cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa RPA, Namibia, Botswana, Zimbabwe - Tour de Africa, RPA
  • Wycieczka objazdowa RPA, Namibia, Botswana, Zimbabwe - Tour de Africa, RPA
  • Wycieczka objazdowa RPA, Namibia, Botswana, Zimbabwe - Tour de Africa, RPA
  • Wycieczka objazdowa RPA, Namibia, Botswana, Zimbabwe - Tour de Africa, RPA
  • Wycieczka objazdowa RPA, Namibia, Botswana, Zimbabwe - Tour de Africa, RPA
1 / 5
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa RPA, Namibia, Botswana, Zimbabwe - Tour de Africa
star 3

RPA
Ocena wycieczki objazdowej RPA, Namibia, Botswana, Zimbabwe - Tour de Africa:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa RPA, Namibia, Botswana, Zimbabwe - Tour de Africa w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji w kraju RPA?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:
Hotele i lodge - w części objazdowej (19 rozpoczętych dób hotelowych zakwaterowanie w hotelach ***. Pokoje: -
w hotelach
- wyposażone są w łazienkę, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. -
w lodgach
- skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji), TV i telefonu.
Do dyspozycji gości:
Restauracja, bar, w niektórych hotelach także basen.
Pokoje:
W hotelach - wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV. W lodgach - skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji, TV i telefonu).
Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje typu bufet
Kategoria lokalna:
***

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu.Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl. Przelot do Kapsztadu liniami rejsowymi z przesiadką.
Dzień 2
Przylot do Kapsztadu, formalności wizowo-paszportowe. Przejazd przez historyczną część miasta: Zamek Dobrej Nadziei, Ratusz Miejski, Plac Grande Parade, spacer w Ogrodach Kampanii Indyjskiej oraz dzielnicy malajskiej Bo-Kaap. Następnie (w zależności od pogody oraz czasowych napraw) wjazd na Górę Stołową lub Signal Hill skąd rozciągają się wspaniałe widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki. Obiadokolacja i nocleg w Kapsztadzie. (Trasa ok. 100 km).
Dzień 3
Po śniadaniu wycieczka wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay do Hout Bay skąd popłyniemy statkiem na wyspę fok - Duiker Island. Przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych - Chapman's Peak (10-kilometrowy odcinek trasy wykuty w stromych zboczach góry). Przyjazd do Rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei gdzie zobaczymy specyficzną nadmorską florę (fynbos). Przylądek jest jednym z ciekawszych odcinków wybrzeża, gdzie spotykają się dwa prądy morskie: ciepły Mozambicki i zimny prąd Benguelski, co sprawia, że przy pełnym słońcu można zauważyć różne odcienie wód każdego z oceanów. W drodze powrotnej odwiedzamy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 4
Śniadanie. Dzień wolny na odkrywanie uroków Kapsztadu, możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych, np.: nurkowanie z rekinami (płatne dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 5
Śniadanie, odbiór wiz z ambasady Namibii. Przejazd na północ w stronę Namibii. Po drodze miniemy tereny winnic i wzgórza z uprawami znanej herbaty Rooibos. Plantacje zlokalizowane są na zboczach Gór Cederberg, ciągnących się na dł. ok. 1000 km. Tworzą je pasma z piaskowca zabarwionego tlenkami żelaza, które uformowały się w fantazyjne kształty. Obiadokolacja i nocleg w ok. Springbok. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 6
Śniadanie, dalsza trasa do Namibii wiedzie przez Wyżynę Nama i miedzionośne tereny północno-zachodniego RPA. Po przekroczeniu Orange River wjeżdżamy do Namibii. Orange River wypływa z diamentonośnych okolic miasta Kimberley w środkowym RPA wymywając i przenosząc fragmenty drogocennego pyłu. Przejazd do Kanionu Fish River, który jest jednym z najgłębszych kanionów na świecie, w ok. Hobas. o dł. ok. 160 km, szer. ok. 27 km i gł. ok. 550 m. Podziwiać będziemy ten majestatyczny twór natury z punktu widokowego w ok. Hobas. Kontynuujemy podróż na obiadokolację i nocleg do Aus. (Trasa ok. 550 km).
Dzień 7
Śniadanie i przejazd w stronę wydm Sossusvlei. Droga wiedzie pomiędzy wydmami Koichab w kolorze orchy i górami Tiras z drugiej strony. Być może uda nam się wypatrzyć zwierzęta zamieszkujące te rejony: antylopy springbok, oryksy czy strusie. Obiadokolacja i nocleg w ok. Sesriem. (Trasa ok. 350 km).
