cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje, Indie
1 / 12
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje
star 3

Indie
Ocena wycieczki objazdowej Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Indii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele klasy *** wg kategorii lokalnej i lodgach - (13 rozpoczętych dób hotelowych: Kalkucie - 4, Kalimpong - 1, Gangtok - 2, Pelling - 2, Darjeeling - 2, Bishnupur - 1, Shantiniketan - 1). Pokoje: brak możliwości dostawek, klimatyzacja i/ lub wiatrak przysufitowy w pokojach. 12 śniadań, 3 lunche i 12 obiadokolacji.

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Kalkuta z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.
Dzień 2
Przylot do Kalkuty. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek i zwiedzanie Kalkuty - jednego z najludniejszych miast na świecie. To pełne historii, multikulturowe i kosmopolityczne miasto łączy w sobie ogrom kontrastów, charakterystycznych dla indyjskich metropolii. Udamy się na punkt widokowy skąd zobaczymy najsłynniejszy most miasta Howrah. W czasie przejazdu przez centrum Kalkuty z zewnątrz zobaczymy Dom Pisarzy - kancelaryjnych skrybów Kompanii Wschodnioindyjskiej, która miała tu siedzibę, budynek poczty głównej, Raj Bhavan - siędzibę władz miasta, wstąpimy do kościoła Św. Jana (z pomnikiem upamiętniającym tzw. "czarną dziurę"), oraz odwiedzimy Victoria Memorial, gdzie znajdują się galerie i ogrody i dom Misjonarek Miłości - miejsce, gdzie mieszkała Matka Teresa. Powrót na obiadokolację. (Trasa ok. 40 km).
Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu wizyta na targu kwiatowym, położonym tuż przy rzece Hooghly. Jest to największy targ we wschodnich Indiach, gdzie kwiaty i girlandy sprzedaje ponad 2 tys. hodowców. Następnie przelot do Bagdogra w stanie Bengal Zachodni. Przejazd do Kalimpong - uzdrowiskowej miejscowości położonej na pięknych zielonych obszarach średnich pasm Himalajów. Rejon ten znany jest jako ośrodek hodowli kwiatów. Zwiedzimy szkółkę kaktusów oraz lokalny targ, gdzie będzie możliwość zakupu malowideł bhutańskich tzw. thangka. Obiadokolacja i nocleg w ok. Kalimpong. (Trasa ok. 690 km).
Dzień 4
Po śniadaniu udamy się na wzgórze Durpin Dara, skąd rozpościera się niezwykły widok na pokryte śniegiem Himalaje. Na szczycie zwiedzimy klasztor Zong Dog Palri Fo-Brong, gdzie przechowywanych jest 108 części Kanjur - tybetańskiego kanonu buddyjskiego, czyli zbioru świętych tekstów. Klasztor został poświęcony przez Dalajlamę XIV w 1976 r. Następnie zobaczymy Thongsa Gompa - najstarszy bhutański klasztor w tym rejonie, wzniesiony w 1692 r. Po południu przejazd jedną z najpiękniejszych tras Sikkimu, wzdłuż rzeki Rangeet do Gangtok - stolicy stanu Sikkim, położonej na wysokości 1640 m n.p.m. Obiadokolacja i nocleg w ok. Gangtok. (Trasa ok. 85 km).
Dzień 5
Po śniadaniu wjazd na wzgórze na punkt widokowy Tashi (ok. 1800 m n.p.m.), skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Himalaje. Przy dobrej widoczności zobaczymy szczyt Kanczendzonga (8586 m n.p.m.), drugi co do wysokości szczyt w Himalajach, a trzeci najwyższy na Ziemi. Następnie odwiedzimy klasztor Rumtek, który od lat 60-tych jest oficjalną siedzibą Jego Świątobliwości Karmapy (najwyższego obok Dalajlamy zwierzchnika religijnego Tybetu). Powrót na obiadokolację. (Trasa ok. 60 km).
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd malowniczą drogą przez góry do Pelling - popularnej miejscowości wypoczynkowej w Sikkimie Zachodnim. Miasto położone na wysokości ponad 2000 m n.p.m. z pięknym widokiem na Kanczendzongę, pełne jest klasztorów zawieszonych nad urwiskami ponad doliną. Zakwaterowanie w hotelu w ok. Pelling. Po południu piesza wycieczka do położonego na wzgórzu, założonego w XVII w. klasztoru Sanga Choeling, (jednego z najstarszych w tym rejonie). (czas ok. 1 godz./1 strona, łącznie ok. 7 km). Powrót na obiadokolację. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 7
Przed śniadaniem proponujemy wycieczkę nad jezioro Khecheoparli, zwane Jeziorem Spełniania Marzeń (płatna dodatkowo). Po śniadaniu przejazd do wioski Tashiding, z której pieszo udamy się do klasztoru o tej samej nazwie. Należy on do odłamu buddyzmu tybetańskiego Nyingmapa i uważany jest za jedno z najbardziej mistycznych miejsc w Sikkimie. Wierzy się, że każdemu śmiertelnikowi przekraczającemu progi tego świętego miejsca wszystkie grzechy zostaną odpuszczone. Droga prowadzi przez górskie wioski pełne kolorowych chorągiewek i buddyjskich czortenów. Powrót na obiadokolację. (Trasa ok. 90 km).
Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Darjeeling - znanego uzdrowiska klimatycznego w stanie Bengal Zachodni, położonego na wysokości ok. 2200 m n.p.m. Droga wiedzie przez herbaciane pola, które jak soczysty dywan pokrywają okoliczne wzgórza. Darjeeling słynie z uprawy herbaty - znajduje się tu ponad 70 plantacji. Po południu czas na spacery po mieście i zakupy na lokalnym bazarze. Obiadokolacja i nocleg w ok. Darjeeling. (Trasa ok. 90 km).
Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzimy Instytut Himalaizmu z pamiątkami z wypraw wysokogórskich. Następnie przejazd zabytkową górską trasą kolejową. Ta najstarsza widokowa wąskotorowa kolej parowa w Indiach została wybudowana przez plantatorów brytyjskich pod koniec XIX w. (lista UNESCO). Porusza się z niewielką prędkością, co umożliwia podziwianie okolicy. Kolejką dotrzemy do najwyżej położonej stacji w całych Indiach (ok. 2200 m n.p.m.). Powrót na obiadokolację. (Trasa ok. 40 km).
