cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Dwie Metropolie i Trzy Przełomy, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Dwie Metropolie i Trzy Przełomy, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Dwie Metropolie i Trzy Przełomy, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Dwie Metropolie i Trzy Przełomy, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Dwie Metropolie i Trzy Przełomy, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Dwie Metropolie i Trzy Przełomy, Chiny
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Dwie Metropolie i Trzy Przełomy

Chiny
Ocena wycieczki objazdowej Dwie Metropolie i Trzy Przełomy:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Dwie Metropolie i Trzy Przełomy w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Chin?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Chiny / Chiny

Opis oferty:

Pekin • Wielki Mur • Xi'an • Chongqing • Fengdu • Trzy Przełomy Rzeki Jangcy • Wuhan • SzanghajDwie fascynujące chińskie metropolie: Pekin - stolica, wizytówka i mikrokosmos całych Chin, obecnie jedno z najszybciej rozwijających się miast świata, fascynująca mieszanka tradycji i nowoczesności. Szanghaj, największe miasto Chin, położone w delcie rzeki Jangcy, to najbardziej kosmopolityczne ze wszystkich chińskich metropolii. Jednak największą atrakcją wycieczki jest 3-dniowy rejs po rzece Jangcy, liczącej ponad 6000 km, trzeciej co do długości rzeki świata. Jest to główna aorta Chin, która przemierza kraj od Himalajów i uchodzi do morza w Szanghaju. Tama Trzech Przełomów, jeden z największych hydrologicznych projektów na świecie, ma okiełznać wielki żywioł i stanowić dowód dominacji człowieka nad siłami natury. Rejs to doskonała okazja do relaksu, podziwiania niesamowitych krajobrazów i korzystania z atrakcji na pokładzie statku.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ.

Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Zwiedzanie: Plac Tiananmen, największy miejski plac na świecie, otoczony monumentalnymi gmachami, pośród których wzrok przyciąga zwłaszcza bryła Mauzoleum Mao Zedonga; Świątynia Nieba, gdzie cesarze dwóch ostatnich dynastii Ming i Qing wznosili coroczne modły o pomyślne plony, największy obiekt sakralny tamtych czasów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Pałacu Letniego, najpiękniejszego ogrodu cesarskiego w Chinach położonego nad jeziorem Kunming, w bajecznej scenerii parku, który dawał schronienie ostatnim cesarzom z dynastii Qing przed letnim skwarem. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii będącej prawdziwą wystawą sztuki. Podziwianie oryginalnej marmurowej łodzi, na której cesarzowa Cixi jadała posiłki i licznych pawilonów wkomponowanych w piękny krajobraz. Wizyta w zakładzie produkującym wyroby z pereł - poznanie zasad hodowli pereł słodkowodnych i możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Przejazd na WIELKI MUR, spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków imponującej fortyfikacji wpisanej na listę UNESCO. Powrót do Pekinu postój przy parku olimpijskim i możliwość zobaczenia z zewnątrz Stadionu Narodowego, znanego również jako Ptasie Gniazdo. Wspólne wyjście na wieczorny targ z żywnością, gdzie można zobaczyć i skosztować specjałów, które w naszej części świata nie uchodzą za jadalne. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show, interesujący pokaz chińskich sztuk walki lub Opera Pekińska - wspaniałe kostiumy, muzyka, choreografia, połączenie śpiewu, teatru i akrobacji. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejście przez Bramę Niebiańskiego Spokoju do Zakazanego Miasta - monumentalnego kompleksu architektonicznego, który przez prawie 500 lat stanowił rezydencję 24 kolejnych cesarzy z dynastii Ming i Qing. Następnie wizyta w Świątyni Harmonii i Pokoju - będącej czynnym centrum życia religijnego dla wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu) i jednocześnie najpiękniejszą świątynią stolicy. Przejażdżka rikszami po pekińskich hutongach, tradycyjnych osiedlach mieszkalnych z oryginalną siecią zaułków. Wizyta w lokalnym domostwie u chińskiej rodziny. Chwila relaksu w tradycyjnej herbaciarni - degustacja różnych gatunków, poznanie tajników parzenia chińskiej herbaty i możliwość zakupów. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji, której specjalnością jest kaczka po pekińsku. Transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xian (przedziały sypialne).

5. DZIEŃ.

Przyjazd do XI'AN w godzinach porannych. Śniadanie. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej. Niezwykłe odkrycie, dokonane w 1974 roku, pozwoliło światu ujrzeć dzieło sztuki pochodzące z III wieku p.n.e. - wielotysięczną armię naturalnej wielkości terakotowych żołnierzy, stojącą w pełnym rynsztunku bojowym. Powrót do Xi'an spacer po dzielnicy muzułmańskiej, gdzie znaleźć można niezliczoną ilość straganów z jedzeniem i klimatycznych sklepików. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, który jest największą świątynią muzułmańską w Chinach. Zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Tang Dynasty Show - niezwykle barwny pokaz muzyki i tańca z czasów dynastii Tang połączony z kolacją - słynnym bankietem pierożkowym. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedznie murów miejskich Xian, które są jedną z największych atrakcji miasta. Obwodzą historyczne centrum na długości około 11 km. Wycieczka rowerowa lub spacer po murze, w obrębie którego znajdują się liczne wystawy czasowe oraz stałe ekspozycje uzbrojenia używanego w dawnych Chinach. Zwiedzanie Małej Pagody Dzikiej Gęsi - jednego z dwóch symboli miasta. Lekcja kaligrafii uznawanej w Chinach za ważną dziedzinę sztuki z użyciem tradycyjnych przedmiotów: tuszu, pędzli i papieru ryżowego. Powrót do hotelu.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot do CHONGQING największego miasta prowincji Syczuan liczącego blisko 30 milionów mieszkańców. Zwiedzanie: Park Erling z pięknym widokiem na miasto. Spacer zabytkową uliczką Ciqikou na starym mieście. Wizyta w centrum handlowym, czas wolny na zakupy. Wieczorem zaokrętowanie na statku. Nocleg na statku.

8. DZIEŃ.

Śniadanie na statku. Rejs to doskonala okazja do podziwiania pięknych widoków, zwiedzania interesujących miejsc w trakcie postojów oraz relaksu i dobrej zabawy na pokładzie. Po południu postój i zejście na ląd w FENGDU, mieście które wysiedlono z powodu podniesienia się poziomu wody w rzece. Zwiedzanie mistycznego "Miasta Duchów" - miejsca, gdzie według lokalnych wierzeń trafiają po śmierci ci, których dusze z różnych powodów nie mogą trafić do raju. Obiad. Popołudniu na statku liczne atrakcje i animacje zgodnie z programem przygotowanym przez przewoźnika. Kolacja, nocleg na statku.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Kontynuacja rejsu. Przekroczenie słynnych TRZECH PRZEŁOMÓW RZEKI JANGCY: Przełomu Qutang, w którym następuje wyjątkowe spiętrzenie wody z powodu wyrastających na środku rzeki skał; Przełomu Wu (tzw. Wąwozu Czarowni), otoczonego z obu stron wysokimi skałami oraz Przełomu Xiliong, ostatniego na trasie rejsu. Obiad. Popołudniu zejście na ląd, podziwianie tzw. Trzech Małych Przełomów. Popołudniu liczne atrakcje i animacje zgodnie z programem przygotowanym przez przewoźnika. Kolacja, nocleg na statku.

10. DZIEŃ.

Śniadanie na statku. Dopłynięcie do miasta Yichang, zakończenie rejsu i zejście na ląd. Podziwianie słynnej Zapory na Rzece Jangcy, jednego z największych hydrologicznych projektów na świecie. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Wuhan. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Spacer po WUHAN, stolicy prowincji Hubei, zwiedzanie Pagody Żółtego Żurawia. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd szybkim pociągiem do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury, nazywanego "Paryżem Wschodu". Wizyta na ulicy Xintiandi, zwanej "ulicą pubów". Czas wolny na relaks, filiżankę herbaty czy kawy i indywidualne poznawanie tego zakątka pełnego malowniczych kafejek i pubów. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Podziwianie panoramy Szanghaju z tarasu widokowego na najwyższej w Azji i trzeciej pod względem wysokości na świecie wieży telewizyjnej, zwanej Perłą Orientu. Spacer nabrzeżną promenadą Bund. Wizyta w malowniczym Ogrodzie Yu Yuan, będącym znakomitym przykładem klasycznego chińskiego ogrodu przydomowego. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta, które przypominają dawne, cesarskie Chiny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Shanghai Acrobatic Show - ekscytujący pokaz sztuki akrobatycznej, która w Chinach ma bardzo długą tradycję. Powrót do hotelu. W zależności od godziny wylotu: czas wolny i transfer na lotnisko lub nocleg.

13. DZIEŃ.

Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach***: 2 w Pekinie, 2 w Xi'an, 1 w Wuhan, 1 w Szanghaju; 2-os. pokoje z łazienkami, 1 nocny przejazd pociągiem, 3 noclegi na statku****; 2-os. kabiny • wyżywienie: 7 śniadań, na statku: śniadania, obiady i kolacje zgodnie z programem • przelot: Warszawa-Pekin, Szanghaj-Warszawa • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 155 USD, dopłata do kuszetek oraz przejazdów super szybkim pociągiem i przelot Xian-Chiongqing: ok. 265 USD, napiwki: ok. 50 USD/os.Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na stronie www.itaka.pl. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok. 18, 04-078 Warszawa, tel. 22 448 68 88 z dopiskiem "WIZY", tak aby dotarły najpóźniej na 21 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 350 PLN.Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 32 USD, Opera Pekińska: ok. 26 USD, Tang Dynasty Show: ok. 32 USD, Acrobatic Show: ok. 27 USD, kaczka po pekińsku: ok. 29 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy lokalnego przewodnika i kierowcy.Program zwiedzania podczas rejsu po Jangcy może ulec zmianie i uzależniony jest m.in. od warunków atmosferycznych i stanu wody. Aktualny program rejsu umieszczony będzie w recepcji statku.


Opis hotelu Dwie Metropolie i Trzy Przełomy według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Chiny / Chiny

Opis oferty:

Pekin • Wielki Mur • Xi'an • Chongqing • Fengdu • Trzy Przełomy Rzeki Jangcy • Wuhan • Szanghaj Dwie fascynujące chińskie metropolie: Pekin - stolica, wizytówka i mikrokosmos całych Chin, obecnie jedno z najszybciej rozwijających się miast świata, fascynująca mieszanka tradycji i nowoczesności. Szanghaj, największe miasto Chin, położone w delcie rzeki Jangcy, to najbardziej kosmopolityczne ze wszystkich chińskich metropolii. Jednak największą atrakcją wycieczki jest 3-dniowy rejs po rzece Jangcy, liczącej ponad 6000 km, trzeciej co do długości rzeki świata. Jest to główna aorta Chin, która przemierza kraj od Himalajów i uchodzi do morza w Szanghaju. Tama Trzech Przełomów, jeden z największych hydrologicznych projektów na świecie, ma okiełznać wielki żywioł i stanowić dowód dominacji człowieka nad siłami natury. Rejs to doskonała okazja do relaksu, podziwiania niesamowitych krajobrazów i korzystania z atrakcji na pokładzie statku.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ.

Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Zwiedzanie: Plac Tiananmen, największy miejski plac na świecie, otoczony monumentalnymi gmachami, pośród których wzrok przyciąga zwłaszcza bryła Mauzoleum Mao Zedonga; Świątynia Nieba, gdzie cesarze dwóch ostatnich dynastii Ming i Qing wznosili coroczne modły o pomyślne plony, największy obiekt sakralny tamtych czasów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Pałacu Letniego, najpiękniejszego ogrodu cesarskiego w Chinach położonego nad jeziorem Kunming, w bajecznej scenerii parku, który dawał schronienie ostatnim cesarzom z dynastii Qing przed letnim skwarem. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii będącej prawdziwą wystawą sztuki. Podziwianie oryginalnej marmurowej łodzi, na której cesarzowa Cixi jadała posiłki i licznych pawilonów wkomponowanych w piękny krajobraz. Wizyta w zakładzie produkującym wyroby z pereł - poznanie zasad hodowli pereł słodkowodnych i możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Przejazd na WIELKI MUR, spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków imponującej fortyfikacji wpisanej na listę UNESCO. Powrót do Pekinu postój przy parku olimpijskim i możliwość zobaczenia z zewnątrz Stadionu Narodowego, znanego również jako Ptasie Gniazdo. Wspólne wyjście na wieczorny targ z żywnością, gdzie można zobaczyć i skosztować specjałów, które w naszej części świata nie uchodzą za jadalne. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show, interesujący pokaz chińskich sztuk walki lub Opera Pekińska - wspaniałe kostiumy, muzyka, choreografia, połączenie śpiewu, teatru i akrobacji. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejście przez Bramę Niebiańskiego Spokoju do Zakazanego Miasta - monumentalnego kompleksu architektonicznego, który przez prawie 500 lat stanowił rezydencję 24 kolejnych cesarzy z dynastii Ming i Qing. Następnie wizyta w Świątyni Harmonii i Pokoju - będącej czynnym centrum życia religijnego dla wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu) i jednocześnie najpiękniejszą świątynią stolicy. Przejażdżka rikszami po pekińskich hutongach, tradycyjnych osiedlach mieszkalnych z oryginalną siecią zaułków. Wizyta w lokalnym domostwie u chińskiej rodziny. Chwila relaksu w tradycyjnej herbaciarni - degustacja różnych gatunków, poznanie tajników parzenia chińskiej herbaty i możliwość zakupów. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji, której specjalnością jest kaczka po pekińsku. Transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xian (przedziały sypialne).

5. DZIEŃ.

Przyjazd do XI'AN w godzinach porannych. Śniadanie. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej. Niezwykłe odkrycie, dokonane w 1974 roku, pozwoliło światu ujrzeć dzieło sztuki pochodzące z III wieku p.n.e. - wielotysięczną armię naturalnej wielkości terakotowych żołnierzy, stojącą w pełnym rynsztunku bojowym. Powrót do Xi'an spacer po dzielnicy muzułmańskiej, gdzie znaleźć można niezliczoną ilość straganów z jedzeniem i klimatycznych sklepików. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, który jest największą świątynią muzułmańską w Chinach. Zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Tang Dynasty Show - niezwykle barwny pokaz muzyki i tańca z czasów dynastii Tang połączony z kolacją - słynnym bankietem pierożkowym. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedznie murów miejskich Xian, które są jedną z największych atrakcji miasta. Obwodzą historyczne centrum na długości około 11 km. Wycieczka rowerowa lub spacer po murze, w obrębie którego znajdują się liczne wystawy czasowe oraz stałe ekspozycje uzbrojenia używanego w dawnych Chinach. Zwiedzanie Małej Pagody Dzikiej Gęsi - jednego z dwóch symboli miasta. Lekcja kaligrafii uznawanej w Chinach za ważną dziedzinę sztuki z użyciem tradycyjnych przedmiotów: tuszu, pędzli i papieru ryżowego. Powrót do hotelu.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot do CHONGQING największego miasta prowincji Syczuan liczącego blisko 30 milionów mieszkańców. Zwiedzanie: Park Erling z pięknym widokiem na miasto. Spacer zabytkową uliczką Ciqikou na starym mieście. Wizyta w centrum handlowym, czas wolny na zakupy. Wieczorem zaokrętowanie na statku. Nocleg na statku.

8. DZIEŃ.

Śniadanie na statku. Rejs to doskonała okazja do podziwiania pięknych widoków, zwiedzania interesujących miejsc w trakcie postojów oraz relaksu i dobrej zabawy na pokładzie. Po południu postój przy SHIBAOZHAI, pięknej formacji skalnej z czerwonym pawilonem malowniczo położonej u brzegów Jangcy. Obiad. Popołudniu na statku liczne atrakcje i animacje zgodnie z programem przygotowanym przez przewoźnika. Kolacja, nocleg na statku.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Kontynuacja rejsu. Przekroczenie słynnych TRZECH PRZEŁOMÓW RZEKI JANGCY: Przełomu Qutang, w którym następuje wyjątkowe spiętrzenie wody z powodu wyrastających na środku rzeki skał; Przełomu Wu (tzw. Wąwozu Czarowni), otoczonego z obu stron wysokimi skałami oraz Przełomu Xiliong, ostatniego na trasie rejsu. Obiad. Popołudniu zejście na ląd, podziwianie tzw. Trzech Małych Przełomów. Popołudniu liczne atrakcje i animacje zgodnie z programem przygotowanym przez przewoźnika. Kolacja, nocleg na statku.

10. DZIEŃ.

Śniadanie na statku. Dopłynięcie do miasta Yichang, zakończenie rejsu i zejście na ląd. Podziwianie słynnej Zapory na Rzece Jangcy, jednego z największych hydrologicznych projektów na świecie. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Wuhan. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Spacer po WUHAN, stolicy prowincji Hubei, zwiedzanie Pagody Żółtego Żurawia. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd szybkim pociągiem do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury, nazywanego "Paryżem Wschodu". Wizyta na ulicy Xintiandi, zwanej "ulicą pubów". Czas wolny na relaks, filiżankę herbaty czy kawy i indywidualne poznawanie tego zakątka pełnego malowniczych kafejek i pubów. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Podziwianie panoramy Szanghaju z tarasu widokowego na najwyższej w Azji i trzeciej pod względem wysokości na świecie wieży telewizyjnej, zwanej Perłą Orientu. Spacer nabrzeżną promenadą Bund. Wizyta w malowniczym Ogrodzie Yu Yuan, będącym znakomitym przykładem klasycznego chińskiego ogrodu przydomowego. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta, które przypominają dawne, cesarskie Chiny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Shanghai Acrobatic Show - ekscytujący pokaz sztuki akrobatycznej, która w Chinach ma bardzo długą tradycję. Powrót do hotelu. W zależności od godziny wylotu: czas wolny i transfer na lotnisko lub nocleg.

13. DZIEŃ.

Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach***: 2 w Pekinie, 2 w Xi'an, 1 w Wuhan, 1 w Szanghaju; 2-os. pokoje z łazienkami, 1 nocny przejazd pociągiem, 3 noclegi na statku*****; 2-os. kabiny • wyżywienie: 7 śniadań, na statku: śniadania, obiady i kolacje zgodnie z programem • przelot: Warszawa-Pekin, Szanghaj-Warszawa • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 140 USD, dopłata do kuszetek oraz przejazdów super szybkim pociągiem i przelot Xian-Chiongqing: ok. 200 USD, napiwki: ok. 50 USD/os., tour guide: ok. 3 USD/os./dzień.Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce "Informacje praktyczne". Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok. 18, 04-078 Warszawa, tel. 22 448 68 88 z dopiskiem "WIZY", tak aby dotarły najpóźniej na 14 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 390 PLN.Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 38 USD, Opera Pekińska: ok. 26 USD, Tang Dynasty Show: ok. 35 USD, Acrobatic Show: ok. 35 USD, kaczka po pekińsku: ok. 29 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy lokalnego przewodnika i kierowcy.Program zwiedzania podczas rejsu po Jangcy może ulec zmianie i uzależniony jest m.in. od warunków atmosferycznych i stanu wody. Aktualny program rejsu umieszczony będzie w recepcji statku.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Itaka R

Szukasz wakacji do Chin?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Chiny / Chiny

Opis oferty:

Pekin • Wielki Mur • Xi'an • Chongqing • Shibaozhai • Trzy Przełomy Rzeki Jangcy • Wuhan • Szanghaj Dwie fascynujące chińskie metropolie: Pekin - stolica, wizytówka i mikrokosmos całych Chin, obecnie jedno z najszybciej rozwijających się miast świata, fascynująca mieszanka tradycji i nowoczesności. Szanghaj, największe miasto Chin, położone w delcie rzeki Jangcy, to najbardziej kosmopolityczne ze wszystkich chińskich metropolii. Jednak największą atrakcją wycieczki jest 3-dniowy rejs po rzece Jangcy, liczącej ponad 6000 km, trzeciej co do długości rzeki świata. Jest to główna aorta Chin, która przemierza kraj od Himalajów i uchodzi do morza w Szanghaju. Tama Trzech Przełomów, jeden z największych hydrologicznych projektów na świecie, ma okiełznać wielki żywioł i stanowić dowód dominacji człowieka nad siłami natury. Rejs to doskonała okazja do relaksu, podziwiania niesamowitych krajobrazów i korzystania z atrakcji na pokładzie statku.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ.

Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Zwiedzanie: Plac Tiananmen, największy miejski plac na świecie, otoczony monumentalnymi gmachami, pośród których wzrok przyciąga zwłaszcza bryła Mauzoleum Mao Zedonga; Świątynia Nieba, gdzie cesarze dwóch ostatnich dynastii Ming i Qing wznosili coroczne modły o pomyślne plony, największy obiekt sakralny tamtych czasów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Pałacu Letniego, najpiękniejszego ogrodu cesarskiego w Chinach położonego nad jeziorem Kunming, w bajecznej scenerii parku, który dawał schronienie ostatnim cesarzom z dynastii Qing przed letnim skwarem. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii będącej prawdziwą wystawą sztuki. Podziwianie oryginalnej marmurowej łodzi, na której cesarzowa Cixi jadała posiłki i licznych pawilonów wkomponowanych w piękny krajobraz. Wizyta w zakładzie produkującym wyroby z pereł - poznanie zasad hodowli pereł słodkowodnych i możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Przejazd na WIELKI MUR, spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków imponującej fortyfikacji wpisanej na listę UNESCO. Powrót do Pekinu postój przy parku olimpijskim i możliwość zobaczenia z zewnątrz Stadionu Narodowego, znanego również jako Ptasie Gniazdo. Wspólne wyjście na wieczorny targ z żywnością, gdzie można zobaczyć i skosztować specjałów, które w naszej części świata nie uchodzą za jadalne. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show, interesujący pokaz chińskich sztuk walki lub Opera Pekińska - wspaniałe kostiumy, muzyka, choreografia, połączenie śpiewu, teatru i akrobacji. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejście przez Bramę Niebiańskiego Spokoju do Zakazanego Miasta - monumentalnego kompleksu architektonicznego, który przez prawie 500 lat stanowił rezydencję 24 kolejnych cesarzy z dynastii Ming i Qing. Następnie wizyta w Świątyni Harmonii i Pokoju - będącej czynnym centrum życia religijnego dla wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu) i jednocześnie najpiękniejszą świątynią stolicy. Przejażdżka rikszami po pekińskich hutongach, tradycyjnych osiedlach mieszkalnych z oryginalną siecią zaułków. Wizyta w lokalnym domostwie u chińskiej rodziny. Chwila relaksu w tradycyjnej herbaciarni - degustacja różnych gatunków, poznanie tajników parzenia chińskiej herbaty i możliwość zakupów. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji, której specjalnością jest kaczka po pekińsku. Transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xian (przedziały sypialne).

5. DZIEŃ.

Przyjazd do XI'AN w godzinach porannych. Śniadanie. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej. Niezwykłe odkrycie, dokonane w 1974 roku, pozwoliło światu ujrzeć dzieło sztuki pochodzące z III wieku p.n.e. - wielotysięczną armię naturalnej wielkości terakotowych żołnierzy, stojącą w pełnym rynsztunku bojowym. Powrót do Xi'an spacer po dzielnicy muzułmańskiej, gdzie znaleźć można niezliczoną ilość straganów z jedzeniem i klimatycznych sklepików. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, który jest największą świątynią muzułmańską w Chinach. Zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Tang Dynasty Show - niezwykle barwny pokaz muzyki i tańca z czasów dynastii Tang połączony z kolacją - słynnym bankietem pierożkowym. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedznie murów miejskich Xian, które są jedną z największych atrakcji miasta. Obwodzą historyczne centrum na długości około 11 km. Wycieczka rowerowa lub spacer po murze, w obrębie którego znajdują się liczne wystawy czasowe oraz stałe ekspozycje uzbrojenia używanego w dawnych Chinach. Zwiedzanie Małej Pagody Dzikiej Gęsi - jednego z dwóch symboli miasta. Lekcja kaligrafii uznawanej w Chinach za ważną dziedzinę sztuki z użyciem tradycyjnych przedmiotów: tuszu, pędzli i papieru ryżowego. Powrót do hotelu.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot do CHONGQING największego miasta prowincji Syczuan liczącego blisko 30 milionów mieszkańców. Zwiedzanie: Park Erling z pięknym widokiem na miasto. Spacer zabytkową uliczką Ciqikou na starym mieście. Wizyta w centrum handlowym, czas wolny na zakupy. Wieczorem zaokrętowanie na statku. Nocleg na statku.

8. DZIEŃ.

Śniadanie na statku. Rejs to doskonała okazja do podziwiania pięknych widoków, zwiedzania interesujących miejsc w trakcie postojów oraz relaksu i dobrej zabawy na pokładzie. Po południu postój przy SHIBAOZHAI, pięknej formacji skalnej z czerwonym pawilonem malowniczo położonej u brzegów Jangcy. Obiad. Popołudniu na statku liczne atrakcje i animacje zgodnie z programem przygotowanym przez przewoźnika. Kolacja, nocleg na statku.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Kontynuacja rejsu. Przekroczenie słynnych TRZECH PRZEŁOMÓW RZEKI JANGCY: Przełomu Qutang, w którym następuje wyjątkowe spiętrzenie wody z powodu wyrastających na środku rzeki skał; Przełomu Wu (tzw. Wąwozu Czarowni), otoczonego z obu stron wysokimi skałami oraz Przełomu Xiliong, ostatniego na trasie rejsu. Obiad. Popołudniu zejście na ląd, podziwianie tzw. Trzech Małych Przełomów. Popołudniu liczne atrakcje i animacje zgodnie z programem przygotowanym przez przewoźnika. Kolacja, nocleg na statku.

10. DZIEŃ.

Śniadanie na statku. Dopłynięcie do miasta Yichang, zakończenie rejsu i zejście na ląd. Podziwianie słynnej Zapory na Rzece Jangcy, jednego z największych hydrologicznych projektów na świecie. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Wuhan. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Spacer po WUHAN, stolicy prowincji Hubei, zwiedzanie Pagody Żółtego Żurawia. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd szybkim pociągiem do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury, nazywanego "Paryżem Wschodu". Wizyta na ulicy Xintiandi, zwanej "ulicą pubów". Czas wolny na relaks, filiżankę herbaty czy kawy i indywidualne poznawanie tego zakątka pełnego malowniczych kafejek i pubów. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Podziwianie panoramy Szanghaju z tarasu widokowego na najwyższej w Azji i trzeciej pod względem wysokości na świecie wieży telewizyjnej, zwanej Perłą Orientu. Spacer nabrzeżną promenadą Bund. Wizyta w malowniczym Ogrodzie Yu Yuan, będącym znakomitym przykładem klasycznego chińskiego ogrodu przydomowego. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta, które przypominają dawne, cesarskie Chiny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Shanghai Acrobatic Show - ekscytujący pokaz sztuki akrobatycznej, która w Chinach ma bardzo długą tradycję. Powrót do hotelu. W zależności od godziny wylotu: czas wolny i transfer na lotnisko lub nocleg.

13. DZIEŃ.

Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach***: 2 w Pekinie, 2 w Xi'an, 1 w Wuhan, 1 w Szanghaju; 2-os. pokoje z łazienkami, 1 nocny przejazd pociągiem, 3 noclegi na statku*****; 2-os. kabiny • wyżywienie: 7 śniadań, na statku: śniadania, obiady i kolacje zgodnie z programem • przelot: Warszawa-Pekin, Szanghaj-Warszawa • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 140 USD, dopłata do kuszetek oraz przejazdów super szybkim pociągiem i przelot Xian-Chiongqing: ok. 200 USD, napiwki: ok. 50 USD/os., tour guide: ok. 3 USD/os./dzień.Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce "Informacje praktyczne". Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok. 18, 04-078 Warszawa, tel. 22 448 68 88 z dopiskiem "WIZY", tak aby dotarły najpóźniej na 14 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 390 PLN.Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 38 USD, Opera Pekińska: ok. 26 USD, Tang Dynasty Show: ok. 35 USD, Acrobatic Show: ok. 35 USD, kaczka po pekińsku: ok. 29 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy lokalnego przewodnika i kierowcy.Program zwiedzania podczas rejsu po Jangcy może ulec zmianie i uzależniony jest m.in. od warunków atmosferycznych i stanu wody. Aktualny program rejsu umieszczony będzie w recepcji statku.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.


