cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Przekraczając próg Himalajów, Indie
  • Wycieczka objazdowa Przekraczając próg Himalajów, Indie
  • Wycieczka objazdowa Przekraczając próg Himalajów, Indie
  • Wycieczka objazdowa Przekraczając próg Himalajów, Indie
  • Wycieczka objazdowa Przekraczając próg Himalajów, Indie
1 / 5
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Przekraczając próg Himalajów

Indie
Ocena wycieczki objazdowej Przekraczając próg Himalajów:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Przekraczając próg Himalajów w ofercie Biura podróży:

Itaka No Limits R

Szukasz wakacji do Indii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Indie / Indie

Opis oferty:

Delhi > Rishikesh > Ghat > Chefna - Wioska Ramni > Ghuni > Przełęcz Ramni > Semkherk > Jhinjhi > Kaliaghat > Sartoli > Dhakwani > Przełęcz Kuari > Tali > Auli > Joshimath > Devprayag > Amarasyu > Kodiyala > Rishikesh > DelhiEkspedycja składa się z dwóch etapów. Pierwszy to magiczna trasa trekkingowa do himalajskiej Przełęczy Kuari, u podnóży majestatycznego masywu siedmiotysięcznika Nanda Devi (7817 m n.p.m.). Szlak wiedzie przełęczą między rzeką Satledź a Nepalem. Sama nazwa Kuari oznacza "próg", szlak stanowi okno na najwyższe szczyty Himalajów. Majestat sześcio- i siedmiotysięczników kontrastuje z łagodnym krajobrazem odległych równin. Trasa gwarantuje również niezapomniane widoki na szczyty Dunagiri (7066 m n.p.m.) i Bethartoli (6319 m n.p.m.) i jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w tej części Himalajów. Drugi etap wyprawy to emocjonujący 3-dniowy spływ świętą rzeką Ganges, największą rzeką Indii. 8 noclegów w obozach, niekiedy powyżej 3000 m n.p.m. i na brzegu Gangesu. Wysoki poziom adrenaliny gwarantowany!

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Indii.

2. DZIEŃ. STARE I NOWE DELHI

Przylot do DELHI, transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi: Czerwony Fort - ogromna cytadela z czerwonego piaskowca, Dżama Masdżid - największy meczet w Indiach, Radż Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Ghandiego. Spacer po Chandi Chowk - jednej z najsłynniejszych ulic Starego Delhi, będącej jednocześnie zatłoczonym bazarem. W trakcie zwiedzania przejazd rikszą po starej części miasta. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutub Minar, Mauzoleum Humajuna - grobowiec mogolskiego władcy z XVI w., Brama Indii - 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu oraz pałacu prezydenckiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. RISHIKESH

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RISHIKESH autokarem lub pociągiem (zależnie od terminu). Rishikesh to święte miasto położone u zbiegu rzek Chandrabhaga i Gangesu, otoczone z trzech stron zielonymi wzgórzami. Uważa się, że w tym miejscu medytacja prowadzi do osiągnięcia zbawienia. Po stronie Gangesu ciągnie się kompleks wielu świątyń i aśram, niektóre z nich prezentują stary hinduski styl architektoniczny, inne są zupełnie nowoczesne. Zakwaterowanie w hotelu nad Gangesem. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. GHAT - CHEFNA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd drogą w górę Gangesu przez miejscowość GHAT, a następnie do CHEFNA, która jest ostatnią miejscowością na trasie, do której można dojechać pojazdami czterokołowymi. Obóz w Chefna położony jest w samym sercu górzystego stanu Uttaranchal. Chefna jest miejscem gdzie rozpoczynają się trekkingi. Rozbicie obozu. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. WIOSKA RAMNI - GHUNI

Śniadanie. Złożenie obozu. Początek trekkingu. Droga wiedzie wzdłuż rzeki przez lasy mieszane i iglaste. Szlak prowadzi przez RAMNI (2550 m n.p.m.). Jest to typowa himalajska wioska, położona tarasowo na zboczach gór między brukowanymi alejkami i żyznymi uprawnymi poletkami. Mieszkańcy górskich wiosek znani są z niespotykanej życzliwości. Trekking kończy się w obozie w GHUNI (1982 m n.p.m.). Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 3-4 godz.

6. DZIEŃ. PRZEŁĘCZ RAMNI - SEMKHERK

Śniadanie. Złożenie obozu. Wyjście z obozu. Trasa prowadzi stopniowo w górę, zygzakowatą ścieżką, której przewyższenie sięga ok. 300 m i wiedzie aż do zielonych rozległych pastwisk. Poniżej linii lasu zaczynają się pojawiać w oddali ośnieżone szczyty. Po ok. 2,5-godz. trekkingu osiągnięcie najwyższego punktu: PRZEŁĘCZY RAMNI (3064 m n.p.m.). Następnie ścieżka prowadzi do obozu w SEMKHERK (2121 m n.p.m.). Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 5-6 godz.

7. DZIEŃ. JHINJHI - KALIAGHAT

Śniadanie. Złożenie obozu. Zejście do kolorowej wioski JHINJHI. Szlak prowadzi obok małych gospodarstw, przez spektakularny, wiszący most na wysokości 1840 m n.p.m., okolica zamieszkana jest również przez liczne małpy. Następnie strome podejście na wysokość 2250 m n.p.m., co zajmie ok. 1,5-godz. Dalej ścieżka prowadzi po prawie płaskim terenie. Można tu podziwiać wiele wodospadów, źródeł i malowniczych zboczy górskich. Rozbicie obozu w KALIAGHAT (ok. 2286 m n.p.m.) niedaleko wioski Pana. Kolacja, nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 6 godz.

8. DZIEŃ. SARTOLI - DHAKWANI

Śniadanie. Złożenie obozu. Tego dnia zostanie przekroczona wysokość 3000 m n.p.m. Trasa jest bardzo urozmaicona, od płaskich dużych pastwisk po liczne małe wzgórza, wśród źródeł, wodospadów i zachwycających wąwozów. Prowadzi również w górę po bardziej stromych zboczach, gdzie będzie do pokonania ok. 900 m wysokości. Ostatnie podejście tego dnia prowadzi powyżej linii lasu przez SARTOLI, do DHAKWANI (3341 m n.p.m.), gdzie na letnich pastwiskach znajduje się obóz. Rozbicie obozu. Kolacja i nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 5-6 godz.

9. DZIEŃ. PRZEŁĘCZ KUARI - TALI

Śniadanie. Złożenie obozu. Celem dnia jest osiągnięcie najwyższego punktu wyprawy, czyli 4268 m n.p.m. oraz spektakularnej PRZEŁĘCZY KUARI (3658 m n.p.m.) - progu do himalajskich sześcio- i siedmiotysięczników. Czas na odpoczynek. Zejście do obozu w TALI (3310 m n.p.m.). Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiocie. Czas trekkingu: ok. 5-6 godz.

10. DZIEŃ. AULI - JOSHIMATH

Śniadanie. Złożenie obozu. Zejście do AULI (2500 m n.p.m.), ok. 3-4 godz. spokojnego marszu. Auli to jeden z najciekawszych kurortów narciarskich w Indiach, znajduje się tu także owiana legendami świątynia Na Singh. Przejazd samochodami do JOSHIMATH. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Czas trekkingu: ok. 3-4 godz.

11. DZIEŃ. DEVPRAYAG - RAFTING PO GANGESIE DO AMARASYU

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DEVPRAYAG, gdzie rozpoczyna się drugi etap wyprawy: rafting po Gangesie. Średni stopnień trudności, kilka miejsc do rekreacyjnego pływania. Po ok. 1,5 godz. przypłynięcie do AMARASYU, do obozu na plaży. Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiotach.

12. DZIEŃ. RAFTING - KODIYALA

Śniadanie. Złożenie obozu. Ok. 30 km raftingu pontonami wśród niesamowitych widoków. Dopłynięcie do obozu przy plaży w KODIYALA. To bardzo popularne miejsce do uprawiania spływów raftingowych. Kolacja, nocleg w namiotach.

13. DZIEŃ. RAFTING - RISHIKESH

Śniadanie. Złożenie obozu. Kontynuacja raftingu. Do pokonania trasa ok. 35 km, po drodze liczne uskoki i stopnie skalne. Rafting kończy się dopłynięciem do RISHIKESH. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

14. DZIEŃ. DELHI

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem do DELHI. Przed podróżą pokój w hotelu na odświeżenie się. Czas wolny. Kolacja. Nocny transfer na lotnisko.

15. DZIEŃ.

Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA

12 noclegów: 4 w hotelach klasy turystycznej***/****, 8 w obozach z namiotami; 2-os. pokoje z łazienkami, namioty 2-os.; pokój na odświeżenie się przed podróżą • wyżywienie: 13 śniadań, 12 obiadów w formie suchego prowiantu, 13 kolacji • przelot: Warszawa-Delhi-Warszawa • transfery i przejazdy wymienione w programie (pociągi, autobusy, przejazdy jeepem) • opieka pilota • przewóz bagażu na trasie trekkingu i raftingu do 10 kg/os. • opłaty za pozwolenia na wejście i trekking po parku • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: napiwki: ok. 5 USD/dzień.Przejazd pociągiem Delh-Rishikesh-Delhi - miejsca siedzące w II klasie.Wiza: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na stronie www.itaka.pl. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok.18, 04-078 Warszawa, tel. 224486888 z dopiskiem "WIZY", tak, aby dotarły najpóźniej na 7 dni przed wylotem do Indii. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 329 PLN. Dane paszportowe należy podać w momencie zakładania rezerwacji.Posiłki w czasie trekkingu są wegetariańskie, przygotowane są przez towarzyszących przewodników.Bagaż należy zapakować w miękką torbę podróżną lub plecak turystyczny.Program przeznaczony dla osób pełnoletnich, zdrowych, sprawnych fizycznie, przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie na znacznych wysokościach. 7. Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.


Opis hotelu Przekraczając próg Himalajów według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Indie / Indie

Opis oferty:

Delhi > Rishikesh > Ghat > Chefna - Wioska Ramni > Ghuni > Przełęcz Ramni > Semkherk > Jhinjhi > Kaliaghat > Sartoli > Dhakwani > Przełęcz Kuari > Tali > Auli > Joshimath > Devprayag > Amarasyu > Kodiyala > Rishikesh > DelhiEkspedycja składa się z dwóch etapów. Pierwszy to magiczna trasa trekkingowa do himalajskiej Przełęczy Kuari, u podnóży majestatycznego masywu siedmiotysięcznika Nanda Devi (7817 m n.p.m.). Szlak wiedzie przełęczą między rzeką Satledź a Nepalem. Sama nazwa Kuari oznacza "próg", szlak stanowi okno na najwyższe szczyty Himalajów. Majestat sześcio- i siedmiotysięczników kontrastuje z łagodnym krajobrazem odległych równin. Trasa gwarantuje również niezapomniane widoki na szczyty Dunagiri (7066 m n.p.m.) i Bethartoli (6319 m n.p.m.) i jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w tej części Himalajów. Drugi etap wyprawy to emocjonujący 3-dniowy spływ świętą rzeką Ganges, największą rzeką Indii. 8 noclegów w obozach, niekiedy powyżej 3000 m n.p.m. i na brzegu Gangesu. Wysoki poziom adrenaliny gwarantowany!

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Indii.

2. DZIEŃ. STARE I NOWE DELHI

Przylot do DELHI, transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi: Czerwony Fort - ogromna cytadela z czerwonego piaskowca, Dżama Masdżid - największy meczet w Indiach, Radż Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Ghandiego. Spacer po Chandi Chowk - jednej z najsłynniejszych ulic Starego Delhi, będącej jednocześnie zatłoczonym bazarem. W trakcie zwiedzania przejazd rikszą po starej części miasta. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutub Minar, Mauzoleum Humajuna - grobowiec mogolskiego władcy z XVI w., Brama Indii - 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu oraz pałacu prezydenckiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. RISHIKESH

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RISHIKESH autokarem lub pociągiem (zależnie od terminu). Rishikesh to święte miasto położone u zbiegu rzek Chandrabhaga i Gangesu, otoczone z trzech stron zielonymi wzgórzami. Uważa się, że w tym miejscu medytacja prowadzi do osiągnięcia zbawienia. Po stronie Gangesu ciągnie się kompleks wielu świątyń i aśram, niektóre z nich prezentują stary hinduski styl architektoniczny, inne są zupełnie nowoczesne. Zakwaterowanie w hotelu nad Gangesem. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. GHAT - CHEFNA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd drogą w górę Gangesu przez miejscowość GHAT, a następnie do CHEFNA, która jest ostatnią miejscowością na trasie, do której można dojechać pojazdami czterokołowymi. Obóz w Chefna położony jest w samym sercu górzystego stanu Uttaranchal. Chefna jest miejscem gdzie rozpoczynają się trekkingi. Rozbicie obozu. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. WIOSKA RAMNI - GHUNI

Śniadanie. Złożenie obozu. Początek trekkingu. Droga wiedzie wzdłuż rzeki przez lasy mieszane i iglaste. Szlak prowadzi przez RAMNI (2550 m n.p.m.). Jest to typowa himalajska wioska, położona tarasowo na zboczach gór między brukowanymi alejkami i żyznymi uprawnymi poletkami. Mieszkańcy górskich wiosek znani są z niespotykanej życzliwości. Trekking kończy się w obozie w GHUNI (1982 m n.p.m.). Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 3-4 godz.

6. DZIEŃ. PRZEŁĘCZ RAMNI - SEMKHERK

Śniadanie. Złożenie obozu. Wyjście z obozu. Trasa prowadzi stopniowo w górę, zygzakowatą ścieżką, której przewyższenie sięga ok. 300 m i wiedzie aż do zielonych rozległych pastwisk. Poniżej linii lasu zaczynają się pojawiać w oddali ośnieżone szczyty. Po ok. 2,5-godz. trekkingu osiągnięcie najwyższego punktu: PRZEŁĘCZY RAMNI (3064 m n.p.m.). Następnie ścieżka prowadzi do obozu w SEMKHERK (2121 m n.p.m.). Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 5-6 godz.

7. DZIEŃ. JHINJHI - KALIAGHAT

Śniadanie. Złożenie obozu. Zejście do kolorowej wioski JHINJHI. Szlak prowadzi obok małych gospodarstw, przez spektakularny, wiszący most na wysokości 1840 m n.p.m., okolica zamieszkana jest również przez liczne małpy. Następnie strome podejście na wysokość 2250 m n.p.m., co zajmie ok. 1,5-godz. Dalej ścieżka prowadzi po prawie płaskim terenie. Można tu podziwiać wiele wodospadów, źródeł i malowniczych zboczy górskich. Rozbicie obozu w KALIAGHAT (ok. 2286 m n.p.m.) niedaleko wioski Pana. Kolacja, nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 6 godz.

8. DZIEŃ. SARTOLI - DHAKWANI

Śniadanie. Złożenie obozu. Tego dnia zostanie przekroczona wysokość 3000 m n.p.m. Trasa jest bardzo urozmaicona, od płaskich dużych pastwisk po liczne małe wzgórza, wśród źródeł, wodospadów i zachwycających wąwozów. Prowadzi również w górę po bardziej stromych zboczach, gdzie będzie do pokonania ok. 900 m wysokości. Ostatnie podejście tego dnia prowadzi powyżej linii lasu przez SARTOLI, do DHAKWANI (3341 m n.p.m.), gdzie na letnich pastwiskach znajduje się obóz. Rozbicie obozu. Kolacja i nocleg w namiotach. Czas trekkingu: ok. 5-6 godz.

