cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Fiordy - Droga Atlantycka, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Fiordy - Droga Atlantycka, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Fiordy - Droga Atlantycka, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Fiordy - Droga Atlantycka, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Fiordy - Droga Atlantycka, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Fiordy - Droga Atlantycka, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Fiordy - Droga Atlantycka, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Fiordy - Droga Atlantycka, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Fiordy - Droga Atlantycka, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Fiordy - Droga Atlantycka, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Fiordy - Droga Atlantycka, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Fiordy - Droga Atlantycka, Oslo
1 / 12
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
26.05 - 02.06
już od 3602 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
27.08 - 03.09
już od 3579 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Fiordy - Droga Atlantycka
star 3

Norwegia: Oslo
Ocena wycieczki objazdowej Fiordy - Droga Atlantycka:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 26 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 27 sierpnia 2019

Wycieczka objazdowa Fiordy - Droga Atlantycka w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Norwegii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele *** (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Scandic na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.
Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.
Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet).
Kategoria lokalna: ***/****
Promy: lokalne - bez kabin i bez wyżywienia. Najczęściej fotele lotnicze.

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Oslo-Torp na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: . Po przylocie transfer do hotelu w okolicy lotniska Oslo-Torp. Zakwaterowanie i czas wolny (doba hotelowa rozpoczyna się ok. godziny 14/15:00).
Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Oslo. Zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda. Szczególnej uwadze polecamy tzw. Obelisk przedstawiający wszystkie stadia ludzkiego życia. Dalej objazd centrum miasta: główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Wizyta w Muzeum Statku Fram, unikatowym skansenie oraz wjazd na skocznię Holmenkollen. Po zwiedzaniu przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa do Hamar, jednego z miast Igrzysk Olimpijskich w 1994 r. Dojazd do hotelu w okolicy Hamar i nocleg. (Trasa ok. 350 km).
Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd pod skocznie narciarskie w Lillehammer. Następnie udamy się, przez urzekającą górską dolinę Gudbrandsdalen, w kierunku miasteczka Dombas leżącego u podnóża płaskowyżu Dovre. Po drodze zobaczymy kościółek słupowy w Ringebu. Przejazd przez płaskowyż i dolinę Drivdalen w kierunku Oppdal, skąd przeprawimy się trasą widokową prowadzącą przez góry oraz wzdłuż wybrzeży fiordów do położonego na północnym skraju "Krainy Fiordów" Kristiansund. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kristiansund. (Trasa ok. 440 km).
Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd ok. 6 km podmorskim tunelem - Atlanterhavstunnelen, łączącym Kristiansund z wyspą Averøy. Następnie uznawana za "norweską budowlę stulecia oraz opisywana jako najlepsza wśród najbardziej znanych tras widokowych - Droga Atlantycka, która biegnie ostrymi zakrętami przez niskie mosty nad otwartym oceanem, łącząc ze sobą kolejne niewielkie wyspy. Dalej przeprawimy się promem z Afranes do Solsnes, aby przejechać znaną Drogą Trolli i jej najbardziej osławionym fragmentem - składającą się z 11 serpentyn - Drabiną Trolli. Po drodze podziwiać będziemy potężny wodospad Stigfossen. Następnie przejazd w kierunku Linge - przeprawa promem do Eidsdal i dalej w kierunku Drogi Orłów, która poprowadzi nas do miejscowości Geiranger. Tu czeka nas rejs widokowy po najsłynniejszym fiordzie Norwegii - Geirangerfjordzie, który w 2005 roku wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Popłyniemy wśród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Po rejsie przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Videseter. (Trasa ok. 260 km).
Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Przy dobrej pogodzie możliwość wjazdu na górę Dalsnibba - punkt widokowy położony na wysokości 1500 m n.p.m. (wycieczka uzależniona od ilości chętnych). Następnie przejazd trasą widokową wzdłuż wybrzeża Innvikfjordu. Dojazd do Briksdal i wycieczka pod jeden z jęzorów lodowca, która odbywa się specjalnie do tego celu przeznaczonymi pojazdami. Następnie drogami górskimi dostaniemy się do Førde. Dojazd na nocleg do hotelu w okolicy Førde. (Trasa ok. 280 km).
Dzień 6
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Lavik. Przeprawa promowa przez najdłuższy fjord w Norwegii - Sognefjord - do miejscowości Oppedal. Dalsza podróż do Bergen. Wizyta w baśniowym Troldhaugen - posiadłości najsłynniejszego kompozytora norweskiego Edvarda Griega (dla chętnych, za dodatkową opłatą). Najpierw obejrzymy dom i ogród, a potem w sali z widokiem na fjord i hytte, w której komponował, będziemy mogli posłuchać 30-minutowego koncertu fortepianowego utworów Griega. Następnie zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, w programie m.in. wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Przejazd kolejką na wzgórze Fløyen z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicy Bergen. (Trasa ok. 220 km).
Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd z Bergen trasą widokową wzdłuż fiordu Hardanger, przez który przeprawimy się imponującym mostem i dalej będziemy podróżować w kierunku miejscowości Geilo trasą prowadzącą przez malownicze, dzikie krajobrazy płaskowyżu Hardangervidda (największym plateau w Europie), po drodze zobaczymy m.in. słynny wodospad Vøringsfossen. Z Geilo przejazd przez tereny górskie w kierunku hotelu w okolicy Sandefjord. (Trasa ok. 490 km).
Dzień 8
Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 11:00). Następnie transfery na lotnisko Oslo-Torp, wylot do Polski.
Uwagi do programu
-Program może ulec zmianie. -Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków, atrakcji fakultatywnych - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania ok. 1250 NOK/os. i ok. 30 EUR/os. (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: Troldhaugen + koncert ok.210 NOK/os.. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.
Możliwość dokupienia 7 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).
META Description

Królewskie Oslo • płaskowyż Dovre - przeprawy lokalnymi promami • fiordy - niezapomniane widoki • najpiękniejsze trasy Norwegii - Droga Atlantycka i Droga Trolli • imponujący Geirangerfjord • Dalsnibba - niezwykły punkt widokowy • lodowiec Briksdal • Bergen - czyli stara Norwegia • płaskowyż Hardangervidda
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie:


Opis hotelu Fiordy - Droga Atlantycka według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele *** (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Quality lub Rica na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych. Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc, często z TV. Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja. Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet). Kategoria lokalna: ***/**** Promy: lokalne - bez kabin i bez wyżywienia. Najczęściej fotele lotnicze.

Program

Królewskie Oslo • płaskowyż Dovre - przeprawy lokalnymi promami • fiordy - niezapomniane widoki • najpiękniejsze trasy Norwegii - Droga Atlantycka i Droga Trolli • imponujący Geirangerfjord • Dalsnibba - niezwykły punkt widokowy • lodowiec Briksdal • Bergen - czyli stara Norwegia • płaskowyż Hardangervidda Dzień 1 Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Oslo-Torp na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy lotniska Oslo-Torp. Zakwaterowanie i czas wolny (doba hotelowa rozpoczyna się ok. godziny 14/15). Dzień 2 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Oslo. Zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda. Szczególnej uwadze polecamy tzw. Obelisk przedstawiający wszystkie stadia ludzkiego życia. Dalej objazd centrum miasta: główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Wizyta w Muzeum Statku Fram, unikatowym skansenie oraz wjazd na skocznię Holmenkollen. Po zwiedzaniu przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa do Hamar, jednego z miast Igrzysk Olimpijskich w 1994 r. Dojazd do hotelu w okolicy Hamar i nocleg. (Trasa ok. 350 km). Dzień 3 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd pod skocznie narciarskie w Lillehammer. Następnie udamy się, przez urzekającą górską dolinę Gudbrandsdalen, w kierunku miasteczka Dombas leżącego u podnóża płaskowyżu Dovre. Po drodze zobaczymy kościołek słupowy w Ringebu. Przejazd przez płaskowyż i dolinę Drivdalen w kierunku Oppdal, skąd przeprawimy się trasą widokową prowadzącą przez góry oraz wzdłuż wybrzeży fiordów do położonego na północnym skraju "Krainy Fiordów" Kristiansund. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kristiansund. (Trasa ok. 440 km). Dzień 4 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd ok. 6 km podmorskim tunelem - Atlanterhavstunnelen, łączącym Kristiansund z wyspą Averøy . Następnie uznawana za "norweską budowlę stulecia" oraz opisywana jako najlepsza wśród najbardziej znanych tras widokowych - Droga Atlantycka, która biegnie ostrymi zakrętami przez niskie mosty nad otwartym oceanem, łącząc ze sobą kolejne niewielkie wyspy. Dalej przeprawimy się promem