cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar, Madagaskar
1 / 18
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar

Madagaskar
Ocena wycieczki objazdowej Magiczny Madagaskar:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Magiczny Madagaskar w ofercie Biura podróży:

Air Tours Club

Szukasz wakacji na Madagaskar?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Trasa

WARSZAWA-PARYŻ - ANTANANARIVO - TANA - ANDASIBE - PERINET - DIEGO SUAREZ - JOFREVILLE - RED TSINGY - ANKARANA - ANKIFY - NOSY BE - ANTANANARIVO - PARYŻ/WARSZAWA

Opis kraju / atrakcji

Madagaskar - czwarta pod względem wielkości wyspa na świecie, bliski każdemu Polakowi ze względu na postać Xawerego Beniowskiego, jest miejscem raczej dla tych, którzy przygotowani są na przygodę, a nie plażowanie. Jednak, wulkaniczna wyspa położona w środku wielkiej zatoki morskiej ze wspaniałymi, ciepłymi i przezroczystymi wodami kryjącymi całe lasy koralowe i miliony tropikalnych ryb na niedużych głębokościach, stała się czymś w rodzaju eksluzywnej riviery Madagaskaru. Stad można też wynajętym jachtem popłynąć na wyspę Nosy Mitsio, gdzie czas zatrzymał się gdzieś w epoce pirackiej republiki Libertaria, której stolicą było niedalekie Diego Suarez. Dla nieustraszonych podróżników Madagaskar jest prawdziwą kopalnią nowych wrażeń i odkryć: różnorodny klimat i roślinność od niezwykłej przyrody deszczowych lasów w rejonach nadmorskich, aż do suchego i często bardzo europejskiego klimatu w centralnej części, formacje skalne o nigdzie indziej nie spotykanych kształtach, kilka gatunków baobabów (na całym kontynencie afrykańskim występuje tylko jeden gatunek). Niebywały krajobraz "czerwonej wyspy" unikalna roślinność, która zachowała się tylko tutaj, 108 gatunków ptaków występujących wyłącznie na wyspie oraz 32 gatunki lemurów - przedziwnych zwierząt wyglądających nieco jak skrzyżowanie małpy z kotem, kilkanaście gatunków tylko tutaj występujących kameleonów, wśród nich olbrzymi dochodzący do prawie 50 cm długości to jedyne w swoim rodzaju cuda które można tam zobaczyć. Tana - położona na górzystym terenie pokrytym licznymi  kolorowymi domami  o ciekawej architekturze z zawiłymi uliczkami , licznymi targowiskami. Nosy Be - wyspie położonej opodal północno - zachodniego wybrzeża Madagaskaru. Jest to miejsce szczególnie polecane do spędzenia urlopu, obdarzone wręcz idealnym klimatem (słoneczny z krótkimi przelotnymi deszczami), urodzajne i dostatnie, pełne plantacji trzciny cukrowej, pieprzu oraz wanilii. Dzięki upojnej woni kwitnącego ylang-ylang otrzymała miano perfumowanej wyspy". Nosy Be pozwala zakosztować wszystkiego co jest charakterystyczne dla Madagaskaru, od cudownych owoców morza do tropikalnych plaż, od kameleonów do lemurów. Miejsce to oferuje liczne możliwości uprawiania sportów, fantastyczne wrażenia podczas nurkowania, trekking po górach, łowienia ryb w morzu, wycieczki do rezerwatów i na sąsiednie wyspy.

Program ramowy

Oferta grupowa - grupa min. 14 osób + pilot ATC

1 dzień

Warszawa - Paryż - Antananarivo  Odprawa paszportowo-biletowa na lotnisku Okęcie w Warszawie; Wylot  z Warszawy do Paryża; Przylot do Paryża; Wylot z Paryża do Antananarivo ; Przylot do Antananarivo; spotkanie z lokalnym przewodnikiem i  transfer do hotelu Au Bois Vert 3*+ - kilka minut jazdy od lotniska, zakwaterowanie, lekka przekąska, nocleg;

2 dzień

Tana - Andasibe (Perinet) National Park Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Parku Perinet, przejazd przez stolicę Antananarivo .  Po wyjeździe z Tany przejazd (ok. 3 godz jazdy, 150 km ) przez malownicze doliny do rezerwatu Andasibe (Perinet) - tylko tu żyje lemur olbrzymi Indri, ponadto żyją tu też inne gatunki lemurów, kameleony, liczne gatunki flory i fauny. Po przyjedzie do rezerwatu zakwaterowanie w hotelu Vakona Forest Lodge 3* na terenie parku. Kolacja w hotelu, nocleg.

3 dzień

Perinet - Tana Wcześnie rano wyprawa do dżungli z przewodnikiem, zapoznanie się z życiem miejscowej fauny - lemury bamboo lemur, woolly lemur, obserwacja pięknej przyrody (liczne gatunki orchidei , roślin leczniczych). Powrót do hotelu na śniadanie. Wyjazd z Perinet do Parku Lemurów. Tu bliskie spotkania z lemurami, na terenie parku naturalnie ogrodzonego rzeką żyje kilkanaście gatunków lemurów. Powrót do Antananarivo (ok. 3 godz), zakwaterowanie w hotelu Au Bois Vert. Kolacja w hotelu.

4 dzień

Tana - Diego Suarez - Jofreville  Wcześnie rano śniadanie i transfer na lotnisko. Wylot z Tany do Diego Suarez; Przylot do Diego Suarez. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i wyjazd na całodniową wycieczkę do zatoki Sakalava, po drodze przystanek przy malowniczych baobabach, relaks na plaży, kąpiel w błękitnym morzu, wizyta na Pigeons i Dunes Bay, piknik lunch w Orangea. Późnym popołudniem przejazd do hotelu Nature Lodge 3* - zakwaterowanie - 2 noclegi ze śniadaniami i kolacjami.

5 dzień

Amber National Park  Śniadanie, wyjazd z przewodnikiem na  całodniową wycieczką do parku narodowego Amber Mountain - z fascynującą przyrodą z endemicznymi  gatunkami , rzadkimi gatunkami drzew, żyje tu 7 gatunków lemurów (crowned lemur, stanford lemur i  inne), przy odrobinie szczęścia można zobaczyć kameleony. Żyją tu również liczne gatunki ptaków. Piknik lunch na terenie parku. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.  

6 dzień

Jofreville - Red Tsingy - Ankarana   Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd jeepami  wokół góry Amber, przejazd do Red Tsingy (czas przejazdu 5 godz, 100 km), czerwone wyschnięte dno rzeki pokryte niesamowitymi formacjami skalnymi Tsingy. Piknik lunch na terenie parku. Przejazd do Ankarana. Zakwaterowanie w hotelu Ankarana Lodge 3*+; Po południu spacer po Parku Narodowym Ankarana - drzewiastej sawannie, gdzie najbardziej typowymi drzewami są drzewa baobaby, pandany i gatunki z rodzin morwowatych, tutaj znajduje się najdłuższa sieć podziemnych jaskiń, żyje tu 11 gatunków lemurów i ok. 100 gatunków ptaków. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7 dzień

Ankarana - Ankify - Nosy Be   Śniadanie, wyjazd do Ankify (czas przejazdu 3 godziny),  przejazd wzdłuż plantacji kakao i pieprzu, po drodze malownicze widoki. Przyjazd do Ankify. Zaokrętowanie na szybkiej łodzi motorowej i przepłynięcie na wyspę Nosy Be, przejazd do hotelu Andilana Beach Resort 4*+, zakwaterowanie na 6 noclegów z pakietem all inclusive.

8 - 12 dzień

Nosy Be Czas wolny na wypoczynek lub udział w  wycieczkach fakultatywnych. 

13 dzień

Nosy Be  - Antananarivo  Po śniadaniu czas wolny; Po południu transfer łodzią i mikrobusem na lotnisko. Wylot  do Tany; Przylot do Tany. Spotkanie z lokalnym przedstawicielem i przejazd (5 min) do hotelu Au Bois Vert, do dyspozycji pokoje, łazienki. Transfer na lotnisko; Odprawa paszportowo-biletowa.

14 dzień

Antananarivo - Paryż - Warszawa Odlot do Paryża ; Przylot do Paryża; Odlot do Warszawy; Przylot do Warszawy. 

Cena zawiera

* Przelot na trasie Warszawa- Paryż - Antananarivo - Paryż - Warszawa samolotem rejsowym linii lotniczych AIR FRANCE; * Transfery lotniskowe i program turystyczny zgodnie z programem ramowym - klimatyzowanym mikrobusem; * Zakwaterowanie na  nocy  na Madagaskarze w hotelach 3* podczas objazdu oraz na 6 noclegów w hotelu Andilana Resort  4*+ www.andilanaresort.com w pokojach classic view ocean; * Podczas zwiedzania codzienne śniadania i kolacje, inne posiłki zgodnie z programem; * Podczas pobytu wypoczynkowego pakiet All Inclusive; * Program turystyczny zgodnie z programem ramowym; * Opieka wykwalifikowanego pilota Air Tours Club; * Pakiet ubezpieczeniowy (koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, choroby przewlekłe, turystyka kwalifikowana, bagaż podróżny) podczas pobytu za granicą w TU Signal Iduna;

Cena nie zawiera

* Zwyczajowych napiwków dla bagażowych i przewodników lokalnych; * Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji: 3,9% łącznej wartości umowy; * Wizy na Madagaskar: 25 USD od osoby (wiza opłacana i otrzymywana jest na lotnisku i wymagana jest min. 1 cała wolna strona w paszporcie i min. 6 miesięczna ważność paszportu);

Uwagi

* Dozwolony limit bagażu podróżnego wynosi maksymalnie na osobę: 1 sztuka bagażu głównego o maksymalnej wadze 23 kilogramy oraz 1 sztuka bagażu podręcznego o maksymalnej wadze 8 kilogramów; * Aktualne przepisy dotyczące wymagań paszportowych i zdrowotnych znajdują się na stronach www.msz.gov.pl Bilet lotniczy Air France: economy 5 000 PLN*, dopłata do klasy business: 3 560 PLN Świadczenia wraz z przelotami wewnętrznymi: Grupa min. 14 osób: 12 450  PLN od osoby w pokoju 2-os; *   Uwaga: cena w oparciu o aktualną cenę biletu Air France i Air Madagascar:  Dopłata do pokoju Superior View Ocean w hotelu Andilana:  620 PLN od osoby w pokoju 2-os.

Wycieczki fakultatywne

MONT PASSOT - wycieczka pół-dniowa Wycieczka na szczyt Mont Passot (drugi najwyższy na wyspie) skad rozciaga sie niezapomniany widok na Nosy Be i okoliczne wyspy, od Mitsio do Radama i Nosy Iranja. Specjalna makieta ułatwia identyfikacje okolicznych wysp. Panorama jest szczególnie ładna podczas zachodu słońca. Droga prowadząca na szczyt nie jest pierwszej jakości ale mijane krajobrazy wynagradza wszelkie trudy. Cena ok. EUR 16 za osobę. ZWIEDZANIE NOSY BE - wycieczka całodniowa (lunch) Zwiedzanie wschodniej części wyspy oraz plantacji drzew ylang ylang. Następnie zwiedzanie ruin pierwszej wioski w Ambanoro, muzeum oceanografii oraz fabryki zajmującej się destylacja ylang. Nosy be jest często nazywane "Pachnaca Wyspa" ze względu na unoszący sie w powietrzu zapach Ylang Ylang, cynamonu i trzciny cukrowej, uprawianych na całej wyspie. Wizyta w miasteczku portowym - Hell Ville - sklep z regionalnymi upominkami oraz market. Zwiedzanie północnej i zachodniej części: wioski Ambatoloaka i Dzamandzar oraz wjazd na szczyt Mont Passot. Cena ok. EUR 30 od  osoby. NOSY KOMBA/ NOSY TANIKELY - wycieczka całodniowa ( lunch  barbeque ) Nosy Komba jest małą górzystą wysepką pomiędzy Nosy Be a główna wyspa Madagaskaru, znana przede wsystkim ze względu na dużą populację lemurów (mi.in lemur czarny) które chętnie korzystają z "darów" jakie przynoszą turyści i jedzą bezpośrednio z ręki. Nosy Tanikely jest małą wysepką obok Nosy Komba, zamieszkalą tylko przez latarnika. Wysepka jest pod ochroną ze względu na podwodny rezerwat, który jest prawdziwym rajem dla nurków (wielokolorowe rafy koralowy i liczne gatunki ryb). Cena ok. EUR 25 od osoby. REZERWAT LOKOBE - całodniowa wycieczka (piknik lunch) Przejazd samochodem do wioski Ambatozavavy - rybackiej wioski- a następnie tradycyjnym czółnem do Ampasiopohy (mała spokojna wioska, z domkami ukrytymi pod palmami kokosowymi i bananowymi). Mini-trekking w rezerwacie Lokobe (tropikalny deszczowy las obejmujący 740 ha) - liczne lemury, kameleony, węże, gekony, motyle i ptactwo. Cena ok. EUR 25 od osoby.