Dzień 8
Śniadanie i przejazd do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei. Wydmy namibijskie zaliczane są do największych na świecie, mimo, że nie najwyższe (wys. do 400 m, w zależności od pory roku i kierunku wiatru), osiągają długość do 50 km. Będzie okazja do wejścia na jedną z nich i zbiegnięcia po jej rdzawo-czerwonych piaskach. Opcjonalnie, za dodatkową opłatą możliwość odbycia lotu balonem nad wydmami, czy jazdy quadami. Powrót na obiadokolację i nocleg do lodgy. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 9
Śniadanie i przejazd do nadmorskiego kurortu Swakopmund. Po drodze odwiedzimy jeden z największych obszarów chronionych na świecie - Park Narodowy Naukluft, który powstał w wyniku połączenia 2 parków: P. N. Pustyni Namib i P. N. Zebry Górskiej Naukluft. Obecnie zajmuje powierzchnię ponad 50 tys. km2 i ochrania nadmorską część pustyni Namib, kanion Sesriem, a także największe wydmy piaskowe na świecie. Szacuje się, że pustynia Namib przetrwała w niezmienionej formie ok. 55 mln lat, co czyni ją drugą po chilijskiej Atacamie najstarszą pustynią świata i pozwala na obserwację wielu endemicznie występujących gatunków roślin i zwierząt, m.in: gekony, kameleony, węże czy skorpiony. Przejazd przez Kanion Kuiseb w kierunku wybrzeża. Trasa wiedzie przez niesamowite krajobrazy, określane jako księżycowe. Po drodze możliwość obserwacjifauny pustynnej, m.in.: wielwiczja przedziwna o wieku szacowanym na ponad 1000 lat czy aloesy, które czerpią wodę z mgieł przybrzeżnych. Być może uda się wypatrzeć niektóre ze zwierząt zamieszkujących te nieprzyjazne tereny: zebry górskie, żyrafy pustynne czy antylopy. Obiadokolacja i nocleg w Walvis Bay. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 10
Śniadanie, następnie rejs po Zatoce Wielorybiej, który będzie okazją do obserwacji zwierząt żyjących w zimnych wodach prądu Benguelskiego, m.in.: delfinów, fok czy toninów (endemiczny gatunek delfina), a może uda się wypatrzeć wieloryby, kaszaloty czy orki. Przybrzeżne tereny zatoki zamieszkuje także wiele gatunków ptaków, np.: pelikany, flamingi i egzotyczne szablodzioby. Po południu czas wolny, który proponujemy poświęcić na spacery po mieście będącym przykładem niemieckiej architektury kolonialnej. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu. (Trasa ok. 70 km).
Dzień 11
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Przylądka Krzyża - wielotysięcznej koloni fok, jednej z największych na świecie. Zobaczymy tam również kamienny pardao - słup z krzyżem i herbem Portugalii, który został tutaj wzniesiony przez Portugalczyków w XV w. w czasie poszukiwań drogi morskiej do Indii. Obiadokolacja i nocleg w ok. Twyfelfontein. (Trasa ok. 380 km).
Dzień 12
Po śniadaniu wizyta w skamieniałym lesie. Znajdują się tam ogromne, sięgające 30 m leżące drzewa, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Skamieniałe zachowały swój kształt i detale do dzisiaj. Następnie zobaczymy jedno z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich, wpisanych na listę UNESCO. Kolejno odwiedzimy farmę gepardów (w zależności od dat otwarcia). Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Kamanjab. (Trasa ok. 220 km).
Dzień 13
Śniadanie i przejazd do największego rezerwatu Namibii - Etosha. Po drodze odwiedzamy ukrytą w buszu wioskę plemienia Himba. Ten pasterski lud charakteryzuje się unikalnymi fryzurami, a także skórą pokrytą czerwonym pyłem. Przy bramie Parku Ethosa przesiądziemy się do samochodów terenowych 4x4 na safari w drodze na obiadokolację i nocleg do lodgy w Parku Etosha. (Trasa ok. 270 km).
Dzień 14
Śniadanie i całodzienne safari busem w rezerwacie (safari w samochodach terenowych 4x4 płatne dodatkowo), gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) będzie można zobaczyć niezliczone stada zebr, springpoków, żyraf, antylop gnu i słoni. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Rezerwat o pow. 22 tys. km2 zamieszkuje ok. 144 gatunków ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i ok. 110 gatunków gadów. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Parku Etosha / Tsumeb. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 15
Po wczesnym śniadaniu wyruszamy na wschód po drodze mijając centrum kopalnictwa miedzi, miasteczko Tsumeb, żeby później przez płaskie, buszowe tereny dotrzeć do pasa rzek i rozlewisk Caprivi Strip. Wieczorem dotrzemy do rzeki Okavango - jedynej rzeki nie wpadającej do morza, a ginącej w piaskach pustyni Kalahari. Okavango to 15 tys. km2 krystalicznie czystych kanałów wodnych, spokojnych lagun i niezliczonych wysp, uważanych za jeden z cudów natury. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Caprivi/Shakawe. (Trasa ok. 650 km).
