cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Niebo nad Bajkałem i stepy Mongolii, Rosja
  • Wycieczka objazdowa Niebo nad Bajkałem i stepy Mongolii, Rosja
  • Wycieczka objazdowa Niebo nad Bajkałem i stepy Mongolii, Rosja
  • Wycieczka objazdowa Niebo nad Bajkałem i stepy Mongolii, Rosja
  • Wycieczka objazdowa Niebo nad Bajkałem i stepy Mongolii, Rosja
1 / 5
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Niebo nad Bajkałem i stepy Mongolii
star 3

Rosja
Ocena wycieczki objazdowej Niebo nad Bajkałem i stepy Mongolii:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Niebo nad Bajkałem i stepy Mongolii w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele odpowiadające standardowi *** klasy turystycznej - w Pekinie, Irkucku, Listwiance i Ułan Bator oraz standardowi ** na wyspie Olchon.
Pokoje: skromnie, lecz schludnie urządzone, 2 - osobowe (możliwość max. 1 dostawki), z łazienkami.
Jurty: w Mongolii poza Ułan Bator zakwaterowanie w jurtach (tradycyjnych mongolskich namiotach).
Jest to skromne zakwaterowanie: dostępne są łazienki z prysznicami i wc (zazwyczaj wspólne).
Jurty posiadają również restauracje, także pod namiotem. Jest prąd.
Do dyspozycji gości:

w hotelach restauracja, zazwyczaj również bar
Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Pekinu samolotem rejsowym z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Płw. Arabskiego.
Dzień 2
Przylot do Pekinu, odprawa paszportowo - celna. Następnie przejażdżka rikszami po starych dzielnicach Pekinu, podczas której będzie można zobaczyć ich charakterystyczną zabudowę (tzw. hutongi). Te tradycyjne domostwa, zamieszkiwane niegdyś przez całe wielopokoleniowe rodziny, powoli znikają z mapy stolicy, zastępowane przez nowoczesne budownictwo. Warto więc je zobaczyć, póki jeszcze jest ku temu okazja. W trakcie zwiedzania lunch. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w hotelu w Pekinie.
Dzień 3
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Wielkiego Muru, potężnej budowli wzniesionej przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich. Następnie odwiedzimy park powstały na miejscu dawnych murów miejskich z czasów panowania mongolskiej dynastii Yuan. W tym urokliwie zaaranżowanym i najdłuższym ze stołecznych parków (9 km długości), znajdziemy między innymi 19 posągów przedstawiających postaci historyczne, reprezentujących rozkwit i dobrobyt Dadu - stolicy imperium chińsko-mongolskiego w XIII/XIV w. Podczas zwiedzania przerwa na lunch. Jeżeli wystarczy czasu, na zakończenie zobaczymy również (z zewnątrz) obiekty olimpijskie ze słynnym stadionem - Ptasim Gniazdem. Wieczorem kolacja (tradycyjna kaczka po pekińsku) i powrót na nocleg do hotelu w Pekinie.
Dzień 4
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do parku Beihai - rozległego kompleksu z licznymi akwenami wodnymi, tradycyjnymi pawilonami i chińskimi ogrodami, którego centrum stanowi wyspa Qionghua z zabytkową lamaistyczną stupą, zwaną Białą Dagobą. Park stanowił niegdyś centralną część dawnej mongolskiej stolicy, tu też dynastia Yuan wybudowała swój pierwszy królewski pałac. Po zwiedzaniu lunch. Następnie powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu w Pekinie.
Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, a następnie transfer na lotnisko i przelot do Ułan Bator, stolicy Mongolii. Zakwaterowanie w hotelu i wyjście na krótkie zwiedzanie miasta. Następnie czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu w Ułan Bator.
Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd z Ułan Bator do Parku Narodowego Terelj. Zakwaterowanie w jurcie (tradycyjnym mongolskim namiocie), a następnie wycieczka po Parku znanym z niesamowitych formacji skalnych, malowniczych dolin, rzek i lasów. Zobaczymy m. in. Żółwią Skałę- charakterystyczną formację skalną. Następnie obiad w jurcie. Wizyta w centrum medytacji "Arybal" położonym w górach, gdzie dowiemy się nieco o mongolskim buddyzmie. Powrót do jurty na kolację i nocleg. (Trasa ok. 80 km)
Dzień 7
Po śniadaniu wizyta u rodziny nomadów, gdzie zapoznamy się z ich wyjątkowym stylem życia. Dla chętnych powrót do jurty konno. Po obiedzie zobaczymy 40- metrowy posąg Czyngis-Chana zbudowany w 2008 r. na brzegu rzeki Tuul. Na szczyt pomnika można się wspiąć by podziwiać stepowy krajobraz okolicy. Powrót do Ułan Bator. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 80 km)
Dzień 8
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Hustai, który jest otoczony przez góry, gęste lasy sosnowe i bujne łąki. Na danych łąkach można spotkać zagrożone dzikie konie "Takhi", zwane również końmi Przewalskiego. Jest to jedyne miejsce, gdzie można je zobaczyć w naturalnym środowisku. Na terenie Parku przewidziana jest krótka wizyta w lokalnym muzeum. Podczas zwiedzania lunch. Wieczorem zakwaterowanie w jurtach, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 90 km)
Dzień 9
Po śniadaniu, wykwaterowanie i powrót do Ułan Bator. Zwiedzanie stolicy Mongolii rozpoczniemy od klasztoru Gandan, centrum mongolskiego buddyzmu, gdzie przy sprzyjających okolicznościach będziemy obserwować mnichów podczas porannych modłów. Czas wolny w centrum miasta. Dla chętnych możliwość wizyty w Muzeum Narodowym (za dodatkową opłatą ok 4 USD). W trakcie zwiedzania lunch. Późnym popołudniem transfer na lotnisko w Ułan Bator i przelot do Irkucka. Odprawa paszportowo-wizowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 90 km)
Dzień 10
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Krótki spacer, zwiedzanie centrum miasta: zobaczymy Plac Kirowa z historyczną zabudową, kościół Wniebowzięcia NMP zwany "polskim kościołem", monument Pionierów Syberii spod którego rozciąga się widok na Angarę. Następnie wyjazd na wyspę Olchon. Krótka przeprawa promowa. Olchon jest największą wyspą na Bajkale zamieszkaną w większości przez Buriatów. Zakwaterowanie po przyjeździe, obiad i czas na wypoczynek. Opcjonalnie możliwość skorzystania z tradycyjnej rosyjskiej łaźni - bani (płatne dodatkowo). Kolacja i nocleg na wyspie Olchon. (Trasa ok. 300 km)
Dzień 11
Po śniadaniu wycieczka samochodami terenowymi (UAZ / Niva) po wyspie. Wybierzemy się w stronę przylądka Koboj na północnym końcu wyspy. Na trasie będziemy mieli możliwość obserwacji krajobrazów tego rejonu: strome klify opadające pionowo do błękitnych wód Bajkału, szerokie, piaszczyste plaże przy płytkich zatokach, wydmy, lasy i różnobarwne skały. Wszystko to zadziwia swoją różnorodnością. Podczas wycieczki obiad w formie pikniku na wolnym powietrzu. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg na wyspie Olchon. (Trasa ok. 80 km)
Dzień 12
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Irkucka. Na trasie zatrzymamy się jeszcze w Ust Ordzie, gdzie zwiedzimy lokalne muzeum poświęcone kulturze Buriatów. Obiad. Po południu przyjazd do Irkucka i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem dla chętnych wyjście do modnej obecnie dzielnicy barów i restauracji działających w odrestaurowanych syberyjskich domach z bali. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu w Irkucku. (Trasa ok. 300 km)
Dzień 13
Po śniadaniu przejazd do Listwianki, najbardziej znanej miejscowości nad Bajkałem, pięknie położonej w miejscu, gdzie rzeka Angara wypływa z Jeziora Bajkał. Zwiedzimy tu lokalne muzeum poświęcone faunie i florze Bajkału z kilkoma akwariami (w jednym z nich będzie można zobaczyć nerpę, fokę bajkalską, jedyną słodkowodną fokę na świecie). Spacer na Skałę Czerskiego, pobliski punkt widokowy, z którego rozciąga się piękny widok na Jezioro Bajkał. W trakcie zwiedzania obiad. Zobaczymy też XIX-wieczny drewniany kościół św. Mikołaja oraz targ rybny, gdzie będzie można się zapoznać z bogactwem tutejszych ryb - niektórych można spróbować już na miejscu. Nocleg w hotelu w Listwiance. (Trasa ok. 70 km)
