cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Boski Zawrót Głowy, Indie
  • Wycieczka objazdowa Boski Zawrót Głowy, Indie
  • Wycieczka objazdowa Boski Zawrót Głowy, Indie
  • Wycieczka objazdowa Boski Zawrót Głowy, Indie
  • Wycieczka objazdowa Boski Zawrót Głowy, Indie
  • Wycieczka objazdowa Boski Zawrót Głowy, Indie
  • Wycieczka objazdowa Boski Zawrót Głowy, Indie
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Boski Zawrót Głowy

Indie
Ocena wycieczki objazdowej Boski Zawrót Głowy:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Boski Zawrót Głowy w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Indii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Indie / Indie

Opis oferty:

Delhi • Orcza • Khadżuraho • Allahabad • Waranasi • Sarnath • Lumbini • Pokhara • Katmandu • Patan • BhaktapurWspaniała podróż łącząca zwiedzanie stolicy Indii i wizytę w najciekawszych miejscach mistycznej kotliny Katmandu w Nepalu. Znakomicie zaplanowana trasa pozwala dzień po dniu odkrywać fascynującą kulturę i podziwiać zmieniające się zjawiskowe krajobrazy. W programie pełne kontrastów Delhi, świątynie Khadżuraho wzniesione przez "księżycową" dynastię Czandela i Waranasi, gdzie przybywają pielgrzymi z całych Indii, aby dokonać rytualnego oczyszczenia w świętej rzece, Gangesie. W Nepalu program zwiedzania koncentruje się na słynnej kotlinie Katmandu, położonej na wysokości 1350 m n.p.m. Majestat gór, widoki na białe szczyty Himalajów i tysiące wspaniałych świątyń pozwalają uwierzyć, że było to miejsce, gdzie kiedyś spotykali się bogowie. Trasa w Indiach i Nepalu: ok. 1300 km plus przejazd pociągiem i przelot wewnętrzny.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Indii.

2. DZIEŃ.

Przylot do DELHI, stolicy Indii i politycznego centrum kraju. O świetności miasta świadczą imponujące zabytki i okazałe budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów, gdzie obok siebie współistnieją niewyobrażalne bogactwo i skrajna bieda oraz historia i nowoczesność. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid - największy meczet w Indiach; Radż Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejście pod zabudowania Czerwonego Fortu - ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po Chandni Chowk - głównej arterii Starego Miasta, będącej jednocześnie gwarnym bazarem. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutub Minar, w którym widoczne są wpływy architektury hinduistycznej i islamu; mauzoleum Humajuna - grobowiec mogolskiego władcy z XVI w. Kutub Minar oraz mauzoleum Humajuna zostały wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Bramę Indii - 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu oraz Pałacu Prezydenckiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na stację kolejową. 5-godzinny przejazd pociągiem do Jhansi. Następnie przejazd do ORCZY, miejscowości z bogatą historią, wspaniałymi zabytkami i niezwykłą atmosferą średniowiecznego miasteczka. Zwiedzanie pałacu Dżahangir z XVII w. Z zabudowań pałacowych rozciąga się widok na cenotafy władców Orczy, wznoszące się nad brzegami rzeki Betwy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KHADŻURAHO, miasta znanego z zespołu 85 świątyń zbudowanych przez królów z dynastii Czandela - do dziś przetrwały 22 budowle. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie świątyń słynnych ze wspaniałej architektury i erotycznych płaskorzeźb inspirowanych "Kamasutrą", wpisanych na listę UNESCO. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz klasycznych tańców indyjskich. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienny przejazd do ALLAHABADU, miasta o dużym znaczeniu kulturalnym, religijnym i politycznym. Ze względu na swoje wyjątkowe położenie u zbiegu trzech rzek jest to jedno z najświętszych miejsc, gdzie hindusi masowo przybywają, aby odbyć rytualną kąpiel. Miasto znane jest również jako miejsce urodzenia Jawaharlala Nehru, pierwszego premiera Indii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w miejscu zwanym sangam - czyli u zbiegu rzek Gangesu, Jamuny i mitycznej Saraswati, czczonych przez hindusów jako święte, miejscu rytualnych kąpieli. Zwiedzanie twierdzy Allahabad, wybudowanej na rozkaz cesarza Mogołów - Akbara w 1583 r. Przejazd w kierunku Waranasi, najświętszego miasta hinduizmu, położonego na zachodnim brzegu Gangesu, które każdy hindus powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. W Mieście Światła, pełnym pielgrzymów i turystów, panuje niepowtarzalna atmosfera. Życie toczy się tu nad brzegami świętej rzeki, gdzie wierni dokonują oczyszczających kąpieli, a na ghatach kremacyjnych płoną pogrzebowe stosy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Zwiedzanie WARANASI. Poranny rejs po świętych wodach Gangesu, rzeki czczonej przez hindusów, to największa atrakcja pobytu w Waranasi. Świt nad Gangesem to niezwykłe przeżycie i doskonała okazja do obserwacji porannych rytuałów. Spacer po ghatach. Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd do SARNATH, najświętszego miasta wyznawców buddyzmu, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Zwiedzanie zespołu świątynnego, którego centralnym punktem jest stupa Dhamekh. Powrót do Waranasi. Wizyta nad Gangesem, podziwianie wieczornych rytuałów nad brzegami świętej rzeki. Niezwykłe przeżycie: na wodzie unoszą się girlandy kwiatów i płonące kaganki, w oddali widać płonące stosy pogrzebowe i słychać dobiegające zewsząd mantry i dźwięki dzwonków. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przekroczenie granicy z Nepalem, jednym z najbardziej niezwykłych krajów świata, leżącym u stóp Himalajów. Niewielkie królestwo leżące na granicy Indii, Chin i Tybetu to mekka wspinaczy wysokogórskich, gdzie znajduje się aż 8 z 10 najwyższych gór świata. Oszałamiające szczyty, barwna mozaika kulturowa, przenikanie się różnych religii i obyczajów to tylko nieliczne powody, aby tu przyjechać. Załatwienie formalności wizowych. Całodzienny przejazd w kierunku LUMBINI, miejsca narodzin Buddy, który przyszedł na świat w 543 r. p.n.e. To ważne miejsce pielgrzymek zostało wpisane na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie miasta: kolumna Aśoki, stojąca w miejscu narodzin Buddy; świątynia Mai Dewi, poświęcona matce Buddy czczonej również przez hinduistów; Święty Ogród. Przejazd w kierunku Pokhary, miasta w centralnym Nepalu, popularnej bazy dla wypraw trekkingowych, leżącej niemal u stóp Annapurny. Pokhara słynie również z idyllicznego położenia w żyznej dolinie, wśród malowniczych jezior, w otoczeniu bujnej zieleni i szczytów górskich, a jej okolice są również niezwykłe pod względem geologicznym. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie POKHARY. Przejście nad wodospad Dewi, jeden z miejscowych cudów natury, w którego pobliżu powstała się tybetańska osada. Zwiedzanie Jaskini Mahendra z pięknymi formami naciekowymi, które przez okolicznych mieszkańców uważane są za wyobrażenia bogów. Wizyta na lokalnym bazarze, gdzie liczni sprzedawcy oferują ciekawe wyroby miejscowego rękodzieła. Po południu rejs łodzią po jeziorze Phewa, w którego wodach odbija się górujący nad miastem szczyt Machhapuchhare. Góra ma wierzchołek o oryginalnym kształcie przypominającym rybi ogon i jest uznawana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Katmandu, stolicy Nepalu, pełnej tętniących życiem uliczek i placów z licznymi świątyniami, miasta dwóch religii: hinduizmu i buddyzmu. Cała kotlina Katmandu ze względu na liczne zabytki i piękno krajobrazu została wpisana na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu czas wolny na spacer po Thamelu - handlowej części miasta. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie KATMANDU: stupa Swayambhunath znana również jako Świątynia Małp - najstarsza w Nepalu, liczy ponad 2,5 tys lat. Wejście na szczyt kompleksu świątynnego, do którego prowadzi 365 stopni, możliwość podziwiania panoramy całej doliny. Zwiedzanie: plac Durban - historyczne serce miasta; Świątynia Żywej Bogini Kumari; świątynia Śiwy; dawny Pałac Królewski; Kasthamandap - drewniany dom z XII w., uznawany za najstarszą budowlę w kotlinie Katmandu. Wizyta w PATANIE, nazywanym Miastem Piękna i zwiedzanie: Złotej Świątynii będącą jednocześnie klasztorem; Pałacu Królewskiego; zespołu świątyń i innych zabytkowych budynków. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

13. DZIEŃ.

Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot nad wzbudzającymi respekt Himalajami. Niepowtarzalne przeżycie, możliwość podziwiania malowniczych szczytów z pokładu samolotu. Śniadanie. Zwiedzanie: stupa Boudnath, ważny ośrodek buddyzmu tybetańskiego i największa stupa Nepalu; świątynia Paśupatinath - najważniejsze miejsce kultu nepalskich hindusów. Wizyta w BHAKTAPURZE, najlepiej zachowanym średniowiecznym mieście Nepalu, wpisanym na listę UNESCO. Spacer po historycznych miejscach i podziwianie lokalnego rzemiosła: plac Durbar, Złota Brama, uznawana za największe dzieło sztuki w kotlinie; pozostałości pałacu królewskiego; Pałac Pięćdziesięciu Pięciu Okien; górująca nad miastem świątynia Njatapola; świątynia Dattatai, czczonego zarówno przez hinduistów, jak i buddystów; Plac Garncarzy, gdzie miejscowi rzemieślnicy przez cały dzień lepią z gliny naczynia, które potem schną wystawione na słońce. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

14. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

15. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

12 noclegów w hotelach*** oraz 1 rozpoczęta doba hotelowa: w miastach lub okolicy miast: 1 w Delhi, 1 w Orczy, 1 w Khadżuraho, 1 w Allahabadzie, 2 w Waranasi, 1 w Lumbini, 2 w Pokharze, 4 w Katmandu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 13 śniadań, 12 kolacji • przelot: Warszawa-Delhi-Warszawa • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • przejazd pociągiem Agra-Jhansi • rejs po Gangesie (zależnie od poziomu wody) • opieka pilota • lokalni przewodnicy • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu: ok. 120 USD, napiwki: ok. 5 USD/dzień, wiza do Nepalu: ok. 40 USD (1 zdjęcie paszportowe, wolna strona w paszporcie).Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 309 PLN.Opłaty fakultatywne: pokaz tańców indyjskich: ok. 12 USD; lot nad Himalajami: ok. 200 USD.Zależnie od rozkładu lotów przylot do Polski może nastąpić dnia następnego.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, wydane po 2001 r.


Opis hotelu Boski Zawrót Głowy według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Indie / Indie

Opis oferty:

Delhi • Mandawa • Dżajpur • Fort Amber • Fatehpur Sikri • Agra • Sarnath • Waranasi • Lumbini • Pokhara • Katmandu • Patan • Bhaktapur Wspaniała podróż łącząca zwiedzanie Indii i mistycznej kotliny Katmandu w Nepalu. Znakomicie zaplanowana trasa pozwala dzień po dniu odkrywać fascynującą kulturę i podziwiać zmieniające się zjawiskowe krajobrazy. W programie kwintesencja Indii, hinduska klasyka, pełne kontrastów Delhi, Tadż Mahal - nowożytny cud świata, Różowe Miasto Dżajpur, imponujący Fort Amber, Fatehpur Sikri - Miasto Zwycięstwa, Waranasi, gdzie przybywają pielgrzymi z całych Indii, aby dokonać rytualnego oczyszczenia w świętej rzece, Gangesie. W Nepalu program zwiedzania koncentruje się na słynnej kotlinie Katmandu, położonej na wysokości 1350 m n.p.m. Majestat gór, widoki na białe szczyty Himalajów i tysiące wspaniałych świątyń pozwalają uwierzyć, że było to miejsce, gdzie kiedyś spotykali się bogowie. Trasa w Indiach i Nepalu: ok. 1300 km plus przelot wewnętrzny.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Indii.

2. DZIEŃ.

Przylot do DELHI, stolicy Indii i politycznego centrum kraju. O świetności miasta świadczą imponujące zabytki i okazałe budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów, gdzie obok siebie istnieją niewyobrażalne bogactwo i skrajna bieda oraz historia i nowoczesność. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid - największy meczet w Indiach, Radż Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejście pod zabudowania Czerwonego Fortu - ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po Chandni Chowk - głównej arterii Starego Miasta, będącej jednocześnie gwarnym bazarem. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutub Minar, w którym widoczne są wpływy architektury hinduistycznej i islamu, mauzoleum Humajuna - grobowiec mogolskiego władcy z XVI w. Kutub Minar oraz mauzoleum Humajuna zostały wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Bramę Indii - 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu i Pałacu Prezydenckiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MANDAWY. Po południu spacer po mieście, które nazywane jest galerią sztuki pod gołym niebem. Historia miasta sięga XVIII wieku. Wtedy też zaczęły powstawać piękne freski zdobiące fasady domów bogatych kupców, czyli hawele. Niezykle barwne i bogate freski przedstawiają sceny z życia codziennego, erotyczne i religijne. Wart uwagi jest również fort, który pełnił ważną rolę w przeszłości. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do DŻAJPURU - stolicy Radżastanu, zwanego Różowym Miastem. Ten przydomek zawdzięcza kolorowi fasad zabudowań starego miasta - różowy kolor symbolizuje gościnność. Dżajpur to również miasto okazałych pałaców i bazarów znanych ze wspaniałego rękodzieła oraz jeden z największych w Indiach ośrodków złotnictwa i obróbki kamieni szlachetnych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do FORTU AMBER - dawnej siedziby władców Amberu. Przejazd na słoniu lub jeepem na wzgórze, na którym wznosi się imponujący fort. Zwiedzanie wspaniałych budowli obronnych i pałacowych znajdujących się w jego obrębie. Po południu zwiedzanie Dżajpuru: Pałac Miejski - królewska rezydencja i mieszczące się w niej muzeum, obserwatorium astronomiczne Dżantar Mantar wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Pałac Wiatrów, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli w mieście, której oryginalną fasadę zdobią setki okien. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FATEHPUR SIKRI - w tłumaczeniu Miasta Zwycięstwa. Zwiedzanie zabudowań pałacowych miasta, które przez 14 lat było stolicą imperium Akbara Wielkiego. Do najpiękniejszych z wielu pamiątek dawnej świetności należą sale audiencji prywatnych i publicznych, Wielki Meczet zaprojektowany na wzór meczetu w Mekce oraz Pałac Pięciu Pięter. Fatehpur Sikri w 1986 r. zostało wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie AGRY, dawnej stolicy Wielkich Mogołów: Tadż Mahal - jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie stworzone w dowód miłości do kobiety. Ta najwspanialsza wizytówka Indii została uznana za jeden z siedmiu współczesnych cudów świata i wpisana na listę UNESCO, Fort Agra, fortyfikacja z czerwonego piaskowca, arcydzieło projektu i konstrukcji objęte patronatem UNESCO. Przejazd do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Waranasi. Przejazd do SARNATH, najświętszego miasta wyznawców buddyzmu, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Zwiedzanie zespołu świątynnego, którego centralnym punktem jest stupa Dhamekh. Powrót do WARANASI. Wizyta nad Gangesem, podziwianie wieczornych rytuałów nad brzegami świętej rzeki. Jest to niezwykłe przeżycie: na wodzie unoszą się girlandy kwiatów i płonące kaganki, w oddali widać płonące stosy pogrzebowe i słychać dobiegające zewsząd mantry i dźwięki dzwonków. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.

Poranek rozpocznie się od rejsu po świętych wodach Gangesu, rzeki czczonej przez hindusów, to największa atrakcja pobytu w Waranasi. Spacer po ghatach. Powrót do hotelu na śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienny przejazd do LUMBINI, według podań miejsca narodzin Buddy. Obecnie jest to miejsce pielgrzymek buddystów z całego świata, które zostało wpisane na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie miasta: kolumna króla Asioki, następnie czas wolny w ogrodach. Wizyta w świątyni Maya Devi domniemanego miejsca narodzin Buddy. Niewielkie królestwo leżące na granicy Indii, Chin i Tybetu to mekka wspinaczy wysokogórskich, gdzie znajduje się aż 8 z 10 najwyższych gór świata. Oszałamiające szczyty, barwna mozaika kulturowa, przenikanie się różnych religii i obyczajów to tylko nieliczne powody, aby tu przyjechać. Załatwienie formalności wizowych. Przejazd do Pokhary, miasta w centralnym Nepalu, popularnej bazy dla wypraw trekkingowych, leżącej niemal u stóp Annapurny. Pokhara słynie również z idyllicznego położenia w żyznej dolinie, wśród malowniczych jezior, w otoczeniu bujnej zieleni i szczytów górskich, a jej okolice są również niezwykłe pod względem geologicznym. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie POKHARY. Przejście nad wodospad Dewi, jeden z miejscowych cudów natury, w którego pobliżu powstała się tybetańska osada. Zwiedzanie Jaskini Mahendra z pięknymi formami naciekowymi, które przez okolicznych mieszkańców uważane są za wyobrażenia bogów. Wizyta na lokalnym bazarze, gdzie liczni sprzedawcy oferują ciekawe wyroby miejscowego rękodzieła. Po południu rejs łodzią po jeziorze Phewa, w którego wodach odbija się górujący nad miastem szczyt Machhapuchhare. Góra ma wierzchołek o oryginalnym kształcie przypominającym rybi ogon i jest uznawana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Katmandu, stolicy Nepalu, pełnej tętniących życiem uliczek i placów z licznymi świątyniami, miasta dwóch religii: hinduizmu i buddyzmu. Cała kotlina Katmandu ze względu na liczne zabytki i piękno krajobrazu została wpisana na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu czas wolny na spacer po Thamelu - handlowej części miasta. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

13. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie KATMANDU: stupa Swayambhunath znana również jako Świątynia Małp - najstarsza w Nepalu, liczy ponad 2,5 tys lat. Wejście na szczyt kompleksu świątynnego, do którego prowadzi 365 stopni, możliwość podziwiania panoramy całej doliny. Zwiedzanie: plac Durban - historyczne serce miasta, Świątynia Żywej Bogini Kumari, świątynia Śiwy, dawny Pałac Królewski, Kasthamandap - drewniany dom z XII w., uznawany za najstarszą budowlę w kotlinie Katmandu. Wizyta w PATANIE, nazywanym Miastem Piękna i zwiedzanie: Złotej Świątynii będącą jednocześnie klasztorem, Pałacu Królewskiego, zespołu świątyń i innych zabytkowych budynków. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

14. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie: stupa Boudnath, ważny ośrodek buddyzmu tybetańskiego i największa stupa Nepalu, świątynia Paśupatinath - najważniejsze miejsce kultu nepalskich hindusów. Wizyta w BHAKTAPURZE, najlepiej zachowanym średniowiecznym mieście Nepalu, wpisanym na listę UNESCO. Spacer po historycznych miejscach i podziwianie lokalnego rzemiosła: plac Durbar, Złota Brama, uznawana za największe dzieło sztuki w kotlinie, pozostałości pałacu królewskiego, Pałac Pięćdziesięciu Pięciu Okien, górująca nad miastem świątynia Njatapola, świątynia Dattatai, czczonego zarówno przez hinduistów, jak i buddystów, Plac Garncarzy, gdzie miejscowi rzemieślnicy przez cały dzień lepią z gliny naczynia, które potem schną wystawione na słońce. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

15. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

16. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

13 noclegów w hotelach***/**** w miastach lub okolicy miast: 3 w Delhi, 1 w Mandawie, 2 w Dżajpurze, 1 w Agrze, 1 w Waranasi, 1 w Lumbini, 2 w Pokharze, 2 w Katmandu; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 14 śniadań, 14 obiadokolacji • przelot: Warszawa-Delhi-Katmandu-Warszawa; Delhi-Waranasi • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • przejazd do Fortu Amber na słoniu lub jeepem (zależnie od dostępności), rejs po Gangesie • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 180 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Wizy: Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 310 PLN/os. (dla terminów z oferty zimowej) i 329 PLN (dla terminów z oferty letniej); wiza do Nepalu: ok. 25 USD płatne na miejscu (1 zdjęcie paszportowe, wolna strona w paszporcie). Rejs po Gangesie uzależniony od poziomu wody.Zależnie od rozkładu lotów przylot do Polski może nastąpić dnia następnego.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Itaka R

Szukasz wakacji do Indii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Indie / Indie

Opis oferty:

Delhi • Orcza • Khadżuraho • Allahabad • Waranasi • Sarnath • Lumbini • Pokhara • Katmandu • Patan • BhaktapurWspaniała podróż łącząca zwiedzanie stolicy Indii i wizytę w najciekawszych miejscach mistycznej Kotliny Katmandu w Nepalu. Znakomicie zaplanowana trasa pozwala dzień po dniu odkrywać fascynującą kulturę i podziwiać zmieniające się zjawiskowe krajobrazy. W programie pełne kontrastów Delhi, świątynie Khadżuraho wzniesione przez "księżycową" dynastię Czandela i Waranasi, gdzie przybywają pielgrzymi z całych Indii, aby dokonać rytualnego oczyszczenia w świętej rzece, Gangesie. W Nepalu program zwiedzania koncentruje się na słynnej Kotlinie Katmandu, położonej na wysokości 1350 m n.p.m. Majestat gór, widoki na białe szczyty Himalajów i tysiące wspaniałych świątyń pozwalają uwierzyć, że było to miejsce, gdzie kiedyś spotykali się bogowie. Trasa w Indiach i Nepalu: ok. 1300 km plus przejazd pociągiem i przelot wewnętrzny.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Indii.

2. DZIEŃ.

Przylot do DELHI, stolicy Indii i politycznego centrum kraju. O świetności miasta świadczą imponujące zabytki i okazałe budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów, gdzie obok siebie współistnieją niewyobrażalne bogactwo i skrajna bieda oraz historia i nowoczesność. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid - największy meczet w Indiach; Radż Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejście pod zabudowania Czerwonego Fortu - ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po Chandni Chowk - głównej arterii starego miasta, będącej jednocześnie gwarnym bazarem. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutub Minar, w którym widoczne są wpływy architektury hinduistycznej i islamu; mauzoleum Humajuna - grobowiec mogolskiego władcy z XVI w. Kutub Minar oraz mauzoleum Humajuna zostały wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Bramę Indii - 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu oraz Pałacu Prezydenckiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na stację kolejową. 5-godzinny przejazd pociągiem do Jhansi. Następnie przejazd do ORCZY, miejscowości z bogatą historią, wspaniałymi zabytkami i niezwykłą atmosferą średniowiecznego miasteczka. Zwiedzanie pałacu Dżahangir z XVII w. Z zabudowań pałacowych rozciąga się widok na cenotafy władców Orczy, wznoszące się nad brzegami rzeki Betwy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KHADŻURAHO, miasta znanego z zespołu 85 świątyń zbudowanych przez królów z dynastii Czandela, z których do dziś przetrwały 22. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie świątyń słynnych ze wspaniałej architektury i erotycznych płaskorzeźb inspirowanych "Kamasutrą", wpisanych na listę UNESCO. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz klasycznych tańców indyjskich. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienny przejazd do ALLAHABADU, miasta o dużym znaczeniu kulturalnym, religijnym i politycznym. Ze względu na swoje wyjątkowe położenie u zbiegu trzech rzek jest to jedno z najświętszych miejsc, gdzie hindusi masowo przybywają, aby odbyć rytualną kąpiel. Miasto znane jest również jako miejsce urodzenia Jawaharlala Nehru, pierwszego premiera Indii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w miejscu zwanym sangam - czyli u zbiegu rzek Gangesu, Jamuny i mitycznej Saraswati, czczonych przez hindusów jako święte - miejscu rytualnych kąpieli. Zwiedzanie twierdzy Allahabad, wybudowanej na rozkaz cesarza Mogołów - Akbara w 1583 r. Przejazd w kierunku Waranasi, najświętszego miasta hinduizmu, położonego na zachodnim brzegu Gangesu, które każdy hindus powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. W Mieście Światła, pełnym pielgrzymów i turystów, panuje niepowtarzalna atmosfera. Życie toczy się tu nad brzegami świętej rzeki, gdzie wierni dokonują oczyszczających kąpieli, a na ghatach kremacyjnych płoną pogrzebowe stosy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Zwiedzanie WARANASI. Poranny rejs po świętych wodach Gangesu, rzeki czczonej przez hindusów, to największa atrakcja pobytu w Waranasi. Świt nad Gangesem to niezwykłe przeżycie i doskonała okazja do obserwacji porannych rytuałów. Spacer po ghatach. Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd do SARNATH, najświętszego miasta wyznawców buddyzmu, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Zwiedzanie zespołu świątynnego, którego centralnym punktem jest stupa Dhamekh. Powrót do Waranasi. Wizyta nad Gangesem, podziwianie wieczornych rytuałów nad brzegami świętej rzeki. Niezwykłe przeżycie: na wodzie unoszą się girlandy kwiatów i płonące kaganki, w oddali widać płonące stosy pogrzebowe i słychać wszechobecny śpiew mantr i dźwięk dzwonków. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przekroczenie granicy z Nepalem, jednym z najbardziej niezwykłych krajów świata, leżącym u stóp Himalajów. Niewielkie królestwo leżące na granicy Indii, Chin i Tybetu to mekka wspinaczy wysokogórskich, gdzie znajduje się aż 8 z 10 najwyższych gór świata. Oszałamiające szczyty, barwna mozaika kulturowa, przenikanie się różnych religii i obyczajów to tylko nieliczne powody, aby tu przyjechać. Załatwienie formalności wizowych. Całodzienny przejazd w kierunku LUMBINI, miejsca narodzin Buddy, który przyszedł na świat w 543 r. p.n.e. To ważne miejsce pielgrzymek zostało wpisane na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie miasta: kolumna Aśoki, stojąca w miejscu narodzin Buddy; świątynia Mai Dewi, poświęcona matce Buddy czczonej również przez hinduistów; święty ogród. Przejazd w kierunku Pokhary, miasta w centralnym Nepalu, popularnej bazy dla wypraw trekkingowych, leżącej niemal u stóp Annapurny. Pokhara słynie również z idyllicznego położenia w żyznej dolinie, wśród malowniczych jezior, w otoczeniu bujnej zieleni i szczytów górskich, a jej okolice są również niezwykłe pod względem geologicznym. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie POKHARY. Przejście nad wodospad Dewi, jeden z miejscowych cudów natury, w pobliżu którego rozlokowała się tybetańska osada. Zwiedzanie Jaskini Mahendra z pięknymi formami naciekowymi, które przez okolicznych mieszkańców uważane są za wyobrażenia bogów. Wizyta na lokalnym bazarze, gdzie liczni sprzedawcy oferują ciekawe wyroby miejscowego rękodzieła. Po południu rejs łodzią po jeziorze Phewa, w którego wodach odbija się górujący nad miastem szczyt Machhapuchhare. Góra ma oryginalny kształt wierzchołka przypominający rybi ogon i uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Katmandu, stolicy Nepalu, pełnej tętniących życiem uliczek i placów z licznymi świątyniami, miasta dwóch religii: hinduizmu i buddyzmu. Cała Kotlina Katmandu ze względu na liczne zabytki i piękno krajobrazu została wpisana na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu czas wolny na spacer po Thamelu - handlowej części miasta. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie KATMANDU: stupa Swayambhunath znana również jako Świątynia Małp - najstarsza w Nepalu, liczy ponad 2,5 tys lat. Wejście na szczyt kompleksu świątynnego, do którego prowadzi 365 schodów, możliwość podziwiania panoramy całej doliny. Zwiedzanie: plac Durban - historyczne serce miasta; Świątynia Żywej Bogini Kumari; świątynia Śiwy; dawny Pałac Królewski; Kasthamandap - drewniany dom z XII w., uznawany za najstarszą budowlę w Kotlinie Katmandu. Wizyta w PATANIE, nazywanym Miastem Piękna i zwiedzanie: Złota Świątynia będąca jednocześnie klasztorem; Pałac Królewski; zespół świątyń i inne zabytkowe budynki. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

13. DZIEŃ.

Fakultatywnie (za opłatą na miejscu): lot nad wzbudzającymi respekt Himalajami. Niepowtarzalne przeżycie, możliwość podziwiania malowniczych szczytów z pokładu samolotu. Śniadanie. Zwiedzanie: stupa Boudnath, ważny ośrodek buddyzmu tybetańskiego i największa stupa Nepalu; świątynia Paśupatinath - najważniejsze miejsce kultu nepalskich hindusów. Wizyta w BHAKTAPURZE, najlepiej zachowanym średniowiecznym mieście Nepalu, wpisanym na listę UNESCO. Spacer po historycznych miejscach i podziwianie lokalnego rzemiosła: plac Durbar, Złota Brama, uznawana za największe dzieło sztuki w kotlinie; pozostałości pałacu królewskiego; Pałac Pięćdziesięciu Pięciu Okien; górująca nad miastem świątynia Njatapola; świątynia Dattatai, czczonego zarówno przez hinduistów, jak i buddystów; plac garncarzy, gdzie miejscowi rzemieślnicy przez cały dzień lepią z gliny naczynia, które potem schną wystawione na słońce. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

14. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

12 noclegów w hotelach*** oraz 1 rozpoczęta doba hotelowa: w miastach lub okolicy miast: 1 w Delhi, 1 w Orczy, 1 w Khadżuraho, 1 w Allahabadzie, 2 w Waranasi, 1 w Lumbini, 2 w Pokharze, 4 w Katmandu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 13 śniadań, 12 kolacji • przelot: Warszawa-Delhi-Katmandu--Warszawa • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • przejazd pociągiem Agra-Jhansi • rejs po Gangesie (zależy od poziomu wody) • opieka pilota • lokalni przewodnicy • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu: ok. 120 USD, napiwki: ok. 4 USD/dzień, wiza do Nepalu: ok. 40 USD (1 zdjęcie paszportowe, wolna strona w paszporcie).Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 309 PLN.Opłaty fakultatywne: pokaz tańców indyjskich: ok. 12 USD; lot nad Himalajami: ok. 200 USD.W zależności od rozkładu lotów przylot do Polski może nastąpić dnia następnego.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.


Opis hotelu Boski Zawrót Głowy według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Indie / Indie

Opis oferty:

Delhi • Mandawa • Dżajpur • Fort Amber • Fatehpur Sikri • Agra • Sarnath • Waranasi • Lumbini • Pokhara • Katmandu • Patan • Bhaktapur Wspaniała podróż łącząca zwiedzanie Indii i mistycznej kotliny Katmandu w Nepalu. Znakomicie zaplanowana trasa pozwala dzień po dniu odkrywać fascynującą kulturę i podziwiać zmieniające się zjawiskowe krajobrazy. W programie kwintesencja Indii, hinduska klasyka, pełne kontrastów Delhi, Tadż Mahal - nowożytny cud świata, Różowe Miasto Dżajpur, imponujący Fort Amber, Fatehpur Sikri - Miasto Zwycięstwa, Waranasi, gdzie przybywają pielgrzymi z całych Indii, aby dokonać rytualnego oczyszczenia w świętej rzece, Gangesie. W Nepalu program zwiedzania koncentruje się na słynnej kotlinie Katmandu, położonej na wysokości 1350 m n.p.m. Majestat gór, widoki na białe szczyty Himalajów i tysiące wspaniałych świątyń pozwalają uwierzyć, że było to miejsce, gdzie kiedyś spotykali się bogowie. Trasa w Indiach i Nepalu: ok. 1300 km plus przelot wewnętrzny.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Indii.

2. DZIEŃ.

Przylot do DELHI, stolicy Indii i politycznego centrum kraju. O świetności miasta świadczą imponujące zabytki i okazałe budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów, gdzie obok siebie istnieją niewyobrażalne bogactwo i skrajna bieda oraz historia i nowoczesność. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid - największy meczet w Indiach, Radż Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejście pod zabudowania Czerwonego Fortu - ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po Chandni Chowk - głównej arterii Starego Miasta, będącej jednocześnie gwarnym bazarem. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutub Minar, w którym widoczne są wpływy architektury hinduistycznej i islamu, mauzoleum Humajuna - grobowiec mogolskiego władcy z XVI w. Kutub Minar oraz mauzoleum Humajuna zostały wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Bramę Indii - 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu i Pałacu Prezydenckiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MANDAWY. Po południu spacer po mieście, które nazywane jest galerią sztuki pod gołym niebem. Historia miasta sięga XVIII wieku. Wtedy też zaczęły powstawać piękne freski zdobiące fasady domów bogatych kupców, czyli hawele. Niezykle barwne i bogate freski przedstawiają sceny z życia codziennego, erotyczne i religijne. Wart uwagi jest również fort, który pełnił ważną rolę w przeszłości. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do DŻAJPURU - stolicy Radżastanu, zwanego Różowym Miastem. Ten przydomek zawdzięcza kolorowi fasad zabudowań starego miasta - różowy kolor symbolizuje gościnność. Dżajpur to również miasto okazałych pałaców i bazarów znanych ze wspaniałego rękodzieła oraz jeden z największych w Indiach ośrodków złotnictwa i obróbki kamieni szlachetnych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do FORTU AMBER - dawnej siedziby władców Amberu. Przejazd na słoniu lub jeepem na wzgórze, na którym wznosi się imponujący fort. Zwiedzanie wspaniałych budowli obronnych i pałacowych znajdujących się w jego obrębie. Po południu zwiedzanie Dżajpuru: Pałac Miejski - królewska rezydencja i mieszczące się w niej muzeum, obserwatorium astronomiczne Dżantar Mantar wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Pałac Wiatrów, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli w mieście, której oryginalną fasadę zdobią setki okien. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FATEHPUR SIKRI - w tłumaczeniu Miasta Zwycięstwa. Zwiedzanie zabudowań pałacowych miasta, które przez 14 lat było stolicą imperium Akbara Wielkiego. Do najpiękniejszych z wielu pamiątek dawnej świetności należą sale audiencji prywatnych i publicznych, Wielki Meczet zaprojektowany na wzór meczetu w Mekce oraz Pałac Pięciu Pięter. Fatehpur Sikri w 1986 r. zostało wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie AGRY, dawnej stolicy Wielkich Mogołów: Tadż Mahal - jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie stworzone w dowód miłości do kobiety. Ta najwspanialsza wizytówka Indii została uznana za jeden z siedmiu współczesnych cudów świata i wpisana na listę UNESCO, Fort Agra, fortyfikacja z czerwonego piaskowca, arcydzieło projektu i konstrukcji objęte patronatem UNESCO. Przejazd do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Waranasi. Przejazd do SARNATH, najświętszego miasta wyznawców buddyzmu, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Zwiedzanie zespołu świątynnego, którego centralnym punktem jest stupa Dhamekh. Powrót do WARANASI. Wizyta nad Gangesem, podziwianie wieczornych rytuałów nad brzegami świętej rzeki. Jest to niezwykłe przeżycie: na wodzie unoszą się girlandy kwiatów i płonące kaganki, w oddali widać płonące stosy pogrzebowe i słychać dobiegające zewsząd mantry i dźwięki dzwonków. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.