Dzień 16
Po śniadaniu przejazd przez granicę z Botswaną i dalej wzdłuż rzeki, a potem rozlewisk Okavango dotrzemy po południu do rezerwatu Moremi. Rezerwat ten jest klinem stałego lądu wchodzącym w rozlewiska delty. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w stacjonarnych namiotach w ok. Moremi. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 17
Po śniadaniu dwa safari samochodami terenowych 4x4 w rezerwacie Moremi. Przed nami wyjątkowo trudny teren, jednak pojazdy terenowe pozwolą na zbliżenie się nawet do ukrytych w buszu zwierząt. Przejazd na obiadokolację i nocleg do stolicy regionu Maun. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 18
Po śniadaniu udamy się na pasjonujące safari w łodzi motorowej wśród wysp delty rzeki Okavango. Żyją tutaj niezliczone ilości ptactwa, a także inne zwierzęta, korzystające z obfitych zasobów wody i bujnej roślinności. Występuje tutaj ok. 30 tys. słoni, bawołów, hipopotamów, żyraf, lwów, gepardów i rzadkich lampartów oraz dziesiątki tysięcy antylop, z których kilka gatunków jest endemicznychnp. lechwe. Po sezonie deszczowym w Angoli i Zambii, w okresie pomiędzy czerwcem a wrześniem, wody Okavango podnoszą się ściągając w okolice delty stada zwierząt z całej pustyni Kalahari. Powrót na obiadokolację i nocleg do lodgy. (Trasa ok. 170 km).
Dzień 19
Po śniadaniu wyjazd w całodzienną trasę, którą podzielimy na dwa etapy. Pierwszy przez suche dna jezior Nxai i Magkadikadi do miejscowości Nata gdzie po lunchu możemy odbyć 2 godz. wycieczkę do rezerwatu ptaków nad jeziorem Sowa (płatna dodatkowo). Drugi etap to przejazd wzdłuż granicy z Zimbabwe na obiadokolację i nocleg do miejscowości Kasane położonej nad rzeką Chobe. (Trasa ok. 600 km).
Dzień 20
Po śniadaniu, poranne safari łodzią po rzece Chobe należącej do najciekawszych na świecie miejsc do podglądania zwierząt. Po południu safari w samochodach 4x4 w rezerwacie Chobe. Następnie przejazd w kierunku Zimbabwe do Wodospadów Wiktorii. Obiadokolacja i nocleg w Wodospadach Wiktorii. (Trasa ok. 80 km).
Dzień 21
Dzień wolny, możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych (płatne dodatkowo): spływ pontonem po rzece Zambezi, safari na słoniach, spacer z lwami, przelot helikopterem nad wodospadami, jazda konna, kąpiel w skalnym basenie tuż przy krawędzi wodospadu lub bungi jumping. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.
Dzień 22
Rano wizyta w centrum miasta na lokalnym rynku ze sztuką ludową, następnie transfer na lotnisko i przelot do Johannesburga. Wylot do Polski z przesiadką.
Dzień 23
Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
Uwagi do programu
Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 20.09.2016 r. i mogą ulec zmianie. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Uwaga! Podróże nieletnich
Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów: - w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski. - w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępniamy w komunikatach na Travelli. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji.
Szczepienia
Na północy Namibiiwystępuje zagrożenie malarią. Ponadto zaleca się szczepienia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, błonicy, tężcowi, polio i przeciwko durowi brzusznemu. Zarówno terytorium RPA, Zimbabwe i Zambii szczepienia nie są obowiązkowe.
Wiza
Przy wjeździe do Zimbabwe wymagana jest wiza turystyczna wyrabiana na granicy, ok. 45 USD. Do przekroczenia granicy z Zambią niezbędne jest wykupienie wizy do Zambii (jednokrotna ok. 50 USD, dwukrotna i wielokrotna ok. 80 USD), a także posiadanie dwukrotnej wizy do Zimbabwe. Przy wjeździe do Namibii konieczne jest posiadanie wizy. Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Przy wjeździe należy okazać bilet wyjazdowy. Wiza wyrabiana będzie w czasie 2-dniowego pobytu w Kapsztadzie, cena ok. 70 USD.
Wizy
Wiza Przy wjeździe do Zimbabwe wymagana jest wiza turystyczna wyrabiana na granicy, ok. 45 USD. Do przekroczenia granicy z Zambią niezbędne jest wykupienie wizy do Zambii (jednokrotna ok. 50 USD, dwukrotna i wielokrotna ok. 80 USD), a także posiadanie dwukrotnej wizy do Zimbabwe. Przy wjeździe do Namibii konieczne jest posiadanie wizy. Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Przy wjeździe należy okazać bilet wyjazdowy. Wiza wyrabiana będzie w czasie 3-dniowego pobytu w Kapsztadzie, cena ok. 70 USD. Zgodnie ze zmianami w prawie imigracyjnym Republiki Południowej Afryki paszporty, którymi Klienci będą się legitymować muszą być wydane po 24 listopada 2005 r. na okres minimum 10 lat (dzieci - min. 5 lat) oraz muszą posiadać co najmniej 2 wolne strony. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Podróże nieletnich!
Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów: - w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski. - w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępniamy w komunikatach na Travelli. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). - w przypadku podróży małoletniego dziecka z opiekunami (np. dziadkami), konieczne będzie okazanie pisemnej zgody obojga rodziców (podobnie jak opisane powyżej) oraz kserokopii dokumentu tożsamości obojga rodziców. Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji.
Szczepienia:
RPA - brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym z przesiadką, przelot na trasie Victoria Water Falls - Johannesburg (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie wg programu w pokojach 2-osobowych, 20 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., transfery lotnisko-hotel-lotnisko, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach mini busem, obsługę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa S.A. (NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
wizy do Zimbabwe (ok. 45 USD, płatne na granicy), wizy do Namibii (ok. 70 USD), obowiązkowego podatku turystycznegodo Botswany (ok. 30 USD, płatne na granicy),biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków własnych oraz wycieczek lokalnych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu i napiwki) ok. 700 USD/ os., płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet.