Dzień 14
Po śniadaniu udamy się do skansenu Talcy. Po drodze miniemy jeden z symboli tego regionu, Skałę Szamanka, z którą wiąże się wiele miejscowych legend. Talcy to plenerowe muzeum prezentujące budownictwo drewniane regionu Bajkału z okresu od XVII do XX w., z czego większość eksponatów to budynki przeniesione z wiosek zalanych w wyniku budowy tamy wodnej w okolicach Irkucka. W trakcie zwiedzania lunch. Po południ ok. 4-godzinny rejs po Bajkale. Wieczorem przejazd do Irkucka, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 70 km)
Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem rejsowym do Polski (z przesiadką w jednym z portów europejskich). Lądowanie w Warszawie w zależności od linii lotniczej - 15 dnia wycieczki wieczorem lub 16 dnia. Aktualne rozkłady na stronie R.pl/rozklady.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Wizy
Wiza
- Paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia imprezy turystycznej. Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy do Federacji Rosyjskiej należy najpóźniej na 40 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty: * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy do Federacji Rosyjskiej (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru), * 1 biometryczne kolorowe zdjęcie (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, twarz na wprost, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy) , * paszport z co najmniej czterema wolnymi stronami.
-
W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 40 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty: * p
aszport (musi
posiadać co najmniej 6 wolnych, sąsiadujących ze sobą stron - 3 kartki!)
*
Kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta, * wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży),
Uwaga!
Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu). * 1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku. - Po potwierdzeniu rezerwacji należy wysłać skan paszportu (strona ze zdjęciem) na adres: wizy@R.pl .
-
W celu uzyskania wizy mongolskiej należy najpóźniej na 40 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty: * wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży), * 2 zdjęcia 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu).
- W przypadku nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobowiązany uzyskać wizę we własnym zakresie. - Uczestnik zamieszkujący poza granicami Polski zobowiązany jest uzyskać wizę we własnym zakresie. Brak wizy będzie oznaczał rezygnację uczestnika z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa. - Szczegółowe informacje niezbędne do prawidłowego przygotowania dokumentów wizowych dostępne są u sprzedawcy imprezy. - W terminie poniżej 40 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.
Wizy - informacje dla sprzedawców
Wiza
- Paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia imprezy turystycznej. Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy do Federacji Rosyjskiej należy najpóźniej na 40 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty: * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy do Federacji Rosyjskiej (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru), * 1 biometryczne kolorowe zdjęcie (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, twarz na wprost, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy) , * paszport z co najmniej czterema wolnymi stronami.
-
W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 40 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty: * p
aszport (musi
posiadać co najmniej 6 wolnych, sąsiadujących ze sobą stron - 3 kartki!)
*
Kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta, * wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży),
Uwaga!
Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu). * 1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku. - Po potwierdzeniu rezerwacji należy wysłać skan paszportu (strona ze zdjęciem) na adres: wizy@R.pl .
-
W celu uzyskania wizy mongolskiej należy najpóźniej na 40 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty: * wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży), * 2 zdjęcia 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu).
