cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja warta zobaczenia, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja warta zobaczenia, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja warta zobaczenia, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja warta zobaczenia, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja warta zobaczenia, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja warta zobaczenia, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja warta zobaczenia, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja warta zobaczenia, Hiszpania
1 / 8
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
29.04 - 06.05
już od 3399 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
07.10 - 14.10
już od 3139 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Andaluzja warta zobaczenia
star 3

Hiszpania
Ocena wycieczki objazdowej Andaluzja warta zobaczenia:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 29 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 07 października 2019

Wycieczka objazdowa Andaluzja warta zobaczenia w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Hiszpanii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele *** - położone poza zwiedzanymi miastami.
Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, (przy czym 3 - osobowe to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.
Do dyspozycji gości:

na miejscu w hotelu restauracja i bar
Wyżywienie:

śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Transfer do hotelu w okolicach Almerii. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Almerii późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Granady i zwiedzanie miasta. Zapraszamy do urokliwej dzielnicy Albaicin, skąd będziemy podziwiać piękną panoramę Alhambry na tle gór Sierra Nevada. Następnie spacer po krętych uliczkach centrum miasta - Alcaiceria (arabski bazar) i gotycka katedra (z zewnątrz) z kaplicą królewską. Po południu zobaczycie Państwo budowle Maurów będące częścią Alhambry - arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody i światła
(bardzo prosimy mieć dokument tożsamości w bagażu podręcznym).
Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Granady. (Trasa ok. 160 km). Wieczorem proponujemy wyjazd na wieczór flamenco - cena ok. 30 EUR/os.
Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Kordoby. Spacerując po starówce odnosi się wrażenie jakby czas stanął tu w miejscu. Najciekawsze zabytki to Mezquita (czyli Wielki Meczet, budowany od VIII w.), synagoga i Puente Romano, rzymski most na Gwadalkiwirze. Po południu przejazd do Sewilli - stolicy Andaluzji. Spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz oraz zwiedzanie ogromnej gotyckiej katedry z mauretańską dzwonnicą La Giralda. Następnie panoramiczna wizyta autokarem - przejazd promenada Krzysztofa Kolumba wzdłuż rzeki Guadalquivir z widokiem na Torre de Oro, Plaza de Toros de la Maestranza i dzielnice Triana. Kolacja i nocleg w okolicach Sewilli. (Trasa ok. 400km).
Dzień 4
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Sewilli - tereny Parku Marii Luizy z przepiękną wizytówką miasta Plaza de Espana. Dla chętnych rejs statkiem po rzece Guadalkiwir (17 EUR/os.). Następnie przejazd do Jerez de la Frontera gdzie odwiedzimy znane na całym świecie bodegi i zapoznamy się z produkcją winnego sherry. Dla wielbicieli hippiki -pokaz koni ze słynnej królewskiej akademii jazdy konnej. Po południu krótki spacer po starówce w Jerez. Kolacja i nocleg w Jerez de la Frontera. (Trasa ok. 120km).
Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Kadyksu zwanego “małą Hawaną". Miasto najlepiej podziwiać ze szczytu barokowej wieży Torre Tavira, skąd rozpościera się zapierający dech widok na port, szerokie aleje nadmorskie, plażę La Caleta, wąskie uliczki starówki, XVIII-wieczną katedrę oraz liczne kościoły. Po południu przejazd do Gibraltaru, który jest malutką enklawą brytyjską na Płw. Iberyjskim. W programie przejazd minibusami na Punta Europa ze wspaniałym widokiem na Afrykę, wejście do Jaskini Świętego Michała, spotaknie z makakmi, a następnie zjazd do miasta. Jeśli wystarczy czasu proponujemy zakupy na Main Street. Powrót na nocleg w hotelu w Jerez de la Frontera.
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Rondy - miasta zawieszonego na dwóch wzniesieniach przedzielonych imponującą przepaścią - Tajo (różnica poziomów 130 m). W czasie spaceru zobaczymy Kolegiatę Najświętszej Marii Panny, starówkę, dom Juana de Bosco, XVI-wieczny most Puente Nuevo łączący dwie części miasta oraz areny do walki z bykami. Kolejnym punktem programu będzie Malaga - urocze miasto i znany kurort Costa del Sol. Zwiedzanie miasta: zamek Gibralfaro, starówka z przepiękną katedrą, bodega El Pimpi - jedno z ulubionych miejsc lokalnych celebrytów. Malaga to również miasto kojarzone z postacią słynnego Pablo Picassa , którego muzeumodwiedzimy w trakcie spaceru. Kolacja i nocleg na Costa del Almeria. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 7
Czas wolny na plażowanie. Chętnym proponujemy wycieczkę fakultatywną w rejon Alpujarry znany z malowniczych pueblos blancos w programie: Lanjaron (znane z ujęcia wód mineralnych), Pampaneira (spacer krętymi uliczkami) i najwyżej położone w górach Sierra Nevada - Trevelez (miasteczko słynie z suszarni szynek, zwiedzanie jednej z suszarni połączony z degustacją tego andaluzyjskiego specjału (cena ok. 45 EUR/os.).
Dzień 8
- Klienci powracający do Polski - wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Almerii.. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania. - Klienci pozostający na pobycie na Costa de Almeria - po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny. Po południu transfer do wybranego hotelu.
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota (podczas pobytu na Costa Almeria opieka rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide, napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, systemu Tour Guide - ok. 190 Eur/os. (płatne obligatoryjnie jako pakietu pilota na miejscu). W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).
Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
"
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie:
META Description

