cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Z Moskwy do St. Petresburga - sen o Imperium, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Z Moskwy do St. Petresburga - sen o Imperium, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Z Moskwy do St. Petresburga - sen o Imperium, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Z Moskwy do St. Petresburga - sen o Imperium, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Z Moskwy do St. Petresburga - sen o Imperium, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Z Moskwy do St. Petresburga - sen o Imperium, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Z Moskwy do St. Petresburga - sen o Imperium, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Z Moskwy do St. Petresburga - sen o Imperium, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Z Moskwy do St. Petresburga - sen o Imperium, Rosja
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
25.04 - 04.05
już od 4379 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
25.04 - 04.05
już od 4379 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Z Moskwy do St. Petresburga - sen o Imperium
star 3

Rosja
Ocena wycieczki objazdowej Z Moskwy do St. Petresburga - sen o Imperium:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 25 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 25 kwietnia 2019

Wycieczka objazdowa Z Moskwy do St. Petresburga - sen o Imperium w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (9 rozpoczętych dób hotelowych: 2 w Moskwie w hotelu Izmailovo Gama www.izmailovo.ru lub podobnym, 1 w Kałudze, 1 w Smoleńsku, 1 w Twerze, 1 w Nowogrodzie, 3 w Petersburgu w hotelu Azimut www.azimuthotels.ru lub podobnym)
Hotel Gama Ismailovo (w Moskwie) jest oddalony ok. 15 km od ulicy Twerskiej/Placu Czerwonego. Doskonala komunikacja metrem ze stacji Patizanckaja zapewnia w ok. 25 minut dojazd do ścisłego centrum Moskwy. Budynek hotelu należy do historycznej juz wioski olimpijskiej zbudowanej w duchu modernizmu roku 1980. Jest jednym z kilku obiektów które stanowią holistyczne a zarazem rozpoznawalne na całym świecie świadectwo minionej epoki. Obiekty wchodzące w sieć hotelu Gama są licznie odwiedzane przez gości z całego świata! Znalazło to jednocześnie odzwierciedlenie w najwyższych notach satysfakcji klienta jakie obiekt otrzymuje w ankietach od kilku lat.Szacowana liczba lóżek w tym zmodernizowanym według współczesnych norm obiekcie oscyluje w granicach 10 tysięcy. Sprawne poruszanie się miedzy piętrami zapewniają szybkobieżne windy spełniające wszelkie atesty europejskie. Z wyższych pięter rozpościera sie imponujący widok na centrum metropolii, rezerwat wodny, kopię Placu Czerwonego oraz na historyczną część dzielnicy wraz z parkiem Izmailowskiego. Do dyspozycji gości obszerne lobby - jedyne w swoim rodzaju wraz z pełnym dostępem do różnorodnych usług o każdej porze dnia i nocy. Recepcja, concierge, restauracje, sklepy, bary czynne są praktycznie 24h na dobę. Hotel tętni życiem a jednocześnie w swojej pierwotnej idei powstania jako miejsce dla sportowców gwarantuje niezbędny w podróży oraz na wakacjach spokój i wypoczynek.
Hotel Azimut (w Petersburgu) - położony blisko centrum Petersburga (ok 4 km) oraz niedaleko od głównych atrakcji miasta dostępnych w odległości spaceru: piękne pałace, cerkiew sw.Trójcy, plac teatralny oraz stacja metra Technologiczeskij Institut, którym latwo dojechać do samego centrum miasta.
Do dyspozycji gości:

w hotelu restauracja i bar
Pokoje:

2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Wyżywienie:

śniadania kontynentalne typu bufet.
Kategoria lokalna:

***
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: . Przylot do Moskwy, odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie). Wieczorem przejazd metrem do centrum stolicy. Spacer Arbatem - jedną z najbardziej znanych moskiewskich ulic. Pojawiający się w tle licznych utworów literackich Arbat, jest traktowany niemalże mistycznie, jako ocalały skrawek tego, co zginęło bezpowrotnie przytłoczone socrealistyczną gigantomanią. Na codzień trudno jednak dostrzec tu zadumę nad przeszłością: reprezentacyjny deptak Moskwy tętni życiem a w modnych klubach i restauracjach, słychać wielojęzyczne rozmowy. Następnie przejedziemy metrem w okolice Kremla i Placu Czerwonego. Zobaczymy jak najsłynniejsze budowle Rosji prezentują się nocą.
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie centrum Moskwy. Zaczniemy od Kremla, będącego do dzisiaj siedzibą najwyższych władz państwowych Federacji Rosyjskiej. Zobaczymy tu między innymi sobór Archangielski, będący miejscem spoczynku carów, Plac Katedralny. Spotkamy też osobliwych "carów": Działo i Dzwon. Oba obiekty mają wspólną cechę: nigdy ich nie użyto. Z Kremla przez Plac Maneżowy oraz Park Aleksandrowski z Grobem Nieznanego Żołnierza przejdziemy na słynny Plac Czerwony z mauzoleum Lenina i świątynią Wasyla Błogosławionego (możliwość zwiedzenia wnętrz świątyni w czasie wolnym płatne dodatkowo około 350 rubli). Przerwę "na kawę" zrobimy w pobliżu GUM-u. Niegdyś najbardziej luksusowa galeria handlowa w Rosji - dziś już nie poraża swoimi cenami - stała się dostępna dla przeciętnego człowieka. Po południu przespacerujemy się w stronę Placu Teatralnego ze słynnym Teatrem Bolszoj i osławioną Łubianką - ponurym symbolem czasów stalinowskiego terroru. Na koniec zobaczymy sobór Chrystusa Zbawiciela. Arcydzieło rosyjskiej architektury sakralnej zrównane z ziemią na rozkaz Stalina odbudowano na 850 rocznicę założenia Moskwy. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Moskwie.
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w stronę Tuły, miasta jednoznacznie kojarzonego z samowarami. Do dzisiaj są one najbardziej znanym produktem tulskich zakładów. Niejednokrotnie w dziejach, produkcja tych charakterystycznych naczyń, ratowała miejscowych rzemieślników przed bezrobociem, np. po załamaniu się rynku broni w XIX w. Podczas spaceru po mieście odwiedzimy miejscowy kreml będzie też czas wolny na obiad i zakupy. Odwiedzimy również (w miarę dostępności przy nieregularnych godzinach i dniach otwarcia, dodatkowo płatne) doskonale zachowaną rezydencję Lwa Tołstoja w jego majątku Jasna Polana. Po południu przejazd do Kaługi. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. Trasa ok. 360 km
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Smoleńska. Wizyta na cmentarzu w Lesie Katyńskim gdzie w 1940 r. dokonano masowego mordu na polskich oficerach. W 2000r. na miejscu zbrodni powstał Polski Cmentarz Wojenny na którym upamiętniono ponad 4 tys. ofiar stalinowskiego terroru. Następnie przejedziemy na miejsce katastrofy samolotu, którym przedstawiciele polskich władz udawali się na obchody 70-tej rocznicy zbrodni katyńskiej. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w Smoleńsku lub okolicy. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i krótkie zwiedzanie Smoleńska. Jedno z najstarszych miast Rusi wielokrotnie było miejscem ciężkich walk. Do historii przeszła jego zacięta obrona przed wojskami polskimi podczas tzw. dymitriad na początku XVIIw.: Polacy zajęli miasto dopiero po ponad dwudziestomiesięcznym oblężeniu. Zobaczymy kreml, pozostałości fortyfikacji i wejdziemy do soboru Zaśnięcia MB. Odbudowana w miejsce zniszczonej podczas polskiego oblężenia, świątynia mieści arcydzieło sztuki snycerskiej - bogato zdobiony ikonostas. Po południu wyjazd w kierunku Tweru. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w okolicy Tweru. (Trasa ok. 450 km)
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w stronę Nowogrodu Wielkiego. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w Miednoje. Odwiedzimy tu jeszcze jeden Polski Cmentarz Wojenny z masowymi grobami pomordowanych przez NKWD oficerów, policjantów, strażaków i innych funkcjonariuszy służb mundurowych. Po chwili zadumy będziemy kontynuować naszą podróż do Nowgorodu. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w okolicach Nowogrodu. (Trasa ok. 380 km)
Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Wielkiego Nowogrodu, wg zapisów historycznych najstarszego miasta Rosji - wspomina je zapis z 859 r. Od wieków był to znaczący ośrodek władzy okresowo dominujący nawet nad całą Rusią. Gorzką ironią historii jest fakt, że to nie obcy najeźdźcy a oddziały Iwana Groźnego złamały potęgę miasta w okrutnym najeździe 1570 r. W Nowogrodzie zobaczymy kreml z soborem Sofijskim. Zwrócimy tu uwagę na zachowane fortyfikacje i słynne Wrota Korsuńskie oryginalnie pochodzące z...Płocka. Po południu wyjazd do Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy St.Petersburga kolacja (fakultatywnie), nocleg. (Trasa ok. 250 km). Dla chętnych możliwość uczestnictwa w spektaklu baletowym w jednej z sal koncertowych St. Petersburga. Uwaga - oferta i cena zależne od aktualnego repertuaru.
Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie Petersburga, najbogatszego w zabytki miasta Rosji, dawnej stolicy imperium rosyjskiego. Rozpoczniemy od najstarszej części miasta, czyli Wyspy Zajęczej, którą niemal w całości zajmuje Twierdza Pietropawłowska. Data rozpoczęcia prac nad fortecą, 16 maja 1703 r. przyjęta została za datę założenia dzisiejszego Petersburga. W obrębie murów zwiedzimy m.in. sobór św. Piotra i Pawła kryjący grobowce carów Rosji od czasów panowania Piotra I. W pobliżu zobaczymy też słynny krążownik "Aurora", którego działa obwieściły światu początek rewolucji październikowej. Po południu zobaczymy też słynnego "Miedzianego Jeźdźca" - posąg Piotra Wielkiego uwieczniony w poemacie Puszkina i zwiedzimy sobór św. Izaaka - największą świątynię miasta przy której znajduje się pomnik cara Mikołaja. Dzień zakończymy spacerem w przepięknych ogrodach pałacowych* Peterhofu ze słynną Kaskadą imponującym wodospadem - fontanną. Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do Ermitażu. Ta jedna z największych na świecie, bezcenna kolekcja dzieł sztuki udostępniana jest zwiedzającym w historycznych wnętrzach Pałacu Zimowego. Do legendy przeszła udana ewakuacja zbiorów już podczas niemieckich bombardowań. Dziś można tu zobaczyć dzieła artystów z całego świata poczynając od czasów starożytnych. Po południu przejedziemy do Carskiego Sioła, gdzie zwiedzimy letnią rezydencję władców Rosji. Tu skupimy się na doskonale odrestaurowanych wnętrzach - będziemy mieli okazję zobaczenia repliki zaginionej Bursztynowej Komnaty, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach podczas wojennej zawieruchy. Późnym popołudniem czas wolny na Newskim Prospekcie w okolicach soboru Kazańsiego. Dla chętnych (płatny dodatkowo) ok. godzinny rejs po kanałach Petersburga. Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 100 km)
Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.
Uwagi do programu!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *. - Podczas zwiedzania obieków sakralnych wymagany jest skromny ubiór,dodatkowo kobiety nakrwają głowy chustami. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych. - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów. - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble).
Świadczenia

Cena obejmuje
: przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Moskwa Petersburg -Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych) śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 295 EUR/os płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych: : świątynia Wasyla Błogosławionego (ok. 350 Rub), rezydencja Lwa Tołstoja (ok. 400 Rub) rejs statkiem w Petrsburgu - ok. 25 Eur oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (9) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.6/6. Sprawdź opinie:
META Description

Moskwa - Kreml i Plac Czerwony • najpiękniejsze metro świata • wieczorny spacer Arbatem • Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu • Smoleńsk - miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu • fortyfikacje Smoleńska • słynne samowary w Tule • Rezydencja Lwa Tołstoja• Miednoje - pamięć o polskich oficerach • Kreml w Wielkim Nowogrodzie • Korsuńskie Wrota • Petersburg - Wenecja Północy • Twierdza Pietropawłowska - kolebka miasta • krążownik Aurora i Jeździec Miedziany • Sobór św. Izaaka - największa świątynia Petersburga • Kaskada w Peterhofie - letniej rezydencji Piotra Wielkiego • Bursztynowa Komnata w Carskim Siole • Ermitaż - bogactwo Pałacu Zimowego • Newski Prospekt • rosyjski balet - niezapomniany spektakl
Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow (dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta). O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Wizy - informacje dla sprzedawców

UWAGA! Opisana procedura wizowa dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta! Zwracamy uwagę, że obecnie wizy turystyczne nie są wydawane w trybie ekspresowym a procedura wizowa dla obywateli państw trzecich ubiegających się o wizę w Polsce jest bardziej skomplikowana niż dla obywateli Polski.
- Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej.
- W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) * paszport z dwoma wolnymi stronami i datą ważności min. 6 miesięcy od daty powrotu. * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej * 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6 miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie


Opis hotelu Z Moskwy do St. Petresburga - sen o Imperium według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (9 rozpoczętych dób hotelowych: 2 w Moskwie w hotelu Izmailovo Gama www.izmailovo.ru lub podobnym, 1 w Kałudze, 1 w Smoleńsku, 1 w Twerze, 1 w Nowogrodzie, 3 w Petersburgu w hotelu Azimut www.azimuthotels.ru lub podobnym) Hotel Gama Ismailovo (w Moskwie)jest oddalony ok. 15 km od ulicy Twerskiej/Placu Czerwonego. Doskonala komunikacja metrem ze stacji Patizanckaja zapewnia w ok. 25 minut dojazd do ścisłego centrum Moskwy. Budynek hotelu należy do historycznej juz wioski olimpijskiej zbudowanej w duchu modernizmu roku 1980. Jest jednym z kilku obiektów które stanowią holistyczne a zarazem rozpoznawalne na całym świecie świadectwo minionej epoki. Obiekty wchodzące w sieć hotelu Gama są licznie odwiedzane przez gości z całego świata! Znalazło to jednocześnie odzwierciedlenie w najwyższych notach satysfakcji klienta jakie obiekt otrzymuje w ankietach od kilku lat.Szacowana liczba lóżek w tym zmodernizowanym według współczesnych norm obiekcie oscyluje w granicach 10 tysięcy. Sprawne poruszanie się miedzy piętrami zapewniają szybkobieżne windy spełniające wszelkie atesty europejskie. Z wyższych pięter rozpościera sie imponujący widok na centrum metropolii, rezerwat wodny, kopię Placu Czerwonego oraz na historyczną część dzielnicy wraz z parkiem Izmailowskiego. Do dyspozycji gości obszerne lobby - jedyne w swoim rodzaju wraz z pełnym dostępem do różnorodnych usług o każdej porze dnia i nocy. Recepcja, concierge, restauracje, sklepy, bary czynne są praktycznie 24h na dobę. Hotel tętni życiem a jednocześnie w swojej pierwotnej idei powstania jako miejsce dla sportowców gwarantuje niezbędny w podróży oraz na wakacjach spokój i wypoczynek. HotelAzimut (w Petersburgu) - położony blisko centrum Petersburga (ok 4 km) oraz niedaleko od głównych atrakcji miasta dostępnych w odległości spaceru: piękne pałace, cerkiew sw.Trójcy, plac teatralny oraz stacja metra Technologiczeskij Institut, którym latwo dojechać do samego centrum miasta. Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar Pokoje: 2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami. Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet. Kategoria lokalna: ***

