cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Bogowie Katmandu i Tajemnica Szczęścia, Indie
  • Wycieczka objazdowa Bogowie Katmandu i Tajemnica Szczęścia, Indie
  • Wycieczka objazdowa Bogowie Katmandu i Tajemnica Szczęścia, Indie
  • Wycieczka objazdowa Bogowie Katmandu i Tajemnica Szczęścia, Indie
  • Wycieczka objazdowa Bogowie Katmandu i Tajemnica Szczęścia, Indie
  • Wycieczka objazdowa Bogowie Katmandu i Tajemnica Szczęścia, Indie
  • Wycieczka objazdowa Bogowie Katmandu i Tajemnica Szczęścia, Indie
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Bogowie Katmandu i Tajemnica Szczęścia

Indie
Ocena wycieczki objazdowej Bogowie Katmandu i Tajemnica Szczęścia:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Bogowie Katmandu i Tajemnica Szczęścia w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Indii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Bhutan / Bhutan

Opis oferty:

Delhi • Bagdogra • Dardżeling • Himalajski Park Zoologiczny Padmaja • Kalimpong • Thimpu • Paro • Kathmandu • Bhaktapur • Nagarkot • Pokhara • Wodospad Dewi • Jaskinia Mahendra • Jezioro Phewa Wspaniała wyprawa łącząca zwiedzanie tajemniczego Sikkim, mistycznej kotliny Katmandu w Nepalu oraz wciąż nieodkrytego Bhutanu. Znakomicie zaplanowana trasa pozwala dzień po dniu odkrywać fascynujące kultury i podziwiać piękno krajobrazu Himalajów. W programie wizyta w Delhi, górskim Dardżeling urzekającym krajobrazami i przejazd Koleją Himalajską Dardżeling. Wizyta w Bhutanie dostarczy niezapomnianych przeżyć. Wspaniała kultura, historia i dziewicza przyroda czekają na turystów. W Nepalu program zwiedzania koncentruje się na słynnej kotlinie Katmandu, położonej na wysokości 1350 m n.p.m. Majestat gór, widoki na białe szczyty Himalajów i tysiące wspaniałych świątyń pozwalają uwierzyć, że było to miejsce, gdzie kiedyś spotykali się bogowie. Trasa w Indiach Bhutanie i Nepalu: ok. 1000 km plus przelot wewnętrzny.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Indii.

2. DZIEŃ.

Przylot do DELHI, stolicy Indii i politycznego centrum kraju. O świetności miasta świadczą imponujące zabytki i okazałe budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów, gdzie współistnieją niewyobrażalne bogactwo i skrajna bieda oraz historia i nowoczesność. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid - największy meczet w Indiach; Radż Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejście pod zabudowania Czerwonego Fortu - ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po Chandni Chowk - głównej arterii Starego Miasta i jednocześnie gwarnym bazarze. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutub Minar z widocznymi wpływami architektury hinduistycznej i islamu, mauzoleum Humajuna - grobowiec mogolskiego władcy z XVI w.; Kutub Minar i mauzoleum Humajuna zostały wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Bramę Indii - 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu i Pałacu Prezydenckiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Bagdogra, miasta w Zachodnim Bengalu. Otoczone wzgórzami porośniętymi krzewami herbacianymi jest bramą komunikacyjną tej części Indii. Przejazd do DARDŻELING. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ.

