cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Chiny na Jedwabnym Szlaku, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny na Jedwabnym Szlaku, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny na Jedwabnym Szlaku, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny na Jedwabnym Szlaku, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny na Jedwabnym Szlaku, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny na Jedwabnym Szlaku, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny na Jedwabnym Szlaku, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny na Jedwabnym Szlaku, Chiny
 • Wycieczka objazdowa Chiny na Jedwabnym Szlaku, Chiny
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Chiny na Jedwabnym Szlaku
star 3

Chiny
Ocena wycieczki objazdowej Chiny na Jedwabnym Szlaku:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Chiny na Jedwabnym Szlaku w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Chin?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:
Hotele dobrej klasy ***/**** (razem 9 rozpoczętych dób hotelowych), 1 nocleg w nocnym pociągu Pekin - Xian. Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc i często telewizor.
Do dyspozycji gości:
w hotelach restauracja i bar

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym do Pekinu (bezpośrednio).
Dzień 2
Przylot do Pekinu, odprawa paszportowo - celna. Przejazd do Świątyni Niebios, kompleksu taoistycznych budowli sakralnych z okresu dynastii Ming i Qing. Następnie odwiedzimy pekińskie zoo z jego najsłynniejszymi mieszkańcami - pandami wielkimi. Po południu transfer do hotelu i czas wolny na odpoczynek. Kolacja w tradycyjnej restauracji (kaczka po pekińsku) i nocleg w hotelu w Pekinie.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Letniego Pałacu, założenia parkowo-pałacowego będącego w dawnych wiekach miejscem odpoczynku cesarzy chińskich. Odwiedzimy też fabrykę pereł, gdzie będzie okazja do zakupienia pamiątek. Po południu zwiedzanie Pekinu, w programie: Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian'anmen) - historyczne centrum miasta, Zakazane Miasto, czyli Pałac Cesarski, który jeszcze do początku XX niedostępny był dla osób spoza dworu cesarskiego. Po zwiedzaniu lunch, a następnie transfer na dworzec kolejowy i odjazd nocnego pociągu do Xian. Nocleg w pociągu - przedziały 4 - osobowe, miejsca sypialne. 
Uwaga! Przejazd odbywa się tylko z bagażem podręcznym (bagaż główny jest przewożony w osobnym wagonie i nie ma do niego dostępu).
Radzimy więc zabrać ze sobą torbę na bagaż podręczny. (Trasa ok. 1100 km)
Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Xian, zobaczymy muzeum Terakotowej Armii - zbioru kilku tysięcy figur żołnierzy w szyku bojowym - których historia sięga I w. p.n.e. oraz (z zewnątrz) Pagodę Dzikiej Gęsi (Dayan Ta), w której przechowywane są buddyjskie pisma, a także starożytne mury miejskie. Podczas zwiedzania lunch. Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu folklorystycznym "Dynastia Tang". Wieczorem kolacja, a następnie transfer na dworzec kolejowy i odjazd nocnego pociągu do Zhangye. Nocleg w pociągu. (Trasa ok. 1100 km)
Dzień 5
Około południa przyjazd do Zhangye i lunch. Następnie zobaczymy Narodowy Park Geologiczny Zhangye Danxia - obszar różnokolorowych formacji skalnych złożony z warstw piaskowca odsłoniętych przez tysiące lat erozji. Spacer po Parku uznawanym za jeden z najpiękniejszych krajobrazowo rejonów Chin. Kolacja i nocleg w okolicach Zhangye.
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd autokarem do Jiayuguan, po drodze przejedziemy przez pustynię Gobi, wzdłuż pasma gór Qilian Shan. W Jiayuguan zobaczymy fortecę stanowiącą zachodni kraniec Wielkiego Muru Chińskiego oraz Muzeum Muru. Lunch. Wizyta w szlifierni nefrytu. Przejazd do hotelu, kolacja. (Trasa ok. 240 km)
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Dunhuang. Następnie przejedziemy na pustynię Tengger, gdzie zobaczymy najwyższe wydmy piaskowe w Chinach, tzw. Śpiewające Wydmy, będziemy mieli tu możliwość przejażdżki na wielbłądach. Następnie spacer nad Półksiężycowym Jeziorem, przy którym rozłożona jest oaza odcinająca się intensywną zielenią od otaczających ją piasków pustyni. Przejazd do hotelu, kolacja. (Trasa ok. 390 km)
Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do jaskiń Mogao, zwanych Jaskiniami Tysiąca Buddów. W skalnych grotach ukryte są liczne posągi i malowidła buddyjskie powstałe w okresie od IV do XIV wieku. Lunch. Następnie przejazd do Yumenguan - Fortecy Nefrytowej Bramy, dawnej strażnicy Jedwabnego Szlaku, leżącej na przedsionku Pustyni Gobi. Powrót do Dunhuang, kolacja, a następnie wizyta na nocnym targu Shazhou. (Trasa ok. 250 km)
Dzień 9
Po śniadaniu przejazd pociągiem do Turfanu położonego w drugiej najgłębszej na świecie depresji - Kotlinie Turfańskiej. Przejazd do gór Gaochang, zwanych Płonącymi Górami z powodu intensywnego czerwonego koloru silnie zerodowanych skał piaskowca. Następnie wizyta w Dolinie Winorośli, oazie zieleni pośród otaczającej ją pustyni, to tutaj powstają tutaj najlepsze chińskie wina. Odwiedzimy też dom miejscowej ludności - Ujgurów. Lunch. W drodze powrotnej odwiedzimy ruiny starożytnego miasta Jiaohe powstałego na trasie Jedwabnego Szlaku, zatrzymamy się też przy Karez - systemie studni i tuneli nawadniających dolinę. Przejazd do hotelu, kolacja. (Trasa ok. 900 km)