- W przypadku nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobowiązany uzyskać wizę we własnym zakresie. - Uczestnik zamieszkujący poza granicami Polski zobowiązany jest uzyskać wizę we własnym zakresie. Brak wizy będzie oznaczał rezygnację uczestnika z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa. - Szczegółowe informacje niezbędne do prawidłowego przygotowania dokumentów wizowych dostępne są u sprzedawcy imprezy. - W terminie poniżej 40 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje
: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Pekin i Irkuck - Warszawa, z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Płw. Arabskiego, przeloty wewnętrzne, zakwaterowanie w hotelach w Pekinie, Ułan Bator, Irkucku, Listwiance i na Olchon (łącznie 11 rozpoczętych dób hotelowych), 2 noclegi w mongolskiej jurcie, transfery autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (łącznie ok. 250 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), wycieczek opisanych w programie jako dodatkowo płatne, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy rosyjskiej, mongolskiej i chińskiej- procedura wizowa opisana jest poniżej. Obowiązkowe opłaty za pośrednictwo wizowe (370 zł- wiza rosyjska, 350 zł - wiza mongolska i 340 zł- wiza chińska) zostały doliczone do rezerwacji.
"
Ĺšwiadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Pekin i Irkuck - Warszawa, z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Płw. Arabskiego, przeloty wewnętrzne, zakwaterowanie w hotelach w Pekinie, Ułan Bator, Irkucku, Listwiance i na Olchon (łącznie 11 rozpoczętych dób hotelowych), 2 noclegi w mongolskiej jurcie, transfery autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (łącznie ok. 250 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), wycieczek opisanych w programie jako dodatkowo płatne, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy rosyjskiej, mongolskiej i chińskiej- procedura wizowa opisana jest poniżej. Obowiązkowe opłaty za pośrednictwo wizowe (370 zł- wiza rosyjska, 350 zł - wiza mongolska i 340 zł- wiza chińska) zostały doliczone do rezerwacji.
Wizy - informacje dla sprzedawcĂłw

Wiza
- Paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia imprezy turystycznej. Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy do Federacji Rosyjskiej należy najpóźniej na 40 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty: * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy do Federacji Rosyjskiej (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej
Wizy

Wiza
- Paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia imprezy turystycznej. Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy do Federacji Rosyjskiej należy najpóźniej na 40 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty: * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy do Federacji Rosyjskiej (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej
META Description

Pekin i Wielki Mur • Irkuck - największe miasto Syberii • Listwianka i okolice Jeziora Bajkał • skansen Talcy • wycieczka Koleją Krugobajkalską • Ułan Bator i niesamowity Park Narodowy Terelj • noclegi w mongolskiej jurcie •


Opis hotelu Niebo nad Bajkałem i stepy Mongolii według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele odpowiadające standardowi *** klasy turystycznej - w Pekinie, Irkucku, Listwiance i Ułan Bator oraz standardowi ** na wyspie Olchon. Pokoje: skromnie, lecz schludnie urządzone, 2 - osobowe (możliwość max. 1 dostawki), z łazienkami. Jurty: w Mongolii poza Ułan Bator zakwaterowanie w jurtach (tradycyjnych mongolskich namiotach). Jest to skromne zakwaterowanie: dostępne są łazienki z prysznicami i wc (zazwyczaj wspólne). Jurty posiadają również restauracje, także pod namiotem. Jest prąd. Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, zazwyczaj również bar

Program

