cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Etiopia - Zapomniane Królestwo, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Etiopia - Zapomniane Królestwo, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Etiopia - Zapomniane Królestwo, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Etiopia - Zapomniane Królestwo, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Etiopia - Zapomniane Królestwo, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Etiopia - Zapomniane Królestwo, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Etiopia - Zapomniane Królestwo, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Etiopia - Zapomniane Królestwo, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Etiopia - Zapomniane Królestwo, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Etiopia - Zapomniane Królestwo, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Etiopia - Zapomniane Królestwo, Etiopia
1 / 11
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
23.04 - 06.05
już od 6699 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
09.07 - 22.07
już od 6699 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Etiopia - Zapomniane Królestwo

Etiopia
Ocena wycieczki objazdowej Etiopia - Zapomniane Królestwo:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 23 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 09 lipca 2019

Wycieczka objazdowa Etiopia - Zapomniane Królestwo w ofercie Biura podróży:

Ecco Travel

Szukasz wakacji do Etiopii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Region

Etiopia

Opis

ADDIS ABEBA - DEBRE MARKOS - BAHIR DAR - JEZIORO TANA - GONDAR - GÓRY SIMIEN - AXUM - MEKELE - LALIBELA

Dzień 1

Warszawa - Addis Abeba. Wylot z lotniska Chopina.

Dzień 2

Addis Abeba. Przylot do Addis Abeba i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Następnie zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od wjazdu na punkt widokowy na Górze Entoto, skąd można podziwiać panoramę stolicy Etiopii. Muzeum Narodowe - jedno z najważniejszych Subsaharyjskich muzeów w całej Afryce, w którym znajduje się m. in. szkielet Lucy (najstarszego przedstawiciela rodzaju ludzkiego), niesamowita kolekcja artefaktów, przedmiotów królewskich i sztuki. Zwiedzimy także Muzeum Etnologiczne, mieszczące się w dawnym pałacu Haile Selassie. Na zakończenie wizyta w Katedrze Św. Trójcy, Św. Jerzego i spacer po Merkato, który jest największym otwartym rynkiem w Afryce. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3

Addis Abeba - Debre Markos - Bahir Dar. Po śniadaniu wyjazd do Debre Markos, po drodze zwiedzanie klasztoru Debre Libanos, Most Portugalski (pierwszy most zbudowany w Etiopii). Następnie przejazd przez Przełomy Błękitnego Nilu. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Bahir Dar, które jest interesującym miastem na południowym brzegu jeziora Tana, największego jeziora w Etiopii będącego źródłem Nilu Błękitnego. Jest także duchowym domem chrześcijańskiej kultury Etiopii.

Dzień 4

Bahir Dar - Jezioro Tana. Po śniadaniu wycieczka łodzią po Jeziorze Tana i zwiedzanie znajdujących się na wysepkach monastyrów. Przejazd nad wodospady Nilu Błękitnego, uważane za jedne z najpiękniejszych na świecie. Tworzą je cztery wodospady spadające z wysokości ponad 45 metrów w kłębiącą się kipiel. Nad wodospadami zostaniemy aż do wieczora, żeby podziwiać zachód słońca ze szczytu wzgórza Bezawit, nieopodal pałacu Helie Selassie. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5

Jezioro Tana - Gondar. Po śniadaniu wyjazd do Gondar - dawnej stolicy Imperium Etiopskiego, założonej w 1635 przez cesarza Fasilidesa. Po drodze miniemy wioski ludu Amhara, którego rolnicze tradycje są kultywowane do dziś. Zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie historycznej części Gondar, gdzie spotkamy masywne kamienne mury z fascynującymi pałacami, budowanymi jeden po drugim przez etiopskich cesarzy. Zobaczymy Basen Fasilidasa, używany dziś do ceremonii Timket, upamiętniającej chrzest Jezusa w Jordanie. Po południu wizyta w znajdującym się na szczycie wzgórza i otoczonym murami obronnymi kościele Debre Berhan Selassie, którego wnętrze zdobią piękne freski.