9. DZIEŃ. PRZEŁĘCZ KUARI - TALI

Śniadanie. Złożenie obozu. Celem dnia jest osiągnięcie najwyższego punktu wyprawy, czyli 4268 m n.p.m. oraz spektakularnej PRZEŁĘCZY KUARI (3658 m n.p.m.) - progu do himalajskich sześcio- i siedmiotysięczników. Czas na odpoczynek. Zejście do obozu w TALI (3310 m n.p.m.). Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiocie. Czas trekkingu: ok. 5-6 godz.

10. DZIEŃ. AULI - JOSHIMATH

Śniadanie. Złożenie obozu. Zejście do AULI (2500 m n.p.m.), ok. 3-4 godz. spokojnego marszu. Auli to jeden z najciekawszych kurortów narciarskich w Indiach, znajduje się tu także owiana legendami świątynia Na Singh. Przejazd samochodami do JOSHIMATH. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Czas trekkingu: ok. 3-4 godz.

11. DZIEŃ. DEVPRAYAG - RAFTING PO GANGESIE DO AMARASYU

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DEVPRAYAG, gdzie rozpoczyna się drugi etap wyprawy: rafting po Gangesie. Średni stopnień trudności, kilka miejsc do rekreacyjnego pływania. Po ok. 1,5 godz. przypłynięcie do AMARASYU, do obozu na plaży. Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiotach.

12. DZIEŃ. RAFTING - KODIYALA

Śniadanie. Złożenie obozu. Ok. 30 km raftingu pontonami wśród niesamowitych widoków. Dopłynięcie do obozu przy plaży w KODIYALA. To bardzo popularne miejsce do uprawiania spływów raftingowych. Kolacja, nocleg w namiotach.

13. DZIEŃ. RAFTING - RISHIKESH

Śniadanie. Złożenie obozu. Kontynuacja raftingu. Do pokonania trasa ok. 35 km, po drodze liczne uskoki i stopnie skalne. Rafting kończy się dopłynięciem do RISHIKESH. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

14. DZIEŃ. DELHI

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem do DELHI. Przed podróżą pokój w hotelu na odświeżenie się. Czas wolny. Kolacja. Nocny transfer na lotnisko.

15. DZIEŃ.

Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA

12 noclegów: 4 w hotelach klasy turystycznej***/****, 8 w obozach z namiotami; 2-os. pokoje z łazienkami, namioty 2-os.; pokój na odświeżenie się przed podróżą • wyżywienie: 13 śniadań, 12 obiadów w formie suchego prowiantu, 13 kolacji • przelot: Warszawa-Delhi-Warszawa • transfery i przejazdy wymienione w programie (pociągi, autobusy, przejazdy jeepem) • opieka pilota • przewóz bagażu na trasie trekkingu i raftingu do 10 kg/os. • opłaty za pozwolenia na wejście i trekking po parku • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: napiwki: ok. 5 USD/dzień.Przejazd pociągiem Delh-Rishikesh-Delhi - miejsca siedzące w II klasie.Wiza: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na stronie www.itaka.pl. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok.18, 04-078 Warszawa, tel. 224486888 z dopiskiem "WIZY", tak, aby dotarły najpóźniej na 7 dni przed wylotem do Indii. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 329 PLN. Dane paszportowe należy podać w momencie zakładania rezerwacji.Posiłki w czasie trekkingu są wegetariańskie, przygotowane są przez towarzyszących przewodników.Bagaż należy zapakować w miękką torbę podróżną lub plecak turystyczny.Program przeznaczony dla osób pełnoletnich, zdrowych, sprawnych fizycznie, przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie na znacznych wysokościach. 7. Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.