cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Fly & Drive - Kuba, Kuba
  • Wycieczka objazdowa Fly & Drive - Kuba, Kuba
1 / 2
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Fly & Drive - Kuba

Kuba
Ocena wycieczki objazdowej Fly & Drive - Kuba:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Fly & Drive - Kuba w ofercie Biura podróży:

Neckermann

Szukasz wakacji na Kubie?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Kuba, Varadero, Rundreisen in/um/ab HAV/VRA Dla tych z Państwa, którzy cenią niezależność, wybraliśmy na Kubie interesującą trasę, umożliwiającą Państwu poznanie tego fantastycznego kraju na własną rękę. Aby nie musieli się Państwo martwić o nocleg każdego dnia, zarezerwowaliśmy dla Państwa hotele średniej klasy ze śniadaniem na trasie wycieczki.

1. dzień

HAWANA/VARADERO. Przylot do Hawany lub Varadero i odbiór samochodu na lotnisku. W przypadku przylotu do Hawany (80202A) nocleg w hotelu Comodoro lub Palco. W przypadku przylotu do Varadero (80202B) nocleg w hotelu Sunbeach.

2. dzień

HAWANA (z Varadero ok. 160 km). Przejazd do Hawany, miasta słynącego z cennych zabytków architektury z czasów kolonialnych. Szczególnie warte zobaczenia jest stare miasto z wieloma monumentalnymi, częściowo odrestaurowanymi budowlami: twierdzą Castillo de la Fuerza, Plaza de Armas w stylu hiszpańskiego baroku, katedrą. Nocleg w hotelu Comodoro lub Palco.

3. dzień

VIńALES (ok. 210 km). Całodniowa wycieczka po przepięknej prowincji Pinar del Río w dolinie Vinales, która stanowi centrum kubańskiego przemysłu tytoniowego. Piękne wapienne wzgórza malowniczo urozmaicają krajobraz. Nocleg w hotelu Rancho San Vicente, La Ermita lub Los Jazmines.

4. dzień

PLAYA GIRON (ok. 426 km). Podróż wśród urozmaiconych krajobrazów oraz skalistą drogą nadbrzeżną prowadzącą do Playa Giron. Nocleg w hotelu Playa Larga.

5. dzień

CIENFUEGOS (ok. 135 km). W mieście portowym Cienfuegos zachęcamy do zobaczenia Palacio del Valle i neoklasycystycznego Teatro Tomas Terry. Nocleg w hotelu Jagua lub podobnym.

6. dzień

TRYNIDAD (ok. 85 km). Przejazd do Trynidadu, założonego w 1514 roku kolonialnego miasta z malowniczymi uliczkami i zachwycającymi budowlami. Dzięki swojemu położeniu Trynidad zachował kolonialny charakter i został w 1950 roku wpisany przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Nocleg w hotelu Villa Ma Dolores lub Las Cuevas.

7. dzień

SANTA CLARA (ok. 100 km). Wycieczka śladami Che Guevary aż do miejsca jego spoczynku. Mauzoleum oraz muzeum przypominają o tym narodowym bohaterze. Nocleg w hotelu La Granjita lub Los Caneyes.

8. dzień

SANTA CLARA – VARADERO/HAWANA. Przejazd na lotnisko. Zwrot samochodu. Przelot powrotny lub kontynuacja pobytu zgodnie z rezerwacją. Zastrzegamy sobie zmiany czasowe i programowe poszczególnych punktów wycieczki.

W cenie wycieczki

przelot, 8-dniowa wycieczka z 7 noclegami (80202A – z/do Havany, 80202B – z/do Varadero) zakwaterowanie w wybranych hotelach średniej klasy lub podobnych, śniadanie, samochód (wersja ekonomiczna). Karta telefoniczna o wartości 10 CUC.

POCZąTEK WYCIECZKI

codziennie.

Możliwa rezerwacja z następującymi klasami samochodów

• H 80202A/B 1-2A – Wycieczka samochodem klasy economico (np. Hyundai Atos, Kia Picanto, Peugeot 206 lub podobny). 2-osobowy, 2-4-drzwiowy, klimatyzacja, radio, bagażnik na 2 walizki. • H 80202A/B 2-4B – Wycieczka samochodem klasy medio (np. Kia Cerato, Kia Rio, Hyundai Accent lub podobny). 4-osobowy, 4-drzwiowy, klimatyzacja, radio, bagażnik na 2 małe i 1 dużą walizkę. • H 80202A/B 2-4C – Wycieczka z samochodem klasy medio alto (np. Kia Carens, Skoda Octavia, Hyunday Sonata lub podobny). 4-osobowy, 4-drzwiowy, klimatyzacja, radio, bagażnik na 2 małe i 2 duże walizki. Neckermann współpracuje na Kubie z renomowanymi agencjami wynajmu samochodów, tj. Cubacar/Transtur, Rex, Via Rent a Car. Mają Państwo możliwość wyboru pomiędzy 4 kategoriami aut. Samochody kategorii standard i superior mogą zostać wynajęte na 3–28 dni; samochody kategorii luxury oraz minivan (na zapytanie) na okres 6–28 dni. W cenę wynajmu wliczona jest nieograniczona liczba kilometrów. Brak fotelików dla dzieci. W cenę nie są wliczone koszty benzyny, wydatki natury osobistej (dodatkowe posiłki, napoje, telefon, napiwki), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty parkingowe oraz opłaty za autostrady.

Odbiór samochodu

po przylocie na lotnisku będzie na Państwa czekał nasz przedstawiciel, który skieruje Państwa do punktu odbioru samochodu. Odbiór następuje za okazaniem vouchera i ważnego międzynarodowego prawa jazdy oraz po wpłaceniu kaucji i wykupieniu obowiązkowego pełnego ubezpieczenia (patrz ubezpieczenie). Dodatkowo wynajmujący musi wnieść jednorazową opłatę w wysokości 20 CUC za odebranie samochodu na lotnisku. Następnie otrzymują Państwo samochód, vouchery na wcześniej zarezerwowane przez nas hotele na trasie całej wycieczki oraz szczegółowy opis trasy wraz z załączonymi mapami. Dobra znajomość hiszpańskiego nie jest konieczna, ale poza centrami turystycznymi może okazać się bardzo przydatna.

Kaucja

płatna kartą kredytową MasterCard, Visa (gotówka nie jest akceptowana). Kaucja w przypadku samochodów klasy economico wynosi 150 CUC, klasy medio wynosi 250 CUC, medio alto i luxury 500 CUC, minivan 800 CUC (stan na czerwiec 2014; zastrzegamy sobie możliwość zmian, gdyż warunki firmy wynajmującej samochody są wiążące).

Ubezpieczenie

na miejscu konieczne jest wykupienie pełnego pakietu ubezpieczeniowego, które pokrywa uszkodzenia samochodu powstałe na skutek wypadku, pożaru lub kradzieży (za wyjątkiem opon, wycieraczek, lusterek bocznych, radia lub CD), uszczerbki na zdrowiu kierowcy i pasażerów jak również osób trzecich (z limitem). W przypadku samochodów klasy economico i medio ubezpieczenie wynosi 15 CUC/dzień, klasy medio alto 25 CUC/dzień, klasy luxury 35 CUC/ dzień, zaś klasy minivan 30 CUC/dzień. Stan na czerwiec 2014, możliwe zmiany. Sugerujemy podwyższenie ubezpieczenia OC oraz wykupienie ubezpieczenia bagażu oraz ubezpieczenia od wypadku.

Minimalny wiek/prawo jazdy

minimalny wiek kierowcy wynosi 21 lat. Kierowca powinien być posiadaczem międzynarodowego prawa jazdy oraz karty kredytowej. Auto może być prowadzone wyłącznie przez osobę wskazaną w umowie wynajmu samochodu. Drugiego kierowcę można wskazać w umowie za dodatkową opłatą uzależnioną od klasy samochodu (ok. 3 CUC/dzień). Paszport, prawo jazdy oraz umowę wynajmu samochodu muszą mieć Państwo w trakcie całej podróży.

Benzyna

we wszystkich większych miejscowościach znajdują się stacje benzynowe CUPET i ORO NEGRO. Benzyna super (especial) kosztuje ok. 1,40 CUC/l. Płatność gotówką (radzimy płacić w CUC, z wyjątkiem banknotów 50 i 100 pesos). Płatność kartami kredytowymi tylko w wyjątkowych sytuacjach. Cubacar/Via Rent a Car: samochód odbierają Państwo z pełnym bakiem, za który muszą Państwo zapłacić firmie wynajmującej (ok. 50 CUC). Samochód można zwrócić z pustym bakiem. Rex: samochód odbierają i zwracają Państwo z pełnym bakiem. W przypadku zwrócenia samochodu z mniejszą ilością benzyny, zostaną Państwo obciążeni różnicą.

Serwis

przy odbiorze samochodu otrzymują Państwo wykaz stacji serwisowych, do których mogą Państwo dzwonić lub pojechać w przypadku problemów z samochodem.

Zwrot samochodu

miejsce i dokładną godzinę zwrotu samochodu określają Państwo w umowie wynajmu samochodu. Należy przestrzegać dokładnie godziny zwrotu samochodu, w przeciwnym razie będzie naliczona opłata za następny dzień. Zwrot samochodu w miejscu innym niż miejsce odbioru może wiązać się z dodatkową opłatą wskazaną w umowie wynajmu. Transfer powrotny do hotelu nie jest wliczony w cenę. Radzimy w przypadku kontynuowania pobytu w hotelu najpierw zostawić bagaż w hotelu, a następnie zwrócić samochód. Stan na czerwiec 2014r., zastrzegamy sobie możliwość zmian warunków najmu.


Opis hotelu Fly & Drive - Kuba według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Varadero, Kuba

Wyposażenie

Dla tych z Państwa, którzy cenią niezależność, wybraliśmy na Kubie interesującą trasę, umożliwiającą Państwu poznanie tego fantastycznego kraju na własną rękę.1. dzień: HAWANA/VARADERO. Przylot do Hawany lub Varadero i przejazd do hotelu Comodoro (82633A) w Hawanie. Uwaga! Goście, którzy zarezerwowali Fly & Drive bez przelotu nie mają transferu z lotniska do hotelu. Brak wyżywienia. 2. dzień: HAWANA. O godz. 10.00. odbiór samochodu w hotelu i spotkanie informacyjne z rezydentem. Następnie czas na zwiedzanie miasta słynącego z cennych zabytków architektury z czasów kolonialnych. Szczególnie warte zobaczenia jest stare miasto z wieloma monumentalnymi, częściowo odrestaurowanymi budowlami: twierdzą Castillo de la Fuerza, Plaza de Armas w stylu hiszpańskiego baroku, katedrą. Nocleg w hotelu Comodoro. Śniadanie.3. dzień: VINALES (ok. 210 km). Całodniowa wycieczka po przepięknej prowincji Pinar del Río w dolinie Vinales, która stanowi centrum kubańskiego przemysłu tytoniowego. Piękne wapienne wzgórza malowniczo urozmaicają krajobraz. Wizyta w fabryce cygar. Nocleg na prywatnej kwaterze (casa particular). Śniadanie.4. dzień: PLAYA LARGA (ok. 350 km). Przejazd przez Soroa do Playa Larga. Nocleg na kwaterze prywatnej (casa particular). Bez wyżywienia.5. dzień: CIENFUEGOS (ok. 135 km). W mieście portowym Cienfuegos zachęcamy do zobaczenia Palacio del Valle i neoklasycystycznego Teatro Tomas Terry, a także do zobaczenia ogrodu botanicznego. Nocleg na kwaterze prywatnej (casa particular). Bez wyżywienia.6. dzień: TRYNIDAD (ok. 85 km). Przejazd do Trynidadu, założonego w 1514 roku kolonialnego miasta z malowniczymi uliczkami i zachwycającymi budowlami. Dzięki swojemu położeniu Trynidad zachował kolonialny charakter i został w 1950 roku wpisany przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Nocleg na kwaterze prywatnej (casa particular). Bez wyżywienia.7. dzień: SANTA CLARA (ok. 100 km). Wycieczka śladami Che Guevary aż do miejsca jego spoczynku. Mauzoleum oraz muzeum przypominają o tym narodowym bohaterze. Nocleg w hotelu Los Caneyes, La Granjita lub podobnym. Bez wyżywienia.8. dzień: SANTA CLARA. Przejazd na lotnisko lub do zarezerwowanego hotelu. Zwrot samochodu.Zastrzegamy sobie zmiany czasowe i programowe poszczególnych punktów wycieczki.W cenie wycieczki: przelot, 8-dniowa wycieczka z 7 noclegami (80202A), zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z opisem, samochód.POCZĄTEK WYCIECZKI: codziennie.Możliwa rezerwacja z następującymi klasami samochodów:• H 80202A 1-2A - Wycieczka samochodem klasy economico (np. Hyundai Atos, Kia Picanto, Peugeot 206 lub podobny).2-osobowy, 2-4-drzwiowy, klimatyzacja, radio, bagażnik na 2 walizki.• H 80202A 2-4B - Wycieczka samochodem klasy medio (np. Kia Cerato, Kia Rio, Hyundai Accent lub podobny).4-osobowy, 4-drzwiowy, klimatyzacja, radio, bagażnik na 2 małe i 1 dużą walizkę.• H 80202A 2-4C - Wycieczka z samochodem klasy medio alto (np. Kia Carens, Skoda Octavia, Hyunday Sonata lub podobny).4-osobowy, 4-drzwiowy, klimatyzacja, radio, bagażnik na 2 małe i 2 duże walizki.Neckermann współpracuje na Kubie z renomowanymi agencjami wynajmu samochodów, tj. Cubacar/Transtur, Rex, Via Rent a Car. W cenę wynajmu wliczona jest nieograniczona liczba kilometrów. Brak fotelików dla dzieci. W cenę nie są wliczone koszty benzyny, wydatki natury osobistej (dodatkowe posiłki, napoje, telefon, napiwki), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty parkingowe oraz opłaty za autostrady.Odbiór samochodu: odbiór następuje za okazaniem vouchera i ważnego międzynarodowego prawa jazdy oraz po wpłaceniu kaucji i wykupieniu obowiązkowego pełnego ubezpieczenia (patrz ubezpieczenie). Dodatkowo wynajmujący musi wnieść jednorazową opłatę w wysokości ok. 25 CUC za odebranie samochodu na lotnisku. Następnie otrzymują Państwo samochód, vouchery na wcześniej zarezerwowane przez nas hotele na trasie całej wycieczki oraz szczegółowy opis trasy wraz z załączonymi mapami. Dobra znajomość hiszpańskiego nie jest konieczna, ale poza centrami turystycznymi może okazać się bardzo przydatna.Kaucja: płatna kartą kredytową MasterCard, Visa (gotówka nie jest akceptowana). Kaucja w przypadku samochodów klasy economico wynosi 150 CUC, klasy medio wynosi 250 CUC, medio alto i luxury 500 CUC, minivan 800 CUC (zastrzegamy sobie możliwość zmian, gdyż warunki firmy wynajmującej samochody są wiążące).Ubezpieczenie: na miejscu konieczne jest wykupienie pełnego pakietu ubezpieczeniowego, które pokrywa uszkodzenia samochodu powstałe na skutek wypadku, pożaru lub kradzieży (za wyjątkiem opon, wycieraczek, lusterek bocznych, radia lub CD), uszczerbki na zdrowiu kierowcy i pasażerów jak również osób trzecich (z limitem). W przypadku samochodów klasy economico i medio ubezpieczenie wynosi 15 CUC/dzień, klasy medio alto 25 CUC/dzień, klasy luxury 35 CUC/ dzień, zaś klasy minivan 30 CUC/dzień. Sugerujemy podwyższenie ubezpieczenia OC oraz wykupienie ubezpieczenia bagażu oraz ubezpieczenia od wypadku.Minimalny wiek/prawo jazdy: minimalny wiek kierowcy wynosi 21 lat. Kierowca powinien być posiadaczem międzynarodowego prawa jazdy oraz karty kredytowej. Auto może być prowadzone wyłącznie przez osobę wskazaną w umowie wynajmu samochodu. Drugiego kierowcę można wskazać w umowie za dodatkową opłatą uzależnioną od klasy samochodu (ok. 3 CUC/dzień). Paszport, prawo jazdy oraz umowę wynajmu samochodu muszą mieć Państwo w trakcie całej podróży.Benzyna: we wszystkich większych miejscowościach znajdują się stacje benzynowe CUPET i ORO NEGRO. Benzyna super (especial) kosztuje ok. 1,40 CUC/l. Płatność gotówką (radzimy płacić w CUC, z wyjątkiem banknotów 50 i 100 pesos). Płatność kartami kredytowymi tylko w wyjątkowych sytuacjach. Cubacar/Via Rent a Car: samochód odbierają Państwo z pełnym bakiem, za który muszą Państwo zapłacić firmie wynajmującej (ok. 50 CUC). Samochód można zwrócić z pustym bakiem. Rex: samochód odbierają i zwracają Państwo z pełnym bakiem. W przypadku zwrócenia samochodu z mniejszą ilością benzyny, zostaną Państwo obciążeni różnicą.Serwis: przy odbiorze samochodu otrzymują Państwo wykaz stacji serwisowych, do których mogą Państwo dzwonić lub pojechać w przypadku problemów z samochodem.Zwrot samochodu: miejsce i dokładną godzinę zwrotu samochodu określają Państwo w umowie wynajmu samochodu. Należy przestrzegać dokładnie godziny zwrotu samochodu, w przeciwnym razie będzie naliczona opłata za następny dzień. Zwrot samochodu w miejscu innym niż miejsce odbioru może wiązać się z dodatkową opłatą wskazaną w umowie wynajmu. Transfer powrotny do hotelu nie jest wliczony w cenę. Radzimy w przypadku kontynuowania pobytu w hotelu najpierw zostawić bagaż w hotelu, a następnie zwrócić samochód (zastrzegamy sobie możliwość zmian warunków najmu).Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Neckermann, należącego do najstarszego i jednego z największych koncernów turystycznych w Europie – Thomas Cook Group, szczycącego się ponad 172-letnią tradycją. Na rynku polskim Neckermann zadebiutował 20 lat temu i od samego początku zajmuje stanowisko jednego z liderów wśród organizatorów zagranicznej turystyki wyjazdowej.

Głównymi założeniami biura przy tworzeniu ofert jest innowacyjność i oferowanie usług wysokiej jakości, spełniających oczekiwania najbardziej wymagających klientów na polskim rynku. Letnia oferta Biura Podróży Neckermann obejmuje głównie kraje z regionu Basenu Morza Śródziemnego: Grecję, Hiszpanię, Turcję, Bułgarię, Włochy i Chorwację. Dostępna jest także bardzo bogata baza hoteli i apartamentów na dojazd własny praktycznie w każdym zakątku świata, także w Polsce. Zimowa oferta jest równie bogata - klienci mają do wyboru wiele atrakcyjnych alpejskich regionów narciarskich z dojazdem własnym, a oprócz tego mogą udać się na wakacje samolotem w najbardziej egzotyczne miejsca świata - Kuba, DOminikana, Meksyk, Jamajka, karaiby i wiele, wiele innych.

Wśród zróżnicowanej oferty biura warto zwrócić uwagę na aquamanię (grupę hoteli z parkami wodnymi), hotele z polskimi animacjami dla dzieci, parki rozrywki, rejsy statkami oraz ofertę fly & drive.