Przejazd na wschód słońca na Tygrysie Wzgórze, ze szczytu którego wschodzące słońce powoli ukazuje majestatyczne Himalaje. Zwiedzanie klasztoru Ghoom, który słynie z posągu Buddy. Czas wolny, powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd wąskotorową Koleją Himalajską Dardżeling, która wpisana jest na listę UNESCO. Pociąg pokonuje trasę ok. 86 km rozpoczynając podróż na wysokości ok. 110 m n.p.m., a kończy na wysokości ok. 2200 m n.p.m. Obiad. Przejazd do HIMALAJSKIEGO PARKU ZOOLOGICZNEGO PADMAJA, gdzie zobaczyć można białego tygrysa. Następnie wizyta w Centrum Pomocy Uchodźcom Tybetańskim. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KALIMPONG. Miasto położone jest na wysokości około 1250 m n.p.m. Panują tu idealne warunki do upraw wielu gatunków egzotycznych kwiatów. Przejazd do klasztoru Thongsa Gumpa, który został wybudowany pod koniec XVII wieku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd malowniczą trasą do granicy z Bhutanem. Po przejściu formalności granicznych przejazd do hotelu w okolicy Phuentsholing. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd niezwykle malowniczą trasą do DOLINY THIMPU. Po drodze kilka postoi w punktach widokowych oraz zwiedzanie klasztoru Kharbandi Gompa. Obiad. Po przyjeździe do Thimpu zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie THIMPU, jednej z najbardziej niezwykłych stolic na świecie. Miasto położone jest na wysokości około 2000 m n.p.m. i jeszcze do niedawna każda z dzielnic stanowiła odrębną miejscowość. Zwiedzanie: Thimphu Chorten, stupa wzniesiona w 1974 roku w celu upamiętnienia króla Jigme Dorji Wangchucka. Następnie czas wolny w centrum rękodzieła artystycznego. Zwiedzanie Biblioteki Narodowej w której zgromadzone liczne manuskrypty i księgi buddyjskie. Obiad. Zwiedzanie imponującego klasztoru - fortecy Tashichhoe Dzong. Oprócz klasztoru buddyjskiego znajdowała się tu siedziba głównych władz administracyjnych Bhutanu. Powrót do stolicy, czas wolny. Kolacja, powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Paro. Po drodze postój przy tradycyjnym gospodarstwie Bhutanu. Jest to okazja do zobaczenia stylu życia i spotkania z tradycyjną kulturą. Czas wolny. Przejazd niezwykle malowniczymi terenami doliny Paro, które skrywają wiele tajemnic, z którymi związane są liczne legendy. Postój na obiad. Po przyjeździe do PARO zwiedzanie Muzeum Narodowego, gdzie zgromadzone są liczne zbiory ukazujące historię i dziedzictwo kulturowe Bhutanu. Spacer po pięknym starym mieście z tradycyjną architekturą. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do klasztoru Takstang, zwanego tygrysim gniazdem. Klasztor niemal zawieszony jest na skalistym zboczu. Wybudowany został w miejscu, gdzie miał medytować guru Rinpocze, uważany za ojca buddyzmu w Bhutanie. Czas wolny, obiad. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do KATMANDU - stolicy Nepalu, pełnej tętniących życiem uliczek i placów z licznymi świątyniami, miasta dwóch religii: hinduizmu i buddyzmu. Cała kotlina Katmandu ze względu na liczne zabytki i piękno krajobrazu została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie placu Królewskiego (Durbar), w okolicy którego znajdują się najważniejsze zabytki Katmandu: Świątynia Żywej Bogini Kumari, świątynia Śiwy, dawny Pałac Królewski, Kasthamandap - drewniany dom z XII w., uznawany za najstarszą budowlę w kotlinie Katmandu. Zwiedzanie stupy Swayambhunath znanej również jako Świątynia Małp. Wejście na szczyt kompleksu świątynnego, do którego prowadzi 365 stopni, podziwianie panoramy całej doliny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wizyta w BHAKTAPURZE, najlepiej zachowanym średniowiecznym mieście Nepalu, wpisanym na listę UNESCO. Spacer po historycznych miejscach i podziwianie lokalnego rzemiosła: plac Durbar, Złota Brama, uznawana za największe dzieło sztuki w kotlinie, pozostałości pałacu królewskiego, Pałac Pięćdziesięciu Pięciu Okien, górująca nad miastem świątynia Njatapola, świątynia Dattatai, czczonego zarówno przez hinduistów, jak i buddystów, Plac Garncarzy, gdzie miejscowi rzemieślnicy przez cały dzień lepią z gliny naczynia, które potem schną wystawione na słońce. Przejazd do Nagarkot, miejscowości, w której letnią rezydencję miała rodzina królewska. Przejazd do punktu widokowego z którego przy dobrej widoczności maluje się imponująca panorama Himalajów z najwyższą górą świata - Everest. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

13. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pokhary, miasta w centralnym Nepalu, popularnej bazy dla wypraw trekkingowych, leżącej niemal u stóp Annapurny. Pokhara słynie również z idyllicznego położenia w żyznej dolinie, wśród malowniczych jezior, w otoczeniu bujnej zieleni i szczytów górskich, a jej okolice są również niezwykłe pod względem geologicznym. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

14. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie POKHARY. Przejście nad WODOSPAD DEWI, jeden z miejscowych cudów natury, w którego pobliżu powstała tybetańska osada. Zwiedzanie JASKINI MAHENDRA z pięknymi formami naciekowymi, które przez okolicznych mieszkańców uważane są za wyobrażenia bogów. Wizyta na lokalnym bazarze, gdzie liczni sprzedawcy oferują ciekawe wyroby miejscowego rękodzieła. Po południu rejs łodzią po JEZIORZE PHEWA, w którego wodach odbija się górujący nad miastem szczyt Machhapuchhare. Góra ma wierzchołek o oryginalnym kształcie przypominającym rybi ogon i jest uznawana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

15. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Katmandu. Po przyjeździe czas wolny na zakup ostatnich pamiątek. Transfer na lotnisko i wylot do Polski lub zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

16. DZIEŃ.

Przylot do Polski lub śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

13 lub 14 noclegów w hotelach***: 1 w Delhi, 2 w Dardżeling, 1 w Kalimpong, 1 w Phuentsholing, 2 w Thimpu, 2 w Paro, 2 w Pokharze, 2 lub 3 w Katmandu; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 13 lub 14 śniadań, 5 obiadów, 13 lub 14 kolacji • przelot: Warszawa-Delhi, Katmandu-Warszawa • przejazd klimatyzowanym minibusem i autokarem w Indiach i Nepalu, przejazdy nieklimatyzowanym minibusem w Bhutanie • zezwolenie na wjazd do Bhutanu • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, bilet na Himalajską Kolej Dardżyling: ok. 100 USD, przeloty wewnętrzne: Paro-Kathmandu, Delhi-Bagdogra: ok. 380 USD/os., napiwki: ok. 5 USD/dzień/os.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 329 PLN; wiza do Nepalu: ok. 25 USD płatne na miesjcu (1 zdjęcie paszportowe, wolna strona w paszporcie), zezwolenie na wjazd do Bhutanu.Ze względu na dużą zmienność pogody i różne strefy klimatyczne w odwiedzanych rejonach (5-30°C), należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, m.in.: polar, kurtka przeciwwiatrowa i przeciwdeszczowa, czapka, czapka z daszkiem, rękawiczki, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne, plecak, pokrowiec przeciwdeszczowy, żel do dezynfekcji rąk, krem z bardzo wysokim filtrem, środek na komary. Warto zabrać niskie nominały USD.Możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca i problemami krążeniowymi powinny zasięgnąć opinii lekarza przed wyjazdem.


Opis hotelu Bogowie Katmandu i Tajemnica Szczęścia według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Bhutan / Bhutan

Opis oferty:

Delhi • Bagdogra • Dardżeling • Himalajski Park Zoologiczny Padmaja • Kalimpong • Thimpu • Paro • Kathmandu • Bhaktapur • Nagarkot • Pokhara • Wodospad Dewi • Jaskinia Mahendra • Jezioro Phewa Wspaniała wyprawa łącząca zwiedzanie tajemniczego Sikkim, mistycznej kotliny Katmandu w Nepalu oraz wciąż nieodkrytego Bhutanu. Znakomicie zaplanowana trasa pozwala dzień po dniu odkrywać fascynujące kultury i podziwiać piękno krajobrazu Himalajów. W programie wizyta w Delhi, górskim Dardżeling urzekającym krajobrazami i przejazd Koleją Himalajską Dardżeling. Wizyta w Bhutanie dostarczy niezapomnianych przeżyć. Wspaniała kultura, historia i dziewicza przyroda czekają na turystów. W Nepalu program zwiedzania koncentruje się na słynnej kotlinie Katmandu, położonej na wysokości 1350 m n.p.m. Majestat gór, widoki na białe szczyty Himalajów i tysiące wspaniałych świątyń pozwalają uwierzyć, że było to miejsce, gdzie kiedyś spotykali się bogowie. Trasa w Indiach Bhutanie i Nepalu: ok. 1000 km plus przelot wewnętrzny.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Indii.

2. DZIEŃ.

Przylot do DELHI, stolicy Indii i politycznego centrum kraju. O świetności miasta świadczą imponujące zabytki i okazałe budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów, gdzie współistnieją niewyobrażalne bogactwo i skrajna bieda oraz historia i nowoczesność. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid - największy meczet w Indiach; Radż Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejście pod zabudowania Czerwonego Fortu - ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po Chandni Chowk - głównej arterii Starego Miasta i jednocześnie gwarnym bazarze. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutub Minar z widocznymi wpływami architektury hinduistycznej i islamu, mauzoleum Humajuna - grobowiec mogolskiego władcy z XVI w.; Kutub Minar i mauzoleum Humajuna zostały wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Bramę Indii - 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu i Pałacu Prezydenckiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Bagdogra, miasta w Zachodnim Bengalu. Otoczone wzgórzami porośniętymi krzewami herbacianymi jest bramą komunikacyjną tej części Indii. Przejazd do DARDŻELING. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ.

Przejazd na wschód słońca na Tygrysie Wzgórze, ze szczytu którego wschodzące słońce powoli ukazuje majestatyczne Himalaje. Zwiedzanie klasztoru Ghoom, który słynie z posągu Buddy. Czas wolny, powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd wąskotorową Koleją Himalajską Dardżeling, która wpisana jest na listę UNESCO. Pociąg pokonuje trasę ok. 86 km rozpoczynając podróż na wysokości ok. 110 m n.p.m., a kończy na wysokości ok. 2200 m n.p.m. Obiad. Przejazd do HIMALAJSKIEGO PARKU ZOOLOGICZNEGO PADMAJA, gdzie zobaczyć można białego tygrysa. Następnie wizyta w Centrum Pomocy Uchodźcom Tybetańskim. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KALIMPONG. Miasto położone jest na wysokości około 1250 m n.p.m. Panują tu idealne warunki do upraw wielu gatunków egzotycznych kwiatów. Przejazd do klasztoru Thongsa Gumpa, który został wybudowany pod koniec XVII wieku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd malowniczą trasą do granicy z Bhutanem. Po przejściu formalności granicznych przejazd do hotelu w okolicy Phuentsholing. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd niezwykle malowniczą trasą do DOLINY THIMPU. Po drodze kilka postoi w punktach widokowych oraz zwiedzanie klasztoru Kharbandi Gompa. Obiad. Po przyjeździe do Thimpu zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie THIMPU, jednej z najbardziej niezwykłych stolic na świecie. Miasto położone jest na wysokości około 2000 m n.p.m. i jeszcze do niedawna każda z dzielnic stanowiła odrębną miejscowość. Zwiedzanie: Thimphu Chorten, stupa wzniesiona w 1974 roku w celu upamiętnienia króla Jigme Dorji Wangchucka. Następnie czas wolny w centrum rękodzieła artystycznego. Zwiedzanie Biblioteki Narodowej w której zgromadzone liczne manuskrypty i księgi buddyjskie. Obiad. Zwiedzanie imponującego klasztoru - fortecy Tashichhoe Dzong. Oprócz klasztoru buddyjskiego znajdowała się tu siedziba głównych władz administracyjnych Bhutanu. Powrót do stolicy, czas wolny. Kolacja, powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Paro. Po drodze postój przy tradycyjnym gospodarstwie Bhutanu. Jest to okazja do zobaczenia stylu życia i spotkania z tradycyjną kulturą. Czas wolny. Przejazd niezwykle malowniczymi terenami doliny Paro, które skrywają wiele tajemnic, z którymi związane są liczne legendy. Postój na obiad. Po przyjeździe do PARO zwiedzanie Muzeum Narodowego, gdzie zgromadzone są liczne zbiory ukazujące historię i dziedzictwo kulturowe Bhutanu. Spacer po pięknym starym mieście z tradycyjną architekturą. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do klasztoru Takstang, zwanego tygrysim gniazdem. Klasztor niemal zawieszony jest na skalistym zboczu. Wybudowany został w miejscu, gdzie miał medytować guru Rinpocze, uważany za ojca buddyzmu w Bhutanie. Czas wolny, obiad. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do KATMANDU - stolicy Nepalu, pełnej tętniących życiem uliczek i placów z licznymi świątyniami, miasta dwóch religii: hinduizmu i buddyzmu. Cała kotlina Katmandu ze względu na liczne zabytki i piękno krajobrazu została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie placu Królewskiego (Durbar), w okolicy którego znajdują się najważniejsze zabytki Katmandu: Świątynia Żywej Bogini Kumari, świątynia Śiwy, dawny Pałac Królewski, Kasthamandap - drewniany dom z XII w., uznawany za najstarszą budowlę w kotlinie Katmandu. Zwiedzanie stupy Swayambhunath znanej również jako Świątynia Małp. Wejście na szczyt kompleksu świątynnego, do którego prowadzi 365 stopni, podziwianie panoramy całej doliny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wizyta w BHAKTAPURZE, najlepiej zachowanym średniowiecznym mieście Nepalu, wpisanym na listę UNESCO. Spacer po historycznych miejscach i podziwianie lokalnego rzemiosła: plac Durbar, Złota Brama, uznawana za największe dzieło sztuki w kotlinie, pozostałości pałacu królewskiego, Pałac Pięćdziesięciu Pięciu Okien, górująca nad miastem świątynia Njatapola, świątynia Dattatai, czczonego zarówno przez hinduistów, jak i buddystów, Plac Garncarzy, gdzie miejscowi rzemieślnicy przez cały dzień lepią z gliny naczynia, które potem schną wystawione na słońce. Przejazd do Nagarkot, miejscowości, w której letnią rezydencję miała rodzina królewska. Przejazd do punktu widokowego z którego przy dobrej widoczności maluje się imponująca panorama Himalajów z najwyższą górą świata - Everest. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

13. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pokhary, miasta w centralnym Nepalu, popularnej bazy dla wypraw trekkingowych, leżącej niemal u stóp Annapurny. Pokhara słynie również z idyllicznego położenia w żyznej dolinie, wśród malowniczych jezior, w otoczeniu bujnej zieleni i szczytów górskich, a jej okolice są również niezwykłe pod względem geologicznym. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

14. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie POKHARY. Przejście nad WODOSPAD DEWI, jeden z miejscowych cudów natury, w którego pobliżu powstała tybetańska osada. Zwiedzanie JASKINI MAHENDRA z pięknymi formami naciekowymi, które przez okolicznych mieszkańców uważane są za wyobrażenia bogów. Wizyta na lokalnym bazarze, gdzie liczni sprzedawcy oferują ciekawe wyroby miejscowego rękodzieła. Po południu rejs łodzią po JEZIORZE PHEWA, w którego wodach odbija się górujący nad miastem szczyt Machhapuchhare. Góra ma wierzchołek o oryginalnym kształcie przypominającym rybi ogon i jest uznawana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

15. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Katmandu. Po przyjeździe czas wolny na zakup ostatnich pamiątek. Transfer na lotnisko i wylot do Polski lub zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

16. DZIEŃ.

Przylot do Polski lub śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

13 lub 14 noclegów w hotelach***: 1 w Delhi, 2 w Dardżeling, 1 w Kalimpong, 1 w Phuentsholing, 2 w Thimpu, 2 w Paro, 2 w Pokharze, 2 lub 3 w Katmandu; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 13 lub 14 śniadań, 5 obiadów, 13 lub 14 kolacji • przelot: Warszawa-Delhi, Katmandu-Warszawa • przejazd klimatyzowanym minibusem i autokarem w Indiach i Nepalu, przejazdy nieklimatyzowanym minibusem w Bhutanie • zezwolenie na wjazd do Bhutanu • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, bilet na Himalajską Kolej Dardżyling: ok. 100 USD, przeloty wewnętrzne: Paro-Kathmandu, Delhi-Bagdogra: ok. 380 USD/os., napiwki: ok. 5 USD/dzień/os.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 329 PLN; wiza do Nepalu: ok. 25 USD płatne na miesjcu (1 zdjęcie paszportowe, wolna strona w paszporcie), zezwolenie na wjazd do Bhutanu.Ze względu na dużą zmienność pogody i różne strefy klimatyczne w odwiedzanych rejonach (5-30°C), należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, m.in.: polar, kurtka przeciwwiatrowa i przeciwdeszczowa, czapka, czapka z daszkiem, rękawiczki, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne, plecak, pokrowiec przeciwdeszczowy, żel do dezynfekcji rąk, krem z bardzo wysokim filtrem, środek na komary. Warto zabrać niskie nominały USD.Możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca i problemami krążeniowymi powinny zasięgnąć opinii lekarza przed wyjazdem.