cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Madagaskar Reunion Majotta, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Madagaskar Reunion Majotta, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Madagaskar Reunion Majotta, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Madagaskar Reunion Majotta, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Madagaskar Reunion Majotta, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Madagaskar Reunion Majotta, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Madagaskar Reunion Majotta, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Madagaskar Reunion Majotta, Madagaskar
 • Wycieczka objazdowa Madagaskar Reunion Majotta, Madagaskar
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
18.11 - 03.12
już od 19257 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
18.11 - 03.12
już od 19257 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Madagaskar Reunion Majotta

Madagaskar
Ocena wycieczki objazdowej Madagaskar Reunion Majotta:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 18 listopada 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 18 listopada 2019

Wycieczka objazdowa Madagaskar Reunion Majotta w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji na Madagaskar?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wypoczynek + zwiedzanie

REGION

Madagaskar

Szlak

MADAGASKAR REUNION MAJOTTA - wycieczka 16 dni

Główne atrakcje

Tsingy de Bemaraha - unikalny park narodowy wpisany na listę UNESCO Aleja Baobabów - jedyna taka na świecie Plaże i busz zachodniego wybrzeża Antananarivo miasto królów Merina Lasy deszczowe i lemury kanał Pangalanes i bujna przyroda wschodniego wybrzeża Wulkany i spektakularne krajobrazy Reunionu Wypoczynek i zwiedzanie fascynującej Majotty w archipelagu Komorów Największa laguna Oceanu Indyjskiego

O wycieczce

W trakcie tej pięknej wycieczki poznamy trzy niezwykłe wyspy - Madagaskar, Reunion i należącą geograficznie do archipelagu Komorów Majottę. Wycieczka ta jest niezwykle ciekawa i różnorodna. Madagaskar to "okrutny czarodziej", jak pisał o nim Arkady Fiedler, kraj, do którego wielu jedzie na kilkanaście dni, aby potem wrócić tu na rok lub na całe życie. W trakcie wycieczki poznamy trzy oblicza tej wyspy - wilgotny wschód z niezwykłym Pangalanes, bujną roślinnością, białymi plażami i ciekawymi tubylcami. Znajdziemy się na centralnych, chłodniejszych wyżynach i na słonecznym zachodzie kraju. Będziemy podziwiać tsingy -ostre formacje skalne z koralowców w najdziwniejszym parku Tsingy de Bemaraha. Oczywiście wyjazd nie byłby możliwy bez obserwacji lemurów. Poznamy miejscowe zabobony zwane fady, odnajdziemy wioski w buszu i Aleję Baobabów. To wycieczka, która wzrusza i którą trudno zapomnieć. Musimy jednak mieć na uwadze, że wyruszamy do kraju biednego i możemy napotkać wiele nieprzewidywalnych i dziwnych dla nas sytuacji. Reunion to perła Oceanu Indyjskiego. Urzeknie nas spektakularne piękno gór i wulkanów w połączeniu z zielenią kotlin, błękitem rzek i bogactwem plantacji. Majotta to kultura islamu z wpływami Francji oraz afrykańskich i azjatyckich kultur i z największą laguną Oceanu Indyjskiego. Zachwyci nas przyroda, ludzie i niezwykłe piękno podwodnego świata. Zobaczyć możemy żółwie, wielobarwne ryby, delfiny, wieloryby, a nawet tajemnicze diugonie. Wyjazd jest okazją do niezwykłych doznań kulinarnych. Pożywiamy się w dobrych restauracjach, a połączenie kuchni francuskiej i lokalnej doprowadziło do zdumiewających efektów.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem grupy. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami na Madagaskar, możliwy nocleg tranzytowy.

Dzień 2

Po przylocie do Antananarivo przejazd do hotelu i odpoczynek. Zwiedzanie stolicy - miasta, zwanego Taną, położonego na dwunastu wzgórzach, wśród zielonych pól ryżowych. Widzimy czerwone jak ziemia Madagaskaru ceglane domki ludu Merina, setki kramów, małych punktów rzemieślniczych, elegancki Bulwar Niepodległości, pokolonialny dworzec kolejowy, wzgórze z pałacem okrutnej królowej Ranavalony. Krótka wizyta na słynnym targu, gdzie na dziesiątkach straganów sprzedawcy wystawiają wyroby rękodzieła artystycznego, rzeźby, wyroby jubilerskie, tkaniny, ozdoby. Nocleg w stolicy.

Dzień 3

Rano przejazd na lotnisko i przelot do słonecznego miasteczka Morondava na zachodnie wybrzeże Madagaskaru, w centrum kultury plemienia Sakalava, nad brzegiem Oceanu Indyjskiego, przy jednej z najszerszych plaż świata z białym i delikatnym piaskiem. Przejazd do hotelu nad brzegiem oceanem. Relaks przy madagaskarskim drinku na bazie lokalnego rumu. Nocleg.

Dzień 4

Rano wyjazd na północ przez busz samochodami terenowymi po nieutwardzonych drogach. Znajdujemy się na terytorium ciekawego plemienia Sakalava i poznajemy ich życie. Podziwianie wielkich baobabów z najsłynniejszym cudem natury, czyli Aleją Baobabów. Rzeki zagradzające drogę przekracza się prostymi promami. Po drodze m.in. postój w miejscowości Belo nad rzeką Tsiribina. Dojazd do prowincjonalnego i biednego miasteczka Bekopaka. Kolacja. Nocleg w bungalowach w pobliżu rzeki Manambolo w rejonie unikatowego na skalę światową Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha.

Dzień 5

Wycieczka po Tsingy de Bemaraha, niezwykłym parku narodowym wpisanym na listę UNESCO. Zamieszczone niegdyś w National Geographic zdjęcia z Bemaraha stały się prawdziwą sensacją. Tsingy to charakterystyczne dla Madagaskaru ostre formacje skalne o niesamowitych kształtach powstałe z koralowców przed milionami lat. Znajdziemy tu lemury sifaka, lemury brązowe, endemiczną roślinność oraz groty skalne zamieszkane przez nietoperze. Popłyniemy pirogą wśród skalnego wąwozu. Plemię Sakalava ma tu także swoje miejsca magicznych obrządków, a na skałach są miejsca pochówku pierwszych mieszkańców tych terenów Vazimba. Park rozciąga się na powierzchni ponad stu pięćdziesięciu tysięcy hektarów, a skalne ostre iglice bronią przyrody przed inwazją człowieka. Po wycieczce odpoczynek w bungalowach nad rzeką. Kolacja. Nocleg.

Dzień 6

Rano wyjazd samochodem terenowym do Morondava - liczne postoje, fotografowanie ludzi i krajobrazów. Poszukiwanie kameleona. Dojazd do Morondava, gdzie pożegnamy się z trudnymi drogami. Po przyjeździe odpoczynek. Chętni mogą zafundować sobie relaks w SPA. Nocleg w Morondava.

Dzień 7

Przejazd na lotnisko i powrót samolotem do Antananarivo. Z lotniska ruszamy do Parku Narodowego Mantadia-Andasibe (ok. 4 godz. jazdy) znanego przede wszystkim z kryjącego się w wierzchołkach drzew lasów deszczowych największego lemura Indri. Wraz ze zjazdem z chłodniejszych wyżyn krajobraz staje się coraz bardziej zielony. Wschodni Madagaskar jest znacznie wilgotniejszy, o czym świadczy piękna, zmieniająca się wraz z podróżą roślinność. Po zakwaterowaniu dla chętnych wieczorny spacer po lesie deszczowym i poszukiwanie jego mieszkańców. Kolacja. Nocleg w bungalowach.

Dzień 8

Od wczesnego rana spacer po lesie deszczowym, poszukiwanie Indri i nasłuchiwanie ich odgłosów. Zwykle o świcie jego przejmujące wycie rozlega się po dżungli. W tych lasach mieszkają niezwykłe ptaki, inne gatunki lemurów, żaby nadrzewne i gekony. Rosną tu także liczne gatunki orchidei. Można także znaleźć tu miejsca, gdzie lokalna ludność dokonuje od setek lat magicznych obrzędów. Po wizycie w bujnym lesie deszczowym przejazd dalej na wschód w zielony rejon kanałów Pangalanes. Około godzinny rejs łodzią motorową. Kolacja. Nocleg w bungalowach w pobliżu plaży.

Dzień 9

Wcześnie rano wizyta w zielonej dżungli, gdzie zobaczymy słynne drzewo podróżnika (palmę ravenala), lemury oraz owadożerne kwiaty. Wyruszamy w dalszy rejs łodzią motorową wzdłuż Pangalanes. Kilkusetkilometrowy Pangalanes łączy jeziora i rzeki, wzdłuż których ciągną się koralowe plaże. Okolice te zamieszkuje przyjazne plemię Betsimitsaraka. Przybycie do Tamatave (Toamasina) największego portu Madagaskaru. Przejazd do hotelu. Spacer po mieście, wysadzanymi palmami, szerokimi bulwarami nadmorskimi, wśród ładnych budynków z czasów kolonialnych. Przejażdżka słynnymi pousse-pousse (rikszami napędzanymi siłą ludzkich mięśni). Nocleg w hotelu.

Dzień 10

Przejazd na lotnisko i wylot na Reunion, departament zamorski Francji. Nocleg w nadmorskiej miejscowości. Kolacja w formie bufetu składających się z owoców morza i innych pysznych specjałów kuchni kreolskiej. Połączenie francuskiej i lokalnej kuchni przyniesie rozkosz naszemu podniebieniu. Nocleg w hotelu na Reunionie.

Dzień 11

Wyruszamy na ekscytującą wycieczkę w pobliże jednego z najaktywniejszych na świecie wulkanów Piton de la Fournaise (2632m n.p.m.). Dojeżdżamy do punktu widokowego Pas de Bellecombe, skąd rozciąga się widok na księżycowy suchy krajobraz i wnętrze wulkanicznej kaldery. Półgodzinny spacer na punkt, z którego zobaczymy przy sprzyjających warunkach wulkaniczny żywioł w akcji. Po emocjach, w drodze w dół podziwiamy zieloną dolinę rzeki de Rempart i urokliwe krajobrazy Reunionu. Przejazd niezwykłą, krętą drogą do miejscowości Cilaos w najbardziej malowniczy, unikatowy "cyrk" - otoczoną górami głęboką kotlinę powulkaniczną. Możliwość kolacji i spróbowania specjałów tego rejonu - schabu lub kaczki w soczewicy oraz wypicia produkowanego tu wina. Nocleg w miejscowości Cilaos położonej we wnętrzu kaldery.

Dzień 12

Rano czas wolny na spacery po Cilaos, urokliwym górskim miasteczku, z atmosferą trekkingowo-wspinaczkową, punkcie wypadowym do wspinaczki na najwyższą górę Reunionu Piton des Neiges. Znajduje się tu mnóstwo tras trekkingowych i jeśli tylko znajdą się chętni, istnieje możliwość pieszej wycieczki. Przejazd do stolicy Reunionu Saint Denis i nocleg.

Dzień 13

Przejazd na lotnisko i wylot na Majottę, w archipelagu Komorów. Przylot na wyspę Petite Terre, gdzie usytuowane jest lotnisko i krótka przeprawa promem na Grande Terre do głównego miasta Majotty - Mamoudzou. Zwiedzamy miasto, zaglądamy też na niezwykły gwarny targ, gdzie możemy zakupić m. in. świeże owoce. Przejazd wzdłuż wschodniego wybrzeża wyspy. Nocleg w hotelu nad brzegiem Oceanu Indyjskiego.

Dzień 14

Majotta to raj dla nurków i amatorów podwodnego świata. Dzień przeznaczony na odpoczynek i morskie wycieczki fakultatywne na nurkowanie z rurką lub z butlą. Majotta otoczona jest rafą koralową tworzącą największą na Oceanie Indyjskim lagunę z bogatym życiem podwodnym. Żyją tu m.in. żółwie morskie dochodzące do 250 kg, delfiny, wieloryby. (Cena wycieczki morskiej około 75 EUR/os). Możemy także spróbować swych sił na połowach ryb oceanicznych. Nocleg w hotelu nad brzegiem Oceanu Indyjskiego.

Dzień 15

Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadkami do Warszawy.

Dzień 16

Przylot do Warszawy. Uwaga! Możliwy dodatkowy nocleg tranzytowy (bez dodatkowych kosztów) i przylot dnia następnego.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona. I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Wszystkie bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie inne koszty transportu drogowego i wodnego wg programu (wynajęte mikrobusy, lub samochody terenowe, łodzie motorowe, promy), codzienne śniadania, kolacje wg programu (łącznie 5 posiłków) , noclegi (hotele lub bungalowy 4* i 3*, pokoje 2-osobowe), opłaty za wstępy do rezerwatów i parków, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, wycieczki wg programu, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego 900 USD w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, zwyczajowych napiwków, aktywności dodatkowo płatnych (wyszczególnionych w programie), ewentualnych kosztów wiz w przypadku zmian przepisów (aktualnie bezpłatne), na życzenie dopłaty do pok. 1-os 758 USD/os.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 15. Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Pozostałe wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www


Opis hotelu Madagaskar Reunion Majotta według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wypoczynek + zwiedzanie

REGION

Madagaskar

Szlak

MADAGASKAR REUNION MAJOTTA - wycieczka 16 dni

Główne atrakcje

Tsingy de Bemaraha - unikalny park narodowy wpisany na listę UNESCO Aleja Baobabów - jedyna taka na świecie Plaże i busz zachodniego wybrzeża Antananarivo miasto królów Merina Lasy deszczowe i lemury kanał Pangalanes i bujna przyroda wschodniego wybrzeża Wulkany i spektakularne krajobrazy Reunionu Wypoczynek i zwiedzanie fascynującej Majotty w archipelagu Komorów Największa laguna Oceanu Indyjskiego

O wycieczce

W trakcie tej pięknej wycieczki poznamy trzy niezwykłe wyspy - Madagaskar, Reunion i należącą geograficznie do archipelagu Komorów Majottę. Wycieczka ta jest niezwykle ciekawa i różnorodna. Madagaskar to "okrutny czarodziej", jak pisał o nim Arkady Fiedler, kraj, do którego wielu jedzie na kilkanaście dni, aby potem wrócić tu na rok lub na całe życie. W trakcie wycieczki poznamy trzy oblicza tej wyspy - wilgotny wschód z niezwykłym Pangalanes, bujną roślinnością, białymi plażami i ciekawymi tubylcami. Znajdziemy się na centralnych, chłodniejszych wyżynach i na słonecznym zachodzie kraju. Będziemy podziwiać tsingy -ostre formacje skalne z koralowców w najdziwniejszym parku Tsingy de Bemaraha. Oczywiście wyjazd nie byłby możliwy bez obserwacji lemurów. Poznamy miejscowe zabobony zwane fady, odnajdziemy wioski w buszu i Aleję Baobabów. To wycieczka, która wzrusza i którą trudno zapomnieć. Musimy jednak mieć na uwadze, że wyruszamy do kraju biednego i możemy napotkać wiele nieprzewidywalnych i dziwnych dla nas sytuacji. Reunion to perła Oceanu Indyjskiego. Urzeknie nas spektakularne piękno gór i wulkanów w połączeniu z zielenią kotlin, błękitem rzek i bogactwem plantacji. Majotta to kultura islamu z wpływami Francji oraz afrykańskich i azjatyckich kultur i z największą laguną Oceanu Indyjskiego. Zachwyci nas przyroda, ludzie i niezwykłe piękno podwodnego świata. Zobaczyć możemy żółwie, wielobarwne ryby, delfiny, wieloryby, a nawet tajemnicze diugonie. Wyjazd jest okazją do niezwykłych doznań kulinarnych. Pożywiamy się w dobrych restauracjach, a połączenie kuchni francuskiej i lokalnej doprowadziło do zdumiewających efektów.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem grupy. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami na Madagaskar, możliwy nocleg tranzytowy.

Dzień 2

Po przylocie do Antananarivo przejazd do hotelu i odpoczynek. Zwiedzanie stolicy - miasta, zwanego Taną, położonego na dwunastu wzgórzach, wśród zielonych pól ryżowych. Widzimy czerwone jak ziemia Madagaskaru ceglane domki ludu Merina, setki kramów, małych punktów rzemieślniczych, elegancki Bulwar Niepodległości, pokolonialny dworzec kolejowy, wzgórze z pałacem okrutnej królowej Ranavalony. Krótka wizyta na słynnym targu, gdzie na dziesiątkach straganów sprzedawcy wystawiają wyroby rękodzieła artystycznego, rzeźby, wyroby jubilerskie, tkaniny, ozdoby. Nocleg w stolicy.

Dzień 3

Rano przejazd na lotnisko i przelot do słonecznego miasteczka Morondava na zachodnie wybrzeże Madagaskaru, w centrum kultury plemienia Sakalava, nad brzegiem Oceanu Indyjskiego, przy jednej z najszerszych plaż świata z białym i delikatnym piaskiem. Przejazd do hotelu nad brzegiem oceanem. Relaks przy madagaskarskim drinku na bazie lokalnego rumu. Nocleg.

Dzień 4

Rano wyjazd na północ przez busz samochodami terenowymi po nieutwardzonych drogach. Znajdujemy się na terytorium ciekawego plemienia Sakalava i poznajemy ich życie. Podziwianie wielkich baobabów z najsłynniejszym cudem natury, czyli Aleją Baobabów. Rzeki zagradzające drogę przekracza się prostymi promami. Po drodze m.in. postój w miejscowości Belo nad rzeką Tsiribina. Dojazd do prowincjonalnego i biednego miasteczka Bekopaka. Kolacja. Nocleg w bungalowach w pobliżu rzeki Manambolo w rejonie unikatowego na skalę światową Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha.

Dzień 5

Wycieczka po Tsingy de Bemaraha, niezwykłym parku narodowym wpisanym na listę UNESCO. Zamieszczone niegdyś w National Geographic zdjęcia z Bemaraha stały się prawdziwą sensacją. Tsingy to charakterystyczne dla Madagaskaru ostre formacje skalne o niesamowitych kształtach powstałe z koralowców przed milionami lat. Znajdziemy tu lemury sifaka, lemury brązowe, endemiczną roślinność oraz groty skalne zamieszkane przez nietoperze. Popłyniemy pirogą wśród skalnego wąwozu. Plemię Sakalava ma tu także swoje miejsca magicznych obrządków, a na skałach są miejsca pochówku pierwszych mieszkańców tych terenów Vazimba. Park rozciąga się na powierzchni ponad stu pięćdziesięciu tysięcy hektarów, a skalne ostre iglice bronią przyrody przed inwazją człowieka. Po wycieczce odpoczynek w bungalowach nad rzeką. Kolacja. Nocleg.

Dzień 6

Rano wyjazd samochodem terenowym do Morondava - liczne postoje, fotografowanie ludzi i krajobrazów. Poszukiwanie kameleona. Dojazd do Morondava, gdzie pożegnamy się z trudnymi drogami. Po przyjeździe odpoczynek. Chętni mogą zafundować sobie relaks w SPA. Nocleg w Morondava.

Dzień 7

Przejazd na lotnisko i powrót samolotem do Antananarivo. Z lotniska ruszamy do Parku Narodowego Mantadia-Andasibe (ok. 4 godz. jazdy) znanego przede wszystkim z kryjącego się w wierzchołkach drzew lasów deszczowych największego lemura Indri. Wraz ze zjazdem z chłodniejszych wyżyn krajobraz staje się coraz bardziej zielony. Wschodni Madagaskar jest znacznie wilgotniejszy, o czym świadczy piękna, zmieniająca się wraz z podróżą roślinność. Po zakwaterowaniu dla chętnych wieczorny spacer po lesie deszczowym i poszukiwanie jego mieszkańców. Kolacja. Nocleg w bungalowach.

Dzień 8

Od wczesnego rana spacer po lesie deszczowym, poszukiwanie Indri i nasłuchiwanie ich odgłosów. Zwykle o świcie jego przejmujące wycie rozlega się po dżungli. W tych lasach mieszkają niezwykłe ptaki, inne gatunki lemurów, żaby nadrzewne i gekony. Rosną tu także liczne gatunki orchidei. Można także znaleźć tu miejsca, gdzie lokalna ludność dokonuje od setek lat magicznych obrzędów. Po wizycie w bujnym lesie deszczowym przejazd dalej na wschód w zielony rejon kanałów Pangalanes. Około godzinny rejs łodzią motorową. Kolacja. Nocleg w bungalowach w pobliżu plaży.

Dzień 9

Wcześnie rano wizyta w zielonej dżungli, gdzie zobaczymy słynne drzewo podróżnika (palmę ravenala), lemury oraz owadożerne kwiaty. Wyruszamy w dalszy rejs łodzią motorową wzdłuż Pangalanes. Kilkusetkilometrowy Pangalanes łączy jeziora i rzeki, wzdłuż których ciągną się koralowe plaże. Okolice te zamieszkuje przyjazne plemię Betsimitsaraka. Przybycie do Tamatave (Toamasina) największego portu Madagaskaru. Przejazd do hotelu. Spacer po mieście, wysadzanymi palmami, szerokimi bulwarami nadmorskimi, wśród ładnych budynków z czasów kolonialnych. Przejażdżka słynnymi pousse-pousse (rikszami napędzanymi siłą ludzkich mięśni). Nocleg w hotelu.

Dzień 10

Przejazd na lotnisko i wylot na Reunion, departament zamorski Francji. Nocleg w nadmorskiej miejscowości. Kolacja w formie bufetu składających się z owoców morza i innych pysznych specjałów kuchni kreolskiej. Połączenie francuskiej i lokalnej kuchni przyniesie rozkosz naszemu podniebieniu. Nocleg w hotelu na Reunionie.

Dzień 11

Wyruszamy na ekscytującą wycieczkę w pobliże jednego z najaktywniejszych na świecie wulkanów Piton de la Fournaise (2632m n.p.m.). Dojeżdżamy do punktu widokowego Pas de Bellecombe, skąd rozciąga się widok na księżycowy suchy krajobraz i wnętrze wulkanicznej kaldery. Półgodzinny spacer na punkt, z którego zobaczymy przy sprzyjających warunkach wulkaniczny żywioł w akcji. Po emocjach, w drodze w dół podziwiamy zieloną dolinę rzeki de Rempart i urokliwe krajobrazy Reunionu. Przejazd niezwykłą, krętą drogą do miejscowości Cilaos w najbardziej malowniczy, unikatowy "cyrk" - otoczoną górami głęboką kotlinę powulkaniczną. Możliwość kolacji i spróbowania specjałów tego rejonu - schabu lub kaczki w soczewicy oraz wypicia produkowanego tu wina. Nocleg w miejscowości Cilaos położonej we wnętrzu kaldery.

Dzień 12

Rano czas wolny na spacery po Cilaos, urokliwym górskim miasteczku, z atmosferą trekkingowo-wspinaczkową, punkcie wypadowym do wspinaczki na najwyższą górę Reunionu Piton des Neiges. Znajduje się tu mnóstwo tras trekkingowych i jeśli tylko znajdą się chętni, istnieje możliwość pieszej wycieczki. Przejazd do stolicy Reunionu Saint Denis i nocleg.

Dzień 13

Przejazd na lotnisko i wylot na Majottę, w archipelagu Komorów. Przylot na wyspę Petite Terre, gdzie usytuowane jest lotnisko i krótka przeprawa promem na Grande Terre do głównego miasta Majotty - Mamoudzou. Zwiedzamy miasto, zaglądamy też na niezwykły gwarny targ, gdzie możemy zakupić m. in. świeże owoce. Przejazd wzdłuż wschodniego wybrzeża wyspy. Nocleg w hotelu nad brzegiem Oceanu Indyjskiego.

Dzień 14

Majotta to raj dla nurków i amatorów podwodnego świata. Dzień przeznaczony na odpoczynek i morskie wycieczki fakultatywne na nurkowanie z rurką lub z butlą. Majotta otoczona jest rafą koralową tworzącą największą na Oceanie Indyjskim lagunę z bogatym życiem podwodnym. Żyją tu m.in. żółwie morskie dochodzące do 250 kg, delfiny, wieloryby. (Cena wycieczki morskiej około 75 EUR/os). Możemy także spróbować swych sił na połowach ryb oceanicznych. Nocleg w hotelu nad brzegiem Oceanu Indyjskiego.

Dzień 15

Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadkami do Warszawy.

Dzień 16

Przylot do Warszawy. Uwaga! Możliwy dodatkowy nocleg tranzytowy (bez dodatkowych kosztów) i przylot dnia następnego.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona. I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Wszystkie bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie inne koszty transportu drogowego i wodnego wg programu (wynajęte mikrobusy, lub samochody terenowe, łodzie motorowe, promy), codzienne śniadania, kolacje wg programu (łącznie 5 posiłków) , noclegi (hotele lub bungalowy 4* i 3*, pokoje 2-osobowe), opłaty za wstępy do rezerwatów i parków, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, wycieczki wg programu, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego 900 USD w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, zwyczajowych napiwków, aktywności dodatkowo płatnych (wyszczególnionych w programie), ewentualnych kosztów wiz w przypadku zmian przepisów (aktualnie bezpłatne), na życzenie dopłaty do pok. 1-os 758 USD/os.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 15. Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Pozostałe wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie wwwOpinie o wycieczce objazdowej Madagaskar Reunion Majotta

Madagaskar Reunion Majotta - możliwości zakwaterowania:

pokoj 2-osobowy
dokwaterowanie w pokoju 2-os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Madagaskar Reunion Majotta? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00