cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Szwajcaria Frankońska i Saksońska - Śladami Romant, Niemcy
  • Wycieczka objazdowa Szwajcaria Frankońska i Saksońska - Śladami Romant, Niemcy
1 / 2
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Szwajcaria Frankońska i Saksońska - Śladami Romant
star 3

Niemcy
Ocena wycieczki objazdowej Szwajcaria Frankońska i Saksońska - Śladami Romant:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Szwajcaria Frankońska i Saksońska - Śladami Romant w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Niemiec?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:
Hotele **/*** klasy turystycznej lub gasthofy - położone poza centrum miast - (6 noclegów: w okolicach Gery/ Weimaru - 1, okolicach Würzburga - 2, okolicach Hofu - 1, okolicach Drezna lub Miśni - 2).
Do dyspozycji gości:
W hotelach najczęściej: restauracja, bar, często lobby z TV.
Pokoje:
2-osobowe (z możliwością dostawki) z łazienkami i WC.
Wyżywienie:
Śniadanie, a za dopłatą obiadokolacje.

Program

Jedne z najpiękniejszych widokowo regionów Niemiec - Szwajcaria Frankońska i Szwajcaria Saksońska • regionalne trunki - piwo i wino • Boże Narodzenie letnią porą • największa kryształowa jaskinia Marienglashöhle • niemiecka forteca Königstein oraz zamek warowny Wartburg • Miśnia - manufaktura porcelany • pałace Poczdamu - Sansoucci oraz Cecilienhof •
Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu Europa Zachodnia. Przejazd przez terytorium Niemiec, po drodze planowane są krótkie postoje. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu okolicach Gery lub Weimaru, nocleg w hotelu. (Trasa od granic z Polski ok. 350 km)
Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Zwiedzanie miasta klasyków i wielkich intelektualistów - Weimaru. Podczas zwiedzania zobaczymy dom oraz zabytkowy cmentarz, gdzie znajduje się kaplica grobowa jednego z największych przedstawicieli romantyzmu niemieckiego - Johanna Wolfganga von Goethe, a także dom rodzinny Schillera i zabytkowy rynek z ratuszem. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) wizyta w ulubionej gospodzie poety "Zum weißen Schwan", gdzie można spróbować niepasteryzowanego piwa prosto z beczki. Następnie udamy się do jednej z największych i najpiękniejszych kryształowych jaskiń Europy - Marienglashöhle. W grocie z kryształami gipsu sięgającymi 90 cm panuje stała temperatura 8-10 stopni C. Przejazd do Eisenach, gdzie odwiedzimy "pomnik" niemieckiej historii i kultury - zamek Wartbur, który był salą koncertową słynnych trubadurów, których unieśmiertelnił Wagner w operze "Tannhäuser", mieszkała tu święta Elżbieta, ukrywał się Luter, a także gościł Goethe (ze względu na obchody 500-lecia reformacji w Niemczech mogą wystąpić utrudnienia w zwiedzaniu obiektu). Obiadokolacja dla chętnych za dodatkową opłatą. Nocleg w okolicach Würzburga. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do centrum Würzburga, dawnej siedziby biskupów i tętniącego życiem miasta uniwersyteckiego. Sztuka i kultura to nieodłączne elementy życia miasta, w którym znajdziemy arcydzieła architektury z różnych epok. Zobaczymy XI-wieczną katedrę św. Kiliana z charakterystycznymi widocznymi z daleka wieżami, historyczny ratusz, Falkenhaus z rokokową fasadą i twierdzę Marienberg oraz most "Alte Mainbrücke" z monumentalnymi figurami świętych. Zwiedzimy także wpisaną na listę UNESCO rezydencję biskupią. Następnie odwiedzimy lokalne piwnice winne, gdzie będziemy mogli skosztować tradycyjnego trunku. Wizyta w romantycznym, średniowiecznym miasteczku Rothenburg ob der Tauber - spacer po malowniczym starym mieście z bardzo dobrze zachowaną zabudową, m.in. murami obronnymi. Zobaczymy kościół św. Jakuba z późnogotyckim Ołtarzem Św. Krwi oraz zwiedzimy Muzeum Bożego Narodzenia. Obiadokolacja dla chętnych (za dodatkową opłatą). Powrót na nocleg w okolice Würzburga. (Trasa ok. 150 km)
Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Szwajcarii Frankońskiej, malowniczego regionu otoczonego wzgórzami i dolinami. Odwiedzimy małe miasteczko jak z obrazka - Königsberg in Bayern, w którym zachowały się zabytkowe domy w konstrukcji szachulcowej. Następnie przejazd do Zeil am Main - spacer, podczas którego zobaczymy domy w stylu pruskim, mury miejskie i urocze uliczki. Tutaj poznamy losy spalonych na stosie czarownic, a także odwiedzimy lokalny browar i spróbujemy produkowanego na miejscu piwa. Na koniec dnia wizyta w Bazylice Czternastu Wspomożycieli w Bad Staffelstein, znajdującej się przy słynnej Drodze św. Jakuba (szlak pielgrzymkowy) wiodącej do katedry w Santiago de Compostela. Późnobarokowy kościół wybudowany został z charakterystycznego żółtego piaskowca, a jego wnętrze utrzymane jest w stylu rokokowym. Historia patronów kościoła związana jest z żyjącym w XV wieku frankońskim pasterzem, który doznał na pobliskiej łące objawień. Nocleg w okolicy Hof. (Trasa ok. 250 km)
Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Miśnii - kolebki Saksonii. Wizyta w najstarszej w Europie fabryce porcelany. Poznamy tajniki wyrabiania niezwykłej porcelany, którą doceniały dwory niemal całej Europy i zobaczymy proces ich powstawania. Następnie przejazd do Drezna. Zwiedzanie zabytkowej części miasta, podczas której zobaczymy m.in. katedrę św. Trójcy oraz operę - Semperoper, barokowy pałac Zwinger oraz Galerię Starych Mistrzów, Zamek Rezydencyjny, czyli dawną siedzibę rodu Wettynów (obiekty oglądane z zewnątrz). Spacer po promenadzie widokowej nad Łabą, zwanej Tarasami Brühla. Dla chętnych wieczorny rejs po Łabie (dodatkowo płatny ok. 30 EUR). Obiadokolacja dla chętnych (za dodatkową opłatą). Nocleg w okolicach Drezna/Miśni. (Trasa ok. 210 km)
Dzień 6
Po śniadaniu wybierzemy się na ok. 2-godzinną pieszą wycieczkę do niesamowitej formacji skalnej Bastei. Ten cud natury powstał miliony lat temu w wyniku erozji wodnej i wznosi się dziś majestatycznie na blisko 200 metrów nad poziom doliny rzeki Łaby - spektakularne formy skalne podziwiać będziemy z efektownego, blisko 80-metrowego mostu powstałego w XIX wieku. Pokonamy Schwedenlöcher, czyli malowniczy labirynt 900 schodów. Kolejnym punktem programu będzie twierdza Königstein. W skład rozlokowanego na obszarze blisko 10 hektarów monumentalnego kompleksu wchodzi zespół licznych budowli obronnych i umocnień, które powstawały przez blisko osiem stuleci. Historia obwarowań już sięga XIII wieku, a sama forteca stanowi jedną z najcenniejszych architektonicznie i historycznie twierdz górskich w Europie. Następnie przejazd do urokliwego miasteczka - Pirna, gdzie zobaczymy ewangelicko-augsburski późnogotycki Kościół Mariacki oraz budynek Ratusza. Podczas spaceru obejrzymy tzw. Dom Canaletta (nazwany tak ze względu na uwiecznienie go na jednym z obrazów artysty), a także barokowy zamek Sonnenstein. Obiadokolacja dla chętnych (za dodatkową opłatą). Powrót na nocleg w okolicach Drezna/Miśni. (Trasa ok. 120 km)
Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Poczdamu. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po mieście, podczas którego zobaczymy wzorowaną na łuku triumfalnym Bramę Brandenburską i pełne uroku uliczki starego miasta, w tym dzielnicę rosyjską - Alexandrovka oraz holenderską. Przejedziemy do imponującego Pałacu Sansoucci, kompleksu parkowo-pałacowego Fryderyka II (UNESCO) - spacer po terenie pałacowym. Zobaczymy również pałac Wilhelma Hohenzollerna - Cecilienhof, gdzie obradowali uczestnicy konferencji poczdamskiej, kończącej II wojnę światową (wejście do wnętrz pałacu). Wyjazd do Polski. (Trasa do granic Polski ok. 150 km). Przyjazd do Poznania (ok. godz. 19.00).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przejazd komfortowym autokarem (wc, bar, wideo, klimatyzacja), zakwaterowanie w hotelach lub gasthofach j.w. (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań, opiekę pilota, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: uczestnictwa w programie zwiedzania (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa lokalnych przewodników, Tour Guide System - system bezprzewodowego oprowadzania grup, degustacji piwa i wina) - ok. 150 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu, podatków turystycznych (łącznie dodatkowo ok. 2 EUR/os/noc - płatne bezpośrednio w hotelach), wizyty w gospodzie w Weimarze (ok. 10 EUR), rejsu po Łabie (ok. 30 EUR), innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt zakupu 1 obiadokolacji to 23 EUR (możliwe do zakupienia na miejscu u pilota wg informacji w programie).

Inne

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/szwajcaria-frankonska-i-saksonska-sladami-romantykow/zakwaterowanie-nss


Opis hotelu Szwajcaria Frankońska i Saksońska - Śladami Romant według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele **/*** klasy turystycznej lub gasthofy - położone poza centrum miast - (6 noclegów: w okolicach Gery/ Weimaru - 1, okolicach Würzburga - 2, okolicach Hofu- 1, okolicach Drezna lub Miśni - 2). Do dyspozycji gości: W hotelach najczęściej: restauracja, bar, często lobby z TV. Pokoje: 2-osobowe (z możliwością dostawki) z łazienkami i WC. Wyżywienie: Śniadanie, a za dopłatą obiadokolacje.

Program

Jedne z najpiękniejszych widokowo regionów Niemiec - Szwajcaria Frankońska i Szwajcaria Saksońska • regionalne trunki - piwo i wino • Boże Narodzenie letnią porą • największa kryształowa jaskinia Marienglashöhle • niemiecka forteca Königstein oraz zamek warowny Wartburg • Miśnia - manufaktura porcelany • pałace Poczdamu - Sansoucci oraz Cecilienhof • Dzień 1 Wyjazd z Polski według rozkładu Europa Zachodnia. Przejazd przez terytorium Niemiec, po drodze planowane są krótkie postoje. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu okolicach Gery lub Weimaru, nocleg w hotelu. (Trasa od granic z Polski ok. 350 km) Dzień 2 Po śniadaniu, wykwaterowanie. Zwiedzanie miasta klasyków i wielkich intelektualistów - Weimaru. Podczas zwiedzania zobaczymy dom oraz zabytkowy cmentarz, gdzie znajduje się kaplica grobowa jednego z największych przedstawicieli romantyzmu niemieckiego - Johanna Wolfganga von Goethe, a także dom rodzinny Schillera i zabytkowy rynek z ratuszem. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) wizyta w ulubionej gospodzie poety "Zum weißen Schwan", gdzie można spróbować niepasteryzowanego piwa prosto z beczki. Następnie udamy się do jednej z największych i najpiękniejszych kryształowych jaskiń Europy - Marienglashöhle. W grocie z kryształami gipsu sięgającymi 90 cm panuje stała temperatura 8-10 stopni C. Przejazd do Eisenach, gdzie odwiedzimy "pomnik" niemieckiej historii i kultury - zamek Wartbur, który był salą koncertową słynnych trubadurów, których unieśmiertelnił Wagner w operze "Tannhäuser", mieszkała tu święta Elżbieta, ukrywał się Luter, a także gościł Goethe (ze względu na obchody 500-lecia reformacji w Niemczech mogą wystąpić utrudnienia w zwiedzaniu obiektu). Obiadokolacja dla chętnych za dodatkową opłatą. Nocleg w okolicach Würzburga. (Trasa ok. 350 km) Dzień 3 Po śniadaniu przejazd do centrum Würzburga, dawnej siedziby biskupów i tętniącego życiem miasta uniwersyteckiego. Sztuka i kultura to nieodłączne elementy życia miasta, w którym znajdziemy arcydzieła architektury z różnych epok. Zobaczymy XI-wieczną katedrę św. Kiliana z charakterystycznymi widocznymi z daleka wieżami, historyczny ratusz, Falkenhaus z rokokową fasadą i twierdzę Marienberg oraz most "Alte Mainbrücke" z monumentalnymi figurami świętych. Zwiedzimy także wpisaną na listę UNESCO rezydencję biskupią. Następnie odwiedzimy lokalne piwnice winne, gdzie będziemy mogli skosztować tradycyjnego trunku. Wizyta w romantycznym, średniowiecznym miasteczku Rothenburg ob der Tauber - spacer po malowniczym starym mieście z bardzo dobrze zachowaną zabudową, m.in. murami obronnymi. Zobaczymy kościół św. Jakuba z późnogotyckim Ołtarzem Św. Krwi oraz zwiedzimy Muzeum Bożego Narodzenia. Obiadokolacja dla chętnych (za dodatkową opłatą). Powrót na nocleg w okolice Würzburga. (Trasa ok. 150 km) Dzień 4 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Szwajcarii Frankońskiej, malowniczego regionu otoczonego wzgórzami i dolinami. Odwiedzimy małe miasteczko jak z obrazka - Königsberg in Bayern, w którym zachowały się zabytkowe domy w konstrukcji szachulcowej. Następnie przejazd do Zeil am Main - spacer, podczas którego zobaczymy domy w stylu pruskim, mury miejskie i urocze uliczki. Tutaj poznamy losy spalonych na stosie czarownic, a także odwiedzimy lokalny browar i spróbujemy produkowanego na miejscu piwa. Na koniec dnia wizyta w Bazylice Czternastu Wspomożycieli w Bad Staffelstein, znajdującej się przy słynnej Drodze