cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Indie i Bhutan - W Krainie Tysiąca Smoków, Indie
  • Wycieczka objazdowa Indie i Bhutan - W Krainie Tysiąca Smoków, Indie
  • Wycieczka objazdowa Indie i Bhutan - W Krainie Tysiąca Smoków, Indie
  • Wycieczka objazdowa Indie i Bhutan - W Krainie Tysiąca Smoków, Indie
  • Wycieczka objazdowa Indie i Bhutan - W Krainie Tysiąca Smoków, Indie
  • Wycieczka objazdowa Indie i Bhutan - W Krainie Tysiąca Smoków, Indie
  • Wycieczka objazdowa Indie i Bhutan - W Krainie Tysiąca Smoków, Indie
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Indie i Bhutan - W Krainie Tysiąca Smoków
star 3

Indie
Ocena wycieczki objazdowej Indie i Bhutan - W Krainie Tysiąca Smoków:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Indie i Bhutan - W Krainie Tysiąca Smoków w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Indii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie w hotelach *** wg kategorii lokalnej i lodgach. Pokoje: tylko pokoje 2- os., klimatyzacja i/ lub wiatrak przysufitowy. 10 rozpoczętych dób hotelowych: Katmandu (3), PN Chitwan (2),Thimpu (2), Punakha (1), Paro (2). Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje, 5 lunchy, w pociągu kolacja w formie pakietu podróżnego.

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa - Katmandu, z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.
Dzień 2
Przylot do Katmandu. Po przylocie formalności paszportowo-wizowe, transfer do hotelu w Katmandu. Następnie przejazd do jednego z ważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na terenie miasta - stupy Svayambhunath, przepięknie położonej na wzgórzu, z którego rozciąga się wspaniały widok na całą Dolinę Katmandu. Jest to miejsce odwiedzane przez setki rozmodlonych pielgrzymów palących kadzidła, wypowiadających mantry i składających dary, które są natychmiast porywane przez licznie żyjące tu małpy. Powrót do hotelu, obiadokolacja. (Trasa ok. 25 km).
Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd malowniczą górską trasą na teren Niziny Teraj do Parku Narodowego Chitwan, które jest najlepszym miejscem na safari w Nepalu. Spacer do punktu widokowego nad rzekę, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Obiadokolacja, nocleg w lodgy. (Trasa ok. 170 km).
Dzień 4
Wczesne śniadanie i wizyta na farmie słoni. Dzień spędzimy na aktywnym odpoczynku wśród zieleni Parku Chitwan. Aktywności wliczone w cenę: safari na słoniach, spływ tradycyjnymi łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa kapokowego po rzece Rapti (w zależności od poziomu wody w rzece), zamiennie spacer po dżungli połączony z obserwacją zwierząt. W Chitwan na powierzchni ok. 1 tys. km2 żyją gatunki takie jak: tygrysy bengalskie, krokodyle, małpy, nosorożce, a także ponad 450 gatunków ptaków. Lunch, obiadokolacja (z pokazem tańca Tharu), nocleg w lodgy. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Katmandu. Po drodze podziwiać będziemy piękne górskie pejzaże, wiszące mosty przerzucone przez rwące himalajskie rzeki, tarasowe pola i nepalskie wioski. Kolacja w lokalnej newarskiej restauracji połączona z pokazem tańców i muzyką na żywo. Nocleg w hotelu. (Trasa ok. 180 km).
Dzień 6
Po śniadaniu (możliwe w formie pakietów) transfer na lotnisko, przelot do Paro. Po przylocie transfer do Thimpu - stolicy Bhutanu, położonej w dolinie rzeki Wang Chu. Po drodze zwiedzimy Simtokha Dzong - najstarszy klasztor-twierdzę na terenie Bhutanu, wybudowany w XVII w. przez Ngawanga Namgyala (tybetańskiego Lamę, który dokonał zjednoczenia Bhutanu). Obecnie działa tu instytut studiów nad językiem i kulturą. Zobaczymy słynny Tashichho Dzong. Obiekt tradycyjne powiązany z władzą, będący siedzibą Zgromadzenia Narodowego funkcjonującego przy królu od czasu powstania monarchii w 1907 r. Mieści salę tronową władców Królestwa Smoka, jest jego letnią stolicą i czynnym monasterem. Obiadokolacja, nocleg w ok. Thimpu. (Trasa ok. 70 km).
Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Thimpu, które rozpoczniemy od widocznego z każdego punktu miasta czortenu (stupy) wybudowanego dla upamiętnienia trzeciego króla Bhutanu zmarłego w 1972 r. Z tarasu zobaczymy panoramę miasta. Zwiedzimy Bibliotekę Narodową, w której zgromadzono starożytne manuskrypty oraz księgi drukowane techniką drzeworytniczą. Wizyta w Muzeum Sztuk Tradycyjnych, gdzie zapoznamy się z technikami bhutańskiego malarstwa, rzeźby, haftu, odwiedzimy także Narodowy Instytut Tradycyjnej Medycyny, by posłuchać o naturalnych metodach leczenia. Lunch, powrót do hotelu, obiadokolacja. (Trasa ok. 20 km).
Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Punakha - byłej stolicy królestwa, malowniczo położonej w dolinie porośniętej subtropikalną roślinnością. Po drodze zobaczymy przełęcz Dochu La, z której przy dobrej widoczności, rozpościera się widok na ośnieżone szczyty Wschodnich Himalajów z najwyższym szczytem Bhutanu Gangkar Punsum (7541 m n.p.m.). Zwiedzanie rozpoczniemy od spokojnego spaceru przez tarasowe pola, wioski i sosnowy las do czortenu Khamsum Yueley Namgyal - stupy malowniczo położonej na wzgórzu z widokiem na rzekę i miasto. Po południu wizyta w Punakha Dzong, drugim co do wielkości i drugim najstarszym monasterze Bhutanu, nazywanym "Pałacem Szczęśliwości". Sześciokondygnacyjny monastyr był kilkukrotnie niszczony przez trzęsienia ziemi, w pierwotnej formie został odbudowany ze złotymi zdobieniami, uznawany jest za najpiękniejszy dzong w kraju. Do 1955 r. swą siedzibę miał tutaj rząd, a dziś znajduje się w nim szkoła buddyjska. To właśnie tutaj miała miejsce koronacja pierwszego króla Bhutanu. Lunch, obiadokolacja, nocleg w ok. Punakha. (Trasa ok. 90 km).
Dzień 9
Po śniadaniu udamy się do Paro. Zobaczymy Chimi Lhakhang - klasztor z 1499 r. poświęcony Lamie Drukpa Kinley zwanemu również "szalonym świętym", z uwagi na niezwykle nowatorskie (poprzez śpiew, żart i odniesienia do seksualności) metody nauczania filozofii buddyzmu. Zwiedzimy Muzeum Narodowe z kolekcją ponad 3 tys. dzieł sztuki bhutańskiej, tj.: posągi czy thanki - malowidła religijne. Odwiedzimy Paro Dzong, główny klasztor w Paro i jeden z lepiej znanych dzongów w Bhutanie. Charakterystyczny ze względu na typową dla tego regionu architekturę, jak i również jego wyraźną funkcję obronną, co wielokrotnie uchroniło dolinę Paro przed najazdami ze strony Tybetu. Następnie zakupy na lokalnym rynku. Lunch, obiadokolacja, nocleg w ok. Paro. (Trasa ok. 130 km).
Dzień 10
Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietów) piesza wycieczka (ok. 5 godz.) do klasztoru Taktsang, zwanego ze względu na swoje wyjątkowe położenie i historię "Tygrysim Gniazdem". Według legendy miejsce założenia klasztoru na stromym skalnym zboczu wybrała tygrysica, na której grzbiecie w VIII w. przybył z Tybetu Padmasambhava przynosząc ze sobą pełen przekaz buddyzmu. W miejscu, w którym przez 3 lata, 3 miesiące, 3 tygodnie, 3 dni i 3 godziny medytował, pod koniec XVII w. wybudowano klasztor, dziś największy symbol Bhutanu. Następnie przejazd do Drukgyel Dzong - jednej z czterech twierdz obronnych, leżących na głównym szlaku handlowym między Bhutanem a Tybetem. Wybudowana w 1649 r. upamiętnia odparcie ataku wrogich tybetańskich wojsk. Kolejno zobaczymy Kyichu Lhakhang - świątynię z VII w. będącą jednym ze starszych buddyjskich miejsc kultu na terenie Bhutanu. Uważana jest za element kompleksu 108 świątyń wystawionych w Himalajach przez tybetańskiego króla Songtsen Gampo w celu unicestwienia demonicy powstrzymującej rozwój buddyzmu. Lunch, obiadokolacja, nocleg w ok. Paro. (Trasa ok. 40 km).
Dzień 11
Po śniadaniu (możliwe w formie pakietów) i transfer na lotnisko, przelot do Katmandu. Następnie przejazd do Bhaktapur, najstarszego miasta na terenie Doliny Katmandu, które zostało założone w IX w. i do dziś odznacza się drewniano-ceglaną architekturą średniowiecza. Zobaczymy: Durbar Square - główny plac miasta, na którym stoi Pałac 55 okien wybudowany za czasów króla Bhupatendry Malla, świątynię Nyatapola - wspaniałą pięciokondygnacyjną świątynię w stylu architektonicznym Pagody, poświęconą Siddhi oraz Lakszmi - dwóm żeńskim bóstwom kojarzonym ze szczęściem i dobrobytem. Po południu zobaczymy historyczną część stolicy Nepalu - Durbar Square, gdzie podziwiać m.in. bogato zdobiony pałac królewski oraz dziedziniec domu Żywej Boginki Kumari - sprawującej opiekę nad całym miastem. Obiadokolacja, nocleg w ok. Katmandu. (Trasa ok. 35 km).
Dzień 12
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Boudhnath - największej stupy i najważniejszego centrum buddyzmu tybetańskiego na terenie Nepalu. Następnie zobaczymy kompleks świątyń hinduistycznych Paśupatinath nad świętą rzeką Bagmati, gdzie odbywają się kremacje zwłok. Na zakończenie zwiedzanie newarskiego miasta Patan, zwanego także Lalitpur, czyli Miasto Piękna. Transfer na lotnisko i powrót do Polski. (Trasa ok. 30 km). Wieczorem wylot z Katmandu i przelot samolotem rejsowym do Warszawy z przesiadką.
Dzień 13
Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Wizy
Do
wizy nepalskiej
(wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok. 25 USD. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Do
wizy bhutańskiej
- potrzebny jest kolorowy skan paszportu, skan zdjęcia paszportowego i 2 kolorowe zdjęcia (wyraźne, dobrej jakości, nie starsze niż 6 miesięcy). Skany prosimy przesyłać na adres wizy@R.pl nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje:
przelot liniami rejsowymi Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny Katmandu - Paro (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 10 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** i lodgach, śniadania, lunche i obiadokolacje wg programu, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., wizę do Bhutanu, 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 220 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD), wizy do Nepalu (ok. 25 USD).
Uwaga!
Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot liniami rejsowymi Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny Katmandu - Paro (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 10 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** i lodgach, śniadania, lunche i obiadokolacje wg programu, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., wizę do Bhutanu, 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 220 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD), wizy do Nepalu (ok. 25 USD).
Uwaga!
Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Wizy

Do

wizy nepalskiej
(wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok. 25 USD. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Do
wizy bhutańskiej
- potrzebny jest kolorowy skan paszportu, skan zdjęcia paszportowego i 2 kolorowe zdjęcia (wyraźne, dobrej jakości, nie starsze niż 6 miesięcy). Skany prosimy przesyłać na adres wizy@R.pl nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.


Opis hotelu Indie i Bhutan - W Krainie Tysiąca Smoków według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie w hotelach *** wg kategorii lokalnej i lodgach. Pokoje: tylko pokoje 2- os., klimatyzacja i/ lub wiatrak przysufitowy. 10 rozpoczętych dób hotelowych: Katmandu (3), PN Chitwan (2),Thimpu (2), Punakha (1), Paro (2). Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje, 5 lunchy, w pociągu kolacja w formie pakietu podróżnego.

