cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
 • Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel, Wenezuela
1 / 16
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel
star 3

Wenezuela
Ocena wycieczki objazdowej Jego wysokość Salto Angel:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Jego wysokość Salto Angel w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Wenezueli?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele/Logde o standardzie **/*** - (10 lub 11rozpoczętych dób hotelowych w zależności od terminu). Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Panamy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 2
Po śniadaniu całodzienna wyprawa do Parku Narodowego Chagres, który zamieszkują Indianie Embera Drua - plemię, które próbuje zachować styl życia praktycznie niezmienny od czasów przybycia Kolumba. Ok. 20 minutowa przeprawa czółnami, następnie wizyta w wiosce, podczas której dowiemy się jak żyją i czym się zajmują tubylcy. W trakcie wizyty zostanie podany tradycyjny dla regionu lunch (ryba z dodatkiem pieczonych lub gotowanych platanów). Powrót do hotelu w Panamie, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 3
Po śniadaniu przelot samolotem do Puerto Ordaz z międzylądowaniem w Caracas, miasta położonego u zbiegu dwóch rzek Caroni i Orinoko, które połączone z pobliskim San Felix tworzy większą metropolię: Ciudad Guayana. Po przylocie na miejsce zakwaterowanie w hotelu Venetur na terenie Parku Narodowego La Llovizna, czas na odpoczynek lub możliwość skorzystania z wycieczki do pobliskiego naturalnego parku Cachamay (koszt ok. 60 USD), gdzie przepłyniemy łodzią po rzece Caroni, obserwując wyrastające z wody olbrzymie głazy, kaskady wodne, dostojne czaple białe i siwe, kormorany i cari- cari, ptaki polujące na węże. Następnie popłyniemy do Parku La Llovizna, by zakosztować kąpieli w wodnej mgle wodospadu La Llovizna Jednakże prawdziwej kąpieli zażyjemy na jednej z licznych samotnych plaż na rzece Caroni. Następnym etapem podróży będzie miejsce spotkania dwóch rzek: Orinoko i Caroni. Będziemy delektować się interesującym widokiem dwóch rzek płynących w jednym korycie, lecz niełączących się ze sobą. W trakcie wycieczki serwowane są napoje chłodzące i lokalne piwo. Wieczorem kolacja i nocleg. (Trasa ok. 20 km).
Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd na lotnisko w Puerto Ordaz, krótki przelot do Parku Narodowego Canaima. Uwaga! Bagaż główny zostanie zdeponowany w hotelu. Należy zabrać podręczną torbę z max. 8 kg/os. Ekscytująca (ok. 3 godz.) przeprawa łodziami w górę rzeki Carrao do ośrodka znajdującego się dokładnie naprzeciwko najwyższego na świecie wodospadu Salto Angel 979 m n.p.m. Meandrująca w lesie deszczowym rzeka co chwilę odkrywa przed nami niesamowite widoki, między innymi na Auyantepui, z której spływa słynny wodospad. Po drodze przerwa na lunch, zakwaterowanie w zadaszonych altanach, na hamaku (łazienki na terenie campingu), kolacja przygotowana przez miejscowych Indian, nocleg. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 5
Po śniadaniu wyprawa pod wodospad (trekking ok 2 godz.). Niesamowite, zapierające dech w piersiach wrażenia rozpoczną się już o poranku, obudzi nas najpierw szum spadającej wody, następnie niesamowity widok z tego miejsca. Spadający z wysokości prawie kilometra wodospad widziany z góry wydaje się wąską strużką wody, dopiero u jego podnóża można się przekonać, że ma szerokość 150 m. Wczesnym popołudniem przeprawa łodziami do Waku Lodge, ośrodka z pięknym widokiem na wodospady El Sapo i El Hacha. Przerwa na lunch, następnie spotkanie z żyjącymi tu na wolności, ale też oswojonymi papugami ara i tukanami. Czas na filmowanie, zdjęcia. Kolacja i nocleg w Waku lodge.
Dzień 6
Po śniadaniu krótka przeprawa canoe pod wodospady. Dla chętnych przejście z przewodnikiem pod słynnym wodospadem El Hacha (Siekiera). Reszta dnia przeznaczona jest na odpoczynek w tym cudownym miejscu, plażowanie. Dla chętnych wycieczki fakultatywne: do wodospadu Kavac (awionetka + wyprawa piesza) w cenie 170 USD z przelotem nad wodospadem Salto Angel lub tylko awionetka nad Salto Angel w cenie 50 USD. Po południu przelot do Caracas (przez Puerto Ordaz). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. W zależności od godzin przelotu i sytuacji panującej w Caracas możliwe krótkie zwiedzanie stolicy. Przejazd przez miasto, Panteon Narodowy, Plac Simona Bolivara, wyzwoliciela Wenezueli spod panowania Hiszpanów i bohatera narodowego, Los Proceres. Transfer na lotnisko w Caracas i przelot do Bogoty. Po odprawie paszportowej wyruszymy na zwiedzanie, które rozpoczniemy od Placu Bolivara znajdującego się w centrum Starego Miasta. Następnie zobaczymy Kapitol, katedrę i Pałac Sprawiedliwości. Przejazd do dzielnicy La Candelaria, gdzie znajdziemy bajecznie kolorowe, 1-piętrowe kamienice, kunsztownie wykonane bramy, drewniane, charakterystycznie rzeźbione balkony. Spacer po La Candelaria zakończymy wizytą w typowej kolumbijskiej kawiarni. W Bogocie znajduje się kilka uniwersytetów, biblioteki, liczne teatry oraz ciekawe muzea, z których jedno odwiedzimy. Słynne Museo del Oro posiada przypuszczalnie najbogatszą kolekcję złotych wyrobów i biżuterii (powyżej 35 tys. eksponatów) prekolumbijskiej Ameryki. To przecież na terenie dzisiejszej Kolumbii konkwistadorzy uporczywie poszukiwali swojego El Dorado. Zwiedzanie miasta zakończymy wjazdem na Wzgórze Monserrate, skąd rozciąga się panorama miasta. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 120 km).
Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Zipaquira, malowniczo położonego miasteczka w Andach, które pamięta czasy kolonizacji hiszpańskiej wraz z świetnie zachowaną architekturą z tamtego okresu. Miasto nazywane kolumbijską "Wieliczką" słynące z funkcjonującej do dziś kopalni soli i udostępnionych dla turystów dwóch pierwszych poziomów podziemi. W scenerii solnych korytarzy i komnat dawnych pomieszczeń kopalni została zaaranżowana Catedral del Sal. Podczas zwiedzania obiektu przejdziemy przy wykutej w skale drodze krzyżowej, ujmująco podświetlonymi pomieszczeniami, a w największym z nich powstała nawa główna. Katedra jest zaliczana do jednego z siedmiu cudów Kolumbii. To w tej kopalni wydobywano niegdyś 70% całej kolumbijskiej soli. Powrót do Bogoty i lot do Cartageny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Cartagena de Indias (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO) to jedno z najważniejszych miast basenu Morza Karaibskiego. W Cartagenie Hiszpanie gromadzili skarby łupione na terenie Ameryki Płd, co powodowało częste najazdy piratów. W celach obrony zbudowano tu bardzo okazałe, ciągnące się kilometrami fortyfikacje, które przetrwały do dziś. El Centro i San Diego to serce kartageńskiej starówki, znajdziemy tu niesamowitą ilość pięknych kościołów, muzea, parki, urzekające kolorowe uliczki. Miejsce to ożywia się szczególnie pod koniec dnia, kiedy większość placów wypełnia się stolikami, pojawiają się artyści, muzycy i wszystko nabiera rytmu vallenato, aż do późnych godzin nocnych (vallenato to popularna muzyka ludowa Kolumbii, jej nazwa oznacza "urodzony w dolinie"). Cartagena występuje w kilku powieściach słynnego noblisty G.G.Marqueza, a on sam ma tutaj swój dom. Zobaczymy Stare Miasto, fortyfikacje, zamek San Felipe de Barajas i klasztor La Popa założony na pocz. XVII w., skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Kolacja i nocleg w Cartagenie. Wieczorem proponujemy Chiva rumbera - wycieczka specjalnym, turystycznym autobusem po zabytkowych uliczkach miasta. Przy dźwiękach vallenato poznamy klimat tego pięknego i niezwykłego miasta (dodatkowo płatne ok. 30 USD).