z Afranes do Solsnes, aby przejechać znaną Drogą Trolli i jej najbardziej osławionym fragmentem - składającą się z 11 serpentyn - Drabiną Trolli. Po drodze podziwiać będziemy potężny wodospad Stigfossen. Następnie przejazd w kierunku Linge - przeprawa promem do Eidsdal i dalej w kierunku Drogi Orłów, która poprowadzi nas do miejscowości Geiranger. Tu czeka nas rejs widokowy po najsłynniejszym fiordzie Norwegii - Geirangerfjordzie, który w 2005 roku wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Popłyniemy wśród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Po rejsie przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Videseter. (Trasa ok. 260 km). Dzień 5 Po śniadaniu, wykwaterowanie. Przy dobrej pogodzie możliwość wjazdu na górę Dalsnibba - punkt widokowy położony na wysokości 1500 m n.p.m. Następnie przejazd trasą widokową wzdłuż wybrzeża Innvikfjordu. Dojazd do Briksdal i wycieczka pod jeden z jęzorów lodowca, która odbywa się specjalnie do tego celu przeznaczonymi pojazdami. Następnie drogami górskimi dostaniemy się do Forde. Dojazd na nocleg do hotelu w okolicy Førde. (Trasa ok. 280 km). Dzień 6 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Lavik. Przeprawa promowa przez najdłuższy fjord w Norwegii - Sognefjord - do miejscowości Oppedal. Dalsza podróż do Bergen. Wizyta w baśniowym Troldhaugen - posiadłości najsłynniejszego kompozytora norweskiego Edvarda Griega (dla chętnych, za dodatkową opłatą). Najpierw obejrzymy dom i ogród, a potem w sali z widokiem na fjord i hytte, w której komponował, będziemy mogli posłuchać 30-minutowego koncertu fortepianowego utworów Griega. Następnie zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, w programie m.in. wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Przejazd kolejką na wzgórze Fløyen z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicy Bergen. (Trasa ok. 220 km). Dzień 7 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd z Bergen trasą widokową wzdłuż fiordu Hardanger, przez który przeprawimy się imponującym mostem i dalej będziemy podróżować w kierunku miejscowości Geilo trasą prowadzącą przez malownicze, dzikie krajobrazy płaskowyżu Hardangervidda (największym plateau w Europie), po drodze zobaczymy m.in. słynny wodospad Vøringsfossen. Z Geilo przejazd przez tereny górskie w kierunku hotelu w okolicy Tonsberg. (Trasa ok. 490 km). Dzień 8 Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 10:00). Następnie transfery na lotnisko Oslo-Torp, wylot do Polski. Uwagi do programu Program może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków, atrakcji fakultatywnych - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania ok. 1100 NOK i ok. 28 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: Troldhaugen + koncert ok. 190 NOK, Dalsnibba ok. 160 NOK. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych. Możliwość dokupienia 7 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/fiordy-droga-atlantycka/zakwaterowanie-fdsHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.