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa - Katmandu, z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Dzień 2 Przylot do Katmandu. Po przylocie formalności paszportowo-wizowe, transfer do hotelu w Katmandu. Następnie przejazd do jednego z ważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na terenie miasta - stupy Svayambhunath, przepięknie położonej na wzgórzu, z którego rozciąga się wspaniały widok na całą Dolinę Katmandu. Jest to miejsce odwiedzane przez setki rozmodlonych pielgrzymów palących kadzidła, wypowiadających mantry i składających dary, które są natychmiast porywane przez licznie żyjące tu małpy. Powrót do hotelu, obiadokolacja. (Trasa ok. 25 km). Dzień 3 Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd malowniczą górską trasą na teren Niziny Teraj do Parku Narodowego Chitwan, które jest najlepszym miejscem na safari w Nepalu. Spacer do punktu widokowego nad rzekę, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Obiadokolacja, nocleg w lodgy. (Trasa ok. 170 km). Dzień 4 Wczesne śniadanie i wizyta na farmie słoni. Dzień spędzimy na aktywnym odpoczynku wśród zieleni Parku Chitwan. Aktywności wliczone w cenę: safari na słoniach, spływ tradycyjnymi łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa kapokowego po rzece Rapti (w zależności od poziomu wody w rzece), zamiennie spacer po dżungli połączony z obserwacją zwierząt. W Chitwan na powierzchni ok. 1 tys. km2 żyją gatunki takie jak: tygrysy bengalskie, krokodyle, małpy, nosorożce, a także ponad 450 gatunków ptaków. Lunch, obiadokolacja (z pokazem tańca Tharu), nocleg w lodgy. (Trasa ok. 50 km). Dzień 5 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Katmandu. Po drodze podziwiać będziemy piękne górskie pejzaże, wiszące mosty przerzucone przez rwące himalajskie rzeki, tarasowe pola i nepalskie wioski. Kolacja w lokalnej newarskiej restauracji połączona z pokazem tańców i muzyką na żywo. Nocleg w hotelu. (Trasa ok. 180 km). Dzień 6 Po śniadaniu (możliwe w formie pakietów) transfer na lotnisko, przelot do Paro. Po przylocie transfer do Thimpu - stolicy Bhutanu, położonej w dolinie rzeki Wang Chu. Po drodze zwiedzimy Simtokha Dzong - najstarszy klasztor-twierdzę na terenie Bhutanu, wybudowany w XVII w. przez Ngawanga Namgyala (tybetańskiego Lamę, który dokonał zjednoczenia Bhutanu). Obecnie działa tu instytut studiów nad językiem i kulturą. Zobaczymy słynny Tashichho Dzong. Obiekt tradycyjne powiązany z władzą, będący siedzibą Zgromadzenia Narodowego funkcjonującego przy królu od czasu powstania monarchii w 1907 r. Mieści salę tronową władców Królestwa Smoka, jest jego letnią stolicą i czynnym monasterem. Obiadokolacja, nocleg w ok. Thimpu. (Trasa ok. 70 km). Dzień 7 Po śniadaniu zwiedzanie Thimpu, które rozpoczniemy od widocznego z każdego punktu miasta czortenu (stupy) wybudowanego dla upamiętnienia trzeciego króla Bhutanu zmarłego w 1972 r. Z tarasu zobaczymy panoramę miasta. Zwiedzimy Bibliotekę Narodową, w której zgromadzono starożytne manuskrypty oraz księgi drukowane techniką drzeworytniczą. Wizyta w Muzeum Sztuk Tradycyjnych, gdzie zapoznamy się z technikami bhutańskiego malarstwa, rzeźby, haftu, odwiedzimy także Narodowy Instytut Tradycyjnej Medycyny, by posłuchać o naturalnych metodach leczenia. Lunch, powrót do hotelu, obiadokolacja. (Trasa ok. 20 km). Dzień 8 Po śniadaniu przejazd do Punakha - byłej stolicy królestwa, malowniczo położonej w dolinie porośniętej subtropikalną roślinnością. Po drodze zobaczymy przełęcz Dochu La, z której przy dobrej widoczności, rozpościera się widok na ośnieżone szczyty Wschodnich Himalajów z najwyższym szczytem Bhutanu Gangkar Punsum (7541 m n.p.m.). Zwiedzanie rozpoczniemy od spokojnego spaceru przez tarasowe pola, wioski i sosnowy las do czortenu Khamsum Yueley Namgyal - stupy malowniczo położonej na wzgórzu z widokiem na rzekę i miasto. Po południu wizyta w Punakha Dzong, drugim co do wielkości i drugim najstarszym monasterze Bhutanu, nazywanym "Pałacem Szczęśliwości". Sześciokondygnacyjny monastyr był kilkukrotnie niszczony przez trzęsienia ziemi, w pierwotnej formie został odbudowany ze złotymi zdobieniami, uznawany jest za najpiękniejszy dzong w kraju. Do 1955 r. swą siedzibę miał tutaj rząd, a dziś znajduje się w nim szkoła buddyjska. To właśnie tutaj miała miejsce koronacja pierwszego króla Bhutanu. Lunch, obiadokolacja, nocleg w ok. Punakha. (Trasa ok. 90 km). Dzień 9 Po śniadaniu udamy się do Paro. Zobaczymy Chimi Lhakhang - klasztor z 1499 r. poświęcony Lamie Drukpa Kinley zwanemu również "szalonym świętym", z uwagi na niezwykle nowatorskie (poprzez śpiew, żart i odniesienia do seksualności) metody nauczania filozofii buddyzmu. Zwiedzimy Muzeum Narodowe z kolekcją ponad 3 tys. dzieł sztuki bhutańskiej, tj.: posągi czy thanki - malowidła religijne. Odwiedzimy Paro Dzong, główny klasztor w Paro i jeden z lepiej znanych dzongów w Bhutanie. Charakterystyczny ze względu na typową dla tego regionu architekturę, jak i również jego wyraźną funkcję obronną, co wielokrotnie uchroniło dolinę Paro przed najazdami ze strony Tybetu. Następnie zakupy na lokalnym rynku. Lunch, obiadokolacja, nocleg w ok. Paro. (Trasa ok. 130 km). Dzień 10 Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietów) piesza wycieczka (ok. 5 godz.) do klasztoru Taktsang, zwanego ze względu na swoje wyjątkowe położenie i historię "Tygrysim Gniazdem". Według legendy miejsce założenia klasztoru na stromym skalnym zboczu wybrała tygrysica, na której grzbiecie w VIII w. przybył z Tybetu Padmasambhava przynosząc ze sobą pełen przekaz buddyzmu. W miejscu, w którym przez 3 lata, 3 miesiące, 3 tygodnie, 3 dni i 3 godziny medytował, pod koniec XVII w. wybudowano klasztor, dziś największy symbol Bhutanu. Następnie przejazd do Drukgyel Dzong - jednej z czterech twierdz obronnych, leżących na głównym szlaku handlowym między Bhutanem a Tybetem. Wybudowana w 1649 r. upamiętnia odparcie ataku wrogich tybetańskich wojsk. Kolejno zobaczymy Kyichu Lhakhang - świątynię z VII w. będącą jednym ze starszych buddyjskich miejsc kultu na terenie Bhutanu. Uważana jest za element kompleksu 108 świątyń wystawionych w Himalajach przez tybetańskiego króla Songtsen Gampo w celu unicestwienia demonicy powstrzymującej rozwój buddyzmu. Lunch, obiadokolacja, nocleg w ok. Paro. (Trasa ok. 40 km). Dzień 11 Po śniadaniu (możliwe w formie pakietów) i transfer na lotnisko, przelot do Katmandu. Następnie przejazd do Bhaktapur, najstarszego miasta na terenie Doliny Katmandu, które zostało założone w IX w. i do dziś odznacza się drewniano-ceglaną architekturą średniowiecza. Zobaczymy: Durbar Square - główny plac miasta, na którym stoi Pałac 55 okien wybudowany za czasów króla Bhupatendry Malla, świątynię Nyatapola - wspaniałą pięciokondygnacyjną świątynię w stylu architektonicznym Pagody, poświęconą Siddhi oraz Lakszmi - dwóm żeńskim bóstwom kojarzonym ze szczęściem i dobrobytem. Po południu zobaczymy historyczną część stolicy Nepalu - Durbar Square, gdzie podziwiać m.in. bogato zdobiony pałac królewski oraz dziedziniec domu Żywej Boginki Kumari - sprawującej opiekę nad całym miastem. Obiadokolacja, nocleg w ok. Katmandu. (Trasa ok. 35 km). Dzień 12 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Boudhnath - największej stupy i najważniejszego centrum buddyzmu tybetańskiego na terenie Nepalu. Następnie zobaczymy kompleks świątyń hinduistycznych Paśupatinath nad świętą rzeką Bagmati, gdzie odbywają się kremacje zwłok. Na zakończenie zwiedzanie newarskiego miasta Patan, zwanego także Lalitpur, czyli Miasto Piękna. Transfer na lotnisko i powrót do Polski. (Trasa ok. 30 km). Wieczorem wylot z Katmandu i przelot samolotem rejsowym do Warszawy z przesiadką. Dzień 13 Przylot do Warszawy. Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Wizy Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok. 25 USD. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Do wizy bhutańskiej - potrzebny jest kolorowy skan paszportu, skan zdjęcia paszportowego i 2 kolorowe zdjęcia (wyraźne, dobrej jakości, nie starsze niż 6 miesięcy). Skany prosimy przesyłać na adres wizy@R.pl nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot liniami rejsowymi Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny Katmandu - Paro (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 10 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** i lodgach, śniadania, lunche i obiadokolacje wg programu, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., wizę do Bhutanu, 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 220 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD), wizy do Nepalu (ok. 25 USD). Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot liniami rejsowymi Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny Katmandu - Paro (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 10 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** i lodgach, śniadania, lunche i obiadokolacje wg programu, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., wizę do Bhutanu, 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 220 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD), wizy do Nepalu (ok. 25 USD). Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Wizy

Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok. 25 USD. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Do wizy bhutańskiej - potrzebny jest kolorowy skan paszportu, skan zdjęcia paszportowego i 2 kolorowe zdjęcia (wyraźne, dobrej jakości, nie starsze niż 6 miesięcy). Skany prosimy przesyłać na adres wizy@R.pl nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.