cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-18:00; sob. 10:00-16:00

 • Wycieczka Tylko Dla Ciebie: Fly&Drive – Turkusowa Kalabria, Wyc. objazdowe
1 / 1

Tylko Dla Ciebie: Fly&Drive – Turkusowa Kalabria
Włochy » Wyc. objazdowe »

 • KOD OFERTY:
  TRV724167
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • nd, 19.09.2021
 • 00:00
 • Warszawa
 • nd, 19.09.2021
 • 00:00
 • Lamezia Terme
 • Powrót:
 • nd, 26.09.2021
 • 00:00
 • Lamezia Terme
 • nd, 26.09.2021
 • 00:00
 • Warszawa
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
 • 3699
 • 135
Opis oferty

Region

Włochy /

Opis oferty:

Lamezia Terme • Tropea • Pizzo • Scilla • Reggio di Calabria • Gallician? • Locri • Gerace • Stilo • Le Castella • Santa Severina • Crotone • Capo Colonna • Cosenza • Paola • Lamezia Terme Leć, jedź, zwiedzaj i wypoczywaj. Fly&Drive to formuła podróży dla kochających niezależność i swobodę wyboru. Nie tracisz czasu na rezerwację przelotu, samochodu i hoteli na trasie, korzystasz z programu opracowanego przez profesjonalistów, który możesz zrealizować we własnym tempie i dostosować do swoich zainteresowań.Nowość: dodatkowo zapewniamy także asystę polskojęzycznego konsultanta przez aplikację mobilną. Odkryj piękną Kalabrię, malowniczy region na czubku włoskiego buta. Na urozmaiconej, bogatej w skarby kultury i piękne widoki trasie są klimatyczne miasteczka, gdzie zatrzymał się czas, starożytne zabytki i dwa morza Kalabrii z pięknymi plażami: Jońskie i Tyrreńskie. Skosztuj pikantnej kalabryjskiej kuchni i słodyczy lodów "tartufo", smakuj niepowtarzalną atmosferę południa Włoch i ciesz się wspaniałymi wakacjami. Warto przedłużyć włoską przygodę o tygodniowy wypoczynek w Kalabrii w wybranym hotelu z oferty ITAKI. Trasa we Włoszech: ok. 1360 km.

1. DZIEŃ. LAMEZIA TERME - TROPEA (trasa: ok. 60 km)

Wylot z Polski. Przylot na lotnisko LAMEZIA TERME. Odbiór samochodu osobowego na lotnisku. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu w okolicy TROPEI.

2. DZIEŃ. TROPEA - PIZZO (trasa: ok. 60 km)

Śniadanie w hotelu. Przejazd własnym samochodem do starego miasta i zwiedzanie TROPEI, przepięknego zabytkowego miasta wzniesionego na nadmorskim klifie nad morzem. Obecnie Tropea jest eleganckim kurortem wakacyjnym, obmywanym turkusowym Morzem Tyrreńskim. Warto odwiedzić katedrę i główną ulicę Corso Vittorio Emanuele, która kończy się małym placem, skąd rozpościera się wspaniały widok na wybrzeże Costa Degli Dei (Wybrzeże Bogów). Warto zrobić sobie przerwę na plażowanie na jednej z pięknych plaż Tropei: plaża Rotonda oferuje wspaniałe widoki, a plaża Cannone pozwala wypocząć z dala od tłumów. Przejazd do PIZZO, wizyta w wyjątkowej świątyni Piedigrotta (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 15 min.). Jest to niewielka kaplica, wyrzeźbiona w skalnej grocie nad brzegiem zatoki. Jej powstanie wiąże się z legendą o ocaleniu marynarzy w czasie sztormu. Następnie warto udać się na zwiedzanie zamku w Pizzo, zwanego Zamkiem Murata (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 30 min.). Joachim Murat, jeden z generałów Napoleona, po aresztowaniu został uwięziony i skazany na śmierć w zamku w Pizzo. Będąc w tym miejscu, można wybrać się na spacer do centrum miasteczka, gdzie warto posmakować wyjątkowych lodów "tartufo", z których Pizzo słynie nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie. Czekoladowo-śmietankowe lody w środku mają płynną czekoladę, a z zewnątrz posypane są kakao. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu.

3. DZIEŃ. SCILLA - REGGIO DI CALABRIA (trasa: ok. 120 km)

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd samochodem do SCILLI, niewielkiej miejscowości położonej na samym czubku włoskiego buta. To w tym miejscu kontynentalne Włochy niemalże stykają się z Sycylią, do której w linii prostej jest stąd zaledwie 5 km. Warto udać się do rybackiej dzielnicy Chianalea - wioski rybackiej składającej się tylko z małych domków i łódeczek. Polecamy zatrzymać się na obiad w jednej z lokalnych restauracji z widokiem na morze oraz zrelaksować się na jednej z okolicznych plaż. Przejazd do REGGIO DI CALABRIA, miasta położonego nad Cieśniną Mesyńską. Warto udać się do Muzeum Wielkiej Grecji, muzeum archeologicznego, w którym znajdują się posągi z brązu "Bronzi di Riace" ocalałe z czasów starożytnych, a odnalezione na dnie morza w 1972 roku, nazywane "Wojownikami z Brązu" (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 1 godz.). Spacer główną ulicą Corso Garibaldi i Via Marina. Nadmorska promenada, Lungomare Falcomatá z widokiem na Sycylię i Etnę, została uznana przez jednego w włoskich poetów "najpiękniejszym kilometrem we Włoszech". Przejazd do hotelu w okolicy Reggio di Calabria, zakwaterowanie. Nocleg w hotelu.

4. DZIEŃ. GALLICIAN? (trasa: ok. 270 km)

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd samochodem do starożytnego GALLICIAN?, położonego pośród zielonych wzgórz Aspromonte. Galician? nazywane jest Akropolem Wielkiej Grecji w Kalabrii, ponieważ do dziś mieszkańcy mówią w języku greckim. Małe, historyczne centrum jest skupione przy kościółku San Giovanni na wysokości 621 m n.p.m. Po zwiedzaniu warto zatrzymać się na obiad w jednej z restauracji, gdzie w tle można usłyszeć typową kalabryjską muzykę Tarantella. Przejazd do hotelu w okolicy Catanzaro, zakwaterowanie. Nocleg w hotelu.

5. DZIEŃ. LOCRI - GERACE - STILO (trasa: ok. 250 km)

Śniadanie w hotelu. Przejazd samochodem do LOCRI, małego miasteczka nad Morzem Jońskim. Locri było ostatnią z greckich kolonii, noszącą nazwę Lokry Epizefyryjskie, czyli Zachodnie, założoną w VIII wieku. Pamiątką po tamtych czasach jest park archeologiczny o powierzchni ponad 200 hektarów, w którym odnaleźć można ruiny greckich świątyń, teatrów, pozostałości łaźni (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 1 godz.). Locri było w starożytności również cenionym uzdrowiskiem, ze względu na "święte wody" - Termy Antonimina, znajdujące się w odległości 15 km. Tutejsza woda rzeczywiście ma właściwości lecznicze, dzięki niewielkim zawartościom siarki i stałej temperaturze 36 stopni, nadaje się do leczenia zaburzeń krążenia i oddechowych. Następnie warto udać się do GERACE, małego miasteczka położonego na terenie Parku Narodowego Aspromonte. Spacer po miasteczku, które zachowało swój średniowieczny klimat. Polecamy spróbować lokalnych produktów z bergamotką, owocem cytrusowym znanym od XVI w., rosnącym głównie w rejonie Reggio di Calabria i z tego względu nazywanym klejnotem Kalabrii. Przejazd do średniowiecznego miasta STILO. Polecamy wizytę w Cattolica, unikalnym bizantyjskim kościołku, którego nazwa tłumaczona z greki oznacza powszechny. Od kościółka można przejść szlakiem w górę do najlepiej zachowanego zamku normańskiego w Kalabrii (czas przejścia: ok. 1 godz.). Po drodze można podziwiać malownicze widoki. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu.

6. DZIEŃ. LE CASTELLA - SANTA SEVERINA - CROTONE - CAPO COLONNA (trasa: ok. 390 km)

Śniadanie w hotelu. Przejazd do LE CASTELLA, niewielkiej miejscowości na jońskim wybrzeżu Kalabrii. Czysty, złocisty piasek i turkusowa woda to wizytówki tego miejsca. Na wysepce połączonej z lądem znajduje się aragoński zamek z XV wieku. Nie jest on udostępniony do zwiedzania, jednak jego wspaniałą bryłę można podziwiać od zewnątrz. Przejazd do SANTA SEVERINA, małego miasteczka ze wspaniałym zamkiem położonym na szczycie wzgórza. Warto przespacerować się przez miasto i pospacerować uliczkami z barami i kawiarenkami, ponad którymi góruje warownia. Miasteczko dzięki swojej lokalizacji dostarcza przepięknych widoków na otaczające wzgórza. Przejazd do CROTONE, czyli starożytnego Krotonu, założonego w 710 r. p.n.e. W VI w. p.n.e. powstała tu słynna szkoła Pitagorasa, a jego uczniowie w późniejszych latach rządzili miastem. Niedaleko Crotone znajduje się malowniczy cypel CAPO COLONNA, najbardziej na wschód wysunięty punkt Kalabrii. Można tam zobaczyć ciekawą strefę archeologiczną, znajdującą się w miejscu związanym z kultem bogini Hery. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg w hotelu.

7. DZIEŃ. COSENZA - PAOLA - LAMEZIA TERME (trasa: ok. 210 km)

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd samochodem do COSENZY, ważnego ośrodka kulturalnego w regionie. Polecamy przespacerować się po malowniczym, historycznym centrum położonym na wzgórzu Pancrazio, odwiedzić piękną katedrę, a następnie park miejski Villa Vecchia. Eleganckie sklepy i kawiarnie znajdują się na głównej ulicy Corso Mazzini, na którą również warto się udać. Podczas spaceru odwiedzić można również historyczną Caff? Renzelli, którą otwarto w 1803 roku. Przejazd w kierunku Paoli warto urozmaicić krótkim pobytem na plaży w samej Paoli, Fuscaldo lub San Lucido Marina. Przejazd do PAOLI, gdzie znajduje się Sanktuarium San Francesco, będące miejscem pielgrzymek wielu wiernych i wyznawców świętego pochodzenia kalabryjskiego. Przejazd do hotelu w okolicy LAMEZIA TERME, zakwaterowanie. Nocleg w hotelu.

8. DZIEŃ.

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie, przejazd samochodem na lotnisko Lamezia Terme. Zwrot samochodu do wypożyczalni. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd samochodem na lotnisko, zwrot samochodu do wypożyczalni i transfer do wybranego hotelu. Wylot do Polski.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW:

- ograniczenia prędkości: w obszarze zabudowanym - 50 km/h, na drogach krajowych - 90 km/h, na drogach szybkiego ruchu - 110 km/h, na autostradach - 130 km/h; - dzieci do 12. roku życia, bądź o wzroście poniżej 150 cm muszą podróżować obowiązkowo na odpowiednim siedzisku (instalowanym na tylnym siedzeniu), umożliwiającym użycie pasa bezpieczeństwa; - obowiązek używania świateł mijania przez całą dobę; - opłata za przejazd pobierana jest na wszystkich autostradach, należność uiszcza się bezpośrednio przy zjazdach z autostrad w konkretnych miejscowościach bądź w pośrednich punktach poboru opłat. Istnieje możliwość dokonania płatności gotówką (w euro) oraz kartą płatniczą lub kredytową, bądź za pośrednictwem zdalnego systemu płatności "Telepass"; - szczegółowe informacje o wysokościach opłat na autostradach znajdują się pod linkiem http://www.autostrade.it/autostrade-gis/gis.do - średnia cena za litr benzyny: ok. 1,3-1,5 EUR; - niektóre stacje benzynowe są nieczynne w godzinach 12.00-15.00; - dozwolony poziom zawartości alkoholu w organizmie kierującego wynosi 0,5 promila,; - oznaczenie miejsc parkingowych: niebieskie linie - parking płatny, żółte linie - zakaz parkowania, białe linie - parking bezpłatny; - koszty parkingów płatnych są różne, najczęściej wynoszą ok. 2 EUR/godz. Ogólne informacje na temat wynajmu samochodu w ofercie Fly&Drive znajdziesz tutaj

ŚWIADCZENIA:

samochód osobowy klasy B • 7 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy: 2 w Tropei, 1 w Reggio di Calabria, 3 w Catanzaro, 1 w Lamezia Terme • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • opieka polskojęzycznego rezydenta poprzez aplikację mobilną • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Opłaty na miejscu: opłaty klimatyczne i podatki miejskie (płatne w hotelach przy zameldowaniu), bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie: ok. 40 EUR/os.Dopłata do samochodu klasy D: 14 EUR/dzień (minimum 6 dni).Opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną dostępna jest w określonych godzinach. Czas dyżurów konsultanta będzie podany w aplikacji na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży.


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Podobne oferty

Masz pytania o ofertę Tylko Dla Ciebie: Fly&Drive – Turkusowa Kalabria? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego