cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
 • Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia, Tajlandia
1 / 16
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
23.02 - 10.03
już od 10414 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
23.02 - 10.03
już od 10414 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia
star 3

Tajlandia
Ocena wycieczki objazdowej Birma i Tajlandia:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 23 lutego 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 23 lutego 2019

Wycieczka objazdowa Birma i Tajlandia w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Tajlandii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Część objazdowa
Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - należy jednak pamiętać, że w Birmie standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich (w Tajlandii i Birmie nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Hotele pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki).
Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami mini-bar (dodatkowo płatny). Pokój 3-osobowy to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej anapy).
Część pobytowa
Hotele standard odpowiadający minimum **** - zakwaterowanie w hotelu Aureum Palace Resort (lokalna kat. 5*) w Ngwesaung lub podobnym. Komfortowe pokoje z łazienką, wyposażone w TV, klimatyzację i telefon, mini-bar (dodatkowo płatny). Pokój 3-osobowy to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
Do dyspozycji gości:

w hotelach recepcja, restauracja, z reguły bar
Strona www:

Program

Dzień 1
Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) do Bangkoku.
Dzień 2
Przylotdo Bangkoku. Odprawa paszportowa, a następnie krótkie zwiedzanie Bangkoku: Złota Góra (Wat Saket) oraz wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. W trakcie rejsu wizyta w Muzeum Barek Królewskich, z kolekcją unikatowych, długich łodzi wiosłowych. Po zwiedzaniu lunch i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem dla chętnych kolacja z pokazem artystycznym (dodatkowo płatny ok. 2000 THB lub ok. 65 USD).
Dzień 3
Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Mandalay. Następnie przejazd na rejs do Mingun, gdzie będzie można zobaczyć pozostałości niedokończonej 150-metrowej pagody oraz największy działający dzwon świata. Po południu zaczniemy zwiedzanie Mandalay m.in.: pagoda Manhamuni - świątynia ze słynnym posągiem Buddy Manhamuni - największą świętością w Birmie, Shwendaw Kyaung - klasztor będący jednym z najpiękniejszych przykładów birmańskiego budownictwa drewnianego. Wieczorem kolacja i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Mandalay. (Przelot wewnętrzny + Trasa ok. 100 km).
Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do pagody Kuthodaw, znanej jako "największa księga świata", w której przechowuje się 729 marmurowych tablic z całym kanonem buddyjskim. Następnie zwiedzanie Shwendaw Kyaung - klasztor będący jednym z najpiękniejszych przykładów birmańskiego budownictwa drewnianego. Po przejeździe dopobliskiej Amarapury - dawnej stolicy Górnej Birmy - nazywanej Miastem Nieśmiertelności: zwiedzimy między innymi klasztor Mahagandayon - świątynię, w której można zobaczyć codzienne życie mnichów oraz most U-Bein -najdłuższymostna świecie z drewna tekowego, który ma 1,2 kmdługości. Około południa wyjazd do Bagan. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bagan. (Trasa ok. 190 km).
Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Bagan, które zaczniemy od targu Nyaung Oo, gdzie poza zakupami będzie można obserwować tutejszych rzemieślników przy pracy. Następnie przejedziemy do "strefy archeologicznej" Bagan, gdzie w dobrym stanie zachowało się około 2 tysięcy świątyń rozrzuconych na znacznym obszarze: m.in. pagoda Shwezigon z XI w. i świątynia Ananda, z czterema posągami Buddy przedstawiającymi kolejne etapy osiągania nirwany. Lunch. Zwiedzanie zakończymy wizytą w lokalnym zakładzie produktów wyrabianych z laki- specjalności Bagan. Po południu czas wolny na samodzielne zwiedzanie Bagan lub na wypoczynek. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 15 USD) wyjazd na zachód słońca i kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg. (Trasa ok. 20 km).
Dzień 6
