cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Obrazki z Umbrii, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Obrazki z Umbrii, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Obrazki z Umbrii, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Obrazki z Umbrii, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Obrazki z Umbrii, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Obrazki z Umbrii, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Obrazki z Umbrii, Włochy
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Obrazki z Umbrii

Włochy
Ocena wycieczki objazdowej Obrazki z Umbrii:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Obrazki z Umbrii w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Włoch?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Gubbio • Asyż • Rivotorto • Spello • Perugia • Orvieto • Marmurowe Wodospady • Spoleto • Nursja • Jezioro Trazymeńskie"Zielone serce Włoch" - tak nazywany jest region Umbria, kraina malowniczych lasów i wzgórz, która mimo rosnącej popularności wśród turystów zachowała swoją autentyczność. Umbria znana jest także z życia i działalności jednego z najsympatyczniejszych świętych - św. Franciszka z Asyżu. Na trasie najważniejsze miasta regionu: Asyż z bazyliką św. Franciszka, gdzie zachwyca cykl fresków Giotta, tętniąca studenckim życiem Perugia z piękną starówką, nastrojowe Spoleto, Orvieto ze wspaniałą gotycką katedrą i maleńkie miasteczka, gdzie zatrzymał się czas: Spello i Nursja. Marmurowe Wodospady i dolina rzeki Nery - Valnerina to miejsca, gdzie przyroda Umbrii pokazuje całą swoją urodę. Wycieczka adresowana jest do wszystkich, którzy pragną bliżej poznać kulturę i sztukę Italii. Trasa we Włoszech: ok. 2100 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

2. DZIEŃ.

Przejazd do GUBBIO - spacer po przepięknym średniowiecznym mieście z krętymi uliczkami: Palazzo dei Consoli, Palazzo Ducale, katedra, Via dei Consoli z zagadkowymi "drzwiami umarłych" i Fontanna Szaleńców. Po jej okrążeniu można otrzymać honorowy tytuł Szaleńca z Gubbio. Przyjazd do hotelu na przedmieściach Perugii. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Całodzienna wycieczka szlakiem św. Franciszka. Przejazd do ASYŻU. Zwiedzanie: bazylika św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta, Piazza Comune z portykiem świątyni Minerwy, kościół św. Klary, katedra św. Rufino. Wizyta w kościele Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą - kaplicą odbudowaną przez św. Franciszka. Przejazd do pobliskiego RIVOTORTO - miejsca powstania pierwszej wspólnoty franciszkańskiej. W neogotyckim kościele z XIX w. można zobaczyć Święte Tugurium - chatki, w których święty Franciszek spotykał się ze swoimi pierwszymi naśladowcami. Wizyta w SPELLO, położonym nieopodal Asyżu, na stoku Monte Subasio. Miasteczko znane z dywanów kwiatowych układanych z kwiatów, z okazji Bożego Ciała. Zwiedzanie historycznego centrum z kościołem Santa Maria Maggiore ozdobionym freskami Pinturicchio, jednego z czołowych umbryjskich malarzy renesansu. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do ORVIETO, dawnego miasta etruskiego, obecnie słynącego z katedry - jednej z najwspanialszych gotyckich budowli we Włoszech i orzeźwiającego białego wina. Spacer główną aleją do Piazza Duomo. Zwiedzanie katedry z kaplicą San Brizio z fascynującym cyklem fresków Beato Angelico i Lucca Signorelli. Przejazd do stolicy regionu - PERUGII, położonej pomiędzy Jeziorem Trazymeńskim a Tybrem. Miasto o bogatej historii, założone przez Etrusków, było w średniowieczu świadkiem kilku konklawe papieskich. Spacer po historycznym centrum wzdłuż Corso Vanucci - alei noszącej imię urodzonego tu malarza Pietra Vannucciego, znanego jako Perugino. Trasa prowadzi od pozostałości XVI-wiecznej twierdzy papieskiej do dawnego Piazza Grande z katedrą, fontanną Maggiore autorstwa Nicola i Giovani Pisano i Palazzo dei Priori - obecnie ratusza. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd do jednego z najcudowniejszych miejsc we Włoszech - MARMUROWYCH WODOSPADÓW, wybudowanych przez Rzymian w 271 r. p.n.e. Opiewane przez artystów wodospady o wysokości ok. 165 m, należą do jednych z najwyższych w Europie. Przejazd do SPOLETO, gdzie zabytki antyczne, średniowieczne i renesansowe tworzą niepowtarzalną atmosferę. Spacer w kierunku katedry z freskami renesansowego malarza skandalisty Fillipo Lippi oraz Ponte dei Torri - akweduktu z XIV w. Następnie droga wiedzie wzdłuż Valnerina - malowniczej doliny rzeki Nery, do spokojnej NURSJI, gdzie urodził się św. Benedykt. Dzisiaj miasteczko słynie z wyrobów wędliniarskich oraz czarnych trufli. Spacer po Piazza San Benedetto z katedrą i pomnikiem świętego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wycieczka nad JEZIORO TRAZYMEŃSKIE, znane z klęski wojsk rzymskich w bitwie z Hannibalem. Spacer po CASTIGLIONE DEL LAGO, malowniczo położonym na półwyspie miasteczku otoczonym murami. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

7. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelach klasy turystycznej*** na przedmieściach Perugii; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 4 śniadania i 4 kolacje • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, taksa klimatyczna: ok. 70 EUR.


Opis hotelu Obrazki z Umbrii według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Gubbio • Asyż • Rivotorto • Spello • Perugia • Marmurowe Wodospady • Spoleto • Nursja • Monte Vibiano • Jezioro Trazymeńskie • Orvieto "Zielone serce Włoch" - tak nazywany jest region Umbria, kraina malowniczych lasów i wzgórz, która mimo rosnącej popularności wśród turystów zachowała swoją autentyczność. Umbria znana jest także z życia i działalności jednego z najsympatyczniejszych świętych - św. Franciszka z Asyżu. Na trasie najważniejsze miasta regionu: Asyż z bazyliką św. Franciszka, gdzie zachwyca cykl fresków Giotta, tętniąca studenckim życiem Perugia z piękną starówką, nastrojowe Spoleto, Orvieto ze wspaniałą gotycką katedrą i maleńkie miasteczka, gdzie zatrzymał się czas: Spello i Nursja. Marmurowe Wodospady i dolina rzeki Nery - Valnerina to miejsca, gdzie przyroda Umbrii pokazuje całą swoją urodę. Wycieczka adresowana jest do wszystkich, którzy pragną bliżej poznać kulturę i sztukę Italii. Trasa we Włoszech: ok. 2150 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ.

Przejazd do GUBBIO - spacer po przepięknym średniowiecznym mieście z krętymi uliczkami: Palazzo dei Consoli, Palazzo Ducale, katedra, Via dei Consoli z zagadkowymi "drzwiami umarłych" i Fontanna Szaleńców. Po jej okrążeniu można otrzymać honorowy tytuł Szaleńca z Gubbio. Przyjazd do hotelu na przedmieściach Perugii. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Całodzienna wycieczka szlakiem św. Franciszka. Przejazd do ASYŻU. Zwiedzanie: bazylika św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta, Piazza Comune z portykiem świątyni Minerwy, kościół św. Klary, katedra św. Rufino. Wizyta w kościele Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą - kaplicą odbudowaną przez św. Franciszka. Przejazd do pobliskiego RIVOTORTO - miejsca powstania pierwszej wspólnoty franciszkańskiej. W neogotyckim kościele z XIX w. można zobaczyć Święte Tugurium - chatki, w których święty Franciszek spotykał się ze swoimi pierwszymi naśladowcami. Wizyta w SPELLO, położonym nieopodal Asyżu, na stoku Monte Subasio. Miasteczko znane z dywanów kwiatowych układanych z kwiatów, z okazji Bożego Ciała. Zwiedzanie historycznego centrum z kościołem Santa Maria Maggiore ozdobionym freskami Pinturicchio, jednego z czołowych umbryjskich malarzy renesansu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do stolicy regionu - PERUGII, położonej pomiędzy Jeziorem Trazymeńskim a Tybrem. Miasto o bogatej historii, założone przez Etrusków, było w średniowieczu świadkiem kilku konklawe papieskich. Spacer po historycznym centrum wzdłuż Corso Vanucci - alei noszącej imię urodzonego tu malarza Pietra Vannucciego, znanego jako Perugino. Trasa prowadzi od pozostałości XVI-wiecznej twierdzy papieskiej do dawnego Piazza Grande z katedrą, fontanną Maggiore autorstwa Nicola i Giovani Pisano i Palazzo dei Priori - obecnie ratusza. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd do jednego z najcudowniejszych miejsc we Włoszech - MARMUROWYCH WODOSPADÓW, wybudowanych przez Rzymian w 271 r. p.n.e. Opiewane przez artystów wodospady o wysokości ok. 165 m, należą do jednych z najwyższych w Europie. Przejazd do SPOLETO, gdzie zabytki antyczne, średniowieczne i renesansowe tworzą niepowtarzalną atmosferę. Spacer w kierunku katedry z freskami renesansowego malarza skandalisty Fillipo Lippi oraz Ponte dei Torri - akweduktu z XIV w. Następnie droga wiedzie wzdłuż Valnerina - malowniczej doliny rzeki Nery, do spokojnej NURSJI, gdzie urodził się św. Benedykt. Dzisiaj miasteczko słynie z wyrobów wędliniarskich oraz czarnych trufli. Spacer po Piazza San Benedetto z katedrą i pomnikiem świętego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) przejazd do winnicy w MONTE VIBIANO, produkującej wina i oliwę. Objazd winnicy jeepami napędzanymi elektrycznie, w trakcie objazdu zapoznanie się z etapami produkcji wina i innych wyrobów. Na zakończenie degustacja 2 rodzajów wina i oliwy. Możliwość zakupu wytwarzanych produktów. Przejazd nad JEZIORO TRAZYMEŃSKIE znane z klęski wojsk rzymskich w bitwie z Hannibalem. Spacer po CASTIGLIONE DEL LAGO, malowniczo położonym na półwyspie miasteczku otoczonym murami. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ORVIETO, dawnego miasta etruskiego, obecnie słynącego z katedry - jednej z najwspanialszych gotyckich budowli we Włoszech i orzeźwiającego białego wina. Spacer główną aleją do Piazza Duomo. Zwiedzanie katedry z kaplicą San Brizio z fascynującym cyklem fresków Beato Angelico i Lucca Signorelli. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.

8. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

5 noclegi w hotelach klasy turystycznej*** w okolicy Perugii; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 5 śniadań i 5 obiadokolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, taksa klimatyczna: ok. 75 EUR.Opłaty fakultatywne: Zwiedzanie winnicy z degustacją, Jezioro Trazymeńskie: ok. 25 EUR.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Itaka R

Szukasz wakacji do Włoch?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Gubbio • Asyż • Rivotorto • Spello • Perugia • Marmurowe Wodospady • Spoleto • Nursja • Monte Vibiano • Jezioro Trazymeńskie • Orvieto "Zielone serce Włoch" - tak nazywany jest region Umbria, kraina malowniczych lasów i wzgórz, która mimo rosnącej popularności wśród turystów zachowała swoją autentyczność. Umbria znana jest także z życia i działalności jednego z najsympatyczniejszych świętych - św. Franciszka z Asyżu. Na trasie najważniejsze miasta regionu: Asyż z bazyliką św. Franciszka, gdzie zachwyca cykl fresków Giotta, tętniąca studenckim życiem Perugia z piękną starówką, nastrojowe Spoleto, Orvieto ze wspaniałą gotycką katedrą i maleńkie miasteczka, gdzie zatrzymał się czas: Spello i Nursja. Marmurowe Wodospady i dolina rzeki Nery - Valnerina to miejsca, gdzie przyroda Umbrii pokazuje całą swoją urodę. Wycieczka adresowana jest do wszystkich, którzy pragną bliżej poznać kulturę i sztukę Italii. Trasa we Włoszech: ok. 2150 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ.

Przejazd do GUBBIO - spacer po przepięknym średniowiecznym mieście z krętymi uliczkami: Palazzo dei Consoli, Palazzo Ducale, katedra, Via dei Consoli z zagadkowymi "drzwiami umarłych" i Fontanna Szaleńców. Po jej okrążeniu można otrzymać honorowy tytuł Szaleńca z Gubbio. Przyjazd do hotelu na przedmieściach Perugii. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Całodzienna wycieczka szlakiem św. Franciszka. Przejazd do ASYŻU. Zwiedzanie: bazylika św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta, Piazza Comune z portykiem świątyni Minerwy, kościół św. Klary, katedra św. Rufino. Wizyta w kościele Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą - kaplicą odbudowaną przez św. Franciszka. Przejazd do pobliskiego RIVOTORTO - miejsca powstania pierwszej wspólnoty franciszkańskiej. W neogotyckim kościele z XIX w. można zobaczyć Święte Tugurium - chatki, w których święty Franciszek spotykał się ze swoimi pierwszymi naśladowcami. Wizyta w SPELLO, położonym nieopodal Asyżu, na stoku Monte Subasio. Miasteczko znane z dywanów kwiatowych układanych z kwiatów, z okazji Bożego Ciała. Zwiedzanie historycznego centrum z kościołem Santa Maria Maggiore ozdobionym freskami Pinturicchio, jednego z czołowych umbryjskich malarzy renesansu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do stolicy regionu - PERUGII, położonej pomiędzy Jeziorem Trazymeńskim a Tybrem. Miasto o bogatej historii, założone przez Etrusków, było w średniowieczu świadkiem kilku konklawe papieskich. Spacer po historycznym centrum wzdłuż Corso Vanucci - alei noszącej imię urodzonego tu malarza Pietra Vannucciego, znanego jako Perugino. Trasa prowadzi od pozostałości XVI-wiecznej twierdzy papieskiej do dawnego Piazza Grande z katedrą, fontanną Maggiore autorstwa Nicola i Giovani Pisano i Palazzo dei Priori - obecnie ratusza. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd do jednego z najcudowniejszych miejsc we Włoszech - MARMUROWYCH WODOSPADÓW, wybudowanych przez Rzymian w 271 r. p.n.e. Opiewane przez artystów wodospady o wysokości ok. 165 m, należą do jednych z najwyższych w Europie. Przejazd do SPOLETO, gdzie zabytki antyczne, średniowieczne i renesansowe tworzą niepowtarzalną atmosferę. Spacer w kierunku katedry z freskami renesansowego malarza skandalisty Fillipo Lippi oraz Ponte dei Torri - akweduktu z XIV w. Następnie droga wiedzie wzdłuż Valnerina - malowniczej doliny rzeki Nery, do spokojnej NURSJI, gdzie urodził się św. Benedykt. Dzisiaj miasteczko słynie z wyrobów wędliniarskich oraz czarnych trufli. Spacer po Piazza San Benedetto z katedrą i pomnikiem świętego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) przejazd do winnicy w MONTE VIBIANO, produkującej wina i oliwę. Objazd winnicy jeepami napędzanymi elektrycznie, w trakcie objazdu zapoznanie się z etapami produkcji wina i innych wyrobów. Na zakończenie degustacja 2 rodzajów wina i oliwy. Możliwość zakupu wytwarzanych produktów. Przejazd nad JEZIORO TRAZYMEŃSKIE znane z klęski wojsk rzymskich w bitwie z Hannibalem. Spacer po CASTIGLIONE DEL LAGO, malowniczo położonym na półwyspie miasteczku otoczonym murami. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ORVIETO, dawnego miasta etruskiego, obecnie słynącego z katedry - jednej z najwspanialszych gotyckich budowli we Włoszech i orzeźwiającego białego wina. Spacer główną aleją do Piazza Duomo. Zwiedzanie katedry z kaplicą San Brizio z fascynującym cyklem fresków Beato Angelico i Lucca Signorelli. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.

8. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

5 noclegi w hotelach klasy turystycznej*** w okolicy Perugii; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 5 śniadań i 5 obiadokolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, taksa klimatyczna: ok. 75 EUR.Opłaty fakultatywne: Zwiedzanie winnicy z degustacją, Jezioro Trazymeńskie: ok. 25 EUR.


Opis hotelu Obrazki z Umbrii według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Gubbio • Asyż • Rivotorto • Spello • Perugia • Marmurowe Wodospady • Spoleto • Nursja • Monte Vibiano • Jezioro Trazymeńskie • Orvieto "Zielone serce Włoch" - tak nazywany jest region Umbria, kraina malowniczych lasów i wzgórz, która mimo rosnącej popularności wśród turystów zachowała swoją autentyczność. Umbria znana jest także z życia i działalności jednego z najsympatyczniejszych świętych - św. Franciszka z Asyżu. Na trasie najważniejsze miasta regionu: Asyż z bazyliką św. Franciszka, gdzie zachwyca cykl fresków Giotta, tętniąca studenckim życiem Perugia z piękną starówką, nastrojowe Spoleto, Orvieto ze wspaniałą gotycką katedrą i maleńkie miasteczka, gdzie zatrzymał się czas: Spello i Nursja. Marmurowe Wodospady i dolina rzeki Nery - Valnerina to miejsca, gdzie przyroda Umbrii pokazuje całą swoją urodę. Wycieczka adresowana jest do wszystkich, którzy pragną bliżej poznać kulturę i sztukę Italii. Trasa we Włoszech: ok. 2150 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ.

Przejazd do GUBBIO - spacer po przepięknym średniowiecznym mieście z krętymi uliczkami: Palazzo dei Consoli, Palazzo Ducale, katedra, Via dei Consoli z zagadkowymi "drzwiami umarłych" i Fontanna Szaleńców. Po jej okrążeniu można otrzymać honorowy tytuł Szaleńca z Gubbio. Przyjazd do hotelu na przedmieściach Perugii. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Całodzienna wycieczka szlakiem św. Franciszka. Przejazd do ASYŻU. Zwiedzanie: bazylika św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta, Piazza Comune z portykiem świątyni Minerwy, kościół św. Klary, katedra św. Rufino. Wizyta w kościele Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą - kaplicą odbudowaną przez św. Franciszka. Przejazd do pobliskiego RIVOTORTO - miejsca powstania pierwszej wspólnoty franciszkańskiej. W neogotyckim kościele z XIX w. można zobaczyć Święte Tugurium - chatki, w których święty Franciszek spotykał się ze swoimi pierwszymi naśladowcami. Wizyta w SPELLO, położonym nieopodal Asyżu, na stoku Monte Subasio. Miasteczko znane z dywanów kwiatowych układanych z kwiatów, z okazji Bożego Ciała. Zwiedzanie historycznego centrum z kościołem Santa Maria Maggiore ozdobionym freskami Pinturicchio, jednego z czołowych umbryjskich malarzy renesansu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do stolicy regionu - PERUGII, położonej pomiędzy Jeziorem Trazymeńskim a Tybrem. Miasto o bogatej historii, założone przez Etrusków, było w średniowieczu świadkiem kilku konklawe papieskich. Spacer po historycznym centrum wzdłuż Corso Vanucci - alei noszącej imię urodzonego tu malarza Pietra Vannucciego, znanego jako Perugino. Trasa prowadzi od pozostałości XVI-wiecznej twierdzy papieskiej do dawnego Piazza Grande z katedrą, fontanną Maggiore autorstwa Nicola i Giovani Pisano i Palazzo dei Priori - obecnie ratusza. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd do jednego z najcudowniejszych miejsc we Włoszech - MARMUROWYCH WODOSPADÓW, wybudowanych przez Rzymian w 271 r. p.n.e. Opiewane przez artystów wodospady o wysokości ok. 165 m, należą do jednych z najwyższych w Europie. Przejazd do SPOLETO, gdzie zabytki antyczne, średniowieczne i renesansowe tworzą niepowtarzalną atmosferę. Spacer w kierunku katedry z freskami renesansowego malarza skandalisty Fillipo Lippi oraz Ponte dei Torri - akweduktu z XIV w. Następnie droga wiedzie wzdłuż Valnerina - malowniczej doliny rzeki Nery, do spokojnej NURSJI, gdzie urodził się św. Benedykt. Dzisiaj miasteczko słynie z wyrobów wędliniarskich oraz czarnych trufli. Spacer po Piazza San Benedetto z katedrą i pomnikiem świętego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) przejazd do winnicy w MONTE VIBIANO, produkującej wina i oliwę. Objazd winnicy jeepami napędzanymi elektrycznie, w trakcie objazdu zapoznanie się z etapami produkcji wina i innych wyrobów. Na zakończenie degustacja 2 rodzajów wina i oliwy. Możliwość zakupu wytwarzanych produktów. Przejazd nad JEZIORO TRAZYMEŃSKIE znane z klęski wojsk rzymskich w bitwie z Hannibalem. Spacer po CASTIGLIONE DEL LAGO, malowniczo położonym na półwyspie miasteczku otoczonym murami. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ORVIETO, dawnego miasta etruskiego, obecnie słynącego z katedry - jednej z najwspanialszych gotyckich budowli we Włoszech i orzeźwiającego białego wina. Spacer główną aleją do Piazza Duomo. Zwiedzanie katedry z kaplicą San Brizio z fascynującym cyklem fresków Beato Angelico i Lucca Signorelli. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.

8. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

5 noclegi w hotelach klasy turystycznej*** w okolicy Perugii; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 5 śniadań i 5 obiadokolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, taksa klimatyczna: ok. 75 EUR.Opłaty fakultatywne: Zwiedzanie winnicy z degustacją, Jezioro Trazymeńskie: ok. 25 EUR.