cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy, Chiny
1 / 14
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy

Chiny
Ocena wycieczki objazdowej Chiny z rejsem po Jangcy:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Chiny z rejsem po Jangcy w ofercie Biura podróży:

Ecco Travel

Szukasz wakacji do Chin?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Chiny

Opis hotelu

PEKIN - XI'AN - CHONGQUING - FENGDU - TRZY PRZEłOMY (QUTANG, WU, XILING) - YICHANG - WUHAN - SUZHOU - LUZHI - SZANGHAJ

Dzień 1: Warszawa - Pekin Wylot z Warszawy.

Dzień 2: Pekin Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu i zakwaterowanie (w przypadku przylotu w godzinach porannych - najpierw realizowany jest program zwiedzania). Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) - panorama i architektura największego i najważniejszego placu „Państwa środka”, spacer zabytkową uliczką Qianmen. Świątynia Nieba - jeden z głównych symboli Pekinu, miejsce modłów o pomyślne zbiory w okresie panowania dynastii Ming i Qing. Po powrocie do hotelu czas na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg w Pekinie.

Dzień 3: Pekin (Letni Pałac, Chiński Mur) Po śniadaniu wycieczka za miasto i zwiedzanie Letniego Pałacu pochodzącego z XIX w. Zobaczymy wspaniały przykład architektury pałacowej, liczne pawilony cesarskie w otoczeniu pięknego krajobrazu (m.in. Długa Galeria, Marmurowa łódź). Po południu zwiedzanie Wielkiego Muru oraz spacer po jednym z najlepiej zachowanych jego odcinków. Powrót do Pekinu i przejazd i postój w pobliżu obiektów olimpijskich (możliwe w dni, kiedy nie odbywają się zawody sportowe). Obiadokolacja i nocleg w Pekinie. Wieczorne wyjście na bazar z żywnością.

Dzień 4: Pekin (Zakazane Miasto) - Xi’an Po śniadaniu zwiedzanie Zakazanego Miasta - zwiedzanie położonego w sercu Pekinu Zimowego Pałacu Cesarskiego z XV w., rezydencji cesarzy z dwóch ostatnich chińskich dynastii. Następnie świątynia Harmonii i Pokoju - jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych świątyń lamaistycznych, aktywne miejsce kultu religijnego. Wizyta w tradycyjnej herbaciarni połączona z pokazem tradycyjnego parzenia herbat chińskich, możliwością ich degustacji i zakupu. Obiadokolacja. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Xian.

Dzień 5: Xi'an Przyjazd do Xi'an w godzinach porannych. Transfer do hotelu, śniadanie. Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi - symbol miasta, Muzeum Prowincji Shaanxi - kolekcja obrazująca historię regionu, uważanego za kolebkę chińskiej cywilizacji. Wielki Meczet - XIV-wieczne centrum religijne wyznawców islamu, spacer po dzielnicy islamskiej. Obiadokolacja. Wspólne wyjście na wieczorny targ z żywnością.

Dzień 6: Xi'an Wcześnie rano spacer do parku, gdzie mieszkańcy miasta ćwiczą Tai - Chi, możliwość wspólnych ćwiczeń. Po śniadaniu Muzeum Armii Terakotowej - zwiedzanie najsłynniejszego muzeum Chin, wpisanego na Listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Pochodząca z III w. p.n.e. kilkutysięczna armia terakotowych żołnierzy, uważana jest za jeden z cudów świata. Spacer malowniczą, zabytkową uliczką. Obiadokolacja.

Dzień 7: Chongqing śniadanie, transfer na lotnisko, przelot do Chongqing w godzinach porannych. Transfer na śniadanie w hotelu. Spacer po Ciqikou - uliczce przypominającej dawne czasy miasta i jego historię. Wędrówka wzdłuż tej pełnej malowniczych sklepików uliczki pozwala na poznanie lokalnej atmosfery. Odpoczynek w lokalnej herbaciarni. Wizyta w Parku Erling, z którego rozciągają się najlepsze widoki na miasto i na port. Obiadokolacja w stylu syczuańskim. Wejście na statek 4 **** i zaokrętowanie.

Dzień 8: Chongqing (Rejs po Jangcy) Rozpoczęcie rejsu po Trzech Przełomach Rzeki Jangcy. śniadanie. W czasie dnia - zejście na ląd i realizacja program określonego przez przewoźnika (aktualny program do wglądu po zapokładowaniu).Powrót na statek, kontynuacja rejsu. W czasie dnia: obiad i kolacja na statku.

Dzień 9: Rejs po Jangcy (3 przełomy) Po śniadaniu przepłynięcie przez przełom Qutang - pierwszy z Trzech Przełomów. Wyrastające na środku rzeki skały pozostawiają rzece niewiele miejsca powodując niezwykłe spiętrzenie jej nurtu. Przełom Wu zwany Wąwozem Czarownic, w którym w obliczu tysiącmetrowych skał po obu stronach rzeki przepływający statek sprawia wrażenie unoszącego się na wodzie niewielkiego liścia... W czasie dnia - zejście na ląd i realizacja program określonego przez przewoźnika. Przepłynięcie przez przełom Xiling - liczący ok. 50 km ostatni z Trzech Przełomów W czasie dnia: obiad i kolacja na statku.

Dzień 10: Rejs po Jangcy (Zapora na Jangcy) - Yichang - Wuhan Po śniadaniu dopłynięcie w pobliże słynnej Zapory na rzece Jangcy - będącej efektem jednego z największych na świecie projektów budowlanych. Zwiedzanie. Zakończenie rejsu w Yichang. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super - szybkim pociągiem do Wuhan. Transfer do hotelu - po drodze: przejazd mostem na Jangcy, spacer po centrum miasta, obiadokolacja.

Dzień 11: Wuhan - Suzhou Po śniadaniu transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Suzhou - miasta nazywanego "Wenecją Wschodu" i "Miastem - Ogrodem". Zobaczymy tu Ogród Mistrza Sieci oraz fabrykę jedwabiu. Obiadokolacja

Dzień 12: Suzhou - Luzhi - Szanghaj śniadanie. Przejazd autokarem do Luzhi - zabytkowej wioski, usytuowanej w obrębie sieci kanałów dorzecza Jangcy. Piesze zwiedzanie, a później rejs łódkami po malowniczych, wąskich kanałach. Następnie przejazd autokarem do Szanghaju. Bund - słynne szanghajskie nabrzeże. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie spacer po Nanjing Road. Obiadokolacja.

Dzień 13: Szanghaj śniadanie. Świątynia Nefrytowego Buddy - jedna z niewielu świątyń buddyjskich w mieście oraz Szanghajskie Muzeum - znakomita kolekcja obrazująca rozwój sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Stare Miasto - spacery uliczkami, przypominającymi cesarskie Chiny. Obiadokolacja.

Fakultatywnie: możliwość udziału w wieczornym rejsie, po przecinającej miasto rzece Huang Pu

Dzień 14: Szanghai - Warszawa Po śniadaniu transfer na lotnisko i zakończenie programu.Uwagi:

Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany rozkładów lotów i kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

Cena zawiera:- przelot na trasie Warszawa - Pekin - Warszawa z przesiadkami

- opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW

- zakwaterowanie w hotelach 3 *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją, podczas rejsu na statku 4 **** kajuty dwuoosobowe

- wyżywienie: śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie: 1 szklanka napoju), podczas rejsu dodatkowo obiady

- lokalny transport: bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie, (przy przejazdach nocnych - miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale), klimatyzowane autokary,

- zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)

- serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota

Cena nie zawiera:

(kwoty dopłat - patrz formularz rezerwacji)- dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana

- kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla kierowców, bagażowych i przewodników lokalnych - ok. 230 USD/os, obowiązkowo płatne pilotowi na miejscu

- kosztów wizy chińskiej

Wizy:Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 220 PLN/os. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/od osoby za pośrednictwo.

W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika (ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Chin), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego, zdjęcia (kolorowe, w formacie paszportowym), ksera pierwszej strony paszportu, w paszporcie wymagane jest 6 pustych stron (w tym 2 obok siebie).

Dokumenty prosimy przesyłać na adres biura przedstawicielskiego: Coffee Travel Sp. z o.o. ul. Targowa 33, 03-728 Warszawa, z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu. Prosimy o dostarczenie paszportów najpóźniej na 14 dni przed datą wylotu.

W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania dodatkowej opłaty 150 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy możliwość odwołania pośrednictwa. Paszporty do odbioru podczas odprawy na lotnisku Okęcie w Warszawie, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane klientowi.

Wymagane jest przesłanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 30 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Chinach (m. in. biletów kolejowych). W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie Ecco Travel zastrzega możliwość odwołania wyjazdu. Klienci wylatujący z Warszawy odbierają paszporty z wizami na lotnisku w dniu wylotu. W przypadku chęci wcześniejszego odebrania dokumentów prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem pod nr telefonu 601 196 898 lub na adres e-mail wizy@eccotravel.euObsługa:

w jęz. polskim

Standard

***


Opis hotelu Chiny z rejsem po Jangcy według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

****

Region

Chiny

Opis

PEKIN - XI'AN - CHONGQUING - FENGDU - TRZY PRZEŁOMY (QUTANG, WU, XILING) - YICHANG - WUHAN - SUZHOU - LUZHI - SZANGHAJ

Dzień 1

Warszawa - Pekin Wylot z Warszawy.

Dzień 2

Pekin. Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Odwiedzimy Pałac Pokoju i Harmonii - jeden z największych i najważniejszych klasztorów buddyzmu tybetańskiego na świecie. Wybudowany w XVII w., stanowił pierwotnie rezydencję dworskich eunuchów, a następnie rezydencję przyszłego cesarza Yongzhenga. Zobaczymy również Świątynię Nieba - Kompleks swiatynny, który był odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii. Światynia ta jest uważana za taoistyczną, ale chińska wiara w Niebo, popularna szczególnie wśród panujących dynastii, występowała przed powstaniem taoizmu. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu, obiadokolacja z "kaczką po pekińsku".

Dzień 3

Pekin. Po śniadaniu udamy się zwiedzić Zakazane Miasto - zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO Pałacu Cesarskiego, będącego rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zwiedzimy również Park Jingsan z kótrego rozpościera sie panorama Pekinu i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen), gdzie zapoznamy się z architekturą największego i najważniejszego placu. Na koniec czeka nas spacer i przejażdżka rykszami po najstarszej części miasta (tzw. hutongi). Obiadokolacja. Dla chętnych fakultatywnie kungfu show.

Dzień 4

Pekin. Po śniadaniu, przejazd do Badaling i zwiedzanie Wielkiego Muru - spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru, uznanego za jeden z cudów świata. Po śniadaniu zobaczymy grobowce stanowi miejsce spoczynku 13 spośród 16 cesarzy dynastii Ming. Zlokalizowany około 50 kilometrów na północ od centrum Pekinu. W 2003 roku wraz z grobami władców z dynastii Qing został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejedziemy od Wielkiej Czerwonej Bramy aż do grobowców, siedmiokilometrową rytualna drogą, zwaną w chińskiej tradycji drogą duchów (shendao). Jej kilkusetmetrowy odcinek za Pawilonem Steli ozdobiony jest po bokach ustawionymi w 12 par posągami zwierząt, zarówno realnych (słonie, wielbłądy, konie), jak i mitycznych (qilin, xiezhi) oraz postaciami ludzkimi. Za nimi znajduje się 12 różnych posągów. Koniec drogi duchów wieńczy wykuta w marmurze ozdobna Brama Smoka i Feniksa i wejście na teren jednego z 13 grobowców. Obiadokolacja. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Xian.

Dzień 5

Xi'an. Przyjazd do Xi'an w godzinach porannych. Transfer do hotelu, śniadanie. historyczne mury miejskie. Wielki Meczet - jeden z najstarszych i najbardziej znanych w całym kraju. Meczet został zbudowany w 742 roku, w okresie rządów dynastii Tang (za panowania cesarza Xuanzonga) i był wielokrotnie odnawiany w późniejszych okresach (zwłaszcza podczas panowania cesarza Hongwu z dynastii Ming). Jest ciągle używany przez chińskich muzułmanów. Mała Pagoda Dzikiej Gęsi - jednego z dwóch symboli miasta. Wizyta w Muzeum Xian. Obiadokolacja - pierożkowy bankiet (degustacja ok. 16 rodzajów tradycyjnych chińskich pierożków). Dla chętnych wycieczka fakultatywna pokaz tańców Dynastii Tang.

Dzień 6

Xi'an. Wcześnie rano spacer do parku, gdzie mieszkańcy miasta ćwiczą Tai - Chi, możliwość wspólnych ćwiczeń. Po śniadaniu pojedziemy do Muzeum Armii Terakotowej - gdzie znajduje się 7500 figur naturalnej wielkości, wykonanych z terakoty (wypalonej gliny), przedstawiających żołnierzy, oficerów i konie. Armia znajduje się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shii. W trakcie pogrzebu cesarza w 210 p.n.e. cała armia została przeniesiona do podziemnych pomieszczeń.Według wierzeń, Terakotowa Armia miała strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym. Obejrzymy również Wielką Pagodę Dzikiej Gęsi, która została zbudowana za rządów cesarza Tang Gaozonga i osiągała wysokość 54 m. Jednak pięć wieków później budowla z ubitej ziemi, z kamienną fasadą zewnętrzną, zawaliła się. Cesarzowa Wu Zetian odbudowała pagodę w VIIIw., dodając do niej pięć kondygnacji. W 1556 roku, podczas trzęsienia ziemi w Shaanxi, budowla została poważnie uszkodzona i zniszczeniu uległy trzy kondygnacje. Ostatecznie ostało się siedem kondygnacji, które zachowały się do obecnego dnia. Obiadokolacja. Transfer na dworzec i przejazd pociągiem sypialnym do Chonging.

Dzień 7

Chongqing. Przyjazd do Chongqing w godzinach porannych. Po śniadaniu udamy się na spacer po Ciqikou - uliczce przypominającej dawne czasy miasta i jego historię. Wędrówka wzdłuż tej pełnej malowniczych sklepików uliczki pozwala na poznanie lokalnej atmosfery. Odpoczynek w lokalnej herbaciarni z możliwością zakupów. Wizyta w Parku Erling, z którego rozciągają się najlepsze widoki na miasto i na port. Obiadokolacja w stylu syczuańskim, gdzie spróbujemy bardzo ostrych potraw. Wejście na statek i zaokrętowanie.

Dzień 8

Chongqing (Rejs po Jangcy). Śniadanie. W czasie dnia - zejście na ląd i wizyta w chińskim mieście duchów Fengdu. Mieście leżącym na prawym brzegu w odległości ok. 170 km od miasta Chongqing. Miasto zbudowane na Górze Ming pokazuje swoją historię sięgającą ponad 2000 lat, stanowi również efekt połączenia różnych filozofii od konfucjanizmu i taoizmu po buddyzm, a także wierzenia w duchy. Nazywa się je także "piekłem na Ziemi". Miejscowi wierzą bowiem, że tu zbierają się dusze po śmierci. Nazwa miasta wiąże się z czasami Wschodniej Dynastii Han, gdy dwóch wysoko postawionych urzędników państwowych przybyło na Górę Ming w celu pobrania nauk taoizmu. Według legendy zgłębianie filozofii sprawiło, że stali się nieśmiertelni, przez co góra została okrzyknięta niezwykłą. Co więcej ich imiona Yin i Wang wymawiane po sobie brzmiały po chińsku jak "władca piekła". W czasie dnia - obiad i kolacja na statku.

Dzień 9

Rejs po Jangcy (3 przełomy). Po śniadaniu przepłynięcie przez przełom Qutang - pierwszy z Trzech Przełomów. Wyrastające na środku rzeki skały pozostawiają rzece niewiele miejsca powodując niezwykłe spiętrzenie jej nurtu. Przełom Wu zwany Wąwozem Czarownic, w którym w obliczu tysiącmetrowych skał po obu stronach rzeki przepływający statek sprawia wrażenie unoszącego się na wodzie niewielkiego liścia. W Wushan z głównego statku przesiądziemy się na miejszy i ruszamy w górę jednego z dopływów Jangcy. Przepłynięcie przez przełom Xiling - liczący ok. 50 km ostatni z Trzech Przełomów. W czasie dnia - obiad i kolacja na statku.

Dzień 10

Rejs po Jangcy (Zapora na Jangcy) - Yichang - Wuhan - Szanghaj. Po śniadaniu dopłynięcie w pobliże słynnej Zapory na rzece Jangcy - będącej efektem jednego z największych na świecie projektów budowlanych. Po drodze - przejazd mostem na Jangcy, Mury miejskie Jingzhou, zbudowane za czasów dynastii Qing i Han. Spacer po centrum miasta, obiadokolacja. Zakończenie rejsu w Yichang. Transfer autobusem do Wuhan, a następnie na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem sypialnym do Szanghaju.

Dzień 11

Szanghaj. Przyjazd do Szanghaju. Po śniadaniu zobaczymy Świątynię Nefrytowego Buddy, któraz została wzniesiona w 1882 roku jako miejsce przechowywania dwóch figur Buddy, przywiezionych z Birmy przez mnicha Huigena. Świątynia została zniszczona podczas rewolucji Xinhai, jednak figury Buddów przetrwały szczęśliwie zniszczenie. Z dwóch znajdujących się w świątyni figur jedna przedstawia Buddę w pozycji siedzącej, druga leżącego na prawym boku. Obydwie pokryte są białym nefrytem. Wizyta w Muzeum Szanghajskim znajdującym się na Placu Ludowym. W 10 salach wystawowych będizemy podziwiać pamiątki poprzednich stuleci wykonane z brązu, porcelany, gliny, także sztukę kaligrafii, malarstwo, pieczęci, wyroby z jadeitu i rękodzieło chińskich grup etnicznych. Obiadokolacja.

Dzień 12

Szanghaj - Suzhou. Śniadanie. Przejazd autokarem do Suzhou - które w Epoce Trzech Królestw przez kilka lat było stolicą państwa Wu. Miasto od XIV wieku przodowało w produkcji jedwabiu, a zyski przeznaczone były m.in. na utworzenie 287 nowych ogrodów, z których 69 przetrwało do dziś. Mieszkali tu uczeni, artyści, wyżsi urzędnicy i kupcy, którzy bogacili się na handlu jedwabiem. Zobaczymy tu Ogród Mistrza Sieci - to najmniejszy, lecz najpiękniejszy ze wszystkich ogrodów Suzhou. Odwiedzimy również fabrykę jedwabiu, instytut hafciarstwa, a także zabytkową uliczkę Shantang. Obiadokolacja.

Dzień 13

Suzhou - Luzhi - Szanghaj. Śniadanie. Poranny spacer po parku, gdzie mieszkańcy uprawiają ćwiczenia Tai Chi. Śniadanie. Okolice Suzhou obfitują w urocze starożytne miasteczka i wioski, które ze względu na ich usytuowanie na brzegach wodnych kanałów noszą wspólną nazwę "wodnych miasteczek" czy też "wodnych wiosek". Przejazd autokarem do Luzhi - zabytkowej wioski, jej historia liczy 1400 lat. Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługują mosty, niektóre z nich sięgają okresu dynastii Song, inne dynastii Yuan a te najmłodsze pochodzą z czasów Ming i Qing. Piesze zwiedzanie, a później rejs łódkami po malowniczych, wąskich kanałach. Następnie przejazd autokarem do Szanghaju, odwiedzimy Bund - czyli szanghajskie nabrzeże - jeden z symboli miasta, który przeniesie nas w czasy kolonialne. Ogromne klasycystyczne budynki znajdujących się tu banków, urzędów państwowych i hoteli to pamiątka z czasów, gdy w mieście panowali Brytyjczycy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorne wyjście, fakultatywna wycieczka - rejs po rzece Huang Pu. Powrót do hotelu autokarem.

Dzień 14

Szanghai - Warszawa. Po śniadaniu transfer na lotnisko i zakończenie programu.

Cena zawiera

przelot na trasie Warszawa - Pekin -Szanghaj- Warszawa z przesiadkami, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją, śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju), lokalny transport klimatyzowanym autokarem, zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów), serwis polskiego pilota,

Cena nie zawiera

dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 405 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki, kosztów wizy chińskiej, kosztów wycieczek fakultatywnych - Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.) - Pekin nocą (25 USD/os.) - Chińska Opera (30 USD/os.) - Rejs po rzece Huang Pu (30 USD/os.) - Przedstawienie cyrkowe w Szanghaju (35 USD/os.) Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej,

Obsługa na miejscu

w języku polskim

Informacje wizowe

Wizy Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 260 PLN/os. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo. W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika, ważnego min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego (prawidłowo, zgodnie ze wzorem), wydrukowanego dowodu rezerwacji/vouchera, 1 zdjęcia (kolorowe, w formacie paszportowym), ksera pierwszej strony paszportu (z danymi i zdjęciem; prosimy kserować paszporty osobno, na białej kartce A4). Dokumenty prosimy przesyłać na adres biura przedstawicielskiego - Crear Travel sp. z o.o., ul. Berezyńska 39 lok. 65, 03-908 Warszawa z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu. Prosimy o dostarczenie paszportów najpóźniej na 14 dni roboczych przed datą wylotu. W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania wyższej opłaty za pośrednictwo wizowe, tj. 150 PLN/os. i opłaty za wyrobienie wizy ekspresowej, której koszt wynosi 370 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy jednak możliwość odwołania pośrednictwa. UWAGA! Ambasada Chin ma prawo odmówić wydania wizy bez podania przyczyny. Paszporty będą do odbioru podczas odprawy na lotnisku Chopina w Warszawie w dniu wylotu, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane są klientowi. W przypadku chęci wcześniejszego odebrania dokumentów prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem pod nr telefonu +48 601 196 898 lub na adres e-mail wizy@eccotravel.eu. Ponadto wymagane jest przesłanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 30 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Chinach (m.in. biletów kolejowych). W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie Ecco Travel zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Ecco Travel, które jest jednym z największych w Polsce organizatorów egzotycznych wakacji. Wraz z Biurem Podróży Ecco Holiday od kilku lat spełnia turystyczne marzenia swoich klientów.

Biuro Podróży Ecco Travel specjalizuje się w szczególności w organizacji wycieczek objazdowych do Chin, Japonii, Tajlandii, Indonezji, Emiratów Arabskich, Meksyku i na Kubę. Ich programy zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Profesjonalni piloci, doskonała obsługa klienta zarówno przed wylotem jak i w trakcie wyjazdu, a także doskonale skonstruowane wycieczki objazdowe sprawiły, że dziś biuro ma mnóstwo świetnych opinii. Wszystkie oferty oparte są wyłacznie na przelotach rejsowych by zapewnić komfort transportu i doskonałe wspomnienia z podróży.

Możliwe jest także przygotowanie wyjazdu wypoczynkowego w popularnej formule all inclusive. Biuro Podrózy Ecco Travel jest w stanie spełnić wszystkie marzenia klientów, nawet w zakresie organizacji malowniczych ślubów i innych nietypowych imprez.


Neckermann

Szukasz wakacji do Chin?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Chiny, Chiny

Program

DZIEŃ 1. PEKIN. Przylot do Pekinu, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.DZIEŃ 2. PEKIN. Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie miasta, w programie m.in.: Grobowce Dynastii Ming -kompleks nekropolii obejmujący obszar około 40 km2, stanowi miejsce spoczynku 13 spośród 16 cesarzy dynastii Ming. Większą część kompleksu zniszczono w 1644 r. podczas powstania Li Zichenga, obecnie dla zwiedzających dostępne są jedynie trzy groby: Changling, Dingling i Zhaoling. Następnie przejazd do Badaling aby zobaczyć Wielki Mur, olbrzymią budowlę wzniesioną przez dynastię Qin ponad 2 tyś. lat temu, budowla chroniła Państwo Środka przed najazdami ludów mongolskich i tureckich. Możliwość zakupu jadeitu. Powrót do Pekinu, kolacja w lokalnej restauracji, przejazd do hotelu, nocleg.DZIEŃ 3. PEKIN - XI`AN (ok. 1100 km). Po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy Chin, w programie: Plac Tiananmen czyli Plac Niebiańskiego Spokoju - największy publiczny plac na świecie, następnie Zakazane Miasto (UNESCO) znajdujące się przy Placu Tiananmen, brama Niebiańskiego Spokoju znajdująca się na północnym skraju placu stanowi wejście do cesarskiego miasta. Pałac otoczony jest murem obronnym z wieżami przykrytymi charakterystyczną dla całego kompleksu żółtą dachówką, oraz fosą. Całość zabudowań rozplanowano wzdłuż głównej osi północ - południe. Na terenie 960 m x 760 m wzniesiono ok. 800 pałaców i liczne mniejsze pawilony. Pałac i sąsiadujące parki z trzema sztucznymi stawami tworzą całościową, zamkniętą kompozycję. Dalej udamy się do Letniego Pałacu kompleksu parkowo-pałacowego stanowiącego miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing. W miarę możliwości czasowych zakupy pereł. Na kolację kaczka po pekińsku w lokalnej restauracji. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Xi'an.DZIEŃ 4. XI`AN. Przyjazd do Xi'an w godzinach porannych. Transfer do hotelu na śniadanie. Chwila czasu na odpoczynek, następnie udamy się na zwiedzanie Xi'an. Pierwszym punktem dzisiejszego dnia jest Muzeum Terakotowej Armii Pierwszego Cesarza Qin. W 1974 roku podczas drążenia studni trzech chłopów z chińskiej komuny rolniczej natrafiło na głowy naturalnej wielkości wojowników z gliny. Rozpoczęto prace wykopaliskowe, rezultat był sensacyjny: pod powierzchnia pól uprawnych stały rzędami żołnierze z terakoty, cała armia. Te podziemne posągi należały do wielkiego mauzoleum, które wzniósł dla siebie cesarz Qin Shi Huang Di w III wieku p.n.e. Dalej zobaczymy Wielki Meczet jeden z najstarszych i najbardziej znanych w Chinach i dzielnicę muzułmańską Udamy się na zakupy w fabryce terakoty. Kolacja w lokalnej restauracji, powrót do hotelu, nocleg.DZIEŃ 5. XI`AN. Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie miasta, zobaczymy Wielką Pagodę Dzikich Gęsi (VII w.) w której przechowywane są buddyjskie pisma, Muzeum Historii Shaanxi oraz mury miejskie. Kolacja w lokalnej restauracji. Przejazd na dworzec kolejowy, podróż do Chongqing nocnym pociągiem.DZIEŃ 6. XI`AN - CHONGQING. Śniadanie na trasie przejazdu pociągiem za opłatą. Chongqing jest malowniczo położone pomiędzy pasmami górskimi a doliną Jangcy. Udamy się na zwiedzanie miasteczka Ciqikou, spacer wśród zabytkowych budynków i klimatycznych małych herbaciarni. Kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorem zakwaterowanie na pokładzie 4* statku i rozpoczynamy wspaniałą wycieczkę rzeką Jangcy. Nocleg na statku.DZIEŃ 7-8. REJS PO RZECE JANGCY. Po śniadaniu wycieczka do Fengdu - miasta duchów. Według chińskich legend Fengdu to miejsce, w którym mieszka diabeł. Mówią, że duchy idą do nieba, a zło idzie do Fengdu. Całe to miejsce z wyludnionymi ulicami, wieżowcami, pustymi sklepami i bankami ma niesamowity klimat. Lunch, kolacja na statku. Następnego dnia wycieczka do Shennong Stream. Shennong Stream jest kolejnym dopływem Jangcy, a jego szybko płynąca, krystalicznie czysta woda kieruje się na południe, przez głębokie wąwozy. Wartkie strumienie płynące wśród dużych i małych jaskiń krasowych, stada jaskółek, strome skały, głębokie wąwozy, wodospady, trzykolorowe źródła krasowe, starożytna ścieżka, zawieszona trumna na klifie, grupy starożytnych grobowców, cudowne formacje krasowe. Śniadanie, lunch, kolacja.DZIEŃ 9. YICHANG - SZANGHAJ. Po śniadaniu wycieczka do Tamy Trzech Przełomów. Jest to największe na świecie źródło generowania energii elektrycznej. Budowa tamy formalnie rozpoczęła się w 1994 r. Korpus zapory został ukończony w 2003 r., cała konstrukcja zaś w 2009 r. Wymiary to 2335 metrów długość, 185 metrów wysokość, 18 metrów szerokość - góra, 130 metrów szerokości - dół. Zakończenie rejsu w Yichang w godzinach popołudniowych, transfer na lotnisko, przelot do Szanghaju (ok. 1.30 h). Kolacja.DZIEŃ 10. SZANGHAJ. Po śniadaniu zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in.: Yu Garden - zabytkowy ogród, znajdujący się na terenie starego miasta, zajmuje powierzchnię 2 hektarów, składa się z kilku części przedzielonych białymi murami, zwieńczonymi podobiznami smoków. Zbiorniki wodne ozdobione licznymi mostki, pawilony, stele pamiątkowe. Dalej udamy się do Old City- miejsce które pozwala na moment przenieść się w czasy dawnych, cesarskich Chin z okresu dynastii Ming i Quing. Najpopularniejszym miejscem starówki jest dawna kupiecka ulica zwana historycznie Miaoqian Dajie, a obecnie Shanghai Lao Jie. Współcześnie w wiekowych budynkach mieści się ponad 200 sklepów oraz liczne restauracje i kawiarnie. Następnie spacer po promenadzie Bund z widokiem na szanghajskie drapacze chmur. Bund to dzielnica z neoklasycznymi budynkami przypominającymi klimat Nowego Jorku lat 30 -tych XX w. Nanjing Street - główna ulica handlowa w Szanghaju, świątynia Nefrytowego Buddy, możliwość zakupu jedwabiu. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.DZIEŃ 11. SZANGHAJ. Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.Zastrzegamy sobie zmiany czasowe i programowe poszczególnych punktów wycieczki.

W programie

Pekin - Plac Tiananmen • Zakazane Miasto • Muzeum Terakotowej Armii i dzielnica muzułmańska w Xian • Fengdu - Miasto Duchów • Niesamowite formacje krasowe na rzece Jangcy • Tama Trzech Przełomów • Szanghaj i drapacze chmur

Ciekawe

Rzeka Jangcy, trzecia co do długości rzeka na świecie po Nilu i Amazonce, spełnia szczególną funkcję w historii Chin. Przede wszystkim uważana jest za drugą (po Żółtej Rzece - Huang He) kolebkę tej najstarszej cywilizacji świata. Od zamierzchłych czasów stanowiła też niezwykle ważną drogę komunikacyjną i jeden z najważniejszych szlaków handlowych.

Minimalna liczba uczestników

10 osób.

Terminy i ceny od

10.05.16: 6999, -24.05.16: 6999, -21.06.16: 7299, -05.07.16: 7299, -19.07.16: 7299, -09.08.16: 7299, -23.08.16: 6999, -27.09.16: 7199, -11.10.16: 7199,-

W cenie wycieczki

przelot w dwie strony: Warszawa-Pekin oraz Szanghaj-Warszawa (z możliwą przesiadką w jednym z europejskich portów), przelot wewnętrzny na trasie Yichang-Szanghaj, przejazd klimatyzowanym autokarem lub minibusem, 10 noclegów (5 w hotelach 3*, 3 noce na 4* statku podczas rejsu, 2 noce w pociągu podczas przejazdu na trasie Pekin-Xian, Xian-Chongqing, przedziały 4 osobowe typu soft sleepers), śniadania (z wyłączeniem przejazdu pociagiem dzień 6), lunch (dzień 7,8 w trakcie rejsu po Jangcy), obiadokolacje (możliwe w lokalnych restauracjach z jednym napojem orzeźwiającym w cenie), opieka polskiego pilota, podstawowe ubezpieczenie.

Cena nie zawiera

pakietu wycieczkowego płatnego obligatoryjnie na miejscu (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, napiwków) ok. 120 USD, wydatków własnych, wycieczek fakultatywnych, wizy chińskiej (ok. 300 PLN)


Opis hotelu Chiny z rejsem po Jangcy według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

****

Region

Chiny

Opis

PEKIN - XI'AN - CHONGQUING - FENGDU - TRZY PRZEŁOMY (QUTANG, WU, XILING) - YICHANG - WUHAN - SUZHOU - LUZHI - SZANGHAJ

Dzień 1

Warszawa - Pekin Wylot z Warszawy.

Dzień 2

Pekin. Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Odwiedzimy Pałac Pokoju i Harmonii - jeden z największych i najważniejszych klasztorów buddyzmu tybetańskiego na świecie. Wybudowany w XVII w., stanowił pierwotnie rezydencję dworskich eunuchów, a następnie rezydencję przyszłego cesarza Yongzhenga. Zobaczymy również Świątynię Nieba - Kompleks swiatynny, który był odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii. Światynia ta jest uważana za taoistyczną, ale chińska wiara w Niebo, popularna szczególnie wśród panujących dynastii, występowała przed powstaniem taoizmu. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu, obiadokolacja z "kaczką po pekińsku".

Dzień 3

Pekin. Po śniadaniu udamy się zwiedzić Zakazane Miasto - zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO Pałacu Cesarskiego, będącego rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zwiedzimy również Park Jingsan z kótrego rozpościera sie panorama Pekinu i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen), gdzie zapoznamy się z architekturą największego i najważniejszego placu. Na koniec czeka nas spacer i przejażdżka rykszami po najstarszej części miasta (tzw. hutongi). Obiadokolacja. Dla chętnych fakultatywnie kungfu show.

Dzień 4

Pekin. Po śniadaniu, przejazd do Badaling i zwiedzanie Wielkiego Muru - spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru, uznanego za jeden z cudów świata. Po śniadaniu zobaczymy grobowce stanowi miejsce spoczynku 13 spośród 16 cesarzy dynastii Ming. Zlokalizowany około 50 kilometrów na północ od centrum Pekinu. W 2003 roku wraz z grobami władców z dynastii Qing został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejedziemy od Wielkiej Czerwonej Bramy aż do grobowców, siedmiokilometrową rytualna drogą, zwaną w chińskiej tradycji drogą duchów (shendao). Jej kilkusetmetrowy odcinek za Pawilonem Steli ozdobiony jest po bokach ustawionymi w 12 par posągami zwierząt, zarówno realnych (słonie, wielbłądy, konie), jak i mitycznych (qilin, xiezhi) oraz postaciami ludzkimi. Za nimi znajduje się 12 różnych posągów. Koniec drogi duchów wieńczy wykuta w marmurze ozdobna Brama Smoka i Feniksa i wejście na teren jednego z 13 grobowców. Obiadokolacja. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Xian.

