cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Imperialne stolice, Rosja
  • Wycieczka objazdowa Imperialne stolice, Rosja
  • Wycieczka objazdowa Imperialne stolice, Rosja
  • Wycieczka objazdowa Imperialne stolice, Rosja
  • Wycieczka objazdowa Imperialne stolice, Rosja
  • Wycieczka objazdowa Imperialne stolice, Rosja
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Imperialne stolice

Rosja
Ocena wycieczki objazdowej Imperialne stolice:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Imperialne stolice w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Moskwa • Sergiejew Posad • Aleksandrow • Sankt Petersburg • Peterhof • Carskie SiołoŻaden kraj nie może mieć dwóch stolic, ale w Rosji, kraju, który przez swą wielkość, różnorodność i nieprzewidywalność zawsze fascynował... wszystko jest możliwe. O tym, że stolicą największego kraju na świecie jest Moskwa wiedzą wszyscy, ale Rosjanie do tej pory mówią o Sankt Petersburgu: Północna Stolica. Aby zrozumieć ten fenomen warto poznać oba miasta podczas jednej podróży. Moskwa to metropolia o historii sięgającej średniowiecza, z Kremlem będącym do dziś symbolem mocarstwowej potęgi. Petersburg to szykowne, przemyślane architektonicznie barokowe miasto - owoc dążenia carów do otwarcia Rosji na świat. Program dopełnia wizyta w kapiących złotem podmiejskich rezydencjach carów. Przejazd koleją między dwiema stolicami jest okazją do posmakowania podróży przez ten wielki kraj tradycyjnym sposobem, pozwalającym na zawarcie znajomości, chwilę dyskusji z jego mieszkańcami przy szklance herbaty. Całkowita trasa w Rosji: ok. 1300 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MOSKWY, stolicy Rosji, jednego z największych miast na świecie. Transfer do hotelu. Spacer po głównej ulicy Twerskiej. Następnie Moscow Metro Tour - zwiedzanie kilku najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Podziemia kryją tajemnice, legendy i monumentalną architekturę ery stalinizmu podporządkowaną jednemu celowi - ukazaniu wielkości Kraju Rad. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Kremla - serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Spacer po placu Czerwonym. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego - jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta; Mauzoleum Lenina - miejsce spoczynku wodza Rewolucji; sobór Kazański; Muzeum Historyczne, słynny dom towarowy GUM. Przejście pod teatr Bolszoj - miejsce premiery "Jeziora Łabędziego" Czajkowskiego oraz więzienie na Łubiance - dawną siedzibę KGB. Podziwianie panoramy miasta z Wróblowych Wzgórz - doskonałego punktu widokowego opisywanego m.in. w znanej powieści Mistrz i Małgorzata. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Całodzienna wycieczka do Troicko - Sergijewskiej Ławry - klasztoru prawosławnego, jednego z najważniejszych monastyrów Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej założonego w 1345 r. w miejscowości SERGIEJEW POSAD. Zwiedzanie kompleksu klasztornego. Czas wolny. Przejazd do ALEKSANDROWA, niewielkiego miasteczka pod Moskwą, dawnej rezydencji Iwana Groźnego, bezwzględnego władcy z dynastii Rurykowiczów, twórcy krwawego terroru, którego ofiarą padł także jego syn - następca tronu. Zwiedzanie: Kreml - najstarsza podmiejska rezydencja moskiewskich władców z Soborem Trójcy Świętej, z unikalnymi drzwiami z brązu datowanymi na XIV wiek. Wizyta w muzeum poświęconemu Iwanowi Groźnemu, oraz w olśniewającym monastyrze Zaśnięcia Matki Bożej z XVII wieku. Powrót do Moskwy, czas wolny. Przed północą rozlokowanie się w pociągu sypialnym i nocny przejazd do Petersburga.

