cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Mazurskie opowieści, Polska
 • Wycieczka objazdowa Mazurskie opowieści, Polska
 • Wycieczka objazdowa Mazurskie opowieści, Polska
 • Wycieczka objazdowa Mazurskie opowieści, Polska
 • Wycieczka objazdowa Mazurskie opowieści, Polska
1 / 5
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
06.06 - 09.06
już od 674 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
06.06 - 09.06
już od 674 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Mazurskie opowieści
star 2

Polska
Ocena wycieczki objazdowej Mazurskie opowieści:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 06 czerwca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 06 czerwca 2019

Wycieczka objazdowa Mazurskie opowieści w ofercie Biura podróży:

Almatur

Szukasz wakacji do Polski?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

POLSKA

Opis

Giżycko - Kętrzyn - Święta Lipka - Gierłoż - Ruciane-Nida - Mikołajki - Kadzidłowo - Wojnowo - Giżycko - stolica Mazur - "Wilczy Szaniec" w Gierłoży - Sanktuarium w Świętej Lipce - Kanały, śluzy i mariny - Twierdza Boyen - Rejs po jeziorach mazurskich

Program

1 dzień: Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przyjazd do Giżycka, jednego z najważniejszych miast Mazur, położonego pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Zwiedzimy m.in. dzielnicę portową z Ekomariną i Portem Zeglugi Mazurskiej, most obrotowy na Kanale Łuczańskim oraz zamek krzyżacki. Zakwaterowanie, nocleg. 2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Kętrzyna. W tym mazurskim mieście znajduje się polski Konsulat Świętego Mikołaja. Zobaczymy jak latem trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia oraz własnoręcznie wykonamy szklaną pamiątkę. Następnie udamy się do Świętej Lipki – jednego z najważniejszych sanktuariów maryjnych w Polsce, a zarazem jednej z najpiękniejszych budowli barokowych na Mazurach, którego atrakcją są organy z ruchomymi figurami – krótki koncert. Na koniec udamy się do Gierłoży - Wilczego Szańca, głównej kwatery wojennej Adolfa Hitlera w czasie II Wojny Światowej. Po zwiedzaniu bunkrów przejazd do Giżycka na kolację. Wieczorem wyjątkowe przeżycie – wizyta w Twierdzy Boyen. W wieczornej scenerii poznamy tajemnice tego XIX-wiecznego fortu artyleryjskiego. Powrót do hotelu, nocleg. 3 dzień: Po śniadaniu przejedziemy do Puszczy Piskiej, gdzie z Rucianego-Nidy rozpoczniemy rejs statkiem. Wpłyniemy na taflę największego w Polsce jeziora Śniardwy, którym dopłyniemy do Mikołajek. Tam zwiedzimy słynną Wioskę Zeglarską, gdzie cumują setki jachtów, poznamy też legendę Króla Sielaw. Po chwili odpoczynku zagłębimy się w Puszczę Piską. W Kadzidłowie, zwiedzimy Park Dzikich Zwierząt im. Benedykta Dybowskiego. Wyjątkową cechą tego parku jest możliwość wchodzenia do zagród i bezpośredni kontakt ze zwierzętami. W XIX w. krajobraz mazurski urozmaicili przybyli z Rosji staroobrzędowcy, w Wojnowie zachowała się ich molenna i klasztor, które zwiedzimy. Będziemy także gościć we wnętrzach prawosławnej cerkwi. Powrót do hotelu na nocleg. 4 dzień: Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się na Wzgórze Świętego Brunona, z którego będziemy mieli możliwość zachwycać się wspaniałym widokiem na jezioro Niegocin. Następnie rozpoczniemy naszą podróż w drogę powrotną.

Zakwaterowanie

3 noclegi w hotelach o standardzie **/*** w Giżycku. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

3 śniadania, możliwość wykupienia 3 obiadokolacji w cenie 90 zł za osobę.

Transport

Autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Warszawy. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd: Katowice - Giżycko (ok. 560 km) - ok. 10 godz Informacja o cenie:

Cena nie obejmuje

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 185 zł.