Poranek rozpocznie się od rejsu po świętych wodach Gangesu, rzeki czczonej przez hindusów, to największa atrakcja pobytu w Waranasi. Spacer po ghatach. Powrót do hotelu na śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienny przejazd do LUMBINI, według podań miejsca narodzin Buddy. Obecnie jest to miejsce pielgrzymek buddystów z całego świata, które zostało wpisane na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie miasta: kolumna króla Asioki, następnie czas wolny w ogrodach. Wizyta w świątyni Maya Devi domniemanego miejsca narodzin Buddy. Niewielkie królestwo leżące na granicy Indii, Chin i Tybetu to mekka wspinaczy wysokogórskich, gdzie znajduje się aż 8 z 10 najwyższych gór świata. Oszałamiające szczyty, barwna mozaika kulturowa, przenikanie się różnych religii i obyczajów to tylko nieliczne powody, aby tu przyjechać. Załatwienie formalności wizowych. Przejazd do Pokhary, miasta w centralnym Nepalu, popularnej bazy dla wypraw trekkingowych, leżącej niemal u stóp Annapurny. Pokhara słynie również z idyllicznego położenia w żyznej dolinie, wśród malowniczych jezior, w otoczeniu bujnej zieleni i szczytów górskich, a jej okolice są również niezwykłe pod względem geologicznym. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie POKHARY. Przejście nad wodospad Dewi, jeden z miejscowych cudów natury, w którego pobliżu powstała się tybetańska osada. Zwiedzanie Jaskini Mahendra z pięknymi formami naciekowymi, które przez okolicznych mieszkańców uważane są za wyobrażenia bogów. Wizyta na lokalnym bazarze, gdzie liczni sprzedawcy oferują ciekawe wyroby miejscowego rękodzieła. Po południu rejs łodzią po jeziorze Phewa, w którego wodach odbija się górujący nad miastem szczyt Machhapuchhare. Góra ma wierzchołek o oryginalnym kształcie przypominającym rybi ogon i jest uznawana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Katmandu, stolicy Nepalu, pełnej tętniących życiem uliczek i placów z licznymi świątyniami, miasta dwóch religii: hinduizmu i buddyzmu. Cała kotlina Katmandu ze względu na liczne zabytki i piękno krajobrazu została wpisana na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu czas wolny na spacer po Thamelu - handlowej części miasta. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

13. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie KATMANDU: stupa Swayambhunath znana również jako Świątynia Małp - najstarsza w Nepalu, liczy ponad 2,5 tys lat. Wejście na szczyt kompleksu świątynnego, do którego prowadzi 365 stopni, możliwość podziwiania panoramy całej doliny. Zwiedzanie: plac Durban - historyczne serce miasta, Świątynia Żywej Bogini Kumari, świątynia Śiwy, dawny Pałac Królewski, Kasthamandap - drewniany dom z XII w., uznawany za najstarszą budowlę w kotlinie Katmandu. Wizyta w PATANIE, nazywanym Miastem Piękna i zwiedzanie: Złotej Świątynii będącą jednocześnie klasztorem, Pałacu Królewskiego, zespołu świątyń i innych zabytkowych budynków. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

14. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie: stupa Boudnath, ważny ośrodek buddyzmu tybetańskiego i największa stupa Nepalu, świątynia Paśupatinath - najważniejsze miejsce kultu nepalskich hindusów. Wizyta w BHAKTAPURZE, najlepiej zachowanym średniowiecznym mieście Nepalu, wpisanym na listę UNESCO. Spacer po historycznych miejscach i podziwianie lokalnego rzemiosła: plac Durbar, Złota Brama, uznawana za największe dzieło sztuki w kotlinie, pozostałości pałacu królewskiego, Pałac Pięćdziesięciu Pięciu Okien, górująca nad miastem świątynia Njatapola, świątynia Dattatai, czczonego zarówno przez hinduistów, jak i buddystów, Plac Garncarzy, gdzie miejscowi rzemieślnicy przez cały dzień lepią z gliny naczynia, które potem schną wystawione na słońce. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

15. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

16. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

13 noclegów w hotelach***/**** w miastach lub okolicy miast: 3 w Delhi, 1 w Mandawie, 2 w Dżajpurze, 1 w Agrze, 1 w Waranasi, 1 w Lumbini, 2 w Pokharze, 2 w Katmandu; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 14 śniadań, 14 obiadokolacji • przelot: Warszawa-Delhi-Katmandu-Warszawa; Delhi-Waranasi • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • przejazd do Fortu Amber na słoniu lub jeepem (zależnie od dostępności), rejs po Gangesie • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 180 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Wizy: Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 310 PLN/os. (dla terminów z oferty zimowej) i 329 PLN (dla terminów z oferty letniej); wiza do Nepalu: ok. 25 USD płatne na miejscu (1 zdjęcie paszportowe, wolna strona w paszporcie). Rejs po Gangesie uzależniony od poziomu wody.Zależnie od rozkładu lotów przylot do Polski może nastąpić dnia następnego.