cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Wyprawa do Wodospadów Wiktorii - RPA, Bots., Zimb., RPA
 • Wycieczka objazdowa Wyprawa do Wodospadów Wiktorii - RPA, Bots., Zimb., RPA
 • Wycieczka objazdowa Wyprawa do Wodospadów Wiktorii - RPA, Bots., Zimb., RPA
 • Wycieczka objazdowa Wyprawa do Wodospadów Wiktorii - RPA, Bots., Zimb., RPA
 • Wycieczka objazdowa Wyprawa do Wodospadów Wiktorii - RPA, Bots., Zimb., RPA
 • Wycieczka objazdowa Wyprawa do Wodospadów Wiktorii - RPA, Bots., Zimb., RPA
 • Wycieczka objazdowa Wyprawa do Wodospadów Wiktorii - RPA, Bots., Zimb., RPA
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
23.02 - 07.03
już od 9662 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
23.02 - 07.03
już od 9662 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Wyprawa do Wodospadów Wiktorii - RPA, Bots., Zimb.
star 3

RPA
Ocena wycieczki objazdowej Wyprawa do Wodospadów Wiktorii - RPA, Bots., Zimb.:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 23 lutego 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 23 lutego 2019

Wycieczka objazdowa Wyprawa do Wodospadów Wiktorii - RPA, Bots., Zimb. w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji w kraju RPA?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Położenie:

Hotele i lodge *** (10 rozpoczętych dób hotelowych: Johannesburg - 1, Beitbridge - 1, Great Zimbabwe - 1, Bulawayo - 1, lodge w ok. Parku Hwange - 1, Wodospady Wiktorii - 2, lodge w Parku Chobe - 1, lodge w ok. Francistown - 1, lodge w ok. Pretorii - 1).
Do dyspozycji gości:

Restauracja, bar, w niektórych hotelach i lodgach także basen.
Pokoje:

W hotelach - wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV.
W lodgach - skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji, TV i telefonu).
Wyżywienie:

Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.
Kategoria lokalna:

***
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 3 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na . Przelot do Johannesburga liniami rejsowymi z przesiadką.
Dzień 2
Przylot do Johannesburga. Przejazd przez Johannesburg, gdzie zobaczymy historyczne centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 129 lat: Rada Miejska, budynek Giełdy, Gandhi Square, najwyższy budynek całego kontynentu: Carlton Centre Office Tower. Z centrum miasta kontynuujemy trasę na południe do Soweto. Odwiedzimy Vilakazi - unikalną ulicę w dzielnicy Orlando, gdzie obok siebie znajdują się domy 2 laureatów nagrody Nobla - Nelsona Mandeli oraz biskupa Desmonda Tutu. Z Soweto przejedziemy do Lion Parku - małego prywatnego rezerwatu lwów. Z pojazdów 4x4 zobaczymy z niewielkiego dystansu lwy z Kalahari i białe lwy z Timbavati, likaony - najbardziej zagrożone drapieżniki Afryki i gepardy. Dodatkową atrakcją jest karmienie żyrafy (jedzenie można kupić na miejscu). Lunch w parku (płatny dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Johannesburga. (Trasa ok. 140 km).
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd w kierunku Zimbabwe. Trasa historycznie nazywana jest wielką północną drogą" ponieważ od początku europejskiego osadnictwa w tym rejonie łączyła wszystkie kraje kontrolowane przez imperium brytyjskie. Rozpoczyna się w Durbanie, dalej przebiegając przez Johannesburg, Pretorię, Harare, Lusakę aż do Dar es Salaam. Po drodze mijać będziemy miasto Polokwane - stolicę prowincji Limpopo, powstałe przy kopalniach metali kolorowych, węgla i kamieniołomach. Kilkadziesiąt kilometrów za nim zatrzymamy się przy pomniku równoleżnika Koziorożca. Mijając malownicze wzgórza plemion Vendy dotrzemy do granicy z Zimbabwe na rzece Limpopo. Przesmykiem i tunelami Wyllie's Poort przekroczymy góry Soutpansberg, aby znaleźć się w krainie baobabów. Zatrzymamy się na sesję zdjęciową przy jednym z nich. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Musiny. (Trasa ok. 550 km).
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Masvingo, jednego z pierwszych europejskich miast na terenie obecnego Zimbabwe. Oglądać będziemy tutaj ruiny Wielkiego Zimbabwe, które dały nazwę niepodległemu krajowi w 1980 r. Jest to najstarsza zachowana budowla na terenach obecnego państwa świadcząca o bardzo silnie rozwiniętej strukturze państwowej, jak również o zaawansowanej technologii budowlanej, której dowody będziemy oglądać na słynnym wzgórzu. Kompleks składa się z dwóch części, które zobaczymy: tzw. Akropol (Hill Complex) i Great Enclosure (Imba Huru). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Great Zimbabwe. (Trasa ok. 320 km).
Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd przez pokryte buszem wzgórza środkowego Zimbabwe do dawnej stolicy plemienia Matabele - Bulawayo. W jednym z ciekawszych muzeów kolei na świecie zobaczymy wspaniałą kolekcję lokomotyw parowych oraz prywatną salonkę założyciela miasta, Cecila Rhodesa - polityka i kolonizatora brytyjskich posiadłości w Afryce Południowej. To od jego nazwiska nazwano 2 kolonie - Rodezję Północną i Południową - dzisiejsza Zambia i Zimbabwe. Po południu przejazd do rezerwatu Matobo, w którym główną atrakcję stanowią wzgórza będące zupełnie gołymi skałami w kształcie łysych głów. Ten rejon słynie głównie z białych nosorożców, zachwycają również antylopy szablorogie i impale. To również miejsce z największej na świecie koncentracją lampartów, jeśli dopisze szczęście, zobaczymy i tego drapieżnika. Najwyższe ze wzgórz, upodobał sobie Cecil John Rhodes, gdzie często samotnie spędzał czas zachwycając się niepowtarzalnymi widokami. Przemianował je z zuluskiego "wzgórza duchów" na "widok na świat" i właśnie na szczycie tej góry kazał się pochować. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Bulawayo. (Trasa ok. 350 km).
Dzień 6
Śniadanie, przejazd na północ przez Matabeleland w kierunku największego rezerwatu Zimbabwe - Hwange. Lunch, krótki odpoczynek. Po południu safari w samochodach terenowych w rezerwacie Hwange, który słynieze szczególnie dużej populacji zebr i żyraf. Rzadko odwiedzany, może pochwalićsię też jednymi z największych stad słoni w tym regionie. Obejrzymy przepiękny zachód słońca na terenie parku, po czym skierujemy się do lodgy na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 340 km).
Dzień 7
Po śniadaniu opuszczamy rezerwat przecinając słynną linię kolejową Cecila Rhodesa z Cape Town do Kairu (wybudowaną tylko do Pasa Miedziowego w Zambii). Będzie nam ona towarzyszyć podczas pozostałej trasy do Wodospadów Wiktorii. Po drodze miniemy miasteczko Hwangew okolicykopalni węgla i elektrowni, od którego wziął nazwę rezerwat. Przyjazd do Wodospadów Wiktorii, zakwaterowanie w hotelu. Wczesnym popołudniem oglądać będziemy legendarne Wodospady - wizyta w rezerwacie, spacer do słynnego mostu kolejowego łączącego Zimbabwe z Zambią. Wieczorem tradycyjna afrykańska kolacja w restauracji z pokazami tańców oraz kurs gry na afrykańskich bębnach. Nocleg w hotelu w ok. Wodospadów Wiktorii. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 8
Dzień wolny, możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych (płatne dodatkowo): spływ pontonem po rzece Zambezi, safari na słoniach, spacer z lwami, przelot helikopterem nad wodospadami lub kąpiel w Devil's Falls. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 9
Po śniadaniu przekroczymy granicę i wjedziemy na teren, gdzie na niewielkim obszarze sąsiadują ze sobą 4 kraje : Zimbabwe, Botswana, Zambia i Namibia. Przyjazd do lodgy, następnie safari w samochodach terenowych w słynnym rezerwacie Chobe. Czas na odpoczynek, następnie popołudniowe safari łodzią, w czasie którego z poziomu rzeki Chobe będzie szansa zobaczenia stada słoni, antylop, żyraf, zebr, czy guźców wychodzących z buszu do wodopoju. Ponadto szansa na spotkanie hipopotamów i krokodyli wylegujących się na brzegu rzeki. Wspaniała okazja na zrobienie unikalnych zdjęć z niepowtarzalnym zachodem słońca w tle. Obiadokolacja i nocleg w lodgy. (Trasa ok. 80 km).
Dzień 10
Po śniadaniu przejazd przez północno-wschodnią część kotliny Kalahari, przez rezerwaty Kasana, Kazuma, Sibuyu - dawne miejsce zamieszkania myśliwych i sadowników, do miejscowości Nata położonej na skraju wyschniętego, słonego jeziora Sowa (przerwa na lunch - dodatkowo płatny). Pozostałościami wielkiego jeziora, które niegdyś istniało na obszarze pustyni Kalahari w Botswanie jest Solnisko Makgadikgadi. Należy ono do największych na świecie i stanowi niesamowite zjawisko przyrodnicze. Jak dotychczas jedynymi ludźmi, którym udało się przejechać solnisko Makgadikgadi była ekipa Top Gear w roku 2007. Przejedziemy fragmentem solniska, by móc podziwiać jego niesamowitą formę. Następnie kontynuujemy jazdę do Francistown. Obiadokolacja i nocleg w lodgy. (Trasa ok. 550 km).
Dzień 11
Po śniadaniu przejazd w kierunku granicy z RPA. Przekroczenie granicy na rzece Limpopo, lunch w miasteczku Lephalale (płatny dodatkowo). Po południu przemierzymy tereny prowincji Limpopo w północnej części RPA, pokrytej niekończącym się buszem gdzie wypasane jest bydło i hodowlane dzikie zwierzęta do prywatnych rezerwatów i na farmy myśliwskie. Po południu safari w Rezerwacie Pilanesberg. Tereny parku okalają wulkaniczne wzgórza, a spotkać tutaj można m.in. nosorożce białe i czarne, lwy, lamparty, słonie, bawoły, antylopy gnu, hipopotamy, a także inne ssaki: żyrafy, zebry, hieny, gepardy, krokodyle, antylopy oraz typowe dla tego obszaru sępy. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Pretorii. (Trasa ok. 640 km).
Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie Pretorii. Przejazd przez historyczne centrum miasta: Dom Krugera, budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz, Melrose House oraz Budynki Unii położone na wzgórzu i otoczone przepięknymi ogrodami. Transfer na lotnisko w Johannesburgu. (Trasa ok. 200 km). Wylot do Polski z przesiadką.
Dzień 13
Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - W RPA akceptowane są jedynie dolary amerykańskie wydane po 2001 r.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa - Johannesburg, Johannesburg - Warszawa, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, 10 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., obsługę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa S.A. (NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
wizy do Zimbabwe (ok. 45 USD/os., płatne na granicy), obowiązkowego podatku turystycznego do Botswany (ok. 30 USD/os., płatne na granicy), biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, napiwków, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków własnych oraz wycieczek lokalnych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu i napiwki) ok. 650 USD/os. (płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet).
Uwaga!
Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 20.03.2018 r. i mogą ulec zmianie.
Wycieczki lokalne

