cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Rosyjska zima, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Rosyjska zima, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Rosyjska zima, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Rosyjska zima, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Rosyjska zima, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Rosyjska zima, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Rosyjska zima, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Rosyjska zima, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Rosyjska zima, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Rosyjska zima, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Rosyjska zima, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Rosyjska zima, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Rosyjska zima, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Rosyjska zima, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Rosyjska zima, Rosja
1 / 15
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Rosyjska zima

Rosja
Ocena wycieczki objazdowej Rosyjska zima:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Rosyjska zima w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Sankt Petersburg • Pietrozawodsk • Jezioro Onega • Wyspa Kiży • Kondopoga • Wodospad Kiwacz • Pawłowsk • Carskie Sioło Wyjątkowa propozycja: Sankt Petersburg - najbardziej europejskie z rosyjskich miast i zimowe krajobrazy jeziora Onega. Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom, Sankt Petersburg uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. W programie są najważniejsze zabytki miasta i słynny Ermitaż. W Carskim Siole zachwyci rezydencja carycy Katarzyny. Niesamowitym kontrastem jest jezioro Onega i wyspa Kiży. Latem wyspę odwiedzają turyści z całego świata, natomiast zimą jest odcięta od stałego lądu. Przejazd poduszkowcem po skutym lodem jeziorze, niezwykłe pejzaże i przepiękna zabytkowa architektura na długo pozostaną w pamięci. Trasa w Rosji: ok. 1100 km.

1. DZIEŃ. SANKT PETERSBURG

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do SANKT PETERSBURGA. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer główną arterią miasta - sławnym Newskim Prospektem, przy którym skupiają się liczne muzea, świątynie, teatry, kina, restauracje, najlepsze sklepy i wiele innych atrakcji turystycznych. Powrót do hotelu. Nocleg.

2. DZIEŃ. SANKT PETERSBURG

Śniadanie. Objazd autokarem przez najciekawsze miejsca dawnej stolicy. Na trasie m.in.: Giełdowy Plac (Striełka Wasilijewskowo Ostrowa) - ulubione miejsce mieszkańców i turystów, Nadbrzeże Uniwersyteckie, Most Pałacowy, pałac Zimowy, okręt Aurora, most Troicki, sobory Zbawiciela Na Krwi i Smolny, Newski Prospekt. Zwiedzanie wnętrza Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas była więzieniem, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Czas wolny. Następnie zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów jak Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rosyjska kolacja i spotkanie z folklorem. Wspólne śpiewanie, doskonała zabawa przy muzyce rosyjskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. PIETROZAWODSK

Pobranie suchego prowiantu. Wczesne wykwaterowanie z hotelu. Transfer na stację kolejową, przejazd pociągiem szybkobieżnym (ok. 5 godz.) do PIETROZAWODSKA - stolicy Republiki Karelii z portem nad Jeziorem Onega. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Obiad, czas wolny. Spacer po mieście. Przejazd do jedynej w Rosji szkółki czukockich psów zaprzęgowych. Przejażdżka psim zaprzęgiem (ok. 2 km) po przygotowanych trasach. Następnie piknik w czumie - przenośnym, skórzanym namiocie używanym przez ludy koczownicze. W menu lokalne dania przygotowane na ognisku przez gospodarzy przy udziale uczestników wyprawy. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. JEZIORO ONEGA - WYSPA KIŻY

Śniadanie. Przejazd z Pietrozawodska na WYSPĘ KIŻY należącą do Parku Narodowego Vodlozerie. Podróż jest bardzo nietypowa, gdyż odbywa się statkiem na poduszce powietrznej po lodzie Jeziora Onega, czyli tzw. poduszkowcem (ok. 1,5 godz.). Jest to najpopularniejsze miejsce wśród turystów w północnej Rosji, skansen i jedno z największych na świecie muzeów na wolnym powietrzu. Znajduje się tu kompleks drewnianych cerkwi, kaplic i budynków. Największy zachwyt wzbudza cerkiew Przemienienia Pańskiego, zbudowana w 1714 r. bez użycia gwoździ i innych elementów metalowych. Wszystkie połączenia są wykonane z drewna. Cerkiew ma 37 m wysokości, 22 kopuły i jest największą na świecie budowlą zbudowaną w ten sposób. Znajduje się tu wspaniała kolekcja ikon zgromadzonych z całej Rosji. Ze względu na wyjątkową wartość kulturową i historyczną wyspa została wpisana na listę UNESCO. Przekąska na miejscu (np. herbata, karelskie pierożki lub suchy prowiant). Powrót poduszkowcem do Pietrozawodska, transfer do hotelu, czas wolny. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. KONDOPOGA - WODOSPAD KIWACZ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, złożenie bagażu w przechowalni. Przejazd do KONDOPOGA - kulturalnej stolicy Republiki Karelii, drugiego miasta pod względem ilości mieszkańców w republice. Zwiedzanie prawosławnej cerkwi Zaśnięcia Matki Bożej z XVIII w., będącej unikatem na skalę ogólnorosyjską. Przejazd do malowniczego WODOSPADU KIWACZ - drugiego w Europie pod względem wysokości wodospadu równinnego, gdzie woda spada z wysokości blisko 11 m. Wizyta w arboretum, gdzie znajdują się słynne karelskie brzozy. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiad. Pobranie bagażu. Przejazd na dworzec kolejowy w Pietrozawodsku i przejazd pociągiem szybkobieżnym do Sankt Petersburga. Przyjazd ok. 23.00. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. PAWŁOWSK - CARSKIE SIOŁO

Śniadanie. Przejazd do PAWŁOWSKA. Zwiedzanie Pałacu Pawłowskiego, letniej rezydencji carów nad rzeką Słowianką, daru carycy Katarzyny dla jej syna Pawła, następcy tronu. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie Pałacu Katarzyny z komnatą bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Wizyta w muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi zakąskami rosyjskimi. Czas wolny. Za dodatkową opłatą kolacja w restauracji mieszczącej się w tym samym budynku. Powrót do hotelu. Nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Złożenie bagażu do przechowalni. Zależnie od godziny wylotu: spacer do centrum i zwiedzanie soborów Zbawiciela na Krwi oraz Kazańskiego. Powrót do hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

- 6 noclegów w hotelu***: 4 w centrum Sankt Petersburga, 2 w Pietrozawodsku - 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami - wyżywienie wg programu - przelot - transfer: lotnisko-hotel-lotnisko - przejazd pociągiem na trasie: Sankt Petersburg-Pietrozawodsk-Sankt Petersburg (fotele) - przejażdżka psim zaprzęgiem i czukocki piknik - poduszkowiec na/z wyspę Kiży - opieka pilota - ubezpieczenie Complex

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, bilety komunikacji miejskiej: ok. 130 EUR.Wizy: BP ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dokumentów dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską tak, aby dotarły najpóźniej na 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN.Wymagane podanie danych paszportowych (seria, numer, data wydania i ważności, organ wydający, miejsce urodzenia, obywatelstwo) najpóźniej na 25 dni przed wylotem. Brak powyższych danych lub podanie niekompletnych danych uniemożliwi realizację części świadczeń lub podniesie ich koszt.Przejazdy po Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.Zalecana ciepła odzież zimowa (typu bielizna termoaktywna, kurtka, spodnie, obuwie, czapka, rękawice, szalik) przy realizacji programu w dniach 3-5.


Opis hotelu Rosyjska zima według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Sankt Petersurg • Pietrozawodsk • Jezioro Onega • Wyspa Kiży • Kondopoga • Wodospad Kiwacz • Carskie SiołoWyjątkowa propozycja: Sankt Petersburg - najbardziej europejskie z rosyjskich miast i zimowe krajobrazy jeziora Onega. Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom, Sankt Petersburg uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. W programie są najważniejsze zabytki miasta i słynny Ermitaż. W Carskim Siołe zachwyci rezydencja carycy Katarzyny. Niesamowitym kontrastem jest jezioro Onega i wyspa Kiży. Latem wyspę odwiedzają turyści z całego świata, natomiast zimą jest odcięta od stałego lądu. Przejazd poduszkowcem po skutym lodem jeziorze, niezwykłe pejzaże i przepiękna zabytkowa architektura na długo pozostaną w pamięci. Trasa w Rosji: ok. 1100 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do SANKT PETERSBURGA. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer główną arterią miasta - sławnym Newskim Prospektem, przy którym skupiają się liczne muzea, świątynie, teatry, kina, restauracje, najlepsze sklepy i wiele innych atrakcji turystycznych. Typowa rosyjska kolacja i spotkanie z folklorem. Wspólne śpiewanie, doskonała zabawa przy muzyce rosyjskiej. Powrót do hotelu. Nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Objazd autokarem przez najciekawsze miejsca dawnej stolicy. Na trasie m.in.: Giełdowy Plac (Striełka Wasilijewskowo Ostrowa) - ulubione miejsce mieszkańców i turystów, Nadbrzeże Uniwersyteckie, Most Pałacowy, pałac Zimowy, okręt Aurora, most Troicki, sobory Zbawiciela Na Krwi i Smolny, Newski Prospekt. Zwiedzanie wnętrza Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas była więzieniem, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Czas wolny. Następnie zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów jak Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