4. DZIEŃ.

W godzinach porannych przyjazd do SANKT PETERSBURGA. Śniadanie. Całodzienna wycieczka autokarowa. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez twórcę rosyjskiego imperium - cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie kapiącego złotem pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą - demonstracją potęgi imperialnej Rosji. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą, która z Prus trafiła do Rosji. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Objazd miasta: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogród Letni, Monastyr Smolny. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Zwiedzanie soboru św. Izaka - jednej z największych katedr świata. Czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór folklorystyczny - doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej lub przedstawienie w jednym z teatrów. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie nekropolii luminarzy kultury rosyjskiej, pisarzy, malarzy i kompozytorów położonej na terenie ławry Aleksandra Newskiego. Spacer sławnym Newskim Prospektem, przy którym skupiają się liczne muzea, świątynie, teatry, kina, restauracje, najlepsze sklepy i wiele innych atrakcji turystycznych. Zwiedzanie soborów Zbawiciela na Krwi oraz Kazańskiego. Rejs statkiem po malowniczych kanałach miasta. Po południu zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na kolację do restauracji serwującej dania kuchni rosyjskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Petersburgu, przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

5 noclegów w hotelach*** : 2 w Moskwie, 3 w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 6 śniadań • przelot: Warszawa-Moskwa, Sankt Petersburg-Warszawa • transfery komfortowym autokarem zgodnie z programem • przejazd pociągiem sypialnym w przedziałach 4 os. na trasie Moskwa-Sankt Petersburg • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 260 EUR.Wizy: B. P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty www.itaka.pl należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: ITAKA, ul. Garibaldiego 4, lok. 18, 04-078 Warszawa, tel.: 22 448 68 88 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 390 PLN.Opłaty fakultatywne: wieczór folklorystyczny: ok. 40 EUR, kolacja rosyjska: ok. 25 EUR.Przejazdy po Moskwie i Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.


Opis hotelu Imperialne stolice według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Moskwa • Sergiejew Posad • Aleksandrow • Sankt Petersburg • Peterhof • Carskie Sioło Żaden kraj nie może mieć dwóch stolic, ale w Rosji, kraju, który przez swą wielkość, różnorodność i nieprzewidywalność zawsze fascynował... wszystko jest możliwe. O tym, że stolicą największego kraju na świecie jest Moskwa wiedzą wszyscy, ale Rosjanie do tej pory mówią o Sankt Petersburgu: Północna Stolica. Aby zrozumieć ten fenomen warto poznać oba miasta podczas jednej podróży. Moskwa to metropolia o historii sięgającej średniowiecza, z Kremlem będącym do dziś symbolem mocarstwowej potęgi. Petersburg to szykowne, przemyślane architektonicznie barokowe miasto - owoc dążenia carów do otwarcia Rosji na świat. Program dopełnia wizyta w kapiących złotem podmiejskich rezydencjach carów. Przejazd koleją między dwiema stolicami jest okazją do posmakowania podróży przez ten wielki kraj tradycyjnym sposobem, pozwalającym na zawarcie znajomości, chwilę dyskusji z jego mieszkańcami przy szklance herbaty. Całkowita trasa w Rosji: ok. 1300 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MOSKWY, stolicy Rosji, jednego z największych miast na świecie. Transfer do hotelu. Spacer po głównej ulicy Twerskiej. Następnie Moscow Metro Tour - zwiedzanie kilku najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Podziemia kryją tajemnice, legendy i monumentalną architekturę ery stalinizmu podporządkowaną jednemu celowi - ukazaniu wielkości Kraju Rad. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Kremla - serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Spacer po placu Czerwonym. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego - jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta; Mauzoleum Lenina - miejsce spoczynku wodza Rewolucji; sobór Kazański; Muzeum Historyczne, słynny dom towarowy GUM. Przejście pod teatr Bolszoj - miejsce premiery "Jeziora Łabędziego" Czajkowskiego oraz więzienie na Łubiance - dawną siedzibę KGB. Podziwianie panoramy miasta z Wróblowych Wzgórz - doskonałego punktu widokowego opisywanego m.in. w znanej powieści Mistrz i Małgorzata. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej - jednej z największych na świecie kolekcji sztuki rosyjskiej, nazwanej imieniem kupca moskiewskiego - Pawła Trietiakowa, pasjonata sztuki. Obecnie to państwowy kompleks muzealny, liczący ponad 170 tysięcy eksponatów z okresu od X do XX wieku. W zbiorach galerii można podziwiać ikony Andrieja Rublowa, malarstwo realizmu Ilji Repina, pejzaże Lewitana, czy Szyszkina, oraz modernistyczne obrazy Michaiła Wrubla. Spacer po Starym Arbacie - dzielnicy o artystycznym charakterze, gdzie mieszkał Puszkin. Szczególną atmosferę tworzą tu uliczni malarze i śpiewacy oraz liczne kafejki. Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Całodzienna wycieczka do Troicko - Siergijewskiej Ławry - klasztoru prawosławnego, jednego z najważniejszych monastyrów Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej założonego w 1345 r. w miejscowości SERGIEJEW POSAD. Zwiedzanie kompleksu klasztornego. Czas wolny. Przejazd do ALEKSANDROWA, niewielkiego miasteczka pod Moskwą, dawnej rezydencji Iwana Groźnego, bezwzględnego władcy z dynastii Rurykowiczów, twórcy krwawego terroru, którego ofiarą padł także jego syn - następca tronu. Zwiedzanie: Kreml - najstarsza podmiejska rezydencja moskiewskich władców z Soborem Trójcy Świętej, z unikalnymi drzwiami z brązu datowanymi na XIV wiek. Wizyta w muzeum poświęconym Iwanowi Groźnemu, oraz w olśniewającym monastyrze Zaśnięcia Matki Bożej z XVII wieku. Powrót do Moskwy, czas wolny. Przed północą rozlokowanie się w pociągu sypialnym i nocny przejazd do Petersburga.

