cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa U wrót Himalajów, Chiny
  • Wycieczka objazdowa U wrót Himalajów, Chiny
  • Wycieczka objazdowa U wrót Himalajów, Chiny
  • Wycieczka objazdowa U wrót Himalajów, Chiny
  • Wycieczka objazdowa U wrót Himalajów, Chiny
  • Wycieczka objazdowa U wrót Himalajów, Chiny
  • Wycieczka objazdowa U wrót Himalajów, Chiny
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa U wrót Himalajów

Chiny
Ocena wycieczki objazdowej U wrót Himalajów:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa U wrót Himalajów w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Chin?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Chiny / Chiny

Opis oferty:

Pekin • Wielki Mur • Xi'an • Muzeum Armii Terakotowej • Yunnan • Kamienny Las • Dali • Xizhou • Lijiang • Shuhe • Śnieżna Góra Jadeitowego Smoka • Chengdu • Instytut Hodowli Pandy Wielkiej • Leshan • Góra EmeiChińskie metropolie i prowincja z niepowtarzalną atmosferą. Zachwycający Yunnan, gdzie piękno natury i majestat przyrody objawiają się wyjątkowo spektakularnie. Na trasie do Yunnanu jest fascynujący Pekin, Wielki Mur i spotkanie z Terakotową Armią z Xi'an. W programie takie atrakcje, jak Chengdu - stolica Syczuanu u podnóża Himalajów, Lijiang - perła Yunnanu, Dali z bogatą historią i ciekawą architekturą, spotkania z mniejszościami narodowymi, Kamienny Las - labirynty stworzone przez naturę, wizyta u misia pandy i zachwycające widoki na Himalaje ze Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka. Trasa w Chinach: ok. 2000 km plus 2 przeloty wewnętrzne i przejazd pociągiem.

1. DZIEŃ.

Zbiórka na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ. PEKIN

Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Miasto, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie, jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych spokojnych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. PEKIN

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, położonego w samym centrum Pekinu. Tiananmen jest największym publicznym placem na świecie, znajdują się przy nim gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Przejście do Zakazanego Miasta i zwiedzanie Pałacu Cesarskiego z XV w., rezydencji cesarzy dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Zwiedzania pałacu cesarskiego rozpoczyna się od Bramy Niebiańskiego Spokoju, przez część administracyjną pałacu, dziedzińce i pawilony zastrzeżone jedynie dla cesarza, rodziny cesarskiej i najwyższych dostojników państwowych, do prywatnych sypialni i dziedzińców, które zamieszkiwały liczne nałożnice cesarskie. Czas wolny w ogrodach Zakazanego Miasta. Spacer Parkiem Węglowego Wzgórza, oazą zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd rikszami po tradycyjnej dzielnicy Pekinu tzw. Hutongach. Malowniczo położone wokół jezior są miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów i mieszkańców Pekinu. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. WIELKI MUR - PEKIN

Śniadanie. Przejazd na WIELKI MUR - jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru. Przejazd do grobowców cesarzy dynastii Ming. Zwiedzanie grobowca Chang Ling. Znajduje się tu interesująca ekspozycja strojów cesarskich, przedmiotów codziennego użytku i biżuterii cesarzowej. W drodze powrotnej do Pekinu przystanek przy parku olimpijskim i możliwość podziwiania z zewnątrz Stadionu Narodowego, znanego również jako Ptasie Gniazdo. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show - niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. PEKIN

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Świątyni Lamy - jednej z najważniejszych świątyń lamaistycznych w tej części Chin. Znajduje się tu największa na świecie figura Buddy wyrzeźbiona w jednym kawałku drewna. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie kontrowersyjnej cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3 tys. pawilonów i malowniczym jeziorem Kunming, na którym podziwiać można marmurową łódź, stanowi jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): krótki rejs po jeziorze Kunming, z którego rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. Powrót do Pekinu, kolacja. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xi'an (przedziały sypialne).

6. DZIEŃ. XI'AN - MUZEUM ARMII TERAKOTOWEJ

Przyjazd do XI'AN, kolebki chińskiej cywilizacji. Transfer do hotelu na śniadanie. Przejazd do MUZEUM ARMII TERAKOTOWEJ. Zbrojne zastępy ok. 8 tys. naturalnej wielkości terakotowych wojowników miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huang. Znajdująca się na liście UNESCO armia jest jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących świadectw historii w dziejach ludzkości. Powrót do Xi'an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej - najbardziej fascynującym zakątku miasta pełnym sklepików i straganów. Czas wolny na obiad i zakupy. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu - największej muzułmańskiej świątyni w Chinach. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w pokazie Tang Dynasty Show, niezwykle barwnym pokazie muzyki i tańca z czasów dynastii Tang, której panowanie Chińczycy uważają za najwspanialszy okres w dziejach kraju. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. YUNNAN - KAMIENNY LAS

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Kunming, stolicy prowincji YUNNAN. Przejazd do KAMIENNEGO LASU, niezwykłych formacji skalnych. Na powierzchni ok. 5 km² wapienne skały tworzą fantazyjne kształty przypominające zwierzęta, rośliny, łączą się w łuki i mosty. Spacer po Kamiennym Lesie. Powrót do Kunming, kolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. DALI - XIZHOU

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DALI, miasta urzekającego atmosferą i krajobrazami. Malowniczo położone wokół jeziora Erhai jest domem dla mniejszości narodowej Bai. Zwiedzanie miasta rozpoczyna wizyta w Świątyni Trzech Pagód, której historia sięga aż IX w. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po jeziorze Erhai. Czas wolny na Starym Mieście. Przejazd do XIZHOU, niewielkiej miejscowości zamieszkanej przez ludność Bai. Spacer po miasteczku to okazja do zapoznania się z tradycyjną architekturą regionu. Powrót do Dali. Kolacja. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. LIJIANG - SHUHE

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LIJIANG, którego Stare Miasto wpisane jest na listę UNESCO. Wizyta nad Stawem Czarnego Smoka, w którym odbija się majestatyczny szczyt Śnieżnej Góry Jadeitowego Smoka. Jest to jeden z najsłynniejszych "pocztówkowych" widoków Chin. Czas wolny. Zwiedzanie nieodległej wioski SHUHE, która wpisana jest na listę UNESCO. Czas wolny przy ulicy Sifang, wokół której znajdują się liczne historycznej budynki. Powrót do Lijinag. Czas wolny na Starym Mieście. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. ŚNIEŻNA GÓRA JADEITOWEGO SMOKA

Śniadanie. Przejazd do przedsionka Himalajów, do podnóża ŚNIEŻNEJ GÓRY JADEITOWEGO SMOKA. Szczyt tej majestatycznej góry wznosi się na wysokość 5 596 m n.p.m. Wjazd kolejką górską na wysokość 4506 m n.p.m. Czas wolny, aklimatyzacja do wysokości i podziwianie pięknych krajobrazów. Z platformy widokowej widać na horyzoncie najwyższe szczyty Himalajów. O ile czas pozwoli, trekking na wyżej położone platformy widokowe. Powrót do Lijiang. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział we wspaniałym spektaklu ukazującym kulturę i tradycje mniejszości narodowych - Lijiang Impression Show. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ. CHENGDU - INSTYTUT HODOWLI PANDY WIELKIEJ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do CHENGDU, stolicy prowincji Syczuan. Zwiedzanie świątyni Wuhou. Spacer jedną z najstarszych chińskich ulic handlowych - Jinli. Znajduje się tu pełno straganów, restauracyjek i sklepów z pamiątkami. Czas wolny. Przejazd do INSTYTUTU HODOWLI PANDY WIELKIEJ. Ośrodek powstał w 1987 r. i do dziś jego głównym celem jest hodowla zachowawcza tego gatunku. Kolacja. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

12. DZIEŃ. LESHAN - GÓRA EMEI

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LESHAN, miasta które słynie z pięknych krajobrazów i bogatej historii. Jego największą atrakcją jest wpisany na listę UNESCO posąg Buddy wybudowany w okresie dynastii Tang na przełomie VII i VIII w. Mierzy nieco ponad 70 m i jest największym na świecie przedstawieniem Buddy. Czas wolny. Następnie zwiedzanie jednej z licznych świątyń na zboczach GÓRY EMEI. Kolacja. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

12. DZIEŃ. LESHAN - GÓRA EMEI (dot. terminu: 20.07)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LESHAN, miasta które słynie z pięknych krajobrazów i bogatej historii. Jego największą atrakcją jest wpisany na listę UNESCO posąg Buddy wybudowany w okresie dynastii Tang na przełomie VII i VIII w. Mierzy nieco ponad 70 m i jest największym na świecie przedstawieniem Buddy. Następnie zwiedzanie jednej z licznych świątyń na zboczach GÓRY EMEI. Transfer na lotnisko w Chengdu. Przelot do Guangzhou, następnie przelot do Polski.

