cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria, Austria
 • Wycieczka objazdowa Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria, Austria
 • Wycieczka objazdowa Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria, Austria
 • Wycieczka objazdowa Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria, Austria
 • Wycieczka objazdowa Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria, Austria
 • Wycieczka objazdowa Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria, Austria
 • Wycieczka objazdowa Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria, Austria
 • Wycieczka objazdowa Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria, Austria
 • Wycieczka objazdowa Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria, Austria
 • Wycieczka objazdowa Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria, Austria
 • Wycieczka objazdowa Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria, Austria
1 / 11
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria
star 2

Austria
Ocena wycieczki objazdowej Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Austrii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

**

Opis oferty

  Hotel **/ *** (5 rozpoczętych dób hotelowych w Słowenii).
Pokoje: wszystkie 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami, wc, często z balkonami.
Do dyspozycji gości: w hotelu bar, restauracja i recepcja
Wyżywienie: Śniadania kontynentalne wzmocnione.
Kategoria lokalna: **/***

Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Południowa dla wygodnych. Przejazd do Słowenii przez Czechy, Austrię. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Kranj lub Kranjskiej Gory w Słowenii, nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu i wykwaterowaniu naszą przygodę ze Słowenią rozpoczniemy od przejazdu do Kranjskiej Gory (słoweńskie Zakopane) i Planicy gdzie odbywa się zakończenie sezonu skoków narciarskich na najsłynniejszej mamuciej słoweńskiej skoczni Letalnica. Chwila czasu wolnego przy obiekcie. Następnie przejedziemy w stronę Triglavskiego Parku Narodowego - chwila wytchnienia we wspaniałej scenerii jeziora Bohinj, w którego tafli malowniczo odbijają się alpejskie szczyty. Nad jeziorem spędzimy ok. 2 godzin, dla chętnych możliwośc kąpieli. Dalej wjedziemy kolejką linową na górę Vogel (1535 m n.p.m.). Na szczycie możliwość skorzystania z obiadu (za dodatkową opłatą koszt ok.20 EUR/os.). Następnie przejedziemy do Bledu, gdzie popłyniemy na jedyną w Słowenii wyspę Bled, przepięknie położoną u stóp Alp Julijskich. Tutaj zobaczymy zamek Bled zbudowany na urwistej, ponad 100-metrowej skale. Przejazd do hotelu w okolicach Lubljany. Nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, przejazd do miasteczka Skofija Loka - jednego z najlepiej i najpiękniej zachowanych średniowiecznych miast w Słowenii. Zobaczymy m.in., spichlerz, stary Ratusz Miejski z XVI w., barokowy Kościół Kapucynów. Następnie udamy się w stronę wybrzeża adriatyckiego. Kolejnym punktem programu będzie słoweński kurort nad Adriatykiem, Piran. Piran to perła weneckiej architektury, malowniczo położona na krańcu półwyspu Istria. Spacer po Starówce (Plac Tartiniego), Ratusz, kościóły św. Jerzego i św. Piotra. Czasu wolny na kąpiel w Adriatyku (w jednym z kurortów). Przejazd do hotelu, nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Przejazd w stronę terenów Krasu Słoweńskiego, gdzie odwiedzimy miejscowość Lipica, znaną z hodowli słynnych Lipicanów - zwiedzanie stadniny. Następnie udamy się w kierunku Jaskiń Szkocjańskich, będących na liście UNESCO (zwiedzanie jaskiń). Wieczór spędzimy w stolicy kraju - Lubljanie. Zwiedzanie: Placu Preserena, Kościoła Zwiastowania, Mostu Potrójnego, Kolumnady Plecznika, Katedry św. Mikołaja, Ratusza, Mostu Szewskiego, dotrzemy również do górującego nad miastem Zamku Ljubljańskiego. Czas wolny w mieście. Tego dnia możliwość skorzystania z obiadokolacji w jednej z klimatycznych restauracji starego miasta (koszt ok. 26 EUR/os.). Przejazd do hotelu, nocleg.
Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do Klasztoru Kartuzów w Pleterje. Okolice słyną z sadów, gdzie w butelkach rosną gruszki, będące później efektownym wkładem likieru gruszkowego sprzedawanego w klasztorze. Następnie przejazd do Celje z zachowanym prawie w niezmienionym stanie historycznym centrum. Zwiedzanie muzeum regionalnego, mieszczącego się w renesansowym pałacu (na ścianach piękne freski). Na uwagę zasługuje sklepienie celejskie z malowidłem iluzjonistycznym z 1603 r. Przejazd do Mariboru. W podziemiach miejskiego zamku mieści się tu największa w Europie piwnica winna (7 mln litrów wina). Spacer po Starówce: kolumna morowa, dzielnica Lent z pięknymi kamieniczkami, mnóstwem sklepików oraz kawiarni przy rzecznej promenadzie. Chwila czasu wolnego w mieście, a wieczorem spływ drewnianymi tratwami Drawą z przekąską oraz orkiestrą dętą (w przypadku złej pogody zabawa zostaje przeniesiona do miejscowej restauracji). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 6
Śniadanie, przejazd do miejscowości Ptuj - wąskie średniowieczne uliczki świetnie zachowanego Starego Miasta, z Wieżą Miejską, przed którą stoi pomnik Orfeusza oraz Klasztor Dominikanów z rokokową fasadą i gotyckimi krużgankami. Na wzgórzu ponad miastem góruje wspaniały zamek (zwiedzanie zamku i muzeum). Przejazd do Austrii. Wizyta w Graz, drugim co do wielkości mieście Austrii (lista UNESCO). Spacer wąskimi, urokliwymi uliczkami, wokół których znajdują się zabytkowe kamienice. Zobaczymy m.in. miejscową katedrę wraz z przyległym mauzoleum cesarza Fryderyka II, a także usytuowaną pośrodku rzeki Mur sztuczną wyspę z kawiarnią i małym amfiteatrem. Następnie wjedziemy nowoczesną windą na dawne Wzgórze Zamkowe, skąd rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę. W drodze powrotnej nocne zwiedzanie Wiednia. Przejazd widokowy ulicami Wiednia, Ringiem najbardziej znaną ulicą Starego Miasta. Spacer po Starówce, m.in. Hofburg, Katedra św. Szczepana. Wyjazd w kierunku Polski.
Dzień 7
Przyjazd do Polski, Katowice ok.13:00. (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2100 km - liczone od granic Polski).
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadań, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.
Cena podstawowa nie obejmuje
: kosztów miejscowych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide, opłaty klimatycznej ok.12 EUR/os. oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) - ok. 165 EUR/os.Dla chętnych dodatkowo płatne u pilota: obiad na górze Vogel (ok. 20 EUR/os) oraz obiadokolacja w Ljubljanie (ok. 26 EUR/os.) - napoje dodatkowo płatne.
Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
"
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: "
META Description