Dzień 6

Gonder - Góry Simien . Po śniadaniu udajemy się w Góry Simien (ParkNarodowy Simien wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Droga wiedzie przez nienaruszone górskie obszary Parku, w którym to wiele szczytów przekracza 4000 m., najwyższym jest Ras Daszan - 4543 metrów nad poziomem morza. Górskie szczeliny są domem m. in. dla koziorożca abisyńskiego. Po południu czas wolny na spacer po okolicy, gdzie będziemy mogli zobaczyć całe stada pawianów z endemicznego gatunku Gelada.

Dzień 7

Góry Simien - Axum . Po śniadaniu przejazd do Aksum przez malownicze masywy Gór Simien - m.in. Dolana Tekeze. Kolacja i nocleg w Axum.

Dzień 8

Axum . Po śniadaniu zwiedzanie Axum (od 1980 roku na liście UNESCO). Znane na długo przed narodzeniem Chrystusa, było stolicą królestwa Axum (pierwszego państwa etiopskiego), jednego z najstarszych afrykańskich imperiów oraz kluczowym punktem łączącym Afrykę z Azją przez prawie tysiąc lat. Odwiedzimy kamienne stelle - ozdobione symbolicznymi rycinami granitowe monolity pochodzące z czasów przedchrześcijańskich. Wzniesienie tych masywnych filarów pozostaje nadal tajemnicą. Największy z nich (33m) zawalił się wieki temu, niedawno udało się jednak odzyskać stellę splądrowaną przez Mussoliniego podczas włoskiej okupacji. Zobaczymy też Łaźnie i Pałac Szeby, grobowiec Królowa Bazena. Zobaczymy też Kościół Św. Marii z Syjonu, w którym zgodnie z lokalną legendą po dziś dzień przechowywana jest Arka Przymierza - wejście do kościoła tylko dla mężczyzn, rzekomą Arkę może oglądać tylko mnich zajmujący się jej konserwacją w jednej z kaplic kościoła.

Dzień 9

Axum - Mekele . Po śniadaniu przejazd do Mekele. Po drodze zwiedzanie ruin Yeha (VIII-V w p. n. e.), przystanek przy klasztorze Debre Damo - dostępny tylko dla mężczyzn, można się do niego dostać tylko przez wspinaczkę 15 m na wzgórze przy pomocy liny. Kolacja i nocleg w Mekele.

Dzień 10

Mekele - Lalibela . Po śniadaniu przejazd do Lalibela przez malowniczą Wyżynę Etiopską. Szczególnie atrakcyjny widokowo jest wjazd z Woldia na Górę Abuna Yosef. Kolacja i nocleg w Lalibela.

Dzień 11

Lalibela . Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie najsłynniejszego etiopskiego miasta. Lalibela usytuowana jest na wysokości 2600 metrów nad poziomem morza. Znajduje się tu 11 monolitycznych kościołów, wykutych w różowym granicie w XII wieku. Zostały one sklasyfikowane jako jeden z cudów świata (lista UNESCO). Każdy kościół ma niepowtarzalny styl architektoniczny, wszystkie są wspaniale rzeźbione i większość z nich ozdobiona jest dobrze zachowanymi malowidłami. Całe miasto może być opisane jako rzeźba na chwałę Boga.

Dzień 12

Lalibela - Kombolcha . Po śniadaniu przejazd do Kombolcha. Droga wiedzie wśród przepięknej scenerii krajobrazów Etiopii, terenów zamieszkałych przez plemię Amhara. Postój nad jeziorem Hajk, na brzegu którego znajduje się zabytkowy klasztor Hajk Istafanos. Zakwaterowanie w hotelu w Kombolcha, kolacja i nocleg.

Dzień 13

Kombolcha - Addis Abbebe . Po śniadaniu przejazd do Addis Abbebe. Droga wiedzie wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Podziwiać będziemy wspaniałe widoki krainy plemienia Oromo. Teren przejazdu słynie z małp Gelada. Z punktu widokowego Tarma Ber zobaczymy w całej okazałości Wielki Rów Afrykański. Po drodze wizyta w kościele Debre Byrhan (Góra Światła). Przyjazd do Addis Abbebe. Czas na odpoczynek w hotelu po podróży. Wieczorem pożegnalna kolacja z daniami kuchni etiopskiej przy dźwiękach tradycyjnej muzyki i show taneczny. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 14

Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie.

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Cena zawiera

przelot Polska - Addis Abbeba - Polska z przesiadkami, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach 3 ***,, wyżywienie wg programu - śniadania i obiadokolacje, transport klimatyzowanymi autokarami/ minibusami, zwiedzanie wg programu,, serwis polskiego pilota,

Cena nie zawiera

obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, rejs na Jez. Tana, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 220 euro na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,, dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana,

Obsługa na miejscu

w jęz polskim

Informacje wizowe

Wymagane są wizy turystyczne wydawane jest lotnisku w Addis Abebie na okres 30 dni. Koszt wizy około 20 USD/os. Wymagany jest co najmniej 6-miesięczny okres ważności paszportu.


Opis hotelu Etiopia - Zapomniane Królestwo według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Region

Etiopia

Opis

ADDIS ABEBA - DEBRE MARKOS - BAHIR DAR - JEZIORO TANA - GONDAR - GÓRY SIMIEN - AXUM - MEKELE - LALIBELA

Dzień 1

Warszawa - Addis Abeba. Wylot z lotniska Chopina.

Dzień 2

Addis Abeba. Przylot do Addis Abeba i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Następnie zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od wjazdu na punkt widokowy na Górze Entoto, skąd można podziwiać panoramę stolicy Etiopii. Muzeum Narodowe - jedno z najważniejszych Subsaharyjskich muzeów w całej Afryce, w którym znajduje się m. in. szkielet Lucy (najstarszego przedstawiciela rodzaju ludzkiego), niesamowita kolekcja artefaktów, przedmiotów królewskich i sztuki. Zwiedzimy także Muzeum Etnologiczne, mieszczące się w dawnym pałacu Haile Selassie. Na zakończenie wizyta w Katedrze Św. Trójcy, Św. Jerzego i spacer po Merkato, który jest największym otwartym rynkiem w Afryce. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3

Addis Abeba - Debre Markos - Bahir Dar. Po śniadaniu wyjazd do Debre Markos, po drodze zwiedzanie klasztoru Debre Libanos, Most Portugalski (pierwszy most zbudowany w Etiopii). Następnie przejazd przez Przełomy Błękitnego Nilu. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Bahir Dar, które jest interesującym miastem na południowym brzegu jeziora Tana, największego jeziora w Etiopii będącego źródłem Nilu Błękitnego. Jest także duchowym domem chrześcijańskiej kultury Etiopii.

Dzień 4

Bahir Dar - Jezioro Tana. Po śniadaniu wycieczka łodzią po Jeziorze Tana i zwiedzanie znajdujących się na wysepkach monastyrów. Przejazd nad wodospady Nilu Błękitnego, uważane za jedne z najpiękniejszych na świecie. Tworzą je cztery wodospady spadające z wysokości ponad 45 metrów w kłębiącą się kipiel. Nad wodospadami zostaniemy aż do wieczora, żeby podziwiać zachód słońca ze szczytu wzgórza Bezawit, nieopodal pałacu Helie Selassie. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5

Jezioro Tana - Gondar. Po śniadaniu wyjazd do Gondar - dawnej stolicy Imperium Etiopskiego, założonej w 1635 przez cesarza Fasilidesa. Po drodze miniemy wioski ludu Amhara, którego rolnicze tradycje są kultywowane do dziś. Zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie historycznej części Gondar, gdzie spotkamy masywne kamienne mury z fascynującymi pałacami, budowanymi jeden po drugim przez etiopskich cesarzy. Zobaczymy Basen Fasilidasa, używany dziś do ceremonii Timket, upamiętniającej chrzest Jezusa w Jordanie. Po południu wizyta w znajdującym się na szczycie wzgórza i otoczonym murami obronnymi kościele Debre Berhan Selassie, którego wnętrze zdobią piękne freski.

Dzień 6

Gonder - Góry Simien . Po śniadaniu udajemy się w Góry Simien (ParkNarodowy Simien wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Droga wiedzie przez nienaruszone górskie obszary Parku, w którym to wiele szczytów przekracza 4000 m., najwyższym jest Ras Daszan - 4543 metrów nad poziomem morza. Górskie szczeliny są domem m. in. dla koziorożca abisyńskiego. Po południu czas wolny na spacer po okolicy, gdzie będziemy mogli zobaczyć całe stada pawianów z  endemicznego gatunku Gelada.

Dzień 7

Góry Simien - Axum . Po śniadaniu przejazd do Aksum przez malownicze masywy Gór Simien - m.in. Dolana Tekeze. Kolacja i nocleg w Axum.

Dzień 8

Axum . Po śniadaniu zwiedzanie Axum (od 1980 roku na liście UNESCO). Znane na długo przed  narodzeniem Chrystusa, było stolicą królestwa Axum (pierwszego państwa etiopskiego), jednego z najstarszych afrykańskich imperiów oraz kluczowym punktem łączącym Afrykę z Azją przez prawie tysiąc lat. Odwiedzimy kamienne stelle - ozdobione symbolicznymi rycinami granitowe monolity pochodzące z czasów przedchrześcijańskich. Wzniesienie tych masywnych filarów pozostaje nadal tajemnicą. Największy z nich (33m) zawalił się wieki temu, niedawno udało się jednak odzyskać stellę  splądrowaną przez Mussoliniego podczas włoskiej okupacji. Zobaczymy też Łaźnie i Pałac Szeby, grobowiec Królowa Bazena. Zobaczymy też Kościół Św. Marii z Syjonu, w którym zgodnie z lokalną legendą po dziś dzień przechowywana jest Arka Przymierza - wejście do kościoła tylko dla mężczyzn, rzekomą Arkę może oglądać tylko mnich zajmujący się jej konserwacją w jednej z kaplic kościoła.

Dzień 9

Axum - Mekele . Po śniadaniu przejazd do Mekele. Po drodze zwiedzanie ruin Yeha (VIII-V w p. n. e.),  przystanek przy klasztorze Debre Damo - dostępny tylko dla mężczyzn, można się do niego dostać tylko przez wspinaczkę 15 m na wzgórze przy pomocy liny. Kolacja i nocleg w Mekele.

Dzień 10

Mekele - Lalibela . Po śniadaniu przejazd do Lalibela przez malowniczą Wyżynę Etiopską. Szczególnie atrakcyjny widokowo jest wjazd z Woldia na Górę Abuna Yosef. Kolacja i nocleg w Lalibela.

Dzień 11

Lalibela . Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie najsłynniejszego etiopskiego miasta. Lalibela usytuowana jest na wysokości 2600 metrów nad poziomem morza. Znajduje się tu 11 monolitycznych kościołów, wykutych w różowym granicie w XII wieku. Zostały one sklasyfikowane jako jeden z cudów świata (lista UNESCO). Każdy kościół ma niepowtarzalny styl architektoniczny, wszystkie są wspaniale rzeźbione i większość z nich ozdobiona jest dobrze zachowanymi malowidłami. Całe miasto może być opisane jako rzeźba na chwałę Boga.

Dzień 12

Lalibela - Kombolcha . Po śniadaniu przejazd do Kombolcha. Droga wiedzie wśród przepięknej scenerii krajobrazów Etiopii, terenów zamieszkałych przez plemię Amhara. Postój nad jeziorem Hajk, na brzegu którego znajduje się zabytkowy klasztor Hajk Istafanos. Zakwaterowanie w hotelu w Kombolcha, kolacja i nocleg.