Dzień 5

Xi'an. Przyjazd do Xi'an w godzinach porannych. Transfer do hotelu, śniadanie. historyczne mury miejskie. Wielki Meczet - jeden z najstarszych i najbardziej znanych w całym kraju. Meczet został zbudowany w 742 roku, w okresie rządów dynastii Tang (za panowania cesarza Xuanzonga) i był wielokrotnie odnawiany w późniejszych okresach (zwłaszcza podczas panowania cesarza Hongwu z dynastii Ming). Jest ciągle używany przez chińskich muzułmanów. Mała Pagoda Dzikiej Gęsi - jednego z dwóch symboli miasta. Wizyta w Muzeum Xian. Obiadokolacja - pierożkowy bankiet (degustacja ok. 16 rodzajów tradycyjnych chińskich pierożków). Dla chętnych wycieczka fakultatywna pokaz tańców Dynastii Tang.

Dzień 6

Xi'an. Wcześnie rano spacer do parku, gdzie mieszkańcy miasta ćwiczą Tai - Chi, możliwość wspólnych ćwiczeń. Po śniadaniu pojedziemy do Muzeum Armii Terakotowej - gdzie znajduje się 7500 figur naturalnej wielkości, wykonanych z terakoty (wypalonej gliny), przedstawiających żołnierzy, oficerów i konie. Armia znajduje się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shii. W trakcie pogrzebu cesarza w 210 p.n.e. cała armia została przeniesiona do podziemnych pomieszczeń.Według wierzeń, Terakotowa Armia miała strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym. Obejrzymy również Wielką Pagodę Dzikiej Gęsi, która została zbudowana za rządów cesarza Tang Gaozonga i osiągała wysokość 54 m. Jednak pięć wieków później budowla z ubitej ziemi, z kamienną fasadą zewnętrzną, zawaliła się. Cesarzowa Wu Zetian odbudowała pagodę w VIIIw., dodając do niej pięć kondygnacji. W 1556 roku, podczas trzęsienia ziemi w Shaanxi, budowla została poważnie uszkodzona i zniszczeniu uległy trzy kondygnacje. Ostatecznie ostało się siedem kondygnacji, które zachowały się do obecnego dnia. Obiadokolacja. Transfer na dworzec i przejazd pociągiem sypialnym do Chonging.

Dzień 7

Chongqing. Przyjazd do Chongqing w godzinach porannych. Po śniadaniu udamy się na spacer po Ciqikou - uliczce przypominającej dawne czasy miasta i jego historię. Wędrówka wzdłuż tej pełnej malowniczych sklepików uliczki pozwala na poznanie lokalnej atmosfery. Odpoczynek w lokalnej herbaciarni z możliwością zakupów. Wizyta w Parku Erling, z którego rozciągają się najlepsze widoki na miasto i na port. Obiadokolacja w stylu syczuańskim, gdzie spróbujemy bardzo ostrych potraw. Wejście na statek i zaokrętowanie.

Dzień 8

Chongqing (Rejs po Jangcy). Śniadanie. W czasie dnia - zejście na ląd i wizyta w chińskim mieście duchów Fengdu. Mieście leżącym na prawym brzegu w odległości ok. 170 km od miasta Chongqing. Miasto zbudowane na Górze Ming pokazuje swoją historię sięgającą ponad 2000 lat, stanowi również efekt połączenia różnych filozofii od konfucjanizmu i taoizmu po buddyzm, a także wierzenia w duchy. Nazywa się je także "piekłem na Ziemi". Miejscowi wierzą bowiem, że tu zbierają się dusze po śmierci. Nazwa miasta wiąże się z czasami Wschodniej Dynastii Han, gdy dwóch wysoko postawionych urzędników państwowych przybyło na Górę Ming w celu pobrania nauk taoizmu. Według legendy zgłębianie filozofii sprawiło, że stali się nieśmiertelni, przez co góra została okrzyknięta niezwykłą. Co więcej ich imiona Yin i Wang wymawiane po sobie brzmiały po chińsku jak "władca piekła". W czasie dnia - obiad i kolacja na statku.

Dzień 9

Rejs po Jangcy (3 przełomy). Po śniadaniu przepłynięcie przez przełom Qutang - pierwszy z Trzech Przełomów. Wyrastające na środku rzeki skały pozostawiają rzece niewiele miejsca powodując niezwykłe spiętrzenie jej nurtu. Przełom Wu zwany Wąwozem Czarownic, w którym w obliczu tysiącmetrowych skał po obu stronach rzeki przepływający statek sprawia wrażenie unoszącego się na wodzie niewielkiego liścia. W Wushan z głównego statku przesiądziemy się na miejszy i ruszamy w górę jednego z dopływów Jangcy. Przepłynięcie przez przełom Xiling - liczący ok. 50 km ostatni z Trzech Przełomów. W czasie dnia - obiad i kolacja na statku.

Dzień 10

Rejs po Jangcy (Zapora na Jangcy) - Yichang - Wuhan - Szanghaj. Po śniadaniu dopłynięcie w pobliże słynnej Zapory na rzece Jangcy - będącej efektem jednego z największych na świecie projektów budowlanych. Po drodze - przejazd mostem na Jangcy, Mury miejskie Jingzhou, zbudowane za czasów dynastii Qing i Han. Spacer po centrum miasta, obiadokolacja. Zakończenie rejsu w Yichang. Transfer autobusem do Wuhan, a następnie na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem sypialnym do Szanghaju.

Dzień 11

Szanghaj. Przyjazd do Szanghaju. Po śniadaniu zobaczymy Świątynię Nefrytowego Buddy, któraz została wzniesiona w 1882 roku jako miejsce przechowywania dwóch figur Buddy, przywiezionych z Birmy przez mnicha Huigena. Świątynia została zniszczona podczas rewolucji Xinhai, jednak figury Buddów przetrwały szczęśliwie zniszczenie. Z dwóch znajdujących się w świątyni figur jedna przedstawia Buddę w pozycji siedzącej, druga leżącego na prawym boku. Obydwie pokryte są białym nefrytem. Wizyta w Muzeum Szanghajskim znajdującym się na Placu Ludowym. W 10 salach wystawowych będizemy podziwiać pamiątki poprzednich stuleci wykonane z brązu, porcelany, gliny, także sztukę kaligrafii, malarstwo, pieczęci, wyroby z jadeitu i rękodzieło chińskich grup etnicznych. Obiadokolacja.

Dzień 12

Szanghaj - Suzhou. Śniadanie. Przejazd autokarem do Suzhou - które w Epoce Trzech Królestw przez kilka lat było stolicą państwa Wu. Miasto od XIV wieku przodowało w produkcji jedwabiu, a zyski przeznaczone były m.in. na utworzenie 287 nowych ogrodów, z których 69 przetrwało do dziś. Mieszkali tu uczeni, artyści, wyżsi urzędnicy i kupcy, którzy bogacili się na handlu jedwabiem. Zobaczymy tu Ogród Mistrza Sieci - to najmniejszy, lecz najpiękniejszy ze wszystkich ogrodów Suzhou. Odwiedzimy również fabrykę jedwabiu, instytut hafciarstwa, a także zabytkową uliczkę Shantang. Obiadokolacja.

Dzień 13

Suzhou - Luzhi - Szanghaj. Śniadanie. Poranny spacer po parku, gdzie mieszkańcy uprawiają ćwiczenia Tai Chi. Śniadanie. Okolice Suzhou obfitują w urocze starożytne miasteczka i wioski, które ze względu na ich usytuowanie na brzegach wodnych kanałów noszą wspólną nazwę "wodnych miasteczek" czy też "wodnych wiosek". Przejazd autokarem do Luzhi - zabytkowej wioski, jej historia liczy 1400 lat. Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługują mosty, niektóre z nich sięgają okresu dynastii Song, inne dynastii Yuan a te najmłodsze pochodzą z czasów Ming i Qing. Piesze zwiedzanie, a później rejs łódkami po malowniczych, wąskich kanałach. Następnie przejazd autokarem do Szanghaju, odwiedzimy Bund - czyli szanghajskie nabrzeże - jeden z symboli miasta, który przeniesie nas w czasy kolonialne. Ogromne klasycystyczne budynki znajdujących się tu banków, urzędów państwowych i hoteli to pamiątka z czasów, gdy w mieście panowali Brytyjczycy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorne wyjście, fakultatywna wycieczka - rejs po rzece Huang Pu. Powrót do hotelu autokarem.

Dzień 14

Szanghai - Warszawa. Po śniadaniu transfer na lotnisko i zakończenie programu.

Cena zawiera

przelot na trasie Warszawa - Pekin -Szanghaj- Warszawa z przesiadkami, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją, śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju), lokalny transport klimatyzowanym autokarem, zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów), serwis polskiego pilota,

Cena nie zawiera

dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 405 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki, kosztów wizy chińskiej, kosztów wycieczek fakultatywnych - Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.) - Pekin nocą (25 USD/os.) - Chińska Opera (30 USD/os.) - Rejs po rzece Huang Pu (30 USD/os.) - Przedstawienie cyrkowe w Szanghaju (35 USD/os.) Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej,

Obsługa na miejscu

w języku polskim

Informacje wizowe

Wizy Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 260 PLN/os. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo. W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika, ważnego min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego (prawidłowo, zgodnie ze wzorem), wydrukowanego dowodu rezerwacji/vouchera, 1 zdjęcia (kolorowe, w formacie paszportowym), ksera pierwszej strony paszportu (z danymi i zdjęciem; prosimy kserować paszporty osobno, na białej kartce A4). Dokumenty prosimy przesyłać na adres biura przedstawicielskiego - Crear Travel sp. z o.o., ul. Berezyńska 39 lok. 65, 03-908 Warszawa z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu. Prosimy o dostarczenie paszportów najpóźniej na 14 dni roboczych przed datą wylotu. W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania wyższej opłaty za pośrednictwo wizowe, tj. 150 PLN/os. i opłaty za wyrobienie wizy ekspresowej, której koszt wynosi 370 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy jednak możliwość odwołania pośrednictwa. UWAGA! Ambasada Chin ma prawo odmówić wydania wizy bez podania przyczyny. Paszporty będą do odbioru podczas odprawy na lotnisku Chopina w Warszawie w dniu wylotu, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane są klientowi. W przypadku chęci wcześniejszego odebrania dokumentów prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem pod nr telefonu +48 601 196 898 lub na adres e-mail wizy@eccotravel.eu. Ponadto wymagane jest przesłanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 30 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Chinach (m.in. biletów kolejowych). W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie Ecco Travel zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Neckermann, należącego do najstarszego i jednego z największych koncernów turystycznych w Europie – Thomas Cook Group, szczycącego się ponad 172-letnią tradycją. Na rynku polskim Neckermann zadebiutował 20 lat temu i od samego początku zajmuje stanowisko jednego z liderów wśród organizatorów zagranicznej turystyki wyjazdowej.

Głównymi założeniami biura przy tworzeniu ofert jest innowacyjność i oferowanie usług wysokiej jakości, spełniających oczekiwania najbardziej wymagających klientów na polskim rynku. Letnia oferta Biura Podróży Neckermann obejmuje głównie kraje z regionu Basenu Morza Śródziemnego: Grecję, Hiszpanię, Turcję, Bułgarię, Włochy i Chorwację. Dostępna jest także bardzo bogata baza hoteli i apartamentów na dojazd własny praktycznie w każdym zakątku świata, także w Polsce. Zimowa oferta jest równie bogata - klienci mają do wyboru wiele atrakcyjnych alpejskich regionów narciarskich z dojazdem własnym, a oprócz tego mogą udać się na wakacje samolotem w najbardziej egzotyczne miejsca świata - Kuba, DOminikana, Meksyk, Jamajka, karaiby i wiele, wiele innych.

Wśród zróżnicowanej oferty biura warto zwrócić uwagę na aquamanię (grupę hoteli z parkami wodnymi), hotele z polskimi animacjami dla dzieci, parki rozrywki, rejsy statkami oraz ofertę fly & drive.


Opinie o wycieczce objazdowej Chiny z rejsem po Jangcy

Chiny z rejsem po Jangcy - możliwości zakwaterowania:

pokoj 2-osobowy
pokoj 1-osobowy

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Chiny z rejsem po Jangcy? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00