cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Greckie Wakacje, Grecja
 • Wycieczka objazdowa Greckie Wakacje, Grecja
 • Wycieczka objazdowa Greckie Wakacje, Grecja
 • Wycieczka objazdowa Greckie Wakacje, Grecja
 • Wycieczka objazdowa Greckie Wakacje, Grecja
 • Wycieczka objazdowa Greckie Wakacje, Grecja
 • Wycieczka objazdowa Greckie Wakacje, Grecja
 • Wycieczka objazdowa Greckie Wakacje, Grecja
 • Wycieczka objazdowa Greckie Wakacje, Grecja
 • Wycieczka objazdowa Greckie Wakacje, Grecja
1 / 10
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Greckie Wakacje

Grecja
Ocena wycieczki objazdowej Greckie Wakacje:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Greckie Wakacje w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Grecji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Grecja / Grecja

Opis oferty:

Saloniki • Meteora • Delfy • Ateny • Termopile • Litochoro • Wąwóz Enipeas • VerginaZnakomity program dla tych, którzy wybierają się do Grecji po raz pierwszy, a także dla tych, którzy zapragnęli przeżyć grecką przygodę po raz kolejny. Na trasie najważniejsze atrakcje turystyczne Grecji kontynentalnej: zwiedzanie Aten z Akropolem - symbolem Grecji, mistyczny zespół klasztorów w Meteorach, zawieszony między niebem a ziemią, a także słynna wyrocznia delficka. Warto się wybrać na fakultatywną kolację w Atenach, podczas której nie tylko można rozsmakować się w greckiej kuchni, lecz także posłuchać autentycznej zorby. Komfortowe autokary, dobry standard hoteli i doświadczeni piloci to gwarancja udanych greckich wakacji! Trasa w Grecji: ok. 1250 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Grecji przez Czechy, Słowację, Węgry i Macedonię.

2. DZIEŃ.

Przyjazd do hotelu w okolicach Salonik w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum SALONIK. Miasto założył w 316 r. p.n.e. macedoński król Kassandros i nazwał imieniem swojej żony Thessaloniki. Bogata historia pozostawiła tu wiele śladów, interesujące jest przemieszanie kultur rzymskiej, bizantyjskiej i tureckiej. Zwiedzanie: Muzeum Bizantyjskie, stara dzielnica Kastre, bazylika św. Demetriusza - największa świątynia w Grecji. Przejazd na nocleg w okolicach Kalambaki. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Grecji kontynentalnej - kompleksu klasztorów prawosławnych METEORA umieszczonego na "skałach zawieszonych między niebem a ziemią". Ten tajemniczy i malowniczy zespół skalny będący pomnikiem światowego dziedzictwa UNESCO to niezwykła wędrówka w czasy średniowiecznego prawosławia ortodoksyjnego. W programie zwiedzanie dwóch klasztorów i wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, gdzie można zapoznać się z techniką pisania ikon (możliwość zakupów). Przejazd przez malownicze góry Parnas do Delf. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DELF, najpopularniejszego greckiego stanowiska archeologicznego otoczonego skałami Parnasu, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie centrum kultu Apollina, gdzie Pytie przepowiadały przyszłość i wpływały na losy Grecji. Na szczególną uwagę zasługują pozostałości po skarbcach Ateńczyków, Święty Krąg, świątynia Apollina, teatr poświęcony Dionizosowi, stadion z trybunami dla 7 tys. widzów, gdzie odbywały się igrzyska pytyjskie. Przejazd do ATEN, stolicy Grecji, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat. Zwiedzanie miasta: Święta Skała Akropolu wpisana na listę UNESCO, wizytówka miasta i symbol światowego dziedzictwa, arcydzieło klasycznej architektury Grecji: Propyleje - budowla wejściowa, Partenon - świątynia poświęcona Atenie - dziewiczej patronce miasta, Erechtejon wzniesiony ku czci Posejdona i Ateny, świątynia Nike Apteros, pinakoteka. Dalej trasa prowadzi przez agorę - rynek starożytnych Aten, do pełnej życia dzielnicy Plaka, malowniczo położonej u stóp Akropolu, słynnej z fantazyjnych budowli i krętych uliczek pełnych klimatycznych tawern, nocnych lokali i sklepów. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kolacja z pokazem folklorystycznym. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Aten, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w muzeum Akropolu mieszczącym najcenniejsze zbiory sztuki starożytnej. Objazd centralnej części miasta, m.in.: Łuk Hadriana oddzielający Ateny greckie od rzymskich, pozostałości świątyni Zeusa Olimpijskiego, Ogrody Narodowe, Stadion Panatenajski - miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r., przejazd przez plac Sindagma z parlamentem, dawnym pałacem królewskim z Grobem Nieznanego Żołnierza. Krótka wizyta w TERMOPILACH, miejscu słynnej bitwy między Spartanami i Persami w 480 r. p.n.e. Zakwaterowanie w hotelu na Riwierze Olimpijskiej, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do miasteczka LITOCHORO, najlepszej bazy wypadowej do wejścia na szczyty Olimpu, uważanego przez starożytnych Greków za siedzibę bogów. Spacer malowniczym WĄWOZEM ENIPEAS. Wyjazd do VERGINY i zwiedzanie figurującego na liście UNESCO stanowiska archeologicznego w miejscu najstarszej stolicy starożytnej Macedonii. Zachowały się tu grobowce macedońskich królów, m.in. Filipa - ojca Aleksandra Macedońskiego. Przejazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd do Polski.

9. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski w godzi­nach porannych.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach**/***: 2 w okolicy Salonik, 1 w Kalambace, 1 w Delfach, 1 w Atenach, 1 na Riwierze Olimpijskiej; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 6 śniadań, 3 kolacje • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide i inne: ok. 100 EUR.Opłaty fakultatywne: kolacja na Place z pokazem folklorystycznym: ok. 32 EUR.Dopłata do 3 obiadokolacji/os.: 290 PLN.


Opis hotelu Greckie Wakacje według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Grecja / Grecja

Opis oferty:

Saloniki • Meteora • Ateny • Mykeny • Nafplion  • Delfy • Vergina Znakomity program dla tych, którzy wybierają się do Grecji po raz pierwszy, a także dla tych, którzy zapragnęli przeżyć grecką przygodę po raz kolejny. Na trasie najważniejsze atrakcje turystyczne Grecji kontynentalnej: zwiedzanie Aten z Akropolem - symbolem Grecji, mistyczny zespół klasztorów w Meteorach, zawieszony między niebem a ziemią, a także słynna wyrocznia delficka. Warto się wybrać na fakultatywną kolację w Atenach, podczas której nie tylko można rozsmakować się w greckiej kuchni, lecz także posłuchać autentycznej zorby. Komfortowe autokary, dobry standard hoteli i doświadczeni piloci to gwarancja udanych greckich wakacji! Trasa w Grecji: ok. 1250 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Grecji przez Czechy, Słowację, Węgry i Macedonię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ.

Przyjazd do hotelu w okolicach Salonik w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum SALONIK. Miasto założył w 316 r. p.n.e. macedoński król Kassandros i nazwał imieniem swojej żony Thessaloniki. Bogata historia pozostawiła tu wiele śladów, interesujące jest przemieszanie kultur rzymskiej, bizantyjskiej i tureckiej. Zwiedzanie: Muzeum Bizantyjskie, stara dzielnica Kastre, bazylika św. Demetriusza - największa świątynia w Grecji. Przejazd na nocleg w okolicach Kalambaki. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Grecji kontynentalnej - kompleksu klasztorów prawosławnych METEORA umieszczonego na "skałach zawieszonych między niebem a ziemią". Ten tajemniczy i malowniczy zespół skalny będący pomnikiem światowego dziedzictwa UNESCO to niezwykła wędrówka w czasy średniowiecznego prawosławia ortodoksyjnego. W programie zwiedzanie dwóch klasztorów i wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, gdzie można zapoznać się z techniką pisania ikon (możliwość zakupów). Przejazd do Aten. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie ATEN, stolicy Grecji, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat. Zwiedzanie miasta: Święta Skała Akropolu wpisana na listę UNESCO, wizytówka miasta i symbol światowego dziedzictwa, arcydzieło klasycznej architektury Grecji: Propyleje - budowla wejściowa, Partenon - świątynia poświęcona Atenie - dziewiczej patronce miasta, Erechtejon wzniesiony ku czci Posejdona i Ateny, świątynia Nike Apteros, pinakoteka. Dalej trasa prowadzi przez agorę - rynek starożytnych Aten, do pełnej życia dzielnicy Plaka, malowniczo położonej u stóp Akropolu, słynnej z fantazyjnych budowli i krętych uliczek pełnych klimatycznych tawern, nocnych lokali i sklepów. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kolacja z pokazem folklorystycznym. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny lub wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do MYKEN, znanych z odkrycia w XIX w. grobowców pełnych złotych skarbów, z których najsłynniejszym zabytkiem jest tzw. Maska Agamemnona. Zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, Pałacem Królewskim, Skarbcem Atrydów. Przejazd do NAFPLION - spacer po uroczym, romantycznym weneckim miasteczku, dawnej stolicy Grecji, nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do EPIDAUROS, którego stanowisko archeologiczne wpisane jest na listę UNESCO. Zwiedzanie największego z zachowanych starożytnego amfiteatru i świętego kręgu boga medycyny Asklepiosa. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie DELF, prastarego miasta u stóp Parnasu, centrum kultu Apollina, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. Na szczególną uwagę zasługują tu pozostałości po skarbcach m.in.: Ateńczyków, Święty Krąg, Świątynia Apollina, oraz stadion, gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie. Wyjazd do VERGINY i zwiedzanie figurującego na liście UNESCO stanowiska archeologicznego w miejscu najstarszej stolicy starożytnej Macedonii. Zachowały się tu grobowce macedońskich królów, m.in. Filipa - ojca Aleksandra Macedońskiego. Przejazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd do Polski z krótkimi postojami.

9. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach**/***: 2 w okolicy Salonik, 1 w Kalambace, 3 w Atenach; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 6 śniadań • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide i inne: ok. 110 EUR.Opłaty fakultatywne: kolacja na Place z pokazem folklorystycznym: ok. 32 EUR; wycieczka do Myken, Nafplion: ok. 15 EUR.Dopłata do 5 obiadokolacji/os.: 390 PLN.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Itaka R

Szukasz wakacji do Grecji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Grecja / Grecja

Opis oferty:

Saloniki • Meteora • Ateny • Mykeny • Nafplion • Epidauros • Delfy • VerginaZnakomity program dla tych, którzy wybierają się do Grecji po raz pierwszy, a także dla tych, którzy zapragnęli przeżyć grecką przygodę po raz kolejny. Na trasie najważniejsze atrakcje turystyczne Grecji kontynentalnej: zwiedzanie Aten z Akropolem - symbolem Grecji, mistyczny zespół klasztorów w Meteorach, zawieszony między niebem a ziemią, a także słynna wyrocznia delficka. Warto się wybrać na fakultatywną kolację w Atenach, podczas której nie tylko można rozsmakować się w greckiej kuchni, lecz także posłuchać autentycznej zorby. Komfortowe autokary, dobry standard hoteli i doświadczeni piloci to gwarancja udanych greckich wakacji! Trasa w Grecji: ok. 1250 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Grecji przez Czechy, Słowację, Węgry i Macedonię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ.

Przyjazd do hotelu w okolicach Salonik w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. SALONIKI

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum SALONIK. Miasto założył w 316 r. p.n.e. macedoński król Kassandros i nazwał imieniem swojej żony Thessaloniki. Bogata historia pozostawiła tu wiele śladów, interesujące jest przemieszanie kultur rzymskiej, bizantyjskiej i tureckiej. Zwiedzanie: Muzeum Bizantyjskie, stara dzielnica Kastre, bazylika św. Demetriusza - największa świątynia w Grecji. Przejazd na nocleg w okolicach Kalambaki. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. METEORA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Grecji kontynentalnej - kompleksu klasztorów prawosławnych METEORA umieszczonego na "skałach zawieszonych między niebem a ziemią". Ten tajemniczy i malowniczy zespół skalny będący pomnikiem światowego dziedzictwa UNESCO to niezwykła wędrówka w czasy średniowiecznego prawosławia ortodoksyjnego. W programie zwiedzanie dwóch klasztorów i wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, gdzie można zapoznać się z techniką pisania ikon (możliwość zakupów). Przejazd do Aten. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. ATENY

Śniadanie. Zwiedzanie ATEN, stolicy Grecji, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat. Zwiedzanie miasta: Święta Skała Akropolu wpisana na listę UNESCO, wizytówka miasta i symbol światowego dziedzictwa, arcydzieło klasycznej architektury Grecji: Propyleje - budowla wejściowa, Partenon - świątynia poświęcona Atenie - dziewiczej patronce miasta, Erechtejon wzniesiony ku czci Posejdona i Ateny, świątynia Nike Apteros, pinakoteka. Dalej trasa prowadzi przez agorę - rynek starożytnych Aten, do pełnej życia dzielnicy Plaka, malowniczo położonej u stóp Akropolu, słynnej z fantazyjnych budowli i krętych uliczek pełnych klimatycznych tawern, nocnych lokali i sklepów. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kolacja z pokazem folklorystycznym. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. MYKENY - NAFPLION - EPIDAUROS

Śniadanie. Czas wolny lub wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do MYKEN, znanych z odkrycia w XIX w. grobowców pełnych złotych skarbów, z których najsłynniejszym zabytkiem jest tzw. Maska Agamemnona. Zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, Pałacem Królewskim, Skarbcem Atrydów. Przejazd do NAFPLION - spacer po uroczym, romantycznym weneckim miasteczku, dawnej stolicy Grecji, nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do EPIDAUROS, którego stanowisko archeologiczne wpisane jest na listę UNESCO. Zwiedzanie największego z zachowanych starożytnego amfiteatru i świętego kręgu boga medycyny Asklepiosa. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. DELFY - VERGINA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie DELF, prastarego miasta u stóp Parnasu, centrum kultu Apollina, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. Na szczególną uwagę zasługują tu pozostałości po skarbcach m.in.: Ateńczyków, Święty Krąg, Świątynia Apollina, oraz stadion, gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie. Wyjazd do VERGINY i zwiedzanie figurującego na liście UNESCO stanowiska archeologicznego w miejscu najstarszej stolicy starożytnej Macedonii. Zachowały się tu grobowce macedońskich królów, m.in. Filipa - ojca Aleksandra Macedońskiego. Przejazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd do Polski z krótkimi postojami.

9. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach**/***: 2 w okolicy Salonik, 1 w Kalambace, 3 w Atenach

(noclegi dla terminu 28.04.2018: 2 w okolicy Salonik, 1 w Kalambace, 3 w Agii Theodori - Hotel Siagas Beach); 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki)

z łazienkami • wyżywienie: 6 śniadań • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, podatek turystyczny i inne: ok. 140 EUR.Opłaty fakultatywne: kolacja na Place z pokazem folklorystycznym: ok. 32 EUR; wycieczka: Mykeny, Nafplion i Epidauros: ok. 15 EUR (nie zawiera: biletów wstępu i przewodników: ok. 35 EUR).Dopłata do 6 obiadokolacji/os.: 500 PLN.


Opis hotelu Greckie Wakacje według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Grecja / Grecja

Opis oferty:

Saloniki • Meteora • Ateny • Mykeny • Nafplion  • Delfy • Vergina Znakomity program dla tych, którzy wybierają się do Grecji po raz pierwszy, a także dla tych, którzy zapragnęli przeżyć grecką przygodę po raz kolejny. Na trasie najważniejsze atrakcje turystyczne Grecji kontynentalnej: zwiedzanie Aten z Akropolem - symbolem Grecji, mistyczny zespół klasztorów w Meteorach, zawieszony między niebem a ziemią, a także słynna wyrocznia delficka. Warto się wybrać na fakultatywną kolację w Atenach, podczas której nie tylko można rozsmakować się w greckiej kuchni, lecz także posłuchać autentycznej zorby. Komfortowe autokary, dobry standard hoteli i doświadczeni piloci to gwarancja udanych greckich wakacji! Trasa w Grecji: ok. 1250 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Grecji przez Czechy, Słowację, Węgry i Macedonię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ.

Przyjazd do hotelu w okolicach Salonik w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum SALONIK. Miasto założył w 316 r. p.n.e. macedoński król Kassandros i nazwał imieniem swojej żony Thessaloniki. Bogata historia pozostawiła tu wiele śladów, interesujące jest przemieszanie kultur rzymskiej, bizantyjskiej i tureckiej. Zwiedzanie: Muzeum Bizantyjskie, stara dzielnica Kastre, bazylika św. Demetriusza - największa świątynia w Grecji. Przejazd na nocleg w okolicach Kalambaki. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Grecji kontynentalnej - kompleksu klasztorów prawosławnych METEORA umieszczonego na "skałach zawieszonych między niebem a ziemią". Ten tajemniczy i malowniczy zespół skalny będący pomnikiem światowego dziedzictwa UNESCO to niezwykła wędrówka w czasy średniowiecznego prawosławia ortodoksyjnego. W programie zwiedzanie dwóch klasztorów i wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, gdzie można zapoznać się z techniką pisania ikon (możliwość zakupów). Przejazd do Aten. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie ATEN, stolicy Grecji, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat. Zwiedzanie miasta: Święta Skała Akropolu wpisana na listę UNESCO, wizytówka miasta i symbol światowego dziedzictwa, arcydzieło klasycznej architektury Grecji: Propyleje - budowla wejściowa, Partenon - świątynia poświęcona Atenie - dziewiczej patronce miasta, Erechtejon wzniesiony ku czci Posejdona i Ateny, świątynia Nike Apteros, pinakoteka. Dalej trasa prowadzi przez agorę - rynek starożytnych Aten, do pełnej życia dzielnicy Plaka, malowniczo położonej u stóp Akropolu, słynnej z fantazyjnych budowli i krętych uliczek pełnych klimatycznych tawern, nocnych lokali i sklepów. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kolacja z pokazem folklorystycznym. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny lub wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do MYKEN, znanych z odkrycia w XIX w. grobowców pełnych złotych skarbów, z których najsłynniejszym zabytkiem jest tzw. Maska Agamemnona. Zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, Pałacem Królewskim, Skarbcem Atrydów. Przejazd do NAFPLION - spacer po uroczym, romantycznym weneckim miasteczku, dawnej stolicy Grecji, nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do EPIDAUROS, którego stanowisko archeologiczne wpisane jest na listę UNESCO. Zwiedzanie największego z zachowanych starożytnego amfiteatru i świętego kręgu boga medycyny Asklepiosa. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie DELF, prastarego miasta u stóp Parnasu, centrum kultu Apollina, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. Na szczególną uwagę zasługują tu pozostałości po skarbcach m.in.: Ateńczyków, Święty Krąg, Świątynia Apollina, oraz stadion, gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie. Wyjazd do VERGINY i zwiedzanie figurującego na liście UNESCO stanowiska archeologicznego w miejscu najstarszej stolicy starożytnej Macedonii. Zachowały się tu grobowce macedońskich królów, m.in. Filipa - ojca Aleksandra Macedońskiego. Przejazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd do Polski z krótkimi postojami.

9. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach**/***: 2 w okolicy Salonik, 1 w Kalambace, 3 w Atenach; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 6 śniadań • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide i inne: ok. 110 EUR.Opłaty fakultatywne: kolacja na Place z pokazem folklorystycznym: ok. 32 EUR; wycieczka do Myken, Nafplion: ok. 15 EUR.Dopłata do 5 obiadokolacji/os.: 390 PLN.Opinie o wycieczce objazdowej Greckie Wakacje

Greckie Wakacje - możliwości zakwaterowania:

Pok. 4 os. (2 pok. 2 os.)
Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.+ 1 dost.
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Greckie Wakacje? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00