cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Baobaby Grandidiera, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Baobaby Grandidiera, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Baobaby Grandidiera, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Baobaby Grandidiera, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Baobaby Grandidiera, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Baobaby Grandidiera, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Baobaby Grandidiera, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Baobaby Grandidiera, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Baobaby Grandidiera, Madagaskar
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Baobaby Grandidiera
star 3

Madagaskar
Ocena wycieczki objazdowej Baobaby Grandidiera:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Baobaby Grandidiera w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji na Madagaskar?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele/Logde o standardzie *** - (8 rozpoczętych dób hotelowych). Lodge położone na terenach lub w pobliżu parków narodowych. Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje. Hotele na objeździe nie mają klasyfikacji turystycznej. Pokoje wyposażone są w podstawowe wygody: łazienkę, czystej wypranej pościeli, świeżych ręczników, mydła, papieru toaletowego, toalety (kompaktu) w stylu europejskim.

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot na Madagaskar z przesiadką w jednym z portów eurpoejskich. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 2
Po śniadaniu, zwiedzanie stolicy Antananarivo rozpoczniemy od ulicy nazwanej na cześć Maurycego Augusta Beniowskiego, Polaka, któremu rząd francuski zlecił skolonizowanie wyspy. Wjazd na wzgórze królewskie, górujące nad miastem ze wspaniałym panoramicznym widokiem na stolicę i okalające ją wzgórza. Tam znajduje się najbardziej charakterystyczny i znany budynek - Rova - Pałac Królowej, wpisany na listę UNESCO. Pagórkowata okolica, w której leży Tana (potoczna nazwadla Antananarivo) jest pełna kontrastów. Czerwone, gliniane domy, liczne kościoły, kręte uliczki i gwarne stragany, stojące w sąsiedztwie nowoczesnych budynków i sklepów sprawiają, że Antananarivo jest jedną z najciekawszych stolic Afryki. Odwiedzimy też lokalny market Analakely uznawany niegdyś za największe targowisko na Świecie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd, przez malownicze obszary górskie do Antsirabe. Po drodze mijać będziemy wioski z typowymi trano gasy - domami lokalnej ludności charakterystycznymi dla centralnej części wyspy i położonymi pośród licznych tarasów ryżowych. Antsirabe uznawane jest za najchłodniejsze miasto na Madagaskarze a ze względu na znajdujące się tam wody termalne, nazywane malgaskim Vichy. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in. Kolumnę Niepodległości, Hotel de Therme, katedrę Notre Dame de La Salette i kolonialny dworzec kolejowy, skąd niegdyś wyjeżdżał słynny "viko-viko" wynalazek firmy Micheline (krzyżówka autobusu z pociągiem). Po mieście poruszać się będziemy korzystając z "puss-puss" - rikszy stanowiącej główny środek transportu w Antsirabe. Po południu przejazd nad jedno z urokliwych jezior wulkanicznych. Jeziora te połączone są systemem jaskiń, które eksplorowane były przez samego Jacque'a Cousteau, człowieka-legendę - nurka, konstruktora, oceanografa i realizatora filmów dokumentalnych o tematyce podwodnej. Nocleg i kolacja w Antsirabe (ok. 180 km)
Dzień 4
Po wczesnej pobudce (pakiety śniadaniowe) wyjedziemy w kierunku zachodnim do położonej nad Kanałem Mozambickim Morondavy. Opuszczamy tereny zajęte przez mieszkańców wyżyn Madagaskaru, grupę Merina, i wjeżdżamy na tereny nizinne, zdominowane przez czarnoskórych mieszkańców wyspy słynących z waleczności - Sakalavów. Krajobraz wyżynny z polami ryżowymi przechodzić będzie w obszary suche z roślinnością zdominowaną przez sukulenty, w tym baobaby. Po drodze miniemy miejscowość Miandrivazo - osadę portową nad rzeką Mahajilo - uważaną za jedno z najgorętszych miejsc na wyspie. Wieczorem dojazd do hotelu w Morondavie, zakwaterowanie i kolacja (ok. 490 km)
Dzień 5
Po śniadaniu spacer po mieście. Zapoznamy się z urokami dawnej stolicy królestwa Sakalavów. Zobaczymy jak wygląda codzienne życie lokalnej społeczności rybackiej, gdzie czas płynie powoli, ludzie są życzliwi a my będziemy mieli okazję doświadczyć malgaskiego "mora- mora" - filozofii, która wyklucza pośpiech. Po południu przejedziemy słynną aleją baobabów, jedynym miejscu na świecie, gdzie drzewa te rosną w takim zagęszczeniu i wzdłuż głównej drogi. Baobaby to potężne i długowieczne sukulenty, które po zrzuceniu liści w porze suchej przypominają drzewa posadzone do góry korzeniami. Spośród wszystkich 9 gatunków baobabów, 6 występuje wyłącznie na Madagaskarze i w przeciwieństwie do reszty Świata, tutejsze zapylane mogą być przez nocne gatunki lemurów. Ponieważ słynna aleja znajduje się przy głównym szlaku prowadzącym na północ, będziemy mieli okazję zrobić niewiarygodne zdjęcia o różnej porze dnia, przy zmieniającym się świetle. Zakwaterowanie w okolicy Rezerwatu Kirindy - wyodrębnionego z części lasu zrzucającego liście w porze suchej z licznymi okazami lokalnej flory i fauny przystosowanej do sezonowych opadów deszczu. Po zmroku pójdziemy na spacer w celu poszukiwania nocnych gatunków lemurów w tym najmniejszego lemura mysiego. Ponadto szansa spotkania kameleonów i zagrożonego wyginięciem Hypogeomys antimena - malgaskiego szczura giganta, przypominającego wyglądem kangura oraz Fossy - największego drapieżnego ssaka na wyspie, polującego na lemury. Kolacja na terenie lodgy.
Dzień 6
Wczesna pobudka i spacer po lesie Kirindy. Tym razem skupimy się na dziennych gatunkach lemurów, jak lemur brązowy czy Sifaka biała - nazywana tańczącą ze względu na wyjątkowy sposób poruszania się po ziemi. Śniadanie na terenie lodge. Po wymeldowaniu przejedziemy pod Baobab Amoreaux, czyli dwa baobaby splecione w miłosnym uścisku. Powrót do Morondavy i wieczorny wyjazd pod Aleję baobabów w celu uchwycenia niesamowitej ferii kolorów towarzyszącej drzewom podczas zachodu słońca. Jako samotnie rosnące olbrzymy malgaskich nizin, baobaby robią wrażenie nie tylko na turystach, ale też samych mieszkańcach wyspy, którzy często przypisują im właściwości magiczne. Są one ponadto źródłem pożywienia, jako że każda część baobabu może zostać….zjedzona, przy czym największym uznaniem cieszą się oryginalne owoce z jadalnymi miąższem, z którego otrzymuje się sok a nawet alkohol. Kolacja i nocleg w Morondavie.
Dzień 7
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Antananarywy. Po przylocie przejazd do regionu Andasibe. Tym razem, jednym z głównych szlaków wyspy, udamy się w kierunku wschodnim, będziemy podziwiać typowo wyżynny krajobraz, malowniczo zabarwiony rudą ziemią, polami ryżowymi i roślinnością tropikalną. Po drodze miniemy miejscowość Moramanga, która w 1947 r. stanowiła jeden z najważniejszych bastionów oporu malgaskiego przeciwko władzy kolonialnej. Nocleg i kolacja w okolicy Andasibe.
Dzień 8
Dzień rozpoczniemy od wizyty w Parku Narodowym Analamazaotra, który stanowi część lasów obszaru Andasibe. Rejony wschodnie znane są wśród miłośników przyrody jako Kraj Indirisów. Ten największy z lemurów zwany przez miejscowych Babakoto, co tłumaczy się jako "Ojciec" lub "Przodek" - wyróżnia się niesamowitym sposobem porozumiewania poprzez śpiew, który może nieść się nawet na odległość 4 km. Lasy deszczowe Madagaskaru kryją ponadto rzadki gatunek lemura Sifaka diademowa (Propithecus diadema) oraz jeden z najciekawszych gatunków chrząszcza- żyrafkę madagaskarską. Ten niewielki owad charakteryzuje się wydłużonym przedpleczem (niby-szyją) i czerwonym ubarwieniem pokryw skrzydeł. Fakultatywnie wyspa lemurów - tutaj lemury przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi, chętnie podchodzą, aby pozować do zdjęcia (dodatkowo płatne).Powrót do hotelu, kolacja.
Dzień 9
Śniadanie, przejazd do Antananarivo, po drodze wizyta na Królewskim Wzgórzu Ambohimanga - uznawanym za duchową stolicę Madagaskaru i wpisanym na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Miejsce to jest ważnym symbolem tożsamości narodowej Malgaszy. Wieczorem transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.
Dzień 10
Przylotdo Polski.
Uwagi do programu
Program ten rekomendujemy osobom, które chcą poznać prawdziwą Afrykę. Będziemy się poruszać po terenach, gdzie infrastruktura hotelowa oraz warunki drogowe będą bardzo odmienne od europejskich.Mogą zdarzyć się przerwy w dostawie prądu. Masowa turystyka w tej częściŚwiata praktycznie nie istnieje, docierają tu tylko nieliczni podróżnicy.
Wizy
Wiza na Madagaskar
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę. Wizę wyrabia się po przylocie na lotnisku w Antananarywie. Koszt ok 25 EUR
Wizy - informacje dla sprzedawców
Wiza na Madagaskar
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę. Wizę wyrabia się po przylocie na lotnisku w Antananarywie. Koszt ok 25 EUR
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje
: przelot samolotemrejsowym do Antananarywy i do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich),przelot wewnętrzny z Morondavy do Antananarywy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie ***8 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), transfery busem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: kosztu wizy (ok 25 EUR/os), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 250 EUR/os), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.
Uwaga!
Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.03.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: przelot samolotemrejsowym do Antananarywy i do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich),przelot wewnętrzny z Morondavy do Antananarywy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie ***8 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), transfery busem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: kosztu wizy (ok 25 EUR/os), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 250 EUR/os), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.
Uwaga!
Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.03.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza na Madagaskar
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę. Wizę wyrabia się po przylocie na lotnisku w Antananarywie. Koszt ok 25 EUR

Wizy

Wiza na Madagaskar
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę. Wizę wyrabia się po przylocie na lotnisku w Antananarywie. Koszt ok 25 EUR


Opis hotelu Baobaby Grandidiera według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele/Logde o standardzie *** - (8 rozpoczętych dób hotelowych). Lodge położone na terenach lub w pobliżu parków narodowych. Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje. Hotele na objeździe nie mają klasyfikacji turystycznej. Pokoje wyposażone są w podstawowe wygody: łazienkę, czystej wypranej pościeli, świeżych ręczników, mydła, papieru toaletowego, toalety (kompaktu) w stylu europejskim.

Program

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot na Madagaskar z przesiadką w jednym z portów eurpoejskich. Zakwaterowanie w hotelu. Dzień 2 Po śniadaniu, zwiedzanie stolicy Antananarivo rozpoczniemy od ulicy nazwanej na cześć Maurycego Augusta Beniowskiego, Polaka, któremu rząd francuski zlecił skolonizowanie wyspy. Wjazd na wzgórze królewskie, górujące nad miastem ze wspaniałym panoramicznym widokiem na stolicę i okalające ją wzgórza. Tam znajduje się najbardziej charakterystyczny i znany budynek - Rova - Pałac Królowej, wpisany na listę UNESCO. Pagórkowata okolica, w której leży Tana (potocznie dla Antananarivo) jest pełna kontrastów. Czerwone, gliniane domy, liczne kościoły, kręte uliczki i gwarne stragany, stojące w sąsiedztwie nowoczesnych budynków i sklepów sprawiają, że Antananarivo jest jedną z najciekawszych stolic Afryki. Odwiedzimy też lokalny market Analakely uznawany niegdyś za największe targowisko na Świecie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Dzień 3 Po śniadaniu przejazd, przez malownicze obszary górskie do Antsirabe. Po drodze mijać będziemy wioski z typowymi trano gasy - domami lokalnej ludności charakterystycznymi dla centralnej części wyspy i położonymi pośród licznych tarasów ryżowych. Antsirabe uznawane jest za najchłodniejsze miasto na Madagaskarze a ze względu na znajdujące się tam wody termalne, nazywane malgaskim Vichy. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in. Kolumnę Niepodległości, Hotel de Therme, katedrę Notre Dame de La Salette i kolonialny dworzec kolejowy, skąd niegdyś wyjeżdżał słynny "viko-viko" wynalazek firmy Micheline (krzyżówka autobusu z pociągiem). Po mieście poruszać się będziemy korzystając z "puss-puss" - rikszy stanowiącej główny środek transportu w Antsirabe. Po południu przejazd nad jedno z urokliwych jezior wulkanicznych. Jeziora te połączone są systemem jaskiń, które eksplorowane były przez samego Jacque'a Cousteau, człowieka-legendę - nurka, konstruktora, oceanografa i realizatora filmów dokumentalnych o tematyce podwodnej. Nocleg i kolacja w Antsirabe (ok. 180 km) Dzień 4 Po wczesnej pobudce (pakiety śniadaniowe) wyjedziemy w kierunku zachodnim do położonej nad Kanałem Mozambickim Morondavy. Opuszczamy tereny zajęte przez mieszkańców wyżyn Madagaskaru, grupę Merina, i wjeżdżamy na tereny nizinne, zdominowane przez czarnoskórych mieszkańców wyspy słynących z waleczności - Sakalavów. Krajobraz wyżynny z polami ryżowymi przechodzić będzie w obszary suche z roślinnością zdominowaną przez sukulenty, w tym baobaby. Po drodze miniemy miejscowość Miandrivazo - osadę portową nad rzeką Mahajilo - uważaną za jedno z najgorętszych miejsc na wyspie. Wieczorem dojazd do hotelu w Morondavie, zakwaterowanie i kolacja (ok. 490 km) Dzień 5 Po śniadaniu spacer po mieście. Zapoznamy się z urokami dawnej stolicy królestwa Sakalavów. Zobaczymy jak wygląda codzienne życie lokalnej społeczności rybackiej, gdzie czas płynie powoli, ludzie są życzliwi a my będziemy mieli okazję doświadczyć malgaskiego "mora- mora" - filozofii, która wyklucza pośpiech. Po południu przejedziemy słynną aleją baobabów, jedynym miejscu na świecie, gdzie drzewa te rosną w takim zagęszczeniu i wzdłuż głównej drogi. Baobaby to potężne i długowieczne sukulenty, które po zrzuceniu liści w porze suchej przypominają drzewa posadzone do góry korzeniami. Spośród wszystkich 9 gatunków baobabów, 6 występuje wyłącznie na Madagaskarze i w przeciwieństwie do reszty Świata, tutejsze zapylane mogą być przez nocne gatunki lemurów. Ponieważ słynna aleja znajduje się przy głównym szlaku prowadzącym na północ, będziemy mieli okazję zrobić niewiarygodne zdjęcia o różnej porze dnia, przy zmieniającym się świetle. Zakwaterowanie w okolicy Rezerwatu Kirindy - wyodrębnionego z części lasu zrzucającego liście w porze suchej z licznymi okazami lokalnej flory i fauny przystosowanej do sezonowych opadów deszczu. Po zmroku pójdziemy na spacer w celu poszukiwania nocnych gatunków lemurów w tym najmniejszego lemura mysiego. Ponadto szansa spotkania kameleonów i zagrożonego wyginięciem Hypogeomys antimena - malgaskiego szczura giganta, przypominającego wyglądem kangura oraz Fossy - największego drapieżnego ssaka na wyspie, polującego na lemury. Kolacja na terenie lodgy. Dzień 6 Wczesna pobudka i spacer po lesie Kirindy. Tym razem skupimy się na dziennych gatunkach lemurów, jak lemur brązowy czy Sifaka biała - nazywana tańczącą ze względu na wyjątkowy sposób poruszania się po ziemi. Śniadanie na terenie lodge. Po wymeldowaniu przejedziemy pod Baobab Amoreaux, czyli dwa baobaby splecione w miłosnym uścisku. Powrót do Morondavy i wieczorny wyjazd pod Aleję baobabów w celu uchwycenia niesamowitej ferii kolorów towarzyszącej drzewom podczas zachodu słońca. Jako samotnie rosnące olbrzymy malgaskich nizin, baobaby robią wrażenie nie tylko na turystach, ale też samych mieszkańcach wyspy, którzy często przypisują im właściwości magiczne. Są one ponadto źródłem pożywienia, jako że każda część baobabu może zostać….zjedzona, przy czym największym uznaniem cieszą się oryginalne owoce z jadalnymi miąższem, z którego otrzymuje się sok a nawet alkohol. Kolacja i nocleg w Morondavie. Dzień 7 Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Antananarywy. Po przylocie przejazd do regionu Andasibe. Tym razem, jednym z głównych szlaków wyspy, udamy się w kierunku wschodnim, będziemy podziwiać typowo wyżynny krajobraz, malowniczo zabarwiony rudą ziemią, polami ryżowymi i roślinnością tropikalną. Po drodze miniemy miejscowość Moramanga, która w 1947 r. stanowiła jeden z najważniejszych bastionów oporu malgaskiego przeciwko władzy kolonialnej. Nocleg i kolacja w okolicy Andasibe. Dzień 8 Dzień rozpoczniemy od wizyty w Parku Narodowym Analamazaotra, który stanowi część lasów obszaru Andasibe. Rejony wschodnie znane są wśród miłośników przyrody jako Kraj Indirisów. Ten największy z lemurów zwany przez miejscowych Babakoto, co tłumaczy się jako "Ojciec" lub "Przodek" - wyróżnia się niesamowitym sposobem porozumiewania poprzez śpiew, który może nieść się nawet na odległość 4 km. Lasy deszczowe Madagaskaru kryją ponadto rzadki gatunek lemura Sifaka diademowa (Propithecus diadema) oraz jeden z najciekawszych gatunków chrząszcza- żyrafkę madagaskarską. Ten niewielki owad charakteryzuje się wydłużonym przedpleczem (niby-szyją) i czerwonym ubarwieniem pokryw skrzydeł. Fakultatywnie wyspa lemurów - tutaj lemury przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi, chętnie podchodzą, aby pozować do zdjęcia (dodatkowo płatne).Powrót do hotelu, kolacja. Dzień 9 Śniadanie, przejazd do Antananarivo, po drodze wizyta na Królewskim Wzgórzu Ambohimanga - uznawanym za duchową stolicę Madagaskaru i wpisanym na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Miejsce to jest ważnym symbolem tożsamości narodowej Malgaszy. Wieczorem transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski. Dzień 10 Przylotdo Polski. Uwagi do programu Program ten rekomendujemy osobom, które chcą poznać prawdziwą Afrykę. Będziemy się poruszać po terenach, gdzie infrastruktura hotelowa oraz warunki drogowe będą bardzo odmienne od europejskich.Mogą zdarzyć się przerwy w dostawie prądu. Masowa turystyka w tej częściŚwiata praktycznie nie istnieje, docierają tu tylko nieliczni podróżnicy. Wizy Wiza na Madagaskar Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę. Wizę wyrabia się po przylocie na lotnisku w Antananarywie. Koszt ok 25 EUR Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotemrejsowym do Antananarywy i do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich),przelot wewnętrzny z Morondavy do Antananarywy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie ***8 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), transfery busem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu wizy (ok 25 EUR), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 250 EUR), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych. Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.03.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotemrejsowym do Antananarywy i do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich),przelot wewnętrzny z Morondavy do Antananarywy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie ***8 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), transfery busem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu wizy (ok 25 EUR), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 250 EUR), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych. Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.03.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Wizy

Wiza na Madagaskar Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę. Wizę wyrabia się po przylocie na lotnisku w Antananarywie. Koszt ok 25 EURHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.