cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu, Izrael
 • Wycieczka objazdowa Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu, Izrael
 • Wycieczka objazdowa Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu, Izrael
 • Wycieczka objazdowa Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu, Izrael
 • Wycieczka objazdowa Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu, Izrael
 • Wycieczka objazdowa Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu, Izrael
 • Wycieczka objazdowa Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu, Izrael
 • Wycieczka objazdowa Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu, Izrael
 • Wycieczka objazdowa Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu, Izrael
 • Wycieczka objazdowa Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu, Izrael
 • Wycieczka objazdowa Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu, Izrael
 • Wycieczka objazdowa Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu, Izrael
 • Wycieczka objazdowa Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu, Izrael
1 / 13
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu
star 2

Izrael
Ocena wycieczki objazdowej Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Izraela?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

**

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:
Hotele o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych), 4 rozpoczęte dobry hotelowe w Betlejem i 3 rozpoczęte doby hotelowe w Ejlacie. Przykładowe hotele: Betlejem - Nativity Hotel, Ejlat - C-Hotel.
Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, restauracja i bar.
Pokoje:
wygodne 2-osobowe (możliwością pojedynczej dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie:
śniadania oraz kolacje (wg. opisu w programie)
Kategoria lokalna:
**/***

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku w Warszawie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie do Ovdy k. Ejlatu odprawa paszportowo-celna, a następnie przejazd przez pustynię Negev w kierunku Jerozolimy. Po drodze zobaczymy (o ile czas pozwoli) krater Ramon o dł. 40 km, szer. 8 km i gł. dochodzącej do 300 m. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem. (Trasa ok. 280 km).
Dzień 2
Po śniadaniu, zwiedzanie Jerozolimy, które rozpoczniemy od wizyty na górze Skopus, dominującej nad miastem. Rozpościera się stąd niesamowity widok na miasto oraz otaczającą je pustynię Judea. Następnie wjazd na Górę Oliwną oraz zwiedzanie Bazyliki Wszystkich Narodów położonej przy Getsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym, znanym Polakom jako Ogrójec. Następnie przejazd do Starego Miasta. Przejdziemy przez dzielnicę muzułmańską i bazar arabski Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), na końcu której znajduje się Bazylika Grobu ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Następnie udamy się do dzielnicy ormiańskiej i żydowskiej oglądając po drodze Cardo Maximus - pozostałości po starej rzymskiej ulicy i dojdziemy do Bramy Syjońskiej. Przejazd do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa - wizyta w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej Bazylice Narodzenia Pańskiego. Kolacja i nocleg w Betlejem. (Trasa ok. 60 km).
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy Zachodniej, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od Wielkiej Synagogi. Następnie pojedziemy pod Knesset (parlament izraelski) zobaczyć słynną menorę, odwiedzimy również Ein Karem z kościołem Jana Chrzciciela. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Instytucie Yad Vashem - miejscu upamiętniającym ofiary Holokaustu. Odwiedzimy także Muzeum Rockefellera, gdzie mieści się jeden z najbogatszych zbiorów archeologicznych w Izraelu, dokumentujący historię tych terenów. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja. Dla chętnych zwiedzanie "Jerozolimy nocą" w późnych godzinach wieczornych (dodatkowo płatne ok. 25 USD). (Trasa ok 50 km).
Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd nad Morze Martwe, gdzie zwiedzimy Masadę - twierdzę Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsce walki zelotów - społeczności Żydów, która najdłużej opierała się Rzymowi. Następnie zwiedzimy starożytną wioskę Esseńczyków, twórców słynnych zwojów znad Morza Martwego. Zakupy kosmetyków z minerałami z Morza Martwego oraz przejazd do centrum Ein Gedi Spa na kąpiel w Morzu Martwym - 400 m poniżej poziomu morza. Centrum, wraz z kibucem, prowadzone jest przez lokalną rodzinę i kultywuje tradycje z początku XX wieku (w cenę pobytu w kibucu wliczony lunch). Po południu spędzonym na relaksie, przejazd do Betlejem. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem. (Trasa ok. 220 km).
Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd przez pustynię Negev do miejscowości Beer Shewa, będącej ważnym ośrodkiem Beduinów. Zatrzymamy się w wyjątkowym Parku Narodowym Tel Be'er Sheva, wpisanym na listę dziedzictwa UNESCO, gdzie zobaczymy doskonale zachowane miejskie zabudowania z X w. Następnie przejedziemy do miejscowości Micpe Ramon, położonej na skraju krateru Ramon (czas wolny na skosztowanie lokalnej kuchni).Zatrzymamy się w punkcie widokowym, skąd rozpościera się widok na największy na świecie krater krasowy (o długości 40 km i szerokości 8 km). Dalej przesiądziemy się do jeepów i rozpoczniemy wyprawę przez pustynię! Pokonując ponad 150 km po bezdrożach, w otoczeniu imponujących gór, przybierających zachwycające formy i kolory. Wieczorem przyjazd do Ejlatu, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 6
Śniadanie, czas wolny na kąpiele słoneczne i morskie na plaży miejskiej w Ejlacie. Dla chętnych wycieczka do podwodnego obserwatorium Marina Park oraz na plażę delfinów (koszt ok. 100 USD/os.). Obserwatorium to jedyna w swoim rodzaju platforma pozwalająca oglądać niesamowitą rafę Morza Czerwonego bez wchodzenia do wody! Tysiące kolorowych ryb, barwne i imponujące formacje koralowców i szmaragdowe wody - tego nie da się zapomnieć. Dodatkowo na miejscu można wykupić rejs łodzią ze szklanym dnem, aby móc podziwiać przyrodę z nieco innej perspektywy (koszt ok. 15 USD). Dalej przejedziemy na rafę delfinów - to plaża przy której "mieszkają" liczne grupy delfinów i dzięki temu można obserwować je w ich naturalnym środowisku. Za dopłata (ok. 100 USD/os.) można wybrać się na ok. 30-minutowe snurkowanie na otwartym morzu. Popołudniu powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 7
Śniadanie, czas wolny na kąpiele słoneczne i morskie na plaży miejskiej w Ejlacie. Dla chętnych wycieczka do Petry, wpisanej na listę UNESCO (koszt ok. 340 USD/os.). Zwiedzanie miasta starożytnych grobowców Nabatejczyków położonego w trudno dostępnej dolinie górskiej. Całe miasto wykute jest w skale - zobaczymy olbrzymie grobowce, świątynie oraz "pałace" i "skarbce". Miasto zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi, ponownie odkryto je w 1812 r., a dopiero w 1958 r. otworzono dla turystów. Wieczorem powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko Eilat-Ovda, odprawa paszportowa i wylot do Polski. (Trasa ok. 250 km).
Uwagi do programu!
-
UWAGA!
W terminach od 24.03.2018 r. imprezy będą realizowane w oparciu o przeloty do Tel Awiwu (TLV). -Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość). - W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie! Aktualne godziny powrotu poda pilot Rainbow na miejscu. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Wizy
Paszport - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
- Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni. - Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie oznacza automatycznie brak możliwości wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy poprosić urzędnika w Izraelu o niestemplowanie paszportu zarówno przy przylocie jak i przy wylocie (na osobnej kartce wydawanej przez służby graniczne jest stemplowana tzw. FLYING VISAna lotnisku Ovda należy poprosić o Flying Visa, gdyż tam standardowo są stemplowane paszporty). Na lotnisku w Tel Avivie podczas kontroli paszportowej przy wjeździe i wyjeździe urzędnik dokonujący kontroli granicznej standardowo daje każdej kontrolowanej osobie wydrukowaną kartkę która zastępuje pieczątkę w paszporcie. Tego samego typu ale innego koloru kartkę otrzymuje się podczas kontroli wyjazdowej z Izraela w porcie lotniczym w Tel Avivie. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nie uznających Izraela.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje:
przeloty samolotem do/z Ejlat-Ovda, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje, jeden lunch (w dniu 4. programu), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, Tour Guide System m. in. W Yad Vashem, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców itp.) ok. 180 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) cena nie obejmuje również: napojów do kolacji, obiadów, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych (najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA).
Inne
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przeloty samolotem do/z Ejlat-Ovda, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje, jeden lunch (w dniu 4. programu), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, Tour Guide System m. in. W Yad Vashem, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców itp.) ok. 180 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) cena nie obejmuje również: napojów do kolacji, obiadów, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych (najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA).

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
- Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni. - Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie oznacza automatycznie brak możliwości wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy poprosić urzędnika w Izraelu o niestemplowanie paszportu zarówno przy przylocie jak i przy wylocie (na osobnej kartce wydawanej przez służby graniczne jest stemplowana tzw. FLYING VISAna lotnisku Ovda należy poprosić o Flying Visa, gdyż tam standardowo są stemplowane paszporty). Na lotnisku w Tel Avivie podczas kontroli paszportowej przy wjeździe i wyjeździe urzędnik dokonujący kontroli granicznej standardowo daje każdej kontrolowanej osobie wydrukowaną kartkę która zastępuje pieczątkę w paszporcie. Tego samego typu ale innego koloru kartkę otrzymuje się podczas kontroli wyjazdowej z Izraela w porcie lotniczym w Tel Avivie. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nie uznających Izraela.