Uwaga!
Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 20.09.2016 r. i mogą ulec zmianie.
Wycieczki lokalne
Przelot nad Wodospadami Wiktorii:
ok. 12-13 min., cena ok. 180 USD/os ok. 25 min., cena ok. 320 USD/os
Przelot nad deltą Okavango:
Godzinny przelot, grupa min. 5 osób - cena ok. 125 USD/os 45 minutowy przelot, grupa min. 5 osób - cena ok. 110 USD/os
Sesriem Canyon - Dune 45 - Deadvlei - Sossusvlei - Elim Dune
, lot ok. 40 min., cena ok. 195 USD/os przy 2 osobach chętnych
Sossusvlei - Forbidden Coast "Lange Wand" - Sesriem Canyon
, lot ok 1h, cena ok. 295 USD/os przy 2 osobach chetnych
Conception Bay - Seal Colony - Eduard Bohlen shipwreck - Conception Bay - Old Diamond Miners Camp - Sossusvlei - Sesriem Canyon
, lot ok. 1,5 h, cena ok. 400 USD/os przy 2 osobach chętnych Całodniowa wycieczka:
Pustynia Namib - Luderitz - lot wzdłuż wybrzeża z wrakami statków - Oyster Cliffs - Lange Wand - Sossusvlei - Sesriem Canyon
, cena ok. 515 USD/os przy 2 osobach chętnych, cena obejmuje jedynie przelot Całodniowa wycieczka:
Pustynia Namib - Fish River Canyon - lot ponad pustynią Namib oraz kanionem - Sossusvlei
, cena ok. 750 USD/os przy 2 osobach chętnych, cena objemuje jedynie przelot (ok. 3 h).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym z przesiadką, przelot na trasie Victoria Water Falls - Johannesburg (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie wg programu w pokojach 2-osobowych, 20 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., transfery lotnisko-hotel-lotnisko, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach mini busem, obsługę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa S.A. (NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
wizy do Zimbabwe (ok. 45 USD, płatne na granicy), wizy do Namibii (ok. 70 USD), obowiązkowego podatku turystycznegodo Botswany (ok. 30 USD, płatne na granicy),biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków własnych oraz wycieczek lokalnych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu i napiwki) ok. 700 USD/ os., płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet.
Uwaga!
Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 20.09.2016 r. i mogą ulec zmianie.

Wizy

Wiza Przy wjeździe do Zimbabwe wymagana jest wiza turystyczna wyrabiana na granicy, ok. 45 USD. Do przekroczenia granicy z Zambią niezbędne jest wykupienie wizy do Zambii (jednokrotna ok. 50 USD, dwukrotna i wielokrotna ok. 80 USD), a także posiadanie dwukrotnej wizy do Zimbabwe. Przy wjeździe do Namibii konieczne jest posiadanie wizy. Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Przy wjeździe należy okazać bilet wyjazdowy. Wiza wyrabiana będzie w czasie 3-dniowego pobytu w Kapsztadzie, cena ok. 70 USD. Zgodnie ze zmianami w prawie imigracyjnym Republiki Południowej Afryki paszporty, którymi Klienci będą się legitymować muszą być wydane po 24 listopada 2005 r. na okres minimum 10 lat (dzieci - min. 5 lat) oraz muszą posiadać co najmniej 2 wolne strony. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Podróże nieletnich!
Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów: - w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski. - w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępniamy w komunikatach na Travelli. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). - w przypadku podróży małoletniego dziecka z opiekunami (np. dziadkami), konieczne będzie okazanie pisemnej zgody obojga rodziców (podobnie jak opisane powyżej) oraz kserokopii dokumentu tożsamości obojga rodziców. Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji.
Szczepienia:
RPA - brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/rpa-namibia-botswana-zimbabwe-tour-de-africa/zakwaterowanie-rpn

Wycieczki lokalne

Przelot nad Wodospadami Wiktorii:
ok. 12-13 min., cena ok. 180 USD/os ok. 25 min., cena ok. 320 USD/os
Przelot nad deltą Okavango:
Godzinny przelot, grupa min. 5 osób - cena ok. 125 USD/os 45 minutowy przelot, grupa min. 5 osób - cena ok. 110 USD/os
Sesriem Canyon - Dune 45 - Deadvlei - Sossusvlei - Elim Dune
, lot ok. 40 min., cena ok. 195 USD/os przy 2 osobach chętnych
Sossusvlei - Forbidden Coast "Lange Wand" - Sesriem Canyon
, lot ok 1h, cena ok. 295 USD/os przy 2 osobach chetnych
Conception Bay - Seal Colony - Eduard Bohlen shipwreck - Conception Bay - Old Diamond Miners Camp - Sossusvlei - Sesriem Canyon
, lot ok. 1,5 h, cena ok. 400 USD/os przy 2 osobach chętnych Całodniowa wycieczka:
Pustynia Namib - Luderitz - lot wzdłuż wybrzeża z wrakami statków - Oyster Cliffs - Lange Wand - Sossusvlei - Sesriem Canyon
, cena ok. 515 USD/os przy 2 osobach chętnych, cena obejmuje jedynie przelot Całodniowa wycieczka:
Pustynia Namib - Fish River Canyon - lot ponad pustynią Namib oraz kanionem - Sossusvlei
, cena ok. 750 USD/os przy 2 osobach chętnych, cena objemuje jedynie przelot (ok. 3 h).


Opis hotelu RPA, Namibia, Botswana, Zimbabwe - Tour de Africa według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele i lodge - w części objazdowej (19 rozpoczętych dób hotelowych zakwaterowanie w hotelach ***. Pokoje: - w hotelach - wyposażone są w łazienkę, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. - w lodgach - skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji), TV i telefonu. Do dyspozycji gości: Restauracja, bar, w niektórych hotelach także basen. Pokoje: W hotelach - wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV. W lodgach - skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji, TV i telefonu). Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje typu bufet Kategoria lokalna: ***

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu.Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl. Przelot do Kapsztadu liniami rejsowymi z przesiadką. Dzień 2 Przylot do Kapsztadu, formalności wizowo-paszportowe. Przejazd przez historyczną część miasta: Zamek Dobrej Nadziei, Ratusz Miejski, Plac Grande Parade, spacer w Ogrodach Kampanii Indyjskiej oraz dzielnicy malajskiej Bo-Kaap. Następnie (w zależności od pogody oraz czasowych napraw) wjazd na Górę Stołową lub Signal Hill skąd rozciągają się wspaniałe widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki. Obiadokolacja i nocleg w Kapsztadzie. (Trasa ok. 100 km). Dzień 3 Po śniadaniu wycieczka wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay do Hout Bay skąd popłyniemy statkiem na wyspę fok - Duiker Island. Przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych - Chapman's Peak (10-kilometrowy odcinek trasy wykuty w stromych zboczach góry). Przyjazd do Rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei gdzie zobaczymy specyficzną nadmorską florę (fynbos). Przylądek jest jednym z ciekawszych odcinków wybrzeża, gdzie spotykają się dwa prądy morskie: ciepły Mozambicki i zimny prąd Benguelski, co sprawia, że przy pełnym słońcu można zauważyć różne odcienie wód każdego z oceanów. W drodze powrotnej odwiedzamy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 250 km). Dzień 4 Śniadanie. Dzień wolny na odkrywanie uroków Kapsztadu, możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych, np.: nurkowanie z rekinami (płatne dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Dzień 5 Śniadanie, odbiór wiz z ambasady Namibii. Przejazd na północ w stronę Namibii. Po drodze miniemy tereny winnic i wzgórza z uprawami znanej herbaty Rooibos. Plantacje zlokalizowane są na zboczach Gór Cederberg, ciągnących się na dł. ok. 1000 km. Tworzą je pasma z piaskowca zabarwionego tlenkami żelaza, które uformowały się w fantazyjne kształty. Obiadokolacja i nocleg w ok. Springbok. (Trasa ok. 400 km). Dzień 6 Śniadanie, dalsza trasa do Namibii wiedzie przez Wyżynę Nama i miedzionośne tereny północno-zachodniego RPA. Po przekroczeniu Orange River wjeżdżamy do Namibii. Orange River wypływa z diamentonośnych okolic miasta Kimberley w środkowym RPA wymywając i przenosząc fragmenty drogocennego pyłu. Przejazd do Kanionu Fish River, który jest jednym z najgłębszych kanionów na świecie, w ok. Hobas. o dł. ok. 160 km, szer. ok. 27 km i gł. ok. 550 m. Podziwiać będziemy ten majestatyczny twór natury z punktu widokowego w ok. Hobas. Kontynuujemy podróż na obiadokolację i nocleg do Aus. (Trasa ok. 550 km). Dzień 7 Śniadanie i przejazd w stronę wydm Sossusvlei. Droga wiedzie pomiędzy wydmami Koichab w kolorze orchy i górami Tiras z drugiej strony. Być może uda nam się wypatrzyć zwierzęta zamieszkujące te rejony: antylopy springbok, oryksy czy strusie. Obiadokolacja i nocleg w ok. Sesriem. (Trasa ok. 350 km). Dzień 8 Śniadanie i przejazd do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei. Wydmy namibijskie zaliczane są do największych na świecie, mimo, że nie najwyższe (wys. do 400 m, w zależności od pory roku i kierunku wiatru), osiągają długość do 50 km. Będzie okazja do wejścia na jedną z nich i zbiegnięcia po jej rdzawo-czerwonych piaskach. Opcjonalnie, za dodatkową opłatą możliwość odbycia lotu balonem nad wydmami, czy jazdy quadami. Powrót na obiadokolację i nocleg do lodgy. (Trasa ok. 400 km). Dzień 9 Śniadanie i przejazd do nadmorskiego kurortu Swakopmund. Po drodze odwiedzimy jeden z największych obszarów chronionych na świecie - Park Narodowy Naukluft, który powstał w wyniku połączenia 2 parków: P. N. Pustyni Namib i P. N. Zebry Górskiej Naukluft. Obecnie zajmuje powierzchnię ponad 50 tys. km2 i ochrania nadmorską część pustyni Namib, kanion Sesriem, a także największe wydmy piaskowe na świecie. Szacuje się, że pustynia Namib przetrwała w niezmienionej formie ok. 55 mln lat, co czyni ją drugą po chilijskiej Atacamie najstarszą pustynią świata i pozwala na obserwację wielu endemicznie występujących gatunków roślin i zwierząt, m.in: gekony, kameleony, węże czy skorpiony. Przejazd przez Kanion Kuiseb w kierunku wybrzeża. Trasa wiedzie przez niesamowite krajobrazy, określane jako księżycowe. Po drodze możliwość obserwacjifauny pustynnej, m.in.: wielwiczja przedziwna o wieku szacowanym na ponad 1000 lat czy aloesy, które czerpią wodę z mgieł przybrzeżnych. Być może uda się wypatrzeć niektóre ze zwierząt zamieszkujących te nieprzyjazne tereny: zebry górskie, żyrafy pustynne czy antylopy. Obiadokolacja i nocleg w Walvis Bay. (Trasa ok. 400 km). Dzień 10 Śniadanie, następnie rejs po Zatoce Wielorybiej, który będzie okazją do obserwacji zwierząt żyjących w zimnych wodach prądu Benguelskiego, m.in.: delfinów, fok czy toninów (endemiczny gatunek delfina), a może uda się wypatrzeć wieloryby, kaszaloty czy orki. Przybrzeżne tereny zatoki zamieszkuje także wiele gatunków ptaków, np.: pelikany, flamingi i egzotyczne szablodzioby. Po południu czas wolny, który proponujemy poświęcić na spacery po mieście będącym przykładem niemieckiej architektury kolonialnej. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu. (Trasa ok. 70 km). Dzień 11 Po wczesnym śniadaniu przejazd do Przylądka Krzyża - wielotysięcznej koloni fok, jednej z największych na świecie. Zobaczymy tam również kamienny pardao - słup z krzyżem i herbem Portugalii, który został tutaj wzniesiony przez Portugalczyków w XV w. w czasie poszukiwań drogi morskiej do Indii. Obiadokolacja i nocleg w ok. Twyfelfontein. (Trasa ok. 380 km). Dzień 12 Po śniadaniu wizyta w skamieniałym lesie. Znajdują się tam ogromne, sięgające 30 m leżące drzewa, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Skamieniałe zachowały swój kształt i detale do dzisiaj. Następnie zobaczymy jedno z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich, wpisanych na listę UNESCO. Kolejno odwiedzimy farmę gepardów (w zależności od dat otwarcia). Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Kamanjab. (Trasa ok. 220 km). Dzień 13 Śniadanie i przejazd do największego rezerwatu Namibii - Etosha. Po drodze odwiedzamy ukrytą w buszu wioskę plemienia Himba. Ten pasterski lud charakteryzuje się unikalnymi fryzurami, a także skórą pokrytą czerwonym pyłem. Przy bramie Parku Ethosa przesiądziemy się do samochodów terenowych 4x4 na safari w drodze na obiadokolację i nocleg do lodgy w Parku Etosha. (Trasa ok. 270 km). Dzień 14 Śniadanie i całodzienne safari busem w rezerwacie (safari w samochodach terenowych 4x4 płatne dodatkowo), gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) będzie można zobaczyć niezliczone stada zebr, springpoków, żyraf, antylop gnu i słoni. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Rezerwat o pow. 22 tys. km2 zamieszkuje ok. 144 gatunków ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i ok. 110 gatunków gadów. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Parku Etosha / Tsumeb. (Trasa ok. 200 km). Dzień 15 Po wczesnym śniadaniu wyruszamy na wschód po drodze mijając centrum kopalnictwa miedzi, miasteczko Tsumeb, żeby później przez płaskie, buszowe tereny dotrzeć do pasa rzek i rozlewisk Caprivi Strip. Wieczorem dotrzemy do rzeki Okavango - jedynej rzeki nie wpadającej do morza, a ginącej w piaskach pustyni Kalahari. Okavango to 15 tys. km2 krystalicznie czystych kanałów wodnych, spokojnych lagun i niezliczonych wysp, uważanych za jeden z cudów natury. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Caprivi/Shakawe. (Trasa ok. 650 km). Dzień 16 Po śniadaniu przejazd przez granicę z Botswaną i dalej wzdłuż rzeki, a potem rozlewisk Okavango dotrzemy po południu do rezerwatu Moremi. Rezerwat ten jest klinem stałego lądu wchodzącym w rozlewiska delty. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w stacjonarnych namiotach w ok. Moremi. (Trasa ok. 400 km). Dzień 17 Po śniadaniu dwa safari samochodami terenowych 4x4 w rezerwacie Moremi. Przed nami wyjątkowo trudny teren, jednak pojazdy terenowe pozwolą na zbliżenie się nawet do ukrytych w buszu zwierząt. Przejazd na obiadokolację i nocleg do stolicy regionu Maun. (Trasa ok. 250 km). Dzień 18 Po śniadaniu udamy się na pasjonujące safari w łodzi motorowej wśród wysp delty rzeki Okavango. Żyją tutaj niezliczone ilości ptactwa, a także inne zwierzęta, korzystające z obfitych zasobów wody i bujnej roślinności. Występuje tutaj ok. 30 tys. słoni, bawołów, hipopotamów, żyraf, lwów, gepardów i rzadkich lampartów oraz dziesiątki tysięcy antylop, z których kilka gatunków jest endemicznychnp. lechwe. Po sezonie deszczowym w Angoli i Zambii, w okresie pomiędzy czerwcem a wrześniem, wody Okavango podnoszą się ściągając w okolice delty stada zwierząt z całej pustyni Kalahari. Powrót na obiadokolację i nocleg do lodgy. (Trasa ok. 170 km). Dzień 19 Po śniadaniu