Dzień 10
W miarę możliwości czasowych fakultatywny wyjazd na Tygrysią Górę. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie wizyta w himalajskim ZOO, gdzie zobaczyć można zwierzęta charakterystyczne dla tego regionu: czerwone pandy, czarne niedźwiedzie oraz śnieżne lamparty. Po południu przejazd do Bagdogry i przelot do Kalkuty. Obiadokolacja w ok. Kalkuty. (Trasa ok. 670 km).
Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Zobaczymy: dzielnicę Kumartuli - ośrodek rzeźbiarzy wykonujących w glinie posągi hinduistycznych bóstw, najwyższą 48-metrową świątynię hinduistyczną Kalkuty - Birla Temple, świątynię Kaligath poświęconą wojowniczej bogini Kali oraz przepięknie zdobiony kompleks świątyń Jain Temples. W miarę możliwości czasowych odwiedźmy również najstarsze w Azji Muzeum Indyjskie z pokaźnymi zasobami antyków i eksponatów sztuki indyjskiej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 12
Wczesne wykwaterowanie i śniadanie (możliwe w formie pakietów) i przejazd do Bishnupur - miasta słynącego w tej części Indii z produkcji wyrobów glinianych począwszy od biżuterii po przedmioty codziennego użytku. Zakwaterowanie w turystycznej lodgy (standard podstawowy) i tradycyjny bengalski lunch, po którym udamy się na zwiedzanie zabytków miasta i okolicy a wśród nich: wybudowane w ceglanym stylu bengalskim XVII-wieczne świątynie Rash Mancha (sanktuarium ku czci Wisznu), Jor Bangla i Madan Mohan. Następnie zobaczymy pozostałości fortu Malla King's z zachowaną do dziś bramą wjazdową oraz muzeum Jogesh Chandra Pura Kirti Bhawan prezentujące zbiory archeologiczne i kulturę regionu. Powrót do lodgy na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 14 km).
Dzień 13
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Shantiniketan. Wizyta w kampusie uniwersyteckim (dawnym "uniwersytecie leśnym"), który założył pierwszy indyjski noblista Rabindranath Tagore, a jedną ze znanych absolwentek była Indira Ghandi. Do dziś praktykuje się tu naukę blisko natury, pod gołym niebem, w cieniu drzew. Zakwaterowanie w turystycznej lodgy (standard podstawowy) i lunch, po którym udamy się do oddalanego o 3 km bliźniaczego Sriniketan, gdzie zwiedzimy drugą część kampusu - The Institute of Rural Reconstruction. Powrót do lodgy na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 15 km).
Dzień 14
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do niewielkiej wioski Tarapith słynącej z tantrycznej świątyni Tary (wcielenia bogini Kali), którą wybudowano w miejscu, gdzie na ziemię spadło trzecie oko Kali. Następnie przejazd na lotnisko w Kalkucie. Lunch w formie pakietów. (Trasa ok. 280 km). Wieczorny wylot z Kalkuty i przelot samolotem rejsowym do Warszawy z przesiadką.
Dzień 15
Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Przy wjeździe do Sikkimu wymagane jest pozwolenie. By je otrzymać należy posiadać zdjęcie, po 2 fotokopie paszportu oraz wizy (w przypadku e-wizy - strona z pieczątką). W dniu 26.01 część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.
Wizy
Wiza.
Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella i kosztuje 290 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl. Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym Warszawa - Kalkuta - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny Kalkuta - Bagdora - Kalkuta (limit bagażu 15 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 13 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** i turystycznej lodgy, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania, lunche i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 195 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków, napoi, wizy do Indii oraz opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD) oraz wycieczek lokalnych, np.: Tygrysia Góra (ok. 30 USD), Jezioro Khecheoparli (ok. 30 USD).
Uwaga!
Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2017 r. i mogą ulec zmianie.
Inne
Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.
Wycieczki lokalne
Tygrysia Góra.
Wjazd na Tygrysią Górę - punkt widokowy, z którego przy dobrej widoczności podziwiać można wschód słońca oraz piękną szeroką na 360 stopni himalajską panoramę z najwyższymi szczytami świata, takimi jak: Mount Everest (8848 m n.p.m.), Kanczendzonga (8586 m n.p.m.), Makalu (8463 m n.p.m.), Lhotse (8516 m n.p.m.) i inne. Cena ok. 30 USD.
Jezioro Khecheoparli
- zwane Jeziorem Spełniania Marzeń. Wczesny wyjazd z hotelu. Udamy się nad niewielkie, urocze jezioro, położone na wysokości ok. 1950 m n.p.m. Jest to święte miejsce dla buddystów i wyznawców hinduizmu, gdzie zapalimy lampkę maślaną, co gwarantuje spełnienie marzeń. Cena ok. 30 USD.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym Warszawa - Kalkuta - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny Kalkuta - Bagdora - Kalkuta (limit bagażu 15 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 13 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** i turystycznej lodgy, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania, lunche i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 195 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków, napoi, wizy do Indii oraz opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD) oraz wycieczek lokalnych, np.: Tygrysia Góra (ok. 30 USD), Jezioro Khecheoparli (ok. 30 USD).
Uwaga!
Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

Wycieczki lokalne

Tygrysia Góra.
Wjazd na Tygrysią Górę - punkt widokowy, z którego przy dobrej widoczności podziwiać można wschód słońca oraz piękną szeroką na 360 stopni himalajską panoramę z najwyższymi szczytami świata, takimi jak: Mount Everest (8848 m n.p.m.), Kanczendzonga (8586 m n.p.m.), Makalu (8463 m n.p.m.), Lhotse (8516 m n.p.m.) i inne. Cena ok. 30 USD.
Jezioro Khecheoparli
- zwane Jeziorem Spełniania Marzeń. Wczesny wyjazd z hotelu. Udamy się nad niewielkie, urocze jezioro, położone na wysokości ok. 1950 m n.p.m. Jest to święte miejsce dla buddystów i wyznawców hinduizmu, gdzie zapalimy lampkę maślaną, co gwarantuje spełnienie marzeń. Cena ok. 30 USD.

Wizy

Wiza.
Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella i kosztuje 290 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl. Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.


Opis hotelu Indie - Od delty Gangesu po wysokie Himalaje według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele klasy *** wg kategorii lokalnej i lodgach - (13 rozpoczętych dób hotelowych: Kalkucie - 4, Kalimpong - 1, Gangtok - 2, Pelling - 2, Darjeeling - 2, Bishnupur - 1, Shantiniketan - 1). Pokoje: brak możliwości dostawek, klimatyzacja i/ lub wiatrak przysufitowy w pokojach. 12 śniadań, 3 lunche i 12 obiadokolacji.

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Kalkuta z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Dzień 2 Przylot do Kalkuty. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek i zwiedzanie Kalkuty - jednego z najludniejszych miast na świecie. To pełne historii, multikulturowe i kosmopolityczne miasto łączy w sobie ogrom kontrastów, charakterystycznych dla indyjskich metropolii. Udamy się na punkt widokowy skąd zobaczymy najsłynniejszy most miasta Howrah. W czasie przejazdu przez centrum Kalkuty z zewnątrz zobaczymy Dom Pisarzy - kancelaryjnych skrybów Kompanii Wschodnioindyjskiej, która miała tu siedzibę, budynek poczty głównej, Raj Bhavan - siędzibę władz miasta, wstąpimy do kościoła Św. Jana (z pomnikiem upamiętniającym tzw. "czarną dziurę"), oraz odwiedzimy Victoria Memorial, gdzie znajdują się galerie i ogrody i dom Misjonarek Miłości - miejsce, gdzie mieszkała Matka Teresa. Powrót na obiadokolację. (Trasa ok. 40 km). Dzień 3 Po wczesnym śniadaniu wizyta na targu kwiatowym, położonym tuż przy rzece Hooghly. Jest to największy targ we wschodnich Indiach, gdzie kwiaty i girlandy sprzedaje ponad 2 tys. hodowców. Następnie przelot do Bagdogra w stanie Bengal Zachodni. Przejazd do Kalimpong - uzdrowiskowej miejscowości położonej na pięknych zielonych obszarach średnich pasm Himalajów. Rejon ten znany jest jako ośrodek hodowli kwiatów. Zwiedzimy szkółkę kaktusów oraz lokalny targ, gdzie będzie możliwość zakupu malowideł bhutańskich tzw. thangka. Obiadokolacja i nocleg w ok. Kalimpong. (Trasa ok. 690 km). Dzień 4 Po śniadaniu udamy się na wzgórze Durpin Dara, skąd rozpościera się niezwykły widok na pokryte śniegiem Himalaje. Na szczycie zwiedzimy klasztor Zong Dog Palri Fo-Brong, gdzie przechowywanych jest 108 części Kanjur - tybetańskiego kanonu buddyjskiego, czyli zbioru świętych tekstów. Klasztor został poświęcony przez Dalajlamę XIV w 1976 r. Następnie zobaczymy Thongsa Gompa - najstarszy bhutański klasztor w tym rejonie, wzniesiony w 1692 r. Po południu przejazd jedną z najpiękniejszych tras Sikkimu, wzdłuż rzeki Rangeet do Gangtok - stolicy stanu Sikkim, położonej na wysokości 1640 m n.p.m. Obiadokolacja i nocleg w ok. Gangtok. (Trasa ok. 85 km). Dzień 5 Po śniadaniu wjazd na wzgórze na punkt widokowy Tashi (ok. 1800 m n.p.m.), skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Himalaje. Przy dobrej widoczności zobaczymy szczyt Kanczendzonga (8586 m n.p.m.), drugi co do wysokości szczyt w Himalajach, a trzeci najwyższy na Ziemi. Następnie odwiedzimy klasztor Rumtek, który od lat 60-tych jest oficjalną siedzibą Jego Świątobliwości Karmapy (najwyższego obok Dalajlamy zwierzchnika religijnego Tybetu). Powrót na obiadokolację. (Trasa ok. 60 km). Dzień 6 Po śniadaniu przejazd malowniczą drogą przez góry do Pelling - popularnej miejscowości wypoczynkowej w Sikkimie Zachodnim. Miasto położone na wysokości ponad 2000 m n.p.m. z pięknym widokiem na Kanczendzongę, pełne jest klasztorów zawieszonych nad urwiskami ponad doliną. Zakwaterowanie w hotelu w ok. Pelling. Po południu piesza wycieczka do położonego na wzgórzu, założonego w XVII w. klasztoru Sanga Choeling, (jednego z najstarszych w tym rejonie). (czas ok. 1 godz./1 strona, łącznie ok. 7 km). Powrót na obiadokolację. (Trasa ok. 200 km). Dzień 7 Przed śniadaniem proponujemy wycieczkę nad jezioro Khecheoparli, zwane Jeziorem Spełniania Marzeń (płatna dodatkowo). Po śniadaniu przejazd do wioski Tashiding, z której pieszo udamy się do klasztoru o tej samej nazwie. Należy on do odłamu buddyzmu tybetańskiego Nyingmapa i uważany jest za jedno z najbardziej mistycznych miejsc w Sikkimie. Wierzy się, że każdemu śmiertelnikowi przekraczającemu progi tego świętego miejsca wszystkie grzechy zostaną odpuszczone. Droga prowadzi przez górskie wioski pełne kolorowych chorągiewek i buddyjskich czortenów. Powrót na obiadokolację. (Trasa ok. 90 km). Dzień 8 Po śniadaniu przejazd do Darjeeling - znanego uzdrowiska klimatycznego w stanie Bengal Zachodni, położonego na wysokości ok. 2200 m n.p.m. Droga wiedzie przez herbaciane pola, które jak soczysty dywan pokrywają okoliczne wzgórza. Darjeeling słynie z uprawy herbaty - znajduje się tu ponad 70 plantacji. Po południu czas na spacery po mieście i zakupy na lokalnym bazarze. Obiadokolacja i nocleg w ok. Darjeeling. (Trasa ok. 90 km). Dzień 9 Po śniadaniu zwiedzimy Instytut Himalaizmu z pamiątkami z wypraw wysokogórskich. Następnie przejazd zabytkową górską trasą kolejową. Ta najstarsza widokowa wąskotorowa kolej parowa w Indiach została wybudowana przez plantatorów brytyjskich pod koniec XIX w. (lista UNESCO). Porusza się z niewielką prędkością, co umożliwia podziwianie okolicy. Kolejką dotrzemy do najwyżej położonej stacji w całych Indiach (ok. 2200 m n.p.m.). Powrót na obiadokolację. (Trasa ok. 40 km). Dzień 10 W miarę możliwości czasowych fakultatywny wyjazd na Tygrysią Górę. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie wizyta w himalajskim ZOO, gdzie zobaczyć można zwierzęta charakterystyczne dla tego regionu: czerwone pandy, czarne niedźwiedzie oraz śnieżne lamparty. Po południu przejazd do Bagdogry i przelot do Kalkuty. Obiadokolacja w ok. Kalkuty. (Trasa ok. 670 km). Dzień 11 Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Zobaczymy: dzielnicę Kumartuli - ośrodek rzeźbiarzy wykonujących w glinie posągi hinduistycznych bóstw, najwyższą 48-metrową świątynię hinduistyczną Kalkuty - Birla Temple, świątynię Kaligath poświęconą wojowniczej bogini Kali oraz przepięknie zdobiony kompleks świątyń Jain Temples. W miarę możliwości czasowych odwiedźmy również najstarsze w Azji Muzeum Indyjskie z pokaźnymi zasobami antyków i eksponatów sztuki indyjskiej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Dzień 12 Wczesne wykwaterowanie i śniadanie (możliwe w formie pakietów) i przejazd do Bishnupur - miasta słynącego w tej części Indii z produkcji wyrobów glinianych począwszy od biżuterii po przedmioty codziennego użytku. Zakwaterowanie w turystycznej lodgy (standard podstawowy) i tradycyjny bengalski lunch, po którym udamy się na zwiedzanie zabytków miasta i okolicy a wśród nich: wybudowane w ceglanym stylu bengalskim XVII-wieczne świątynie Rash Mancha (sanktuarium ku czci Wisznu), Jor Bangla i Madan Mohan. Następnie zobaczymy pozostałości fortu Malla King's z zachowaną do dziś bramą wjazdową oraz muzeum Jogesh Chandra Pura Kirti Bhawan prezentujące zbiory archeologiczne i kulturę regionu. Powrót do lodgy na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 14 km). Dzień 13 Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Shantiniketan. Wizyta w kampusie uniwersyteckim (dawnym "uniwersytecie leśnym"), który założył pierwszy indyjski noblista Rabindranath Tagore, a jedną ze znanych absolwentek była Indira Ghandi. Do dziś praktykuje się tu naukę blisko natury, pod gołym niebem, w cieniu drzew. Zakwaterowanie w turystycznej lodgy (standard podstawowy) i lunch, po którym udamy się do oddalanego o 3 km bliźniaczego Sriniketan, gdzie zwiedzimy drugą część kampusu - The Institute of Rural Reconstruction. Powrót do lodgy na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 15 km). Dzień 14 Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do niewielkiej wioski Tarapith słynącej z tantrycznej świątyni Tary (wcielenia bogini Kali), którą wybudowano w miejscu, gdzie na ziemię spadło trzecie oko Kali. Następnie przejazd na lotnisko w Kalkucie. Lunch w formie pakietów. (Trasa ok. 280 km). Wieczorny wylot z Kalkuty i przelot samolotem rejsowym do Warszawy z przesiadką. Dzień 15 Przylot do Warszawy. Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Przy wjeździe do Sikkimu wymagane jest pozwolenie. By je otrzymać należy posiadać zdjęcie, po 2 fotokopie paszportu oraz wizy (w przypadku e-wizy - strona z pieczątką). W dniu 26.01 część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki. Wizy Wiza. Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella i kosztuje 290 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl. Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Kalkuta - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny Kalkuta - Bagdora - Kalkuta (limit bagażu 15 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 13 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** i turystycznej lodgy, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania, lunche i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 195 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków, napoi, wizy do Indii oraz opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD) oraz wycieczek lokalnych, np.: Tygrysia Góra (ok. 30 USD), Jezioro Khecheoparli (ok. 30 USD). Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2017 r. i mogą ulec zmianie. Inne Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii. Wycieczki lokalne Tygrysia Góra. Wjazd na Tygrysią Górę - punkt widokowy, z którego przy dobrej widoczności podziwiać można wschód słońca oraz piękną szeroką na 360 stopni himalajską panoramę z najwyższymi szczytami świata, takimi jak: Mount Everest (8848 m n.p.m.), Kanczendzonga (8586 m n.p.m.), Makalu (8463 m n.p.m.), Lhotse (8516 m n.p.m.) i inne. Cena ok. 30 USD. Jezioro Khecheoparli - zwane Jeziorem Spełniania Marzeń. Wczesny wyjazd z hotelu. Udamy się nad niewielkie, urocze jezioro, położone na wysokości ok. 1950 m n.p.m. Jest to święte miejsce dla buddystów i wyznawców hinduizmu, gdzie zapalimy lampkę maślaną, co gwarantuje spełnienie marzeń. Cena ok. 30 USD.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Kalkuta - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny Kalkuta - Bagdora - Kalkuta (limit bagażu 15 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 13 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** i turystycznej lodgy, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania, lunche i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 195 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków, napoi, wizy do Indii oraz opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD) oraz wycieczek lokalnych, np.: Tygrysia Góra (ok. 30 USD), Jezioro Khecheoparli (ok. 30 USD). Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

Wycieczki lokalne

Tygrysia Góra. Wjazd na Tygrysią Górę - punkt widokowy, z którego przy dobrej widoczności podziwiać można wschód słońca oraz piękną szeroką na 360 stopni himalajską panoramę z najwyższymi szczytami świata, takimi jak: Mount Everest (8848 m n.p.m.), Kanczendzonga (8586 m n.p.m.), Makalu (8463 m n.p.m.), Lhotse (8516 m n.p.m.) i inne. Cena ok. 30 USD. Jezioro Khecheoparli - zwane Jeziorem Spełniania Marzeń. Wczesny wyjazd z hotelu. Udamy się nad niewielkie, urocze jezioro, położone na wysokości ok. 1950 m n.p.m. Jest to święte miejsce dla buddystów i wyznawców hinduizmu, gdzie zapalimy lampkę maślaną, co gwarantuje spełnienie marzeń. Cena ok. 30 USD.

Wizy

Wiza. Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella i kosztuje 290 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl. Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.