cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Londyn - Paryż, Anglia
 • Wycieczka objazdowa Londyn - Paryż, Anglia
 • Wycieczka objazdowa Londyn - Paryż, Anglia
 • Wycieczka objazdowa Londyn - Paryż, Anglia
 • Wycieczka objazdowa Londyn - Paryż, Anglia
 • Wycieczka objazdowa Londyn - Paryż, Anglia
 • Wycieczka objazdowa Londyn - Paryż, Anglia
 • Wycieczka objazdowa Londyn - Paryż, Anglia
 • Wycieczka objazdowa Londyn - Paryż, Anglia
 • Wycieczka objazdowa Londyn - Paryż, Anglia
1 / 10
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
28.05 - 03.06
już od 1262 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
20.08 - 26.08
już od 1262 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Londyn - Paryż
star 2

Wielka Brytania: Anglia
Ocena wycieczki objazdowej Londyn - Paryż:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 28 maja 2020
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 20 sierpnia 2020

Wycieczka objazdowa Londyn - Paryż w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji w kraju Wielka Brytania?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele **/*** klasy turystycznej - wszystkie położone są: niedaleko centrum Londynu (II - III strefa) w pobliżu stacji metra, na przedmieściach Paryża, w pobliżu stacji metra lub RER.
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i wc oraz telefonem i TV-sat.
Do dyspozycji gości:

w hotelu zazwyczaj znajduje się restauracja i bar.
Wyżywienie:

śniadania kontynentalne.
Kategoria lokalna:

**/***
Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (Europa Zachodnia Komfort). Przejazd na nocleg w okolice Dortmundu-Antwerpii. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 650 km od granic Polski).
Dzień 2
Po śniadaniu dalszy przejazd, przeprawa przez kanał La Manche (prom lub Eurotunel). Przejazd do Canterbury - duchowej stolicy i jednego z najpiękniejszych miast południowej Anglii, którego najcenniejszym zabytkiem jest średniowieczna katedra (UNESCO). Dla chętnych posiłek w restauracji (dodatkowo płatny u pilota wycieczki). Przejazd w okolice Londynu, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 600 km).
Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie Londynu. Odwiedzimy Opactwo Westminsterskie, jedną z najważniejszych świątyń anglikańskich oraz miejsce koronacji i pochówków królów Anglii. Następnie udamy się na spacer po dzielnicy Westminster, zwanej dzielnicą rządową, koło Parlamentu, Downing Street - oficjalnej siedziby premiera, budynku Królewskiej Gwardii Konnej. Następnie zwiedzimy katedrę św. Pawła z imponującą kopułą, w której księżna Diana i książę Karol brali ślub w 1981 r. i twierdzę Tower of London, w której znajduje się skarbiec z klejnotami koronnymi. Wejdziemy też na pobliski Tower Bridge, a dzień zakończymy krótkim rejsem po Tamizie. Dla chętnych obiadokolacja w tradycyjnym angielskim pubie w centrum miasta (dodatkowo płatna u pilota wycieczki), powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 60 km).
Dzień 4
Śniadanie. Wizyta na Trafalgar Square i Picccadilly Circus. Przejazd do największego w Europie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, które, oprócz 380 figur znanych osobistości ze świata sportu, rozrywki i polityki oferuje niezapomniane atrakcje. Zwiedzanie British Museum , jednego z największych muzeów historii starożytnej lub czas wolny - proponujemy eksplorowanie miasta we własnym zakresie albo zakupy na Oxford Street (najsłynniejsza ulica handlowa Londynu). Wyjazd z Londynu, przeprawa przez kanał La Manche (prom lub Eurotunel). Późnym wieczorem zakwaterowanie i nocleg w okolicach Calais. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 5
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Wersalu pod Paryżem. Odwiedzimy kompleks pałacowy z czasów Ludwika XIV ze słynną Salą Lustrzaną i królewskimi apartamentami. Następnie wjazd do Paryża i wizyta na Place de la Concorde oraz Polach Elizejskich zwieńczonych Łukiem Triumfalnym. Kolejnym punktem programu będzie rejs statkiem po Sekwanie. Dla chętnych kolacja w restauracji (dodatkowo płatna u pilota wycieczki). Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Wieczorem - dla chętnych wycieczka fakultatywna: nocne zwiedzanie pięknie oświetlonych paryskich zabytków (dodatkowo płatne ok. 15 EUR/os. przy min. 25 osobach chętnych). (Trasa ok. 450 km).
Dzień 6
Śniadanie. Przejazd do muzeum Luwr ze wspaniałą kolekcją dzieł sztuki europejskiej, m.in. Mona Lisa, Wenus z Milo i Nike z Samotraki. Następnie wizyta w najpiękniejszym muzeum Paryża Orsay - muzeum impresjonistów. Zwiedzanie wyspy Cite, gdzie znajduje się druga co do wielkości katedra Francji Notre - Dame de Paris. Wjazd na wieżę Eiffla o wysokości prawie 300 m, z której roztacza się najwspanialsza panorama Paryża (ze względu na bardzo duże zainteresowanie atrakcją nie zawsze możliwy jest wjazd na sam szczyt wieży, w zależności od czasu oczekiwania możliwe częściowe wejście po schodach). Obiad lub obiadokolacja (dodatkowo płatna u pilota wycieczki).Wieczorem proponujemy spacer po wzgórzu Montmartre - kolebce artystycznej cyganerii XIX-wiecznego Paryża: Bazylika Sacre Coeur, Place du Tertre, Place Pigalle, kabaret Moulin Rouge. Powrót do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 100 km).
Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Brukseli - stolicy Belgii i Europy. Zwiedzanie miasta autokarem: zobaczymy Atomium (konstrukcję przedstawiającą pierwiastek żelaza powiększony 185 miliardów razy), Pałac Królewski, dzielnicę Unii Europejskiej i Pałac Sprawiedliwości. Wizyta w katedrze św. Michała - patrona Brukseli. Następnie spacer po starówce brukselskiej - szczególnej uwadze polecamy Grand Place z pięknym Hotel de Ville (ratuszem miejskim) oraz symbol miasta - fontannę Maneken Pis, czyli siusiający chłopiec. Po południu dla chętnych posiłek na starym mieście (dodatkowo płatny u pilota). Przejazd na nocleg w okolicach Dortmundu. (Trasa ok. 600 km).
Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie, przyjazd do Polski w godzinach wieczornych (Torzym ok. 17.00).
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przejazd komfortowym autokarem (wc, bar, video, klimatyzacja), przeprawa Eurotunelem lub promem, zakwaterowanie w hotelu j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, opiekę pilota, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej, rejsu statkiem, usług przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie - ok. 155 GBP/os (Londyn) i ok. 140 EUR/os (Paryż), obiadokolacji - możliwość zarezerwowania u pilota w cenie ok. 17 GBP/os (Londyn) i 18 EUR/os (Paryż, Bruksela) za obiadokolację oraz taksa klimatyczna ok. 9 EUR/os.
Fakultatywnie
- w miarę możliwości i min. 25 osobach chętnych zwiedzanie Paryża nocą ok. 15 EUR/os.
Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie:
META Description

Canterbury i katedra Westminster • Piccadilly i Trafalgar Square • Tower i Tower Bridge • rejs po Tamizie • arcydzieła Muzeum Luwru • Wieża Eiffla i panorama Paryża • Katedra Notre Dame i wspaniałe witraże • Montmartre i Plac Pigalle• Bruksela - serce Europy


Opis hotelu Londyn - Paryż według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

WIELKA BRYTANIA

Trasa zagraniczna

Niemcy (1) - Greenwich - Londyn (2) - Paryż - ok. Paryża (2) - Bruksela

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd przez Holandię i Belgię. Przeprawa przez Kanał La Manche. Przyjazd do Londynu. Spacer dzielnicą Westminster: Parlament, Big Ben, 10 Downing Street, gdzie znajduje się rezydencja i biuro premierów brytyjskich, budynek Gwardii Królewskiej, St. James's Park i pałac Buckingham - główna rezydencja monarchów brytyjskich. Następnie Piccadily Circus z figurką Erosa i charakterystycznymi reklamami świetlnymi, Trafalgar Square z 61- metrową kolumną Nelsona, otoczoną pomnikami i fontannami. Obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Tower of London - byłego pałacu, twierdzy, więzienia, z którego nie było ucieczki. Wizyta w skarbcu, gdzie przechowywane są insygnia koronacyjne (królewski pierścień i jabłko oraz berło z największym na świecie brylantem, korona brytyjska) oraz klejnoty królewskie. Tower Bridge, rejs statkiem po Tamizie. Opactwo Westminsterskie - miejsce koronacji i spoczynku królów Anglii oraz pochówku wielu słynnych osób, m.in. Karola Dickensa, Isaaca Newtona, Karola Darwina. Wizyta w Muzeum Historii Naturalnej, najbardziej znanym i jednym z najciekawszych muzeów Londynu, w którym zgromadzono ponad 70 mln eksponatów z całego świata. Obiadokolacja w dzielnicy Chinatown (fakultatywnie), dla chętnych wizyta w pubie. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, zwiedzanie British Museum, jednego z największych na świecie muzeów historii starożytnej, bezcennych zbiorów, kolekcji i skarbów świata. Wyjazd z Londynu, przeprawa przez kanał La Manche, przyjazd do Paryża spacer przez plac Vendôme z hotelem Ritz, domem, w którym mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin oraz z kolumną Napoleona. Obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie muzeum perfum Fragonard, przejazd autokarem przez najpiękniejsze place Paryża: Plac Bastylii z Kolumną Lipcową, Plac Republiki z rzeźbą Marianne - symbolem Republiki Francuskiej, plac Zgody (Place de la Concorde) z obeliskiem z Luksoru, Plac de Gaulle'a z Łukiem Triumfalnym. Pola Elizejskie, Most Aleksandra III. Wjazd na wieżę Eiffla. Zwiedzanie Luwru - jednego z trzech największych muzeów na świecie z dziełami największych artystów wszechczasów. Po południu wyspa La Cite - serce Paryża z katedrą Notre Dame, Pont Neuf, Pałacem Sprawiedliwości. Obiadokolacja (fakultatywnie). Rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd komunikacją miejską do dzielnicy Montmartre. Spacer po wzgórzu: Bazylika Sacre Coeur, Place du Tertre, Place Pigalle, kabaret Moulin Rouge. Wyjazd z Paryża. Po drodze do kraju wizyta w Brukseli, m.in.: stare miasto, Grand Place, symbol Brukseli: Manneken Pis (siusiający chłopiec). Nocny przejazd przez Niemcy w kierunku Polski.

DZIEŃ 7

Przyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY OPCJONALNE

Dopłata do pokoju 1 - os.: 490 zł Dopłata do 4 obiadokolacji: 340 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) - przeprawę przez Kanał La Manche (Eurotunel) - 5 noclegów w hotelach** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 5 śniadań - opiekę pilota, program turystyczny, ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu: 80 GBP i 85 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, rejs statkiem po Tamizie i po Sekwanie, wjazd na wieżę Eiffla, bilety komunikacji miejskiej, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 - osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


PBP Olsztyn

Szukasz wakacji w kraju Wielka Brytania?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

WIELKA BRYTANIA

Trasa zagraniczna

Niemcy (1) - Greenwich - Londyn (2) – Paryż – ok. Paryża (2) - Bruksela

Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec. Trasa

ok. 1100 km.

Śniadanie. Przejazd przez Holandię i Belgię. Przeprawa przez Kanał La Manche. Przyjazd do Londynu. Spacer dzielnicą Westminster

Parlament, Big Ben, 10 Downing Street, gdzie znajduje się rezydencja i biuro premierów brytyjskich, St. James’s Park i pałac Buckingham – główna rezydencja monarchów brytyjskich. Następnie Piccadily Circus z figurką Erosa i charakterystycznymi reklamami świetlnymi, Trafalgar Square z 61- metrową kolumną admirała Nelsona, otoczoną pomnikami i fontannami. Obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Trasa: ok. 700 km.

Śniadanie. Zwiedzanie Tower of London – byłego pałacu, twierdzy, więzienia, z którego nie było ucieczki. Wizyta w skarbcu, gdzie przechowywane są insygnia koronacyjne (królewski pierścień i jabłko oraz berło z największym na świecie brylantem, korona brytyjska) oraz klejnoty królewskie. Tower Bridge, rejs statkiem po Tamizie. Opactwo Westminsterskie – miejsce koronacji i spoczynku królów Anglii oraz pochówku wielu słynnych osób, m.in. Karola Dickensa, Isaaca Newtona, Karola Darwina. Wizyta w Muzeum Historii Naturalnej, najbardziej znanym i jednym z najciekawszych muzeów Londynu, w którym zgromadzono ponad 70 mln eksponatów z całego świata. Obiadokolacja w dzielnicy Chinatown (fakultatywnie), dla chętnych wizyta w pubie. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa

ok. 20 km.

Śniadanie, zwiedzanie British Museum, jednego z największych na świecie muzeów historii starożytnej, bezcennych zbiorów, kolekcji i skarbów świata. Wyjazd z Londynu, przeprawa przez kanał La Manche, przyjazd do Paryża spacer przez plac Vendôme z hotelem Ritz, domem, w którym mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin oraz z kolumną Napoleona. Obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Trasa

ok. 500 km.

Śniadanie. Przejazd autokarem przez najpiękniejsze place Paryża

Plac Bastylii z Kolumną Lipcową, Plac Republiki z rzeźbą Marianne – symbolem Republiki Francuskiej, plac Zgody (Place de la Concorde) z obeliskiem z Luksoru, Plac de Gaulle’a z Łukiem Triumfalnym. Pola Elizejskie, Most Aleksandra III. Wjazd na wieżę Eiffla. Zwiedzanie Luwru – jednego z trzech największych muzeów na świecie z dziełami największych artystów wszechczasów. Po południu wyspa La Cite – serce Paryża z katedrą Notre Dame oraz Pałacem Sprawiedliwości. Pont Neuf – najstarszy most Paryża. Obiadokolacja (fakultatywnie). Rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa: ok. 20 km.

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd komunikacją miejską do dzielnicy Montmartre. Spacer po wzgórzu

Bazylika Sacre Coeur, Place du Tertre, kabaret Moulin Rouge. Wyjazd z Paryża. Po drodze do kraju wizyta w Brukseli, m.in.: stare miasto, Grand Place, symbol Brukseli: Manneken Pis (siusiający chłopiec). Nocny przejazd przez Niemcy w kierunku Polski.

Przyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości. Trasa

ok. 1600 km.

Całość trasy

ok. 4000 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

• przejazd autokarem lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, barek, wc, dvd) • przeprawę przez Kanał La Manche (Eurotunel lub prom) • 5 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką • 5 śniadań • opiekę pilota • program turystyczny • ubezpieczenie (KL+CP 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN) • TFG (10 zł)

• pakiet do realizacji programu

80 GBP i 90 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, rejs statkiem po Tamizie i Sekwanie, wjazd na wieżę Eiffla, bilety komunikacji miejskiej, taksa klimatyczna, zestaw słuchawkowy Tour Guide), płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

• dopłata do pokoju 1-osobowego

490zł

• dopłata do 4 obiadokolacji (bez napojów)

340zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 25 osobach zgłoszonych. 2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.

3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie

autokarem lub wygodnym busem. 4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze lub busie. 5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu. 10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.


Opis hotelu Londyn - Paryż według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

WIELKA BRYTANIA

Trasa zagraniczna

Niemcy (1) - Greenwich - Londyn (2) - Paryż - ok. Paryża (2) - Bruksela

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd przez Holandię i Belgię. Przeprawa przez Kanał La Manche. Przyjazd do Londynu. Spacer dzielnicą Westminster: Parlament, Big Ben, 10 Downing Street, gdzie znajduje się rezydencja i biuro premierów brytyjskich, budynek Gwardii Królewskiej, St. James's Park i pałac Buckingham - główna rezydencja monarchów brytyjskich. Następnie Piccadily Circus z figurką Erosa i charakterystycznymi reklamami świetlnymi, Trafalgar Square z 61- metrową kolumną Nelsona, otoczoną pomnikami i fontannami. Obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Tower of London - byłego pałacu, twierdzy, więzienia, z którego nie było ucieczki. Wizyta w skarbcu, gdzie przechowywane są insygnia koronacyjne (królewski pierścień i jabłko oraz berło z największym na świecie brylantem, korona brytyjska) oraz klejnoty królewskie. Tower Bridge, rejs statkiem po Tamizie. Opactwo Westminsterskie - miejsce koronacji i spoczynku królów Anglii oraz pochówku wielu słynnych osób, m.in. Karola Dickensa, Isaaca Newtona, Karola Darwina. Wizyta w Muzeum Historii Naturalnej, najbardziej znanym i jednym z najciekawszych muzeów Londynu, w którym zgromadzono ponad 70 mln eksponatów z całego świata. Obiadokolacja w dzielnicy Chinatown (fakultatywnie), dla chętnych wizyta w pubie. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, zwiedzanie British Museum, jednego z największych na świecie muzeów historii starożytnej, bezcennych zbiorów, kolekcji i skarbów świata. Wyjazd z Londynu, przeprawa przez kanał La Manche, przyjazd do Paryża spacer przez plac Vendôme z hotelem Ritz, domem, w którym mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin oraz z kolumną Napoleona. Obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie muzeum perfum Fragonard, przejazd autokarem przez najpiękniejsze place Paryża: Plac Bastylii z Kolumną Lipcową, Plac Republiki z rzeźbą Marianne - symbolem Republiki Francuskiej, plac Zgody (Place de la Concorde) z obeliskiem z Luksoru, Plac de Gaulle'a z Łukiem Triumfalnym. Pola Elizejskie, Most Aleksandra III. Wjazd na wieżę Eiffla. Zwiedzanie Luwru - jednego z trzech największych muzeów na świecie z dziełami największych artystów wszechczasów. Po południu wyspa La Cite - serce Paryża z katedrą Notre Dame, Pont Neuf, Pałacem Sprawiedliwości. Obiadokolacja (fakultatywnie). Rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd komunikacją miejską do dzielnicy Montmartre. Spacer po wzgórzu: Bazylika Sacre Coeur, Place du Tertre, Place Pigalle, kabaret Moulin Rouge. Wyjazd z Paryża. Po drodze do kraju wizyta w Brukseli, m.in.: stare miasto, Grand Place, symbol Brukseli: Manneken Pis (siusiający chłopiec). Nocny przejazd przez Niemcy w kierunku Polski.

DZIEŃ 7

Przyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY OPCJONALNE

Dopłata do pokoju 1 - os.: 490 zł Dopłata do 4 obiadokolacji: 340 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) - przeprawę przez Kanał La Manche (Eurotunel) - 5 noclegów w hotelach** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 5 śniadań - opiekę pilota, program turystyczny, ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu: 80 GBP i 85 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, rejs statkiem po Tamizie i po Sekwanie, wjazd na wieżę Eiffla, bilety komunikacji miejskiej, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 - osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.