cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Palace Radżastanu i plaże Kerali, Indie
 • Wycieczka objazdowa Palace Radżastanu i plaże Kerali, Indie
 • Wycieczka objazdowa Palace Radżastanu i plaże Kerali, Indie
 • Wycieczka objazdowa Palace Radżastanu i plaże Kerali, Indie
 • Wycieczka objazdowa Palace Radżastanu i plaże Kerali, Indie
 • Wycieczka objazdowa Palace Radżastanu i plaże Kerali, Indie
 • Wycieczka objazdowa Palace Radżastanu i plaże Kerali, Indie
 • Wycieczka objazdowa Palace Radżastanu i plaże Kerali, Indie
 • Wycieczka objazdowa Palace Radżastanu i plaże Kerali, Indie
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Palace Radżastanu i plaże Kerali

Indie
Ocena wycieczki objazdowej Palace Radżastanu i plaże Kerali:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Palace Radżastanu i plaże Kerali w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Indii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Indie / Indie

Opis oferty:

Delhi • Mandawa • Dżajpur • Fort Amber • Fatehpur Sikri • Agra • Kochi • Munnar • Madurai • Park Narodowy Periyar • Marari • Alleppey Bajkowy Radżastan, Kerala - "Kraina Bogów i Tamil Nadu - tradycja i przepiękne świątynie. Trzy indyjskie stany i niezapomniane wrażenia z niezwykle urozmaiconej trasy. Radżastan oszałamia bogactwem zabytków i Dżajpurem - miastem jak ze snów, zachwyca ponadczasowa uroda Tadż Mahal. Kerala to przepiękne krajobrazy z plątaniną kanałów, palmy kokosowe przeglądające się w szmaragdowej wodzie, piaszczyste plaże, ryżowe poletka, plantacje przypraw. W programie wiele atrakcji: kompleks świątyń Madurai - stolicy stanu Tamil Nadu, niezapomniany rejs po "Wenecji Wschodu", pokaz fascynującego tańca kathakali, wizyta w parku narodowym, herbaciane pola wzgórz Munnar. Trasa:ok.1900 km

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Indii.

2. DZIEŃ.

Przylot do DELHI, stolicy Indii i politycznego centrum kraju. O świetności miasta świadczą imponujące zabytki i okazałe budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów, gdzie współistnieją niewyobrażalne bogactwo i skrajna bieda oraz historia i nowoczesność. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid - największy meczet w Indiach; Radż Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejście pod zabudowania Czerwonego Fortu - ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po Chandni Chowk - głównej arterii Starego Miasta i jednocześnie gwarnym bazarze. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutub Minar, z widocznymi wpływami architektury hinduistycznej i islamu, mauzoleum Humajuna - grobowiec mogolskiego władcy z XVI w.; Kutub Minar i mauzoleum Humajuna zostały wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Bramę Indii - 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu i Pałacu Prezydenckiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MANDAWY. Po południu spacer po mieście, które nazywane jest galerią sztuki pod gołym niebem. Jego historia sięga XVIII w. Wtedy też zaczęły powstawać piękne freski zdobiące fasady domów bogatych kupców, czyli hawele. Niezwykle barwne i bogate freski przedstawiają sceny z życia codziennego, erotyczne i religijne. Wart uwagi jest również fort, który pełnił ważną rolę w przeszłości. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do DŻAJPURU - stolicy Radżastanu, zwanego Różowym Miastem. Ten przydomek zawdzięcza kolorowi fasad zabudowań starego miasta - różowy kolor symbolizuje gościnność. Dżajpur to również miasto okazałych pałaców i bazarów znanych ze wspaniałego rękodzieła oraz jeden z największych w Indiach ośrodków złotnictwa i obróbki kamieni szlachetnych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do FORTU AMBER - dawnej siedziby władców Amberu. Przejazd na słoniu lub jeepem na wzgórze, na którym wznosi się imponujący fort. Zwiedzanie wspaniałych budowli obronnych i pałacowych znajdujących się w jego obrębie. Po południu zwiedzanie Dżajpuru: Pałac Miejski - królewska rezydencja i mieszczące się w niej muzeum; obserwatorium astronomiczne Dżantar Mantar wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Pałac Wiatrów, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli w mieście, której oryginalną fasadę zdobią setki okien. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FATEHPUR SIKRI - w tłumaczeniu Miasta Zwycięstwa. Zwiedzanie zabudowań pałacowych miasta, które przez 14 lat było stolicą imperium Akbara Wielkiego. Do najpiękniejszych z wielu pamiątek dawnej świetności należą sale audiencji prywatnych i publicznych, Wielki Meczet zaprojektowany na wzór meczetu w Mekce oraz Pałac Pięciu Pięter. Fatehpur Sikri w 1986 r. zostało wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie AGRY, dawnej stolicy Wielkich Mogołów: Tadż Mahal - jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie stworzone w dowód miłości do kobiety. Ta najwspanialsza wizytówka Indii została uznana za jeden z siedmiu współczesnych cudów świata i wpisana na listę UNESCO; Fort Agra, fortyfikacja z czerwonego piaskowca, arcydzieło projektu i konstrukcji objęte patronatem UNESCO. Przejazd do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie w formie pakietu. Wcześnie rano wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot do KOCHI, jednego z największych miast stanu Kerala. Przejazd do historycznego centrum miasta ze wspaniałą kolonialną architekturą. Spacer nabrzeżem, gdzie rybacy sprzedają ryby i owoce morza wprost z kutrów. Zobaczyć tu też można żurawie rybackie, ciekawe konstrukcje służące do połowu ryb. Czas wolny, możliwość zamówienia posiłku ze świeżo złowionych ryb i owoców morza. Wizyta w Pałacu Holenderskim - dawnej siedzibie gubernatorów. Wnętrze pałacu pochodzącego z XVI wieku pokryte jest scenami z Ramajany, eposu opowiadającego o losach księcia Ramy. W pałacu zachowały się też liczne przedmioty użytku codziennego z czasów kolonialnych. Po południu wizyta w synagodze żydowskiej, następnie krótki spacer i zwiedzanie kościoła św. Franciszka. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przedstawienie Kathakali. Jest to tradycyjny taniec wywodzący się z Kerali. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MUNNAR, górskiego regionu słynącego z uprawy krzewów herbacianych. Wzgórza Munnar rozciągają się na wysokości od 1500 do ok. 2400 m.n.p.m. Droga do Munnar wije się wśród rozległych, malowniczych zboczy gór pokrytych tarasowo krzewami herbacianymi. Po przyjeździe do miasteczka, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Następnie wizyta na plantacji herbaty, gdzie z bliska zapoznać się można z technologią produkcji, zrobić zakupy. Spacer po plantacji herbaty. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MADURAI w stanie Tamil Nadu. Miasto jest centrum religijnym i kulturalnym Tamilów. Znajdują się tu świątynie, do których licznie przybywają pielgrzymi niemal z całych Indii. Zwiedzanie kompleksu świątynnego Minakszi. Czas wolny, zwiedzanie Pałacu Tirumalai Nabak. Pałac wybudowany w XVII w. zachwyca do dziś pięknymi detalami architektonicznymi. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PARKU NARODOWEGO PERIYAR malowniczo rozciągającego się wokół jeziora Thekkady. Park jest ostoją dla licznie żyjącej tu populacji dzikich słoni, tygrysów, krokodyli, kilku gatunków małp i niezliczonej ilości ptactwa. Popołudniowy rejs po jeziorze to idealna okazja do obserwacji dzikich zwierząt zamieszkujących teren parku. Przejazd do hotelu w okolicy Periyar. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejażdżka na słoniu wśród egzotycznej roślinności, karmienie i kąpiel słoni. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ.

Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) jeszcze przed świtem przejazd do PN Periyar. Trekking po parku z przewodnikiem. Jest to niezwykle emocjonujące przeżycie pozwalające poznać nocne i poranne życie dżungli. Powrót do hotelu. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MARARI. Zakwaterowanie w hotelu przy pięknej piaszczystej plaży. Czas wolny, kolacja i nocleg.

13. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do przystani w okolicy ALLEPPEY i zaokrętowanie na łodziach mieszkalnych (możliwość rejsu dwuosobowego). Półdniowy romantyczny rejs po mierzei i kanałach to jedyna w życiu okazja do podziwiania wspaniałych krajobrazów, obserwacji życia codziennego mieszkańców. Podczas rejsu obiad na pokładzie łodzi. Po południu powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

14. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Kolacja i nocleg.

15. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zależnie od rozkładu lotów czas wolny lub transfer na lotnisko w Kochi i wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

14 noclegów w hotelach***/**** : 3 w Delhi, 1 w Mandawie, 2 w Dżajpurze, 1 w Agrze, 1 w Kochi, 1 w Munnar, 1 w Madurai, 1 w Periyar/Thekaddy, 3 w hotelu przy plaży Marari; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 14 śniadań, 14 obiadokolacji • przelot: Warszawa-Delhi- Kochi-Warszawa • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • przejazd do Fortu Amber na słoniu lub jeepem (zależnie od dostępności) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejs w PN Periyar: ok. 180 USD, napiwki: ok. 5 USD/dzień.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 310 PLN/os. (dla terminów z oferty zimowej) i 329 PLN (dla terminów z oferty letniej).Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Zależnie od rozkładu lotów przylot do Polski może nastąpić dnia następnego.


Opis hotelu Palace Radżastanu i plaże Kerali według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Indie / Indie

Opis oferty:

Delhi • Mandawa • Dżajpur • Fort Amber • Fatehpur Sikri • Agra • Kochi • Munnar • Madurai • Park Narodowy Periyar • Marari • Alleppey Bajkowy Radżastan, Kerala - "Kraina Bogów i Tamil Nadu - tradycja i przepiękne świątynie. Trzy indyjskie stany i niezapomniane wrażenia z niezwykle urozmaiconej trasy. Radżastan oszałamia bogactwem zabytków i Dżajpurem - miastem jak ze snów, zachwyca ponadczasowa uroda Tadż Mahal. Kerala to przepiękne krajobrazy z plątaniną kanałów, palmy kokosowe przeglądające się w szmaragdowej wodzie, piaszczyste plaże, ryżowe poletka, plantacje przypraw. W programie wiele atrakcji: kompleks świątyń Madurai - stolicy stanu Tamil Nadu, niezapomniany rejs po "Wenecji Wschodu", pokaz fascynującego tańca kathakali, wizyta w parku narodowym, herbaciane pola wzgórz Munnar. Trasa:ok.1900 km

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Indii.

2. DZIEŃ.

Przylot do DELHI, stolicy Indii i politycznego centrum kraju. O świetności miasta świadczą imponujące zabytki i okazałe budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów, gdzie współistnieją niewyobrażalne bogactwo i skrajna bieda oraz historia i nowoczesność. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid - największy meczet w Indiach; Radż Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejście pod zabudowania Czerwonego Fortu - ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po Chandni Chowk - głównej arterii Starego Miasta i jednocześnie gwarnym bazarze. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutub Minar, z widocznymi wpływami architektury hinduistycznej i islamu, mauzoleum Humajuna - grobowiec mogolskiego władcy z XVI w.; Kutub Minar i mauzoleum Humajuna zostały wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Bramę Indii - 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu i Pałacu Prezydenckiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MANDAWY. Po południu spacer po mieście, które nazywane jest galerią sztuki pod gołym niebem. Jego historia sięga XVIII w. Wtedy też zaczęły powstawać piękne freski zdobiące fasady domów bogatych kupców, czyli hawele. Niezwykle barwne i bogate freski przedstawiają sceny z życia codziennego, erotyczne i religijne. Wart uwagi jest również fort, który pełnił ważną rolę w przeszłości. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do DŻAJPURU - stolicy Radżastanu, zwanego Różowym Miastem. Ten przydomek zawdzięcza kolorowi fasad zabudowań starego miasta - różowy kolor symbolizuje gościnność. Dżajpur to również miasto okazałych pałaców i bazarów znanych ze wspaniałego rękodzieła oraz jeden z największych w Indiach ośrodków złotnictwa i obróbki kamieni szlachetnych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do FORTU AMBER - dawnej siedziby władców Amberu. Przejazd na słoniu lub jeepem na wzgórze, na którym wznosi się imponujący fort. Zwiedzanie wspaniałych budowli obronnych i pałacowych znajdujących się w jego obrębie. Po południu zwiedzanie Dżajpuru: Pałac Miejski - królewska rezydencja i mieszczące się w niej muzeum; obserwatorium astronomiczne Dżantar Mantar wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Pałac Wiatrów, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli w mieście, której oryginalną fasadę zdobią setki okien. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FATEHPUR SIKRI - w tłumaczeniu Miasta Zwycięstwa. Zwiedzanie zabudowań pałacowych miasta, które przez 14 lat było stolicą imperium Akbara Wielkiego. Do najpiękniejszych z wielu pamiątek dawnej świetności należą sale audiencji prywatnych i publicznych, Wielki Meczet zaprojektowany na wzór meczetu w Mekce oraz Pałac Pięciu Pięter. Fatehpur Sikri w 1986 r. zostało wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie AGRY, dawnej stolicy Wielkich Mogołów: Tadż Mahal - jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie stworzone w dowód miłości do kobiety. Ta najwspanialsza wizytówka Indii została uznana za jeden z siedmiu współczesnych cudów świata i wpisana na listę UNESCO; Fort Agra, fortyfikacja z czerwonego piaskowca, arcydzieło projektu i konstrukcji objęte patronatem UNESCO. Przejazd do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie w formie pakietu. Wcześnie rano wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot do KOCHI, jednego z największych miast stanu Kerala. Przejazd do historycznego centrum miasta ze wspaniałą kolonialną architekturą. Spacer nabrzeżem, gdzie rybacy sprzedają ryby i owoce morza wprost z kutrów. Zobaczyć tu też można żurawie rybackie, ciekawe konstrukcje służące do połowu ryb. Czas wolny, możliwość zamówienia posiłku ze świeżo złowionych ryb i owoców morza. Wizyta w Pałacu Holenderskim - dawnej siedzibie gubernatorów. Wnętrze pałacu pochodzącego z XVI wieku pokryte jest scenami z Ramajany, eposu opowiadającego o losach księcia Ramy. W pałacu zachowały się też liczne przedmioty użytku codziennego z czasów kolonialnych. Po południu wizyta w synagodze żydowskiej, następnie krótki spacer i zwiedzanie kościoła św. Franciszka. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przedstawienie Kathakali. Jest to tradycyjny taniec wywodzący się z Kerali. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MUNNAR, górskiego regionu słynącego z uprawy krzewów herbacianych. Wzgórza Munnar rozciągają się na wysokości od 1500 do ok. 2400 m.n.p.m. Droga do Munnar wije się wśród rozległych, malowniczych zboczy gór pokrytych tarasowo krzewami herbacianymi. Po przyjeździe do miasteczka, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Następnie wizyta na plantacji herbaty, gdzie z bliska zapoznać się można z technologią produkcji, zrobić zakupy. Spacer po plantacji herbaty. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MADURAI w stanie Tamil Nadu. Miasto jest centrum religijnym i kulturalnym Tamilów. Znajdują się tu świątynie, do których licznie przybywają pielgrzymi niemal z całych Indii. Zwiedzanie kompleksu świątynnego Minakszi. Czas wolny, zwiedzanie Pałacu Tirumalai Nabak. Pałac wybudowany w XVII w. zachwyca do dziś pięknymi detalami architektonicznymi. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PARKU NARODOWEGO PERIYAR malowniczo rozciągającego się wokół jeziora Thekkady. Park jest ostoją dla licznie żyjącej tu populacji dzikich słoni, tygrysów, krokodyli, kilku gatunków małp i niezliczonej ilości ptactwa. Popołudniowy rejs po jeziorze to idealna okazja do obserwacji dzikich zwierząt zamieszkujących teren parku. Przejazd do hotelu w okolicy Periyar. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejażdżka na słoniu wśród egzotycznej roślinności, karmienie i kąpiel słoni. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ.

Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) jeszcze przed świtem przejazd do PN Periyar. Trekking po parku z przewodnikiem. Jest to niezwykle emocjonujące przeżycie pozwalające poznać nocne i poranne życie dżungli. Powrót do hotelu. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MARARI. Zakwaterowanie w hotelu przy pięknej piaszczystej plaży. Czas wolny, kolacja i nocleg.

13. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do przystani w okolicy ALLEPPEY i zaokrętowanie na łodziach mieszkalnych (możliwość rejsu dwuosobowego). Półdniowy romantyczny rejs po mierzei i kanałach to jedyna w życiu okazja do podziwiania wspaniałych krajobrazów, obserwacji życia codziennego mieszkańców. Podczas rejsu obiad na pokładzie łodzi. Po południu powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

14. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Kolacja i nocleg.

15. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zależnie od rozkładu lotów czas wolny lub transfer na lotnisko w Kochi i wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

14 noclegów w hotelach***/**** : 3 w Delhi, 1 w Mandawie, 2 w Dżajpurze, 1 w Agrze, 1 w Kochi, 1 w Munnar, 1 w Madurai, 1 w Periyar/Thekaddy, 3 w hotelu przy plaży Marari; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 14 śniadań, 14 obiadokolacji • przelot: Warszawa-Delhi- Kochi-Warszawa • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • przejazd do Fortu Amber na słoniu lub jeepem (zależnie od dostępności) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejs w PN Periyar: ok. 180 USD, napiwki: ok. 5 USD/dzień.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 310 PLN/os. (dla terminów z oferty zimowej) i 329 PLN (dla terminów z oferty letniej).Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Zależnie od rozkładu lotów przylot do Polski może nastąpić dnia następnego.