św. Jakuba (szlak pielgrzymkowy) wiodącej do katedry w Santiago de Compostela. Późnobarokowy kościół wybudowany został z charakterystycznego żółtego piaskowca, a jego wnętrze utrzymane jest w stylu rokokowym. Historia patronów kościoła związana jest z żyjącym w XV wieku frankońskim pasterzem, który doznał na pobliskiej łące objawień. Nocleg w okolicy Hof. (Trasa ok. 250 km) Dzień 5 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Miśnii - kolebki Saksonii. Wizyta w najstarszej w Europie fabryce porcelany. Poznamy tajniki wyrabiania niezwykłej porcelany, którą doceniały dwory niemal całej Europy i zobaczymy proces ich powstawania. Następnie przejazd do Drezna. Zwiedzanie zabytkowej części miasta, podczas której zobaczymy m.in. katedrę św. Trójcy oraz operę - Semperoper, barokowy pałac Zwinger oraz Galerię Starych Mistrzów, Zamek Rezydencyjny, czyli dawną siedzibę rodu Wettynów (obiekty oglądane z zewnątrz). Spacer po promenadzie widokowej nad Łabą, zwanej Tarasami Brühla. Dla chętnych wieczorny rejs po Łabie (dodatkowo płatny ok. 30 EUR). Obiadokolacja dla chętnych (za dodatkową opłatą). Nocleg w okolicach Drezna/Miśni. (Trasa ok. 210 km) Dzień 6 Po śniadaniu wybierzemy się na ok. 2-godzinną pieszą wycieczkę do niesamowitej formacji skalnej Bastei. Ten cud natury powstał miliony lat temu w wyniku erozji wodnej i wznosi się dziś majestatycznie na blisko 200 metrów nad poziom doliny rzeki Łaby - spektakularne formy skalne podziwiać będziemy z efektownego, blisko 80-metrowego mostu powstałego w XIX wieku. Pokonamy Schwedenlöcher, czyli malowniczy labirynt 900 schodów. Kolejnym punktem programu będzie twierdza Königstein. W skład rozlokowanego na obszarze blisko 10 hektarów monumentalnego kompleksu wchodzi zespół licznych budowli obronnych i umocnień, które powstawały przez blisko osiem stuleci. Historia obwarowań już sięga XIII wieku, a sama forteca stanowi jedną z najcenniejszych architektonicznie i historycznie twierdz górskich w Europie. Następnie przejazd do urokliwego miasteczka - Pirna, gdzie zobaczymy ewangelicko-augsburski późnogotycki Kościół Mariacki oraz budynek Ratusza. Podczas spaceru obejrzymy tzw. Dom Canaletta (nazwany tak ze względu na uwiecznienie go na jednym z obrazów artysty), a także barokowy zamek Sonnenstein. Obiadokolacja dla chętnych (za dodatkową opłatą). Powrót na nocleg w okolicach Drezna/Miśni. (Trasa ok. 120 km) Dzień 7 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Poczdamu. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po mieście, podczas którego zobaczymy wzorowaną na łuku triumfalnym Bramę Brandenburską i pełne uroku uliczki starego miasta, w tym dzielnicę rosyjską - Alexandrovka oraz holenderską. Przejedziemy do imponującego Pałacu Sansoucci, kompleksu parkowo-pałacowego Fryderyka II (UNESCO) - spacer po terenie pałacowym. Zobaczymy również pałac Wilhelma Hohenzollerna - Cecilienhof, gdzie obradowali uczestnicy konferencji poczdamskiej, kończącej II wojnę światową (wejście do wnętrz pałacu). Wyjazd do Polski. (Trasa do granic Polski ok. 150 km). Przyjazd do Poznania (ok. godz. 19.00).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, bar, wideo, klimatyzacja), zakwaterowanie w hotelach lub gasthofach j.w. (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań, opiekę pilota, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa lokalnych przewodników, Tour Guide System - system bezprzewodowego oprowadzania grup, degustacji piwa i wina) - ok. 150 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu, podatków turystycznych (łącznie dodatkowo ok. 2 EUR/os/noc - płatne bezpośrednio w hotelach), wizyty w gospodzie w Weimarze (ok. 10 EUR), rejsu po Łabie (ok. 30 EUR), innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt zakupu 1 obiadokolacji to 23 EUR (możliwe do zakupienia na miejscu u pilota wg informacji w programie).

Inne

Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Szwajcaria Frankońska i Saksońska - Śladami Romant

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Szwajcaria Frankońska i Saksońska - Śladami Romant? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00