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przylot do Moskwy, odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie). Wieczorem przejazd metrem do centrum stolicy. Spacer Arbatem - jedną z najbardziej znanych moskiewskich ulic. Pojawiający się w tle licznych utworów literackich Arbat, jest traktowany niemalże mistycznie, jako ocalały skrawek tego, co zginęło bezpowrotnie przytłoczone socrealistyczną gigantomanią. Na codzień trudno jednak dostrzec tu zadumę nad przeszłością: reprezentacyjny deptak Moskwy tętni życiem a w modnych klubach i restauracjach, słychać wielojęzyczne rozmowy. Następnie przejedziemy metrem w okolice Kremla i Placu Czerwonego. Zobaczymy jak najsłynniejsze budowle Rosji prezentują się nocą. Dzień 2 Po śniadaniu zwiedzanie centrum Moskwy. Zaczniemy od Kremla * będącego do dzisiaj siedzibą najwyższych władz państwowych Federacji Rosyjskiej. Zobaczymy tu między innymi sobór Archangielski, będący miejscem spoczynku carów, Plac Katedralny. Spotkamy też osobliwych "carów": Działo i Dzwon. Oba obiekty mają wspólną cechę: nigdy ich nie użyto. Z Kremla przez Plac Maneżowy oraz Park Aleksandrowski z Grobem Nieznanego Żołnierza przejdziemy na słynny Plac Czerwony z mauzoleum Lenina i świątynią Wasyla Błogosławionego (możliwość zwiedzenia wnętrz świątyni w czasie wolnym płatne dodatkowo około 350 rubli). Przerwę "na kawę" zrobimy w pobliżu GUM-u. Niegdyś najbardziej luksusowa galeria handlowa w Rosji - dziś już nie poraża swoimi cenami - stała się dostępna dla przeciętnego człowieka. Po południu przespacerujemy się w stronę Placu Teatralnego ze słynnym Teatrem Bolszoj i osławioną Łubianką - ponurym symbolem czasów stalinowskiego terroru. Na koniec zobaczymy sobór Chrystusa Zbawiciela. Arcydzieło rosyjskiej architektury sakralnej zrównane z ziemią na rozkaz Stalina odbudowano na 850 rocznicę założenia Moskwy. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Moskwie. Dzień 3 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w stronę Tuły, miasta jednoznacznie kojarzonego z samowarami. Do dzisiaj są one najbardziej znanym produktem tulskich zakładów. Niejednokrotnie w dziejach, produkcja tych charakterystycznych naczyń, ratowała miejscowych rzemieślników przed bezrobociem, np. po załamaniu się rynku broni w XIX w. Podczas spaceru po mieście odwiedzimy miejscowy kreml będzie też czas wolny na obiad i zakupy. Odwiedzimy również (w miarę dostępności przy nieregularnych godzinach i dniach otwarcia, dodatkowo płatne) doskonale zachowaną rezydencję Lwa Tołstoja w jego majątku Jasna Polana. Po południu przejazd do Kaługi. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. Trasa ok. 360 km Dzień 4 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Smoleńska. Wizyta na cmentarzu w Lesie Katyńskim gdzie w 1940 r. dokonano masowego mordu na polskich oficerach. W 2000r. na miejscu zbrodni powstał Polski Cmentarz Wojenny* na którym upamiętniono ponad 4 tys. ofiar stalinowskiego terroru. Następnie przejedziemy na miejsce katastrofy samolotu, którym przedstawiciele polskich władz udawali się na obchody 70-tej rocznicy zbrodni katyńskiej. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w Smoleńsku lub okolicy. (Trasa ok. 350 km) Dzień 5 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i krótkie zwiedzanie Smoleńska. Jedno z najstarszych miast Rusi wielokrotnie było miejscem ciężkich walk. Do historii przeszła jego zacięta obrona przed wojskami polskimi podczas tzw. dymitriad na początku XVIIw.: Polacy zajęli miasto dopiero po ponad dwudziestomiesięcznym oblężeniu. Zobaczymy kreml*, pozostałości fortyfikacji i wejdziemy do soboru Zaśnięcia MB. Odbudowana w miejsce zniszczonej podczas polskiego oblężenia, świątynia mieści arcydzieło sztuki snycerskiej - bogato zdobiony ikonostas. Po południu wyjazd w kierunku Tweru. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w okolicy Tweru. (Trasa ok. 450 km) Dzień 6 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w stronę Nowogrodu Wielkiego. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w Miednoje. Odwiedzimy tu jeszcze jeden Polski Cmentarz Wojenny* z masowymi grobami pomordowanych przez NKWD oficerów, policjantów, strażaków i innych funkcjonariuszy służb mundurowych. Po chwili zadumy będziemy kontynuować naszą podróż do Nowgorodu. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w okolicach Nowogrodu. (Trasa ok. 380 km) Dzień 7 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Wielkiego Nowogrodu, wg zapisów historycznych najstarszego miasta Rosji - wspomina je zapis z 859 r. Od wieków był to znaczący ośrodek władzy okresowo dominujący nawet nad całą Rusią. Gorzką ironią historii jest fakt, że to nie obcy najeźdźcy a oddziały Iwana Groźnego złamały potęgę miasta w okrutnym najeździe 1570 r. W Nowogrodzie zobaczymy kreml z soborem Sofijskim*. Zwrócimy tu uwagę na zachowane fortyfikacje i słynne Wrota Korsuńskie oryginalnie pochodzące z...Płocka. Po południu wyjazd do Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy St.Petersburga kolacja (fakultatywnie), nocleg. (Trasa ok. 250 km). Dla chętnych możliwość uczestnictwa w spektaklu baletowym w jednej z sal koncertowych St. Petersburga. Uwaga - oferta i cena zależne od aktualnego repertuaru. Dzień 8 Po śniadaniu zwiedzanie Petersburga, najbogatszego w zabytki miasta Rosji, dawnej stolicy imperium rosyjskiego. Rozpoczniemy od najstarszej części miasta, czyli Wyspy Zajęczej, którą niemal w całości zajmuje Twierdza Pietropawłowska. Data rozpoczęcia prac nad fortecą, 16 maja 1703 r. przyjęta została za datę założenia dzisiejszego Petersburga. W obrębie murów zwiedzimy m.in. sobór św. Piotra i Pawła * kryjący grobowce carów Rosji od czasów panowania Piotra I. W pobliżu zobaczymy też słynny krążownik "Aurora", którego działa obwieściły światu początek rewolucji październikowej. Po południu zobaczymy też słynnego "Miedzianego Jeźdźca" - posąg Piotra Wielkiego uwieczniony w poemacie Puszkina i zwiedzimy sobór św. Izaaka * - największą świątynię miasta przy której znajduje się pomnik cara Mikołaja. Dzień zakończymy spacerem w przepięknych ogrodach pałacowych* Peterhofu ze słynną Kaskadą imponującym wodospadem - fontanną. Do słynnej rezydencji carów dostaniemy się statkiem od strony Zatoki Fińskiej. Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km) Dzień 9 Po śniadaniu przejazd do Ermitażu*. Ta jedna z największych na świecie, bezcenna kolekcja dzieł sztuki udostępniana jest zwiedzającym w historycznych wnętrzach Pałacu Zimowego. Do legendy przeszła udana ewakuacja zbiorów już podczas niemieckich bombardowań. Dziś można tu zobaczyć dzieła artystów z całego świata poczynając od czasów starożytnych. Po południu przejedziemy do Carskiego Sioła, gdzie zwiedzimy letnią rezydencję władców Rosji*. Tu skupimy się na doskonale odrestaurowanych wnętrzach - będziemy mieli okazję zobaczenia repliki zaginionej Bursztynowej Komnaty, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach podczas wojennej zawieruchy. Późnym popołudniem czas wolny na Newskim Prospekcie w okolicach soboru Kazańsiego. Dla chętnych (płatny dodatkowo) ok. godzinny rejs po kanałach Petersburga. Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 100 km) Dzień 10 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Uwagi do programu! - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *. - Podczas zwiedzania obieków sakralnych wymagany jest skromny ubiór,dodatkowo kobiety nakrwają głowy chustami. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych. - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów. - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble). Wizy Wiza - Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow Tours (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) * paszport z dwoma wolnymi stronami * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej https://visa.kdmid.ru) * 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6 miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost). - W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 370 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy). - W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt. - Brak wizy będzie oznaczał rezygnację z imprezy zgodnie z OWU. - Instrukcja wizowania dostępna będzie u sprzedawcy imprezy na około miesiąc przed wylotem grupy. - Niezbędnym jest aby paszport pozostał do dyspozycji biura do dnia wylotu Klientów. Świadczenia Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Moskwa Petersburg -Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych) śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 230 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych: : świątynia Wasyla Błogosławionego (ok. 350 Rub), rezydencja Lwa Tołstoja (ok. 400 Rub) rejs statkiem w Petrsburgu - ok. 25 Eur oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji mi ejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (9) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne). Inne NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Moskwa Petersburg -Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych) śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 230 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych: : świątynia Wasyla Błogosławionego (ok. 350 Rub), rezydencja Lwa Tołstoja (ok. 400 Rub) rejs statkiem w Petrsburgu - ok. 25 Eur oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji mi ejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (9) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Wizy

Wiza - Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow Tours (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) * paszport z dwoma wolnymi stronami * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej https://visa.kdmid.ru) * 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6 miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost). - W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 370 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy). - W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt. - Brak wizy będzie oznaczał rezygnację z imprezy zgodnie z OWU. - Instrukcja wizowania dostępna będzie u sprzedawcy imprezy na około miesiąc przed wylotem grupy. - Niezbędnym jest aby paszport pozostał do dyspozycji biura do dnia wylotu Klientów.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.