Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-16:00;

 • Hotel Edynburg, Edynburg
 • Hotel Edynburg, Edynburg
 • Hotel Edynburg, Edynburg
 • Hotel Edynburg, Edynburg
 • Hotel Edynburg, Edynburg
 • Hotel Edynburg, Edynburg
 • Hotel Edynburg, Edynburg
 • Hotel Edynburg, Edynburg
 • Hotel Edynburg, Edynburg
 • Hotel Edynburg, Edynburg
 • Hotel Edynburg, Edynburg
1 / 11

Edynburg
star3
Szkocja » Edynburg

 • KOD OFERTY:
  TRV285802
 • Ocena hotelu:
  brak opini
2199 zł3 dni / os
 • 3 dni już od
 • 2299zł 2199zł
Udogodnienia:
 • Wyjazd weekendowy
 • Bez paszportu
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • pt, 14.09.2018
 • 14:00
 • Poznan
 • pt, 14.09.2018
 • 15:25
 • Edynburg
 • Powrót:
 • pn, 17.09.2018
 • 18:15
 • Edynburg
 • pn, 17.09.2018
 • 21:40
 • Poznań
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
Opis oferty

Kategoria

weekend lotniczy / hotel ***

Region

Edynburg / Wielka Brytania

TFG

Od 26 listopada 2016 Uczestnicy naszych wycieczek są objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - składka ta wynosi 10 zł/os, NIE JEST ZAWARTA W CENIE WYCIECZKI i ZOSTANIE DOLICZONA W OSTATNIM KROKU REZERWACJI!

WCZESNA REZERWACJA LATO 2018

Obecnie obowiązuje IV stopień promocji na wycieczki z sezonu letniego (1 kwietnia 2018 - 31 października 2018) - trwa on do wyczerpania się miejsc w promocyjnej cenie. IV stopień promocji obejmuje - Zniżka 100 zł/os od ceny katalogowej - Dodatkowa zniżka 50 zł/os dla Uczestników Programu Lojalnościowego Matimpex City Fun

PROGRAM RAMOWY

Mroczne zamczysko górujące nad miastem i bajkowy pałac w otoczeniu ruin; zielone parki, zabytkowe cmentarze i wysokie na kilka pięter kamienice; schody zamiast uliczek; ukochany jacht królowej Elżbiety II; najbardziej tajemnicza ze wszystkich kaplic i najwierniejszy pies świata. Do tego destylarnie słynnej szkockiej whisky i obłędny akcent niezwykle życzliwych mieszkańców Edynburga!

DZIEŃ 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Edynburga. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. Uwaga! Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.

DZIEŃ 2-3

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Edynburga - w programie m.in. - Wulkaniczne Wzgórze Zamkowe, z którego roztacza się piękny widok na stare miasto i Zamek Edynburski - jedna z najstarszych i najpotężniejszych fortec na terenie Wielkiej Brytanii i niekwestionowany symbol całej Szkocji. Zwiedzanie Zamku - w programie m.in. królewskie komnaty, sala, w której wystawione są szkockie insygnia koronne oraz Kamień Przeznaczenia; Kaplica Małgorzaty; zamkowe podziemia i mury obronne - Spacer Royal Mile - głównym traktem edynburskiej starówki, wzdłuż którego wyrastają wysokie na kilka pięter kamienice, Katedra św. Idziego z Kaplicą Ostu - Przejście przez Victoria Street, gdzie w zabudowie doskonale widać kolejne etapy budowy miasta na Grassmarket - dawne miejsce publicznych egzekucji, dziś urokliwy placyk otoczony zabytkowymi budynkami - Holyrood Palace - oficjalna siedziba brytyjskich władców (zwiedzanie z zewnątrz) i nowoczesny, kontrowersyjny budynek szkockiego Parlamentu - Niewielki pomnik Greyfriers Bobby'ego, najwierniejszego psa świata, który po śmierci swojego pana czuwał przy jego grobie przez kolejne 14 lat - Britannia - ukochany jacht Jej Królewskiej Mości, zacumowany w dzielnicy Leith - Spacer przez Princess Street, pomnik Scotta i wejście na punkt widokowy, z którego roztacza się fantastyczna panorama miasta, park z Pomnikiem Misia Wojtka, który służył w Armii Andersa w stopniu kaprala i walczył pod Monte Cassino - Poświęcone bohaterom wojen napoleońskich wzgórze Calton Hill - Wycieczka do wsi Roslin, gdzie znajduje się słynna Kaplica Rosslyn, nazywana Biblią w kamieniu, w której według legendy swoje skarby i tajemnice mieli ukryć templariusze i masoni - Dla chętnych wizyta w Whisky Heritage Centre - zwiedzanie oraz degustacja (ok. 14-24 GBP, w zależności od wybranej opcji) oraz wyjście do typowego szkockiego pubu (cena piwa to ok. 4 GBP/pintę) - W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania specjałów szkockiej kuchni, np. haggisu - tradycyjnego przysmaku z owczych podrobów, o którym Szkoci piszą wiersze i który ma swoje własne święto (ok. 10 GBP); fish&chips, które w Edynburgu podaje się z puree z zielonego groszku (ok. 12-15 GBP); szkockiego deseru cranachan na bazie bitej śmietany, płatków owsianych i owoców (ok. 5 GBP) czy kanapek z wieprzowiną w Oink - ulubionym barze mieszkańców Edynburga (ok. 3-7 GBP) W czasie zwiedzania - przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Edynburgu to ok. 15 GBP). Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

HOTEL

Hotele / pensjonaty 3* położone w niewielkim oddaleniu od ścisłego centrum Edynburga, w pobliżu przystanku komunikacji miejskiej. Zakwaterowanie możliwe w hotelach lub w bardzo popularnych w Szkocji pensjonatach Bed & Breakfast - są to na ogół niewielkie obiekty, oferujące kilka lub kilkanaście pokoi. Pensjonaty B&B mają osobną standaryzację właściwą dla tego typu obiektów, ale pokoje posiadają standard odpowiadający hotelowemu. Zarówno hotele jak i pensjonaty BB oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki - pokoje 3-osobowe dostępne tylko na zapytanie) z łazienką, TV i telefonem. Uwaga! Wszystkie pokoje 3-osobowe to pokoje z podwójnym łóżkiem małżeńskim oraz z pełnowymiarową dostawką (nie ma pokoi z trzema osobnymi łóżkami).

WYŻYWIENIE

Śniadania kontynentalne

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

- Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi) - Bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki) - Transfer lotnisko - hotel - lotnisko - 3 noclegi w hotelu lub pensjonacie 3* - Pokoje 2-osobowe z łazienkami - 3 śniadania - Opieka pilota - Ubezpieczenie podstawowe Signal Iduna (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł) - Gwarancja niezmienności ceny

KOSZTY DODATKOWE

- Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to ok. 90-110 GBP (w zależności od wielkości grupy) - kwota ta obejmuje przejazdy komunikacją miejską podczas realizacji programu, wjazd na punkt widokowy, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Zamek, Britannia, Kaplica Rosslyn) oraz lokalnych przewodników. - Opcje dla chętnych (wizyta w Whisky Heritage Centre) są dodatkowo płatne.

INFORMACJE DODATKOWE

- Dopłata za pokój 1-osobowy +600 zł - Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -100 zł

BAGAŻ I REZERWACJA MIEJSC

- Cena wycieczki zawiera jedynie bagaż podręczny o wadze 10 kg i wymiarach 55x40x20 cm oraz dodatkowy mały bagaż podręczny o wymiarach 35x20x20 cm - Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego - ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki - po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż w bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu. - Ryanair - Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, cena i dostępność miejsca w wybranej opcji będzie potwierdzona przez organizatora.

POZOSTAŁE UWAGI

- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym) - Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub w Edynburgu po przylocie. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie pod opieką lokalnego kierowcy - Transfery lotniskowe realizowane są busem/autokarem, przejazdy podczas zwiedzania odbywają się komunikacją miejską - W przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe - Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową - w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów

UBEZPIECZENIE

Podczas naszej wycieczki Uczestnicy są objęci podstawowym ubezpieczeniem Signal Iduna. Pakiet podstawowy zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 10.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 15.000 zł), bagażu (do 1.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dodatkowego ubezpieczenia - Ubezpieczenie PLUS - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet PLUS zawiera ubezpieczenie KL do 20.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 1.000 zł - dopłata +20 zł; - Ubezpieczenie MAX - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet MAX zawiera ubezpieczenie KL do 30.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 2.000 zł - dopłata +60 zł; - Ubezpieczenie KR - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki - dopłata +3% wartości wycieczki; - Ubezpieczenie KRCHP - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych - dopłata +6% wartości wycieczki.


Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Matimpex, jednego z pierwszych prywatnych biur podróży w Polsce z ponad 25-letnim doświadczeniem.

Biuro Podróży Matimpex współpracuje z zespołem najlepszych pilotów i przewodników, nieustannie ulepszając i powiększając swoją ofertę, wychodząc naprzeciw sugestiom i potrzebom rynku. Specjalizuje się w wycieczkach objazdowych do popularnych, najciekawszych zakątków i miast Europy - wycieczki do Rzymu, Barcelony, Budapesztu, madrytu, Paryżu i wielu innych.

Biuro Podróży Matipex słynie także z organizacji wycieczek na specjalne zamówienia grup, przygotowanych według ciekawych, zindywidualizowanych programów, których świadczenia ściśle dostosowane są do oczekiwań klientów. Wysoki standard oferowanych usług i zadowolenie klientów zostały potwierdzone certyfikatami "Dobre, bo Polskie" oraz "Najlepsze w Polsce".


Masz pytania o ofertę Edynburg? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego