cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Słowacja dla seniora, Słowacja
  • Wycieczka objazdowa Słowacja dla seniora, Słowacja
  • Wycieczka objazdowa Słowacja dla seniora, Słowacja
  • Wycieczka objazdowa Słowacja dla seniora, Słowacja
1 / 4
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Słowacja dla seniora
star 2

Słowacja
Ocena wycieczki objazdowej Słowacja dla seniora:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Słowacja dla seniora w ofercie Biura podróży:

Almatur

Szukasz wakacji na Słowację?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

WEGRY_AUSTRIA_SLOWACJA

Opis

Trenczyn - Pieszczany - Wiedeń - Bratysława - Budapeszt - Średniowieczny Trenczyn - Wypoczynek w Pieszczanach - Cesarski Wiedeń - Bratysława - miasto na styku Państw - Naddunajski Budapeszt - Zamki Słowacji

Program

1 dzień: Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. W trakcie przejazdu zatrzymamy się na krótkie zwiedzanie Trenczyna - miasteczka słynącego ze średniowiecznego zamku, położonego na górze nad miastem. Przyjazd do Pieszczan - najsłynniejszego słowackiego uzdrowiska, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. 2 - 6 dzień: Pobyt wypoczynkowy w Pieszczanach. Kurort ten uznawany jest za jedno z najważniejszych uzdrowisk antyreumatycznych w całej Europie. W trakcie pobytu spotkanie integracyjne z przysmakami kuchni słowackiej i lampce lokalnego wina, korzystanie z atrakcji kurortu oraz wycieczki autokarowe: Wiedeń: stolica i największe miasto w Austrii. Zobaczymy z zewnątrz Belweder i pospacerujemy po jego ogrodach. Następnie przyjrzymy się bajkowemu Domowi Hundertwassera, który zadziwia nawiązaniami do natury i ekologii. Objedziemy autokarem centrum Wiednia: Ringstrasse - wspaniały bulwar wiedeński z niezliczoną ilością zabytków, restauracji, hoteli i kawiarni; Wiedeńska Opera Państwowa otwarta w 1869 roku; Parlament, przypominający świątynię grecką; wieże neogotyckiego Ratusza wzorowanego na ratuszu w Brukseli. Następnie spacer z przewodnikiem po Starym Mieście: ogród różany, Plac Bohaterów, zimowa rezydencja cesarska Hofburg; gotycka katedra św. Szczepana; ulice handlowe Kohlmarkt, Graben oraz Kärntnerstrasse. Czas wolny (możliwość wejścia do katedry św. Szczepana). Bratysława: stolica i największe miasto Słowacji. Jest jedyną stolicą na świecie, która graniczy z dwoma państwami, na południu z Węgrami, a na zachodzie z Austrią. Podczas spaceru zobaczymy z zewnątrz: Zamek Królewski, Ratusz, Pałac Prymasowski, Teatr Narodowy, katedrę św. Marcina oraz rynek i gapiącego się na turystów Czumila. Następnie przejedziemy zobaczyć jeden z najstarszych zamków na Słowacji, monumentalny historyczny zamek Dewin. Kolejnym punktem będzie olbrzymi i zachowany w dobrym stanie Zamek Czerwony Kamień. Pierwotnie był to zamek królewski, a jego historia sięga aż do XIII wieku. Obecnie na zamku mieści się muzeum historycznych mebli i kultury mieszkalnej. Budapeszt: stolica Węgier, podczas spaceru po mieście zobaczymy: Plac Bohaterów, Park Miejski, z zewnątrz Zamek Vajdahunyad. Przejazd do Bazyliki św. Stefana i zwiedzanie wnętrz tego największego kościoła Budapesztu. Następnie dla chętnych rejs statkiem po Dunaju, podczas którego można zobaczyć najważniejsze zabytki miasta (m.in. Parlament, Zamek Królewski, Politechnikę, Węgierską Akademię Nauk, salę koncetową Vigadó) oraz główne mosty (Łańcuchowy, Małgorzaty, Elżbiety, Wolności). Następnie przejazd na Wzgórze Zamkowe (zobaczymy z zewnątrz m.in. Kościół Koronacyjny Macieja, Baszty Rybackie, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski). 7 dzień: Po śniadaniu wyjazd w stronę granicy. Powrót do Polski w godzinach południowych.

Program fakultatywny

- rejs po Dunaju ok. 15 EUR

Zakwaterowanie

6 noclegów w hotelu o standardzie **/*** w dzielnicy rekreacyjnej Pieszczan - Banka. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, TV.

Wyżywienie

6 śniadań, 6 obiadokolacji. Napoje do posiłków dodatkowo płatne.

Transport

Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi praktyczne

Cena podstawowa nie zawiera: - kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni) - orientacyjny koszt: ok. 30 EUR, - programu fakultatywnego: rejs po Dunaju ok. 15 EUR, - kosztów opłaty klimatycznej ok. 5 EUR, - dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych i Bielska-Białej. Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 16:00 w dniu przyjazdu, a kończy o godzinie 9:00 w dniu wyjazdu. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Przejazd: Katowice - Pieszczany (ok. 280 km) – ok. 5 godz.