Granada - u podnóży Sierra Nevada • Kordoba - średniowieczna stolica Kalifatu • Sewilla - najważniejsze miasto Andaluzji • Kadyks - port założony przez Fenicjan • Jerez dela Frontera i sherry • Punta Europa na Gibraltarze • Malaga i andaluzyjskie pueblos blancos • dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień na Costa del Almeria


Opis hotelu Andaluzja warta zobaczenia według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele *** - położone poza zwiedzanymi miastami. Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, (przy czym 3 - osobowe to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami, często z telefonem iklimatyzacją. Do dyspozycji gości: na miejscu w hotelu restauracja i bar Wyżywienie: śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Transfer do hotelu w okolicach Almerii. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Almerii późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji. Dzień 2 Po śniadaniu przejazd do Granady i zwiedzanie miasta. Proponujemy spacer po krętych uliczkach centrum miasta - Alcaiceria (arabski bazar) i gotycka katedra z kaplicą królewską. Następnie zobaczycie Państwo piękne budowle Maurów będące częścią Alhambry: Pałace Nasrydów - arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji oraz Generalife - letnią rezydencję dynastii Nasrydów. Po południu zapraszamy na spacer po urokliwej dzielnicy Albaicin, z której zobaczymy piękną panoramę Alhambry na tle gór Sierra Nevada. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Granady. (Trasa ok. 160 km). Dzień 3 Po wczesnym śniadaniu przejazd do Kordoby. Spacerując po starówce, odnosi się wrażenie, jakby czas stanął w miejscu: wąskie wybrukowane uliczki (w tym słynna uliczka kwiatowa), zaułki i kute bramy z żelaza, to wszystko przenosi nas w średniowiecze. Najciekawsze zabytki to Mezquita (czyli Wielki Meczet, budowany od VIII w.), synagoga i Puente Romano, rzymski most na Gwadalkiwirze. Po południu przejazd do Sewilli- stolicy Andaluzji. Zwiedzanie zaczniemy od panoramicznej wizyty autokarem po portowej dzielnicy El Arenal słynnej z Plaza de Toros de la Maestranza, promenady Cristobal Colon, posągu Carmen, Torre del Oro (dwunastobocznej arabskiej wieży). Kolacja i nocleg w okolicach Sewilli. Dla chętnych wieczorem wyjście na wieczór flamenco- cena ok40 EUR. (Trasa ok. 400 km). Dzień 4 Po śniadaniu ciąg zwiedzania Sewilli - tereny Parku Marii Luizy z przepiękną wizytówką miasta Plaza de Espana. Następnie spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz - ogromna gotycka katedra i mauretańska dzwonnica La Giralda. Dla chętnych rejs statkiem po Gwadalikiwrze (ok. 16 EUR). Po południu przejazd Jerez de la Frontera - gdzie odwiedzimy znane na całym świecie bodegi Tio Pepe oraz gdzie zapoznamy się z produkcją winnego sherry. Dla wielbicieli hippiki- wizyta w słynnej królewskiej akademii jazdy konnej. Późnym popołudniem przejazd w okolice Kadyksu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 120 km). Dzień 5 Po śniadaniu zwiedzanie Kadyksu - zwanego "małą Hawaną". Kadyks to najstarsze miasto w Europie założone przez Fenicjan 3000 lat temu. Wspaniale położone, na półwyspie oddzielającym zatokę Kadyksu od Oceanu Atlantyckiego, jest tętniącym miastem portowym. Kadyks uważany jest za kolebkę flamenco - pełno tu szkół flamenco, a muzyka nie cichnie nawet w nocy. Miasto najlepiej podziwiać ze szczytu barokowej wieży Torre Tavira, skąd rozpościera się zapierający dech widok na port, szerokie aleje nadmorskie, plażę de la Caleta, wąskie uliczki starówki, XVIII-wieczną katedrę Nueva oraz liczne kościoły. Po południu przejazd do Gibraltaru - półwyspu o długości zaledwie 6 km, który jest malutką enklawą brytyjską na Płw. Iberyjskim. W programie przejazd minibusami na Punta Europa ze wspaniałym widokiem na Afrykę, a następnie wjazd na Skałę Gibraltarską, jedyne miejsce w Europie, w którym na wolności żyją małpy, wejście do Jaskini Świętego Michała i następnie zjazd do miasta. Jeśli wystarczy czasu, proponujemy zakupy na Main Street (Gibraltar to strefa handlu wolnocłowego). Kolacja i nocleg w okolicach Gibraltaru lub Estepony. (Trasa ok. 120-150 km). Uwagi! W niektórych terminach hotel może byćpołożony poza nadmorskimkurortem.Po Gibraltarze podróżuje się minibusami lub taksówkami z anglojęzycznymi kierowcami-przewodnikami. Cała grupa spotyka się przy danej atrakcji turystycznej, gdzie na czas jej zwiedzania opiekę przejmuje polskojęzyczny pilot wycieczki. Dzień 6 Po śniadaniu przejazd do Rondy - miasta zawieszonego na dwóch wzniesieniach przedzielonych imponującą przepaścią - Tajo (różnica poziomów 130 m). W czasie spaceru zobaczymy Kolegiatę Najświętszej Marii Panny, starówkę, dom Juana de Bosco, XVI-wieczny most Puente Nuevo łączący dwie części miasta oraz areny do walki z bykami. Kolejnym punktem programu będzie Malaga - urocze miasto i znany kurort Costa del Sol. Zwiedzanie miasta: zamek Gibralfaro, starówka z przepiękną katedrą, bodega El Pimpi - jedno z ulubionych miejsc lokalnych celebrytów. Malaga to również miasto kojarzone z postacią słynnego Pablo Picassa , którego dom - muzeum zobaczymy w trakcie spaceru. Kolacja i nocleg na Costa del Almeria. (Trasa ok. 400 km). Dzień 7 Czas wolny na plażowanie. Chętnym proponujemy wycieczkę fakultatywną w rejon Alpujarry znany z malowniczych pueblos blancos w programie: Lanjaron (znane z ujęcia wód mineralnych), Pampaneira (spacer krętymi uliczkami) i najwyżej położone w górach Sierra Nevada - Trevelez (miasteczko słynie z suszarni szynek, zwiedzanie jednej z suszarni połączony z degustacją tego andaluzyjskiego specjału (cena ok. 30 EUR/os.). Dzień 8 - Klienci powracający do Polski - wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Almerii.. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania. - Klienci pozostający na pobycie na Costa de Almeria - po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny. Po południu transfer do wybranego hotelu. Uwagi do programu - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota (podczas pobytu na Costa Almeria opieka rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide, napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, systemu Tour Guide - ok. 170 EUR. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy). Inne NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota (podczas pobytu na Costa Almeria opieka rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide, napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, systemu Tour Guide - ok. 170 EUR. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/andaluzja-warta-zobaczenia/zakwaterowanie-haxHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.