cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Natura Lemura, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Natura Lemura, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Natura Lemura, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Natura Lemura, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Natura Lemura, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Natura Lemura, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Natura Lemura, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Natura Lemura, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Natura Lemura, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Natura Lemura, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Natura Lemura, Madagaskar
1 / 11
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Natura Lemura
star 3

Madagaskar
Ocena wycieczki objazdowej Natura Lemura:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Natura Lemura w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji na Madagaskar?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele/Logde o standardzie *** - Lodge położone na terenach lub w pobliżu parków narodowych.
Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.
Hotele na objeździe nie mają klasyfikacji turystycznej. Pokoje wyposażone są w podstawowe wygody: łazienkę, czystą wypraną pościel, świeże ręczniki, mydło, papier toaletowy, toalety (kompaktu) w stylu europejskim.

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: . Przelot na Madagaskar z przesiadką w jednym z portów europejskich. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Antananarivo. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od ulicy Maurycego Beniowskiego, który był kolonizatorem Madagaskaru z ramienia armii francuskiej. Wjazd na wzgórze królewskie, górujące nad miastem ze wspaniałym panoramicznym widokiem na stolicę i okalające ją wzgórza. Tam znajduje się najbardziej charakterystyczny i znany budynek - Rova -Pałac Królowej, wpisany na listę UNESCO. Pagórkowata okolica, w której leży Tana (potoczna nazwaAntananarivo) jest pełna kontrastów. Czerwone, gliniane domy, kościoły na szczytach wzgórz, kręte uliczki i gwarne stragany, stojące naprzeciw nowoczesnych budynków i sklepów sprawiają, że Antananarivo jest jedną z najciekawszych stolic Afryki. Odwiedzimy też lokalny market Analakely okrzyknięty niegdyś największym targowiskiem na świecie. Oprócz oryginalnego rękodzielnictwa, będzie na pewno możliwość zakupu ciekawych przypraw, w tym cennej wanilii. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 3
Wczesny wyjazd (pakiety śniadaniowe) w kierunku południowym do Antsirabe przez typowy krajobraz gór i wschodnio-malgaski, bujny las deszczowy. Po drodze mijać będziemy wioski z typowymi trano gasy - domami lokalnej ludności charakterystycznymi dla centralnej części wyspy, położonymi wśród licznych, malowniczych pól ryżowych, kaskadowo ułożonych na zboczach.Miasto Antsirabe jest znane jako najchłodniejsze miejsce na Madagaskarze. Nazywane jest malgaskim Vichy, ze względu na znajdujące się tam wody termalne. Zobaczymy Kolumnę Niepodległości, kolonialny dworzec kolejowy, skąd niegdyś wyjeżdżał słynny viko-viko wynalazek firmy Micheline (krzyżówka autobusu z pociągiem). Ze względu na dużą ilość i różnorodność riksz znane jest również jako malgaska stolicą riksz. W trakcie zwiedzania przejażdżka słynnym "puss puss", rikszą ciągniętą przez człowieka. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Ranomafana. (Trasa ok. 390 km).
Dzień 4
Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Ranomafana - wpisanym na listę UNESCO w ramach lasów deszczowych Atisinanana. Jego teren stanowią wilgotne lasy równikowe. Powodem objęcia ochroną tego obszaru było odkrycie, uznawanego już prawie za całkowicie wymarły, gatunku lemura maki złoty. Występowanie tego zwierzęcia jest ściśle związane z obecnością specyficznych gatunków bambusów o dużej zawartości cyjanku, którego dzienna dawka z pożywienia tego lemura jest zabójcza dla innych zwierząt. Na terenie parku występuje 11 innych endemicznych gatunków lemurów, najczęściej widzianymi są: maki rudy, wari, lepilemur drobnozębny, sifaka diademowa, lemur brązowy i lemuria rdzawoczelna. Spotkać można też tenreka - kretojeża - niewielkie owadożerne zwierzątko oraz 12 gatunków kameleonów, w tym jednego z największych przedstawicieli tego rodzaju - kameleona lamparciego oraz najmniejszego - kameleona karłowatego. Kameleon to wyjątkowy gad, który słynie ze zdolności chwytania ofiar językiem dwukrotnie dłuższym niż jego ciało oraz możliwości zmiany barwy pod wpływem natężenia światła, temperatury, co jest formą komunikacji z innymi osobnikami. Wbrew obiegowej opinii nie jest to związane z chęcią upodobnienia do otoczenia. Przejazd w okolice Parku Narodowego Isalo. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km).
Dzień 5
Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Isalo, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem na Madagaskarze, utworzonym w 1962 r. i obejmującym ponad 80 tys. ha. Podczas spaceru po parku (ok 2,5 - 3,5 godz.) niezwykle malowniczym kanionem uformowanym z piaskowców, wyrzeźbionym przez deszcz, wiatr i słońce, będziemy wypatrywać lemurów katta, sifaki, lemura brązowego i lemurka myszatego. W Isalo występują również różne przykłady endemicznej fauny i flory: iguany, jaszczurki, kameleony, żółwie, a także pachypodium, aloesy i żyworódki. Na terenie parku proponujemy kąpiel w naturalnym basenie u podnóża Wodospadu Nimf. W drodze do rezerwatu Zombitse, mijać będziemy miasteczko Ilakaka, które od 1998 uchodzi za światową stolicę szafirów, ze względu na odkryte tam ich największe złoża. W rezerwacie zobaczymy niesamowite baobaby, z których słynie Madagaskar oraz endemiczną dla tego regionu florę i faunę. Teren parku obejmuje suchy las, bagna oraz sawannę. Powodem założenia parku była wyjątkowa różnorodność biologiczna, a przede wszystkim występowanie dużej liczby rzadko spotykanych gatunków ptaków np. madagaskarniczka reliktowego. W parku możemy spotkać zagrożony wyginięciem gatunek lemura sifaka. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Parku Narodowego Isalo. (Trasa ok. 160 km).
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd w kierunku Fiaranantsoa. Po drodze zatrzymamy się w lokalnej wiosce ludności Bara lub Betsileo. Zobaczymy jak żyją na co dzień mieszkańcy zachodniej części wyspy. Następnie odwiedzimy rezerwat Anja, gdzie obserwować będziemy lemura katta jednego z najbardziej rozpoznawalnych gatunków, wyróżniającego się naziemnym trybem życia i charakterystycznym ubarwieniem ciała i ogona. Lemur katta został wypromowany przez bohatera cyklu filmów anonimowanych Madagaskar - popularnego króla Juliana. Tu również możliwość obserwowania różnych gatunków kameleona. Po południu przejazd przez tereny gdzie uprawiana jest herbata. Zobaczymy plantację, która funkcjonuje od lat 70-tych produkuje rocznie 550 ton herbaty, w większości eksportowanej do Kenii. Od 2004 r. poza herbatą czarną wytwarzana jest również herbata zielona. Możliwość obejrzenia lokalnej fabryki, degustacji i zakupu herbaty. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 390 km).
Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu przejazd do stolicy wyspy Antananarivo. Po drodze zatrzymamy się w malowniczej miejscowości Ambositra, która słynie z wyrobów z drewna. Do wyrobu praktycznych misek, skrzynek i szachów oraz ozdobnych figurek używają najczęściej drewna palisandrowego. Czas na zakupy lokalnego rękodzieła, z którego słynie Madagaskar. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Antananarivo (Trasa ok. 400 km).
Dzień 8
Po śniadaniu Przejazd do regionu Andasibe. Udamy się w kierunku wschodnim jednym z głównych szlaków wyspy, będziemy oglądać typowo wyżynny krajobraz, malowniczo zabarwiony rudą ziemią, polami ryżowymi i roślinnością tropikalną. Po drodze miniemy miejscowość Moramanga, która w 1947 r. stanowiła jeden z najważniejszych bastionów oporu malgaskiego przeciwko władzy kolonialnej Francuzów. Przed kolacją przerwa na spacer w celu podpatrywania nocnych gatunków zwierząt. Fakultatywnie wyspa lemurów - tutaj lemury przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi, chętnie podchodzą aby pozować do zdjęcia (dodatkowo płatne). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w regionie Andasibe (Trasa ok. 140 km).
Dzień 9
Dzień rozpoczniemy od wizyty w Parku Narodowym Analamazaotra, który stanowi część lasów obszaru Andasibe. Rejony wschodnie znane są wśród miłośników przyrody jako Kraj Indirisów. Ten największy z lemurów zwany przez miejscowych Babakoto - co tłumaczy się jako "Ojciec lub Przodek" - wyróżnia się niesamowitym sposobem porozumiewania się śpiewem, który może nieść się nawet na odległość 4 km. Lasy deszczowe Madagaskaru kryją ponadto rzadki gatunek lemura sifaka diademowa (Propithecus diadema) oraz jeden z najciekawszych gatunków chrząszcza - żyrafkę madagaskarską. Ten niewielki owad charakteryzuje się wydłużonym przedpleczem (niby-szyją) i czerwonym ubarwieniem pokryw skrzydeł. Powrót do hotelu, kolacja.
Dzień 10
Po śniadaniu będziemy kontynuować podróż w kierunku wybrzeża. Po drodze podziwiać będziemy bujne lasy wyżyn i wybrzeża malgaskiego. Na pierwszy plan wybija się słynne drzewo podróżników-Rawenala madagascariensis - czyli pielgrzan madagaskarski o charakterystycznym kształcie przypominającym wachlarz, który malgaskie linie lotnicze wybrały jako swój symbol. Tamtejszy region obfituje w egzotyczne drzewa owocowe -liczi, drzewo bochenkowe o największych owocach na świecie oraz papaja, mango i graviola. Przejazd do miejscowości Toamasina - kolonialnego miasta i zarazem znanego i największego portu i punktu handlowego kraju. Centrum miasta jest zbudowane na piaszczystym półwyspie, tworząc nadmorską promenadę. Miasto znane jest również z szerokich alei, wzdłuż których rosną palmy oraz z kolorowego bazaru ulicznego Bazary Be, specjalizującego się w egzotycznych przyprawach oraz lokalnym rękodziele. Dalsza podróż w kierunku Foulpointe. Zakwaterowanie i obiadokolacja. (ok. 280 km)
Dzień 11
Dzień wolny na odpoczynek na wybrzeżu. Dzień możemy przeznaczyć na kąpiele w ocenie i słoneczne na szerokiej, piaszczystej plaży. Lokalną atrakcją jest możliwość przepłynięcia pirogą - niewielką łódką wydrążoną z pnia i napędzaną pagajem (wiosłem o jednym piórze). Smakoszy owoców morza ucieszy możliwość zamówienia smakowitej langusty bezpośrednio u miejscowego rybaka. Dla chętnych - proponujemy zwiedzanie lokalnego fortu, zbudowanego w XIX w. przez króla Radamę I, jako część sieci fortyfikacji broniącej wybrzeża (wszystkie atrakcje dodatkowo płatne). Wieczorem z plaży można obserwować niebo, a na nim charakterystyczne konstelacje dla tej części świata. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg.
Dzień 12
Po śniadaniu przejedziemy do Toamasiny, skąd wypłyniemy w kierunku rezerwatu Palmarium przez część kanału Pangalanes. Cały region to ciąg naturalnych rzek i ręcznie wykopanych kanałów stanowiących jedno z największych osiągnięć inżynieryjnych Francuzów na Madagaskarze. Zdecydowali się oni połączyć sztucznymi kanałami jeziora wschodniej części wyspy pomiędzy miejscowością Toamasina a Farafangana na długości 650 km. Wielu podróżników uważa to miejsce za najpiękniejsze na Madagaskarze. Zakwaterowanie i nocleg w pięknym rezerwacie Palmarium. (Trasa ok. 50 km drogą i ok. 3 godz. transfer łodzią motorową).
Dzień 13
Śniadanie a następnie oddamy się słynnemu malgaskiemu mora, mora, czyli powoli, powoli. Z pewnością podczas pobytu na wyspie przynajmniej raz usłyszymy te słowa z ust typowego Malgasza. Jest to swoisty rodzaj funkcjonowania rdzennych wyspiarzy. Ponadto zwiedzimy lokalną atrakcję jaką jest park Palmarium. Park zamieszkuje 6 gatunków lemurów żyjących na powierzchni ok. 50 ha. Po zapadnięciu zmroku wyruszymy łodzią na poszukiwanie kolejnego endemicznego gatunku Aye Aye czyli palczaka madagaskarskiego. Jego cechą charakterystyczną jest długi palec środkowy, który służy do poszukiwania i wydłubywania pokarmu. Obiadokolacja i nocleg w rezerwacie Palmarium.
Dzień 14
Śniadanie, powrót do Antananarivo.Od rana rejs łodzią motorową do miejscowości Manambato (ok 14), przepłyniemy między innymi jezioro Rasoabe dalej kontynuujemy podróż drogą lądową. Obiadokolacja i nocleg w hotelu (Trasa ok. 1 h - łodzią i 260 km - lądem).
Dzień 15
Po śniadaniu wizyta na Królewskim Wzgórzu Ambohimanga - uznawanym za duchową stolicę Madagaskaru, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO Jest ważnym symbolem tożsamości narodowej Malgaszy. Wieczorem transfer na lotnisko i lot do Polski.
Dzień 16
Przylot do Polski według rozkładu.
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Wycieczka nie jest rekomendowana dla osób słabych kondycyjnie, małych dzieci, młodzieży, osób cierpiących na chorobę morską oraz inne przewlekłe choroby. Prosimy o zabranie niewielkich, wygodnych do przenoszenia bagaży, klapek aby móc przejść kilka kroków po wodzie, wygodnych ubrań wraz z zawiązywanym pod brodą nakryciem głowy, kremów z wysokim filtrem. Niniejszy program obejmuje zwiedzanie miejsc niekomercyjnych, w związku z tym niektóre punkty programu możemy realizować z podziałem na mniejsze grupy. Wschodni Madagaskar to jeden z najrzadziej odwiedzanych przez turystów kraj świata.Wszystkie drogi na wyspie są wzłym stanie technicznym.Madagaskar cechuje przede wszystkim dziewicza przyroda, w większości miejsc nie tknięta cywilizacją w rozumieniu rozwoju zachodniego świata. Hotele na objeździe nie mają klasyfikacji turystycznej. Pokoje wyposażone są w podstawowe wygody: łazienkę, czystej wypranej pościeli, świeżych ręczników, mydła, papieru toaletowego, toalety (kompaktu) w stylu europejskim. Hotele mogą nie posiadać klimatyzacji.
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: przelot samolotemrejsowym do Antananarywy i do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich),opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie *** 14 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), transfery busem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: kosztu wizy (ok 35 EUR/os), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 260 EUR/os), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie:
Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza na Madagaskar
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę. Wyrabia się ją po przylocie na lotnisku w Antananarywie. Koszt ok 35 EUR
Wizy

Wiza na Madagaskar
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę. Wyrabia się ją po przylocie na lotnisku w Antananarywie. Koszt ok 35 EUR
META Description

Antananarywa - stolica Madagaskaru • jezioro Ampitabe • największe lemury Indris i kameleony olbrzymie • lemury Aye Aye • bogactwo lasów deszczowych • wypoczynek na czerwonej wyspie


Opis hotelu Natura Lemura według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele/Logde o standardzie *** - Lodge położone na terenach lub w pobliżu parków narodowych. Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje. Hotele na objeździe nie mają klasyfikacji turystycznej. Pokoje wyposażone są w podstawowe wygody: łazienkę, czystej wypranej pościeli, świeżych ręczników, mydła, papieru toaletowego, toalety (kompaktu) w stylu europejskim.

Program

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot na Madagaskar z przesiadką w jednym z portów europejskich. Zakwaterowanie w hotelu. Dzień 2 Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Antananarivo. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od ulicy Maurycego Beniowskiego, który był kolonizatorem Madagaskaru z ramienia armii francuskiej. Wjazd na wzgórze królewskie, górujące nad miastem ze wspaniałym panoramicznym widokiem na stolicę i okalające ją wzgórza. Tam znajduje się najbardziej charakterystyczny i znany budynek - Rova -Pałac Królowej, wpisany na listę UNESCO. Pagórkowata okolica, w której leży Tana (potocznie Antananarivo) jest pełna kontrastów. Czerwone, gliniane domy, kościoły na szczytach wzgórz, kręte uliczki i gwarne stragany, stojące naprzeciw nowoczesnych budynków i sklepów sprawiają, że Antananarivo jest jedną z najciekawszych stolic Afryki. Odwiedzimy też lokalny market Analakely okrzyknięty niegdyś największym targowiskiem na świecie. Oprócz oryginalnego rękodzielnictwa, będzie na pewno możliwość zakupu ciekawych przypraw, w tym cennej wanilii. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. Dzień 3 Wczesny wyjazd (pakiety śniadaniowe) w kierunku południowym do Antsirabe przez typowy krajobraz gór i wschodnio-malgaski, bujny las deszczowy. Po drodze mijać będziemy wioski z typowymi trano gasy - domami lokalnej ludności charakterystycznymi dla centralnej części wyspy, położonymi wśród licznych, malowniczych pól ryżowych, kaskadowo ułożonych na zboczach.Miasto Antsirabe jest znane jako najchłodniejsze miejsce na Madagaskarze. Nazywane jest malgaskim Vichy, ze względu na znajdujące się tam wody termalne. Zobaczymy Kolumnę Niepodległości, kolonialny dworzec kolejowy, skąd niegdyś wyjeżdżał słynny viko-viko wynalazek firmy Micheline (krzyżówka autobusu z pociągiem). Ze względu na dużą ilość i różnorodność riksz znane jest również jako malgaska stolicą riksz. W trakcie zwiedzania przejażdżka słynnym "puss puss", rikszą ciągniętą przez człowieka. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Ranomafana. (Trasa ok. 390 km). Dzień 4 Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Ranomafana - wpisanym na listę UNESCO w ramach lasów deszczowych Atisinanana. Jego teren stanowią wilgotne lasy równikowe. Powodem objęcia ochroną tego obszaru było odkrycie, uznawanego już prawie za całkowicie wymarły, gatunku lemura maki złoty. Występowanie tego zwierzęcia jest ściśle związane z obecnością specyficznych gatunków bambusów o dużej zawartości cyjanku, którego dzienna dawka z pożywienia tego lemura jest zabójcza dla innych zwierząt. Na terenie parku występuje 11 innych endemicznych gatunków lemurów, najczęściej widzianymi są: maki rudy, wari, lepilemur drobnozębny, sifaka diademowa, lemur brązowy i lemuria rdzawoczelna. Spotkać można też tenreka - kretojeża - niewielkie owadożerne zwierzątko oraz 12 gatunków kameleonów, w tym jednego z największych przedstawicieli tego rodzaju - kameleona lamparciego oraz najmniejszego - kameleona karłowatego. Kameleon to wyjątkowy gad, który słynie ze zdolności chwytania ofiar językiem dwukrotnie dłuższym niż jego ciało oraz możliwości zmiany barwy pod wpływem natężenia światła, temperatury, co jest formą komunikacji z innymi osobnikami. Wbrew obiegowej opinii nie jest to związane z chęcią upodobnienia do otoczenia. Przejazd w okolice Parku Narodowego Isalo. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km). Dzień 5 Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Isalo, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem na Madagaskarze, utworzonym w 1962 r. i obejmującym ponad 80 tys. ha. Podczas spaceru po parku (ok 2,5 - 3,5 godz.) niezwykle malowniczym kanionem uformowanym z piaskowców, wyrzeźbionym przez deszcz, wiatr i słońce, będziemy wypatrywać lemurów katta, sifaki, lemura brązowego i lemurka myszatego. W Isalo występują również różne przykłady endemicznej fauny i flory: iguany, jaszczurki, kameleony, żółwie, a także pachypodium, aloesy i żyworódki. Na terenie parku proponujemy kąpiel w naturalnym basenie u podnóża Wodospadu Nimf. W drodze do rezerwatu Zombitse, mijać będziemy miasteczko Ilakaka, które od 1998 uchodzi za światową stolicę szafirów, ze względu na odkryte tam ich największe złoża. W rezerwacie zobaczymy niesamowite baobaby, z których słynie Madagaskar oraz endemiczną dla tego regionu florę i faunę. Teren parku obejmuje suchy las, bagna oraz sawannę. Powodem założenia parku była wyjątkowa różnorodność biologiczna, a przede wszystkim występowanie dużej liczby rzadko spotykanych gatunków ptaków np. madagaskarniczka reliktowego. W parku możemy spotkać zagrożony wyginięciem gatunek lemura sifaka. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Parku Narodowego Isalo. (Trasa ok. 160 km). Dzień 6 Po śniadaniu przejazd w kierunku Fiaranantsoa. Po drodze zatrzymamy się w lokalnej wiosce ludności Bara lub Betsileo. Zobaczymy jak żyją na co dzień mieszkańcy zachodniej części wyspy. Następnie odwiedzimy rezerwat Anja, gdzie obserwować będziemy lemura katta jednego z najbardziej rozpoznawalnych gatunków, wyróżniającego się naziemnym trybem życia i charakterystycznym ubarwieniem ciała i ogona. Lemur katta został wypromowany przez bohatera cyklu filmów anonimowanych Madagaskar - popularnego króla Juliana. Tu również możliwość obserwowania różnych gatunków kameleona. Po południu przejazd przez tereny gdzie uprawiana jest herbata. Zobaczymy plantację, która funkcjonuje od lat 70-tych produkuje rocznie 550 ton herbaty, w większości eksportowanej do Kenii. Od 2004 r. poza herbatą czarną wytwarzana jest również herbata zielona. Możliwość obejrzenia lokalnej fabryki, degustacji i zakupu herbaty. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 390 km). Dzień 7 Po wczesnym śniadaniu przejazd do stolicy wyspy Antananarivo. Po drodze zatrzymamy się w malowniczej miejscowości Ambositra, która słynie z wyrobów z drewna. Do wyrobu praktycznych misek, skrzynek i szachów oraz ozdobnych figurek używają najczęściej drewna palisandrowego. Czas na zakupy lokalnego rękodzieła, z którego słynie Madagaskar. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Antananarivo (Trasa ok. 400 km). Dzień 8 Po śniadaniu Przejazd do regionu Andasibe. Udamy się w kierunku wschodnim jednym z głównych szlaków wyspy, będziemy oglądać typowo wyżynny krajobraz, malowniczo zabarwiony rudą ziemią, polami ryżowymi i roślinnością tropikalną. Po drodze miniemy miejscowość Moramanga, która w 1947 r. stanowiła jeden z najważniejszych bastionów oporu malgaskiego przeciwko władzy kolonialnej Francuzów. Przed kolacją przerwa na spacer w celu podpatrywania nocnych gatunków zwierząt. Fakultatywnie wyspa lemurów - tutaj lemury przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi, chętnie podchodzą aby pozować do zdjęcia (dodatkowo płatne). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w regionie Andasibe (Trasa ok. 140 km). Dzień 9 Dzień rozpoczniemy od wizyty w Parku Narodowym Analamazaotra, który stanowi część lasów obszaru Andasibe. Rejony wschodnie znane są wśród miłośników przyrody jako Kraj Indirisów. Ten największy z lemurów zwany przez miejscowych Babakoto - co tłumaczy się jako "Ojciec lub Przodek" - wyróżnia się niesamowitym sposobem porozumiewania się śpiewem, który może nieść się nawet na odległość 4 km. Lasy deszczowe Madagaskaru kryją ponadto rzadki gatunek lemura sifaka diademowa (Propithecus diadema) oraz jeden z najciekawszych gatunków chrząszcza - żyrafkę madagaskarską. Ten niewielki owad charakteryzuje się wydłużonym przedpleczem (niby-szyją) i czerwonym ubarwieniem pokryw skrzydeł. Powrót do hotelu, kolacja. Dzień 10 Po śniadaniu będziemy kontynuować podróż w kierunku wybrzeża. Po drodze podziwiać będziemy bujne lasy wyżyn i wybrzeża malgaskiego. Na pierwszy plan wybija się słynne drzewo podróżników-Rawenala madagascariensis - czyli pielgrzan madagaskarski o charakterystycznym kształcie przypominającym wachlarz, który malgaskie linie lotnicze wybrały jako swój symbol. Tamtejszy region obfituje w egzotyczne drzewa owocowe -liczi, drzewo bochenkowe o największych owocach na świecie oraz papaja, mango i graviola. Przejazd do miejscowości Toamasina - kolonialnego miasta i zarazem znanego i największego portu i punktu handlowego kraju. Centrum miasta jest zbudowane na piaszczystym półwyspie, tworząc nadmorską promenadę. Miasto znane jest również z szerokich alei, wzdłuż których rosną palmy oraz z kolorowego bazaru ulicznego Bazary Be, specjalizującego się w egzotycznych przyprawach oraz lokalnym rękodziele. Dalsza podróż w kierunku Foulpointe. Zakwaterowanie i obiadokolacja. (ok. 280 km) Dzień 11 Dzień wolny na odpoczynek na wybrzeżu. Dzień możemy przeznaczyć na kąpiele w ocenie i słoneczne na szerokiej, piaszczystej plaży. Lokalną atrakcją jest możliwość przepłynięcia pirogą - niewielką łódką wydrążoną z pnia i napędzaną pagajem (wiosłem o jednym piórze). Smakoszy owoców morza ucieszy możliwość zamówienia smakowitej langusty bezpośrednio u miejscowego rybaka. Dla chętnych - proponujemy zwiedzanie lokalnego fortu, zbudowanego w XIX w. przez króla Radamę I, jako część sieci fortyfikacji broniącej wybrzeża (wszystkie atrakcje dodatkowo płatne). Wieczorem z plaży można obserwować niebo, a na nim charakterystyczne konstelacje dla tej części świata. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg. Dzień 12 Po śniadaniu przejedziemy do Toamasiny, skąd wypłyniemy w kierunku rezerwatu Palmarium przez część kanału Pangalanes. Cały region to ciąg naturalnych rzek i ręcznie wykopanych kanałów stanowiących jedno z największych osiągnięć inżynieryjnych Francuzów na Madagaskarze. Zdecydowali się oni połączyć sztucznymi kanałami jeziora wschodniej części wyspy pomiędzy miejscowością Toamasina a Farafangana na długości 650 km. Wielu podróżników uważa to miejsce za najpiękniejsze na Madagaskarze. Zakwaterowanie i nocleg w pięknym rezerwacie Palmarium. (Trasa ok. 50 km drogą i ok. 3 godz. transfer łodzią motorową). Dzień 13 Śniadanie a następnie oddamy się słynnemu malgaskiemu mora, mora, czyli powoli, powoli. Z pewnością podczas pobytu na wyspie przynajmniej raz usłyszymy te słowa z ust typowego Malgasza. Jest to swoisty rodzaj funkcjonowania rdzennych wyspiarzy. Ponadto zwiedzimy lokalną atrakcję jaką jest park Palmarium. Park zamieszkuje 6 gatunków lemurów żyjących na powierzchni ok. 50 ha. Po zapadnięciu zmroku wyruszymy łodzią na poszukiwanie kolejnego endemicznego gatunku Aye Aye czyli palczaka madagaskarskiego. Jego cechą charakterystyczną jest długi palec środkowy, który służy do poszukiwania i wydłubywania pokarmu. Obiadokolacja i nocleg w rezerwacie Palmarium. Dzień 14 Śniadanie, powrót do Antananarivo.Od rana rejs łodzią motorową do miejscowości Manambato (ok 14), przepłyniemy między innymi jezioro Rasoabe dalej kontynuujemy podróż drogą lądową. Obiadokolacja i nocleg w hotelu (Trasa ok. 1 h - łodzią i 260 km - lądem). Dzień 15 Po śniadaniu wizyta na Królewskim Wzgórzu Ambohimanga - uznawanym za duchową stolicę Madagaskaru, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO Jest ważnym symbolem tożsamości narodowej Malgaszy. Wieczorem transfer na lotnisko i lot do Polski. Dzień 16 Przylot do Polski według rozkładu. Uwagi do programu - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Wycieczka nie jest rekomendowana dla osób słabych kondycyjnie, małych dzieci, młodzieży, osób cierpiących na chorobę morską oraz inne przewlekłe choroby. Prosimy o zabranie niewielkich, wygodnych do przenoszenia bagaży, klapek aby móc przejść kilka kroków po wodzie, wygodnych ubrań wraz z zawiązywanym pod brodą nakryciem głowy, kremów z wysokim filtrem. Niniejszy program obejmuje zwiedzanie miejsc niekomercyjnych, w związku z tym niektóre punkty programu możemy realizować z podziałem na mniejsze grupy. Wschodni Madagaskar to jeden z najrzadziej odwiedzanych przez turystów kraj świata.Wszystkie drogi na wyspie są wzłym stanie technicznym.Madagaskar cechuje przede wszystkim dziewicza przyroda, w większości miejsc nie tknięta cywilizacją w rozumieniu rozwoju zachodniego świata. Hotele na objeździe nie mają klasyfikacji turystycznej. Pokoje wyposażone są w podstawowe wygody: łazienkę, czystej wypranej pościeli, świeżych ręczników, mydła, papieru toaletowego, toalety (kompaktu) w stylu europejskim. Hotele mogą nie posiadać klimatyzacji. Wizy Wiza na Madagaskar Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę. Wyrabia się ją po przylocie na lotnisku w Antananarywie. Koszt ok 25 EUR Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotemrejsowym do Antananarywy i do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich),opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie *** 14 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), transfery busem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu wizy (ok 25 EUR), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 250 EUR), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych. Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.03.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotemrejsowym do Antananarywy i do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich),opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie *** 14 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), transfery busem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu wizy (ok 25 EUR), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 250 EUR), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych. Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.03.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.6/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/natura-lemura/zakwaterowanie-max

Wizy

Wiza na Madagaskar Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę. Wyrabia się ją po przylocie na lotnisku w Antananarywie. Koszt ok 25 EURHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.