cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Chiny Południe - Filipiny z wyspą Palawan, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Chiny Południe - Filipiny z wyspą Palawan, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Chiny Południe - Filipiny z wyspą Palawan, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Chiny Południe - Filipiny z wyspą Palawan, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Chiny Południe - Filipiny z wyspą Palawan, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Chiny Południe - Filipiny z wyspą Palawan, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Chiny Południe - Filipiny z wyspą Palawan, Chiny
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Chiny Południe - Filipiny z wyspą Palawan

Chiny
Ocena wycieczki objazdowej Chiny Południe - Filipiny z wyspą Palawan:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Chiny Południe - Filipiny z wyspą Palawan w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Chin?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

Chiny

Szlak

CHINY POŁUDNIOWE FILIPINY z wyspą Palawan - 19 dni

Główne atrakcje

Najciekawsze miejsca prowincji Junnan Szangri-La, mityczna, szczęśliwa kraina koło Tybetu Zabytkowe Dali i Lijiag Spływ rzeką Li i pobyt w Yangshuo Hongkong, Manila - tętniące życiem metropolie Rzeka Podziemna Puerto Princesa - nowy cud świata Krótki odpoczynek na rajskich plażach wyspy Palawan

O wycieczce

Najciekawsze miejsca w południowych Chinach oraz wyspiarskie Filipiny to wyjazd niezwykle interesujący. Jest to wyprawa dla każdego, kto chce połączyć poznawanie prawdziwych i najciekawszych Chin z tropikiem i ciepłym, bajkowym morzem. Smakowita kuchnia, zamieszkany przez interesujące mniejszości etniczne Junnan, niezwykłe, jakby stworzone do fotografowania krajobrazy okolic Guillin, mityczna kraina Szangri-La, piękna przyroda - to ciekawsze oblicze Chin od betonowej dżungli wielkich miast. Próbkę wielkomiejskiej nowoczesności poznamy za to w Hongkongu. Z kolei tropikalne Filipiny, a szczególnie rajskie plaże wyspy Palawan kuszą kąpielami i relaksem. Przekonamy się jednak, że Filipiny oferują znacznie więcej, niż białe plaże. Aby nie tracić czasu, większe odległości pokonujemy samolotami, w planie mamy aż pięć przelotów wewnętrznych. Jeden nocny przejazd wygodnym pociągiem z miejscami do leżenia pozwoli nam poznać uroki podróżą chińskimi kolejami. Krótsze, a zarazem najbardziej malownicze fragmenty trasy przejeżdżamy lądem, co daje możliwość podziwiania krajobrazów i podglądania życia mieszkańców. Z prawdziwą satysfakcją zapraszamy na tą ciekawą wycieczkę w znane nam już dobrze miejsca.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Chin.

Dzień 2

Przylot do Czengdu, stolicy prowincji Syczuan. Historia Czengdu sięga starożytności i miejsce to jest bardzo ważne dla Chin. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Kierujemy się do centrum badań nad pandami. Zagrożone wyginięciem pandy są ikoną Chin. Spróbujemy zobaczyć moment karmienia tych zwierząt. Zwiedzanie ważnego buddyjskiego klasztoru Wenshu, który jest świetnie zachowany. Oglądamy tu mnichów i licznych buddystów, jest to wciąż żywe miejsce kultu religijnego, które przetrwało komunistyczną dyktaturę. Mamy też czas, by zagłębić się w fascynujące uliczki miasta delektując się w przerwach lokalnymi przysmakami. Nocleg w Czengdu.

Dzień 4

Przejazd na lotnisko i przelot do położonego na 3300 m n.p.m. Zhongdian. Miejsce to jest utożsamiane z mityczną Szangri-La, szczęśliwą krainą, gdzie mogła rozwijać się myśl, miłość i harmonia między ludźmi. Szangri-La - tak właśnie nazywa się dziś sama prowincja. Przetrwało tu mnóstwo ciekawych tradycji. Wieczorem zwykle można obejrzeć tańce na głównym placu miasta i nie możemy opuścić takiej okazji. Nocleg w hotelu w Zhongdian.

Dzień 5

Zwiedzamy krainę Szangri-La. Wycieczka do Parku Narodowego Pudacuo i buddyjskiego, tybetańskiego klasztoru Songzanlin Si. W pięknych plenerach, nad Jeziorem Szmaragdowej Pagody będziemy oddychać czystym powietrzem podziwiając widoki. Tutaj odczujemy już bliskość Tybetu, wielu mieszkańców Szangri-La to właśnie Tybetańczycy. Zwiedzanie zabytkowej drewnianej starówki Zhongdian. Nie znajdziemy już wielu takich miejsc w Chinach, jak Szangri-La. Nocleg w hotelu w Zhongdian.

Dzień 6

Przejazd do Lijiang [ok. 180 km]. Po drodze oglądanie jednego z najgłębszych kanionów na świecie, Wąwozu Skaczącego Tygrysa (lista UNESCO) - zapierającego dech w piersiach przełomu rzeki Jangcy. Po południu zwiedzanie Lijiang. Wpisane na listę UNESCO stare miasto w Lijiang daje wrażenie cofnięcia się w czasie i pozwala wyobrazić sobie, jak wyglądały dawne Chiny. Spacer niezwykłą plątaniną uliczek, przecinanych kanałami i otoczonych starymi parterowymi domami. Pobyt w mieście to również okazja do ciekawych zakupów w licznych sklepach z pamiątkami i herbatą. Możliwość zapoznania się ze sposobami parzenia herbaty i degustacji różnych jej rodzajów. Wieczorem koncert tradycyjnej muzyki ludu Naxi. Nocleg w hotelu w Lijiang.

Dzień 7

Tego dnia czeka nas eskapada w wysokie góry. Wyjazd kolejką linową (bilet na kolejkę nie ujęty w cenie wycieczki), skąd rozpościera się wspaniały widok na Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka. Potężne, pokryte śniegiem masywy przekraczają tutaj 5500 m n.p.m. Wyjazd kolejką linową jest możliwy tylko przy odpowiednich warunkach pogodowych. Przejazd do zamieszkanej przez mniejszość etniczną Naxi wioski Baisha. Mamy wspaniałą okazję, by poznać ciekawe zwyczaje ludu Naxi. Nocleg w hotelu w Lijiang.

Dzień 8

Rano wyruszamy w dalszą podróż. Droga prowadzi przez górskie, malownicze obszary. Widzimy po drodze Staw Czarnego Smoka. Po postojach dojeżdżamy do Dali [185 km], miasta zamieszkanego przez mniejszość etniczną Bai. Nocleg w Dali.

Dzień 9

Rejs po jeziorze Erhai, zwiedzanie zabytkowej starówki oraz głównej atrakcji i symbolu Dali - Trzech Pagód. Pagody stoją niewzruszone od setek lat, mimo że okolicę często nawiedzają trzęsienia ziemi, a najwyższa z nich sięga wysokości prawie siedemdziesięciu metrów. Przejazd do Kunmingu [340 km], stolicy prowincji Junnan. Nocleg w hotelu w Kunmingu.

Dzień 10

Objazd Kunmingu, dziś wielkiej metropolii zwanej Miastem Wiecznej Wiosny. Zobaczymy m.in. targ kwiatów i ptaków. Przejazd na lotnisko i wylot do Guilin w południowych Chinach, którego okolice pełne krasowych wzgórz przez wielu zaliczane są do najpiękniejszych krajobrazów świata. Nocleg w hotelu w Guilin.

Dzień 11

Przejazd do portu rzecznego i kilkugodzinny rejs rzeką Li, która płynie pośród zerodowanych gór o niezwykłych kształtach. Rejs rzeką Li w wielu rankingach uważany jest za najpiękniejszy rejs świata i będąc w Chinach nie można przeoczyć tej atrakcji. Dopływamy do miasteczka Yangshuo. Pobyt w położonej wśród gór i chętnie odwiedzanej przez podróżników, małej miejscowości to kolejny ciekawy punkt wyjazdu. W Yangshuo warto kupić wiele niezwykłych pamiątek z Chin, które oferowane są przez sklepy i stragany. Nocleg w Yangshuo.

Dzień 12

Przejazd do Guilin i zwiedzanie miasta, m.in. Jaskinia Trzcinowej Fujarki, Szczyt Samotnej Piękności, Skała Tysiąca Buddów. Przejazd na dworzec kolejowy i podróż kolejowa do Hongkongu. Podczas podróży koleją możemy zadziwić się jak daleko w tyle zostaliśmy za Chinami z naszym nieszczęsnym PKP. Nocleg w pociągu - miejsca do leżenia, przedziały 4-osobowe. Czas przejazdu - ok. 15h.

Dzień 13

Przyjazd do Hongkongu przed południem. Rozpoczynamy zwiedzanie tej byłej kolonii brytyjskiej - rejs promem na wyspę Hong Kong, część miasta z ultranowoczesnymi drapaczami chmur. Ze szczytu wzgórza Victoria podziwiamy panoramę na niesamowite wieżowce. Wieczorny spacer po tętniącej życiem centralnej dzielnicy Kowloon. Od mieniących się światłami neonów, sklepów i restauracji można dostać zawrotów głowy. Nocleg w hotelu w Hongkongu.

Dzień 14

Wyjazd na lotnisko i przelot do Manili na Filipinach. Po przylocie i zakwaterowaniu, objazd Manili - pełnego kontrastów molocha, niepozbawionego jednak ciekawych miejsc i interesującego życia nocnego. Większość Filipińczyków to katolicy, to pozostałość po wielowiekowej hiszpańskiej kolonizacji. Oglądamy m.in. Intramuros, zabytkową, kolonialną część miasta. Objazd dzielnicy biznesu Makati i biedniejszej części Ermita. Nocleg w hotelu w Manili.

Dzień 15

Wcześnie rano przejazd na lotnisko w Manili. Wylot do Puerto Princesa na wyspie Palawan. Wyspa jest rajem dla miłośników przyrody, dzikich plaż i snorkelingu.Po przylocie przejazd do największej atrakcji wyspy - Parku Narodowego Rzeki Podziemnej Puerto Princesa. Park znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Rejs małymi łodziami podziemną rzeką. Miejsce to po słynnym konkursie w 2011 roku zostało ogłoszone nowym cudem świata. Po rejsie rzeką podziemną przejazd na pobliską plażę i piknik. Nocleg w Puerto Princesa lub w okolicach miasta.

Dzień 16

Przejazd na północ wyspy w rejon El Nido. Jest to rejon wybrany niegdyś przez National Geographic jako jeden z najbardziej warty odwiedzin. Malownicze klify, schodząca do morza dżungla, wciśnięte między skały dziewicze plaże, jaskinie - to niezwykłe nagromadzenie piękna daje wspaniały efekt. Nocleg w rejonie El Nido.

Dzień 17

W końcu będziemy mieć czas, by położyć się na białym piasku i zanurzyć się w ciepłych wodach. Rejon El Nido znany jest z niezwykle bogatego życia. Oprócz niezwykłej urody raf i kolorowych ryb, można czasem zobaczyć żółwie, a nawet tajemnicze diugonie. Nocleg w hotelu nad morzem.

Dzień 18

Przejazd na lotnisko i wylot w drogę powrotną.

Dzień 19

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Uwaga

W terminie wielkanocnym istnieje możliwość obejrzenia brutalnych obrzędów podczas których Filipińczycy biczują się, a nawet pozwalają przybić się do krzyża. Nie zachęcamy do oglądania podobnych uroczystości jednak wszyscy zdecydowani na tego typu widowisko, będą mieli taką możliwość. W związku z uroczystościami program zostaje nieco zmodyfikowany, a wycieczka jest wydłużona o 1 dzień (do 20 dni).

Termin

07.11 - 25.11.2016 Możliwe inne terminy na zamówienie.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wiza chińska i koszty pośrednictwa, przejazdy pociągiem, rejsy, wszelkie inne koszty transportu (minibusy), wycieczki wg programu, wstępy do obiektów wymienionych w programie, śniadania w hotelach, kolacje i obiady w wybranych miejscach (łącznie 9 posiłków), noclegi (pokoje 2-osobowe) w hotelach 3* i 4*, ubezpieczenie - KL, NNW, bagaż; opieka polskiego pilota.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 650 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), zwyczajowych napiwków, wieczornych wyjść i imprez, pozostałego wyżywienia, napojów do posiłków.

Uwagi

Maksymalna liczebności grupy około 18 osób. Niezbędny jest paszport z min. 9 miesięcznym okresem ważności i 6 wolnymi stronami obok siebie. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy chińskiej. Około 30 dni przed wyjazdem należy w biurze złożyć paszport wraz z odpowiednią dokumentacją. Informacje praktyczne dotyczące niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników około 2 tygodnie przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.


Opis hotelu Chiny Południe - Filipiny z wyspą Palawan według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

Chiny

Szlak

CHINY POŁUDNIOWE FILIPINY z wyspą Palawan - 19 dni

Główne atrakcje

Najciekawsze miejsca prowincji Junnan Szangri-La, mityczna, szczęśliwa kraina koło Tybetu Zabytkowe Dali i Lijiag Spływ rzeką Li i pobyt w Yangshuo Hongkong, Manila - tętniące życiem metropolie Rzeka Podziemna Puerto Princesa - nowy cud świata Krótki odpoczynek na rajskich plażach wyspy Palawan

O wycieczce

Najciekawsze miejsca w południowych Chinach oraz wyspiarskie Filipiny to wyjazd niezwykle interesujący. Jest to wyprawa dla każdego, kto chce połączyć poznawanie prawdziwych i najciekawszych Chin z tropikiem i ciepłym, bajkowym morzem. Smakowita kuchnia, zamieszkany przez interesujące mniejszości etniczne Junnan, niezwykłe, jakby stworzone do fotografowania krajobrazy okolic Guillin, mityczna kraina Szangri-La, piękna przyroda - to ciekawsze oblicze Chin od betonowej dżungli wielkich miast. Próbkę wielkomiejskiej nowoczesności poznamy za to w Hongkongu. Z kolei tropikalne Filipiny, a szczególnie rajskie plaże wyspy Palawan kuszą kąpielami i relaksem. Przekonamy się jednak, że Filipiny oferują znacznie więcej, niż białe plaże. Aby nie tracić czasu, większe odległości pokonujemy samolotami, w planie mamy aż pięć przelotów wewnętrznych. Jeden nocny przejazd wygodnym pociągiem z miejscami do leżenia pozwoli nam poznać uroki podróżą chińskimi kolejami. Krótsze, a zarazem najbardziej malownicze fragmenty trasy przejeżdżamy lądem, co daje możliwość podziwiania krajobrazów i podglądania życia mieszkańców. Z prawdziwą satysfakcją zapraszamy na tą ciekawą wycieczkę w znane nam już dobrze miejsca.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Chin.

Dzień 2

Przylot do Czengdu, stolicy prowincji Syczuan. Historia Czengdu sięga starożytności i miejsce to jest bardzo ważne dla Chin. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Kierujemy się do centrum badań nad pandami. Zagrożone wyginięciem pandy są ikoną Chin. Spróbujemy zobaczyć moment karmienia tych zwierząt. Zwiedzanie ważnego buddyjskiego klasztoru Wenshu, który jest świetnie zachowany. Oglądamy tu mnichów i licznych buddystów, jest to wciąż żywe miejsce kultu religijnego, które przetrwało komunistyczną dyktaturę. Mamy też czas, by zagłębić się w fascynujące uliczki miasta delektując się w przerwach lokalnymi przysmakami. Nocleg w Czengdu.

Dzień 4

Przejazd na lotnisko i przelot do położonego na 3300 m n.p.m. Zhongdian. Miejsce to jest utożsamiane z mityczną Szangri-La, szczęśliwą krainą, gdzie mogła rozwijać się myśl, miłość i harmonia między ludźmi. Szangri-La - tak właśnie nazywa się dziś sama prowincja. Przetrwało tu mnóstwo ciekawych tradycji. Wieczorem zwykle można obejrzeć tańce na głównym placu miasta i nie możemy opuścić takiej okazji. Nocleg w hotelu w Zhongdian.

Dzień 5

Zwiedzamy krainę Szangri-La. Wycieczka do Parku Narodowego Pudacuo i buddyjskiego, tybetańskiego klasztoru Songzanlin Si. W pięknych plenerach, nad Jeziorem Szmaragdowej Pagody będziemy oddychać czystym powietrzem podziwiając widoki. Tutaj odczujemy już bliskość Tybetu, wielu mieszkańców Szangri-La to właśnie Tybetańczycy. Zwiedzanie zabytkowej drewnianej starówki Zhongdian. Nie znajdziemy już wielu takich miejsc w Chinach, jak Szangri-La. Nocleg w hotelu w Zhongdian.

Dzień 6

Przejazd do Lijiang [ok. 180 km]. Po drodze oglądanie jednego z najgłębszych kanionów na świecie, Wąwozu Skaczącego Tygrysa (lista UNESCO) - zapierającego dech w piersiach przełomu rzeki Jangcy. Po południu zwiedzanie Lijiang. Wpisane na listę UNESCO stare miasto w Lijiang daje wrażenie cofnięcia się w czasie i pozwala wyobrazić sobie, jak wyglądały dawne Chiny. Spacer niezwykłą plątaniną uliczek, przecinanych kanałami i otoczonych starymi parterowymi domami. Pobyt w mieście to również okazja do ciekawych zakupów w licznych sklepach z pamiątkami i herbatą. Możliwość zapoznania się ze sposobami parzenia herbaty i degustacji różnych jej rodzajów. Wieczorem koncert tradycyjnej muzyki ludu Naxi. Nocleg w hotelu w Lijiang.

Dzień 7

Tego dnia czeka nas eskapada w wysokie góry. Wyjazd kolejką linową (bilet na kolejkę nie ujęty w cenie wycieczki), skąd rozpościera się wspaniały widok na Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka. Potężne, pokryte śniegiem masywy przekraczają tutaj 5500 m n.p.m. Wyjazd kolejką linową jest możliwy tylko przy odpowiednich warunkach pogodowych. Przejazd do zamieszkanej przez mniejszość etniczną Naxi wioski Baisha. Mamy wspaniałą okazję, by poznać ciekawe zwyczaje ludu Naxi. Nocleg w hotelu w Lijiang.

Dzień 8

Rano wyruszamy w dalszą podróż. Droga prowadzi przez górskie, malownicze obszary. Widzimy po drodze Staw Czarnego Smoka. Po postojach dojeżdżamy do Dali [185 km], miasta zamieszkanego przez mniejszość etniczną Bai. Nocleg w Dali.

Dzień 9

Rejs po jeziorze Erhai, zwiedzanie zabytkowej starówki oraz głównej atrakcji i symbolu Dali - Trzech Pagód. Pagody stoją niewzruszone od setek lat, mimo że okolicę często nawiedzają trzęsienia ziemi, a najwyższa z nich sięga wysokości prawie siedemdziesięciu metrów. Przejazd do Kunmingu [340 km], stolicy prowincji Junnan. Nocleg w hotelu w Kunmingu.

Dzień 10

Objazd Kunmingu, dziś wielkiej metropolii zwanej Miastem Wiecznej Wiosny. Zobaczymy m.in. targ kwiatów i ptaków. Przejazd na lotnisko i wylot do Guilin w południowych Chinach, którego okolice pełne krasowych wzgórz przez wielu zaliczane są do najpiękniejszych krajobrazów świata. Nocleg w hotelu w Guilin.

Dzień 11

Przejazd do portu rzecznego i kilkugodzinny rejs rzeką Li, która płynie pośród zerodowanych gór o niezwykłych kształtach. Rejs rzeką Li w wielu rankingach uważany jest za najpiękniejszy rejs świata i będąc w Chinach nie można przeoczyć tej atrakcji. Dopływamy do miasteczka Yangshuo. Pobyt w położonej wśród gór i chętnie odwiedzanej przez podróżników, małej miejscowości to kolejny ciekawy punkt wyjazdu. W Yangshuo warto kupić wiele niezwykłych pamiątek z Chin, które oferowane są przez sklepy i stragany. Nocleg w Yangshuo.

Dzień 12

Przejazd do Guilin i zwiedzanie miasta, m.in. Jaskinia Trzcinowej Fujarki, Szczyt Samotnej Piękności, Skała Tysiąca Buddów. Przejazd na dworzec kolejowy i podróż kolejowa do Hongkongu. Podczas podróży koleją możemy zadziwić się jak daleko w tyle zostaliśmy za Chinami z naszym nieszczęsnym PKP. Nocleg w pociągu - miejsca do leżenia, przedziały 4-osobowe. Czas przejazdu - ok. 15h.

Dzień 13

Przyjazd do Hongkongu przed południem. Rozpoczynamy zwiedzanie tej byłej kolonii brytyjskiej - rejs promem na wyspę Hong Kong, część miasta z ultranowoczesnymi drapaczami chmur. Ze szczytu wzgórza Victoria podziwiamy panoramę na niesamowite wieżowce. Wieczorny spacer po tętniącej życiem centralnej dzielnicy Kowloon. Od mieniących się światłami neonów, sklepów i restauracji można dostać zawrotów głowy. Nocleg w hotelu w Hongkongu.

Dzień 14

Wyjazd na lotnisko i przelot do Manili na Filipinach. Po przylocie i zakwaterowaniu, objazd Manili - pełnego kontrastów molocha, niepozbawionego jednak ciekawych miejsc i interesującego życia nocnego. Większość Filipińczyków to katolicy, to pozostałość po wielowiekowej hiszpańskiej kolonizacji. Oglądamy m.in. Intramuros, zabytkową, kolonialną część miasta. Objazd dzielnicy biznesu Makati i biedniejszej części Ermita. Nocleg w hotelu w Manili.

Dzień 15

Wcześnie rano przejazd na lotnisko w Manili. Wylot do Puerto Princesa na wyspie Palawan. Wyspa jest rajem dla miłośników przyrody, dzikich plaż i snorkelingu.Po przylocie przejazd do największej atrakcji wyspy - Parku Narodowego Rzeki Podziemnej Puerto Princesa. Park znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Rejs małymi łodziami podziemną rzeką. Miejsce to po słynnym konkursie w 2011 roku zostało ogłoszone nowym cudem świata. Po rejsie rzeką podziemną przejazd na pobliską plażę i piknik. Nocleg w Puerto Princesa lub w okolicach miasta.

Dzień 16

Przejazd na północ wyspy w rejon El Nido. Jest to rejon wybrany niegdyś przez National Geographic jako jeden z najbardziej warty odwiedzin. Malownicze klify, schodząca do morza dżungla, wciśnięte między skały dziewicze plaże, jaskinie - to niezwykłe nagromadzenie piękna daje wspaniały efekt. Nocleg w rejonie El Nido.

Dzień 17

W końcu będziemy mieć czas, by położyć się na białym piasku i zanurzyć się w ciepłych wodach. Rejon El Nido znany jest z niezwykle bogatego życia. Oprócz niezwykłej urody raf i kolorowych ryb, można czasem zobaczyć żółwie, a nawet tajemnicze diugonie. Nocleg w hotelu nad morzem.

Dzień 18

Przejazd na lotnisko i wylot w drogę powrotną.

Dzień 19

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Uwaga

W terminie wielkanocnym istnieje możliwość obejrzenia brutalnych obrzędów podczas których Filipińczycy biczują się, a nawet pozwalają przybić się do krzyża. Nie zachęcamy do oglądania podobnych uroczystości jednak wszyscy zdecydowani na tego typu widowisko, będą mieli taką możliwość. W związku z uroczystościami program zostaje nieco zmodyfikowany, a wycieczka jest wydłużona o 1 dzień (do 20 dni).

Termin

07.11 - 25.11.2016 Możliwe inne terminy na zamówienie.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wiza chińska i koszty pośrednictwa, przejazdy pociągiem, rejsy, wszelkie inne koszty transportu (minibusy), wycieczki wg programu, wstępy do obiektów wymienionych w programie, śniadania w hotelach, kolacje i obiady w wybranych miejscach (łącznie 9 posiłków), noclegi (pokoje 2-osobowe) w hotelach 3* i 4*, ubezpieczenie - KL, NNW, bagaż; opieka polskiego pilota.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 650 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), zwyczajowych napiwków, wieczornych wyjść i imprez, pozostałego wyżywienia, napojów do posiłków.

Uwagi

Maksymalna liczebności grupy około 18 osób. Niezbędny jest paszport z min. 9 miesięcznym okresem ważności i 6 wolnymi stronami obok siebie. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy chińskiej. Około 30 dni przed wyjazdem należy w biurze złożyć paszport wraz z odpowiednią dokumentacją. Informacje praktyczne dotyczące niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników około 2 tygodnie przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.