cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Indie i Kashmir - Nieodkryta Kraina, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Kashmir - Nieodkryta Kraina, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Kashmir - Nieodkryta Kraina, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Kashmir - Nieodkryta Kraina, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Kashmir - Nieodkryta Kraina, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Kashmir - Nieodkryta Kraina, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Kashmir - Nieodkryta Kraina, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Kashmir - Nieodkryta Kraina, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Kashmir - Nieodkryta Kraina, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Kashmir - Nieodkryta Kraina, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Kashmir - Nieodkryta Kraina, Indie
1 / 11
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Indie i Kashmir - Nieodkryta Kraina
star 3

Indie
Ocena wycieczki objazdowej Indie i Kashmir - Nieodkryta Kraina:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Indie i Kashmir - Nieodkryta Kraina w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Indii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:
Hotele *** wg kategorii lokalnej - (13 rozpoczętych dób hotelowych: New Delhi - 3, Srinagar - 3, Pahalgam -1, Patnitop - 1, Dharamsala - 2, Amritsar - 2, Agra - 1). Pokoje: 2 - osobowe (brak możliwości dostawek).
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje wg programu. 2 śniadania możliwe w postaci pakietów

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl. Przelot do New Delhi liniami rejsowymi z przesiadką.
Dzień 2
Przylot do New Delhi w godzinach porannych, transfer do hotelu. Śniadanie i czas na odpoczynek po podróży. Następnie zwiedzanie New Delhi. W programie m.in.: Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate (słynną bramę Indii). Po południu zwiedzanie Starego Delhi: obejrzymy z zewnątrz monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Płn. meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok.40 km).
Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie i transfer na lotnisko w New Delhi. Przelot do stolicy Kaszmiru - miasta Śrinagar. Sercem miasta jest Jezioro Dal, na którym spędzimy noc w tzw. houseboatach - drewnianych domach na wodzie. Wizyta w ogrodach Shalimar Bagh, będących przykładem ogrodów perskich zaprojektowanych przez samego sułtana Jahangira. Ogrody to wijące się kanały, naturalne źródła, fontanny, kaskady wodne, tarasy, aleje, zatopione w bujnej roślinności zarówno kwiatów jak i drzew, a wszystko to z przedgórzami Himalajów w tle. W pobliże ogrodów dostaniemy się łódkami. Wieczorem udamy się na spacer po historycznej części miasta, gdzie będziemy mieli okazje podziwiać stare drewniane domy, meczety, uliczny bazar. Zobaczymy główny meczet miasta Jama Masjid. Obiadokolacja i nocleg na łodzi. (Trasa ok. 40 km, wysokość 1700 m n.p.m.).
Dzień 4
Wcześnie rano proponujemy przepłynięcie łódkami na wodny targ warzywny (płatne dodatkowo ok. 5 USD). Po śniadaniu przejazd do miasta Sonamarg położonego na wysokości ok. 2800 m n.p.m. Miasto zwane "łąką Boga" położone jest u stóp górskich, wiecznie ośnieżonych szczytów w dolinie lodowcowej. Półtoragodzinny spokojny spacer do lodowca Thajiwas. Dla chętnych możliwość wynajęcia kucyków (płatne ok. 12 USD) i przejazd na punkt widokowy. Powrót do hotelu w Śrinagar. Obiadokolacja i nocleg na łodziach. (Trasa ok. 200 km, wysokość 2800 m n.p.m).
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do miasta Gulmarg - stolicy sportów zimowych w Indiach. Po drodze zobaczymy typowe dla tego obszaru wioski. W Gulmarg wjazd kolejką gondolową na wysokość 3979 m n.p.m., gdzie będziemy podziwiać wspaniałe widoki na pasmo Karakorum. Gulmarg położone jest ok. 27 km od tzw. linii kontrolnej dzielącej sporne tereny Kaszmiru na Indie i Pakistan, poznamy także trudną historię tego regionu. Przejazd do hotelu na wodzie w Śrinagar, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 200 km, wysokość max. 4000 m n.p.m.).
Dzień 6
Śniadanie, wykwaterowanie z łodzi i wyjazd w kierunku miasta Pahalgam. Po drodze zatrzymamy się przy polach kwitnącego na fioletowo szafranu, możliwość zakupu świeżego szafranu w okolicznym sklepiku. Na trasie zwiedzimy Martand Temple - północno indyjską Świątynię Słońca z VIII w. - jedną z czterech tego typu świątyń ulokowanych na czterech krańcach subkontynentu. Po przyjeździe do miasta Pahalgam czas wolny na spacer po tej popularnej górskiej stacji nad rzeką Leder w tzw. dolinie pasterzy. Obiadokolacja, nocleg w hotelu w Pahalgam. (Trasa ok. 95 km, wysokość 2300 m n.p.m).
Dzień 7
Śniadanie, a następnie całodzienny przejazd wyjątkowo malowniczą trasą przez piękne Himalaje. Opuścimy Kaszmir i wjedziemy do prowincji Jammu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Jammu. (Trasa ok. 300 km, wysokość 2050 m n.p.m.).
Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do miasta Dharamsala, które jest ośrodkiem tybetańskiej emigracji na terenie Indii. Niekiedy bywa nazywane "małą Lhasą", ponieważ obecnie jest miejscem zamieszkania Dalajlamy XIV, a także siedzibą Tybetańskiego Rządu na uchodźctwie. Po południu czas wolny, który można spędzić odwiedzając lokalny market lub rozkoszując się unikatowym klimatem miasta. Obiadokolacja i nocleg w górnej części Dharamsali, zwanej McLeod Ganj. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 9
Po śniadaniu pójdziemy na spacer po McLeod Ganj. Obecnie jest to centrum sztuki, nauki, a przede wszystkim buddyzmu tybetańskeigo. Zwiedzanie: Tsuglag Khang - świątyni Dalajlamy, gdzie przebywają medytujący, debatujący nad filozofią buddyzmu czy usypujący piaskową mandalę mnisi. Następnie wizyta w Muzeum Tybetańskim. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć samego Dalajlamę XIV, który, jeśli tylko nie jest w dalekiej podróży, udziela tu publicznych wykładów. Kolejno udamy się do Instytutu Norbulingka, będącego centrum tybetańskiej kultury z pracowniami rękodzieła. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 40 km).
Dzień 10
Po śniadaniu przejazd do miasta Amritsar - centrum sikhijskiej duchowości. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie przejazd na tzw. Granicę Wagah, gdzie zobaczymy zmianę warty i zamknięcie granicy na noc. Codziennie o zachodzie słońca na ceremonię przybywa kilka tysięcy osób. Granica Wagah nazywana jest azjatyckim murem berlińskim i stanowi jedyne lądowe przejście graniczne między Pakistanem a Indiami. Kulminacją ceremonii jest opuszczenie flag państwowych obu krajów, tak, aby żadna z nich nawet przez chwilę nie była niżej niż druga. Obiadokolacja i nocleg w Amritsar. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie miasta Amritsar - najważniejszego religijnego ośrodka na terenie stanu Pendżab, zamieszkałego głównie przez społeczność sikhijską. Zobaczymy ogromny kompleks świątynny - największą gurudwarę Indii - z miejscami noclegowymi dla pielgrzymów, kuchnią, jadalnią, stawem ablucyjnym, a przede wszystkim z ulokowaną w centralnym jego punkcie Złotą Świątynią, w której przechowywana jest Święta Księga Sikhów - Guru Granth Sahib. Świątynia położona jest na wodzie zbiornika zwanego amrit-sar (jezioro boskiego nektaru czy jezioro nieśmiertelności). Następnie odwiedzimy Jallianwala Bagh poświęcone pamięci ofiar zdarzeń z 1919 r. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Amritsarze. (Trasa ok. 10 km).
Dzień 12
Wczesne śniadanie i przejazd pociągiem do Delhi. Następnie kontynuujemy podróż do Agry. Po południu zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Obiadokolacja i nocleg w Agrze. (Trasa ok. 700 km).
Dzień 13
Po śniadaniu zwiedzanie Taj Mahal - wspaniałego mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowane przez 22 lata i 22 tyś. rzemieślników, jest uznawany za jedną z najpiękniejszych budowli sztuki sepulkralnej, a także jeden z siedmiu cudów współczesnego świata. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w New Delhi. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 14
Śniadanie i wczesne wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot z New Delhi liniami rejsowymi z przesiadką. Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Rozkład lotów jest orientacyjny i może różnić się w zależności od grupy. Wyjazd ma znamiona wyprawy. Będziemy przebywać na dużych wysokościach, jeździć i spacerować po górach. Nie będą to trudne podejścia, trzeba jednak zabrać wygodne zakryte buty na piesze wycieczki i przeciwdeszczową kurtkę. Ze względu na skromną infrastrukturę drogową w Kaszmirze przemieszczać się będziemy minibusami, z bagażem umieszczonym na dachu. Należy pamiętać, iż drogi w Indiach nie są najlepszej jakości, podobnie ma się rzecz z autobusami i pociągami. Pociągi różnią się znacznie od tych europejskich, dlatego też należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania.
Wizy
Wiza
- Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. - Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie Travella i kosztuje 290 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl - Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny New Delhi - Śrinagar (limit bagażu 15 + 5 kg), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mini busem, zwiedzanie według programu, 13 rozpoczętych dób hotelowych, 13 śniadań, 12 obiadokolacji, opiekę polskiego pilota, 1 butelka wody/osobę/dzień, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
opłaty za procedurę wizową do Indii, biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 215 USD płatne obowiązkowo pilotowi, jako pakiet), dodatkowych posiłków (niewyszczególnionych w programie), wydatków własnych, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD), wycieczek lokalnych.
Uwaga!
Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 31.08.2016 r. i mogą ulec zmianie.
Inne
Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 Rupii) i 1000 Rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 Rupii i 2000 Rupii.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny New Delhi - Śrinagar (limit bagażu 15 + 5 kg), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mini busem, zwiedzanie według programu, 13 rozpoczętych dób hotelowych, 13 śniadań, 12 obiadokolacji, opiekę polskiego pilota, 1 butelka wody/osobę/dzień, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
opłaty za procedurę wizową do Indii, biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 215 USD płatne obowiązkowo pilotowi, jako pakiet), dodatkowych posiłków (niewyszczególnionych w programie), wydatków własnych, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD), wycieczek lokalnych.
Uwaga!
Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 31.08.2016 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 Rupii) i 1000 Rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 Rupii i 2000 Rupii.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/indie-i-kashmir-nieodkryta-kraina/zakwaterowanie-inl

Wizy

Wiza
- Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. - Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie Travella i kosztuje 290 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl - Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.


Opis hotelu Indie i Kashmir - Nieodkryta Kraina według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele *** wg kategorii lokalnej - (13 rozpoczętych dób hotelowych: New Delhi - 3, Srinagar - 3, Pahalgam -1, Patnitop - 1, Dharamsala - 2, Amritsar - 2, Agra - 1). Pokoje: 2 - osobowe (brak możliwości dostawek). Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu. 2 śniadania możliwe w postaci pakietów

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl. Przelot do New Delhi liniami rejsowymi z przesiadką. Dzień 2 Przylot do New Delhi w godzinach porannych, transfer do hotelu. Śniadanie i czas na odpoczynek po podróży. Następnie zwiedzanie New Delhi. W programie m.in.: Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate (słynną bramę Indii). Po południu zwiedzanie Starego Delhi: obejrzymy z zewnątrz monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Płn. meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok.40 km). Dzień 3 Śniadanie, wykwaterowanie i transfer na lotnisko w New Delhi. Przelot do stolicy Kaszmiru - miasta Śrinagar. Sercem miasta jest Jezioro Dal, na którym spędzimy noc w tzw. houseboatach - drewnianych domach na wodzie. Wizyta w ogrodach Shalimar Bagh, będących przykładem ogrodów perskich zaprojektowanych przez samego sułtana Jahangira. Ogrody to wijące się kanały, naturalne źródła, fontanny, kaskady wodne, tarasy, aleje, zatopione w bujnej roślinności zarówno kwiatów jak i drzew, a wszystko to z przedgórzami Himalajów w tle. W pobliże ogrodów dostaniemy się łódkami. Wieczorem udamy się na spacer po historycznej części miasta, gdzie będziemy mieli okazje podziwiać stare drewniane domy, meczety, uliczny bazar. Zobaczymy główny meczet miasta Jama Masjid. Obiadokolacja i nocleg na łodzi. (Trasa ok. 40 km, wysokość 1700 m n.p.m.). Dzień 4 Wcześnie rano proponujemy przepłynięcie łódkami na wodny targ warzywny (płatne dodatkowo ok. 5 USD). Po śniadaniu przejazd do miasta Sonamarg położonego na wysokości ok. 2800 m n.p.m. Miasto zwane "łąką Boga" położone jest u stóp górskich, wiecznie ośnieżonych szczytów w dolinie lodowcowej. Półtoragodzinny spokojny spacer do lodowca Thajiwas. Dla chętnych możliwość wynajęcia kucyków (płatne ok. 12 USD) i przejazd na punkt widokowy. Powrót do hotelu w Śrinagar. Obiadokolacja i nocleg na łodziach. (Trasa ok. 200 km, wysokość 2800 m n.p.m). Dzień 5 Po śniadaniu przejazd do miasta Gulmarg - stolicy sportów zimowych w Indiach. Po drodze zobaczymy typowe dla tego obszaru wioski. W Gulmarg wjazd kolejką gondolową na wysokość 3979 m n.p.m., gdzie będziemy podziwiać wspaniałe widoki na pasmo Karakorum. Gulmarg położone jest ok. 27 km od tzw. linii kontrolnej dzielącej sporne tereny Kaszmiru na Indie i Pakistan, poznamy także trudną historię tego regionu. Przejazd do hotelu na wodzie w Śrinagar, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 200 km, wysokość max. 4000 m n.p.m.). Dzień 6 Śniadanie, wykwaterowanie z łodzi i wyjazd w kierunku miasta Pahalgam. Po drodze zatrzymamy się przy polach kwitnącego na fioletowo szafranu, możliwość zakupu świeżego szafranu w okolicznym sklepiku. Na trasie zwiedzimy Martand Temple - północno indyjską Świątynię Słońca z VIII w. - jedną z czterech tego typu świątyń ulokowanych na czterech krańcach subkontynentu. Po przyjeździe do miasta Pahalgam czas wolny na spacer po tej popularnej górskiej stacji nad rzeką Leder w tzw. dolinie pasterzy. Obiadokolacja, nocleg w hotelu w Pahalgam. (Trasa ok. 95 km, wysokość 2300 m n.p.m). Dzień 7 Śniadanie, a następnie całodzienny przejazd wyjątkowo malowniczą trasą przez piękne Himalaje. Opuścimy Kaszmir i wjedziemy do prowincji Jammu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Jammu. (Trasa ok. 300 km, wysokość 2050 m n.p.m.). Dzień 8 Po śniadaniu przejazd do miasta Dharamsala, które jest ośrodkiem tybetańskiej emigracji na terenie Indii. Niekiedy bywa nazywane "małą Lhasą", ponieważ obecnie jest miejscem zamieszkania Dalajlamy XIV, a także siedzibą Tybetańskiego Rządu na uchodźctwie. Po południu czas wolny, który można spędzić odwiedzając lokalny market lub rozkoszując się unikatowym klimatem miasta. Obiadokolacja i nocleg w górnej części Dharamsali, zwanej McLeod Ganj. (Trasa ok. 200 km). Dzień 9 Po śniadaniu pójdziemy na spacer po McLeod Ganj. Obecnie jest to centrum sztuki, nauki, a przede wszystkim buddyzmu tybetańskeigo. Zwiedzanie: Tsuglag Khang - świątyni Dalajlamy, gdzie przebywają medytujący, debatujący nad filozofią buddyzmu czy usypujący piaskową mandalę mnisi. Następnie wizyta w Muzeum Tybetańskim. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć samego Dalajlamę XIV, który, jeśli tylko nie jest w dalekiej podróży, udziela tu publicznych wykładów. Kolejno udamy się do Instytutu Norbulingka, będącego centrum tybetańskiej kultury z pracowniami rękodzieła. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 40 km). Dzień 10 Po śniadaniu przejazd do miasta Amritsar - centrum sikhijskiej duchowości. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie przejazd na tzw. Granicę Wagah, gdzie zobaczymy zmianę warty i zamknięcie granicy na noc. Codziennie o zachodzie słońca na ceremonię przybywa kilka tysięcy osób. Granica Wagah nazywana jest azjatyckim murem berlińskim i stanowi jedyne lądowe przejście graniczne między Pakistanem a Indiami. Kulminacją ceremonii jest opuszczenie flag państwowych obu krajów, tak, aby żadna z nich nawet przez chwilę nie była niżej niż druga. Obiadokolacja i nocleg w Amritsar. (Trasa ok. 200 km). Dzień 11 Po śniadaniu zwiedzanie miasta Amritsar - najważniejszego religijnego ośrodka na terenie stanu Pendżab, zamieszkałego głównie przez społeczność sikhijską. Zobaczymy ogromny kompleks świątynny - największą gurudwarę Indii - z miejscami noclegowymi dla pielgrzymów, kuchnią, jadalnią, stawem ablucyjnym, a przede wszystkim z ulokowaną w centralnym jego punkcie Złotą Świątynią, w której przechowywana jest Święta Księga Sikhów - Guru Granth Sahib. Świątynia położona jest na wodzie zbiornika zwanego amrit-sar (jezioro boskiego nektaru czy jezioro nieśmiertelności). Następnie odwiedzimy Jallianwala Bagh poświęcone pamięci ofiar zdarzeń z 1919 r. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Amritsarze. (Trasa ok. 10 km). Dzień 12 Wczesne śniadanie i przejazd pociągiem do Delhi. Następnie kontynuujemy podróż do Agry. Po południu zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Obiadokolacja i nocleg w Agrze. (Trasa ok. 700 km). Dzień 13 Po śniadaniu zwiedzanie Taj Mahal - wspaniałego mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowane przez 22 lata i 22 tyś. rzemieślników, jest uznawany za jedną z najpiękniejszych budowli sztuki sepulkralnej, a także jeden z siedmiu cudów współczesnego świata. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w New Delhi. (Trasa ok. 250 km). Dzień 14 Śniadanie i wczesne wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot z New Delhi liniami rejsowymi z przesiadką. Przylot do Warszawy. Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Rozkład lotów jest orientacyjny i może różnić się w zależności od grupy. Wyjazd ma znamiona wyprawy. Będziemy przebywać na dużych wysokościach, jeździć i spacerować po górach. Nie będą to trudne podejścia, trzeba jednak zabrać wygodne zakryte buty na piesze wycieczki i przeciwdeszczową kurtkę. Ze względu na skromną infrastrukturę drogową w Kaszmirze przemieszczać się będziemy minibusami, z bagażem umieszczonym na dachu. Należy pamiętać, iż drogi w Indiach nie są najlepszej jakości, podobnie ma się rzecz z autobusami i pociągami. Pociągi różnią się znacznie od tych europejskich, dlatego też należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania. Wizy Wiza - Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. - Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie Travella i kosztuje 290 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl - Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny New Delhi - Śrinagar (limit bagażu 15 + 5 kg), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mini busem, zwiedzanie według programu, 13 rozpoczętych dób hotelowych, 13 śniadań, 12 obiadokolacji, opiekę polskiego pilota, 1 butelka wody/osobę/dzień, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za procedurę wizową do Indii, biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 215 USD płatne obowiązkowo pilotowi, jako pakiet), dodatkowych posiłków (niewyszczególnionych w programie), wydatków własnych, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD), wycieczek lokalnych. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 31.08.2016 r. i mogą ulec zmianie. Inne Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 Rupii) i 1000 Rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 Rupii i 2000 Rupii.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny New Delhi - Śrinagar (limit bagażu 15 + 5 kg), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mini busem, zwiedzanie według programu, 13 rozpoczętych dób hotelowych, 13 śniadań, 12 obiadokolacji, opiekę polskiego pilota, 1 butelka wody/osobę/dzień, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za procedurę wizową do Indii, biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 215 USD płatne obowiązkowo pilotowi, jako pakiet), dodatkowych posiłków (niewyszczególnionych w programie), wydatków własnych, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD), wycieczek lokalnych. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 31.08.2016 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 Rupii) i 1000 Rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 Rupii i 2000 Rupii.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/indie-i-kashmir-nieodkryta-kraina/zakwaterowanie-inl

Wizy

Wiza - Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. - Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie Travella i kosztuje 290 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl - Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.