cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa St. Petersburg - Archangielsk - Wyspy Sołowieckie, Rosja
  • Wycieczka objazdowa St. Petersburg - Archangielsk - Wyspy Sołowieckie, Rosja
  • Wycieczka objazdowa St. Petersburg - Archangielsk - Wyspy Sołowieckie, Rosja
  • Wycieczka objazdowa St. Petersburg - Archangielsk - Wyspy Sołowieckie, Rosja
  • Wycieczka objazdowa St. Petersburg - Archangielsk - Wyspy Sołowieckie, Rosja
  • Wycieczka objazdowa St. Petersburg - Archangielsk - Wyspy Sołowieckie, Rosja
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa St. Petersburg - Archangielsk - Wyspy Sołowieckie
star 3

Rosja
Ocena wycieczki objazdowej St. Petersburg - Archangielsk - Wyspy Sołowieckie:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa St. Petersburg - Archangielsk - Wyspy Sołowieckie w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:
Hotele *** klasy turystycznej oraz turbazy na Wyspach Sołowieckich - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 w Petersburgu w hotelu Azimut www.azimuthotels.ru lub podobnym 2 w Archangielsku, 2 na Wyspach Sołowieckich w turbazach) oraz 1 w pociągu nocnym w Kem do Petersburga. HotelAzimut (w Petersburgu) - położony blisko centrum Petersburga (ok 4 km) oraz niedaleko od głównych atrakcji miasta dostępnych w odległości spaceru: piękne pałace, cerkiew sw.Trójcy, plac teatralny oraz stacja metra Technologiczeskij Institut, którym latwo dojechać do samego centrum miasta.
Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja i bar
Pokoje:
2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Wyżywienie:
śniadania kontynentalne typu bufet
Kategoria lokalna:
***

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady Przylot do Petersburga, odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odświeżenie się po podróży. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Petersburgu.
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Petersburga, najbogatszego w zabytki miasta Rosji, dawnej stolicy imperium rosyjskiego. Rozpoczniemy od najstarszej części miasta, czyli Wyspy Zajęczej, którą niemal w całości zajmuje Twierdza Pietropawłowska. Data rozpoczęcia prac nad fortecą, 16 maja 1703 r. przyjęta została za datę założenia dzisiejszego Petersburga. W obrębie murów zwiedzimy m.in. sobór św. Piotra i Pawła * kryjący grobowce carów Rosji od czasów panowania Piotra I. W pobliżu zobaczymy też słynny krążownik "Aurora", którego działa obwieściły światu początek rewolucji październikowej. Po południu przejazd Nabrzeżem Pałacowym z pałacem Marmurowym i pałacem Zimowym do znajdującej się w delcie Newy wyspy Wasilewskiej z Kolumnami Rostralnymi, zespołem Dwunastu Kolegiów oraz Nabrzeżem Uniwersyteckim z pałacem Mienszykowa i Przystanią ze Sfinksami. Zobaczymy też słynnego "Miedzianego Jeźdźca" - posąg Piotra Wielkiego uwieczniony w poemacie Puszkina i zwiedzimy sobór św. Izaaka * - największą świątynię miasta przy której znajduje się pomnik cara Mikołaja. Dzień zakończymy spacerem w przepięknych ogrodach pałacowych* Peterhofu ze słynną Kaskadą imponującym wodospadem - fontanną. Do rezydencji carów dostaniemy się statkiem od strony Zatoki Fińskiej. Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Ermitażu*. Ta jedna z największych na świecie, bezcenna kolekcja dzieł sztuki udostępniana jest zwiedzającym w historycznych wnętrzach Pałacu Zimowego. Do legendy przeszła udana ewakuacja zbiorów już podczas niemieckich bombardowań. Dziś można tu zobaczyć dzieła artystów z całego świata poczynając od czasów starożytnych. Po południu przejedziemy do Carskiego Sioła, gdzie zwiedzimy letnią rezydencję władców Rosji*. Tu skupimy się na doskonale odrestaurowanych wnętrzach - będziemy mieli okazję zobaczenia repliki zaginionej Bursztynowej Komnaty, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach podczas wojennej zawieruchy. Przejazd na lotnisko i przelot do Archangielska. Zakwaterowanie, obiad lub kolacja (w zależności od godzin przelotu fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 100 km)
Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Archangielska. Chociaż zalążkiem miasta nad Morzem Białym był założony tu w XIV w. klasztor, prawdziwy rozwój zagwarantował handel i powstanie rosyjskiej floty. W miarę jak powstawały tu stocznie i składy handlowe Archangielsk próbował nawet rywalizować z Petersburgiem. Przejedziemy reprezentacyjnym Nabrzeżem Północnej Dwiny gdzie wznoszą się liczne reprezentacyjne budowle, rezydencje kupieckie i świątynie. Przespacerujemy się po okolicach Parku Pietrowskiego - oryginalnie to stąd rozpoczęto wznoszenie miasta. Po południu przejedziemy do skansenu Małyje Karieły. Zobaczymy tu doskonale zachowane przykłady starego budownictwa tych ziem niektóre pochodzą jeszcze z XVII w. Powrót do Archangielska na kolację (fakultatywnie) i nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Przelot na Wyspy Sołowieckie. Archipelag składa się z sześciu wysepek a niezwykłości miejscu dodają wszechobecne jeziora (jest ich tu ponad 500) oraz morze widoczne z każdego miejsca na wyspach. Pierwszymi stałymi mieszkańcami byli na Sołówkach mnisi. Osiedlali się oni na północy i tworzyli ośrodki klasztorne korzystając ze specjalnych przywilajów carskich. W epoce późniejszych konfliktów, Wyspy zostały ufortyfikowane i broniły północnych rubieży Imperium Rosyjskiego. Najbardziej ponurym okresem w historii są lata stalinowskie, kiedy działał tu jeden z najcięższych łagrów - SŁON. Dziś niewiele już przypomina o tym tragicznym okresie a Sołowki stały się popularnym miejscem wycieczek. Zakwaterowanie w jednej z miescowych turbaz - uwaga: możliwe skromne warunki i podział grupy na różne obiekty o zbliżonym standardzie. Wieczorem, jeżeli będzie to możliwe proponujemy relaks w tradycyjnej rosyjskiej bani (dodatkowo płatne ok 15 EUR). Kolacja (fakultatywnie) i nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka po Wielkiej Wyspie Sołowieckiej. Głównym zabytkiem jest tu Klasztor Sołowiecki. Niewielki początkowo monastyr rozkwitł pod zwierzchnictwem igumena Filipa: został rozbudowany, wzbogacił się dzięki doskonałej organizacji. Przejściowy upadek dotknął społeczność w czasie wojen religijnych XVII w., kiedy mnisi odmówili uznania reformy Nikona. Poza klasztorem na wyspach w wielu miejscach widoczne są kapliczki, świadczące o kwitnącym tu niegdyś życiu religijnym. Odwiedzimy też najwyższe wzniesienie wyspy - Górę Siekirną ze wspaniałą panoramą. Następnie z niewielkiej przystani przeprawimy się na wyspę Bolszoj Zajackij. Zobaczymy tu tajemnicze Labirynty: przeznaczenie tych pradawnych obiektów do dzisiaj nie zostało wyjaśnione - jest to jedna z zagadek historii dalekiej północy. Odwiedzimy też ruiny cerkwi św. Andrzeja Apostoła. Powrót do turbaz, kolacja (fakultatywnie) i nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i czas wolny na wypoczynek / samodzielne zwiedzanie. Późnym popołudniem obiad (dodatkowo płatny), przeprawa promowa na stały ląd i przejazd na stację kolejową w miejscowości Kem. Przejazd nocnym pociągiem do Sankt Petersburga (pociąg 2 klasy, miejsca leżące z pościelą do spania w przedziałach 4-os). Nocleg w pociągu.
Dzień 8
Przyjazd do Sankt Petersburga. Śniadanie i wyjazd do Szlisselburga. Pierwsze fortyfikacje w miejscu gdzie Newa wypływa z jez. Ładoga powstały już w XII w. Kilkukrotnie przebudowywane umocnienia zostały zajęte dla Rosji przez oddziały Piotra Pierwszego - to on z niemiecka nazwał twierdzę "zamkiem - kluczem". Niedostępność miejsca sprawiła, że w późniejszym okresie często zsyłano tu uważanych za szczególnie niebezpiecznych więźniów: to tutaj więziono przez ponad 30 lat Waleriana Łukasińsiego. Powrót do Petersburga, zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. Dla chętnych (o ile czas na to pozwoli) możliwość uczestnictwa w spektaklu baletowym w jednej z sal koncertowych St.Petersburga(dodatkowo płatne - oferta zależna od aktualnego repertuaru).
Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Petersburgu i wylot do Polski.
Uwagi do programu
- "Białenoce" w terminach od 18.05-07.07. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *. - Podczas zwiedzania obieków sakralnych wymagany jest skromny ubiór,dodatkowo kobiety nakrwają głowy chustami. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych. - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów. - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble).
Wizy
Wiza
- Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow Tours (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) * paszport z dwoma wolnymi stronami * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej https://visa.kdmid.ru) * 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6 miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost). - W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 370 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy). - W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt. - Brak wizy będzie oznaczał rezygnację z imprezy zgodnie z OWU. - Instrukcja wizowania dostępna będzie u sprzedawcy imprezy na około miesiąc przed wylotem grupy. - Niezbędnym jest aby paszport pozostał do dyspozycji biura do dnia wylotu Klientów.
Świadczenia
Cena obejmuje:
przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Petersburg - Warszawa oraz przeloty wewnętrzne: Petersburg - Archangielsk i Archangielsk - Wyspy Sołowieckie, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych oraz przejazd nocnym pociągiem z Kem do Petersburga - przedziały 4 os) śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 240 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych: rejs statkiem w Petersburgu - ok. 25 Eur wizyta w bani ok 15 Eur) oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (7) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Inne
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Świadczenia

Cena obejmuje:
przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Petersburg - Warszawa oraz przeloty wewnętrzne: Petersburg - Archangielsk i Archangielsk - Wyspy Sołowieckie, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych oraz przejazd nocnym pociągiem z Kem do Petersburga - przedziały 4 os) śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 240 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych: rejs statkiem w Petersburgu - ok. 25 Eur wizyta w bani ok 15 Eur) oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (7) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Wizy

Wiza
- Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow Tours (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) * paszport z dwoma wolnymi stronami * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej https://visa.kdmid.ru) * 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6 miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost). - W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 370 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy). - W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt. - Brak wizy będzie oznaczał rezygnację z imprezy zgodnie z OWU. - Instrukcja wizowania dostępna będzie u sprzedawcy imprezy na około miesiąc przed wylotem grupy. - Niezbędnym jest aby paszport pozostał do dyspozycji biura do dnia wylotu Klientów.


Opis hotelu St. Petersburg - Archangielsk - Wyspy Sołowieckie według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele *** klasy turystycznej oraz turbazy na Wyspach Sołowieckich - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 w Petersburgu w hotelu Azimut www.azimuthotels.ru lub podobnym 2 w Archangielsku, 2 na Wyspach Sołowieckich w turbazach) oraz 1 w pociągu nocnym w Kem do Petersburga. HotelAzimut (w Petersburgu) - położony blisko centrum Petersburga (ok 4 km) oraz niedaleko od głównych atrakcji miasta dostępnych w odległości spaceru: piękne pałace, cerkiew sw.Trójcy, plac teatralny oraz stacja metra Technologiczeskij Institut, którym latwo dojechać do samego centrum miasta. Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar Pokoje: 2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami. Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet Kategoria lokalna: ***

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady Przylot do Petersburga, odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odświeżenie się po podróży. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Petersburgu. Dzień 2 Po śniadaniu zwiedzanie Petersburga, najbogatszego w zabytki miasta Rosji, dawnej stolicy imperium rosyjskiego. Rozpoczniemy od najstarszej części miasta, czyli Wyspy Zajęczej, którą niemal w całości zajmuje Twierdza Pietropawłowska. Data rozpoczęcia prac nad fortecą, 16 maja 1703 r. przyjęta została za datę założenia dzisiejszego Petersburga. W obrębie murów zwiedzimy m.in. sobór św. Piotra i Pawła * kryjący grobowce carów Rosji od czasów panowania Piotra I. W pobliżu zobaczymy też słynny krążownik "Aurora", którego działa obwieściły światu początek rewolucji październikowej. Po południu przejazd Nabrzeżem Pałacowym z pałacem Marmurowym i pałacem Zimowym do znajdującej się w delcie Newy wyspy Wasilewskiej z Kolumnami Rostralnymi, zespołem Dwunastu Kolegiów oraz Nabrzeżem Uniwersyteckim z pałacem Mienszykowa i Przystanią ze Sfinksami. Zobaczymy też słynnego "Miedzianego Jeźdźca" - posąg Piotra Wielkiego uwieczniony w poemacie Puszkina i zwiedzimy sobór św. Izaaka * - największą świątynię miasta przy której znajduje się pomnik cara Mikołaja. Dzień zakończymy spacerem w przepięknych ogrodach pałacowych* Peterhofu ze słynną Kaskadą imponującym wodospadem - fontanną. Do rezydencji carów dostaniemy się statkiem od strony Zatoki Fińskiej. Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km) Dzień 3 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Ermitażu*. Ta jedna z największych na świecie, bezcenna kolekcja dzieł sztuki udostępniana jest zwiedzającym w historycznych wnętrzach Pałacu Zimowego. Do legendy przeszła udana ewakuacja zbiorów już podczas niemieckich bombardowań. Dziś można tu zobaczyć dzieła artystów z całego świata poczynając od czasów starożytnych. Po południu przejedziemy do Carskiego Sioła, gdzie zwiedzimy letnią rezydencję władców Rosji*. Tu skupimy się na doskonale odrestaurowanych wnętrzach - będziemy mieli okazję zobaczenia repliki zaginionej Bursztynowej Komnaty, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach podczas wojennej zawieruchy. Przejazd na lotnisko i przelot do Archangielska. Zakwaterowanie, obiad lub kolacja (w zależności od godzin przelotu fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 100 km) Dzień 4 Po śniadaniu zwiedzanie Archangielska. Chociaż zalążkiem miasta nad Morzem Białym był założony tu w XIV w. klasztor, prawdziwy rozwój zagwarantował handel i powstanie rosyjskiej floty. W miarę jak powstawały tu stocznie i składy handlowe Archangielsk próbował nawet rywalizować z Petersburgiem. Przejedziemy reprezentacyjnym Nabrzeżem Północnej Dwiny gdzie wznoszą się liczne reprezentacyjne budowle, rezydencje kupieckie i świątynie. Przespacerujemy się po okolicach Parku Pietrowskiego - oryginalnie to stąd rozpoczęto wznoszenie miasta. Po południu przejedziemy do skansenu Małyje Karieły. Zobaczymy tu doskonale zachowane przykłady starego budownictwa tych ziem niektóre pochodzą jeszcze z XVII w. Powrót do Archangielska na kolację (fakultatywnie) i nocleg. Dzień 5 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Przelot na Wyspy Sołowieckie. Archipelag składa się z sześciu wysepek a niezwykłości miejscu dodają wszechobecne jeziora (jest ich tu ponad 500) oraz morze widoczne z każdego miejsca na wyspach. Pierwszymi stałymi mieszkańcami byli na Sołówkach mnisi. Osiedlali się oni na północy i tworzyli ośrodki klasztorne korzystając ze specjalnych przywilajów carskich. W epoce późniejszych konfliktów, Wyspy zostały ufortyfikowane i broniły północnych rubieży Imperium Rosyjskiego. Najbardziej ponurym okresem w historii są lata stalinowskie, kiedy działał tu jeden z najcięższych łagrów - SŁON. Dziś niewiele już przypomina o tym tragicznym okresie a Sołowki stały się popularnym miejscem wycieczek. Zakwaterowanie w jednej z miescowych turbaz - uwaga: możliwe skromne warunki i podział grupy na różne obiekty o zbliżonym standardzie. Wieczorem, jeżeli będzie to możliwe proponujemy relaks w tradycyjnej rosyjskiej bani (dodatkowo płatne ok 15 EUR). Kolacja (fakultatywnie) i nocleg. Dzień 6 Po śniadaniu wycieczka po Wielkiej Wyspie Sołowieckiej. Głównym zabytkiem jest tu Klasztor Sołowiecki. Niewielki początkowo monastyr rozkwitł pod zwierzchnictwem igumena Filipa: został rozbudowany, wzbogacił się dzięki doskonałej organizacji. Przejściowy upadek dotknął społeczność w czasie wojen religijnych XVII w., kiedy mnisi odmówili uznania reformy Nikona. Poza klasztorem na wyspach w wielu miejscach widoczne są kapliczki, świadczące o kwitnącym tu niegdyś życiu religijnym. Odwiedzimy też najwyższe wzniesienie wyspy - Górę Siekirną ze wspaniałą panoramą. Następnie z niewielkiej przystani przeprawimy się na wyspę Bolszoj Zajackij. Zobaczymy tu tajemnicze Labirynty: przeznaczenie tych pradawnych obiektów do dzisiaj nie zostało wyjaśnione - jest to jedna z zagadek historii dalekiej północy. Odwiedzimy też ruiny cerkwi św. Andrzeja Apostoła. Powrót do turbaz, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. Dzień 7 Po śniadaniu wykwaterowanie i czas wolny na wypoczynek / samodzielne zwiedzanie. Późnym popołudniem obiad (dodatkowo płatny), przeprawa promowa na stały ląd i przejazd na stację kolejową w miejscowości Kem. Przejazd nocnym pociągiem do Sankt Petersburga (pociąg 2 klasy, miejsca leżące z pościelą do spania w przedziałach 4-os). Nocleg w pociągu. Dzień 8 Przyjazd do Sankt Petersburga. Śniadanie i wyjazd do Szlisselburga. Pierwsze fortyfikacje w miejscu gdzie Newa wypływa z jez. Ładoga powstały już w XII w. Kilkukrotnie przebudowywane umocnienia zostały zajęte dla Rosji przez oddziały Piotra Pierwszego - to on z niemiecka nazwał twierdzę "zamkiem - kluczem". Niedostępność miejsca sprawiła, że w późniejszym okresie często zsyłano tu uważanych za szczególnie niebezpiecznych więźniów: to tutaj więziono przez ponad 30 lat Waleriana Łukasińsiego. Powrót do Petersburga, zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. Dla chętnych (o ile czas na to pozwoli) możliwość uczestnictwa w spektaklu baletowym w jednej z sal koncertowych St.Petersburga(dodatkowo płatne - oferta zależna od aktualnego repertuaru). Dzień 9 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Petersburgu i wylot do Polski. Uwagi do programu - "Białenoce" w terminach od 18.05-07.07. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *. - Podczas zwiedzania obieków sakralnych wymagany jest skromny ubiór,dodatkowo kobiety nakrwają głowy chustami. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych. - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów. - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble). Wizy Wiza - Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow Tours (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) * paszport z dwoma wolnymi stronami * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej https://visa.kdmid.ru) * 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6 miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost). - W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 370 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy). - W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt. - Brak wizy będzie oznaczał rezygnację z imprezy zgodnie z OWU. - Instrukcja wizowania dostępna będzie u sprzedawcy imprezy na około miesiąc przed wylotem grupy. - Niezbędnym jest aby paszport pozostał do dyspozycji biura do dnia wylotu Klientów. Świadczenia Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Petersburg - Warszawa oraz przeloty wewnętrzne: Petersburg - Archangielsk i Archangielsk - Wyspy Sołowieckie, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych oraz przejazd nocnym pociągiem z Kem do Petersburga - przedziały 4 os) śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 240 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych: rejs statkiem w Petersburgu - ok. 25 Eur wizyta w bani ok 15 Eur) oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (7) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne). Inne NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Petersburg - Warszawa oraz przeloty wewnętrzne: Petersburg - Archangielsk i Archangielsk - Wyspy Sołowieckie, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych oraz przejazd nocnym pociągiem z Kem do Petersburga - przedziały 4 os) śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 240 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych: rejs statkiem w Petersburgu - ok. 25 Eur wizyta w bani ok 15 Eur) oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (7) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Wizy

Wiza - Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow Tours (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) * paszport z dwoma wolnymi stronami * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej https://visa.kdmid.ru) * 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6 miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost). - W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 370 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy). - W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt. - Brak wizy będzie oznaczał rezygnację z imprezy zgodnie z OWU. - Instrukcja wizowania dostępna będzie u sprzedawcy imprezy na około miesiąc przed wylotem grupy. - Niezbędnym jest aby paszport pozostał do dyspozycji biura do dnia wylotu Klientów.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.