wyjazd w całodzienną trasę, którą podzielimy na dwa etapy. Pierwszy przez suche dna jezior Nxai i Magkadikadi do miejscowości Nata gdzie po lunchu możemy odbyć 2 godz. wycieczkę do rezerwatu ptaków nad jeziorem Sowa (płatna dodatkowo). Drugi etap to przejazd wzdłuż granicy z Zimbabwe na obiadokolację i nocleg do miejscowości Kasane położonej nad rzeką Chobe. (Trasa ok. 600 km). Dzień 20 Po śniadaniu, poranne safari łodzią po rzece Chobe należącej do najciekawszych na świecie miejsc do podglądania zwierząt. Po południu safari w samochodach 4x4 w rezerwacie Chobe. Następnie przejazd w kierunku Zimbabwe do Wodospadów Wiktorii. Obiadokolacja i nocleg w Wodospadach Wiktorii. (Trasa ok. 80 km). Dzień 21 Dzień wolny, możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych (płatne dodatkowo): spływ pontonem po rzece Zambezi, safari na słoniach, spacer z lwami, przelot helikopterem nad wodospadami, jazda konna, kąpiel w skalnym basenie tuż przy krawędzi wodospadu lub bungi jumping. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu. Dzień 22 Rano wizyta w centrum miasta na lokalnym rynku ze sztuką ludową, następnie transfer na lotnisko i przelot do Johannesburga. Wylot do Polski z przesiadką. Dzień 23 Przylot do Warszawy. Uwagi do programu Uwagi do programu Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 20.09.2016 r. i mogą ulec zmianie. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Uwaga! Podróże nieletnich Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów: - w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski. - w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępniamy w komunikatach na Travelli. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji. Szczepienia Na północy Namibiiwystępuje zagrożenie malarią. Ponadto zaleca się szczepienia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, błonicy, tężcowi, polio i przeciwko durowi brzusznemu. Zarówno terytorium RPA, Zimbabwe i Zambii szczepienia nie są obowiązkowe. Wiza Przy wjeździe do Zimbabwe wymagana jest wiza turystyczna wyrabiana na granicy, ok. 45 USD. Do przekroczenia granicy z Zambią niezbędne jest wykupienie wizy do Zambii (jednokrotna ok. 50 USD, dwukrotna i wielokrotna ok. 80 USD), a także posiadanie dwukrotnej wizy do Zimbabwe. Przy wjeździe do Namibii konieczne jest posiadanie wizy. Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Przy wjeździe należy okazać bilet wyjazdowy. Wiza wyrabiana będzie w czasie 2-dniowego pobytu w Kapsztadzie, cena ok. 70 USD. Wizy Wiza Przy wjeździe do Zimbabwe wymagana jest wiza turystyczna wyrabiana na granicy, ok. 45 USD. Do przekroczenia granicy z Zambią niezbędne jest wykupienie wizy do Zambii (jednokrotna ok. 50 USD, dwukrotna i wielokrotna ok. 80 USD), a także posiadanie dwukrotnej wizy do Zimbabwe. Przy wjeździe do Namibii konieczne jest posiadanie wizy. Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Przy wjeździe należy okazać bilet wyjazdowy. Wiza wyrabiana będzie w czasie 3-dniowego pobytu w Kapsztadzie, cena ok. 70 USD. Zgodnie ze zmianami w prawie imigracyjnym Republiki Południowej Afryki paszporty, którymi Klienci będą się legitymować muszą być wydane po 24 listopada 2005 r. na okres minimum 10 lat (dzieci - min. 5 lat) oraz muszą posiadać co najmniej 2 wolne strony. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Podróże nieletnich! Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów: - w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski. - w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępniamy w komunikatach na Travelli. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). - w przypadku podróży małoletniego dziecka z opiekunami (np. dziadkami), konieczne będzie okazanie pisemnej zgody obojga rodziców (podobnie jak opisane powyżej) oraz kserokopii dokumentu tożsamości obojga rodziców. Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji. Szczepienia: RPA - brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką, przelot na trasie Victoria Water Falls - Johannesburg (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie wg programu w pokojach 2-osobowych, 20 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., transfery lotnisko-hotel-lotnisko, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach mini busem, obsługę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa S.A. (NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wizy do Zimbabwe (ok. 45 USD, płatne na granicy), wizy do Namibii (ok. 70 USD), obowiązkowego podatku turystycznegodo Botswany (ok. 30 USD, płatne na granicy),biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków własnych oraz wycieczek lokalnych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu i napiwki) ok. 700 USD/ os., płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 