* Dla terminów z 10 noclegami: Dzień 10
Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Panamy. Następnie zwiedzanie starego miasta Panama - Panama Vieja (wpisane na listę UNESCO). Panama to charakterystyczne wąskie uliczki, niska zabudowa, szlacheckie posiadłości i kontrastujące z nimi wieżowce w centrum miasta. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy pałac prezydencki, katedrę San Jose. Następnie przejazd na groblę Amador, z której można podziwiać panoramę miasta. Następnie wyprawa nad Kanał Panamski. Kanał Panamski jest bardzo ważnym traktem morskim łączącym Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. Dzienna przepustowość kanału to około 1400 statków. Kanał Panamski posiada 3 pary śluz: Gatun, Agua Clara i Miraflores. Jego długość wynosi 81 km. Zatrzymamy się przy śluzie Miraflores aby zobaczyć jak przez to wąskie gardło przeprawiają się ogromne statki. Całe przedsięwzięcie związane z Kanałem Panamskim to również Park Narodowy w Chagres. Park Narodowy pozwala zachować naturalne zasoby tego miejsca, lasy tropikalne, rzeki, jeziora. np. J. Alajuela jest naturalnym zbiornikiem retencyjnym regulującym poziom wody w Kanale Panamskim. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 70 km).
* Dla terminów z 11 noclegami: Dzień 10
Po śniadaniu, dzień wolny na odpoczynek w Cartagenie (możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, które na miejscu zaproponuje pilot, np.: rejs na Wyspy Różańcowe). Kolacja i nocleg w Cartagenie.
* Dla terminów z 11 noclegami: Dzień 11
Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Panamy. Następnie zwiedzanie Panamy jak w programie dla terminów z 10 noclegami. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 70 km).
Dzień 11 (10 noclegów) lub 12 (11 noclegów)
Śniadanie. W zależności od wybranego terminu, dzień wolny na odpoczynek (możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, które na miejscu zaproponuje pilot) lub transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski. Dokładne godziny zbiórki poda pilot Rainbow na miejscu.
Dzień 12 (10 noclegów) lub 13 (11 noclegów)
Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.
Uwagi do programu
- Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Może się przydać lekka kurtka przeciwdeszczowa. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróż, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Wizy
Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski.
Świadczenia
Cena obejmuje:
przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy (od 25.12, w terminach wcześniejszych przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu) oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (8, 9, 10, 11 lub 12rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Panamie, Wenezuelii Kolumbii , pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, podatki wylotowe, przewodnicy, napiwki wynosi ok.315 USD.
Uwaga!
Ze względów pogodowych w terminach odlutego do marca i związanym z tym poziomem wody w rzece Carrao istnieje możliwość zamiany noclegu w hamaku na nocleg w lodge na terenie parku Canaima. W takiej sytuacji klienci zobaczą Salto Angel z awionetki. Prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży, najlepiej bawełnianej, lekkiej oraz cienkich kurtek ortalionowych, długich spodni i cienkiej bluzki z długim rękawem na spacer po dżungli i koniecznie sandałów trekkingowych - (śliskie kamienie w pobliżu wodospadów!). Przydatny będzie również repelent na owady.
Inne
Wyloty
Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Świadczenia

Cena obejmuje:
przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy (od 25.12, w terminach wcześniejszych przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu) oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (8, 9, 10, 11 lub 12rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Panamie, Wenezuelii Kolumbii , pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, podatki wylotowe, przewodnicy, napiwki wynosi ok.315 USD.
Uwaga!
Ze względów pogodowych w terminach odlutego do marca i związanym z tym poziomem wody w rzece Carrao istnieje możliwość zamiany noclegu w hamaku na nocleg w lodge na terenie parku Canaima. W takiej sytuacji klienci zobaczą Salto Angel z awionetki. Prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży, najlepiej bawełnianej, lekkiej oraz cienkich kurtek ortalionowych, długich spodni i cienkiej bluzki z długim rękawem na spacer po dżungli i koniecznie sandałów trekkingowych - (śliskie kamienie w pobliżu wodospadów!). Przydatny będzie również repelent na owady.

Inne

Wyloty
Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.5/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/jego-wysokosc-salto-angel/zakwaterowanie-pkw

Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski.


Opis hotelu Jego wysokość Salto Angel według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele/Logde o standardzie **/*** - (10 lub 11rozpoczętych dób hotelowych w zależności od terminu). Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Program

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Panamy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km). Dzień 2 Po śniadaniu całodzienna wyprawa do Parku Narodowego Chagres, który zamieszkują Indianie Embera Drua - plemię, które próbuje zachować styl życia praktycznie niezmienny od czasów przybycia Kolumba. Ok. 20 minutowa przeprawa czółnami, następnie wizyta w wiosce, podczas której dowiemy się jak żyją i czym się zajmują tubylcy. W trakcie wizyty zostanie podany tradycyjny dla regionu lunch (ryba z dodatkiem pieczonych lub gotowanych platanów). Powrót do hotelu w Panamie, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 150 km). Dzień 3 Po śniadaniu przelot samolotem do Puerto Ordaz z międzylądowaniem w Caracas, miasta położonego u zbiegu dwóch rzek Caroni i Orinoko, które połączone z pobliskim San Felix tworzy większą metropolię: Ciudad Guayana. Po przylocie na miejsce zakwaterowanie w hotelu Venetur na terenie Parku Narodowego La Llovizna, czas na odpoczynek lub możliwość skorzystania z wycieczki do pobliskiego naturalnego parku Cachamay (koszt ok. 60 USD), gdzie przepłyniemy łodzią po rzece Caroni, obserwując wyrastające z wody olbrzymie głazy, kaskady wodne, dostojne czaple białe i siwe, kormorany i cari- cari, ptaki polujące na węże. Następnie popłyniemy do Parku La Llovizna, by zakosztować kąpieli w wodnej mgle wodospadu La Llovizna Jednakże prawdziwej kąpieli zażyjemy na jednej z licznych samotnych plaż na rzece Caroni. Następnym etapem podróży będzie miejsce spotkania dwóch rzek: Orinoko i Caroni. Będziemy delektować się interesującym widokiem dwóch rzek płynących w jednym korycie, lecz niełączących się ze sobą. W trakcie wycieczki serwowane są napoje chłodzące i lokalne piwo. Wieczorem kolacja i nocleg. (Trasa ok. 20 km). Dzień 4 Po śniadaniu wyjazd na lotnisko w Puerto Ordaz, krótki przelot do Parku Narodowego Canaima. Uwaga! Bagaż główny zostanie zdeponowany w hotelu. Należy zabrać podręczną torbę z max. 8 kg/os. Ekscytująca (ok. 3 godz.) przeprawa łodziami w górę rzeki Carrao do ośrodka znajdującego się dokładnie naprzeciwko najwyższego na świecie wodospadu Salto Angel 979 m n.p.m. Meandrująca w lesie deszczowym rzeka co chwilę odkrywa przed nami niesamowite widoki, między innymi na Auyantepui, z której spływa słynny wodospad. Po drodze przerwa na lunch, zakwaterowanie w zadaszonych altanach, na hamaku (łazienki na terenie campingu), kolacja przygotowana przez miejscowych Indian, nocleg. (Trasa ok. 50 km). Dzień 5 Po śniadaniu wyprawa pod wodospad (trekking ok 2 godz.). Niesamowite, zapierające dech w piersiach wrażenia rozpoczną się już o poranku, obudzi nas najpierw szum spadającej wody, następnie niesamowity widok z tego miejsca. Spadający z wysokości prawie kilometra wodospad widziany z góry wydaje się wąską strużką wody, dopiero u jego podnóża można się przekonać, że ma szerokość 150 m. Wczesnym popołudniem przeprawa łodziami do Waku Lodge, ośrodka z pięknym widokiem na wodospady El Sapo i El Hacha. Przerwa na lunch, następnie spotkanie z żyjącymi tu na wolności, ale też oswojonymi papugami ara i tukanami. Czas na filmowanie, zdjęcia. Kolacja i nocleg w Waku lodge. Dzień 6 Po śniadaniu krótka przeprawa canoe pod wodospady. Dla chętnych przejście z przewodnikiem pod słynnym wodospadem El Hacha (Siekiera). Reszta dnia przeznaczona jest na odpoczynek w tym cudownym miejscu, plażowanie. Dla chętnych wycieczki fakultatywne: do wodospadu Kavac (awionetka + wyprawa piesza) w cenie 170 USD z przelotem nad wodospadem Salto Angel lub tylko awionetka nad Salto Angel w cenie 50 USD. Po południu przelot do Caracas (przez Puerto Ordaz). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu. Dzień 7 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. W zależności od godzin przelotu i sytuacji panującej w Caracas możliwe krótkie zwiedzanie stolicy. Przejazd przez miasto, Panteon Narodowy, Plac Simona Bolivara, wyzwoliciela Wenezueli spod panowania Hiszpanów i bohatera narodowego, Los Proceres. Transfer na lotnisko w Caracas i przelot do Bogoty. Po odprawie paszportowej wyruszymy na zwiedzanie, które rozpoczniemy od Placu Bolivara znajdującego się w centrum Starego Miasta. Następnie zobaczymy Kapitol, katedrę i Pałac Sprawiedliwości. Przejazd do dzielnicy La Candelaria, gdzie znajdziemy bajecznie kolorowe, 1-piętrowe kamienice, kunsztownie wykonane bramy, drewniane, charakterystycznie rzeźbione balkony. Spacer po La Candelaria zakończymy wizytą w typowej kolumbijskiej kawiarni. W Bogocie znajduje się kilka uniwersytetów, biblioteki, liczne teatry oraz ciekawe muzea, z których jedno odwiedzimy. Słynne Museo del Oro posiada przypuszczalnie najbogatszą kolekcję złotych wyrobów i biżuterii (powyżej 35 tys. eksponatów) prekolumbijskiej Ameryki. To przecież na terenie dzisiejszej Kolumbii konkwistadorzy uporczywie poszukiwali swojego El Dorado. Zwiedzanie miasta zakończymy wjazdem na Wzgórze Monserrate, skąd rozciąga się panorama miasta. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 120 km). Dzień 8 Po śniadaniu przejazd do Zipaquira, malowniczo położonego miasteczka w Andach, które pamięta czasy kolonizacji hiszpańskiej wraz z świetnie zachowaną architekturą z tamtego okresu. Miasto nazywane kolumbijską "Wieliczką" słynące z funkcjonującej do dziś kopalni soli i udostępnionych dla turystów dwóch pierwszych poziomów podziemi. W scenerii solnych korytarzy i komnat dawnych pomieszczeń kopalni została zaaranżowana Catedral del Sal. Podczas zwiedzania obiektu przejdziemy przy wykutej w skale drodze krzyżowej, ujmująco podświetlonymi pomieszczeniami, a w największym z nich powstała nawa główna. Katedra jest zaliczana do jednego z siedmiu cudów Kolumbii. To w tej kopalni wydobywano niegdyś 70% całej kolumbijskiej soli. Powrót do Bogoty i lot do Cartageny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. Dzień 9 Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Cartagena de Indias (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO) to jedno z najważniejszych miast basenu Morza Karaibskiego. W Cartagenie Hiszpanie gromadzili skarby łupione na terenie Ameryki Płd, co powodowało częste najazdy piratów. W celach obrony zbudowano tu bardzo okazałe, ciągnące się kilometrami fortyfikacje, które przetrwały do dziś. El Centro i San Diego to serce kartageńskiej starówki, znajdziemy tu niesamowitą ilość pięknych kościołów, muzea, parki, urzekające kolorowe uliczki. Miejsce to ożywia się szczególnie pod koniec dnia, kiedy większość placów wypełnia się stolikami, pojawiają się artyści, muzycy i wszystko nabiera rytmu vallenato, aż do późnych godzin nocnych (vallenato to popularna muzyka ludowa Kolumbii, jej nazwa oznacza "urodzony w dolinie"). Cartagena występuje w kilku powieściach słynnego noblisty G.G.Marqueza, a on sam ma tutaj swój dom. Zobaczymy Stare Miasto, fortyfikacje, zamek San Felipe de Barajas i klasztor La Popa założony na pocz. XVII w., skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Kolacja i nocleg w Cartagenie. Wieczorem proponujemy Chiva rumbera - wycieczka specjalnym, turystycznym autobusem po zabytkowych uliczkach miasta. Przy dźwiękach vallenato poznamy klimat tego pięknego i niezwykłego miasta (dodatkowo płatne ok. 30 USD). * Dla terminów z 10 noclegami: Dzień 10 Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Panamy. Następnie zwiedzanie starego miasta Panama - Panama Vieja (wpisane na listę UNESCO). Panama to charakterystyczne wąskie uliczki, niska zabudowa, szlacheckie posiadłości i kontrastujące z nimi wieżowce w centrum miasta. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy pałac prezydencki, katedrę San Jose. Następnie przejazd na groblę Amador, z której można podziwiać panoramę miasta. Następnie wyprawa nad Kanał Panamski. Kanał Panamski jest bardzo ważnym traktem morskim łączącym Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. Dzienna przepustowość kanału to około 1400 statków. Kanał Panamski posiada 3 pary śluz: Gatun, Agua Clara i Miraflores. Jego długość wynosi 81 km. Zatrzymamy się przy śluzie Miraflores aby zobaczyć jak przez to wąskie gardło przeprawiają się ogromne statki. Całe przedsięwzięcie związane z Kanałem Panamskim to również Park Narodowy w Chagres. Park Narodowy pozwala zachować naturalne zasoby tego miejsca, lasy tropikalne, rzeki, jeziora. np. J. Alajuela jest naturalnym zbiornikiem retencyjnym regulującym poziom wody w Kanale Panamskim. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 70 km). * Dla terminów z 11 noclegami: Dzień 10 Po śniadaniu, dzień wolny na odpoczynek w Cartagenie (możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, które na miejscu zaproponuje pilot, np.: rejs na Wyspy Różańcowe). Kolacja i nocleg w Cartagenie. * Dla terminów z 11 noclegami: Dzień 11 Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Panamy. Następnie zwiedzanie Panamy jak w programie dla terminów z 10 noclegami. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 70 km). Dzień 11 (10 noclegów) lub 12 (11 noclegów) Śniadanie. W zależności od wybranego terminu, dzień wolny na odpoczynek (możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, które na miejscu zaproponuje pilot) lub transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski. Dokładne godziny zbiórki poda pilot Rainbow na miejscu. Dzień 12 (10 noclegów) lub 13 (11 noclegów) Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina. Uwagi do programu - Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Może się przydać lekka kurtka przeciwdeszczowa. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróż, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Wizy Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski. Świadczenia Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Panamie, Wenezuelii Kolumbii , pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, podatki wylotowe, przewodnicy, napiwki wynosi ok.315 USD. Uwaga! Ze względów pogodowych w terminach odlutego do marca i związanym z tym poziomem wody w rzece Carrao istnieje możliwość zamiany noclegu w hamaku na nocleg w lodge na terenie parku Canaima. W takiej sytuacji klienci zobaczą Salto Angel z awionetki. Prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży, najlepiej bawełnianej, lekkiej oraz cienkich kurtek ortalionowych, długich spodni i cienkiej bluzki z długim rękawem na spacer po dżungli i koniecznie sandałów trekkingowych - (śliskie kamienie w pobliżu wodospadów!). Przydatny będzie również repelent na owady. Inne Wyloty Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Panamie, Wenezuelii Kolumbii , pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, podatki wylotowe, przewodnicy, napiwki wynosi ok.315 USD. Uwaga! Ze względów pogodowych w terminach odlutego do marca i związanym z tym poziomem wody w rzece Carrao istnieje możliwość zamiany noclegu w hamaku na nocleg w lodge na terenie parku Canaima. W takiej sytuacji klienci zobaczą Salto Angel z awionetki. Prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży, najlepiej bawełnianej, lekkiej oraz cienkich kurtek ortalionowych, długich spodni i cienkiej bluzki z długim rękawem na spacer po dżungli i koniecznie sandałów trekkingowych - (śliskie kamienie w pobliżu wodospadów!). Przydatny będzie również repelent na owady.

Inne

Wyloty Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.5/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/jego-wysokosc-salto-angel/zakwaterowanie-pkw

Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Jego wysokość Salto Angel

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Jego wysokość Salto Angel? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00