12. DZIEŃ. LESHAN - GÓRA EMEI (dot. terminu: 12.09)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LESHAN, miasta które słynie z pięknych krajobrazów i bogatej historii. Jego największą atrakcją jest wpisany na listę UNESCO posąg Buddy wybudowany w okresie dynastii Tang na przełomie VII i VIII w. Mierzy nieco ponad 70 m i jest największym na świecie przedstawieniem Buddy. Następnie zwiedzanie jednej z licznych świątyń na zboczach GÓRY EMEI. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do Xi'an. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

13. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Chengdu. Wylot do Polski. Przylot do Polski w godzinach wieczornych.

13. DZIEŃ. (dot. terminu: 20.07)

Przylot do Polski w godzinach południowych.

13. DZIEŃ. (dot. terminu: 12.09)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Xi'an. Wylot do Polski. Przylot do Polski w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

11 noclegów: 10 w hotelach***: 3 w Pekinie, 1 w Xi'an, 1 w Kunming, 1 w Dali, 2 w Lijiang, 1 w Chengdu, 1 w Leshan; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i 1 nocny przejazd pociągiem • wyżywienie: 11 śniadań, 9 kolacji • przeloty: Polska-Pekin, Chengdu-Polska, Xi'an-Kunming, Lijiang-Chengdu • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od wielkości grupy) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

ŚWIADCZENIA (dot. terminu: 20.07):

10 noclegów: 9 w hotelach***: 3 w Pekinie, 1 w Xi'an, 1 w Kunming, 1 w Dali, 2 w Lijiang, 1 w Chengdu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i 1 nocny przejazd pociągiem • wyżywienie: 10 śniadań, 8 kolacji • przeloty: Polska-Pekin, Guangzhou-Polska, Xi'an-Kunming, Lijiang-Chengdu, Chengdu-Guangzhou • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od wielkości grupy) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

ŚWIADCZENIA (dot. terminu: 12.09):

11 noclegów: 10 w hotelach***: 3 w Pekinie, 2 w Xi'an, 1 w Kunming, 1 w Dali, 2 w Lijiang, 1 w Chengdu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i 1 nocny przejazd pociągiem • wyżywienie: 11 śniadań, 9 kolacji • przeloty: Polska-Pekin, Xi'an-Polska, Xi'an-Kunming, Lijiang-Chengdu • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od wielkości grupy) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, kolejki górskie, lokalni przewodnicy, serwis bagażowy, dopłata do kuszetek (4-os. klimatyzowane przedziały sypialne): ok. 470 USD/os., napiwki: ok. 5 USD/os./dzień, tour guide: ok. 3 USD/os./dzień.Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce "Informacje praktyczne". Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 88 z dopiskiem "WIZY", tak aby dotarły najpoźniej na 14 dni przed wylotem do Chin.Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo: 410 PLN.Dane paszportowe należy podać najpóźniej na 14 dni przed wylotem.Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 38 USD; wycieczka rikszami: ok. 25 USD; rejs po jeziorze Kunming: ok 20 CNY; Tang Dynasty Show: ok. 25 USD; wycieczka statkiem po j. Erhai: ok. 35 USD; Lijiang Impression Show: ok. 60 USD. Wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób. Podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Podczas przejazdów pociągiem nocnym bagaż nadawany jest oddzielnym transportem. Należy spakować się w torbę podręczną. W kwocie opłat na miejscu wliczone jest nadanie jednej sztuki bagażu/os.Na Śnieżnej Górze Jadeitowego Smoka są niskie temperatury, sięgające nawet kilku stopni C. Należy zabrać ze sobą ciepłe rzeczy w tym czapkę, szalik i pełne obuwie.Limit bagażu na przelotach wewnętrznym (dot. sezonu Lato 2018): Xi'an-Kunming, Lijiang-Chengdu: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg, Chengdu-Guangzhou (dot. terminu: 20.07): bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.