Opis hotelu Mazurskie opowieści według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

POLSKA

Opis

Grunwald - Mrągowo - Święta Lipka - Gierłoż - Mamerki - Sztynort - Giżycko - Mikołajki - Pola Grunwaldu - Sanktuarium w Świętej Lipce - "Wilczy Szaniec" w Gierłoży - Kanały, śluzy i mariny - Twierdza Boyen w Giżycku - Rejs po jeziorze Śniardwy

Program

1 dzień: Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Naszą przygodę z Mazurami rozpoczniemy od wizyty pod Grunwaldem - miejsca, o którym chyba wszyscy słyszeli, a przynajmniej powinni, gdzie to w 1410 roku odbyła się jedna z największych bitew średniowiecznej Europy. Przez setki lat stanowiła dowód siły oręża polskiego i symbol zwycięstwa Polaków nad Państwem Zakonu Krzyżackiego. Poległ tu wielki mistrz Ulrich von Jungingen. Następnie przejazd do Mrągowa, wieczorny spacer do Westernowego Miasteczka Mrongoville, nocleg. 2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Świętej Lipki - jednego z najważniejszych sanktuariów maryjnych w Polsce, a zarazem jednej z najpiękniejszych budowli barokowych, którego atrakcją są organy z ruchomymi figurami – krótki koncert. Następnie przejazd do Gierłoży - Wilczego Szańca, czyli najsławniejszej głównej kwatery Adolfa Hitlera w czasie II Wojny Światowej w Polsce, a później do Mamerek, gdzie dla porównania zobaczymy doskonale zachowane bunkry - kwaterę Wehrmachtu, a także śluzy na Kanale Mazurskim. W jednej z najbardziej znanych w Polsce miejscowości żeglarskich – Sztynorcie, zajrzymy do pełnej żaglówek mariny i jeśli się uda, posłuchamy szant w jednej z pobliskich tawern. Sztynort to również Zespół pałacowo- -parkowy z XVII w., przebudowany w XIX w., w stylu neogotyckim. Od 1420 roku do 1945 roku był główną siedzibą rodową Lehndorffów, jednego z najpotężniejszych rodów szlachty pruskiej. Do dzisiaj zachowały się w parku dęby z około 1600 roku, które są pomnikami przyrody. Przejazd do Giżycka na nocleg. 3 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Giżycka: Twierdza Boyen – jeden z najlepiej zachowanych fortów artyleryjskich XIX w. Przespacerujemy nadbrzeżem z Ekomariną i Portem Zeglugi Mazurskiej. Będziemy mieli okazję zobaczyć obrotowy most na Kanale Łuczańskim oraz podziwiać panoramę Giżycka z dawnej wieży ciśnień. Czas wolny. Następnie przejazd do Mikołajek – rejs po największym jeziorze w Polsce – Śniardwy i spacer promenadą, która ciągnie się wzdłuż portu jachtowego i brzegów Jeziora Mikołajskiego. Podczas spaceru będzie można podziwiać piękne widoki. Powrót do hotelu na nocleg. 4 dzień: Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na Wzgórze Świętego Brunona, z którego będziemy mieli możliwość zachwycać się wspaniałym widokiem na jezioro Niegocin. Następnie rozpoczniemy naszą podróż w drogę powrotną.

Zakwaterowanie

3 noclegi w hotelach o standardzie **/*** : 1 nocleg w Mrągowie, 2 noclegi w Giżycku. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

3 śniadania, możliwość wykupienia 3 obiadokolacji w cenie 75 zł za osobę.

Transport

Autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi praktyczne

Cena podstawowa nie zawiera: - kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, system Alma Tour Guide) - orientacyjny koszt: ok. 115 zł, - opłat za dojazdy z wybranych miejscowości, podanych w rozkładzie jazdy. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Przejazd: Katowice - Mrągowo (ok. 520 km) - ok. 10 godz. Filmy: