cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią, Francja
 • Wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią, Francja
 • Wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią, Francja
 • Wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią, Francja
 • Wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią, Francja
 • Wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią, Francja
 • Wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią, Francja
 • Wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią, Francja
 • Wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią, Francja
 • Wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią, Francja
 • Wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią, Francja
1 / 11
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
28.04 - 05.05
już od 1999 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
07.07 - 14.07
już od 1899 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią
star 2

Francja
Ocena wycieczki objazdowej Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 28 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 07 lipca 2019

Wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Francji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

**

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Skromne hotele klasy turystycznej - wszystkie położone są na bliskich przedmieściach miast.
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość max. 1 dostawki), wszystkie z łazienkami i wc oraz telefonem i TV-sat.
Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne (podawane na słodko w restauracji hotelowej najczęściej jest tocroissant/rogalik, dżem, kawa lub herbata).
Kategoria lokalna:

**
Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Nocny przejazd przez Niemcy i Belgię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa od granic Polski ok. 1150-1200 km).
Dzień 2
Zwiedzanie rozpoczniemy od stolicy Normandii Rouen. To tutaj w 1431 r. spalono na stosie Joannę d'Arc. Będziemy podziwiać gotycką katedrę Notre Dame, której to witraże uwiecznił w swych obrazach sam Claude Monet. Następnym punktem programu będzie wizyta w kościele St. Maclou - arcydziele gotyku płomienistego. Przejazd do miasteczka Fecamp, słynącego z produkcji doskonałego likieru Benedictine, który po wiekach zapomnienia odkrył w 1880 r. Aleksander Le Grand, miejscowy winiarz. Zwiedzimy jego zamek i destylarnie. Tego dnia śniadanie i kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicach Fecamp lub Havres. (Trasa ok. 100 km).
Dzień 3
Po śniadaniu poznamy symbole Normandii klify nad Atlantykiem w Etretat oraz plaże, gdzie odbyło się słynne lądowanie wojsk sprzymierzonych w czasie II wojny światowej. Zjawiskowe klify ukazują odwieczną walkę wody z lądem.Z historią wojny zetkniemy się natomiast w miejscowości Arromanchesgdzie lądowali alianci.Po południu zaś zobaczymy magiczny haft stworzony przez królową Matyldę, żonę Wilhelma Zdobywcy ukazującą historię podboju Anglii przez Normanów znaną jako tkaninia z Bayeux. Kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicy Avranches. (Trasa ok. 300 km).
Dzień 4
Po śniadaniu, zwiedzanie zaczniemy od opactwa Mont St. Michel, które od XIII w. opiera się przypływom oceanu, a budynki miasteczka i klasztoru nazywa się cudem, ze względu na niesamowitą architekturę i średniowieczną atmosferę. Słynne "Pamiętniki zza grobu" Rene De Chateaubrianda opisują dorastanie młodego hrabiego w Chateau De Combourg, którego komnaty odwiedzimy. Pospacerujemy również po St. Malo, dużym porcie nad Atlantykiem, który sławę zawdzięcza urodzonym tu podróżnikom, korsarzom oraz doskonałej kuchni specjalizującej się w owocach morza.Kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicach Vannes. (Trasa ok. 300 km).
Dzień 5
Śniadanie. To będzie dzień magii. Zobaczymy symbole Bretanii - celtyckie menhiry i dolmeny, megality z przed 5000 lat p.n.e. ułożone w koła i aleje, a następnie udamy sięna rejs po jednej z najpiękniejszych zatok świata - Morbihan, gdzieodbyła się historyczna bitwa plemienia Wenetów z flotą Imperium Rzymskiego. Na koniecudamy się na spacer po malowniczym, portowymVannes, stolicy celtyckich Wenetów. Kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicach Vannes. (Trasa ok. 200-250 km)
Dzień 6
Po śniadaniuudamy się do Paryża, gdziezwiedzimy najstarszą część miasta, czyli wyspę Cite z Katedrą Notre Dame (zwiedzanie wewnątrz). Odbędziemy również rejs po Sekwanie z widokiem na Wieżę Eiffla.
Fakultatywnie dla chętnych
- Paryż Nocą -krótkie zwiedzania miasta, którewieczorem nabiera niepowtarzalnego klimatu i zachwyca magiczną atmoferą. Impreza odbywa sięw miarę możliwości iprzy zebraniu min. 25 osób. Całkowity koszt: ok.15-20 EUR/os. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w okolicach Paryża. (Trasa ok. 450 km).
Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd metrem lubRER do Paryża. Zwiedzimy zabawną galerię figur woskowych Grevin, a potem zobaczymy z bliska Wieżę Eiffla - najsłynniejszą żelazną budowlę Paryża, która od 1889 r. jest symbolem miasta. Dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 25 EUR/os wjazd windą na szczyt wieży(wysokość prawie 300 m) i możliwość podziwiania niezwykłej panoramy miasta. Czas wolny na obiad, a na koniec pobytu proponujemy spacer ponajbardziej znanej w Europie aleji - Polach Elizejskich z Łukiem Triumfalnym. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. (Trasa do granic Polski ok. 1150 km).
Dzień 8
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 09:00).
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Pilot nie oprowadza po wszystkich obiektach muzealnych. - W dniu7 program realizowany środkami komunikacji miejskiej (RER, metro)
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przejazd autokarem (klimatyzacja, video, bar, WC), zakwaterowanie w hotelu (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadań kontynentalnych, program turystyczny j. w., opiekępolskojęzycznegopilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską (metro i RER), zestawu słuchawkowego Tour Guide(łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 160 EUR/os, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych,a także fakultatywnego wjazdu na szczyt wieży Eiffla (dodatkowo płatne ok. 25 EUR/os).
Fakultatywnie:
- Paryż Nocą -krótkie zwiedzania miasta, którewieczorem nabiera niepowtarzalnego klimatu i zachwyca magiczną atmoferą. Impreza odbywa sięw miarę możliwości iprzy zebraniu min. 25 osób. Koszt: ok.15-20 EUR/os.
Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o
META Description

Katedra Notre Dame w Rouen • sławny likier Benedictine • klify i plaże Normandii • niedostępne opactwo Mont St. Michel • tajemnicze megalityczne głazy w Bretanii • Paryż i Pola Elizejskie • Wieża Eiffla - dla chętnych wjazd na szczyt wieży
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie:


Opis hotelu Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

**

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele** klasy turystycznej -szystkie położone są poza zwiedzanymi miastami, a w Paryżu na przedmieściach w pobliżu stacji metra lub RER. Pokoje: 2 - osobowe ( możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i wc, często telefonem oraz TV. Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj znajduje się restauracja i bar Wyżywienie: śniadania kontynentalne Kategoria lokalna: **

Program

Dzień 1 Wyjazd z Polski według rozkładu. Nocny przejazd przez Niemcy i Belgię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa od granic Polski ok. 1150-1200 km). Dzień 2 Zwiedzanie rozpoczniemy od stolicy Normandii Rouen. To tutaj w 1431 r. spalono na stosie Joannę d'Arc. Będziemy podziwiać gotycką katedrę Notre Dame, której to witraże uwiecznił w swych obrazach sam Claude Monet. Następnym punktem programu będzie wizyta w kościele St. Maclou - arcydziele gotyku płomienistego. Przejazd do miasteczka Fecamp, słynącego z produkcji doskonałego likieru Benedictine, który po wiekach zapomnienia odkrył w 1880 r. Aleksander Le Grand, miejscowy winiarz. Zwiedzimy jego zamek i destylarnie. Tego dnia śniadanie i kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicach Fecamp. (Trasa ok. 100 km). Dzień 3 Po śniadaniu poznamy symbole Normandii klify nad Atlantykiem w Etretat oraz plaże, gdzie odbyło się słynne lądowanie wojsk sprzymierzonych w czasie II wojny światowej. Zjawiskowe klify ukazują odwieczną walkę wody z lądem.Z historią wojny zetkniemy się natomiast w miejscowości Arromanchesgdzie lądowali alianci.Po południu zaś zobaczymy magiczny haft stworzony przez królową Matyldę, żonę Wilhelma Zdobywcy ukazującą historię podboju Anglii przez Normanów znaną jako tkaninia z Bayeux. Kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicy Avranches. (Trasa ok. 300 km). Dzień 4 Po śniadaniu, zwiedzanie zaczniemy od opactwa Mont St. Michel, które od XIII w. opiera się przypływom oceanu, a budynki miasteczka i klasztoru nazywa się cudem, ze względu na niesamowitą architekturę i średniowieczną atmosferę. Słynne "Pamiętniki zza grobu" Rene De Chateaubrianda opisują dorastanie młodego hrabiego w Chateau De Combourg, którego komnaty odwiedzimy. Pospacerujemy również po St. Malo, dużym porcie nad Atlantykiem, który sławę zawdzięcza urodzonym tu podróżnikom , korsarzom oraz doskonałej kuchni specjalizującej się w owocach morza.Kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicach Vannes. (Trasa ok. 300 km). Dzień 5 Śniadanie. To będzie dzień magii. Zobaczymy symbole Bretanii - celtyckie menhiry i dolmeny, megality z przed 5000 lat p.n.e. ułożone w koła i aleje. W Concarneau (gdzie odbywa się festiwal bretońskiej muzyki i tańca) pospacerujemy po Ville Close otoczonym potężnymi murami obronnymi. Na koniecudamy się na spacer po malowniczym, portowymVannes, stolicy celtyckich Wenetów. Kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicach Vannes. (Trasa ok. 200-250 km) Dzień 6 Po śniadaniuudamy się do Paryża, gdziezwiedzimy Cite z Notre Dame. Odbędziemy również rejs po Sekwanie z widokiem na Wieżę Eiffla. Kolacja we własnym zakresie. Dla chętnych fakultatywnie wieczorny spektakl w Kabarecie Lido - najsłynniejszym teatrze rewiowym świata. Impreza odbywa się w miarę dostępności miejsc, przy zebraniu min. 15 osób. Całkowity koszt: 110 EUR/os. Nocleg. (Trasa ok. 450 km). Dzień 7 Późne śniadanie i wyjazd metrem lub rer do Paryża. Zobaczymy zabawną galerię figur woskowych Grevin, obejrzymy z zewnątrz piękną Operę Garnier, a potem, jak na Paryżan przystało, użyjemy paryskich perfum w muzeum Fragonard (możliwość zakupu). Czas wolny na obiad, a na koniec pobytu najbardziej znana w Europie aleja - Pola Elizejskie z Łukiem Triumfalnym. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. (Trasa do granic Polski ok. 1150 km). Dzień 8 Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 09:00). Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, bar, WC), zakwaterowanie w hotelu (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadania, program turystyczny j. w., opieka pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide, biletów na metro, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjna cena realizacji programu: ok. 130 EUR. Koszt przejazdów komunikacją lokalną ok. 8 EUR. Orientacyjny koszt obiadu, kolacji to min. 15 EUR. Fakultatywnie - wieczorny spektakl w Kabarecie Lido - najsłynniejszym teatrze rewiowym świata. Impreza odbywa się w miarę dostępności miejsc, przy zebraniu min. 15 osób. Całkowity koszt: 110 EUR/os. Inne NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, bar, WC), zakwaterowanie w hotelu (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadania, program turystyczny j. w., opieka pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide, biletów na metro, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjna cena realizacji programu: ok. 130 EUR. Koszt przejazdów komunikacją lokalną ok. 8 EUR. Orientacyjny koszt obiadu, kolacji to min. 15 EUR. Fakultatywnie - wieczorny spektakl w Kabarecie Lido - najsłynniejszym teatrze rewiowym świata. Impreza odbywa się w miarę dostępności miejsc, przy zebraniu min. 15 osób. Całkowity koszt: 110 EUR/os.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/normandia-bretania-i-paryz-czyli-magia-z-historia/zakwaterowanie-nbpHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.