Dzień 13

Kombolcha - Addis Abbebe . Po śniadaniu przejazd do Addis Abbebe. Droga wiedzie wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Podziwiać będziemy wspaniałe widoki krainy plemienia Oromo. Teren przejazdu słynie z małp Gelada. Z punktu widokowego Tarma Ber zobaczymy w całej okazałości Wielki Rów Afrykański. Po drodze wizyta w kościele Debre Byrhan (Góra Światła). Przyjazd do Addis Abbebe. Czas na odpoczynek w hotelu po podróży. Wieczorem pożegnalna kolacja z daniami kuchni etiopskiej przy dźwiękach tradycyjnej muzyki i show taneczny. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 14

Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie.

Cena zawiera

przelot Warszawa - Addis Abbeba - Warszawa z przesiadkami, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach 3 ***,, wyżywienie wg programu - śniadania i obiadokolacje, transport klimatyzowanymi autokarami, zwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,, serwis polskiego pilota,

Cena nie zawiera

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i rejsu na Jez. Tana - ok. 160 USD/os., zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników - ok. 5 USD/os. na dzień, dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana,

Obsługa na miejscu

w jęz polskim

Informacje wizowe

Wymagane są wizy turystyczne wydawane jest lotnisku w Addis Abebie na okres 30 dni. Koszt wizy około 20 USD/os. Wymagany jest co najmniej 6-miesięczny okres ważności paszportu.Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Ecco Travel, które jest jednym z największych w Polsce organizatorów egzotycznych wakacji. Wraz z Biurem Podróży Ecco Holiday od kilku lat spełnia turystyczne marzenia swoich klientów.

Biuro Podróży Ecco Travel specjalizuje się w szczególności w organizacji wycieczek objazdowych do Chin, Japonii, Tajlandii, Indonezji, Emiratów Arabskich, Meksyku i na Kubę. Ich programy zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Profesjonalni piloci, doskonała obsługa klienta zarówno przed wylotem jak i w trakcie wyjazdu, a także doskonale skonstruowane wycieczki objazdowe sprawiły, że dziś biuro ma mnóstwo świetnych opinii. Wszystkie oferty oparte są wyłacznie na przelotach rejsowych by zapewnić komfort transportu i doskonałe wspomnienia z podróży.

Możliwe jest także przygotowanie wyjazdu wypoczynkowego w popularnej formule all inclusive. Biuro Podrózy Ecco Travel jest w stanie spełnić wszystkie marzenia klientów, nawet w zakresie organizacji malowniczych ślubów i innych nietypowych imprez.


Air Tours Club

Szukasz wakacji do Etiopii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Trasa

KRAKÓW/FRANKFURT - ADDIS ABEBA - ARBA MINCH - TURMI - JINKA - FRANKFURT/KRAKÓW

Opis kraju / atrakcji

Addis Abeba - największe miasto i stolica Etiopii, w języku amharskim oznacza Nowy Kwiat. Założył ją w 1887r. cesarz Menelik II jako dar dla swej żony Taitu. Gdy zaczęto budowę miasta, była tu pustynia, gdy ją kończono, wszędzie rosły eukaliptusy.Do największych atrakcji miasta należą pałac cesarza Menelika, bazar Shuromeda, który słynie ze sprzedaży tradycyjnych tkanin, Muzeum Narodowe, w którym znajdują sie eksponaty ukazujące dzieje Etiopii od najdawniejszych czasów, znajduje się tam również słynny eksponat Lucy - replika szkieletu ludzkiego sprzed 3,4 mln lat. W Addis Abebie warta zobaczenia jest również katedra św. Jerzego, gdzie odbywały się kiedyś koronacje cesarskie. 

Program ramowy

MAŁA GRUPA  KATEGORIA WYPRAW: PODRÓŻNIK

1 dzień

KRAKÓW - FRANKFURT - ADDIS ABEBA Odprawa biletowo - bagażowa na lotnisku Balice; Wylot z Krakowa do Frankfurtu; Przylot do Frankfurtu; Wylot do Addis Abeba; Przylot do Addis Abeba, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień

ADDIS ABEBA - ARBA MINCH Śniadanie, wyjazd z Addis Abeby w kierunku Arba Minch. Przejazd wzdłuż jezior, leżących na terenie struktury tektonicznej Wielkich Rowów Afrykańskich: Ziway, Abiata i Shalla. Obiad. Zakwaterowanie w Paradise Lodge, kolacja, nocleg.  

3 dzień

ARBA MINCH - TURMI Śniadanie, wyjaz z Arba Minch do Turmi. W trakcie wizyta w wioskach zamieszkałych przez lokalną ludnośc Konso. Ludnośc Konso znana jest z drewnianych posągów- wakas, które sa wznoszone na cześć zmarłych bohaterów oraz z charakterystycznych innowacyjnych tarasów rolnych. Zwiedzania lokalnych domów i muzeum poświęconego lokalnej kulturze. Obiad, zakwaterowanie w Turmi Lodge, kolacja, nocleg.

4 dzień

TURMI - JINKA Śniadanie, przejazd do Jinka. Po drodze wizyta na lokalnym targu w Keyefer. Spotkanie z lokalnym plemieniem Hamer. Pokaz lokalnego tańca - evangadi.  W trakcie zwiedzania obiad. Zakwaterowanie w Eco Omo Lodge, kolacja, nocleg.

5 dzień

JINKA - ARBA MINCH Śniadanie, przejazd do Arba Minch. W trakcie wizyta w wioskach zamieszkałych przez plemiona Erbore i Tsemay. Po południu rejs łodzią do jeziorze Chamo. Wizyta na tzw. markecie krokodyli" . Możliwość  zobaczenia również hipopotamów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6 dzień

ARBA MINCH - ADDIS ABEBA Śniadanie, przejazd do Butajira, wizyta w plemiennych wioskach - Gurage i Oromo, a także wizyta w Tiya, gdzie znajdują się pozostałości jeszcze z czasów antycznych. Obiad podczas zwiedzania. Zakwaterowanie w Hotelu Jupiter, kolacja i nocleg.

7 dzień

ADDIS ABEBA - FRANKFURT Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie miasta. W programie m.in.: Muzeum Narodowe, Merkato oraz Katedry Trójcy Świętej oraz Katedry św. Jerzego. Podczas zwiedzania obiad. Wieczorem transfer na lotnisko. odprawa paszportowo-biletowa na lotnisku w Addis Abebie; wylot do Frankfurtu.

8 dzień

FRANKFURT - KRAKÓW Przylot do Frankfurtu; Wylot do Krakowa; Przylot do Krakowa. 

Cena zawiera

* Przelot na trasie Kraków - Frankfurt - Addis Abeba - Frankfurt - Kraków samolotem linii lotniczych LUFTHANSA  w klasie ekonomicznej; * Zakwaterowanie  w hotelach 3* i 4*; * Podczas pobytu codzienne śniadania, obiady i kolacje; * Program turystyczny zgodnie z programem ramowym w tym wszystkie opłaty za wstępy do odwiedzanych miejsc i obiektów; * Pakiet ubezpieczeniowy (koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, choroby przewlekłe, turystyka kwalifikowana, bagaż podróżny) podczas pobytu za granicą; * Opiekę wykwalifikowanego pilota Air Tours Club. 

Cena nie zawiera

* Zwyczajowych napiwków dla bagażowych i przewodników lokalnych; * Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji; * Napojów do obiadów.

Uwagi

* Wiza wjazdowa do Etiopii kosztuje 20 USD; * Dozwolony limit bagażu podróżnego wynosi maksymalnie na osobę: 1 sztuka bagażu głównego o wadze do 23 kilogramów oraz 1 sztuka bagażu podręcznego o wadze do 8 kilogramów łącznie z akcesoriami; * Aktualne przepisy dotyczące wymagań paszportowych i zdrowotnych znajdują się na stronach www.msz.gov.pl.


Opis hotelu Etiopia - Zapomniane Królestwo według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Region

Etiopia

Opis

ADDIS ABEBA - DEBRE MARKOS - BAHIR DAR - JEZIORO TANA - GONDAR - GÓRY SIMIEN - AXUM - MEKELE - LALIBELA

Dzień 1

Warszawa - Addis Abeba. Wylot z lotniska Chopina.

Dzień 2

Addis Abeba. Przylot do Addis Abeba i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Następnie zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od wjazdu na punkt widokowy na Górze Entoto, skąd można podziwiać panoramę stolicy Etiopii. Muzeum Narodowe - jedno z najważniejszych Subsaharyjskich muzeów w całej Afryce, w którym znajduje się m. in. szkielet Lucy (najstarszego przedstawiciela rodzaju ludzkiego), niesamowita kolekcja artefaktów, przedmiotów królewskich i sztuki. Zwiedzimy także Muzeum Etnologiczne, mieszczące się w dawnym pałacu Haile Selassie. Na zakończenie wizyta w Katedrze Św. Trójcy, Św. Jerzego i spacer po Merkato, który jest największym otwartym rynkiem w Afryce. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3

Addis Abeba - Debre Markos - Bahir Dar. Po śniadaniu wyjazd do Debre Markos, po drodze zwiedzanie klasztoru Debre Libanos, Most Portugalski (pierwszy most zbudowany w Etiopii). Następnie przejazd przez Przełomy Błękitnego Nilu. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Bahir Dar, które jest interesującym miastem na południowym brzegu jeziora Tana, największego jeziora w Etiopii będącego źródłem Nilu Błękitnego. Jest także duchowym domem chrześcijańskiej kultury Etiopii.

Dzień 4

Bahir Dar - Jezioro Tana. Po śniadaniu wycieczka łodzią po Jeziorze Tana i zwiedzanie znajdujących się na wysepkach monastyrów. Przejazd nad wodospady Nilu Błękitnego, uważane za jedne z najpiękniejszych na świecie. Tworzą je cztery wodospady spadające z wysokości ponad 45 metrów w kłębiącą się kipiel. Nad wodospadami zostaniemy aż do wieczora, żeby podziwiać zachód słońca ze szczytu wzgórza Bezawit, nieopodal pałacu Helie Selassie. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5

Jezioro Tana - Gondar. Po śniadaniu wyjazd do Gondar - dawnej stolicy Imperium Etiopskiego, założonej w 1635 przez cesarza Fasilidesa. Po drodze miniemy wioski ludu Amhara, którego rolnicze tradycje są kultywowane do dziś. Zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie historycznej części Gondar, gdzie spotkamy masywne kamienne mury z fascynującymi pałacami, budowanymi jeden po drugim przez etiopskich cesarzy. Zobaczymy Basen Fasilidasa, używany dziś do ceremonii Timket, upamiętniającej chrzest Jezusa w Jordanie. Po południu wizyta w znajdującym się na szczycie wzgórza i otoczonym murami obronnymi kościele Debre Berhan Selassie, którego wnętrze zdobią piękne freski.

Dzień 6

Gonder - Góry Simien . Po śniadaniu udajemy się w Góry Simien (ParkNarodowy Simien wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Droga wiedzie przez nienaruszone górskie obszary Parku, w którym to wiele szczytów przekracza 4000 m., najwyższym jest Ras Daszan - 4543 metrów nad poziomem morza. Górskie szczeliny są domem m. in. dla koziorożca abisyńskiego. Po południu czas wolny na spacer po okolicy, gdzie będziemy mogli zobaczyć całe stada pawianów z  endemicznego gatunku Gelada.

Dzień 7

Góry Simien - Axum . Po śniadaniu przejazd do Aksum przez malownicze masywy Gór Simien - m.in. Dolana Tekeze. Kolacja i nocleg w Axum.

Dzień 8

Axum . Po śniadaniu zwiedzanie Axum (od 1980 roku na liście UNESCO). Znane na długo przed  narodzeniem Chrystusa, było stolicą królestwa Axum (pierwszego państwa etiopskiego), jednego z najstarszych afrykańskich imperiów oraz kluczowym punktem łączącym Afrykę z Azją przez prawie tysiąc lat. Odwiedzimy kamienne stelle - ozdobione symbolicznymi rycinami granitowe monolity pochodzące z czasów przedchrześcijańskich. Wzniesienie tych masywnych filarów pozostaje nadal tajemnicą. Największy z nich (33m) zawalił się wieki temu, niedawno udało się jednak odzyskać stellę  splądrowaną przez Mussoliniego podczas włoskiej okupacji. Zobaczymy też Łaźnie i Pałac Szeby, grobowiec Królowa Bazena. Zobaczymy też Kościół Św. Marii z Syjonu, w którym zgodnie z lokalną legendą po dziś dzień przechowywana jest Arka Przymierza - wejście do kościoła tylko dla mężczyzn, rzekomą Arkę może oglądać tylko mnich zajmujący się jej konserwacją w jednej z kaplic kościoła.

Dzień 9

Axum - Mekele . Po śniadaniu przejazd do Mekele. Po drodze zwiedzanie ruin Yeha (VIII-V w p. n. e.),  przystanek przy klasztorze Debre Damo - dostępny tylko dla mężczyzn, można się do niego dostać tylko przez wspinaczkę 15 m na wzgórze przy pomocy liny. Kolacja i nocleg w Mekele.

Dzień 10

Mekele - Lalibela . Po śniadaniu przejazd do Lalibela przez malowniczą Wyżynę Etiopską. Szczególnie atrakcyjny widokowo jest wjazd z Woldia na Górę Abuna Yosef. Kolacja i nocleg w Lalibela.

Dzień 11

Lalibela . Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie najsłynniejszego etiopskiego miasta. Lalibela usytuowana jest na wysokości 2600 metrów nad poziomem morza. Znajduje się tu 11 monolitycznych kościołów, wykutych w różowym granicie w XII wieku. Zostały one sklasyfikowane jako jeden z cudów świata (lista UNESCO). Każdy kościół ma niepowtarzalny styl architektoniczny, wszystkie są wspaniale rzeźbione i większość z nich ozdobiona jest dobrze zachowanymi malowidłami. Całe miasto może być opisane jako rzeźba na chwałę Boga.

Dzień 12

Lalibela - Kombolcha . Po śniadaniu przejazd do Kombolcha. Droga wiedzie wśród przepięknej scenerii krajobrazów Etiopii, terenów zamieszkałych przez plemię Amhara. Postój nad jeziorem Hajk, na brzegu którego znajduje się zabytkowy klasztor Hajk Istafanos. Zakwaterowanie w hotelu w Kombolcha, kolacja i nocleg.

Dzień 13

Kombolcha - Addis Abbebe . Po śniadaniu przejazd do Addis Abbebe. Droga wiedzie wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Podziwiać będziemy wspaniałe widoki krainy plemienia Oromo. Teren przejazdu słynie z małp Gelada. Z punktu widokowego Tarma Ber zobaczymy w całej okazałości Wielki Rów Afrykański. Po drodze wizyta w kościele Debre Byrhan (Góra Światła). Przyjazd do Addis Abbebe. Czas na odpoczynek w hotelu po podróży. Wieczorem pożegnalna kolacja z daniami kuchni etiopskiej przy dźwiękach tradycyjnej muzyki i show taneczny. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 14

Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie.

Cena zawiera

przelot Warszawa - Addis Abbeba - Warszawa z przesiadkami, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach 3 ***,, wyżywienie wg programu - śniadania i obiadokolacje, transport klimatyzowanymi autokarami, zwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,, serwis polskiego pilota,

Cena nie zawiera

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i rejsu na Jez. Tana - ok. 160 USD/os., zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników - ok. 5 USD/os. na dzień, dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana,

Obsługa na miejscu

w jęz polskim

Informacje wizowe

Wymagane są wizy turystyczne wydawane jest lotnisku w Addis Abebie na okres 30 dni. Koszt wizy około 20 USD/os. Wymagany jest co najmniej 6-miesięczny okres ważności paszportu.Opinie o wycieczce objazdowej Etiopia - Zapomniane Królestwo

Etiopia - Zapomniane Królestwo - możliwości zakwaterowania:

Pokój jednoosobowy
Pokój dwuosobowy
Miejsce w pokoju dwuosobowym

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Etiopia - Zapomniane Królestwo? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00