Wypoczynek w hotelu. Po śniadaniu dla chętnych (za dodatkową opłatą) przejazd na rowerach/bryczkach pomiędzy najatrakcyjniejszymi świątyniami Baganu, w trakcie którego można obserwować sielskie krajobrazy średniowiecznego Baganu. W cenie wycieczki lunch w lokalnej restauracji.
Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu, transfer na lotnisko i przelot do Heho. Po przelocie pojedziemy do Kakku, jednego z najbardziej magicznych miejsc w Birmie. Przespacerujemy się wśród ponad dwóch tysięcy stup, które wyglądają jak ogromy kamienny las. Następnie przejazd w rejon jeziora Inle. Możliwa wizyta w przepięknie położonej lokalnej winiarni (jedna z dwóch w kraju) z opcją degustacji dla zainteresowanych. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Przelot wewnętrzny + Trasa ok. 150 km).
Dzień 8
Po wczesnym śniadaniu udamy się w kierunku wyjątkowego i magicznego jeziora Inle, położonego 900 m n.p.m. i długiego na ponad 20 km. Dojedziemy do przystani Nyaung Shwe, skąd popłyniemy do wioski Innpawkhone. W okolicy zobaczymy tu warsztaty rzemieślnicze, m.in. tkalnię, gdzie wyrabiane są tkaniny z jedwabiu, tradycyjny warsztat szkutniczy i wytwórnię cygar. Jeżeli wystarczy czasu, dla chętnych zwiedzanie pagody Phaung Daw U, klasztoru Nga Phae Chaung i pływających ogrodów. Po południu kontynuujemy odkrywanie okolic jeziora Inle. Popłyniemy łodzią malowniczym strumieniem do Indain, gdzie zobaczymy kompleks siedemnastowiecznych pagód. Kolacja i powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 60 km).
Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Rangunu. Następnie przejazd autokarem do Bago, dawnej stolicy Monów.Tu odwiedzimy mierzącego 55m leżącego Buddę Swethalyaung oraz złożymywizytę w pałacu Kanbawzathadi. Po zwiedzaniu kontynuujemy przejazd do Kyaiktiyo na kolację i nocleg. (Trasa ok. 190 km + przelot wewnętrzny).
Dzień 10
Po wczesnym śniadaniu wyruszymy obserwować wschód słońca do słynnego sanktuarium buddyjskiego na górze Kyaiktiyo. Na wierzchołku góry znajduje się tzw. Złota Skała, która jest celem pielgrzymek wiernych z całej Birmy. Będziemy mogli stąd podziwiać szeroką panoramę okolicznych gór. Następnie transfer do Rangunu, gdzie udamy się nad sztuczne jezioro Kandawgyi, skąd rozciąga się wyjątkowy widok na liczne atrakcje turystyczne usytuowane na brzegach jeziora, m.in. pagodę Shwedagon i imponującą Barkę Królewską Karaweik. Po południu zwiedzimy najsłynniejszą pagodę w stolicy Birmy - Shwedagon - zespół świątyń z VI w. p.n.e. Pagoda liczy sobie prawie sto metrów wysokości i jest otoczona przez 64 mniejsze pagody - jest to jedno z sanktuariów przechowujących relikwie Buddy. Świątynię pokrywa 13 tys. złotych płytek, a wierzchołek pagody ozdobiony jest prawdziwymi diamentami i szlachetnymi kamieniami (między innymi 76-karatowym diamentem). Lunch i w miarę możliwości czas wolny na zakupy. Wieczorem dla chętnych kolacja połączona z pokazem lokalnych tańców ludowych (dodatkowo płatna ok. 40 USD). Zakwaterowanie i nocleg w Rangunie. (Trasa ok. 170 km).
Dzień 11
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Ngwesaung. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży, czas wolny. Nocleg. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 12 - 14
Pobyt na plaży w Ngwesaung (wyżywienie - tylko śniadania). Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych.
Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko w Rangunie i przelot do Bangkoku. Transfer do hotelu, kolacja pożegnalna i nocleg. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 16
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku. - W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku. - Przy niektórych obiektach pobierane są opłaty za robienie zdjęć i filmowanie. - W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy). - Świątynie w Birmie zwiedza się zawsze boso- bez skarpet. -
Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to20 kg.

"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa, przelot lokalnymi liniami na trasie Bangkok - Mandalay, Heho - Rangun oraz Rangun - Bangkok, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie wg programu (14 śniadań, 3 lunche i 7 kolacji), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 260 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków, wycieczek lokalnych oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy birmańskiej. Obowiązkowa opłata za pośrednictwo wizowe (300 zł) została doliczona do rezerwacji.
Inne

Przelot:
Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem) oraz wodę mineralną dostępną przez cały czas trwania lotu (BRAK KAWY I HERBATY). Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).
Waluta: Z
alecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach. W Tajlandii nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów, wydane przed 1996 r.). Zarówno dolary, czy też euro muszą być w idealnym stanie - banknoty nie mogą być zniszczone, naddarte, zagięte, pobrudzone, itp. W przeciwnym wypadku nie będzie możliwa ich wymiana na lokalną walutę w Birmie (kiaty).
Uwaga: Zgodnie z przepisami Tajskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego nie można skorzystać z przelotu powrotnego czarterem LOT-u na trasie Bangkok-Warszawa jeśli nie przyleciało się do Tajlandii czarterem LOT-u na trasie Warszawa-Bangkok w ramach tego samego sezonu (od listopada do marca).
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie:
Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza birmańska
Poniżej najważniejsze szczegóły dotyczące wizowania: Instrukcja uzupełniania wniosku: 1. Należy wejść w edycję rezerwacji i kliknąć przycisk "otwórz wniosek wizowy" 2. Uzupełnić wszystkie pola w panelu wizowym. Wniosek można edytować dowolną ilość razy do czasu aż zostanie on potwierdzony. Po potwierdzeniu nie ma możliwości edycji wniosku i wszelkie zmiany/korekty będą wiązały się z koniecznością ponownego zawizowania i opłacenia nowej wizy. W przypadku braku uzupełnionych danych lub niepotwierdzenia wniosku na Travelli 7 dni roboczych przed wylotem, usługa zostaje automatycznie anulowana i klient zobowiązany jest to uzyskania wizy we własnym zakresie. 3. Po potwierdzaniu panelu wizowego na adres
Wizy

Wiza birmańska
Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Poniżej najważniejsze szczegóły dotyczące wizowania: 1. Sprzedawca ma za zadanie uzupełnićpanel wizowy. W przypadku braku uzupełnionych danych lub niepotwierdzenia wniosku na 7 dni roboczych przed wylotem, usługa zostaje automatycznie anulowana i klient zobowiązany jest to uzyskania wizy we własnym zakresie. 2 Po potwierdzaniu panelu wizowego na adres
META Description

Bangkok i Złota Góra • Mandalay i Amarapura • miasto nieśmiertelności - Yangon i świątynia Shwedagon • Bagan i wulkaniczna góra Popa • magiczne jezioro Inle • rajskie plaże Ngwesaung


Opis hotelu Birma i Tajlandia według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Część objazdowa Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - należy jednak pamiętać, że w Birmie standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich (w Tajlandii i Birmie nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Hotele pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki). Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami mini-bar (dodatkowo płatny). Pokój 3-osobowy to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej anapy). Część pobytowa Hotele standard odpowiadający minimum **** - zakwaterowanie w hotelu Aureum Palace Resort (lokalna kat. 5*) w Ngwesaung lub podobnym. Komfortowe pokoje z łazienką, wyposażone w TV, klimatyzację i telefon, mini-bar (dodatkowo płatny). Pokój 3-osobowy to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy). Do dyspozycji gości: w hotelach recepcja, restauracja, z reguły bar Strona www: www.aureumpalacehotel.com