Wizy

Paszport - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
- Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni. - Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie oznacza automatycznie brak możliwości wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy poprosić urzędnika w Izraelu o niestemplowanie paszportu zarówno przy przylocie jak i przy wylocie (na osobnej kartce wydawanej przez służby graniczne jest stemplowana tzw. FLYING VISAna lotnisku Ovda należy poprosić o Flying Visa, gdyż tam standardowo są stemplowane paszporty). Na lotnisku w Tel Avivie podczas kontroli paszportowej przy wjeździe i wyjeździe urzędnik dokonujący kontroli granicznej standardowo daje każdej kontrolowanej osobie wydrukowaną kartkę która zastępuje pieczątkę w paszporcie. Tego samego typu ale innego koloru kartkę otrzymuje się podczas kontroli wyjazdowej z Izraela w porcie lotniczym w Tel Avivie. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nie uznających Izraela.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/via-dolorosa-ku-morzu-czerwonemu/zakwaterowanie-ize


Opis hotelu Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

**

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych), 4 rozpoczęte dobry hotelowe w Betlejem i 3 rozpoczęte doby hotelowe w Ejlacie. Przykładowe hotele: Betlejem - Nativity Hotel, Ejlat - C-Hotel. Do dyspozycji gości: Recepcja, lobby, restauracja i bar. Pokoje: wygodne 2-osobowe (możliwością pojedynczej dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat. Wyżywienie: śniadania oraz kolacje (wg. opisu w programie) Kategoria lokalna: **/***