Opis hotelu U wrót Himalajów według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Chiny / Chiny

Opis oferty:

Pekin • Wielki Mur • Xi'an • Muzeum Armii Terakotowej • Yunnan • Kamienny Las • Dali • Xizhou • Lijiang • Shuhe • Śnieżna Góra Jadeitowego Smoka • Chengdu • Instytut Hodowli Pandy Wielkiej • Leshan • Góra Emei Chińskie metropolie i prowincja z niepowtarzalną atmosferą. Zachwycający Yunnan, gdzie piękno natury i majestat przyrody objawiają się wyjątkowo spektakularnie. Na trasie do Yunnanu jest fascynujący Pekin, Wielki Mur i spotkanie z Terakotową Armią z Xi'an. W programie takie atrakcje, jak Chengdu - stolica Syczuanu u podnóża Himalajów, Lijiang - perła Yunnanu, Dali z bogatą historią i ciekawą architekturą, spotkania z mniejszościami narodowymi, Kamienny Las - labirynty stworzone przez naturę, wizyta u misia pandy i zachwycające widoki na Himalaje ze Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka. Trasa w Chinach: ok. 2000 km plus 2 przeloty wewnętrzne i przejazd pociągiem.

1. DZIEŃ.

Zbiórka na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ.

Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Miasto, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie, jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych spokojnych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, położonego w samym centrum Pekinu. Tiananmen jest największym publicznym placem na świecie, znajdują się przy nim gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Przejście do Zakazanego Miasta i zwiedzanie Pałacu Cesarskiego z XV w., rezydencji cesarzy dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Zwiedzania pałacu cesarskiego rozpoczyna się od Bramy Niebiańskiego Spokoju, przez część administracyjną pałacu, dziedzińce i pawilony zastrzeżone jedynie dla cesarza, rodziny cesarskiej i najwyższych dostojników państwowych, do prywatnych sypialni i dziedzińców, które zamieszkiwały liczne nałożnice cesarskie. Czas wolny w ogrodach Zakazanego Miasta. Spacer Parkiem Węglowego Wzgórza, oazą zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd rikszami po tradycyjnej dzielnicy Pekinu tzw. Hutongach. Malowniczo położone wokół jezior są miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów i mieszkańców Pekinu. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd na WIELKI MUR - jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru. Przejazd do grobowców cesarzy dynastii Ming. Zwiedzanie grobowca Chang Ling. Znajduje się tu interesująca ekspozycja strojów cesarskich, przedmiotów codziennego użytku i biżuterii cesarzowej. W drodze powrotnej do Pekinu przystanek przy parku olimpijskim i możliwość podziwiania z zewnątrz Stadionu Narodowego, znanego również jako Ptasie Gniazdo. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show - niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Świątyni Lamy - jednej z najważniejszych świątyń lamaistycznych w tej części Chin. Znajduje się tu największa na świecie figura Buddy wyrzeźbiona w jednym kawałku drewna. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie kontrowersyjnej cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3 tys. pawilonów i malowniczym jeziorem Kunming, na którym podziwiać można marmurową łódź, stanowi jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): krótki rejs po jeziorze Kunming, z którego rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. Powrót do Pekinu, kolacja. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xi'an (przedziały sypialne).

6. DZIEŃ.

Przyjazd do XI'AN, kolebki chińskiej cywilizacji. Przejazd do hotelu na śniadanie. Przejazd do MUZEUM ARMII TERAKOTOWEJ. Zbrojne zastępy ok. 8 tys. naturalnej wielkości terakotowych wojowników miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huang. Znajdująca się na liście UNESCO armia jest jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących świadectw historii w dziejach ludzkości. Powrót do Xi'an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej - najbardziej fascynującym zakątku miasta pełnym sklepików i straganów. Czas wolny na obiad i zakupy. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu - największej muzułmańskiej świątyni w Chinach. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w pokazie Tang Dynasty Show, niezwykle barwnym pokazie muzyki i tańca z czasów dynastii Tang, której panowanie Chińczycy uważają za najwspanialszy okres w dziejach kraju. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Kunming, stolicy prowincji YUNNAN. Przejazd do KAMIENNEGO LASU, niezwykłych formacji skalnych. Na powierzchni ok. 5 km² wapienne skały tworzą fantazyjne kształty przypominające zwierzęta, rośliny, łączą się w łuki i mosty. Spacer po Kamiennym Lesie. Powrót do Kunming, kolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DALI, miasta urzekającego atmosferą i krajobrazami. Malowniczo położone wokół jeziora Erhai jest domem dla mniejszości narodowej Bai. Zwiedzanie miasta rozpoczyna wizyta w Świątyni Trzech Pagód, której historia sięga aż IX w. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po jeziorze Erhai. Czas wolny na Starym Mieście. Przejazd do XIZHOU, niewielkiej miejscowości zamieszkanej przez ludność Bai. Spacer po miasteczku to okazja do zapoznania się z tradycyjną architekturą regionu. Powrót do Dali. Kolacja. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LIJIANG, którego Stare Miasto wpisane jest na listę UNESCO. Wizyta nad Stawem Czarnego Smoka, w którym odbija się majestatyczny szczyt Śnieżnej Góry Jadeitowego Smoka. Jest to jeden z najsłynniejszych "pocztówkowych" widoków Chin. Czas wolny. Zwiedzanie nieodległej wioski SHUHE, która wpisana jest na listę UNESCO. Czas wolny przy ulicy Sifang, wokół której znajdują się liczne historycznej budynki. Powrót do Lijinag. Czas wolny na Starym Mieście. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do przedsionka Himalajów, do podnóża ŚNIEŻNEJ GÓRY JADEITOWEGO SMOKA. Szczyt tej majestatycznej góry wznosi się na wysokość 5 596 m n.p.m. Wjazd kolejką górską na wysokość 4506 m n.p.m. Czas wolny, aklimatyzacja do wysokości i podziwianie pięknych krajobrazów. Z platformy widokowej widać na horyzoncie najwyższe szczyty Himalajów. O ile czas pozwoli, trekking na wyżej położone platformy widokowe. Powrót do Lijiang. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział we wspaniałym spektaklu ukazującym kulturę i tradycje mniejszości narodowych - Lijiang Impression Show. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do CHENGDU, stolicy prowincji Syczuan. Zwiedzanie świątyni Wuhou. Spacer jedną z najstarszych chińskich ulic handlowych - Jinli. Znajduje się tu pełno straganów, restauracyjek i sklepów z pamiątkami. Czas wolny. Przejazd do INSTYTUTU HODOWLI PANDY WIELKIEJ. Ośrodek powstał w 1987 r. i do dziś jego głównym celem jest hodowla zachowawcza tego gatunku. Kolacja. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LESHAN, miasta które słynie z pięknych krajobrazów i bogatej historii. Jego największą atrakcją jest wpisany na listę UNESCO posąg Buddy wybudowany w okresie dynastii Tang na przełomie VII i VIII w. Mierzy nieco ponad 70 m i jest największym na świecie przedstawieniem Buddy. Czas wolny. Następnie zwiedzanie jednej z licznych świątyń na zboczach GÓRY EMEI. Kolacja. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

13. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Chengdu. Wylot do Polski. Przylot do Polski w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

11 noclegów: 10 w hotelach***: 3 w Pekinie, 1 w Xian, 1 w Kunming, 1 w Dali, 2 w Lijiang, 1 w Chengdu, 1 w Leshan; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i 1 nocny przejazd pociągiem • wyżywienie: 11 śniadań, 9 kolacji • przeloty: Warszawa-Pekin, Chengdu-Warszawa, Xian-Kunming, Lijiang-Chengdu • przejazd klimatyzowanym autokarem lub minibusem (zależnie od wielkości grupy) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, kolejki górskie, lokalni przewodnicy, serwis bagażowy, dopłata do kuszetek (4-os. klimatyzowane przedziały sypialne): ok. 440 USD/os, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień, tour guide: ok. 3 USD/os./dzień.Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce "Informacje praktyczne". Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok. 18, 04-078 Warszawa, tel. 22 448 68 88 z dopiskiem "WIZY", tak aby dotarły najpoźniej na 14 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo: 410 PLN.Dane paszportowe należy podać najpóźniej na 14 dni przed wylotem.Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 38 USD; wycieczka rikszami: ok. 25 USD; Tang Dynasty Show: ok. 25 USD; wycieczka statkiem po j. Erhai: ok. 20 USD; Lijiang Impression Show: ok. 55 USD. Wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób. Podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Podczas przejazdów pociągiem nocnym bagaż nadawany jest oddzielnym transportem. Należy spakować się w torbę podręczną. W kwocie opłat na miejscu wliczone jest nadanie jednej sztuki bagażu/os.Na Śnieżnej Górze Jadeitowego Smoka są niskie temperatury, sięgające nawet kilku stopni C. Należy zabrać ze sobą ciepłe rzeczy w tym czapkę, szalik i pełne obuwie.Opinie o wycieczce objazdowej U wrót Himalajów

U wrót Himalajów - możliwości zakwaterowania:

Pok. 4 os. (2 pok. 2 os.)
Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową U wrót Himalajów? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00