cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Dookoła Islandii, Islandia
 • Wycieczka objazdowa Dookoła Islandii, Islandia
 • Wycieczka objazdowa Dookoła Islandii, Islandia
 • Wycieczka objazdowa Dookoła Islandii, Islandia
 • Wycieczka objazdowa Dookoła Islandii, Islandia
 • Wycieczka objazdowa Dookoła Islandii, Islandia
 • Wycieczka objazdowa Dookoła Islandii, Islandia
 • Wycieczka objazdowa Dookoła Islandii, Islandia
 • Wycieczka objazdowa Dookoła Islandii, Islandia
 • Wycieczka objazdowa Dookoła Islandii, Islandia
 • Wycieczka objazdowa Dookoła Islandii, Islandia
1 / 11
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
01.06 - 08.06
już od 8762 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
24.08 - 31.08
już od 8634 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Dookoła Islandii
star 3

Islandia
Ocena wycieczki objazdowej Dookoła Islandii:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 01 czerwca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 24 sierpnia 2019

Wycieczka objazdowa Dookoła Islandii w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Islandii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele **/***, a także pensjonaty o bardzo skromnym wyposażeniu (7 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc.
Do dyspozycji gości: śniadania w formie bufetu, a za dopłatą obiadokolacje (6).
Kategoria lokalna: **/***

Program

Dzień 1 - Sobota
Wylot z Gdańska i Katowic -zbiórka na lotnisku 2 godziny przed planowanym wylotem. Rozkłady prosimy sprawdzać na: . Przylot do Keflaviku i transfer do hotelu w okolicy Reykjaviku, nocleg. Tego dnia nie ma kolacji (dotyczy Klientów, którzy wykupili taką opcję). (Trasa ok. 50 km)
Dzień 2 - Niedziela
Dla Klientów wylatujących z Warszawy -zbiórka na lotnisku 2 godziny przed planowanym wylotem. Rozkłady prosimy sprawdzać na: . Przylot do Keflaviku i transfer do hotelu w okolicy Reykjaviku, nocleg. Tego dnia nie ma kolacji (dotyczy Klientów, którzy wykupili taką opcję). (Trasa ok. 50 km)
Dla Klientów wylatujących z Gdańska i Katowic - po śniadaniu wycieczka na tzw. Złoty Krąg. Przejazd w kierunku jednego z najbardziej imponujących wodospadów Islandii zwanego islandzkim cudem natury - wodospadu Gullfoss („złoty wodospad"), który osiąga wysokość 32 m. Po drodze odwiedzimy stadninę Friðheimar, w której podczas krótkiego spektaklu podziwiać będziemy islandzkie konie. Następnie udamy się w stronę obszaru geotermalnego gdzie znajdują się dwa gejzery: Geysir i Strokkur - ten ostatni wybucha co kilka minut. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i nie zbliżaniu się zbytnio do gejzerów żeby uniknąć poparzenia. Pomiędzy błotnymi kociołkami wytyczone są piesze szlaki, z których nie wolno zbaczać. Kolejny przystanek to Park Narodowy Þingvellir nad brzegami największego islandzkiego jeziora, leżący na styku płyt tektonicznych , gdzie występuje wzmożona aktywność sejsmiczna i wulkaniczna, a ziemia poprzecinana jest licznymi szczelinami, największa z nich tworzy głęboki wąwóz Almannagia. Obszar parku w 2004 r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 300 km)
Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie w hotelu i wyjazd w kierunku Akureyri - głównego miasta północnej Islandii. Po drodze zobaczymy m.in. imponujące wodospady Barnafoss i Hraunfossar, ten ostatni wypływa spod warstwy zastygłej lawy. Kolejny przystanek to Deildartunguhver - największe źródło geotermalne w Europie zaopatrujące w wodę dwa islandzkie miasta Akranes i Borgarnes. Następnie odwiedzimy skansen Glaumbær gdzie można podziwiać charakterystyczne dla dawnej Islandii torfowe domki. Dojazd do, położonego nad fiordem Eyjafjörður i otoczonego wysokimi na 1500 m n.p.m. górami, Akureyri. Spacer po urokliwym miasteczku, a także wizyta w ogrodzie botanicznym. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Akureyri. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Godafoss zwanego Wodospadem Bogów - 12 m długości i 30 m szerokości. Następnie udamy się nad przepiękne jezioro Myvatn, powstałe 2300 lat temu, czwarte co do wielkości jezioro Islandii (pow.38 km2). Zobaczymy tam tzw. pseudokratery, powstałe w wyniku hydrowulkanicznej eksplozji i przespacerujemy się po Dimmuborgir - niezwykłym labiryncie utworzonym z lawy. Następnie postój przy gorących błotach w okolicach wulkanu Krafla. Przejazd malowniczą trasą w kierunku jednego z najpotężniejszych wodospadów na Islandii i w Europie - Dettifoss. Po wizycie nad wodospadem dalsza podróż do hotelu w okolicy Egilsstadir lub Breiðdalsvík. (Trasa ok. 360 km)
Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do jednego z najpiękniejszych islandzkich miasteczek - Seyðisfjörður, w którym kręcony był m.in. film z Benem Stillerem - "Sekretne Życie Waltera Mitty" oraz słynny islandzki serial - "W Pułapce". Następnie pojedziemy trasą widokową wzdłuż obfitującego w fiordy wschodniego wybrzeża Islandii w kierunku miasteczka Höfn. Zamieszkiwane przez ok. 2000 mieszkańców Hofn słynie z pięknego położenia - nad fiordem Hornafjörður z widokiem na drugi co do wielkości lodowiec Europy - Vatnajökull. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 260 km)
Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd w kierunku laguny Jökulsárlón. Podczas podróży wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża wyspy będziemy mogli podziwiać potężne jęzory lodowca Vatnajökull. Następnie czeka nas niezapomniany rejs wśród potężnych gór lodowych po przepięknej lagunie Jökulsárlón. Po rejsie przejazd przez pola zastygłej lawy Skeidarársandur i wizyta na plaży Reynisfjara słynącej z czarnego piasku i bazaltowych klifów. W okresie lęgowym gniazdują tu tysiące ptaków, m.in. znane z sympatycznego wyglądu maskonury. Ostatnim przystankiem tego dnia będzie imponujący wodospad Skógafoss (25 m szerokości i 60 m długości). Dojazd na nocleg w okolicach Vik. (Trasa ok. 300 km)
Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Reykjaviku. Po drodze przystanek na zdjęcia przy słynnym wulkanie Eyjafjallajökull, którego erupcja w 2010 roku sparaliżowała transport lotniczy w Europie. Następnie zobaczymy “pocztówkowy" wodospad Seljalandsfoss, który można podziwiać zarówno z frontu, jak i zza zasłony wodnej. Dojazd do centrum Reykjaviku i zwiedzanie. Zobaczymy m.in. łódź wikingów będącą symbolem miasta, dom Höfdi, Hallgrimskirkja, katedrę, parlament, a także oryginalny budynek centrum muzealnego Perlan (Perła), którego jedną z atrakcji jest taras widokowy z piękną panoramą na Reykjavík. Przejazd w kierunku jedynego w swoim rodzaju geotermalnego spa - Blue Lagoon. Woda w kąpielisku ma stałą temperaturę 37-39 st. C i pochodzi z głębokości 2000 m, a zawarte w niej sole mineralne mają szereg właściwości zdrowotnych. W cenę biletu wstępu wliczony: ręcznik, maska błotna oraz drink powitalny. Dojazd na nocleg w okolicach Reykjaviku. (Trasa ok. 280 km).
Dzień 8 - Sobota
Dla Klientów wracających do Gdańska i Katowic - śniadanie, wykwaterowanie i czas wolny. Dla chętnych (za dodatkową opłatą, ok 115 EUR/os.) możliwość popłynięcia na "wielorybie safari". (Uwaga, w zależności od godzin lotów, możliwe jest przesunięcie safari na inny dzień). Następnie transfer na lotnisko w Keflaviku. Wylot do Polski.(Trasa ok. 50 km).
Dla Klientów wracających do Warszawy - wycieczka na tzw. Złoty Krąg (opis wycieczki przy dniu 2).
Dzień 9 - Niedziala
Dla Klientów wracających do Warszawy - śniadanie, wykwaterowanie i czas wolny. Dla chętnych (za dodatkową opłatą, ok 115 EUR/os.) możliwość popłynięcia na "wielorybie safari". (Uwaga, w zależności od godzin lotów, możliwe jest przesunięcie safari na inny dzień). Następnie transfer na lotnisko w Keflaviku. Wylot do Polski.(Trasa ok. 50 km).
Uwagi do programu

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Program lub jego kolejność może ulec zmianie.
UWAGA !!!Dla Klientów wylatujących w sobotę z Gdańska i Katowic wycieczka tzw. Złoty Krąg odbywa się następnego dnia po przylocie. Dla Klientów wylatujących w niedzielę z Warszawy, wycieczka odbywa się dzień przed wylotem do Polski. 
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazdy autokarem, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań w formie bufetu, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
uczestnictwa w programie zwiedzania, dodatkowych posiłków. Koszt uczestnictwa w programie tj.: koszt biletów wstępu, rejsu, opłat za przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków to ok. 200 EUR/os. (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: "wielorybie safari" - ok.115 EUR/os..
Możliwa dopłata do 6 obiadokolacji (cena w systemie rezerwacyjnym).
META Description

Reyjkjavik - stolica Islandii • na styku płyt tektonicznych - gorące gejzery i wulkany • malownicze wodospady • fiordy i zapierające dech w piersiach klify • Blue Lagoon - nietypowe SPA
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.6/6. Sprawdź opinie:


Opis hotelu Dookoła Islandii według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele **/***, a także pensjonaty lub tzw. farm hostels o bardzo skromnym wyposażeniu (7 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc. A także w pensjonatach/farm hostels - część pokoi z łazienkami, część w układzie studyjnym (na 2 pokoje przypada 1 łazienka i 1 toaleta). Do dyspozycji gości: śniadania w formie bufetu, a za dopłatą obiadokolacje (6). Kategoria lokalna: **/***

Program

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed planowanym wylotem. Rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przylot do Keflaviku i przejazd do jedynego w swoim rodzaju geotermalnego spa - Blue Lagoon. Woda w kąpielisku ma stałą temperaturę 37-39 st. C i pochodzi z głębokości 2000 m., a zawarte w niej sole mineralne mają szereg właściwości zdrowotnych. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia za dodatkową opłatą kostiumów kąpielowych i ręczników. Można także kupić kosmetyki z mikroelementami z serii Blue Lagoon. Transfer do hotelu w okolicy Reykjaviku, nocleg. Tego dnia nie ma kolacji (dotyczy Klientów, którzy wykupili taką opcję). (Trasa ok. 70 km). Dzień 2 Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku jednego z najbardziej imponujących wodospadów Islandii, tzw. islandzkiego cudu natury - wodospadu Gullfoss ("złoty wodospad"), który osiąga wysokość 32 m. Następnie udamy się w stronę obszaru geotermalnego gdzie znajdują się dwa gejzery: Geysir i Strokkur - ten ostatni wybucha co kilka minut. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i nie zbliżaniu się zbytnio do gejzerów żeby uniknąć poparzenia. Pomiędzy błotnymi kociołkami wytyczone są piesze szlaki, z których nie wolno zbaczać. Kolejny przystanek to Park Narodowy Þingvellir nad brzegami największego islandzkiego jeziora, leżący na styku płyt tektonicznych euroazjatyckiej i północnoamerykańskiej, gdzie występuje wzmożona aktywność sejsmiczna i wulkaniczna a ziemia poprzecinana jest licznymi szczelinami, największa z nich tworzy głęboki wąwóz Almannagia. Obszar parku w 2004 r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na nocleg w okolicach Borgarnes. (Trasa ok. 280-300 km). Dzień 3 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do wodospadów Barnafoss i Hraunfossar, ten ostatni wypływa spod warstwy zastygłej lawy. Następnie przejazd wybrzeżem do głównego miasta północnej Islandii Akureyri, położonego nad fiordem Eyjafjörður, w otoczeniu wysokich na 1500 m n.p.m. granitowych gór. Spacer po urokliwym miasteczku, a także wizyta w ogrodzie botanicznym. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 320-350 km). Dzień 4 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do wodospadu Godafoss zwanego Wodospadem Bogów o 12 m długości i 30 m szerokości. Następnie udamy się nad przepiękne jezioro Myvatn, powstałe 2300 lat temu, czwarte co do wielkości jezioro Islandii (pow. 38 km2). Spacer po Dimmuborgir - niezwykłym labiryncie utworzonym z lawy oraz postój przy gorących błotach w okolicach wulkanu Krafla. Przejazd w kierunku krateru Viti (krótki postój przy kraterze na pamiątkowe zdjęcia). Następnie przejazd malowniczą trasą w kierunku jednego z najpotężniejszych wodospadów na Islandii i w Europie - Detifoss. Po wizycie nad wodospadem dalsza podróż na nocleg w okolicy Egilsstadir lub Breidalsvik. (Trasa ok. 360 km). Dzień 5 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd trasą widokową wzdłuż wschodniego fiordowego wybrzeża Islandii. Przejazd w kierunku miasteczka Höfn, zamieszkiwanego zaledwie przez ok. 2000 mieszkańców, położonego przy fiordzie Hornafjörður z widokiem na drugi co do wielkości lodowiec Europy - Vatnajökull. Dojazd do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 260 km). Dzień 6 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża wyspy przy lodowcu Vatnajökull. Podziwiać będziemy jego potężne jęzory. Następnie rejs po lagunie Jökulsárlón podczas którego podziwiać będziemy góry lodowe. Następnie przejazd przez pola zastygłej lawy Skeidarársandur. Dojazd na nocleg w okolicach Hvolsvollur. (Trasa ok. 280-300 km). Dzień 7 Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Reykjaviku. Po drodze odwiedzimy stadninę Fákasel, w której podczas krótkiego spektaklu podziwiać będziemy islandzkie konie. Następnie zatrzymamy się na polu geotermalnym Seltun, gdzie występują fumarole, solfatary, oczka błotne i gorące źródła. Dojazd do Reykjaviku i zwiedzanie : zobaczymy m.in. łódź wikingów - symbol miasta, dom Höfdi, Hallgrimskirkja, katedrę, parlament, Muzeum Narodowe. Następnie dojazd do nowoczesnego centrum kulturalno - gastronomicznego, którego atrakcją jest fontanna przypominająca gejzer. Spacer po centrum, czas wolny. Dojazd na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 200 km). Dzień 8 Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe jeśli wylot nastąpi wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 10.00). Następnie transfer na lotnisko w Keflaviku. Dokładne godziny transferu i przelotu poda pilot Rainbow na miejscu. Wylot do Polski. Uwagi do programu Program lub jego kolejność może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa-Keflavik-Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy autokarem, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań w formie bufetu, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania tj. kosztów biletów wstępu, opłat za przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków, dodatkowych posiłków. Orientacyjny koszt biletów wstępu: ok. 202 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Możliwa dopłata do 6 obiadokolacji (cena w systemie rezerwacyjnym).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa-Keflavik-Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy autokarem, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań w formie bufetu, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania tj. kosztów biletów wstępu, opłat za przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków, dodatkowych posiłków. Orientacyjny koszt biletów wstępu: ok. 202 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Możliwa dopłata do 6 obiadokolacji (cena w systemie rezerwacyjnym).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.6/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/dookola-islandii/zakwaterowanie-isgHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Dookoła Islandii

Dookoła Islandii - możliwości zakwaterowania:

1 os. standard
2 os. standard
Pokój 2 osobowy

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Dookoła Islandii? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00