cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Morawy - czeska Toskania, Czechy
 • Wycieczka objazdowa Morawy - czeska Toskania, Czechy
 • Wycieczka objazdowa Morawy - czeska Toskania, Czechy
 • Wycieczka objazdowa Morawy - czeska Toskania, Czechy
1 / 4
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
19.04 - 27.04
już od 1469 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
23.08 - 31.08
już od 1370 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Morawy - czeska Toskania
star 2

Czechy
Ocena wycieczki objazdowej Morawy - czeska Toskania:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 19 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 23 sierpnia 2019

Wycieczka objazdowa Morawy - czeska Toskania w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Czech?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

**+

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele**/*** (6 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Kromieryż- 1,Brno - 1,Czeskie Budziejowice-1,okolice Pragi- 1,Hrasdec Kralove - 1, Ołomuniec - 1).
Do dyspozycji gości:

W hotelach restauracja, bar, często lobby z TV.
Pokoje:

2 - os. (możliwość dostawki) z łazienkami i WC.
Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne lub w formie bufetu.
Program

Dzień 1
Czeska Toskania - tak określane są Morawy Południowe, gdzie łagodne wzgórza z uprawami winorośli, krętymi drogami i miastami z uroczymi zakątkami oraz pełnymi przepychu zabytkami przywodzą na myśl włoski krajobraz. To jeden z najbardziej malowniczych regionów Środkowej Europy - kraina bogata w lokalny folklor i pełna zabytków. Warto się tutaj na chwilę zatrzymać i odkryć piękno kraju naszych południowych sąsiadów.
Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Środkowa dla Wygodnych. Przejazd do miasta Stramberk, określanego mianem Wołoskiej Szopki. To górskie miasteczko, nad którym wznoszą się ruiny zamku Strallenberg, z drewnianymi domkami z przełomu XVIII i XIX w. zachowało swój dawny styl. Możliwość degustacji miodowego słodkiego pieczywa - tzw. Sztramberskich Uszu i drożdżowego piwa - Trubać w miejscowym browarze. Następnie odwiedzimy najcieplejsze jaskinie w kraju - Zbraszowskie Jaskinie Aragonitowe, w których panuje stała temperatura 14oC. Gorąca woda mineralna wytryskuje z dużej głębokości, tworząc oryginalną szatę naciekową. Podczas godzinnego zwiedzania zobaczymy stalagmity gejzerowe oraz kuliste nacieki aragonitowe o kształcie przypominającym pączki. Wytyczona tu trasa turystyczna obejmuje około 1/3 korytarzy jaskini mających łączną długość 1322 m. Następnie przejazd na nocleg w okolicy miejscowości Kromieryż. Zakwaterowanie. (Trasa ok. 190 km).
Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania XIII-wiecznej miejscowości Kromieryż, będącej siedzibą biskupów ołomunieckich. To jedno z najpiękniejszych czeskich miast. Zwiedzimy historyczne centrum z domami mieszczańskimi, wyjątkowe ogrody oraz monumentalny pałac arcybiskupi. Ze względu na swoje piękno i przepych miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do jaskiń z podziemną rzeką Punkva. Podczas godzinnej wycieczki podziwiać będziemy olbrzymie sale i korytarze zdobione formami krasowymi. Przejażdżka łodziami motorowymi po zielonych, głębokich wodach podziemnej rzeczki Punkvy rozpoczniemy od przepaści Macochy, do której wcześniej dojdziemy korytarzami jaskini, której głębokość osiąga prawie 140 m. (W przypadku zbyt dużych opadów atmosferycznych rejsy mogą zostać zawieszone). Po zwiedzaniu jaskini przejedziemy do najbardziej romantycznego na Morawach zamku - wspaniałej siedziby rodu Pernstejn. Spacerować będziemy po komnatach i wspinać się na baśniową wieżę. Pernštejn to nie tylko jeden z najważniejszych czeskich zabytków, ale także budowla, która ze względu na swą imponującą architekturę cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród filmowców z całego świata. Wspaniałe gotyckie zamczysko na przestrzeni dziejów nigdy nie zostało zdobyte. Stało się tak dzięki systemowi obronnemu, który zadziwia do dziś- strategiczna lokalizacja na wysokiej skale, głębokie fosy, mosty zwodzone i wysokie mury obronne z wieżami. Tego dnia możliwość wykupieni obiadokolacji w cenie ok. 23 EUR/os.. Przejazd na nocleg w okolicy Brna. (Trasa ok. 170 km).
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie. Zwiedzanie jednego z największych zespołów pałacowo-parkowych na Morawach (lista UNESCO) - Valtice-Lednice. Perłą Valtic jest wspaniały barokowy pałac, dawna rezydencja rodu Lichtenstein. Pałac w centrum regionu winiarskiego budowało stopniowo 13 książąt, a rezydencja pod względem wyposażenia, zbiorów i bogactwa mogła w XVIII w. równać się z dworem cesarskim we Wiedniu. Niegdyś w tym miejscu znajdowały się przepiękne ogrody, które obecnie zostały zamienione w potężny park, gdzie spotkać można różne gatunki drzew i krzewów stanowiących ciekawe uzupełnienie tego wyjątkowego miejsca. Warto wiedzieć, że park ten należy do najpiękniejszych terenów krajobrazowych w Europie, gdzie możemy podziwiać sztucznie założone stawy z liliami, bujne lasy i łąki pełne kwiatów. Zwiedzając kompleks pałacowy zajrzymy również do jednej ze stuletnich piwnic winnych, w których spróbujemy morawskiego wina. Zamek Lednice uzyskał swoją nowogotycką formę dzięki przebudowie w połowie XIX w. W tym czasie pełnił funkcję miejsca letnich spotkań szlachty europejskiej. Po zwiedzaniu zamku popłyniemy, w krótki rejs łodzią po rzece Thaya do minaretu, z której rozciąga się niezapomniany widok na cały kompleks. Przejazd do hotelu w okolicach Czeskich Budziejowic zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 330 km).
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Czeskich Budziejowic. Zwiedzimy tu centrum starego miasta, które zachowało swój średniowieczny rozległy kwadratowy Rynek i jest największym tego typu placem w Czechach. Okazałe kamienice, ratusz miejski, kościół św. Mikołaja stanowią bogactwo tego miejsca. Resztę tego dnia spędzimy w Pradze. Zwiedzanie stolicy Republiki Czeskiej rozpoczniemy od alei z ciekawą zabudową secesyjną, czyli Vaclawskie Namesti. Spacer po rynku Starego Miasta z przepięknymi kamienicami, Ratuszem, kościołem Marii Panny przed Tynem, pomnikiem Jana Husa oraz kościołem św. Mikołaja. Tego dnia także wizyta w Kaplicy Betlejemskiej i domu Jana Husa. Następnie zobaczymy dzielnicę Żydowską Josefov, w której znajduje się zarówno Staronowa Synagoga, zbudowana w XIII w. jak i Synagoga Wysoka. Przejdziemy również do nabrzeży Wełtawy, do słynnego, średniowiecznego Mostu Karola, z którego podziwiać będziemy Hradczany, siedzibę czeskich królów. Na koniec dnia proponujemy rejs statkiem połączony z obiadem dla chętnych koszt ok. 35 EUR/os. Przejazd na nocleg w okolicy Pragi. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa około 150 km).
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd w kierunku miejscowości Adrspach, gdzie rozpoczniemy wędrówkę po Skalnym Mieście, które jest często inspiracją do tworzenia filmów, a niegdyś zachwycało artystów i królów. Wspólny spacer. Następnie przejedziemy do Kuks, niewielkiej wioski, w której znajduje się zachowany w dobrym stanie kompleks pałacowy. Ta ogromna XVIII-wieczna budowla z mnóstwem przepięknych barokowych rzeźb nie jest tak naprawdę zamkiem, a szpitalem, będącym pozostałością po ogromnym uzdrowisku. Cały kompleks składa się z pałacu, kościoła i ogrodów oraz przepięknych rzeźb dłuta słynnego M. Brauna, nazywanego czeskim Michałem Aniołem". Kolejnym miejscem, które odwiedzimy tego dnia będzie małe, ale jakże malownicze miasteczko Hradec Kralove, położone nad Łabą u ujścia Orlicy. Otoczone murami, częściowo secesyjne stare miasto z trójkątnym Małym Rynkiem i Wielkim Rynkiem, na których znajdują się liczne kamieniczki m.in. "Kamienica pod Barankami", charakterystyczna Biała Wieża, Katedra św. Ducha czy rezydencja biskupów. Następnie przejazd na nocleg. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 6
Po śniadaniu przejedziemy do miejscowości Dolne Morawy, gdzie wejdziemy na konstrukcje powstałą w 2015 roku tzw. "Spacer do chmur". Następnie zwiedzanie Zamku Velke Losiny zbudowanego pod koniec XVI wieku, jednego z najpiękniejszych zamków na północ od Alp. W jego wnętrzach znajdują się wspaniałe oryginalne meble, dzieła sztuki i dywany. W obrębie zamku znajduje się także jedna z najstarszych papierni w Europie. Następnie przejazd do znanego uzdrowiska termalnego Velke Losiny, gdzie odkryjemy właściwości lecznicze występujących tam wód, czas relaksu około 5 godzin. Przejazd na nocleg. (Trasa ok. 140 km).
Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Ołomuńca. Miasto jest drugim po Pradze słynnym zespołem zabytkowym w Czechach. Jest ono również historyczną stolicą Moraw. Znajduje się tu kompleks budowli o różnym charakterze i znaczeniu, z których na szczególną uwagę zasługują gotycki ratusz z astronomicznym zegarem, barokowa morowa kolumna Trójcy Przenajświętszej (lista UNESCO), gotycka katedra św. Wacława ze 100-metrową wieżą i wiele innych obiektów sztuki sakralnej i świeckiej. Następnie przejedziemy w miejscowości Hukvaldy, gdzie znajdują się położone na wzgórzu ruiny XIII-wiecznej warowni, niegdyś własności biskupów ołomunieckich, którzy rozbudowali zamek otaczając go murami z pięcioma wieżami. Dziś mimo zniszczenia za czasu "Potopu Szwedzkiego" w dużej mierze odrestaurowany a z jednej z jej wież rozpościera się przepiękny widok na Bramę Morawską oraz Pasmo Beskidu Morawsko-Śląskiego. Przed przyjazdem do Polski zatrzymy się jeszcze na chwilę w Nowym Jiczynie - miasteczku, które w XIII wieku zostało założone na szlaku handlowym, gdzie dziś można podziwiać liczne budynki z przełomów wieków. Powrót do Polski według rozkładu Europa Południowa Komfort. (Woszczyce około 19:00). (Trasa ok. 240 km).
Uwagi do programu!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - Taksy klimatyczne w górskich miejscowościach płatne na miejscu.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: uczestnictwa w programie zwiedzania : bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, degustacji wina morawskiego, TOUR GUIDE SYSTEM, taksy turystycznej ok.7 EUR/os (ok. 150 CZK) - ok. 180 EUR/os (4800 CZK) płatne obligatoryjnie u pilota. Dodatkowo (dla chętnych): rejs statkiem w Pradze z obiadokolacją ok. 35 EUR.os. (950 CZK), i obiadokolacja drugiego dnia ok. 24 EUR (650 CZK).
Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.2/6. Sprawdź opinie:
META Description

Spacer do chmur • Kąpiele w wodach termalnych Velke Losiny • Niesamowite jaskinie: lodowa i aragonitowa • Zachwycająca Praga • Ołomuniec - historyczna stolica Moraw • motorówką po podziemnej rzece • światowej sławy przepaść Macocha • Morawy - czeska Toskania • ogrody kwiatowe • Valtice-Lednice - kompleks pałacowo - ogrodowy (UNESCO) • najlepsze czeskie wino • Pernstejn - największy gotycki zamek na Morawach • Morawski Kras • Stramberk i Kromieryż i Nowy Jiczyn - urocze miasta morawskie • twierdza Hukvaldy


Opis hotelu Morawy - czeska Toskania według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

**

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele**/*** (6 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Velke Losiny - 1, Hradec Kralove - 1, okolice Pragi -1, Lipno - 1, Brno - 1, Ołomuniec - 1). Do dyspozycji gości: W hotelach restauracja, bar, często lobby z TV. Pokoje: 2 - os. (możliwość dostawki) z łazienkami i WC. Wyżywienie: Śniadania kontynentalne lub w formie bufetu.

Program

Dzień 1 Czeska Toskania - tak określane są Morawy Południowe, gdzie łagodne wzgórza z uprawami winorośli, krętymi drogami i miastami z uroczymi zakątkami oraz pełnymi przepychu zabytkami przywodzą na myśl włoski krajobraz. To jeden z najbardziej malowniczych regionów Środkowej Europy - kraina bogata w lokalny folklor i pełna zabytków. Warto się tutaj na chwilę zatrzymać i odkryć piękno kraju naszych południowych sąsiadów. Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Południowa dla Wygodnych. Przejazd na teren Czech, gdzie rozpoczniemy zwiedzanie od Zamku Velke Losiny zbudowanego pod koniec XVI wieku, jednego z najpiękniejszych zamków na północ od Alp. W jego wnętrzach znajdują się wspaniałe oryginalne meble, dzieła sztuki i dywany. W obrębie zamku znajduje się także jedna z najstarszych papierni w Europie. Następnie dojedziemy do miejscowości Dolne Morawy, gdzie wejdziemy na konstrukcje powstałą w 2015 roku tzw. "Spacer do chmur". Następnie przejazd na nocleg (Trasa ok. 300 km). Dzień 2 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelui przejazd do znanego uzdrowiska termalnego Velke Losiny, gdzie odkryjemy właściwości lecznicze występujących tam wód, będzie to czas na relaks (dla chętnych dodatkowo płatne ok. 18 EUR). Następnie przejedziemy do Kuks, niewielkiej wioski, w której znajduje się zachowany w dobrym stanie kompleks pałacowy. Ta ogromna XVIII-wieczna budowla z mnóstwem przepięknych barokowych rzeźb nie jest taknaprawdę zamkiem, a szpitalem, będącym pozostałością po ogromnym uzdrowisku. Cały kompleks składa się z pałacu, kościoła i ogrodów oraz przepięknych rzeźb dłuta słynnego M. Brauna, nazywanego "czeskim Michałem Aniołem". Kolejnym miejscem, które odwiedzimy tego dniabędzie małe, ale jakże malownicze miasteczko Hradec Kralove, położone nad Łabą u ujściu Orlicy. Otoczone murami, częściowo secesyjne stare miasto z trójkątnym Małym Rynkiem i Wielkim Rynkiem, na których znajdują się liczne kamieniczki m.in. "Kamienica pod Barankami", charakterystyczna Biała Wieża, Katedra św. Ducha czyrezydencja biskupów. Następnie odbędzie się rejs po rzece parostatkami (stylizowane stateczki), w trakcie którego podziwiać będziemy miasteczko z perspektywy rzeki. Dla chętnych kolacja z regionalnymi przysmakami w jednej z tutejszych restauracji (płatna dodatkowo na miejscu ok. 25 EUR). Przejazd na nocleg w okolicach Hradec Kralove (Trasa ok. 260 km). Dzień 3 Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd w kierunku miejscowości Adrspach, gdzie rozpoczniemy wędrówkę po Skalnym Mieście, które jest często inspiracją do tworzenia filmów, a niegdyś zachwycało artystów i królów. Miejsce wyjątkowe pod każdym względem, z którego następnie udamy się do Pragi. Zwiedzanie stolicy Republiki Czeskiej rozpoczniemy od alei z ciekawą zabudową secesyjną, czyli Vaclawskie Namesti. Spacer po rynku Starego Miasta z przepięknymi