3. DZIEŃ.

Pobranie suchego prowiantu. Wczesne wykwaterowanie z hotelu. Transfer na stację kolejową, przejazd pociągiem szybkobieżnym (ok. 5 godz.) do PIETROZAWODSKA - stolicy Republiki Karelii z portem nad Jeziorem Onega. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Obiad, czas wolny. Spacer po mieście. Przejazd do jedynej w Rosji szkółki czukockich psów zaprzęgowych. Przejażdżka psim zaprzęgiem (ok. 2 km) po przygotowanych trasach. Następnie piknik w czumie - przenośnym, skórzanym namiocie używanym przez ludy koczownicze. W menu lokalne dania przygotowane na ognisku przez gospodarzy przy udziale uczestników wyprawy. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd z Pietrozawodska na WYSPĘ KIŻY należącą do Parku Narodowego Vodlozerie. Podróż jest bardzo nietypowa, gdyż odbywa się statkiem na poduszce powietrznej po lodzie Jeziora Onega, czyli tzw. poduszkowcem (ok. 1,5 godz.). Jest to najbardziej popularne miejsce wśród turystów w północnej Rosji, skansen i jedno z największych na świecie muzeów na wolnym powietrzu. Znajduje się tu kompleks drewnianych cerkwi, kaplic i budynków. Największy zachwyt wzbudza cerkiew Przemienienia Pańskiego, zbudowana w 1714 r. bez użycia gwoździ i innych elementów metalowych. Wszystkie połączenia są wykonane z drewna. Cerkiew ma 37 m wysokości, 22 kopuły i jest największą na świecie budowlą zbudowaną w ten sposób. Znajduje się tu wspaniała kolekcja ikon zgromadzonych z całej Rosji. Ze względu na wyjątkową wartość kulturową i historyczną wyspa została wpisana na listę UNESCO. Przekąska na miejscu (np. herbata, karelskie pierożki lub suchy prowiant). Powrót poduszkowcem do Pietrozawodska, transfer do hotelu, czas wolny. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, złożenie bagażu w przechowalni. Przejazd do KONDOPOGI - kulturalnej stolicy Republiki Karelii, drugiego miasta pod względem ilości mieszkańców w republice. Zwiedzanie prawosławnej cerkwi Zaśnięcia Matki Bożej z XVIII w., będącej unikatem na skalę ogólnorosyjską. Przejazd do malowniczego WODOSPADU KIWACZ - drugiego w Europie pod względem wysokości wodospadu równinnego, gdzie woda spada z blisko 11 m. Wizyta w arboretum, gdzie znajdują się słynne karelskie brzozy. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiad. Pobranie bagażu. Przejazd na dworzec kolejowy w Pietrozawodsku i przejazd pociągiem szybkobieżnym do Sankt Petersurga. Przyjazd ok. 23.00. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie Pałacu Katarzyny z komnatą bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Zwiedzanie elitarnego liceum, obecnie muzeum, gdzie pobierała nauki młodzież szlachecka, m.in. Aleksander Puszkin. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Złożenie bagażu do przechowalni. Zależnie od godziny wylotu: spacer do centrum i zwiedzanie soborów Zbawiciela na Krwi oraz Kazańskiego. Powrót do hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelu***: 4 w centrum Sankt Petersburga, 2 w Pietrozawodsku; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie wg programu • przelot • transfery: lotnisko-hotel-lotnisko • przejazd pociągiem na trasie: Sankt Petersburg-Pietrozawodsk-Sankt Petersburg (fotele) • przejażdżka psim zaprzęgiem i czukocki piknik • poduszkowiec na/z wyspę Kiży • wycieczka do Carskiego Sioła • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, bilety komunikacji miejskiej: ok. 100 EUR.Wizy: BP ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dokumentów dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską tak, aby dotarły najpóźniej na 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok. 18, 04-078 Warszawa, tel. 22 448 68 88 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN.Przejazdy po Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.