cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Księga Dżungli, Indie
 • Wycieczka objazdowa Księga Dżungli, Indie
 • Wycieczka objazdowa Księga Dżungli, Indie
 • Wycieczka objazdowa Księga Dżungli, Indie
 • Wycieczka objazdowa Księga Dżungli, Indie
 • Wycieczka objazdowa Księga Dżungli, Indie
 • Wycieczka objazdowa Księga Dżungli, Indie
 • Wycieczka objazdowa Księga Dżungli, Indie
 • Wycieczka objazdowa Księga Dżungli, Indie
 • Wycieczka objazdowa Księga Dżungli, Indie
 • Wycieczka objazdowa Księga Dżungli, Indie
1 / 11
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Księga Dżungli
star 3

Indie
Ocena wycieczki objazdowej Księga Dżungli:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Księga Dżungli w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Indii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie w hotelach *** wg kategorii lokalnej i lodgach. 14 rozpoczętych dób hotelowych: New Delhi (2), Agra (1), Jaipur (2), Kalkuta (3), Khulna (1), PN Sundarbans na łodziach (3), Bagerhat (1), Dakka (1). Pokoje: klimatyzacja i/ lub wiatrak przysufitowy. Wyżywienie: 13 śniadań, 12 obiadokolacji, 4 lunche.

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na .
Dzień 2
Przylot do New Delhi, po odprawie wizowo-paszportowej transfer do hotelu (skromny hotel ***, położony poza centrum). Następnie zwiedzanie Delhi. W programie m.in. Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate - słynną bramę Indii. Po południu zwiedzanie Starego Delhi: z zewnątrz obejrzymy monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 40 km).
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Agry. Po południu zwiedzanie Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 tys. rzemieślników. Następnie zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do teatru w Agrze (płatna dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w Agrze. (Trasa ok. 240 km).
Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Jaipuru. Po drodze zobaczymy Fatehpur Sikri, opuszczone miasto Wielkich Mogołów, wielki meczet oraz Bulund Darwaza - Bramę Wolności, zbudowane przez cesarza Akbara, a następnie zajrzymy do opanowanego przez małpy kompleksu świątyń w Galcie. Obiadokolacja i nocleg w Jaipurze. (Trasa ok. 240 km).
Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd do fortu Amber (wjazd do fortu na słoniach), zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Wizyta w emporium dywanów, tekstyliów i kamieni szlachetnych. Po południu zwiedzanie Pałacu Miejskiego - siedziby Maharadży oraz wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar, zbudowanym w połowie XVIII w. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów - wizytówki miasta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 30 km).
Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietów podróżnych), wkwaterowanie i transfer na lotnisko w Jaipurze. Przelot do Kalkuty (możliwa przesiadka w Delhi). Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek i zwiedzanie Kalkuty - jednego z najludniejszych miast na świecie. W czasie przejazdu przez centrum Kalkuty z zewnątrz zobaczymy Dom Pisarzy - kancelaryjnych skrybów Kompanii Wschodnioindyjskiej, która miała tu siedzibę, budynek poczty głównej, Raj Bhavan - siedzibę władz miasta, wstąpimy do kościoła Św. Jana (z pomnikiem upamiętniającym tzw. “czarną dziurę") i zobaczymy Kościół Ormiański z początku XVII w. Podczas zwiedzania miasta dopełnimy formalności wizowych w konsulacie Bangladeszu. Powrót do hotelu na obiadokolację. (Trasa ok. 40 km).
Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu wizyta na targu kwiatowym, położonym tuż przy rzece Hooghly. Jest to największy targ we wschodnich Indiach, gdzie kwiaty i girlandy sprzedaje ponad 2 tys. hodowców. Następnie udamy się na punkt widokowy skąd zobaczymy najsłynniejszy most miasta Howrah. Kolejno odwiedźmy dzielnicę Kumartuli - ośrodek rzeźbiarzy wykonujących w glinie posągi hinduistycznych bóstw, najwyższą 48-metrową świątynię hinduistyczną Kalkuty - Birla Temple, świątynię Kaligath poświęconą wojowniczej bogini Kali oraz przepięknie zdobiony kompleks świątyń Jain Temples. Zwiedzimy Victoria Memorial, gdzie znajdują się galerie i ogrody i dom Misjonarek Miłości - miejsce, gdzie mieszkała Matka Teresa. W miarę możliwości czasowych odwiedźmy również najstarsze w Azji Muzeum Indyjskie z pokaźnymi zasobami antyków i eksponatów sztuki indyjskiej. Powrót do hotelu na obiadokolację. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie i transfer w kierunku granicy z Bangladeszem, którą przekroczymy w Benapole. Po przyjeździe do Khulny, zakwaterowanie i spacer po porcie położonym w delcie Gangesu i Brahmaputry. Khulna jest trzecim co do wielkości miastem Bangladeszu, głównym ośrodkiem handlu jutą i ryżem oraz miejscem organizacji wypraw na rozlewiska Sundarbans. Powrót do hotelu na obiadokolację. (Trasa ok. 180 km).
Dzień 9
Po śniadaniu, wykwaterowanie i transfer łodzią do portu w Mongli. Czas wolny na zakupy i filiżankę lokalnej herbaty. Następnie zaokrętowanie na statek, lunch i rejs do Parku Narodowego Sunderban, który jest największym na świecie skupiskiem lasów namorzynowych oraz królestwem tygrysa bengalskiego (lista UNESCO). Podczas rejsu popłyniemy rzeką w kierunku lasów Harbaria i będzie to nasz pierwszy kontakt z namorzynami i ich tajemniczymi mieszkańcami. Obiadokolacja i nocleg na łodzi.
Dzień 10
Po śniadaniu półdniowy spacer po lesie i do punków widokowych, podczas którego przy odrobinie szczęścia możemy liczyć na spotkanie ze słonowodnymi krokodylami, rezusami, wężami czy symbolami parku - tygrysami bengalskimi, których żyje tu ponad 100. Po lunchu udamy się na spacer w poszukiwaniu licznie występujących na obszarze Sunderbanów - ptaków. Lunch, obiadokolacja i nocleg na statku.
Dzień 11
Śniadanie i kontynuacja obserwacji dzikiej przyrody. Tym razem z poziomu łódki. Popłyniemy kanałami i strumieniami przecinającymi gęste namorzyny w kierunku lasów Lawdobe. Będzie to kolejna okazja na spotkanie tygrysów nazywanych w tym rejonie królewskimi. Po lunchu ostania już piesza wycieczka w głąb dżungli. Powrót na obiadokolację i nocleg na łodzi.
Dzień 12
Śniadanie, wykwaterowanie i transfer łodzią do portu w Mongli, skąd przejedziemy do Bagerhat. Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO słynie z mauzoleów i licznych (pochodzących już z XV w.) meczetów, spośród których zobaczymy m.in. Shait Gumbad (tzw. świątynia 60 grobowców), Bibi Begni's i grobowiec Khan Jahana (budowniczego świątyń). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Bagerhat. (Trasa ok. 60 km).
Dzień 13
Po śniadaniu, wykwaterowanie i transfer szybką łodzią do nazywanego "Wenecją Wschodu" miasta Barisal, gdzie przyjrzymy się jak wygląda codzienne życie w tym niezwykłym miejscu i odwiedzimy lokalny bazar. Następnie przesiądziemy się do katamaranu i popłyniemy do stolicy Bangladeszu - Dakki. Przyjazd do hotelu, czas wolny, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 320 km).
Dzień 14
Śniadanie, wykwaterowanie i zwiedzanie specyficznej Dakki - jedno z najludniejszych miast Azji z rekordową gęstością zaludnienia (19 tys. os./km2). Wizyta w Dace będzie okazją do odwiedzenia lokalnych targów, a wśród nich bazaru Shakhari w starej części miasta, na którym można kupić oryginalne rękodzieło, biżuterię, owoce czy przyprawy. Zwiedzimy najstarszą hinduistyczną świątynię w mieście - Dhakeswari Temple i reprezentacyjny pałac Ahsan Manzil - siedzibę władz Bangladeszu jeszcze z okresu kolonialnego (pod panowaniem indyjskim). Lunch. Kolejno zobaczmy okazałe budynki parlamentu i uniwersytetu w Dace oraz zwiedzimy Muzeum Narodowe w dzielnicy Shahbag. Wieczorem przejazd na lotnisko. (Trasa ok. 40 km).
Dzień 15
Po północy, wylot z Dakki i przelot samolotem rejsowym do Warszawy, z przesiadką. Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym Warszawa - Kalkuta, Dakka - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny na trasie Jaipur - Kalkuta (limit bagażu 15 kg + 7 kg), opłaty lotniskowe, 13 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania, lunche i obiadokolacje, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 275 USD/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, wizy do Bangladeszu, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.
Uwaga!
Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2018 r. i mogą ulec zmianie.
Wycieczki lokalne

Wycieczki lokalne: teatr w Agrze (ok. 45 USD/os.)
Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 (stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.
Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.
W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.
"
Wizy

Wiza.
Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje399 zł/ os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl. Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy.
O szczegóły związane z wizowaniem zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwację.
Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.
Wiza do Bangladeszu.
Do przekroczenia granicy Indie - Bangladesz konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza, do której wystawienia niezbędna jest dobrej jakości fotokopia paszportu, dwa kolorowe zdjęcia (paszportowe) oraz wnioski wizowe (wypełniane po zakwaterowaniu w hotelu w Kalkucie). Koszt wystawienia wizy to ok. 55 USD/os. (płatne pilotowi na miejscu po zakwaterowaniu w Kalkucie). Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski.
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.
META Description

Złoty trójkąt Indii - Delhi, Agra i Taj Mahal • Jaipur i wjazd do Fortu Amber na słoniach • małpy i świątynie w Galcie • Kalkuta - dom Matki Teresy • lasy namorzynowe i tygrysy bengalskie w Parku Narodowym Sunderban • meczety w Bagerhat • Barisal i "Wenecja Wschodu" • zadziwiająca Dakka
Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza indyjska.
Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella i kosztuje399 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl. Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania.
Wiza do Bangladeszu.
Do przekroczenia granicy Indie - Bangladesz konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza, do której wystawienia niezbędna jest dobrej jakości fotokopia paszportu, dwa kolorowe zdjęcia (paszportowe) oraz wnioski wizowe (wypełniane po zakwaterowaniu w hotelu w Kalkucie). Koszt wystawienia wizy to ok. 55 USD/os. (płatne pilotowi na miejscu po zakwaterowaniu w Kalkucie). Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski.
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.


Opis hotelu Księga Dżungli według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie w hotelach *** wg kategorii lokalnej i lodgach. 9 rozpoczętych dób hotelowych: Kalkuta (3), Khulna (1), PN Sundarbans na łodziach (3), Bagerhat (1), Dakka (1). Pokoje: klimatyzacja i/ lub wiatrak przysufitowy. Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji, 2 lunche.

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Kalkuta z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Dzień 2 Przylot do Kalkuty. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek i zwiedzanie Kalkuty - jednego z najludniejszych miast na świecie. W czasie przejazdu przez centrum Kalkuty z zewnątrz zobaczymy Dom Pisarzy - kancelaryjnych skrybów Kompanii Wschodnioindyjskiej, która miała tu siedzibę, budynek poczty głównej, Raj Bhavan - siedzibę władz miasta, wstąpimy do kościoła Św. Jana (z pomnikiem upamiętniającym tzw. "czarną dziurę") i zobaczymy Kościół Ormiański z początku XVII w. Podczas zwiedzania miasta dopełnimy formalności wizowych w konsulacie Bangladeszu. Powrót do hotelu na obiadokolację. (Trasa ok. 40 km). Dzień 3 Po wczesnym śniadaniu wizyta na targu kwiatowym, położonym tuż przy rzece Hooghly. Jest to największy targ we wschodnich Indiach, gdzie kwiaty i girlandy sprzedaje ponad 2 tys. hodowców. Następnie udamy się na punkt widokowy skąd zobaczymy najsłynniejszy most miasta Howrah. Kolejno odwiedźmy dzielnicę Kumartuli - ośrodek rzeźbiarzy wykonujących w glinie posągi hinduistycznych bóstw, najwyższą 48-metrową świątynię hinduistyczną Kalkuty - Birla Temple, świątynię Kaligath poświęconą wojowniczej bogini Kali oraz przepięknie zdobiony kompleks świątyń Jain Temples. Zwiedzimy Victoria Memorial, gdzie znajdują się galerie i ogrody i dom Misjonarek Miłości - miejsce, gdzie mieszkała Matka Teresa. W miarę możliwości czasowych odwiedźmy również najstarsze w Azji Muzeum Indyjskie z pokaźnymi zasobami antyków i eksponatów sztuki indyjskiej. Powrót do hotelu na obiadokolację. (Trasa ok. 50 km). Dzień 4 Śniadanie, wykwaterowanie i transfer w kierunku granicy z Bangladeszem, którą przekroczymy w Benapole. Po przyjeździe do Khulny, zakwaterowanie i spacer po porcie położonym w delcie Gangesu i Brahmaputry. Khulna jest trzecim co do wielkości miastem Bangladeszu, głównym ośrodkiem handlu jutą i ryżem oraz miejscem organizacji wypraw na rozlewiska Sundarbans. Powrót do hotelu na obiadokolację. (Trasa ok. 180 km). Dzień 5 Po śniadaniu, wykwaterowanie i transfer łodzią do portu w Mongli. Czas wolny na zakupy i filiżankę lokalnej herbaty. Następnie zaokrętowanie na statek, lunch i rejs do Parku Narodowego Sunderban, który jest największym na świecie skupiskiem lasów namorzynowych oraz królestwem tygrysa bengalskiego (lista UNESCO). Podczas rejsu popłyniemy rzeką w kierunku lasów Harbaria i będzie to nasz pierwszy kontakt z namorzynami i ich tajemniczymi mieszkańcami. Obiadokolacja i nocleg na łodzi. Dzień 6 Po śniadaniu półdniowy spacer po lesie i do punków widokowych, podczas którego przy odrobinie szczęścia możemy liczyć na spotkanie ze słonowodnymi krokodylami, rezusami, wężami czy symbolami parku - tygrysami bengalskimi, których żyje tu ponad 100. Po lunchu udamy się na spacer w poszukiwaniu licznie występujących na obszarze Sunderbanów - ptaków. Lunch, obiadokolacja i nocleg na statku. Dzień 7 Śniadanie i kontynuacja obserwacji dzikiej przyrody. Tym razem z poziomu łódki. Popłyniemy kanałami i strumieniami przecinającymi gęste namorzyny w kierunku lasów Lawdobe. Będzie to kolejna okazja na spotkanie tygrysów nazywanych w tym rejonie królewskimi. Po lunchu ostania już piesza wycieczka w głąb dżungli. Powrót na obiadokolację i nocleg na łodzi. Dzień 8 Śniadanie, wykwaterowanie i transfer łodzią do portu w Mongli, skąd przejedziemy do Bagerhat. Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO słynie z mauzoleów i licznych (pochodzących już z XV w.) meczetów, spośród których zobaczymy m.in. Shait Gumbad (tzw. świątynia 60 grobowców), Bibi Begni's i grobowiec Khan Jahana (budowniczego świątyń). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Bagerhat. (Trasa ok. 60 km). Dzień 9 Po śniadaniu, wykwaterowanie i transfer szybką łodzią do nazywanego "Wenecją Wschodu" miasta Barisal, gdzie przyjrzymy się jak wygląda codzienne życie w tym niezwykłym miejscu i odwiedzimy lokalny bazar. Następnie przesiądziemy się do katamaranu i popłyniemy do stolicy Bangladeszu - Dakki. Przyjazd do hotelu, czas wolny, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 320 km). Dzień 10 Śniadanie, wykwaterowanie i zwiedzanie specyficznej Dakki - jedno z najludniejszych miast Azji z rekordową gęstością zaludnienia (19 tys. os./km2). Wizyta w Dace będzie okazją do odwiedzenia lokalnych targów, a wśród nich bazaru Shakhari w starej części miasta, na którym można kupić oryginalne rękodzieło, biżuterię, owoce czy przyprawy. Zwiedzimy najstarszą hinduistyczną świątynię w mieście - Dhakeswari Temple i reprezentacyjny pałac Ahsan Manzil - siedzibę władz Bangladeszu jeszcze z okresu kolonialnego (pod panowaniem indyjskim). Kolejno zobaczmy okazałe budynki parlamentu i uniwersytetu w Dace oraz zwiedzimy Muzeum Narodowe w dzielnicy Shahbag. Wieczorem przejazd na lotnisko. (Trasa ok. 40 km). Dzień 11 Po północy, wylot z Dakki i przelot samolotem rejsowym do Warszawy, z przesiadką. Przylot do Warszawy. Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. W dniu 26.01 część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki. Wizy Wiza indyjska. Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella i kosztuje 290 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl. Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania. Wiza do Bangladeszu. Do przekroczenia granicy Indie - Bangladesz konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza, do której wystawienia niezbędna jest dobrej jakości fotokopia paszportu, dwa kolorowe zdjęcia (paszportowe) oraz wnioski wizowe (wypełniane po zakwaterowaniu w hotelu w Kalkucie). Koszt wystawienia wizy to ok. 55 USD (płatne pilotowi na miejscu po zakwaterowaniu w Kalkucie). Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Kalkuta, Dakka - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 9 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania, lunche i obiadokolacje, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 190 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, wizy do Bangladeszu, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD) oraz wycieczek lokalnych. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2017 r. i mogą ulec zmianie. Inne Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Kalkuta, Dakka - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 9 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania, lunche i obiadokolacje, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 190 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, wizy do Bangladeszu, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD) oraz wycieczek lokalnych. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

Wizy

Wiza indyjska. Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella i kosztuje 290 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl. Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania. Wiza do Bangladeszu. Do przekroczenia granicy Indie - Bangladesz konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza, do której wystawienia niezbędna jest dobrej jakości fotokopia paszportu, dwa kolorowe zdjęcia (paszportowe) oraz wnioski wizowe (wypełniane po zakwaterowaniu w hotelu w Kalkucie). Koszt wystawienia wizy to ok. 55 USD (płatne pilotowi na miejscu po zakwaterowaniu w Kalkucie). Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.