• Bled - jedyna słoweńska wyspa • Kranjska Gora - słoweńskie Zakopane • słynna skocznia narciarska w Planicy • Skofja Loka • Lubljana - stolica Słowenii • Jaskinie Szkocjańskie • Piran • Lipica • Pleterje • Celje • Ptuj • Maribor • czas na relaks nad Adriatykiem • Graz • Wiedeń nocą


Opis hotelu Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

**

Opis oferty

  Hotel **/ *** (4 rozpoczęte doby hotelowe w Słowenii oraz 1 w Austrii). Pokoje: wszystkie 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami, wc, często z balkonami. Do dyspozycji gości: w hotelu bar, restauracja i recepcja Wyżywienie: Śniadania kontynentalne wzmocnione. Kategoria lokalna: **/***

Program

Dzień 1 Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd do Austrii przez Czechy. Zakwaterowanie w hotelu w Austrii (Klagenfurt lub na trasie do Słowenii), nocleg. Dzień 2 Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Karyntii, Klagenfurtu, przepięknie położonego nad Jeziorem Wörthersee. Podczas zwiedzania zobaczymy m. in. zabytkowe kamienice na Krammergasse oraz rekonstrukcję paleontologicznego gada na Neuer Platz. Przejazd malowniczą, górską drogą w stronę Triglavskiego Parku Narodowego, do wąwozu Vintgar. Chwila wytchnienia we wspaniałej scenerii jezior, następnie wjazd kolejką linową na górę Vogel (1535 m n.p.m.). W dalszej części zwiedzania odwiedzimy Bled, przepiękną miejscowość położoną nad jeziorem, u podnóża Alp Julijskich. Zwiedzanie zamku zbudowanego na urwistej skale, rejs na wyspę znajdującą się na środku jeziora. Przejazd do hotelu, nocleg. Dzień 3 Śniadanie, przejazd do miasteczka Skofija Loka - jednego z najpiękniejszych, średniowiecznych miast Słowenii. Zobaczymy m.in., spichlerz, Ratusz Miejski z XVI w. i barokowy Kościół Kapucynów. Przejazd w kierunku wybrzeża Adriatyku. Po drodze postój w Hrastovlje, gdzie zwiedzimy XIII-wieczny kościół św. Trójcy z przepięknymi freskami z 1490 r. Przejazd do Kopru - spacer po Starym Mieście. Zwiedzanie zakończymy wizytą w najsłynniejszym słoweńskim kurorcie, nad Adriatykiem. Piran to perła weneckiej architektury, malowniczo położona na krańcu półwyspu Istria. Spacer po Starówce (Plac Tartiniego), Ratusz, kościoły św. Jerzego i św. Piotra. Dzień zakończy popołudniowa wizyta na plaży połączona z kąpielą w jednym z kurortów. Czas wolny, podczas którego zaproponujemy skorzystanie z obiadokolacji typowej dla regionu nadmorskiego, koszt ok.16 euro. Przejazd do hotelu, nocleg. Dzień 4 Śniadanie. Przejazd w stronę terenów Krasu Słoweńskiego, gdzie odwiedzimy miejscowość Lipica, znaną z hodowli słynnych koni Lipicanów - zwiedzanie stadniny. Następnie udamy się na zwiedzanie Jaskiń Szkocjańskich (UNESCO). Wieczór spędzimy w stolicy kraju - Ljubljanie. Zwiedzanie: Placu Preserena, Kościoła Zwiastowania, Mostu Potrójnego, Kolumnady Plecznika, Katedry św. Mikołaja, Ratusza, Mostu Szewskiego i Zamku Lubljańskiego. Czas wolny w mieście. Tego dnia istnieje możliwość skorzystania z obiadokolacji w jednej z klimatycznych restauracji w centrum (koszt ok. 25 EUR). Przejazd do hotelu, nocleg Dzień 5 Śniadanie. Przejazd do Klasztoru Kartuzów w Pleterje. Okolica słynie z wytwarzania likieru gruszkowego z całą gruszką znajdującą się w butelce. Aby uzyskać taki efektowny trunek, butelki mocuje się na drzewach i gruszki po prostu rosną w butelkach. Następnie przejazd do Celje, miasta z pięknie zachowanym, historycznym centrum. Zwiedzanie muzeum regionalnego, mieszczącego się w renesansowym pałacu. Na uwagę zasługuje sklepienie celejskie z malowidłem iluzjonistycznym z 1603 r. Przejazd do Mariboru, który szczyci się posiadaniem największej w Europie piwnicy winnej (7 mln litrów wina). Spacer po Starówce (kolumna morowa, dzielnica Lent z pięknymi kamieniczkami, sklepikami i małymi kafejkami przy rzecznej promenadzie). Chwila czasu wolnego w mieście, a wieczorem spływ drewnianymi tratwami wzdłuż rzeki Drawy przy akompaniamencie orkiestry dętej, z regionalną przekąską (w przypadku złej pogody zabawa zostaje przeniesiona do miejscowej restauracji). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Dzień 6 Po śniadaniu przejazd do miejscowości Ptuj. Zwiedzanie zamku, usytuowanego na wzgórzu ponad miastem, następnie spacer po świetnie zachowanym, średniowiecznym Starym Mieście, gdzie zobaczymy m. in. Wieżę Miejską, przed którą stoi pomnik Orfeusza oraz Klasztor Dominikanów z rokokową fasadą i gotyckimi krużgankami. W dalszej części dnia przejazd do Austrii. Wizyta w Graz, drugim co do wielkości mieście Austrii (lista UNESCO). Spacer wąskimi, urokliwymi uliczkami, wokół których znajdują się zabytkowe kamienice. Zobaczymy m.in. miejscową katedrę wraz z przyległym mauzoleum cesarza Fryderyka II, a także usytuowaną pośrodku rzeki Mur, sztuczną wyspę z kawiarnią i małym amfiteatrem. Następnie wjedziemy nowoczesną windą na dawne Wzgórze Zamkowe, skąd rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę. W drodze powrotnej nocne zwiedzanie Wiednia. Przejazd widokowy ulicami Wiednia, Ringiem najbardziej znaną ulicą Starego Miasta. Spacer po Starówce, m.in. Hofburg, Katedra św. Szczepana. Wyjazd w kierunku Polski. Dzień 7 Przyjazd do Polski, Katowice ok.13.00. (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2100 km - liczone od granic Polski). Uwagi do programu - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych. - Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)! Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota. Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów miejscowych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide, opłaty klimatycznej ok. 1 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) - 155 EUR. Inne Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota. Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów miejscowych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide, opłaty klimatycznej ok. 1 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) - 155 EUR.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/od-alp-do-adriatyku/zakwaterowanie-csaHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.