kamienicami, Ratuszem, kościołem Marii Panny przed Tynem, pomnikiem Jana Husa oraz kościołem św. Mikołaja. Tego dnia także wizyta w Kaplicy Betlejemskiej i domu Jana Husa. Dla chętnych obiad w restauracji w centrum (dodatkowo płatny ok. 26 EUR), podczas którego spróbujemy przysmaków lokalnej kuchni. Następnie zobaczymy dzielnicę Żydowską Josefov, w której znajduje się zarówno Staronowa Synagoga, zbudowana w XIII w. jak i Synagoga Wysoka. Przejdziemy również do nabrzeży Wełtawy, do słynnego, średniowiecznego Mostu Karola, z którego podziwiać będziemy Hradczany, siedzibę czeskich królów. Przejazd na nocleg w okolice Pragi. (Trasa ok. 330 km). Dzień 4 Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Czeskich Budziejowic, gdzie zwiedzimy tutejszy 700-letni browar. Zobaczymy ciekawą prezentację warzenia piwa, a także spróbujemy słynnego piwa Budvar, doceniając morawski słód i żatecki chmiel. Następnie przejedziemy do centrum starego miasta, które zachowało swój średniowieczny rozległy kwadratowy Rynek i jest największym tego typu placem w Czechach. Okazałe kamienice, ratusz miejski, kościół św. Mikołaja stanowią bogactwo tego miejsca. Później przejedziemy do Czeskiego Krumlova, miasta leżącego nad wijącą się w tym miejscu Wełtawą. O bogactwie tego miejsca świadczą liczne kamienice z przełomu wieków, ratusz, brama budziejowicka czy dawny Browar Pański. Nad miastem natomiast góruje potężny zamek, zbudowany na stromej skale, który swoją powierzchnią zajmujenie wiele mniej miejsca niż praskie Hradczany. Następnie przejedziemy do miejscowości Lipno, gdzie zobaczymy wyjątkową panoramęLasu Czeskiego-Szumawy imajaczące w tle Alpy. Na chwilę skierujemy nasze kroki również do klimatycznej miejscowości Rożmberk z romantycznym gotyckim zamkiem, XVII-wiecznym placem miejskim i kościołem św. Mikołaja, a kolacja (dodatkowo płatna ok. 25 EUR) w tym miejscu będzie zakończeniem takpełnego wrażeńdnia. Przejazd do hotelu w okolicach Lipna, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 260km). Dzień 5 Po śniadaniu wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie jednego z największychzespołów pałacowo-parkowych na Morawach (listaUNESCO) - Valtice-Lednice. Perłą Valtic jest wspaniały barokowy pałac, dawna rezydencja rodu Lichtenstein. Pałac w centrum regionu winiarskiego budowało stopniowo13 książąt, a rezydencja pod względem wyposażenia, zbiorów i bogactwa mogła w XVIII w. równać się z dworem cesarskim we Wiedniu. Niegdyś w tym miejscu znajdowały się przepiękne ogrody, które obecnie zostały zamienione w potężny park, gdzie spotkać można różne gatunki drzew i krzewów stanowiących ciekawe uzupełnienie tego wyjątkowego miejsca. Warto wiedzieć, że park ten należy do najpiękniejszych terenów krajobrazowych w Europie, gdzie możemy podziwiać sztucznie założone stawy z liliami, bujne lasy iłąki pełne kwiatów. Zwiedzając kompleks pałacowy zajrzymyrównież do jednej ze stuletnich piwnic winnych, w których spróbujemy morawskiego wina. Zamek Lednice uzyskał swoją nowogotycką formę dzięki przebudowie w połowie XIX w. W tym czasie pełnił funkcję miejsca letnich spotkań szlachty europejskiej. Po zwiedzaniu zamku popłyniemy, w krótki rejs łodzią po rzece Thaya do minaretu, z której rozciąga się niezapomniany widok na cały kompleks. Następnie kolacja w jednej z brneńskich restauracji (dodatkowo płatna ok. 25 EUR). Przejazd do hotelu i zakwaterowanie w okolicach Brna. (Trasa ok. 120 km). Dzień 6 Po śniadaniu przejazd do najbardziej romantycznego na Morawach zamku - wspaniałej siedziby rodu Pernstejn. Spacerować będziemy po komnatach i wspinać się na baśniową wieżę. Pernštejn to nie tylko jeden z najważniejszych czeskich zabytków, ale także budowla, która ze względu na swą imponującą architekturę cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród filmowców z całego świata. Wspaniałe gotyckie zamczysko na przestrzeni dziejów nigdy nie zostało zdobyte. Stało się tak dzięki systemowi obronnemu, który zadziwia do dziś- strategiczna lokalizacja na wysokiej skale, głębokie fosy, mosty zwodzone i wysokie mury obronne z wieżami. Następnie przejazd do jaskiń z podziemną rzeką Punkva. Podczas godzinnej wycieczki podziwiać będziemy olbrzymie sale i korytarze zdobione formami krasowymi. Przejażdżka łodziami motorowymi po zielonych, głębokich wodach podziemnej rzeczki Punkvy rozpoczniemy od przepaści Macochy, do której wcześniej dojdziemy korytarzamijaskini, której głębokość osiąga prawie 140 m. (W przypadku zbyt dużych opadów atmosferycznych rejsy mogą zostać zawieszone). Późnym popołudniem przejazd do Ołomuńca. Miasto jest drugim po Pradze słynnym zespołem zabytkowym w Czechach. Jest ono również historyczną stolicą Moraw. Znajduje się tukompleks budowli o różnym charakterze i znaczeniu, z których na szczególną uwagę zasługują gotycki ratusz z astronomicznym zegarem, barokowa morowa kolumna Trójcy Przenajświętrzej (lista UNESCO), gotycka katedra św. Wacława ze 100-metrową wieżą i wiele innych obiektów sztuki sakralnej i świeckiej. Po zakończeniu zwiedzania proponujemy kolacje w jednej tutejszych restauracji serwującej dania charakterystyczne dla kuchni tego regionu (dodatkowo płatne ok. 24 EUR). Przejazd do hotelu w okolicach Ołomuńca. (Trasa ok. 150 km). Dzień 7 Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do XIII-wiecznej miejscowości Kromieryż, będącej siedzibą biskupów ołomunieckich. To jedno z najpiękniejszych czeskich miast. Zwiedzimy historyczne centrum z domami mieszczańskimi, wyjątkowe ogrody oraz monumentalny pałac arcybiskupi. Ze względu na swoje piękno i przepych miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odwiedzimy najcieplejsze jaskinie w kraju - Zbraszowskie Jaskinie Aragonitowe, w których panuje stała temperatura 14oC. Gorąca woda mineralna wytryskuje z dużej głębokości, tworząc oryginalną szatę naciekową. Podczas godzinnego zwiedzania zobaczymy stalagmity gejzerowe oraz kuliste nacieki aragonitowe o kształcie przypominającym pączki. Wytyczona tutrasa turystyczna obejmuje około 1/3 korytarzy jaskini mających łączną długość 1322 m. Na zakończenie dnia odwiedzimy miasto Stramberk, określane mianem Wołoskiej Szopki. To górskie miasteczko, nad którym wznoszą się ruiny zamku Strallenberg, z drewnianymi domkami z przełomu XVIII i XIX w. zachowało swój dawny styl. Możliwość degustacji miodowego słodkiego pieczywa - tzw. Sztramberskich Uszu i drożdżowego piwa - Trubać w miejscowym browarze. Powrót do Polski według rozkładu Europa Południowa Komfort. (Katowice około 21:00). (Trasa ok. 220 km). Uwagi do programu! - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - Taksy klimatyczne w górskich miejscowościach płatne na miejscu. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania : bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, degustacji wina morawskiego, TOUR GUIDE SYSTEM, taksy turystycznej ok. 6 EUR- ok. 190 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu. Dodatkowo (dla chętnych):wstęp na teren kompleksu wód termalnych Velke Losiny (ok.18 EUR), innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt zakupu 5 regionalnych obiado-kolacji na terenie Czechok. 125 EUR (możliwe do zakupienia na miejscu wg informacji w programie). Inne Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania : bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, degustacji wina morawskiego, TOUR GUIDE SYSTEM, taksy turystycznej ok. 6 EUR- ok. 190 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu. Dodatkowo (dla chętnych):wstęp na teren kompleksu wód termalnych Velke Losiny (ok.18 EUR), innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt zakupu 5 regionalnych obiado-kolacji na terenie Czechok. 125 EUR (możliwe do zakupienia na miejscu wg informacji w programie).

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.