym rancho, gdzie można przyjrzeć się procesom dojrzewania i zbierania nasion kakaowca oraz skosztować czekoladowych wyrobów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO LA MENSURA. Zwiedzanie: Cayo Saetia "przyrodniczego raju" - odizolowany od reszty świata, 42-kilometrowy odcinek pokryty pierwotnym lasem deszczowym jest ostoją dla dzikich zwierząt m.in.: antylop, zebr, bizonów i strusi, które w pełni się tam zaadaptowały. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do wioski PINARES DE MAYARI, położonej 680 m n.p.m., w samym sercu pasma górskiego Sierra Cristal. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Spacer szlakiem turystycznym w Parku Narodowym La Mensura. Zwiedzanie największych na Kubie wodospadów Salto de Guayabo i Ogrodu La Plancha. Przejazd do Guardalavaca. Czas na zakup lokalnych wyrobów na targu rzemiosła przy plaży Playa Pesquero. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu all inclusive 24h. Nocleg.

9.-10. DZIEŃ.

Czas wolny - wypoczynek na plaży.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

12. DZIEŃ.

Powrót do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów: 7 w hotelach ***/**** na trasie wycieczki: 1 w Holguin, 1 w Bayamo, 2 w Santiago de Cuba, 2 w Baracoa, 1 w Mayari, 3 w hotelu**** w Guardalavaca; 2-os. pokoje z łazienkami; wyżywienie: podczas objazdu: 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji, podczas pobytu w Guardalavaca: all inclusive 24h; przelot; przejazd autokarem; opieka polskojęzycznego pilota; lokalny pilot; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata za kartę turystyczną: 150 PLN/os.Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 EUR, napiwki: ok. 3 EUR/os./dzień.Dopłata do klasy Premium w samolocie od: 1999 PLN.