Dzień 10
Po śniadaniu przejazd nad Niebiańskie Jezioro do którego dostaniemy się kolejką linową. Jezioro położone jest na wysokości ok. 1900 m n.p.m. w paśmie górskim Bogda Shan (część łańcucha Tienszan), szczyty okalające jezioro mają ponad 5000 m n.p.m. Lunch i następnie przejazd na górskie łąki Nanshan, gdzie dla chętnych (za dodatkową opłatą) będzie możliwa przejażdżka konna. Po południu przejazd do Urumczi i wizyta na Wielkim Bazarze - największym pod względem powierzchni bazarze na świecie, łączącym islamską kulturę i architekturę z handlem i rozrywką. Kolacja i nocleg. Zakwaterowanie w hotelu i tradycyjna ujgurska kolacja. (Trasa ok. 390 km)
Dzień 11
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Astany. Po przylocie wyruszymy na zwiedzanie miasta. Astana, od kiedy w 1997 r. została stolicą państwa, przeżywa prawdziwy rozkwit i zaskakuje elegancką oraz nowoczesną architekturą, która przeplata się ze spuścizną po długim okresie komunizmu. Zobaczymy pomniki poświęcone ofiarom represji politycznych, budynek Kongresu oraz pięknie odrestaurowany, jeden z najlepszych w Astanie - hotel Esil zlokalizowany na centralnym placu miasta, obejrzymy budynek kina Oktyabr oraz pomnik Lokomotywy Parowej. Następnie zobaczymy budynek Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, która po uzyskaniu niepodległości przez Kazachstan zastąpiła KGB. Zwiedzimy Prezydenckie Muzeum Kultury. Następnie udamy się na drugi brzeg rzeki Ishim gdzie zobaczymy nową część administracyjną, gdzie znajduje się piękny Bulwar Nurzhol, który jest jedną z głównych atrakcji miasta, majestatyczny pałac prezydencki Ak Orda oraz wieżę widokową Bajterek, która jest symbolem nowego miasta („mitycznym drzewie życia i magicznym ptaku szczęścia"). Po południu udamy się do wsi Akmol (Malinovka) gdzie zwiedzimy muzeum obozu poprawczego Alzahir dla kobiet i dzieci zdrajców systemu. Powrót do Astany, obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa przelot wewnętrzny).
Dzień 12
Śniadanie, transfer na lotnisko i po południu wylot do Warszawy (bezpośrednio).
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Wizy
Paszport -
W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty: *
Paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy i musi posiadać co najmniej 6 wolnych, stron - 3 kartki !!!)
* kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta, * wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży).
Uwaga!
Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu). * 1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku. - W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. - Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. - Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.
Wizy - informacje dla sprzedawców
Paszport -
W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty: *
Paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy i musi posiadać co najmniej 6 wolnych, stron - 3 kartki !!!)
* kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta, * wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży).
Uwaga!
Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu). * 1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku. - W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. - Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. - Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym (bezpośrednio), przeloty wewnętrzne (Urumczi - Astana) opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych),2 noclegi w pociągu - 4- osobowe przedziały z kuszetkami, transfery klimatyzowanym autokarem lub pociągiem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
wizy chińskiej i pośrednictwa wizowego (opłata 340 zł, patrz informacja poniżej), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów na operę, spektakl Dynastii Tang, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 370 USD), dodatkowych posiłków i oraz innych wydatków osobistych.
Inne
Uwaga!
Osoby wizujące się we własnym zakresie również zobowiązane są do przesłania skanów paszportów w terminie i na adres podany w informatorze wizowym (są one niezbędne do finalizacji rezerwacji w Chinach).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym (bezpośrednio), przeloty wewnętrzne (Urumczi - Astana) opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych),2 noclegi w pociągu - 4- osobowe przedziały z kuszetkami, transfery klimatyzowanym autokarem lub pociągiem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
wizy chińskiej i pośrednictwa wizowego (opłata 340 zł, patrz informacja poniżej), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów na operę, spektakl Dynastii Tang, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 370 USD), dodatkowych posiłków i oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Uwaga!
Osoby wizujące się we własnym zakresie również zobowiązane są do przesłania skanów paszportów w terminie i na adres podany w informatorze wizowym (są one niezbędne do finalizacji rezerwacji w Chinach).

Wizy

Paszport -
W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty: *
Paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy i musi posiadać co najmniej 6 wolnych, stron - 3 kartki !!!)
* kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta, * wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży).
Uwaga!
Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu). * 1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku. - W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. - Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. - Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport -
W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty: *
Paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy i musi posiadać co najmniej 6 wolnych, stron - 3 kartki !!!)
* kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta, * wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży).
Uwaga!
Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu). * 1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku. - W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. - Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. - Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.


Opis hotelu Chiny na Jedwabnym Szlaku według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele dobrej klasy ***/**** (razem9 rozpoczętych dób hotelowych), 1 nocleg w nocnym pociągu Pekin - Xian. Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc i często telewizor. Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja i bar

Program

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin").Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym do Pekinu (z przesiadką). Dzień 2 Przylot do Pekinu, odprawa paszportowo - celna. Przejazd do Świątyni Niebios, kompleksu taoistycznych budowli sakralnych z okresu dynastii Ming i Qing. Następnie odwiedzimy pekińskie zoo z jego najsłynniejszymi mieszkańcami - pandami wielkimi. Po południu transfer do hotelu i czas wolny na odpoczynek. Kolacja w tradycyjnej restauracji (kaczka po pekińsku) i nocleg w hotelu w Pekinie. Dzień 3 Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Letniego Pałacu, założenia parkowo-pałacowego będącego w dawnych wiekach miejscem odpoczynku cesarzy chińskich. Odwiedzimy też fabrykę pereł, gdzie będzie okazja do zakupienia pamiątek. Po południu zwiedzanie Pekinu, w programie: Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian'anmen) - historyczne centrum miasta, Zakazane Miasto, czyli Pałac Cesarski, który jeszcze do początku XX niedostępny był dla osób spoza dworu cesarskiego. Po zwiedzaniu lunch, a następnie transfer na dworzec kolejowy i odjazd nocnego pociągu do Xian. Nocleg w pociągu - przedziały 4 - osobowe, miejsca sypialne. Uwaga! Przejazd odbywa się tylko z bagażem podręcznym (bagaż główny jest przewożony w osobnym wagonie i nie ma do niego dostępu). Radzimy więc zabrać ze sobą torbę na bagaż podręczny. (Trasa ok. 1100 km) Dzień 4 Po śniadaniu zwiedzanie Xian, zobaczymy muzeum Terakotowej Armii - zbioru kilku tysięcy figur żołnierzy w szyku bojowym - których historia sięga I w. p.n.e. oraz (z zewnątrz) Pagodę Dzikiej Gęsi (Dayan Ta), w której przechowywane są buddyjskie pisma, a także starożytne mury miejskie. Podczas zwiedzania lunch. Wieczorem kolacja i zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu folklorystycznym "Dynastia Tang". Dzień 5 Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Urumczi. Po przylocie transfer na Wielki Bazar - największy pod względem powierzchni bazar na świecie, łączący islamską kulturę i architekturę z handlem i rozrywką. Kolacja i nocleg. (Trasa przelot wewnętrzny) Dzień 6 Po śniadaniu przejazd nad Niebiańskie Jezioro do którego dostaniemy się kolejką linową. Jezioro położone jest na wysokości ok. 1900 m n.p.m. w paśmie górskim Bogda Shan (część łańcucha Tienszan), szczyty okalające jezioro mają ponad 5000 m n.p.m. Lunch i następnie przejazd na górskie łąki Nanshan, gdzie dla chętnych (za dodatkową opłatą) będzie możliwa przejażdżka konna. Po południu przejazd do Turfanu położonego w drugiej najgłębszej na świecie depresji - Kotlinie Turfańskiej. Zakwaterowanie w hotelu i tradycyjna ujgurska kolacja. (Trasa ok. 390 km) Dzień 7 Po śniadaniu przejazd do gór Gaochang, zwanych Płonącymi Górami z powodu intensywnego czerwonego koloru silnie zerodowanych skał piaskowca. Następnie wizyta w Dolinie Winorośli, oazie zieleni pośród otaczającej ją pustyni, to tutaj powstają tutaj najlepsze chińskie wina. Odwiedzimy też dom miejscowej ludności - Ujgurów. Lunch. W drodze powrotnej odwiedzimy ruiny starożytnego miasta Jiaohe powstałego na trasie Jedwabnego Szlaku, zatrzymamy się też przy Karez - systemie studni i tuneli nawadniających dolinę. Powrót do hotelu, kolacja. (Trasa ok. 120 km) Dzień 8 Po śniadaniu transfer na stację kolejową i przejazd szybkim pociągiem do Dunhuang. Następnie przejedziemy na pustynię Tengger, gdzie zobaczymy najwyższe wydmy piaskowe w Chinach, tzw. Śpiewające Wydmy, będziemy mieli tu możliwość przejażdżki na wielbłądach. Następnie spacer nad Półksiężycowym Jeziorem, przy którym rozłożona jest oaza odcinająca się intensywną zielenią od otaczających ją piasków pustyni. Przejazd do hotelu, kolacja. (Trasa ok. 900 km) Dzień 9 Po śniadaniu przejazd do jaskiń Mogao, zwanych Jaskiniami Tysiąca Buddów. W skalnych grotach ukryte są liczne posągi i malowidła buddyjskie powstałe w okresie od IV do XIV wieku. Lunch. Następnie przejazd do Yumenguan - Fortecy Nefrytowej Bramy, dawnej strażnicy Jedwabnego Szlaku, leżącej na przedsionku Pustyni Gobi. Powrót do Dunhuang, kolacja, a następnie wizyta na nocnym targu Shazhou. (Trasa ok. 250 km) Dzień 10 Po śniadaniu przejazd autokarem do Jiayuguan, po drodze przejedziemy przez pustynię Gobi, wzdłuż pasma gór Qilian Shan. W Jiayuguan zobaczymy fortecę stanowiącą zachodni kraniec Wielkiego Muru Chińskiego oraz Muzeum Muru. Lunch. Wizyta w szlifierni nefrytu. Przejazd do hotelu, kolacja. (Trasa ok. 390 km) Dzień 11 Po śniadaniu przejazd do Zhangye, gdzie zobaczymy Narodowy Park Geologiczny Zhangye Danxia - obszar różnokolorowych formacji skalnych złożony z warstw piaskowca odsłoniętych przez tysiące lat erozji. Spacer po Parku uznawanym za jeden z najpiękniejszych krajobrazowo rejonów Chin. Po południu przejazd do Wuwei, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 480 km) Dzień 12 Po śniadaniu przejazd pociągiem do Yinchuan. Kolacja pożegnalna i wieczorny transfer na lotnisko. (Trasa ok. 480 km) Dzień 13 Po północy wylot do Warszawy (z przesiadką). Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Wizy Paszport - W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow Tours (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty:   * Paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy imusi posiadaćco najmniej 6 wolnych, stron - 3 kartki!!!)   * kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta,   * wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży). Uwaga! Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu).   *1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku. - W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. - Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. - Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym (bezpośrednio lub z przesiadką w Stambule, jednym z portów europejskich lub stolic Płw. Arabskiego), przeloty wewnętrzne (Xian - Urumczi i Lanzhou - Pekin)opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (9 rozpoczętych dób hotelowych), 1 nocleg w pociągu - 4- osobowe przedziały z kuszetkami,transfery klimatyzowanym autokarem lub pociągiem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wizy chińskiej i pośrednictwa wizowego (opłata 340 zł, patrz informacja poniżej), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów na operę, spektakl Dynastii Tang, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok.370 USD), dodatkowych posiłków i oraz innych wydatków osobistych.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym (bezpośrednio lub z przesiadką w Stambule, jednym z portów europejskich lub stolic Płw. Arabskiego), przeloty wewnętrzne (Xian - Urumczi i Lanzhou - Pekin)opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (9 rozpoczętych dób hotelowych), 1 nocleg w pociągu - 4- osobowe przedziały z kuszetkami,transfery klimatyzowanym autokarem lub pociągiem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wizy chińskiej i pośrednictwa wizowego (opłata 340 zł, patrz informacja poniżej), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów na operę, spektakl Dynastii Tang, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok.370 USD), dodatkowych posiłków i oraz innych wydatków osobistych.

Wizy

Paszport - W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow Tours (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie następujące dokumenty:   * Paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy imusi posiadaćco najmniej 6 wolnych, stron - 3 kartki!!!)   * kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta,   * wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży). Uwaga! Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu).   *1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku. - W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. - Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. - Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.