20.09.2016 r. i mogą ulec zmianie. Wycieczki lokalne Przelot nad Wodospadami Wiktorii: ok. 12-13 min., cena ok. 180 USD/os ok. 25 min., cena ok. 320 USD/os Przelot nad deltą Okavango: Godzinny przelot, grupa min. 5 osób - cena ok. 125 USD/os 45 minutowy przelot, grupa min. 5 osób - cena ok. 110 USD/os Sesriem Canyon - Dune 45 - Deadvlei - Sossusvlei - Elim Dune, lot ok. 40 min., cena ok. 195 USD/os przy 2 osobach chętnych Sossusvlei - Forbidden Coast "Lange Wand" - Sesriem Canyon, lot ok 1h, cena ok. 295 USD/os przy 2 osobach chetnych Conception Bay - Seal Colony - Eduard Bohlen shipwreck - Conception Bay - Old Diamond Miners Camp - Sossusvlei - Sesriem Canyon, lot ok. 1,5 h, cena ok. 400 USD/os przy 2 osobach chętnych Całodniowa wycieczka: Pustynia Namib - Luderitz - lot wzdłuż wybrzeża z wrakami statków - Oyster Cliffs - Lange Wand - Sossusvlei - Sesriem Canyon, cena ok. 515 USD/os przy 2 osobach chętnych, cena obejmuje jedynie przelot Całodniowa wycieczka: Pustynia Namib - Fish River Canyon - lot ponad pustynią Namib oraz kanionem - Sossusvlei, cena ok. 750 USD/os przy 2 osobach chętnych, cena objemuje jedynie przelot (ok. 3 h).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką, przelot na trasie Victoria Water Falls - Johannesburg (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie wg programu w pokojach 2-osobowych, 20 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., transfery lotnisko-hotel-lotnisko, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach mini busem, obsługę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa S.A. (NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wizy do Zimbabwe (ok. 45 USD, płatne na granicy), wizy do Namibii (ok. 70 USD), obowiązkowego podatku turystycznegodo Botswany (ok. 30 USD, płatne na granicy),biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków własnych oraz wycieczek lokalnych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu i napiwki) ok. 700 USD/ os., płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 20.09.2016 r. i mogą ulec zmianie.

Wizy

Wiza Przy wjeździe do Zimbabwe wymagana jest wiza turystyczna wyrabiana na granicy, ok. 45 USD. Do przekroczenia granicy z Zambią niezbędne jest wykupienie wizy do Zambii (jednokrotna ok. 50 USD, dwukrotna i wielokrotna ok. 80 USD), a także posiadanie dwukrotnej wizy do Zimbabwe. Przy wjeździe do Namibii konieczne jest posiadanie wizy. Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Przy wjeździe należy okazać bilet wyjazdowy. Wiza wyrabiana będzie w czasie 3-dniowego pobytu w Kapsztadzie, cena ok. 70 USD. Zgodnie ze zmianami w prawie imigracyjnym Republiki Południowej Afryki paszporty, którymi Klienci będą się legitymować muszą być wydane po 24 listopada 2005 r. na okres minimum 10 lat (dzieci - min. 5 lat) oraz muszą posiadać co najmniej 2 wolne strony. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Podróże nieletnich! Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów: - w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski. - w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępniamy w komunikatach na Travelli. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). - w przypadku podróży małoletniego dziecka z opiekunami (np. dziadkami), konieczne będzie okazanie pisemnej zgody obojga rodziców (podobnie jak opisane powyżej) oraz kserokopii dokumentu tożsamości obojga rodziców. Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji. Szczepienia: RPA - brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/rpa-namibia-botswana-zimbabwe-tour-de-africa/zakwaterowanie-rpn

Wycieczki lokalne

Przelot nad Wodospadami Wiktorii: ok. 12-13 min., cena ok. 180 USD/os ok. 25 min., cena ok. 320 USD/os Przelot nad deltą Okavango: Godzinny przelot, grupa min. 5 osób - cena ok. 125 USD/os 45 minutowy przelot, grupa min. 5 osób - cena ok. 110 USD/os Sesriem Canyon - Dune 45 - Deadvlei - Sossusvlei - Elim Dune, lot ok. 40 min., cena ok. 195 USD/os przy 2 osobach chętnych Sossusvlei - Forbidden Coast "Lange Wand" - Sesriem Canyon, lot ok 1h, cena ok. 295 USD/os przy 2 osobach chetnych Conception Bay - Seal Colony - Eduard Bohlen shipwreck - Conception Bay - Old Diamond Miners Camp - Sossusvlei - Sesriem Canyon, lot ok. 1,5 h, cena ok. 400 USD/os przy 2 osobach chętnych Całodniowa wycieczka: Pustynia Namib - Luderitz - lot wzdłuż wybrzeża z wrakami statków - Oyster Cliffs - Lange Wand - Sossusvlei - Sesriem Canyon, cena ok. 515 USD/os przy 2 osobach chętnych, cena obejmuje jedynie przelot Całodniowa wycieczka: Pustynia Namib - Fish River Canyon - lot ponad pustynią Namib oraz kanionem - Sossusvlei, cena ok. 750 USD/os przy 2 osobach chętnych, cena objemuje jedynie przelot (ok. 3 h).Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.