SPŁYW PONTONAMI PO ZAMBEZI

Możliwy do zrealizowania miedzy kwietniem, a styczniem. W okresie deszczowym, pomiędzy styczniem, a marcem woda w Zambezi może być zbyt wysoka i spływ staje się niebezpieczny. W pozostałych miesiącach, w zależności od poziomu wody, operatorzy oceniają jaka długość spływu jest bezpieczna i zwykle oferują półdniową i całodniową przygodę. Ochotnicy odbierani są z hoteli o godz. 7:00 rano i przewożeni do ośrodka operatora nad rzeką, gdzie wszyscy przechodzą szkolenie mające na celu poinformować uczestników o koniecznych elementach bezpieczeństwa i techniki zachowania w czasie spływu. Po 1-1,5 godz. kursie uczestnicy oddają elementy swojego wyposażenia i ubioru, które nie powinny ulec zamoczeniu (jak telefony komórkowe, okulary, zegarki itp.) opiekunowi grupy, który je zabezpiecza i oddaje właścicielom po ukończonym spływie. Uczestnicy otrzymują niezbędne wyposażenie zapewniające bezpieczeństwo, czyli kamizelki ratunkowe i kaski. Uczestnicy dzielą sie na dwie grupy: w łodziach płynących łatwiejszym i trudniejszym nurtem, bardziej emocjonującym szlakiem, gdzie istnieje zwiększone ryzyko wywrotki pontonu i kąpieli w wodzie. Operator zabezpiecza, przy każdej łodzi, przynajmniej jedną osobę poza łodzią na desce wiosłowej, która udziela pomocy w czasie wywrotek pontonów. Długość spływu, ilość katarakt zależy od stanu wody. Na koniec spływu serwowany jest lunch (wliczony w cenę), po czym cała grupa musi się wspiąć ok. 100 m z poziomu rzeki do krawędzi wąwozu, gdzie czeka transport do hotelu. Cały spływ jest filmowany i fotografowany i tego samego dnia wieczorem klienci mogą kupić CD z fotografiami za ok. 20 USD oraz DVD z filmem za ok. 35 USD.
(Cena ok. 150 USD).

LOT HELIKOPTEREM NAD WODOSPADAMI (ok. 12-13 minut)

Jedno z bardziej emocjonujących przeżyć, chociaż nie wymagające takiego wysiłku fizycznego jak spływ. Klienci odbierani są z hotelu samochodami na ok 30 min. przed umówionym terminem lotu. Po przewiezieniu koło hotelu Elephant Hills wszyscy są ważeni i podpisują niezbędne formularze. Przed odlotem muszą również uiścić opłatę 12 USD za korzystanie z przestrzeni powietrznej nad rezerwatem Victoria Falls. Zajmowanie miejsc w helikopterze odbywa sie według instrukcji osoby odpowiedzialnej za równomierne obciążenie helikoptera. Po wzniesieniu się, helikopter dokonuje dwukrotnego oblotu wodospadów, tak żeby pasażerowie z każdej strony kabiny mieli jednakową szansę na obejrzenie i fotografowanie Wodospadów. Krótki lot trwa ok. 20 min., dłuższy lot trwa ok. 40 min. Po powrocie, wszyscy uczestnicy odwożeni są mikrobusem do swoich hoteli. Za dodatkowe 30 USD można również wykupić DVD z całym nagranym lotem i osobami biorącymi udział w locie.
(Cena ok. 140 USD).

SAFARI NA SŁONIACH

Możliwe jest rezerwowanie porannej i popołudniowej przejażdżki. Na poranne safari Klienci zabierani są z hotelu o ok. 6:00 rano. Po przejechaniu na farmę w buszu poza miastem. Na miejscu odbywa sie krótki instruktarz na temat bezpieczeństwa i zachowania w bezpośrednim kontakcie ze słoniami, po czym grupa dzielona jest na pary, które wraz z przewodnikiem mają przydzielane słonie i wyruszają na 1,5 godz. safari. Na każdym słoniu jedzie przewodnik i najwyżej 2 osoby. Po zakończonym safari, słonie są ustawiane w specjalnych zagrodach, gdzie przez następną godzinę można je karmić i fotografować. Po zabawie ze słoniami serwowane jest śniadanie, a na koniec pokazywany jest film z safari z uczestnikami w rolach głównych. Można zakupić DVD z safari za ok. 35 USD. Po śniadaniu uczestnicy odwożeni są do hoteli w Wodospadach Wiktorii. Popołudniowa przejażdżka z serwowanym lunchem (wliczonym jak i śniadanie w cenę) zaczyna sie ok godz. 13:00 wyjazdem z hotelu.
(Cena ok. 150 USD).

SPACER Z LWAMI

Uczestnicy spotkania z lwami zabierani są z hotelu ok. godz. 6 rano i przewożeni na lwią farmę w buszu. Do spaceru przygotowywane są jedynie młode lwy nie starsze niż 2 lata. Po przyjeździe odbywa sie krótki instruktarz na temat bezpieczeństwa i zachowania w bezpośrednim kontakcie z lwami, po czym grupa wraz z przewodnikiem wyrusza w busz na spacer i zabawę z lwami. Wszystko odbywa sie pod nadzorem doświadczonych przewodników. Po wielu sesjach zdjęciowych i bezpośrednich kontaktach z lwami cała grupa wraca do obozu na śniadanie. Po śniadaniu można kupić CD ze zdjęciami i DVD z filmem ze spaceru z lwami. Ok. godz. 9:30 uczestnicy odwożeni są do hoteli.
(Cena ok. 150 USD).

Inne

Szczepienia

RPA, Botswana, Zimbabwe - brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie:
Wizy - informacje dla sprzedawców

Wizy

Obywatele RP nie potrzebują wizy przy wjeździe do RPA. Przy wjeździe do Zimbabwe wymagana jest wiza turystyczna, wyrabiana na granicy, ok. 45 USD/os. Do przekroczenia granicy z Zambią niezbędne jest wykupienie wizy do Zambii (jednokrotna ok. 50 USD/os., dwukrotna i wielokrotna ok. 80 USD/os.), a także posiadanie dwukrotnej wizy do Zimbabwe.
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz w celu weryfikacji.
Paszport

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu oraz musi posiadać co najmniej 2 wolne strony na każdą z wiz. Od 24 listopada 2015 r. w RPA obowiązują nowe przepisy paszportowe, zgodnie z którymi przy wjeździe do tego kraju są akceptowane wyłącznie dokumenty podróży posiadające cechy umożliwiające ich odczytanie w skanerze paszportowym (paszporty biometryczne).
Dane paszportowe
(numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.
Uwaga! Podróże nieletnich!
Uczestnicy imprezy RBZ - RPA, Botswana, Zimbabwe - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii, podróżujący z nieletnimi zobowiązani są do posiadania:
- w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski przez tłumacza przysięgłego.
- w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie wyżej wspomnianego dokumentu oraz pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA przetłumaczonej na język angielski.
- jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich nie będących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, bardzo prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji w celu uzyskania informacji, w jakie dokumenty będą wymagane.
Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępniamy w komunikatach na Travelli. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji.
Wizy

Wizy

Obywatele RP nie potrzebują wizy przy wjeździe do RPA. Przy wjeździe do Zimbabwe wymagana jest wiza turystyczna, wyrabiana na granicy, ok. 45 USD/os. Do przekroczenia granicy z Zambią niezbędne jest wykupienie wizy do Zambii (jednokrotna ok. 50 USD/os., dwukrotna i wielokrotna ok. 80 USD/os.), a także posiadanie dwukrotnej wizy do Zimbabwe.
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem wycieczki, u którego zakładana była rezerwacja.
Paszport

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu oraz musi posiadać co najmniej 2 wolne strony na każdą z wiz. Od 24 listopada 2015 r. w RPA obowiązują nowe przepisy paszportowe, zgodnie z którymi przy wjeździe do tego kraju są akceptowane wyłącznie dokumenty podróży posiadające cechy umożliwiające ich odczytanie w skanerze paszportowym (paszporty biometryczne).
Dane paszportowe
(numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.
Podróże nieletnich!
Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów:
- w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski.
- w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA.
Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępni Państwu opiekun rezerwacji. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji.
META Description

RPA, Botswana, Zimbabwe - wyprawa do Wodospadów Wiktorii - 13 dni • Johannesburg • Lion Park i karmienie żyrafy • Great Zimbabwe - Dom z kamieni • Zwrotnik Koziorożca • Bulawayo • łyse głowy Matobo • rezerwat Hwange • majestatyczne Wodospady Wiktorii • rejs po rzece Chobe • Francistown • Pretoria


Opis hotelu Wyprawa do Wodospadów Wiktorii - RPA, Bots., Zimb. według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Położenie: Hotele i lodge *** (10 rozpoczętych dób hotelowych: Johannesburg - 1, Beitbridge - 1, Great Zimbabwe - 1, Bulawayo - 1, lodge w ok. Parku Hwange - 1, Wodospady Wiktorii - 2, lodge w Parku Chobe - 1, lodge w ok. Francistown - 1, lodge w ok. Pretorii - 1). Do dyspozycji gości: Restauracja, bar, w niektórych hotelach i lodgach także basen. Pokoje: W hotelach - wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV. W lodgach - skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji, TV i telefonu). Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Kategoria lokalna: ***

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu.Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl. Przelot do Johannesburga liniami rejsowymi z przesiadką. Dzień 2 Przylot do Johannesburga. Przejazd przez Johannesburg, gdzie zobaczymy historyczne centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 129 lat: Rada Miejska, Rand Lords Club, budynki Giełdy, słynna Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby największych firm wydobywczych w RPA. Z centrum miasta kontynuujemy trasę na południe do Soweto. Odwiedzimy unikalną ulicę w dzielnicy Orlando, gdzie obok siebie znajdują się domy2 laureatów nagrody Nobla -Nelsona Mandeli oraz biskupa Desmonda Tutu. Z Soweto przejedziemy do Lion Parku - małego prywatnego rezerwatu lwów. Z pojazdów 4x4 zobaczymy z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, bardzo często z młodymi w różnym wieku. Dodatkową atrakcją jest zabawa i zdjęcia z małymi gepardami oraz karmienie żyrafy. Lunch w parku (płatny dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Johannesburga. (Trasa ok. 140 km). Dzień 3 Po śniadaniu przejazd w kierunku Zimbabwe. Trasa historycznie nazywana jest "wielką północną drogą" ponieważ od początku europejskiego osadnictwa w tym rejonie łączyła wszystkie kraje kontrolowane przez imperium brytyjskie. Rozpoczyna się w Durbanie, dalej przebiegając przez Johannesburg, Pretorię, Harare, Lusakę aż do Dar es Salaam. Po drodze mijać będziemy miasteczka powstałe przy kopalniach metali kolorowych, węgla i kamieniołomach. Kilkadziesiąt kilometrów po minięciu stolicy prowincji Limpopo - Polokwane, zatrzymamy się przy pomniku równoleżnika Koziorożca. Mijając malownicze wzgórza Vendy dotrzemy do granicy z Zimbabwe na rzece Limpopo. Po przekroczeniu gór Soutpansberg przerwa na krótką sesję zdjęciową przy słynnym leżącym baobabie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Beitbridge. (Trasa ok. 550 km). Dzień 4 Po śniadaniu przejazd do Masvingo, jednego z pierwszych europejskich miast na terenie obecnego Zimbabwe. Oglądać będziemy tutaj ruiny Wielkiego Zimbabwe, które dały nazwę niepodległemu krajowi w 1980 r. Jest to najstarsza zachowana budowla na terenach obecnego państwa świadcząca o bardzo silnie rozwiniętej strukturze państwowej już w XIII i XIV w. za czasów dynastii Mutapa, jak również o zaawansowanej technologii budowlanej, której dowody będziemy oglądać na słynnym wzgórzu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Great Zimbabwe. (Trasa ok. 320 km). Dzień 5 Po wczesnym śniadaniu przejazd przez pokryte buszem wzgórza środkowego Zimbabwe do dawnej stolicy plemienia Matabele - Bulawayo. W jednym z ciekawszych muzeów kolei na świecie zobaczymy wspaniałą kolekcję lokomotyw parowych oraz prywatną salonkę założyciela miasta, Cecila Rhodesa - polityka i kolonizatora brytyjskich posiadłości w Afryce Południowej. To od jego nazwiska nazwano 2 kolonie - Rodezję Północną i Południową - dzisiejsza Zambia i Zimbabwe. Po południu przejazd do rezerwatu Matobo, w którym główną atrakcję stanowią wzgórza będące zupełnie gołymi skałami w kształcie łysych głów. Będziemy mieli okazję spotkać występujące tu antylopy gnu, tsessebe, impale, kudu, zebry oraz żyrafy. Najwyższe ze wzgórz, upodobał sobie Cecil John Rhodes, gdzie często samotnie spędzał czas zachwycając się niepowtarzalnymi widokami. Przemianował je z zuluskiego "wzgórza duchów" na "widok na świat" i właśnie na szczycie tej góry kazał się pochować. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Bulawayo. (Trasa ok. 350 km). Dzień 6 Śniadanie, przejazd na północ przez Matabeleland w kierunku największego rezerwatu Zimbabwe - Hwange. Lunch (płatny dodatkowo), krótki odpoczynek. Po południu safari w samochodach terenowych w rezerwacie Hwange, który słynie z olbrzymich ilości zwierzyny, szczególnie dużej populacji zebr i żyraf. Rzadko odwiedzany, może pochwalić się jednymi z największych stad słoni w tym regionie. Obejrzymy przepiękny zachód słońca na terenie parku, po czym skierujemy się do lodgy na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 340 km). Dzień 7 Po śniadaniu opuszczamy rezerwat przecinając słynną linię kolejową Cecila Rhodesa z Cape Town do Kairu (wybudowaną tylko do Pasa Miedziowego w Zambii). Będzie nam ona towarzyszyć podczas pozostałej trasy do Wodospadów Wiktorii. Po drodze miniemy miasteczko Hwange przy kopalni węgla i elektrowni, od którego wziął nazwę rezerwat. Niedaleko od szosy zobaczymy ciekawe wzgórze odkrywkowej kopalni węgla. Przyjazd do Wodospadów Wiktorii, zakwaterowanie w hotelu. Wczesnym popołudniem oglądać będziemy legendarne Wodospady - wizyta w rezerwacie, spacer do słynnego mostu kolejowego łączącego Zimbabwe z Zambią. Wieczorem tradycyjna afrykańska kolacja w restauracji z pokazami tańców oraz kurs gry na afrykańskich bębnach. Nocleg w hotelu w ok. Wodospadów Wiktorii. (Trasa ok. 200 km). Dzień 8 Dzień wolny, możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych (płatne dodatkowo): spływ pontonem po rzece Zambezi, safari na słoniach, spacer z lwami, przelot helikopterem nad wodospadami lub bungi jumping. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Dzień 9 Po śniadaniu przejazd do rezerwatu Matetsi na granicy z Botswaną. Po przekroczeniu granicy miniemy miejsce gdzie schodzą się granice 4 krajów : Zimbabwe, Botswany, Zambii i Namibii. Przyjazd do lodgy, następnie safari w samochodach terenowych w słynnym rezerwacie Chobe. Czas na odpoczynek, następnie popołudniowe safari łodzią, w czasie którego z poziomu rzeki Chobe będzie szansa zobaczenia stada słoni, antylop, żyraf, zebr, czy guźców wychodzących z buszu do wodopoju. Ponadto szansa na spotkanie hipopotamów i krokodyli wylegujących się na brzegu rzeki. Wspaniała okazja na zrobienie unikalnych zdjęć z niepowtarzalnym zachodem słońca w tle. Obiadokolacja i nocleg w lodgy. (Trasa ok. 80 km). Dzień 10 Po śniadaniu przejazd przez północno-wschodnią część pustyni Kalahari, przez Sibuyu Forest Reserve - dawne miejsce zamieszkania myśliwych i sadowników, do miejscowości Nata położonej na skraju wyschniętego, słonego jeziora Sowa (przerwa na lunch). Pozostałościami wielkiego jeziora, które niegdyś istniało na obszarze pustyni Kalahari w Botswanie jest Solnisko Makgadikgadi. Należy ono do największych na świecie i stanowi niesamowite zjawisko przyrodnicze. Jak dotychczas jedynymi ludźmi, którym udało się przejechać solnisko Makgadikgadi była ekipa Top Gear w roku 2007. Przejedziemy fragmentem solniska, by móc podziwiać jego niesamowitą formę. Następnie kontynuujemy jazdę do Francistown, po drodze mijając charakterystyczne baobaby oraz dzikie zwierzęta. Obiadokolacja i nocleg w lodgy. (Trasa ok. 550km). Dzień 11 Po śniadaniu przejazd w kierunku granicy z RPA. Przekroczenie granicy na rzece Limpopo, lunch w miasteczku Lephalale (płatny dodatkowo). Po południu przemierzymy tereny prowincji Limpopo w północnej części RPA, pokrytej niekończącym się buszem gdzie wypasane jest bydło i hodowlane dzikie zwierzęta do prywatnych rezerwatów i na farmy myśliwskie. Po południu safari w Rezerwacie Pilanesberg. Tereny parku okalają wulkaniczne wzgórza, a spotkać tutaj można m.in. nosorożce białe i czarne, lwy, lamparty, słonie, bawoły, antylopy gnu, hipopotamy, a także inne ssaki: żyrafy, zebry, hieny, gepardy, krokodyle, antylopy oraz typowe dla tego obszaru sępy. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Pretorii. (Trasa ok. 640 km). Dzień 12 Po śniadaniu zwiedzanie Pretorii. Przejazd przez historyczne centrum miasta: Dom Krugera, budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz, Melrose House oraz Budynki Unii położone na wzgórzu i otoczone przepięknymi ogrodami. Transfer na lotnisko w Johannesburgu, po drodze wizyta w hurtowni afrykańskiej sztuki ludowej, gdzie będzie można zakupić rzeźby, maski, biżuterię, a nawet diamenty i skóry dzikich zwierząt (wraz z certyfikatami umożliwiającymi ich wysyłkę do Polski). (Trasa ok. 200 km). Wylot do Polski z przesiadką. Dzień 13 Przylot do Warszawy. Uwagi do programu Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Wizy Przy wjeździe do Zimbabwe wymagana jest wiza turystyczna, wyrabiana na granicy, ok. 45 USD. Do przekroczenia granicy z Zambią niezbędne jest wykupienie wizy do Zambii (jednokrotna ok. 50 USD, dwukrotna i wielokrotna ok. 80 USD), a także posiadanie dwukrotnej wizy do Zimbabwe. Uwaga! Podróże nieletnich Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów: - w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski. - w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępniamy w komunikatach na Travelli. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). - w przypadku podróży małoletniego dziecka z opiekunami (np. dziadkami), konieczne będzie okazanie pisemnej zgody obojga rodziców (podobnie jak opisane powyżej) oraz kserokopii dokumentu tożsamości obojga rodziców. Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji. Szczepienia RPA, Botswana, Zimbabwe - brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty. Wizy Wizy Przy wjeździe do Zimbabwe wymagana jest wiza turystyczna, wyrabiana na granicy, ok. 45 USD. Do przekroczenia granicy z Zambią niezbędne jest wykupienie wizy do Zambii (jednokrotna ok. 50 USD, dwukrotna i wielokrotna ok. 80 USD), a także posiadanie dwukrotnej wizy do Zimbabwe. Zgodnie ze zmianami w prawie imigracyjnym Republiki Południowej Afryki paszporty, którymi Klienci będą się legitymować muszą być wydane po 24 listopada 2005 r. na okres minimum 10 lat (dzieci - min. 5 lat) oraz muszą posiadać co najmniej 2 wolne strony. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Podróże nieletnich! Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów: - w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski. - w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępniamy w komunikatach na Travelli. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). - w przypadku podróży małoletniego dziecka z opiekunami (np. dziadkami), konieczne będzie okazanie pisemnej zgody obojga rodziców (podobnie jak opisane powyżej) oraz kserokopii dokumentu tożsamości obojga rodziców. Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji. Szczepienia: RPA - brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, 10 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., obsługę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa S.A. (NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wizy do Zimbabwe (ok. 45 USD, płatne na granicy),obowiązkowego podatku turystycznegodo Botswany (ok. 30 USD, płatne na granicy), biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, napiwków, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków własnych oraz wycieczek lokalnych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu i napiwki) ok. 550 USD/ os. (płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 20.09.2016 r. i mogą ulec zmianie. Inne Podróże nieletnich! Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów: - w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski. - w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępniamy w komunikatach na Travelli. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). - w przypadku podróży małoletniego dziecka z opiekunami (np. dziadkami), konieczne będzie okazanie pisemnej zgody obojga rodziców (podobnie jak opisane powyżej) oraz kserokopii dokumentu tożsamości obojga rodziców. Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji. Szczepienia RPA, Botswana, Zimbabwe - brak szczepień obowiązkowych. Wycieczki lokalne SPŁYW PONTONAMI PO ZAMBEZI Możliwy do zrealizowania miedzy kwietniem, a styczniem. W okresie deszczowym, pomiędzy styczniem, a marcem woda w Zambezi może być zbyt wysoka i spływ staje się niebezpieczny. W pozostałych miesiącach, w zależności od poziomu wody, operatorzy oceniają jaka długość spływu jest bezpieczna i zwykle oferują półdniową i całodniową przygodę. Ochotnicy odbierani są z hoteli o godz. 7:00 rano i przewożeni do ośrodka operatora nad rzeką, gdzie wszyscy przechodzą szkolenie mające na celu poinformować uczestników o koniecznych elementach bezpieczeństwa i techniki zachowania w czasie spływu. Po 1-1,5 godz. kursie uczestnicy oddają elementy swojego wyposażenia i ubioru, które nie powinny ulec zamoczeniu (jak telefony komórkowe, okulary, zegarki itp.) opiekunowi grupy, który je zabezpiecza i oddaje właścicielom po ukończonym spływie. Uczestnicy otrzymują niezbędne wyposażenie zapewniające bezpieczeństwo, czyli kamizelki ratunkowe i kaski. Uczestnicy dzielą sie na dwie grupy: w łodziach płynących łatwiejszym i trudniejszym nurtem, bardziej emocjonującym szlakiem, gdzie istnieje zwiększone ryzyko wywrotki pontonu i kąpieli w wodzie. Operator zabezpiecza, przy każdej łodzi, przynajmniej jedną osobę poza łodzią na desce wiosłowej, która udziela pomocy w czasie wywrotek pontonów. Długość spływu, ilość katarakt zależy od stanu wody. Na koniec spływu serwowany jest lunch (wliczony w cenę), po czym cała grupa musi się wspiąć ok. 100 m z poziomu rzeki do krawędzi wąwozu, gdzie czeka transport do hotelu. Cały spływ jest filmowany i fotografowany i tego samego dnia wieczorem klienci mogą kupić CD z fotografiami za ok. 20 USD oraz DVD z filmem za ok. 35 USD. (Cena ok. 150 USD). LOT HELIKOPTEREM NAD WODOSPADAMI (ok. 12-13 minut) Jedno z bardziej emocjonujących przeżyć, chociaż nie wymagające takiego wysiłku fizycznego jak spływ. Klienci odbierani są z hotelu samochodami na ok 30 min. przed umówionym terminem lotu. Po przewiezieniu koło hotelu Elephant Hills wszyscy są ważeni i podpisują niezbędne formularze. Przed odlotem muszą również uiścić opłatę 12 USD za korzystanie z przestrzeni powietrznej nad rezerwatem Victoria Falls. Zajmowanie miejsc w helikopterze odbywa sie według instrukcji osoby odpowiedzialnej za równomierne obciążenie helikoptera. Po wzniesieniu się, helikopter dokonuje dwukrotnego oblotu wodospadów, tak żeby pasażerowie z każdej strony kabiny mieli jednakową szansę na obejrzenie i fotografowanie Wodospadów. Krótki lot trwa ok. 20 min., dłuższy lot trwa ok. 40 min. Po powrocie, wszyscy uczestnicy odwożeni są mikrobusem do swoich hoteli. Za dodatkowe 30 USD można również wykupić DVD z całym nagranym lotem i osobami biorącymi udział w locie. (Cena ok. 140 USD). SAFARI NA SŁONIACH Możliwe jest rezerwowanie porannej i popołudniowej przejażdżki. Na poranne safari Klienci zabierani są z hotelu o ok. 6:00 rano. Po przejechaniu na farmę w buszu poza miastem. Na miejscu odbywa sie krótki instruktarz na temat bezpieczeństwa i zachowania w bezpośrednim kontakcie ze słoniami, po czym grupa dzielona jest na pary, które wraz z przewodnikiem mają przydzielane słonie i wyruszają na 1,5 godz. safari. Na każdym słoniu jedzie przewodnik i najwyżej 2 osoby. Po zakończonym safari, słonie są ustawiane w specjalnych zagrodach, gdzie przez następną godzinę można je karmić i fotografować. Po zabawie ze słoniami serwowane jest śniadanie, a na koniec pokazywany jest film z safari z uczestnikami w rolach głównych. Można zakupić DVD z safari za ok. 35 USD. Po śniadaniu uczestnicy odwożeni są do hoteli w Wodospadach Wiktorii. Popołudniowa przejażdżka z serwowanym lunchem (wliczonym jak i śniadanie w cenę) zaczyna sie ok godz. 13:00 wyjazdem z hotelu. (Cena ok. 150 USD). SPACER Z LWAMI Uczestnicy spotkania z lwami zabierani są z hotelu ok. godz. 6 rano i przewożeni na lwią farmę w buszu. Do spaceru przygotowywane są jedynie młode lwy nie starsze niż 2 lata. Po przyjeździe odbywa sie krótki instruktarz na temat bezpieczeństwa i zachowania w bezpośrednim kontakcie z lwami, po czym grupa wraz z przewodnikiem wyrusza w busz na spacer i zabawę z lwami. Wszystko odbywa sie pod nadzorem doświadczonych przewodników. Po wielu sesjach zdjęciowych i bezpośrednich kontaktach z lwami cała grupa wraca do obozu na śniadanie. Po śniadaniu można kupić CD ze zdjęciami i DVD z filmem ze spaceru z lwami. Ok. godz. 9:30 uczestnicy odwożeni są do hoteli. (Cena ok. 150 USD).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, 10 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., obsługę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa S.A. (NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wizy do Zimbabwe (ok. 45 USD, płatne na granicy),obowiązkowego podatku turystycznegodo Botswany (ok. 30 USD, płatne na granicy), biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, napiwków, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków własnych oraz wycieczek lokalnych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu i napiwki) ok. 550 USD/ os. (płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 20.09.2016 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Podróże nieletnich! Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów: - w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski. - w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępniamy w komunikatach na Travelli. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). - w przypadku podróży małoletniego dziecka z opiekunami (np. dziadkami), konieczne będzie okazanie pisemnej zgody obojga rodziców (podobnie jak opisane powyżej) oraz kserokopii dokumentu tożsamości obojga rodziców. Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji. Szczepienia RPA, Botswana, Zimbabwe - brak szczepień obowiązkowych.

Wizy

Wizy Przy wjeździe do Zimbabwe wymagana jest wiza turystyczna, wyrabiana na granicy, ok. 45 USD. Do przekroczenia granicy z Zambią niezbędne jest wykupienie wizy do Zambii (jednokrotna ok. 50 USD, dwukrotna i wielokrotna ok. 80 USD), a także posiadanie dwukrotnej wizy do Zimbabwe. Zgodnie ze zmianami w prawie imigracyjnym Republiki Południowej Afryki paszporty, którymi Klienci będą się legitymować muszą być wydane po 24 listopada 2005 r. na okres minimum 10 lat (dzieci - min. 5 lat) oraz muszą posiadać co najmniej 2 wolne strony. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Podróże nieletnich! Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów: - w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski. - w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępniamy w komunikatach na Travelli. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). - w przypadku podróży małoletniego dziecka z opiekunami (np. dziadkami), konieczne będzie okazanie pisemnej zgody obojga rodziców (podobnie jak opisane powyżej) oraz kserokopii dokumentu tożsamości obojga rodziców. Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji. Szczepienia: RPA - brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Wycieczki lokalne

SPŁYW PONTONAMI PO ZAMBEZI Możliwy do zrealizowania miedzy kwietniem, a styczniem. W okresie deszczowym, pomiędzy styczniem, a marcem woda w Zambezi może być zbyt wysoka i spływ staje się niebezpieczny. W pozostałych miesiącach, w zależności od poziomu wody, operatorzy oceniają jaka długość spływu jest bezpieczna i zwykle oferują półdniową i całodniową przygodę. Ochotnicy odbierani są z hoteli o godz. 7:00 rano i przewożeni do ośrodka operatora nad rzeką, gdzie wszyscy przechodzą szkolenie mające na celu poinformować uczestników o koniecznych elementach bezpieczeństwa i techniki zachowania w czasie spływu. Po 1-1,5 godz. kursie uczestnicy oddają elementy swojego wyposażenia i ubioru, które nie powinny ulec zamoczeniu (jak telefony komórkowe, okulary, zegarki itp.) opiekunowi grupy, który je zabezpiecza i oddaje właścicielom po ukończonym spływie. Uczestnicy otrzymują niezbędne wyposażenie zapewniające bezpieczeństwo, czyli kamizelki ratunkowe i kaski. Uczestnicy dzielą sie na dwie grupy: w łodziach płynących łatwiejszym i trudniejszym nurtem, bardziej emocjonującym szlakiem, gdzie istnieje zwiększone ryzyko wywrotki pontonu i kąpieli w wodzie. Operator zabezpiecza, przy każdej łodzi, przynajmniej jedną osobę poza łodzią na desce wiosłowej, która udziela pomocy w czasie wywrotek pontonów. Długość spływu, ilość katarakt zależy od stanu wody. Na koniec spływu serwowany jest lunch (wliczony w cenę), po czym cała grupa musi się wspiąć ok. 100 m z poziomu rzeki do krawędzi wąwozu, gdzie czeka transport do hotelu. Cały spływ jest filmowany i fotografowany i tego samego dnia wieczorem klienci mogą kupić CD z fotografiami za ok. 20 USD oraz DVD z filmem za ok. 35 USD. (Cena ok. 150 USD). LOT HELIKOPTEREM NAD WODOSPADAMI (ok. 12-13 minut) Jedno z bardziej emocjonujących przeżyć, chociaż nie wymagające takiego wysiłku fizycznego jak spływ. Klienci odbierani są z hotelu samochodami na ok 30 min. przed umówionym terminem lotu. Po przewiezieniu koło hotelu Elephant Hills wszyscy są ważeni i podpisują niezbędne formularze. Przed odlotem muszą również uiścić opłatę 12 USD za korzystanie z przestrzeni powietrznej nad rezerwatem Victoria Falls. Zajmowanie miejsc w helikopterze odbywa sie według instrukcji osoby odpowiedzialnej za równomierne obciążenie helikoptera. Po wzniesieniu się, helikopter dokonuje dwukrotnego oblotu wodospadów, tak żeby pasażerowie z każdej strony kabiny mieli jednakową szansę na obejrzenie i fotografowanie Wodospadów. Krótki lot trwa ok. 20 min., dłuższy lot trwa ok. 40 min. Po powrocie, wszyscy uczestnicy odwożeni są mikrobusem do swoich hoteli. Za dodatkowe 30 USD można również wykupić DVD z całym nagranym lotem i osobami biorącymi udział w locie. (Cena ok. 140 USD). SAFARI NA SŁONIACH Możliwe jest rezerwowanie porannej i popołudniowej przejażdżki. Na poranne safari Klienci zabierani są z hotelu o ok. 6:00 rano. Po przejechaniu na farmę w buszu poza miastem. Na miejscu odbywa sie krótki instruktarz na temat bezpieczeństwa i zachowania w bezpośrednim kontakcie ze słoniami, po czym grupa dzielona jest na pary, które wraz z przewodnikiem mają przydzielane słonie i wyruszają na 1,5 godz. safari. Na każdym słoniu jedzie przewodnik i najwyżej 2 osoby. Po zakończonym safari, słonie są ustawiane w specjalnych zagrodach, gdzie przez następną godzinę można je karmić i fotografować. Po zabawie ze słoniami serwowane jest śniadanie, a na koniec pokazywany jest film z safari z uczestnikami w rolach głównych. Można zakupić DVD z safari za ok. 35 USD. Po śniadaniu uczestnicy odwożeni są do hoteli w Wodospadach Wiktorii. Popołudniowa przejażdżka z serwowanym lunchem (wliczonym jak i śniadanie w cenę) zaczyna sie ok godz. 13:00 wyjazdem z hotelu. (Cena ok. 150 USD). SPACER Z LWAMI Uczestnicy spotkania z lwami zabierani są z hotelu ok. godz. 6 rano i przewożeni na lwią farmę w buszu. Do spaceru przygotowywane są jedynie młode lwy nie starsze niż 2 lata. Po przyjeździe odbywa sie krótki instruktarz na temat bezpieczeństwa i zachowania w bezpośrednim kontakcie z lwami, po czym grupa wraz z przewodnikiem wyrusza w busz na spacer i zabawę z lwami. Wszystko odbywa sie pod nadzorem doświadczonych przewodników. Po wielu sesjach zdjęciowych i bezpośrednich kontaktach z lwami cała grupa wraca do obozu na śniadanie. Po śniadaniu można kupić CD ze zdjęciami i DVD z filmem ze spaceru z lwami. Ok. godz. 9:30 uczestnicy odwożeni są do hoteli. (Cena ok. 150 USD).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/rpa-botswana-zimbabwe-wyprawa-do-wodospadow-wiktorii/zakwaterowanie-rbzHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Wyprawa do Wodospadów Wiktorii - RPA, Bots., Zimb.

Wyprawa do Wodospadów Wiktorii - RPA, Bots., Zimb. - możliwości zakwaterowania:

1 os. pokoj standardowy
2 os. pokoj standardowy

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Wyprawa do Wodospadów Wiktorii - RPA, Bots., Zimb.? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00