Opis hotelu Dwie Metropolie i Trzy Przełomy według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Chiny / Chiny

Opis oferty:

Pekin • Wielki Mur • Xi'an • Chongqing • Fengdu • Trzy Przełomy Rzeki Jangcy • Wuhan • Szanghaj Dwie fascynujące chińskie metropolie: Pekin - stolica, wizytówka i mikrokosmos całych Chin, obecnie jedno z najszybciej rozwijających się miast świata, fascynująca mieszanka tradycji i nowoczesności. Szanghaj, największe miasto Chin, położone w delcie rzeki Jangcy, to najbardziej kosmopolityczne ze wszystkich chińskich metropolii. Jednak największą atrakcją wycieczki jest 3-dniowy rejs po rzece Jangcy, liczącej ponad 6000 km, trzeciej co do długości rzeki świata. Jest to główna aorta Chin, która przemierza kraj od Himalajów i uchodzi do morza w Szanghaju. Tama Trzech Przełomów, jeden z największych hydrologicznych projektów na świecie, ma okiełznać wielki żywioł i stanowić dowód dominacji człowieka nad siłami natury. Rejs to doskonała okazja do relaksu, podziwiania niesamowitych krajobrazów i korzystania z atrakcji na pokładzie statku.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ.

Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Zwiedzanie: Plac Tiananmen, największy miejski plac na świecie, otoczony monumentalnymi gmachami, pośród których wzrok przyciąga zwłaszcza bryła Mauzoleum Mao Zedonga; Świątynia Nieba, gdzie cesarze dwóch ostatnich dynastii Ming i Qing wznosili coroczne modły o pomyślne plony, największy obiekt sakralny tamtych czasów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Pałacu Letniego, najpiękniejszego ogrodu cesarskiego w Chinach położonego nad jeziorem Kunming, w bajecznej scenerii parku, który dawał schronienie ostatnim cesarzom z dynastii Qing przed letnim skwarem. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii będącej prawdziwą wystawą sztuki. Podziwianie oryginalnej marmurowej łodzi, na której cesarzowa Cixi jadała posiłki i licznych pawilonów wkomponowanych w piękny krajobraz. Wizyta w zakładzie produkującym wyroby z pereł - poznanie zasad hodowli pereł słodkowodnych i możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Przejazd na WIELKI MUR, spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków imponującej fortyfikacji wpisanej na listę UNESCO. Powrót do Pekinu postój przy parku olimpijskim i możliwość zobaczenia z zewnątrz Stadionu Narodowego, znanego również jako Ptasie Gniazdo. Wspólne wyjście na wieczorny targ z żywnością, gdzie można zobaczyć i skosztować specjałów, które w naszej części świata nie uchodzą za jadalne. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show, interesujący pokaz chińskich sztuk walki lub Opera Pekińska - wspaniałe kostiumy, muzyka, choreografia, połączenie śpiewu, teatru i akrobacji. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejście przez Bramę Niebiańskiego Spokoju do Zakazanego Miasta - monumentalnego kompleksu architektonicznego, który przez prawie 500 lat stanowił rezydencję 24 kolejnych cesarzy z dynastii Ming i Qing. Następnie wizyta w Świątyni Harmonii i Pokoju - będącej czynnym centrum życia religijnego dla wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu) i jednocześnie najpiękniejszą świątynią stolicy. Przejażdżka rikszami po pekińskich hutongach, tradycyjnych osiedlach mieszkalnych z oryginalną siecią zaułków. Wizyta w lokalnym domostwie u chińskiej rodziny. Chwila relaksu w tradycyjnej herbaciarni - degustacja różnych gatunków, poznanie tajników parzenia chińskiej herbaty i możliwość zakupów. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji, której specjalnością jest kaczka po pekińsku. Transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xian (przedziały sypialne).

5. DZIEŃ.

Przyjazd do XI'AN w godzinach porannych. Śniadanie. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej. Niezwykłe odkrycie, dokonane w 1974 roku, pozwoliło światu ujrzeć dzieło sztuki pochodzące z III wieku p.n.e. - wielotysięczną armię naturalnej wielkości terakotowych żołnierzy, stojącą w pełnym rynsztunku bojowym. Powrót do Xi'an spacer po dzielnicy muzułmańskiej, gdzie znaleźć można niezliczoną ilość straganów z jedzeniem i klimatycznych sklepików. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, który jest największą świątynią muzułmańską w Chinach. Zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Tang Dynasty Show - niezwykle barwny pokaz muzyki i tańca z czasów dynastii Tang połączony z kolacją - słynnym bankietem pierożkowym. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedznie murów miejskich Xian, które są jedną z największych atrakcji miasta. Obwodzą historyczne centrum na długości około 11 km. Wycieczka rowerowa lub spacer po murze, w obrębie którego znajdują się liczne wystawy czasowe oraz stałe ekspozycje uzbrojenia używanego w dawnych Chinach. Zwiedzanie Małej Pagody Dzikiej Gęsi - jednego z dwóch symboli miasta. Lekcja kaligrafii uznawanej w Chinach za ważną dziedzinę sztuki z użyciem tradycyjnych przedmiotów: tuszu, pędzli i papieru ryżowego. Powrót do hotelu.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot do CHONGQING największego miasta prowincji Syczuan liczącego blisko 30 milionów mieszkańców. Zwiedzanie: Park Erling z pięknym widokiem na miasto. Spacer zabytkową uliczką Ciqikou na starym mieście. Wizyta w centrum handlowym, czas wolny na zakupy. Wieczorem zaokrętowanie na statku. Nocleg na statku.

8. DZIEŃ.

Śniadanie na statku. Rejs to doskonała okazja do podziwiania pięknych widoków, zwiedzania interesujących miejsc w trakcie postojów oraz relaksu i dobrej zabawy na pokładzie. Po południu postój przy SHIBAOZHAI, pięknej formacji skalnej z czerwonym pawilonem malowniczo położonej u brzegów Jangcy. Obiad. Popołudniu na statku liczne atrakcje i animacje zgodnie z programem przygotowanym przez przewoźnika. Kolacja, nocleg na statku.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Kontynuacja rejsu. Przekroczenie słynnych TRZECH PRZEŁOMÓW RZEKI JANGCY: Przełomu Qutang, w którym następuje wyjątkowe spiętrzenie wody z powodu wyrastających na środku rzeki skał; Przełomu Wu (tzw. Wąwozu Czarowni), otoczonego z obu stron wysokimi skałami oraz Przełomu Xiliong, ostatniego na trasie rejsu. Obiad. Popołudniu zejście na ląd, podziwianie tzw. Trzech Małych Przełomów. Popołudniu liczne atrakcje i animacje zgodnie z programem przygotowanym przez przewoźnika. Kolacja, nocleg na statku.

10. DZIEŃ.

Śniadanie na statku. Dopłynięcie do miasta Yichang, zakończenie rejsu i zejście na ląd. Podziwianie słynnej Zapory na Rzece Jangcy, jednego z największych hydrologicznych projektów na świecie. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Wuhan. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Spacer po WUHAN, stolicy prowincji Hubei, zwiedzanie Pagody Żółtego Żurawia. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd szybkim pociągiem do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury, nazywanego "Paryżem Wschodu". Wizyta na ulicy Xintiandi, zwanej "ulicą pubów". Czas wolny na relaks, filiżankę herbaty czy kawy i indywidualne poznawanie tego zakątka pełnego malowniczych kafejek i pubów. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Podziwianie panoramy Szanghaju z tarasu widokowego na najwyższej w Azji i trzeciej pod względem wysokości na świecie wieży telewizyjnej, zwanej Perłą Orientu. Spacer nabrzeżną promenadą Bund. Wizyta w malowniczym Ogrodzie Yu Yuan, będącym znakomitym przykładem klasycznego chińskiego ogrodu przydomowego. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta, które przypominają dawne, cesarskie Chiny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Shanghai Acrobatic Show - ekscytujący pokaz sztuki akrobatycznej, która w Chinach ma bardzo długą tradycję. Powrót do hotelu. W zależności od godziny wylotu: czas wolny i transfer na lotnisko lub nocleg.

13. DZIEŃ.

Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach***: 2 w Pekinie, 2 w Xi'an, 1 w Wuhan, 1 w Szanghaju; 2-os. pokoje z łazienkami, 1 nocny przejazd pociągiem, 3 noclegi na statku*****; 2-os. kabiny • wyżywienie: 7 śniadań, na statku: śniadania, obiady i kolacje zgodnie z programem • przelot: Warszawa-Pekin, Szanghaj-Warszawa • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 140 USD, dopłata do kuszetek oraz przejazdów super szybkim pociągiem i przelot Xian-Chiongqing: ok. 200 USD, napiwki: ok. 50 USD/os., tour guide: ok. 3 USD/os./dzień.Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce "Informacje praktyczne". Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok. 18, 04-078 Warszawa, tel. 22 448 68 88 z dopiskiem "WIZY", tak aby dotarły najpóźniej na 14 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 390 PLN.Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 38 USD, Opera Pekińska: ok. 26 USD, Tang Dynasty Show: ok. 35 USD, Acrobatic Show: ok. 35 USD, kaczka po pekińsku: ok. 29 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy lokalnego przewodnika i kierowcy.Program zwiedzania podczas rejsu po Jangcy może ulec zmianie i uzależniony jest m.in. od warunków atmosferycznych i stanu wody. Aktualny program rejsu umieszczony będzie w recepcji statku.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.