cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Czeski humor i austro-węgierskie smaczki, Austria
 • Wycieczka objazdowa Czeski humor i austro-węgierskie smaczki, Austria
 • Wycieczka objazdowa Czeski humor i austro-węgierskie smaczki, Austria
 • Wycieczka objazdowa Czeski humor i austro-węgierskie smaczki, Austria
 • Wycieczka objazdowa Czeski humor i austro-węgierskie smaczki, Austria
 • Wycieczka objazdowa Czeski humor i austro-węgierskie smaczki, Austria
 • Wycieczka objazdowa Czeski humor i austro-węgierskie smaczki, Austria
 • Wycieczka objazdowa Czeski humor i austro-węgierskie smaczki, Austria
 • Wycieczka objazdowa Czeski humor i austro-węgierskie smaczki, Austria
 • Wycieczka objazdowa Czeski humor i austro-węgierskie smaczki, Austria
1 / 10
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
19.04 - 26.04
już od 1721 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
11.10 - 18.10
już od 1326 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Czeski humor i austro-węgierskie smaczki
star 2

Austria
Ocena wycieczki objazdowej Czeski humor i austro-węgierskie smaczki:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 19 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 11 października 2019

Wycieczka objazdowa Czeski humor i austro-węgierskie smaczki w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Austrii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele *** - położone zazwyczaj na obrzeżach miast - (razem 5 dób hotelowych: w okolicy Pragi - 1, w okolicy Czeskich Budziejovic/ Czeskiego Krumlova - 1, w okolicy Salzburga- 1, w okolicy Wiednia - 1, w okolicy Szekesfehervar - 1).
Do dyspozycji gości:

W hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Pokoje:

1-, 2- i 3 - osobowe z łazienką, TV.
Wyżywienie:

Śniadania w formie bufetu.
Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu Europa Południowa dla wygodnych Woszczyce ok. 11:30. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej z krótkimi postojami. Przyjazd w okolice Pragi. Zakwaterowanie w hotelu nocleg. (Trasa Woszczyce - Praga ok. 460 km).
Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Pragi. Zwiedzanie zaczniemy od biblioteki klasztornej na Strahovie. Tutaj zobaczymy dwie najważniejsze sale Filozoficzną i Teologiczną, a w nich odnajdziemy bogate zbiory starodruków z różnych epok. Kolejny przystanek to dziedzińce Hradu-od którego cała dzielnica wzięła swoją nazwę: zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, katedra św. Wita, w której przechowywane są regalia królów czeskich, Pałac Królewski (z zewnątrz), bazylika św. Jerzego, "Złota Uliczka". Następnie zejdziemy do słynnego średniowiecznego Mostu Karola. Zanim zwiedzimy to cudo architektury chętnych zaprosimy na rejs statkiem po Wełtawie, gdzie doznamy strawy dla ducha i ciała (dodatkowo płatny ok. 34 EUR/os.). Po rejsie spacer po moście a stąd już niedaleko do Senatu, otoczonego ogrodami Waldstein. Nasza trasa przebiegnie również uliczkami Starówki i Rynku Staromiejskiego, gdzie zobaczymy piękne kamienice, Ratusz, kościół Marii Panny przed Tynem, pomnik Jana Husa oraz kościół św. Mikołaja. Pod koniec dnia udamy się do najlepiej zachowanej w Europie dzielnicy praskich Żydów. Chwila czasu wolnego i przyjazd do hotelu (ok. 23:00) w okolicach Czeskich Budziejovic/ Czeskiego Krumlova. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Austrii, na "Ziemię Salzburską"- regionu położonego w Alpach, słynącego z pięknych tras widokowych i krystalicznie czystych jezior z perełką jaką jest Jezioro Księżycowe (Mondsee). Zajrzymy na trasie do Bad Ischl uzdrowiskowej miejscowości, gdzie w 1853 roku spotkali i zakochali się cesarz Franciszek Józef i jego przyszła małżonka Elżbieta Bawarska. Spacer po starówce, a następnie przejazd malowniczą trasą wzdłuż jezior Wolfgangsee do St.Gilgen, gdzie będzie czas na krótką przerwę. Dalej pojedziemy trasą wzdłuż romantycznego i dzikiego Jeziora Fuschl do Salzburga. Zwiedzanie miasta, jednego z najpiękniejszych w Austrii. Podczas spaceru uliczkami Starego Miasta, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zobaczymy m.in. Katedrę św. Ruperta, wybudowaną w stylu barokowym, w której ochrzczony został Wolfgang Amadeusz Mozart oraz słynną ulicę Getreidegasse. Podziwiać będziemy jedne z najpiękniejszych ogrodów świata - Mirabell, założone w XVII w., przy pałacu o tej samej nazwie. Panoramę miasta obejrzymy z twierdzy Hohensalzburg, jednego z najważniejszych zabytków Austrii. Dla chętnych obiadokolacja (dodatkowo płatna ok. 26 EUR/os.). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Salzburga. (Trasa ok. 300 km).
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane jako miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i "bitwy pod Wiedniem" dowodzonej przez króla Polski Jana III Sobieskiego. Następnie przejazd do Wiednia, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego Ringiem". Zobaczymy tu budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Poznamy także inną stronę Wiednia z nowoczesnymi elementami architektury, czyli dzielnicę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt,przy której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben,przy której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy rezydencję zimową Habsburgów- Hofburg (z zewnątrz). Podziwiać będziemy katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Wieczorem dla chętnych obiadokolacja w restauracji w centrum (dodatkowo płatna ok. 27 EUR/os.) oraz koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia (dodatkowo płatny ok. 67 EUR/os.). Przyjazd do hotelu ok. 23:00, zakwaterowanie, nocleg.(Trasa ok. 350 km).
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd na Węgry, w region Północny Balaton i Velencei. Proponujemy odpoczynek w Balatonfured, nad jeziorem Balaton, zwanym "Węgierskim Morzem", następnie przejazd do hotelu w okolice Szekesfehervar. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Po południu, dla chętnych przejazd do Pakozd, w region słynący z doskonałych win. Zwiedzanie piwnic winnych, degustacja win regionu oraz obiadokolacja. (W przypadku złej pogody w Tihany.) W okresie zbiorów udział w winobraniu (dodatkowo płatne na miejscu ok. 38 EUR/os.). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 450 km).
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Pesztu. Na uwagę zasługują Plac Millenium, bazylika św. Stefana - pierwszego króla Węgier oraz Parlament Węgierski. Następnie przejazd do największego kompleksu jeździeckiego w Europie. Będziemy uczestnikami pokazu konnego oraz spróbujemy lokalnej kuchni w tradycyjnej restauracji - czardzie. Powrót do Budapesztu. Rejs statkiem, podczas którego zobaczymy najważniejsze budowle Budapesztu: mosty spinające oba brzegi miasta, Wzgórze Zamkowe i parlament. Przejazd aleją Andrassyego, najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta, którą kończy Plac Bohaterów z nieopodal położonym zamkiem Vajdahynuad. Wjazd na Wzgórze Gellerta, skąd roztacza się panorama Budapesztu oraz przejazd autokarem "Budapeszt by night". Wyjazd do Polski ok. 23:30. Przejazd przez Słowację, Czechy. Podczas przejazdu postoje. (Trasa Budapeszt-Woszczyce ok. 500 km).
Dzień 7
Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (Woszczyce ok. 09:00).
Uwagi do programu
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. - Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach: 5 rozpoczętych dób hotelowych w kolicach miast (Praga - 1,Czeskie Budziejovice/ Czeski Krumlov - 1,Salzburg - 1,Wiedeń - 1,Szekesfehervar - 1), 5 śniadań, ubezpieczenie (NNW, KL i bagaż, CP), program turystyczny j.w i opiekę pilota.
Cena podstawowa nie obejmuje:
orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania: usługa przewodników lokalnych, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, TOUR GUIDE SYSTEM, program konny wraz z obiadokolacją, rejs statkiem w Budapeszcie ok. 132 EUR/os. oraz obowiązkowa taksa klimatyczna ok.9 EUR/os. Dodatkowo: koncert Straussa i Mozarta w Wiedniu (ok. 67 EUR/os.), 2 obiadokolacje - w Wiedniu i w Salzburgu (ok. 53 EUR/os.), rejs statkiem z obiadokolacją (ok. 34 EUR/os.), kolacja nad Balatonem wraz z degustacją win - ok. 38 EUR/os.
Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o
META Description

Praga i średniowieczny Mosta Karola • Salzburg • Wiedeń - cesarstwo i doskonała kawa • Balaton - czyli węgierskie morze i doskonałe wina • Budapeszt - perła Dunaju i konie • kuchnia węgierska • romantyczne chwile w Bad Ischl • koncert Straussa w Wiedniu - posłuchaj, warto!
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6. Sprawdź opinie:


Opis hotelu Czeski humor i austro-węgierskie smaczki według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele *** - położone zazwyczaj na obrzeżach miast - (razem 5 dób hotelowych: w okolicy Pragi - 1, w okolicy Czeskich Budziejovic/ Czeskiego Krumlova - 1, w okolicy Salzburga- 1, w okolicy Wiednia - 1, w okolicy Szekesfehervar - 1). Do dyspozycji gości: W hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja. Pokoje: 1-, 2- i 3 - osobowe z łazienką, TV. Wyżywienie: Śniadania w formie bufetu.

Program

Dzień 1 Wyjazd z Polski według rozkładu Europa Południowa dla wygodnych Woszczyce ok. 11:30. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej z krótkimi postojami. Przyjazd w okolice Pragi. Zakwaterowanie w hotelu nocleg. (Trasa Woszczyce - Praga ok. 460 km). Dzień 2 Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Pragi. Podczas spaceru uliczkami Starówki i Rynku Staromiejskiego zobaczymy piękne kamienice, Ratusz, kościół Marii Panny przed Tynem, pomnik Jana Husa oraz kościół św. Mikołaja. W programie spacer dziedzińcami Zamku Praskiego, czyli Hradu -od którego cała dzielnica wzięła swoją nazwę: zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, katedra św. Wita, w której przechowywane są regalia królów czeskich, Pałac Królewski, bazylika św. Jerzego, "Złota Uliczka". Następnie przez "Małą Stronę", dzielnicę położoną na zboczach zamkowego wzgórza, która obfituje w piękne barokowe pałace oraz kamienice, przejdziemy do nabrzeży Wełtawy, do średniowiecznego Mostu Karola. Dla chętnych na koniec dnia rejs statkiem z obiadokolacją (dodatkowo płatny). Przyjazd do hotelu (ok. 23:00) w okolicach Czeskich Budziejovic/ Czeskiego Krumlova. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 200 km). Dzień 3 Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Austrii, na "Ziemię Salzburską"- regionu położonego w Alpach, słynącego z pięknych tras widokowych i krystalicznie czystych jezior z perełką jaką jest Jezioro Księżycowe (Mondsee). Zajrzymy na trasie do Bad Ischl uzdrowiskowej miejscowość, gdzie w 1853 roku spotkali i zakochali się cesarz Franciszek Józef i jego przyszła małżonka Elżbieta Bawaraska. Spacer po starówce, a następnie przejazd malowniczą trasą wzdłuż jezior Wolfgangsee do St.Gilgen, gdzie będzie czas na krótką przerwę. Dalej pojedziemy trasą wzdłuż romantycznego i dzikiego Jeziora Fuschl do Salzburga. Zwiedzanie miasta, jednego z najpiękniejszych w Austrii. Podczas spaceru uliczkami Starego Miasta, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zobaczymy m.in. Katedrę św. Ruperta, wybudowaną w stylu barokowym, w której ochrzczony został Wolfgang Amadeusz Mozart oraz słynną ulicę Getreidegasse. Podziwiać będziemy jedne z najpiękniejszych ogrodów świata - Mirabell, założone w XVII w., przy pałacu o tej samej nazwie. Panoramę miasta obejrzymy z twierdzy Hohensalzburg, jednego z najważniejszych zabytków Austrii. Dla chętnych obiadokolacja (dodatkowo płatna ok. 26 EUR). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Salzburga. (Trasa ok. 300 km). Dzień 4 Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Wiednia, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego "Ringiem". Zobaczymy tu budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Poznamy także inną stronę Wiednia z nowoczesnymi elementami architektury, czyli dzielnicę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, na której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, na której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy rezydencję zimową Habsburgów- Hofburg (z zewnątrz). Podziwiać będziemy katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Fakultatywnie możliwość wizyty w słynnej Albertinie znanej z największej kolekcji grafiki na świecie a założonej jeszcze w 1768 roku (koszt wstępu przy grupie min. 15-os. ok.10 EUR). Przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane jako miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i "bitwy pod Wiedniem" dowodzonej przez Króla Polski Jana III Sobieskiego. Wieczorem dla chętnych obiadokolacja w restauracji w centrum (dodatkowo płatna ok. 26 EUR) oraz koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia (dodatkowo płatny ok. 60 EUR). Przyjazd do hotelu ok. 23:00, zakwaterowanie, nocleg.(Trasa ok. 350 km). Dzień 5 Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd na Węgry, w region Północny Balaton i Velencei. Proponujemy odpoczynek w Balatonfured, nad jeziorem Balaton, zwanym "Węgierskim Morzem", następnie przejazd do hotelu w okolice Szekesfehervar. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Po południu, dla chętnych przejazd do Pakozd, w region słynący z doskonałych win. Zwiedzanie piwnic winnych, degustacja win regionu oraz obiadokolacja. W okresie zbiorów udział w winobraniu (dodatkowo płatne na miejscu 37 EUR). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 450 km). Dzień 6 Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Pesztu. Na uwagę zasługują Plac Millenium, bazylika św. Stefana - pierwszego króla Węgier oraz Parlament Węgierski. Następnie przejazd do największego kompleksu jeździeckiego w Europie. Będziemy uczestnikami pokazu konnego oraz spróbujemy lokalnej kuchni w tradycyjnej restauracji - czardzie. Powrót do Budapesztu. Rejs statkiem, podczas którego zobaczymy najważniejsze budowle Budapesztu: mosty spinające oba brzegi miasta, Wzgórze Zamkowe i parlament. Przejazd aleją Andrassyego, najbardziej reprezentatywną ulicą miasta, którą kończy Plac Bohaterów z nieopodal położonym zamkiem Vajdahynuad. Wjazd na Wzgórze Gellerta, skąd roztacza się panorama Budapesztu oraz przejazd autokarem "Budapeszt by night". Wyjazd do Polski ok. 23:30. Przejazd przez Słowację, Czechy. Podczas przejazdu postoje. (Trasa Budapeszt-Woszczyce ok. 500 km). Dzień 7 Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (Woszczyce ok. 09:00). Uwagi do programu - Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. - Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach: 5 rozpoczętych dób hotelowych w kolicach miast (1 - Praga, 1 - Czeskie Budziejovice/ Czeski Krumlov, 1 - Salzburg, 1 - Wiedeń, 1 - Szekesfehervar), 5 śniadań, ubezpieczenie (NNW, KL i bagaż, CP), program turystyczny j.w i opiekę pilota. Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania: usługa przewodników lokalnych, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, TOUR GUIDE SYSTEM, program konny wraz z obiadokolacją, rejs statkiem w Budapeszcie ok. 125 EUR oraz obowiązkowa taksa klimatyczna ok. 7,5 EUR. Dodatkowo: koncert Straussa i Mozarta w Wiedniu (ok.60 EUR), 2 obiadokolacje - w Wiedniu i w Salzburgu (ok. 52 EUR), rejs statkiem z obiadokolacją (ok. 30 EUR), Kolacja nad Balatonem wraz z degustacją win - ok. 37 EUR, wizyta w Albertinie (ok. 10 EUR przy min. 10-os. grupie). Inne Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach: 5 rozpoczętych dób hotelowych w kolicach miast (1 - Praga, 1 - Czeskie Budziejovice/ Czeski Krumlov, 1 - Salzburg, 1 - Wiedeń, 1 - Szekesfehervar), 5 śniadań, ubezpieczenie (NNW, KL i bagaż, CP), program turystyczny j.w i opiekę pilota. Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania: usługa przewodników lokalnych, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, TOUR GUIDE SYSTEM, program konny wraz z obiadokolacją, rejs statkiem w Budapeszcie ok. 125 EUR oraz obowiązkowa taksa klimatyczna ok. 7,5 EUR. Dodatkowo: koncert Straussa i Mozarta w Wiedniu (ok.60 EUR), 2 obiadokolacje - w Wiedniu i w Salzburgu (ok. 52 EUR), rejs statkiem z obiadokolacją (ok. 30 EUR), Kolacja nad Balatonem wraz z degustacją win - ok. 37 EUR, wizyta w Albertinie (ok. 10 EUR przy min. 10-os. grupie).

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/praga-wieden-budapeszt-czeski-humor-i-austro-wegierskie-smaczki-dla-wygodnych/zakwaterowanie-pvbHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.