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu nalotnisku w Warszawie.Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie do Tel Avivu odprawa paszportowo-celna, transfer do hotelu w Betlejem. Późna kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 70 km). Dzień 2 Po śniadaniu, zwiedzanie Jerozolimy, które rozpoczniemy od wizyty na górze Skopus, dominującej nad miastem. Rozpościera się stąd niesamowity widok na miasto oraz otaczającą je pustynię Judea. Następnie wjazd na Górę Oliwną oraz zwiedzanie Bazyliki Wszystkich Narodów położonej przy Getsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym, znanym Polakom jako Ogrójec. Następnie przejazd do Starego Miasta. Przejdziemy przez dzielnicę muzułmańską i bazar arabski Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), na końcu której znajduje się Bazylika Grobu ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Następnie udamy się do dzielnicy ormiańskiej i żydowskiej oglądając po drodze Cardo Maximus - pozostałości po starej rzymskiej ulicy i dojdziemy do Bramy Syjońskiej. Przejazd do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa - wizyta w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej Bazylice Narodzenia Pańskiego. Kolacja i nocleg w Betlejem. (Trasa ok. 60 km). Dzień 3 Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy Zachodniej, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od Wielkiej Synagogi. Następnie pojedziemy pod Knesset (parlament izraelski) zobaczyć słynną menorę, odwiedzimy również Ein Karem z kościołem Jana Chrzciciela. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Instytucie Yad Vashem - miejscu upamiętniającym ofiary Holokaustu. Odwiedzimy także Muzeum Rockefellera, gdzie mieści się jeden z najbogatszych zbiorów archeologicznych w Izraelu, dokumentujący historię tych terenów. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja. Dla chętnych zwiedzanie "Jerozolimy nocą" w późnych godzinach wieczornych (dodatkowo płatne ok. 25 USD). (Trasa ok 50 km). Dzień 4 Po śniadaniu wyjazd nad Morze Martwe, gdzie zwiedzimy Masadę - twierdzę Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsce walki zelotów - społeczności Żydów, która najdłużej opierała się Rzymowi. Następnie zwiedzimy starożytną wioskę Esseńczyków, twórców słynnych zwojów znad Morza Martwego. Zakupy kosmetyków z minerałami z Morza Martwego oraz przejazd do centrum Ein Gedi Spa na kąpiel w Morzu Martwym - 400 m poniżej poziomu morza. Centrum, wraz z kibucem, prowadzone jest przez lokalną rodzinę i kultywuje tradycje z początku XX wieku (w cenę pobytu w kibucu wliczony lunch). Po południu spędzonym na relaksie, przejazd do Betlejem. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem. (Trasa ok. 220 km). Dzień 5 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd przez pustynię Negev do miejscowości Beer Shewa, będącej ważnym ośrodkiem Beduinów. Zatrzymamy się w wyjątkowym Parku Narodowym Tel Be'er Sheva, wpisanym na listę dziedzictwa UNESCO, gdzie zobaczymy doskonale zachowane miejskie zabudowania z X w. Następnie przejedziemy do miejscowości Micpe Ramon, położonej na skraju krateru Ramon (czas wolny na skosztowanie lokalnej kuchni - dodatkowo płatne).Zatrzymamy się w punkcie widokowym, skąd rozpościera się widok na największy na świecie krater krasowy (o długości 40 km i szerokości 8 km). Dalej przesiądziemy się do jeepów i rozpoczniemy wyprawę przez pustynię! Pokonując ponad 150 km po bezdrożach, w otoczeniu imponujących gór, przybierających zachwycające formy i kolory. Wieczorem przyjazd do Ejlatu, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 350 km) Dzień 6 Śniadanie, czas wolny na kąpiele słoneczne i morskie na plaży miejskiej w Ejlacie. Dla chętnych wycieczka do podwodnego obserwatorium Marina Park oraz na plażę delfinów (koszt ok. 100 USD/os.). Obserwatorium to jedyna w swoim rodzaju platforma pozwalająca oglądać niesamowitą rafę Morza Czerwonego bez wchodzenia do wody! Tysiące kolorowych ryb, barwne i imponujące formacje koralowców i szmaragdowe wody - tego nie da się zapomnieć. Dodatkowo na miejscu można wykupić rejs łodzią ze szklanym dnem, aby móc podziwiać przyrodę z nieco innej perspektywy (koszt ok. 15 USD). Dalej przejedziemy na rafę delfinów - to plaża przy której "mieszkają" liczne grupy delfinów i dzięki temu można obserwować je w ich naturalnym środowisku. Za dopłata (ok. 100 USD/os.) można wybrać się na ok. 30-minutowe snurkowanie na otwartym morzu. Popołudniu powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu. Dzień 7 Śniadanie, czas wolny na kąpiele słoneczne i morskie na plaży miejskiej w Ejlacie. Dla chętnych wycieczka do Petry, wpisanej na listę UNESCO (koszt ok. 340 USD/os.). Zwiedzanie miasta starożytnych grobowców Nabatejczyków położonego w trudno dostępnej dolinie górskiej. Całe miasto wykute jest w skale - zobaczymy olbrzymie grobowce, świątynie oraz "pałace" i "skarbce". Miasto zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi, ponownie odkryto je w 1812 r., a dopiero w 1958 r. otworzono dla turystów. Wieczorem powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu. Dzień 8 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Tel Avivu. W zależności od godziny lotu powrotnego do Polski - zwiedzanie Jaffy, miasteczka pamiętającego wydarzenia wspominane w Starym Testamencie. Spacer po starej Jaffie, a także czas wolny w Tel Avivie na samodzielne zwiedzanie miasta oraz zakup pamiątek. Następnie transfer na Lotnisko w Tel Avivie, odprawa paszportowa i wylot do Polski. (Trasa ok. 400 km). Uwagi do programu! -Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość). - W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie! Aktualne godziny powrotu poda pilot Rainbow na miejscu. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Wizy Paszport - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. - Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela. - Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie oznacza automatycznie brak możliwości wjazdu do Iranu,Libanu, Libii, Arabii Saudyjskiej, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy poprosić urzędnika w Izraelu o niestemplowanie paszportu zarówno przy przylocie jak i przy wylocie (na osobnej kartce wydawanej przez służby graniczne jest stemplowana tzw. FLYING VISA). Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotem do/z Tel Avivu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje, jeden lunch (w dniu 4. programu), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców itp.) ok. 175 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) cena nie obejmuje również: napojów do kolacji, obiadów, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych (najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA). Inne NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotem do/z Tel Avivu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje, jeden lunch (w dniu 4. programu), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców itp.) ok. 175 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) cena nie obejmuje również: napojów do kolacji, obiadów, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych (najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA).

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/via-dolorosa-ku-morzu-czerwonemu/zakwaterowanie-ize

Wizy

Paszport - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. - Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela. - Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie oznacza automatycznie brak możliwości wjazdu do Iranu,Libanu, Libii, Arabii Saudyjskiej, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy poprosić urzędnika w Izraelu o niestemplowanie paszportu zarówno przy przylocie jak i przy wylocie (na osobnej kartce wydawanej przez służby graniczne jest stemplowana tzw. FLYING VISA). Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Via Dolorosa ku Morzu Czerwonemu? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00