5. DZIEŃ.

Śniadanie w pociągu. W godzinach porannych przyjazd do SANKT PETERSBURGA. Całodzienna wycieczka autokarowa. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez twórcę rosyjskiego imperium - cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie kapiącego złotem pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą - demonstracją potęgi imperialnej Rosji. Powrót do Petersburga. Objazd miasta: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogród Letni, Monastyr Smolny. Spacer sławnym Newskim Prospektem, przy którym skupiają się liczne muzea, świątynie, teatry, kina, restauracje, najlepsze sklepy i wiele innych atrakcji turystycznych. Rejs statkiem po malowniczych kanałach miasta. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą, która z Prus trafiła do Rosji. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór rosyjski - doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce połączona z kolacją w restauracji serwującej potrawy rosyjskie lub przedstawienie w jednym z teatrów. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie nekropolii luminarzy kultury rosyjskiej, pisarzy, malarzy i kompozytorów położonej na terenie ławry Aleksandra Newskiego. Zwiedzanie soborów Zbawiciela na Krwi oraz Kazańskiego. Po południu zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Zwiedzanie soboru św. Izaka - jednej z największych katedr świata. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Petersburgu, przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach*** : 3 w Moskwie, 3 w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot: Warszawa-Moskwa, Sankt Petersburg-Warszawa • transfery komfortowym autokarem zgodnie z programem • przejazd pociągiem sypialnym w przedziałach 4 os. na trasie Moskwa-Sankt Petersburg • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 300 EUR.Wizy: B. P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty www.itaka.pl należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: ITAKA, ul. Garibaldiego 4, lok. 18, 04-078 Warszawa, tel.: 22 448 68 88 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN.Opłaty fakultatywne: wieczór rosyjski z kolacją: ok. 45 EUR.Przejazdy po Moskwie i Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.Opinie o wycieczce objazdowej Imperialne stolice

Imperialne stolice - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Imperialne stolice? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00