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Pekinu samolotem rejsowym z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Płw. Arabskiego. Dzień 2 Przylot do Pekinu, odprawa paszportowo - celna. Następnie przejażdżka rikszami po starych dzielnicach Pekinu, podczas której będzie można zobaczyć ich charakterystyczną zabudowę (tzw. hutongi). Te tradycyjne domostwa, zamieszkiwane niegdyś przez całe wielopokoleniowe rodziny, powoli znikają z mapy stolicy, zastępowane przez nowoczesne budownictwo. Warto więc je zobaczyć, póki jeszcze jest ku temu okazja. W trakcie zwiedzania lunch. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w hotelu w Pekinie. Dzień 3 Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Wielkiego Muru, potężnej budowli wzniesionej przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich. Następnie odwiedzimy park powstały na miejscu dawnych murów miejskich z czasów panowania mongolskiej dynastii Yuan. W tym urokliwie zaaranżowanym i najdłuższym ze stołecznych parków (9 km długości), znajdziemy między innymi 19 posągów przedstawiających postaci historyczne, reprezentujących rozkwit i dobrobyt Dadu - stolicy imperium chińsko-mongolskiego w XIII/XIV w. Podczas zwiedzania przerwa na lunch. Jeżeli wystarczy czasu, na zakończenie zobaczymy również (z zewnątrz) obiekty olimpijskie ze słynnym stadionem - Ptasim Gniazdem. Wieczorem kolacja (tradycyjna kaczka po pekińsku) i powrót na nocleg do hotelu w Pekinie. Dzień 4 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do parku Beihai - rozległego kompleksu z licznymi akwenami wodnymi, tradycyjnymi pawilonami i chińskimi ogrodami, którego centrum stanowi wyspa Qionghua z zabytkową lamaistyczną stupą, zwaną Białą Dagobą. Park stanowił niegdyś centralną część dawnej mongolskiej stolicy, tu też dynastia Yuan wybudowała swój pierwszy królewski pałac. Po zwiedzaniu lunch. Następnie powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu w Pekinie. Dzień 5 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, a następnie transfer na lotnisko i przelot do Ułan Bator, stolicy Mongolii. Zakwaterowanie w hotelu i wyjście na krótkie zwiedzanie miasta. Następnie czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu w Ułan Bator. Dzień 6 Po śniadaniu wyjazd z Ułan Bator do Parku Narodowego Terelj. Zakwaterowanie w jurcie (tradycyjnym mongolskim namiocie), a następnie wycieczka po Parku znanym z niesamowitych formacji skalnych, malowniczych dolin, rzek i lasów. Zobaczymy m. in. Żółwią Skałę- charakterystyczną formację skalną. Następnie obiad w jurcie. Wizyta w centrum medytacji "Arybal" położonym w górach, gdzie dowiemy się nieco o mongolskim buddyzmie. Powrót do jurty na kolację i nocleg. (Trasa ok. 80 km) Dzień 7 Po śniadaniu wizyta u rodziny nomadów, gdzie zapoznamy się z ich wyjątkowym stylem życia. Dla chętnych powrót do jurty konno. Po obiedzie zobaczymy 40- metrowy posąg Czyngis-Chana zbudowany w 2008 r. na brzegu rzeki Tuul. Na szczyt pomnika można się wspiąć by podziwiać stepowy krajobraz okolicy. Powrót do Ułan Bator. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 80 km) Dzień 8 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Hustai, który jest otoczony przez góry, gęste lasy sosnowe i bujne łąki. Na danych łąkach można spotkać zagrożone dzikie konie "Takhi", zwane również końmi Przewalskiego. Jest to jedyne miejsce, gdzie można je zobaczyć w naturalnym środowisku. Na terenie Parku przewidziana jest krótka wizyta w lokalnym muzeum. Podczas zwiedzania lunch. Wieczorem zakwaterowanie w jurtach, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 90 km) Dzień 9 Po śniadaniu, wykwaterowanie i powrót do Ułan Bator. Zwiedzanie stolicy Mongolii rozpoczniemy od klasztoru Gandan, centrum mongolskiego buddyzmu, gdzie przy sprzyjających okolicznościach będziemy obserwować mnichów podczas porannych modłów. Czas wolny w centrum miasta. Dla chętnych możliwość wizyty w Muzeum Narodowym (za dodatkową opłatą ok 4 USD). W trakcie zwiedzania lunch. Późnym popołudniem transfer na lotnisko w Ułan Bator i przelot do Irkucka. Odprawa paszportowo-wizowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 90 km) Dzień 10 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Krótki spacer, zwiedzanie centrum miasta: zobaczymy Plac Kirowa z historyczną zabudową, kościół Wniebowzięcia NMP zwany "polskim kościołem", monument Pionierów Syberii spod którego rozciąga się widok na Angarę. Następnie wyjazd na wyspę Olchon. Krótka przeprawa promowa. Olchon jest największą wyspą na Bajkale zamieszkaną w większości przez Buriatów. Zakwaterowanie po przyjeździe, obiad i czas na wypoczynek. Opcjonalnie możliwość skorzystania z tradycyjnej rosyjskiej łaźni - bani (płatne dodatkowo). Kolacja i nocleg na wyspie Olchon. (Trasa ok. 300 km) Dzień 11 Po śniadaniu wycieczka samochodami terenowymi (UAZ / Niva) po wyspie. Wybierzemy się w stronę przylądka Koboj na północnym końcu wyspy. Na trasie będziemy mieli możliwość obserwacji krajobrazów tego rejonu: strome klify opadające pionowo do błękitnych wód Bajkału, szerokie, piaszczyste plaże przy płytkich zatokach, wydmy, lasy i różnobarwne skały. Wszystko to zadziwia swoją różnorodnością. Podczas wycieczki obiad w formie pikniku na wolnym powietrzu. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg na wyspie Olchon. (Trasa ok. 80 km) Dzień 12 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Irkucka. Na trasie zatrzymamy się jeszcze w Ust Ordzie, gdzie zwiedzimy lokalne muzeum poświęcone kulturze Buriatów. Obiad. Po południu przyjazd do Irkucka i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem dla chętnych wyjście do modnej obecnie dzielnicy barów i restauracji działających w odrestaurowanych syberyjskich domach z bali. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu w Irkucku. (Trasa ok. 300 km) Dzień 13 Po śniadaniu przejazd do Listwianki, najbardziej znanej miejscowości nad Bajkałem, pięknie położonej w miejscu, gdzie rzeka Angara wypływa z Jeziora Bajkał. Zwiedzimy tu lokalne muzeum poświęcone faunie i florze Bajkału z kilkoma akwariami (w jednym z nich będzie można zobaczyć nerpę, fokę bajkalską, jedyną słodkowodną fokę na świecie). Spacer na Skałę Czerskiego, pobliski punkt widokowy, z którego rozciąga się piękny widok na Jezioro Bajkał. W trakcie zwiedzania obiad. Zobaczymy też XIX-wieczny drewniany kościół św. Mikołaja oraz targ rybny, gdzie będzie można się zapoznać z bogactwem tutejszych ryb - niektórych można spróbować już na miejscu. Dla chętnych możliwość skorzystania z rejsu po Bajkale (płatne dodatkowo ok 20 USD). Nocleg w hotelu w Listwiance. (Trasa ok. 70 km) Dzień 14 Po śniadaniu udamy się do skansenu Talcy. Po drodze miniemy jeden z symboli tego regionu, Skałę Szamanka, z którą wiąże się wiele miejscowych legend. Talcy to plenerowe muzeum prezentujące budownictwo drewniane regionu Bajkału z okresu od XVII do XX w., z czego większość eksponatów to budynki przeniesione z wiosek zalanych w wyniku budowy tamy wodnej w okolicach Irkucka. W trakcie zwiedzania lunch. Nocleg w hotelu w Listwiance. Dzień 15 Po wczesnym śniadaniu udamy się do portu w Listwiance, skąd popłyniemy promem do miejscowości Bajkał, znajdującej się po drugiej stronie rzeki Angara. Następnie dostaniemy się na dworzec kolejowy, gdzie rozpoczniemy całodniową wycieczkę Koleją Krugobajkalską. Jest to fragment słynnej magistrali transsyberyjskiej przebiegający wzdłuż południowo-zachodniego brzegu Jeziora Bajkał. Podczas podróży pociągiem zaplanowane są postoje w miejscowościach ważnych historycznie oraz przy malowniczych fragmentach trasy. Na jednej ze stacji udamy się na obiad. Wieczorem dotrzemy na dworzec kolejowy w Irkucku. Nocleg w hotelu. (Trasa ok. 150 km) Dzień 16 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem rejsowym do Polski (z przesiadką w jednym z portów europejskich). Lądowanie w Warszawie w zależności od linii lotniczej - 16 dnia wycieczki wieczorem lub 17 dnia. Aktualne rozkłady na stronie R.pl/rozklady. Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Wizy Wiza - Paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia imprezy turystycznej. Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy do Federacji Rosyjskiej należy najpóźniejna40 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do oddziału Rainbow Tours (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty:    *prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy do Federacji Rosyjskiej (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru),    *1 biometryczne kolorowe zdjęcie (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, twarz na wprost, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy),    *paszport z co najmniej czterema wolnymi stronami. - W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na40 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow Tours (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty:   *paszport (musiposiadaćco najmniej 6 wolnych, sąsiadujących ze sobą stron - 3 kartki!)   * Kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta,   *wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży), Uwaga! Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu).   *1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku. - Po potwierdzeniu rezerwacji należy wysłać skan paszportu (strona ze zdjęciem) na adres: wizy@R.pl . - W celu uzyskania wizymongolskiej należy najpóźniej na40 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow Tours (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty:   *wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży),   *2 zdjęcia 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu). - W przypadku nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobowiązany uzyskać wizę we własnym zakresie. - Uczestnik zamieszkujący poza granicami Polski zobowiązany jest uzyskać wizę we własnym zakresie. Brak wizy będzie oznaczał rezygnację uczestnika z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa. - Szczegółowe informacje niezbędne do prawidłowego przygotowania dokumentów wizowych dostępne są u sprzedawcy imprezy. - W terminie poniżej40 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowymna trasie Warszawa - Pekin i Irkuck - Warszawa, z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Płw. Arabskiego, przeloty wewnętrzne,przejazd koleją Krugobajkalską z Listwianki do Irkucka, zakwaterowanie w hotelach w Pekinie, Ułan Bator, Irkucku, Listwiance i na Olchon (łącznie12 rozpoczętych dób hotelowych), 2 noclegi w mongolskiej jurcie, transfery autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (łącznie ok. 250 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), wycieczek opisanych w programie jako dodatkowo płatne, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy rosyjskiej, mongolskieji chińskiej- procedura wizowa opisana jest poniżej. Obowiązkowe opłaty zapośrednictwo wizowe(370 zł- wiza rosyjska, 350 zł - wiza mongolskai 340 zł- wiza chińska) zostały doliczone do rezerwacji.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowymna trasie Warszawa - Pekin i Irkuck - Warszawa, z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Płw. Arabskiego, przeloty wewnętrzne,przejazd koleją Krugobajkalską z Listwianki do Irkucka, zakwaterowanie w hotelach w Pekinie, Ułan Bator, Irkucku, Listwiance i na Olchon (łącznie12 rozpoczętych dób hotelowych), 2 noclegi w mongolskiej jurcie, transfery autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (łącznie ok. 250 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), wycieczek opisanych w programie jako dodatkowo płatne, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy rosyjskiej, mongolskieji chińskiej- procedura wizowa opisana jest poniżej. Obowiązkowe opłaty zapośrednictwo wizowe(370 zł- wiza rosyjska, 350 zł - wiza mongolskai 340 zł- wiza chińska) zostały doliczone do rezerwacji.

Wizy

Wiza - Paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia imprezy turystycznej. Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy do Federacji Rosyjskiej należy najpóźniejna40 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do oddziału Rainbow Tours (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty:    *prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy do Federacji Rosyjskiej (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru),    *1 biometryczne kolorowe zdjęcie (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, twarz na wprost, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy),    *paszport z co najmniej czterema wolnymi stronami. - W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na40 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow Tours (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty:   *paszport (musiposiadaćco najmniej 6 wolnych, sąsiadujących ze sobą stron - 3 kartki!)   * Kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta,   *wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży), Uwaga! Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu).   *1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku. - Po potwierdzeniu rezerwacji należy wysłać skan paszportu (strona ze zdjęciem) na adres: wizy@R.pl . - W celu uzyskania wizymongolskiej należy najpóźniej na40 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow Tours (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty:   *wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży),   *2 zdjęcia 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu). - W przypadku nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobowiązany uzyskać wizę we własnym zakresie. - Uczestnik zamieszkujący poza granicami Polski zobowiązany jest uzyskać wizę we własnym zakresie. Brak wizy będzie oznaczał rezygnację uczestnika z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa. - Szczegółowe informacje niezbędne do prawidłowego przygotowania dokumentów wizowych dostępne są u sprzedawcy imprezy. - W terminie poniżej40 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.