Trasa przejazdu

Katowice – Słowacja – Katowice - ok. 1400 km. Filmy:


Opis hotelu Słowacja dla seniora według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

SLOWACJA

Opis

Trenčin - Wiedeń - Bratysława - Wypoczynek w Pieszczanach - Trenčín - średniowieczne miasteczo - Wiedeń - stolica Austrii - Bratysława - stolica Słowacji - Dewin - jeden z najstarszych zamków Słowacji - Olbrzymi Zamek Czerwony Kamień

Program

1 dzień: Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. W trakcie przejazdu zatrzymamy się na krótkie zwiedzanie Trenčína – miasteczka słynącego ze średniowiecznego zamku, położonego na górze nad miastem. Przyjazd do Pieszczan - najsłynniejszego słowackiego uzdrowiska, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. 2 - 6 dzień: Pobyt wypoczynkowy w części Pieszczan – Banka – kurort należący do najważniejszych uzdrowisk antyreumatycznych w całej Europie. W trakcie pobytu: - wyżywienie dwa razy dziennie (siadania i obiadokolacje), - spotkanie integracyjne z przysmakami kuchni słowackiej i lampce lokalnego wina, - wycieczki autokarowe: Wiedeń - stolica i największe miasto w Austrii. Zobaczymy z zewnątrz Belweder i pospacerujemy po jego ogrodach. Następnie przyjrzymy się bajkowemu Domowi Hundertwassera, który zadziwia nawiązaniami do natury i ekologii. Objedziemy autokarem centrum Wiednia: Ringstrasse – wspaniały bulwar wiedeński z niezliczoną ilością zabytków, restauracji, hoteli i kawiarni; Wiedeńska Opera Państwowa otwarta w 1869 roku; Parlament, przypominający świątynię grecką; wieże neogotyckiego Ratusza wzorowanego na ratuszu w Brukseli. Następnie spacer z przewodnikiem po Starym Mieście: ogród różany, Plac Bohaterów, zimowa rezydencja cesarska Hofburg; gotycka katedra św. Szczepana (Stephansdom), słynąca ze swoich kolorowych dachówek i wysokiej na ok. 137 m wieży południowej; ulice handlowe Kohlmarkt, Graben oraz Kärntnerstrasse – z wieloma eleganckimi sklepami i kawiarniami. Czas wolny (możliwość wejścia do katedry św. Szczepana oraz spaceru pod Wiedeńską Operę Państwową). (Wycieczka całodniowa). Bratysława - stolica i największe miasto Słowacji. Jest jedyną stolicą na świecie, która graniczy z dwoma państwami, na południu z Węgrami, a na zachodzie z Austrią. Podczas spaceru zobaczymy z zewnątrz: Zamek Królewski, Ratusz, Pałac Prymasowski, Teatr Narodowy, katedrę św. Marcina oraz rynek i gapiącego się na turystów Czumila. Następnie przejedziemy zobaczyć jeden z najstarszych zamków na Słowacji, monumentalny historyczny zamek Dewin. Pisemne wzmianki o nim sięgają do roku 864. Pisano na nim najstarsze dzieje Słowaków i Słowacji. Kolejnym punktem będzie olbrzymi i w dobrym stanie zachowany Zamek Czerwony Kamień. Pierwotnie był to zamek królewski, a jego historia sięga aż do XIII wieku. Obecnie na zamku mieści się muzeum historycznych mebli i kultury mieszkalnej. Dzięki swojej bogatej ekspozycji o bogatej dekoracji stiukowej i freskowej wnętrz, zamek był wykorzystywany do kręcenia filmów i bajek znanych w Europie, a także na całym świecie – należą do nich na przykład Księżniczka Fantagiro, Serce smoka lub Cinka Panna. Atmosferę bajek dotwarza także piękna aleja lipowa, prowadząca do bramy wejściowej do kompleksu, która zachowała się czasów baroku. (Wycieczka całodniowa). 7 dzień: Po śniadaniu wyjazd w stronę granicy. Powrót do Polski w godzinach południowych.

Zakwaterowanie

6 noclegów w hotelu o standardzie **/*** w dzielnicy rekreacyjnej - Banka. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, TV.

Wyżywienie

6 śniadań, 6 obiadokolacji. Napoje do posiłków dodatkowo płatne.

Transport

Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi praktyczne

Cena podstawowa nie zawiera: - kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni) - orientacyjny koszt: ok. 20 EUR, - dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych i Bielska - Białej. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 16:00 w dniu przyjazdu, a kończy o godzinie 09:00 w dniu wyjazdu. Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Przejazd: Katowice - Pieszczany (ok. 280 km) – ok. 5 godz.

Trasa przejazdu

Katowice – Słowacja – Katowice - ok. 1400 km. Filmy: