cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata, Chiny
1 / 14
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata

Chiny
Ocena wycieczki objazdowej Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata w ofercie Biura podróży:

Ecco Travel

Szukasz wakacji do Chin?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

****

Region

Chiny

Dzień 1

Wylot z Warszawy.

Dzień 2

Pekin. Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Na początek zobaczymy Plac Niebiańskiego Spokoju, plac Tian'anmen - wielki plac w centrum Pekinu, przed Zakazanym Miastem. Największy publiczny plac na świecie. Następnie udamy się do Zakazanego Miasta, będącego od XV wieku siedzibą kolejnych władców "Państwa Środka". Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. W 1987 roku obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kompleks pałacowy zbudowano w XV wieku na polecenie cesarza Yongle. W czasie wojny domowej i najazdu Mandżurów większość zabudowań uległa zniszczeniu, ale zostały odbudowane przez następną, mandżurską dynastię Qing. Czeka nas spacer w parku ze słynnym "Wzgórzem Węglowym". Obiadokolacja.

Dzień 3

Pekin - Badaling. Po śniadaniu zobaczymy grobowce, stanowiące miejsce spoczynku 13 spośród 16 cesarzy dynastii Ming. Zlokalizowany około 50 km na północ od centrum Pekinu. W 2003 roku wraz z grobami władców z dynastii Qing został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd od Wielkiej Czerwonej Bramy, aż do grobowców rytualną drogą, zwaną w chińskiej tradycji drogą duchów. Jej kilkusetmetrowy odcinek za Pawilonem Steli ozdobiony jest po bokach ustawionymi w 12 par posągami zwierząt, zarówno realnych (słonie, wielbłądy, konie), jak i mitycznych (qilin, xiezhi). Za nimi znajduje się 12 posągów mandarynów. Koniec drogi duchów wieńczy wykuta w marmurze ozdobna Brama Smoka i Feniksa i wejście na teren jednego z 13 grobowców. Później w Badaling spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Wizyta w zakładzie rzemieślniczym, wytwarzającym biżuterię z pereł - możliwość poznania procesu hodowli pereł słodkowodnych oraz dokonania zakupów. Krótki postój przy obiektach olimpijskich - czas na zdjęcia. Wieczorem obiadokolacja ze słynną "kaczką po pekińsku", a dla chętnych opcjonalnie Kung-fu show.

Dzień 4

Pekin - Xining. Po śniadaniu zobaczymy Świątynię Nieba - jeden z głównych symboli Pekinu, kompleks sakralnych budowli taoistycznych. Kompleks świątynny był odwiedzany raz do roku przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing, a w czasie ceremonii modlono się o obfite plony. Świątynia ta jest uważana za taoistyczną, ale chińska wiara w Niebo, popularna szczególnie wśród panujących dynastii, występowała przed powstaniem taoizmu. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kompleks został zbudowany w XV w., w czasie panowania cesarza Yongle. Ten sam monarcha wzniósł także pekińskie Zakazane Miasto. Za panowania cesarza Jiajing kompleks rozróśł się, a nazwa zmieniła na - Świątynia Nieba. Następnie weźmiemy (przygotowany wcześniej) suchy prowiant i udamy się na dworzec kolejowy, skąd udamy się do Xining.

Dzień 5

Xining. Przyjazd w godzinach południowych do Xining, położonego w historycznej, tybetańskiej prowincji Amdo. Xining było ważnym punktem przy zachodniej granicy chińskiej. Za rządów dynastii Han II w p.n.e. na terenie Xining istniał powiat Linqiang, który kontrolował lokalne plemiona Qiang. W VII w. i na początku VIII w. powiat był areną działań wojennych przeciwko państwu Tuyuhun, a później Tybetańczykom. W VIII w. miasto zostało zajęte przez Tybetańczyków. W tym czasie funkcjonowało pod nazwą Qingtangcheng. Chińczycy odzyskali ten teren w XII w., wtedy też nadano nową nazwę miescowośći - Xining (dosł. "pokój na Zachodzie"). Tego dnia zobaczymy Wielki Meczet zbudowany w 1380 r., łączący w sobie elementy islamskie z typową chińską tradycją. Udamy się również do klasztorów położonych w górach Beishan zbudowanych w czasach dynastii Wei. Na początku zbudowane jako klasztory buddyjskie, zostały z czasem zamienione na świątynie taoistyczne.

Dzień 6

Xining - Lhasa. Po śniadaniu udamy się z wizytą do buddyjskiego klasztoru Ta'er w kotlinie Gór Lianhuashan (Góry Lotosu). Jest on jednym z najważniejszych klasztorów sekty Żółtego Buddyzmu Tybetańskiego. Klasztor został zbudowany za czasów panowania cesarza Jiajing z dynastii Mingu i ma dzisiaj ponad 400 lat. Zajmuje on ogromną powierzchnię i składa się z wielu części - pałace, pagody, pawilony gdzie przechowywane są księgi, mieszkania dla mnichów. Głównymi obiektami Klasztoru Ta'er, które zobaczymy są - osiem pagód, Wielki Pałac Złotego Dachu, Mały Pałac Złotego Dachu, Klasztor Kwiatów, Wielki Pawilon Księgi Buddyjskiej oraz Pałac z Dziewięcioma Pokojami. Lunch, a następnie przejazd na stację kolejową i przejazd pociągiem do Lhasy.

Dzień 7

Lhasa. Podczas naszej podróży do Lhasy, która potrwa 21 godzin, będzie można podziwiać krajobrazy. Pokonamy dystans około 2 tysięcy kilometrów. Będziemy przemierzać himalajskie przełęcze, a podczas naszej podrózy podziwiać będziemy niezwykłe krajobrazy i zmieniające się pory roku. Na trasie znajduje się 30 stacji kolejowych, a jej długość wynosi 1895 km i biegnie przez przełęcz Tanggula na wysokości 5072 m n.p.m. Na naszej trasie znajduje się również najwyżej położony tunel kolejowy na świecie na wysokości 4905 m n.p.m. o długości 1338 metrów. Ponad 80% całej trasy, którą pokonamy znajduje się na poziomie wyższym niż 4000 m n.p.m., a 550 km znajduje się w strefie wiecznej zmarzliny. Po przyjeździe przejdziemy się słynną ulicą Barhkor, która wygląda jakby zatrzymała się w czasie. Zakwaterowanie, czas wolny na odpoczynek i aklimatyzację. Kolacja.

Dzień 8

Lhasa. Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Pałacu Potala - zimowej rezydencji władców Tybetu do 1959 roku. Położony w Lhasie jest najwyżej usytuowanym (3700 m n.p.m.) pałacem na świecie. Wznosi się ponad 90 metrów nad miastem, zajmując południowe zbocza Czerwonej Skały. Pałac składa się z 13 kondygnacji, a sama budowla została wykonana z gliny, kamieni i drewna bez użycia gwoździ. Pałac podzielony jest na zewnętrzny Biały Pałac o świeckim charakterze, tu mieszczą się np. pomieszczenia, z których korzystał Dalajlama oraz wewnętrzny Czerwony Pałac, traktowany jako religijne serce Tybetu. To tutaj znajdują groby 8 z 14 dalajlamów. Cały kompleks to ponad 1000 komnat, 10 000 kaplic i 200 000 różnego rodzaju rzeźb. Od 1994 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie wizyta w Klasztorze Sera, który został założony na początku XV w. przez Sakya Yeshe, jednego z uczniów Congkhapy. W czasach świetności żyło w nim ponad 6000 mnichów, obecnie ich liczba spadła do 600. Udamy się również do Dżokhang - najstarszej buddyjskiej świątyni w Tybecie, wzniesionej ok. roku 641 przez króla Songcen Gampo, władcę z okresu imperialnego. Jedno z duchowych centrów tybetańskiej odmiany buddyzmu. Obiadokolacja.

Dzień 9

Lhasa - Shigatse. Po śniadaniu udamy się w stronę olśniewającego jeziora Yamdrok Tso (4441 m). Jest ono także widoczne ze szczytu Przełęczy Kamba-la (5030 m). Przy sprzyjającej aurze jezioro nabiera cudownego i tajemniczego odcienia ciemnego turkusu. Opuszczenie Yamdrok Tso jest tak samo tajemnicze, jak przybycie do jego krańców, ponieważ trzeba się zmierzyć z Przełęczą Karo La. Widoki z tego miejsca na Lodowiec są naprawdę imponujące. Po drodze zatrzymamy się również w klasztorze Baiju.

Dzień 10

Shigatse - Lhasa. Po śniadaniu wizyta w klasztorze Tashilhunpo, najsłynniejszym zabytku Shigatse. Klasztor jest tradycyjną siedzibą panczenlamy oraz jedną z sześciu najważniejszych świątyń buddystów szkoły Gelugpa, czyli Żółtych Czapek. Do głównych atrakcji świątyni należą 27-metrowy posąg Buddy Majtrei oraz grobowiec czwartego panczenlamy. Został zbudowany w XV w. przez Gendun Drupa, pierwszego Dalajlamę. Klasztor ten stanowił tradycyjną siedzibę kolejnych Panczenlamów. W okresie największej świetności w klasztorze mieszkało 4000 mnichów, obecnie zaledwie kilkuset. Powrót do Lhasy i obiadokolacja.

Dzień 11

Lhasa - Pekin. Po śniadaniu udamy się do Norbulingka - pałacu otoczonego największym parkiem w Tybecie. Nazwa tybetańska w dosłownym tłumaczeniu znaczy "Ogród Skarbów". Pałac, zbudowany w drugiej połowie XVIII w. przez VII Dalajlamę, służył jako letnia rezydencja, do powstania antychińskiego w 1959 roku. Obecny, XIV Dalajlama rozpoczął w latach 50 XX wieku budowę Nowego Pałacu, ukończonego w 1956 roku. Budowle ucierpiały znacznie podczas ostrzału przez armię chińską, podczas powstania oraz podczas rewolucji kulturalnej. Po obiedzie udamy się na stację kolejową, skąd odjedziemy pociągiem do Pekinu.

Dzień 12

Lhasa - Pekin. Przejazd pociągiem do Pekinu. Trasa podróży będzie liczyć 4065 km długości. Warto jednak pamiętać, że w podróży z Dachu Świata nie o czas chodzi, lecz o przepięknie i niezapomniane widoki, które w trakcie 2 dni rozciągać się będą z okien wagonu.

Dzień 13

Pekin. Przyjazd do Pekinu w godzinach rannych. Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Letniego Pałacu, założonego przez cesarza Qianlong w XVIIIw. Położony nieopodal Pekinu, nazwany został "Ogrodami Naturalnej Harmonii" i zachwyca rozmachem i przepychem. Od 1998 znajduje się na Liście UNESCO jako przykład chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Znajduje się tu sztuczne jezioro Kunming oraz Wzgórze Długowieczności. Wzdłuż brzegu jeziora ciągnie się galeria-deptak, gdzie na zwieńczeniach zadaszenia znajdują się setki tradycyjnych dzieł sztuki malarskiej. Na końcu zobaczymy Marmurową Łódź, którą zbudowano z rozkazu okrutnej cesarzowej Cixi. Zobaczymy też Świątynię Lazurowych Obłoków z pawilonem pięciuset Arhatów i Pagodą Diamentowego Tronu. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 14

Pekin. Śniadanie. Przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach miasta (dzialnica tzw. hutongów) i wizyta w lokalnym domostwie. Chwila na relaks na tzw. "uliczce barów" przy niewielkim jeziorze. Odwiedzimy również tradycyjną chińską herbaciarnię. Zwiedzimy też miejsca związanych z religijnością Chińczyków. Będą to Świątynia Lamy - jedna z najbardziej znanych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei o wysokości 26 metrów oraz Świątynia Konfucjusza poświęcona filozofowi, który tysiące lat temu stworzył podstawy moralności chińskiej. Zobaczymy także Taoistyczną Świątynię Białego Obłoku, a następnie odwiedzimy galerie sztuki chińskiej. Obiadokolacja.

Dzień 15

Pekin - Warszawa. Śniadanie, transfer na lotnisko i wylot do Polski

Cena zawiera

przelot na trasie Warszawa - Pekin - Warszawa z przesiadkami lub bezpośrednio, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimtyzacją, śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju), lokalny transport klimatyzowanym autokarem, zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów), serwis polskiego pilota,

Cena nie zawiera

dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 405 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki, kosztów wizy chińskiej, kosztów wycieczek fakultatywnych - Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.) - Pekin nocą (25 USD/os.) - Chińska opera (30 USD/os.) Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej,

Obsługa na miejscu

w języku polskim

Informacje wizowe

Wizy Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 260 PLN/os. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo. Obowiązkowo przed wysłaniem dokumentów do działu wizowego należy zgłosić do rezerwacji usługę pośrednictwa. W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika, ważnego min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego (prawidłowo, zgodnie ze wzorem), wydrukowanego dowodu rezerwacji/vouchera, 1 zdjęcia (kolorowe, w formacie paszportowym, na białym tle), ksera pierwszej strony paszportu (z danymi i zdjęciem; prosimy kserować paszporty osobno, na białej kartce A4). W przypadku zakupu imprezy z bliższym terminem wylotu/last minute należy skontaktować się z działem wizowym lub infolinią Ecco Holiday, aby ustalić czy pośrednictwo wizowe organizatora będzie możliwe. Dokumenty prosimy przesyłać na adres biura przedstawicielskiego - Crear Travel sp. z o.o., ul. Berezyńska 39 lok. 65, 03-908 Warszawa z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu. Prosimy o dostarczenie paszportów najpóźniej na 20 dni roboczych przed datą wylotu. W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania wyższej opłaty za pośrednictwo wizowe, tj. 150 PLN/os. i opłaty za wyrobienie wizy ekspresowej, której koszt wynosi 370 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy jednak możliwość odwołania pośrednictwa. UWAGA! Ambasada Chin ma prawo odmówić wydania wizy bez podania przyczyny. Paszporty będą do odbioru podczas odprawy na lotnisku Chopina w Warszawie w dniu wylotu, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane są klientowi. W przypadku chęci wcześniejszego odebrania dokumentów prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem pod nr telefonu +48 601 196 898 lub na adres e-mail wizy@eccotravel.eu. Ponadto wymagane jest przesłanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 30 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Chinach (m.in. biletów kolejowych). W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie Ecco Travel zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.


Opis hotelu Chiny i Tybet - pociągiem na Dachu Świata według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

****

Region

Chiny

Dzień 1

Wylot z Warszawy.

Dzień 2

Pekin. Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Na początek zobaczymy Plac Niebiańskiego Spokoju, plac Tian'anmen - wielki plac w centrum Pekinu, przed Zakazanym Miastem. Największy publiczny plac na świecie. Następnie udamy się do Zakazanego Miasta, będącego od XV wieku siedzibą kolejnych władców "Państwa Środka". Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. W 1987 roku obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kompleks pałacowy zbudowano w XV wieku na polecenie cesarza Yongle. W czasie wojny domowej i najazdu Mandżurów większość zabudowań uległa zniszczeniu, ale zostały odbudowane przez następną, mandżurską dynastię Qing. Czeka nas spacer w parku ze słynnym "Wzgórzem Węglowym". Obiadokolacja.

Dzień 3

Pekin - Badaling. Po śniadaniu zobaczymy grobowce, stanowiące miejsce spoczynku 13 spośród 16 cesarzy dynastii Ming. Zlokalizowany około 50 km na północ od centrum Pekinu. W 2003 roku wraz z grobami władców z dynastii Qing został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd od Wielkiej Czerwonej Bramy, aż do grobowców rytualną drogą, zwaną w chińskiej tradycji drogą duchów. Jej kilkusetmetrowy odcinek za Pawilonem Steli ozdobiony jest po bokach ustawionymi w 12 par posągami zwierząt, zarówno realnych (słonie, wielbłądy, konie), jak i mitycznych (qilin, xiezhi). Za nimi znajduje się 12 posągów mandarynów. Koniec drogi duchów wieńczy wykuta w marmurze ozdobna Brama Smoka i Feniksa i wejście na teren jednego z 13 grobowców. Później w Badaling spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Wizyta w zakładzie rzemieślniczym, wytwarzającym biżuterię z pereł - możliwość poznania procesu hodowli pereł słodkowodnych oraz dokonania zakupów. Krótki postój przy obiektach olimpijskich - czas na zdjęcia. Wieczorem obiadokolacja ze słynną "kaczką po pekińsku", a dla chętnych opcjonalnie Kung-fu show.

Dzień 4

Pekin - Xining. Po śniadaniu zobaczymy Świątynię Nieba - jeden z głównych symboli Pekinu, kompleks sakralnych budowli taoistycznych. Kompleks świątynny był odwiedzany raz do roku przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing, a w czasie ceremonii modlono się o obfite plony. Świątynia ta jest uważana za taoistyczną, ale chińska wiara w Niebo, popularna szczególnie wśród panujących dynastii, występowała przed powstaniem taoizmu. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kompleks został zbudowany w XV w., w czasie panowania cesarza Yongle. Ten sam monarcha wzniósł także pekińskie Zakazane Miasto. Za panowania cesarza Jiajing kompleks rozróśł się, a nazwa zmieniła na - Świątynia Nieba. Następnie weźmiemy (przygotowany wcześniej) suchy prowiant i udamy się na dworzec kolejowy, skąd udamy się do Xining.

Dzień 5

Xining. Przyjazd w godzinach południowych do Xining, położonego w historycznej, tybetańskiej prowincji Amdo. Xining było ważnym punktem przy zachodniej granicy chińskiej. Za rządów dynastii Han II w p.n.e. na terenie Xining istniał powiat Linqiang, który kontrolował lokalne plemiona Qiang. W VII w. i na początku VIII w. powiat był areną działań wojennych przeciwko państwu Tuyuhun, a później Tybetańczykom. W VIII w. miasto zostało zajęte przez Tybetańczyków. W tym czasie funkcjonowało pod nazwą Qingtangcheng. Chińczycy odzyskali ten teren w XII w., wtedy też nadano nową nazwę miescowośći - Xining (dosł. "pokój na Zachodzie"). Tego dnia zobaczymy Wielki Meczet zbudowany w 1380 r., łączący w sobie elementy islamskie z typową chińską tradycją. Udamy się również do klasztorów położonych w górach Beishan zbudowanych w czasach dynastii Wei. Na początku zbudowane jako klasztory buddyjskie, zostały z czasem zamienione na świątynie taoistyczne.

Dzień 6

Xining - Lhasa. Po śniadaniu udamy się z wizytą do buddyjskiego klasztoru Ta'er w kotlinie Gór Lianhuashan (Góry Lotosu). Jest on jednym z najważniejszych klasztorów sekty Żółtego Buddyzmu Tybetańskiego. Klasztor został zbudowany za czasów panowania cesarza Jiajing z dynastii Mingu i ma dzisiaj ponad 400 lat. Zajmuje on ogromną powierzchnię i składa się z wielu części - pałace, pagody, pawilony gdzie przechowywane są księgi, mieszkania dla mnichów. Głównymi obiektami Klasztoru Ta'er, które zobaczymy są - osiem pagód, Wielki Pałac Złotego Dachu, Mały Pałac Złotego Dachu, Klasztor Kwiatów, Wielki Pawilon Księgi Buddyjskiej oraz Pałac z Dziewięcioma Pokojami. Lunch, a następnie przejazd na stację kolejową i przejazd pociągiem do Lhasy.

Dzień 7

Lhasa. Podczas naszej podróży do Lhasy, która potrwa 21 godzin, będzie można podziwiać krajobrazy. Pokonamy dystans około 2 tysięcy kilometrów. Będziemy przemierzać himalajskie przełęcze, a podczas naszej podrózy podziwiać będziemy niezwykłe krajobrazy i zmieniające się pory roku. Na trasie znajduje się 30 stacji kolejowych, a jej długość wynosi 1895 km i biegnie przez przełęcz Tanggula na wysokości 5072 m n.p.m. Na naszej trasie znajduje się również najwyżej położony tunel kolejowy na świecie na wysokości 4905 m n.p.m. o długości 1338 metrów. Ponad 80% całej trasy, którą pokonamy znajduje się na poziomie wyższym niż 4000 m n.p.m., a 550 km znajduje się w strefie wiecznej zmarzliny. Po przyjeździe przejdziemy się słynną ulicą Barhkor, która wygląda jakby zatrzymała się w czasie. Zakwaterowanie, czas wolny na odpoczynek i aklimatyzację. Kolacja.

Dzień 8

Lhasa. Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Pałacu Potala - zimowej rezydencji władców Tybetu do 1959 roku. Położony w Lhasie jest najwyżej usytuowanym (3700 m n.p.m.) pałacem na świecie. Wznosi się ponad 90 metrów nad miastem, zajmując południowe zbocza Czerwonej Skały. Pałac składa się z 13 kondygnacji, a sama budowla została wykonana z gliny, kamieni i drewna bez użycia gwoździ. Pałac podzielony jest na zewnętrzny Biały Pałac o świeckim charakterze, tu mieszczą się np. pomieszczenia, z których korzystał Dalajlama oraz wewnętrzny Czerwony Pałac, traktowany jako religijne serce Tybetu. To tutaj znajdują groby 8 z 14 dalajlamów. Cały kompleks to ponad 1000 komnat, 10 000 kaplic i 200 000 różnego rodzaju rzeźb. Od 1994 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie wizyta w Klasztorze Sera, który został założony na początku XV w. przez Sakya Yeshe, jednego z uczniów Congkhapy. W czasach świetności żyło w nim ponad 6000 mnichów, obecnie ich liczba spadła do 600. Udamy się również do Dżokhang - najstarszej buddyjskiej świątyni w Tybecie, wzniesionej ok. roku 641 przez króla Songcen Gampo, władcę z okresu imperialnego. Jedno z duchowych centrów tybetańskiej odmiany buddyzmu. Obiadokolacja.

Dzień 9

Lhasa - Shigatse. Po śniadaniu udamy się w stronę olśniewającego jeziora Yamdrok Tso (4441 m). Jest ono także widoczne ze szczytu Przełęczy Kamba-la (5030 m). Przy sprzyjającej aurze jezioro nabiera cudownego i tajemniczego odcienia ciemnego turkusu. Opuszczenie Yamdrok Tso jest tak samo tajemnicze, jak przybycie do jego krańców, ponieważ trzeba się zmierzyć z Przełęczą Karo La. Widoki z tego miejsca na Lodowiec są naprawdę imponujące. Po drodze zatrzymamy się również w klasztorze Baiju.

Dzień 10

Shigatse - Lhasa. Po śniadaniu wizyta w klasztorze Tashilhunpo, najsłynniejszym zabytku Shigatse. Klasztor jest tradycyjną siedzibą panczenlamy oraz jedną z sześciu najważniejszych świątyń buddystów szkoły Gelugpa, czyli Żółtych Czapek. Do głównych atrakcji świątyni należą 27-metrowy posąg Buddy Majtrei oraz grobowiec czwartego panczenlamy. Został zbudowany w XV w. przez Gendun Drupa, pierwszego Dalajlamę. Klasztor ten stanowił tradycyjną siedzibę kolejnych Panczenlamów. W okresie największej świetności w klasztorze mieszkało 4000 mnichów, obecnie zaledwie kilkuset. Powrót do Lhasy i obiadokolacja.

Dzień 11

Lhasa - Pekin. Po śniadaniu udamy się do Norbulingka - pałacu otoczonego największym parkiem w Tybecie. Nazwa tybetańska w dosłownym tłumaczeniu znaczy "Ogród Skarbów". Pałac, zbudowany w drugiej połowie XVIII w. przez VII Dalajlamę, służył jako letnia rezydencja, do powstania antychińskiego w 1959 roku. Obecny, XIV Dalajlama rozpoczął w latach 50 XX wieku budowę Nowego Pałacu, ukończonego w 1956 roku. Budowle ucierpiały znacznie podczas ostrzału przez armię chińską, podczas powstania oraz podczas rewolucji kulturalnej. Po obiedzie udamy się na stację kolejową, skąd odjedziemy pociągiem do Pekinu.

Dzień 12

Lhasa - Pekin. Przejazd pociągiem do Pekinu. Trasa podróży będzie liczyć 4065 km długości. Warto jednak pamiętać, że w podróży z Dachu Świata nie o czas chodzi, lecz o przepięknie i niezapomniane widoki, które w trakcie 2 dni rozciągać się będą z okien wagonu.

Dzień 13

Pekin. Przyjazd do Pekinu w godzinach rannych. Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Letniego Pałacu, założonego przez cesarza Qianlong w XVIIIw. Położony nieopodal Pekinu, nazwany został "Ogrodami Naturalnej Harmonii" i zachwyca rozmachem i przepychem. Od 1998 znajduje się na Liście UNESCO jako przykład chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Znajduje się tu sztuczne jezioro Kunming oraz Wzgórze Długowieczności. Wzdłuż brzegu jeziora ciągnie się galeria-deptak, gdzie na zwieńczeniach zadaszenia znajdują się setki tradycyjnych dzieł sztuki malarskiej. Na końcu zobaczymy Marmurową Łódź, którą zbudowano z rozkazu okrutnej cesarzowej Cixi. Zobaczymy też Świątynię Lazurowych Obłoków z pawilonem pięciuset Arhatów i Pagodą Diamentowego Tronu. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 14

Pekin. Śniadanie. Przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach miasta (dzialnica tzw. hutongów) i wizyta w lokalnym domostwie. Chwila na relaks na tzw. "uliczce barów" przy niewielkim jeziorze. Odwiedzimy również tradycyjną chińską herbaciarnię. Zwiedzimy też miejsca związanych z religijnością Chińczyków. Będą to Świątynia Lamy - jedna z najbardziej znanych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei o wysokości 26 metrów oraz Świątynia Konfucjusza poświęcona filozofowi, który tysiące lat temu stworzył podstawy moralności chińskiej. Zobaczymy także Taoistyczną Świątynię Białego Obłoku, a następnie odwiedzimy galerie sztuki chińskiej. Obiadokolacja.

Dzień 15

Pekin - Warszawa. Śniadanie, transfer na lotnisko i wylot do Polski

Cena zawiera

przelot na trasie Warszawa - Pekin - Warszawa z przesiadkami lub bezpośrednio, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimtyzacją, śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju), lokalny transport klimatyzowanym autokarem, zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów), serwis polskiego pilota,

Cena nie zawiera

dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 405 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki, kosztów wizy chińskiej, kosztów wycieczek fakultatywnych - Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.) - Pekin nocą (25 USD/os.) - Chińska opera (30 USD/os.) Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej,

Obsługa na miejscu

w języku polskim

Informacje wizowe

Wizy Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 260 PLN/os. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo. W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika, ważnego min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego (prawidłowo, zgodnie ze wzorem), wydrukowanego dowodu rezerwacji/vouchera, 1 zdjęcia (kolorowe, w formacie paszportowym), ksera pierwszej strony paszportu (z danymi i zdjęciem; prosimy kserować paszporty osobno, na białej kartce A4). Dokumenty prosimy przesyłać na adres biura przedstawicielskiego - Crear Travel sp. z o.o., ul. Berezyńska 39 lok. 65, 03-908 Warszawa z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu. Prosimy o dostarczenie paszportów najpóźniej na 14 dni roboczych przed datą wylotu. W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania wyższej opłaty za pośrednictwo wizowe, tj. 150 PLN/os. i opłaty za wyrobienie wizy ekspresowej, której koszt wynosi 370 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy jednak możliwość odwołania pośrednictwa. UWAGA! Ambasada Chin ma prawo odmówić wydania wizy bez podania przyczyny. Paszporty będą do odbioru podczas odprawy na lotnisku Chopina w Warszawie w dniu wylotu, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane są klientowi. W przypadku chęci wcześniejszego odebrania dokumentów prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem pod nr telefonu +48 601 196 898 lub na adres e-mail wizy@eccotravel.eu. Ponadto wymagane jest przesłanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 30 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Chinach (m.in. biletów kolejowych). W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie Ecco Travel zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Ecco Travel, które jest jednym z największych w Polsce organizatorów egzotycznych wakacji. Wraz z Biurem Podróży Ecco Holiday od kilku lat spełnia turystyczne marzenia swoich klientów.

Biuro Podróży Ecco Travel specjalizuje się w szczególności w organizacji wycieczek objazdowych do Chin, Japonii, Tajlandii, Indonezji, Emiratów Arabskich, Meksyku i na Kubę. Ich programy zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Profesjonalni piloci, doskonała obsługa klienta zarówno przed wylotem jak i w trakcie wyjazdu, a także doskonale skonstruowane wycieczki objazdowe sprawiły, że dziś biuro ma mnóstwo świetnych opinii. Wszystkie oferty oparte są wyłacznie na przelotach rejsowych by zapewnić komfort transportu i doskonałe wspomnienia z podróży.

Możliwe jest także przygotowanie wyjazdu wypoczynkowego w popularnej formule all inclusive. Biuro Podrózy Ecco Travel jest w stanie spełnić wszystkie marzenia klientów, nawet w zakresie organizacji malowniczych ślubów i innych nietypowych imprez.