Program

Dzień 1 Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) do Bangkoku. Dzień 2 Przylotdo Bangkoku. Odprawa paszportowa, a następnie krótkie zwiedzanie Bangkoku: Złota Góra (Wat Saket) oraz wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. W trakcie rejsu wizyta w Muzeum Barek Królewskich, z kolekcją unikatowych, długich łodzi wiosłowych. Po zwiedzaniu lunch i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem dla chętnych kolacja z pokazem artystycznym (dodatkowo płatny ok. 1800 THB lub ok. 60 USD). Dzień 3 Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Mandalay. Następnie przejazd na rejs do Mingun, gdzie będzie można zobaczyć pozostałości niedokończonej 150-metrowej pagody oraz największy działający dzwon świata. Po południu zaczniemy zwiedzanie Mandalay m.in.: pagoda Manhamuni - świątynia ze słynnym posągiem Buddy Manhamuni - największą świętością w Birmie, Shwendaw Kyaung - klasztor będący jednym z najpiękniejszych przykładów birmańskiego budownictwa drewnianego. Wieczorem kolacja i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Mandalay. (Przelot wewnętrzny + Trasa ok. 100 km). Dzień 4 Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do pagody Kuthodaw, znanej jako "największa księga świata", w której przechowuje się 729 marmurowych tablic z całym kanonem buddyjskim. Następnie zwiedzanie pobliskiej Amarapury - dawnej stolicy Górnej Birmy - nazywanej Miastem Nieśmiertelności: zwiedzimy między innymi klasztor Mahagandayon - świątynię, w której można zobaczyć codzienne życie mnichów oraz most U-Bein - chwiejący się most, który ma 1,2 km długości i zbudowany jest z drewna tekowego. Około południa wyjazd do Bagan. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bagan. (Trasa ok. 190 km). Dzień 5 Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Pagan, które zaczniemy od targu Nyaung Oo, gdzie poza zakupami będzie można obserwować tutejszych rzemieślników przy pracy. Następnie przejedziemy do "strefy archeologicznej" Pagan, gdzie w dobrym stanie zachowało się około 2 tysięcy świątyń rozrzuconych na znacznym obszarze: m.in. pagoda Shwezigon z XI w. i świątynia Ananda, z czterema posągami Buddy przedstawiającymi kolejne etapy osiągania nirwany. Lunch. Zwiedzanie zakończymy wycieczką nad rzekę Ayeyawaddy, gdzie zobaczymy pagodę Pyathatgyi lub Shwesandaw. Po południu czas wolny na samodzielne zwiedzanie Pagan lub na wypoczynek. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 15 USD) wyjazd na zachód słońca i kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg. (Trasa ok. 20 km). Dzień 6 Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Góry Popa, powstałej w wyniku wybuchu wulkanu w V w p.n.e. Na górze usytuowany jest kompleks świątynny, będący - według wierzeń Birmańczyków - siedzibą boskich duchów. Z góry roztacza się przepiękny widok na okolicę. Po drodze na górę odwiedzimy plantację, na której uprawia się drzewa palmowe. Można tu zobaczyć jak odbywa się produkcja soku palmowego i cukru. Następnie przejazd do Kalaw, kolacja i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 290 km). Dzień 7 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka piesza po okolicach Kalaw- dawnej brytyjskiej stacji górskiej, miasteczku z zachowanymi śladami kolonialnej przeszłości. Po południu przejazd w okolice Heho i jeziora Inle. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 80 km). Dzień 8 Po wczesnym śniadaniu udamy się w kierunku wyjątkowego i magicznego jeziora Inle, położonego 900 m n.p.m. i długiego na ponad 20 km. Dojedziemy do przystani Nyaung Shwe, skąd popłyniemy do wioski Innpawkhone. W okolicy zobaczymy tu warsztaty rzemieślnicze, m.in. tkalnię, gdzie wyrabiane są tkaniny z jedwabiu, tradycyjny warsztat szkutniczy i wytwórnię cygar. Jeżeli wystarczy czasu, dla chętnych zwiedzanie pagody Phaung Daw U, klasztoru Nga Phae Chaung i pływających ogrodów. Po południu kontynuujemy odkrywanie okolic jeziora Inle. Popłyniemy łodzią malowniczym strumieniem do Indain, gdzie zobaczymy kompleks siedemnastowiecznych pagód. Kolacja i powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 60 km). Dzień 9 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Rangunu. Następnie przejazd autokarem do Bago, dawnej stolicy Monów. Zobaczymy monumentalne pagody: leżącego buddy Mya Tha Lyaung oraz Kyaik Pun. Następnie wizyta w pałacu Kanbawzathadi. Po zwiedzaniu kontynuujemy przejazd do Kyaikto na kolację i nocleg. (Trasa ok. 190 km + przelot wewnętrzny). Dzień 10 Po wczesnym śniadaniu wyruszymy obserwować wschód słońca do słynnego sanktuarium buddyjskiego na górze Kyaikto. Na wierzchołku góry znajduje się tzw. Złota Skała, która jest celem pielgrzymek wiernych z całej Birmy. Będziemy mogli stąd podziwiać szeroką panoramę okolicznych gór. Następnie transfer do Rangunu, zwiedzanie zaczniemy od gigantycznego (70 m długości) posągu leżącego Buddy Chaukhtat Kyi. Następnie udamy się nad sztuczne jezioro Kandawgyi, skąd rozciąga się wyjątkowy widok na liczne atrakcje turystyczne usytuowane na brzegach jeziora, m.in. pagodę Shwedagon i imponującą Barkę Królewską Karaweik. Po południu zwiedzimy najsłynniejszą pagodę w stolicy Birmy - Shwedagon - zespół świątyń z VI w. p.n.e. Pagoda liczy sobie prawie sto metrów wysokości i jest otoczona przez 64 mniejsze pagody - jest to jedno z sanktuariów przechowujących relikwie Buddy. Świątynię pokrywa 13 tys. złotych płytek, a wierzchołek pagody ozdobiony jest prawdziwymi diamentami i szlachetnymi kamieniami (między innymi 76-karatowym diamentem). Lunch i w miarę możliwości czas wolny na zakupy. Wieczorem dla chętnych kolacja połączona z pokazem lokalnych tańców ludowych (dodatkowo płatna ok. 40 USD). Zakwaterowanie i nocleg w Rangunie. (Trasa ok. 170 km). Dzień 11 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Ngwesaung. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży, czas wolny. Nocleg. (Trasa ok. 250 km). Dzień 12 - 14 Pobyt na plaży w Ngwesaung (wyżywienie - tylko śniadania). Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych. Dzień 15 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko w Rangunie i przelot do Bangkoku. Transfer do hotelu, kolacja pożegnalna i nocleg. (Trasa ok. 250 km). Dzień 16 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady. Uwagi do programu - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku. - W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku. - Przy niektórych obiektach pobierane są opłaty za robienie zdjęć i filmowanie. - W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy). - Świątynie w Birmie zwiedza się zawsze boso- bez skarpet. - Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to20 kg. Wizy Poniżej najważniejsze szczegóły dotyczące wizowania: Instrukcja uzupełniania wniosku: 1. Należy wejść w edycję rezerwacji i kliknąć przycisk "otwórz wniosek wizowy" 2. Uzupełnić wszystkie pola w panelu wizowym. Wniosek można edytować dowolną ilość razy do czasu aż zostanie on potwierdzony. Po potwierdzeniu nie ma możliwości edycji wniosku i wszelkie zmiany/korekty będą wiązały się z koniecznością ponownego zawizowania i opłacenia nowej wizy. W przypadku braku uzupełnionych danych lub niepotwierdzenia wniosku na Travelli 7 dni roboczych przed wylotem, usługa zostaje automatycznie anulowana i klient zobowiązany jest to uzyskania wizy we własnym zakresie. 3. Po potwierdzaniu panelu wizowego na adres wizy@R.pl należy przesłać mail zawierający w tytule kod wycieczki, datę wylotu oraz nazwisko klienta (np. TAB1105 - KOWALSKI) skan paszportu oraz skan zdjęcia o następujących parametrach: 1. KOLOROWY SKAN PASZPORTU (RZUTU CAŁOŚCI PASZPORTU ZAWIERAJĄCEGO STRONĘ Z DANYMI OSOBOWYMI): a. W FORMACIE JPG b. WYSOKIEJ JAKOŚCI/ROZDZIELCZOŚCI 2. KOLOROWY SKAN ZDJĘCIA PASZPORTOWEGO (ENFACE, JASNE TŁO, ZAMKNIĘTE USTA, BEZ OKLUARÓW): a. W FORMACIE JPG b. 4.6 CM (wysokość) NA 3.8 CM (szerokość). W przypadku jeżeli powyższe skany nie zostaną przesłane na adres wizy @R.pl na 7 dni roboczych przed wylotem usługa zostaje automatycznie anulowana i klient zobowiązany jest to uzyskania wizy we własnym zakresie. 5. Przed ostatecznym potwierdzeniem wniosku, należy upewnić się że wszystkie dane w panelu są DOKŁADNIE TAKIE SAME JAK W PASZPORCIE. Prosimy o zwrócenie uwagi na podwójne imiona oraz nazwiska w dokumentach! 6. W celu sprawdzenia czy wniosek został potwierdzony, należy upewnić się czy mają Państwo możliwość edycji owego wniosku. Brak możliwości edycji oznacza, że wniosek został prawidłowo potwierdzony i wszystko przebiegło pomyślnie. Jednocześnie informujemy, że koszt pośrednictwa w uzyskaniu wizy przez Rainbow wynosi 300 zł/osobę. Uwaga: Klienci posługujący się paszportami innymi niż polskie, zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych w ofercie dotyczą obywateli polskich. Uwaga: Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu! W innym przypadku przekroczenie granicy oraz wyrobienie wizy nie będzie możliwe. W razie wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny: 22 290 43 87 lub mailowy: wizy@r.pl Dział Wiz pracuje: pn. - pt. w godzinach 10.00 - 18.00. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa, przelot lokalnymi liniami na trasie Bangkok - Mandalay, Heho - Rangun oraz Rangun - Bangkok, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie wg programu (14 śniadań, 3 lunche i 7 kolacji), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 220 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków, wycieczek lokalnych oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy birmańskiej. Obowiązkowa opłata za pośrednictwo wizowe (300 zł) została doliczona do rezerwacji. Inne Przelot: Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop). Waluta: Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach. W Tajlandii nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów, wydane przed 1996 r.). Zarówno dolary, czy też euro muszą być w idealnym stanie - banknoty nie mogą być zniszczone, naddarte, zagięte, pobrudzone, itp. W przeciwnym wypadku nie będzie możliwa ich wymiana na lokalną walutę w Birmie (kiaty).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa, przelot lokalnymi liniami na trasie Bangkok - Mandalay, Heho - Rangun oraz Rangun - Bangkok, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie wg programu (14 śniadań, 3 lunche i 7 kolacji), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 220 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków, wycieczek lokalnych oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy birmańskiej. Obowiązkowa opłata za pośrednictwo wizowe (300 zł) została doliczona do rezerwacji.

Inne

Przelot: Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop). Waluta: Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach. W Tajlandii nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów, wydane przed 1996 r.). Zarówno dolary, czy też euro muszą być w idealnym stanie - banknoty nie mogą być zniszczone, naddarte, zagięte, pobrudzone, itp. W przeciwnym wypadku nie będzie możliwa ich wymiana na lokalną walutę w Birmie (kiaty).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/w-krainie-tysiaca-pagod/zakwaterowanie-tab

Wizy

Poniżej najważniejsze szczegóły dotyczące wizowania: Instrukcja uzupełniania wniosku: 1. Należy wejść w edycję rezerwacji i kliknąć przycisk "otwórz wniosek wizowy" 2. Uzupełnić wszystkie pola w panelu wizowym. Wniosek można edytować dowolną ilość razy do czasu aż zostanie on potwierdzony. Po potwierdzeniu nie ma możliwości edycji wniosku i wszelkie zmiany/korekty będą wiązały się z koniecznością ponownego zawizowania i opłacenia nowej wizy. W przypadku braku uzupełnionych danych lub niepotwierdzenia wniosku na Travelli 7 dni roboczych przed wylotem, usługa zostaje automatycznie anulowana i klient zobowiązany jest to uzyskania wizy we własnym zakresie. 3. Po potwierdzaniu panelu wizowego na adres wizy@R.pl należy przesłać mail zawierający w tytule kod wycieczki, datę wylotu oraz nazwisko klienta (np. TAB1105 - KOWALSKI) skan paszportu oraz skan zdjęcia o następujących parametrach: 1. KOLOROWY SKAN PASZPORTU (RZUTU CAŁOŚCI PASZPORTU ZAWIERAJĄCEGO STRONĘ Z DANYMI OSOBOWYMI): a. W FORMACIE JPG b. WYSOKIEJ JAKOŚCI/ROZDZIELCZOŚCI 2. KOLOROWY SKAN ZDJĘCIA PASZPORTOWEGO (ENFACE, JASNE TŁO, ZAMKNIĘTE USTA, BEZ OKLUARÓW): a. W FORMACIE JPG b. 4.6 CM (wysokość) NA 3.8 CM (szerokość). W przypadku jeżeli powyższe skany nie zostaną przesłane na adres wizy @R.pl na 7 dni roboczych przed wylotem usługa zostaje automatycznie anulowana i klient zobowiązany jest to uzyskania wizy we własnym zakresie. 5. Przed ostatecznym potwierdzeniem wniosku, należy upewnić się że wszystkie dane w panelu są DOKŁADNIE TAKIE SAME JAK W PASZPORCIE. Prosimy o zwrócenie uwagi na podwójne imiona oraz nazwiska w dokumentach! 6. W celu sprawdzenia czy wniosek został potwierdzony, należy upewnić się czy mają Państwo możliwość edycji owego wniosku. Brak możliwości edycji oznacza, że wniosek został prawidłowo potwierdzony i wszystko przebiegło pomyślnie. Jednocześnie informujemy, że koszt pośrednictwa w uzyskaniu wizy przez Rainbow wynosi 300 zł/osobę. Uwaga: Klienci posługujący się paszportami innymi niż polskie, zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych w ofercie dotyczą obywateli polskich. Uwaga: Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu! W innym przypadku przekroczenie granicy oraz wyrobienie wizy nie będzie możliwe. W razie wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny: 22 290 43 87 lub mailowy: wizy@r.pl Dział Wiz pracuje: pn. - pt. w godzinach 10.00 - 18.00.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.