cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-19:00; sob.-nd. 10:00-16:00

 • Hotel Sylwester - Lwów, Lwów
1 / 1

Sylwester - Lwów
star3
Ukraina » Lwów

 • KOD OFERTY:
  TRV668300
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Udogodnienia:
 • Wyjazd weekendowy
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • nd, 29.12.2019
 • 13:00
 • Warszawa
 • nd, 29.12.2019
 • 15:00
 • Lwów
 • Powrót:
 • czw, 02.01.2020
 • 15:40
 • Lwów
 • czw, 02.01.2020
 • 15:45
 • Warszawa
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
Opis oferty

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie:
Hotel *** klasy turystycznej - położony zwykle na obrzeżach miasta lub poza miastem.
Do dyspozycji gości:
na miejscu restauracja i bar.
Pokoje:
2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.
Program
Dzień 1 Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Lwowa. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozkłady. Przylot na lotnisko we Lwowie i przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie), nocleg.
Dzień 2 Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa. Niewiele chyba jest miast, które budzą wśród Ukraińców i Polaków tyle emocji, skojarzeń, sentymentów. Założony w XIII w. Lwów niemalże od początku miał silne związki z Rzeczpospolitą. Miejsce spotkań różnych narodowości, religii i kultur o burzliwej, często nawet tragicznej historii znalazło się ostatecznie poza granicami Polski, jednak na każdym kroku znajdujemy tu polskie ślady. Zanim dotrzemy do historycznego centrum wpisanego na listę UNESCO zaczniemy od panoramicznego objazdu miasta autokarem. Zobaczymy panoramę Lwowa z kopca Unii Lubelskiej, następnie znane budynki: dawną siedzibę Ossolineum, pałac Sapiehów, gmach Politechniki, uniwersytet Jana Kazimierza, katedrę Św. Jura i inne. Następnie odbędziemy spacer po centrum: pomnik Mickiewicza, katedra, kaplica Boimów, Ratusz, Wieża Prochowa, kwartał ormiański, opera. Podczas zwiedzania obiad. Po południu odwiedzimy jeszcze cmentarz Łyczakowski i przyległy cmentarz Obrońców Lwowa. Nocleg w hotelu we Lwowie lub w okolicach (Trasa ok. 50 km).
Dzień 3 Po śniadaniu przejazd do Oleska, gdzie zwiedzimy wzniesiony na wzgórzu zamek. Właśnie tu przyszedł na świat przyszły król i zwycięzca spod Wiednia - Jan III Sobieski. Kolejna miejscowość na naszej trasie to Podhorce. Tutejszy kompleks pałacowo zamkowy uważany jest powszechnie za jeden z najpiękniejszych na całych Kresach. W czasach swojej świetności słynął z przepychu wnętrz zdobionych licznymi dziełami sztuki i wspaniałymi meblami. Po wojnie pozbawiony wyposażenia i przebudowany na sanatorium pełnił tę funkcję aż do 1997r. kiedy to powoli zaczęto przywracać pałacowi dawny blask. Zamek stanowił scenerię zdjęć do filmu "Potop". Ostatnim punktem programu będzie wizyta w Złoczowie. Spacer po zabytkowym miasteczku doprowadzi nas do kolejnej fortyfikacji, która przez ponad wiek stanowiła siedzibę Sobieskich. Powrót do Lwowa i czas na przygotowanie do wieczoru sylwestrowego. Proponujemy udział w zorganizowanej kolacji sylwestrowej (za dopłatą) lub przywitanie Nowego Roku wspólnie z mieszkańcami Lwowa na ulicach miasta (Trasa ok. 170km).
Dzień 4 Późne śniadanie. Przejazd do Żółkwi. Założone pod koniec XVI w. miasteczko uważane jest za jedno z najciekawszych na Ziemi Lwowskiej. Jego powstanie i późniejsza historia związana jest z rodami Żółkiewskich i Sobieskich. Żółkiew przetrwała okres wojenny bez większych zniszczeń, zachowała oryginalny renesansowy układ ulic. Podczas spaceru zobaczymy pozostałości murów obronnych z zachowanymi bramami i basztami, przejdziemy na Plac Wiecowy otoczony eleganckimi kamienicami. Zobaczymy też kolegiatę św. Wawrzyńca oraz synagogę oba obiekty uważane są za wyjątkowo cenne zabytki architektury sakralnej. Powrót do Lwowa, kolacja (fakultatywnie), nocleg. (Trasa ok. 80 km)
Dzień 5 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i czas wolny na samodzielne zwiedzanie lub wycieczka fakultatywna "Lwów bliżej nieba". Jest to nietypowy spacer, którego trasa prowadzi po punktach widokowych na dachach centrum miasta. Każdy z proponowanych przystanków pozwala zobaczyć najciekawsze miejsca we Lwowie z zupełnie innej perspektywy (za dodatkową opłatą ok. 25 EUR). Przy niesprzyjającej pogodzie proponujemy wycieczkę piwnym szlakiem lub degustację miejscowych nalewek (płatne dodatkowo ok. 25 EUR)). Następnietranferna lotnisko we Lwowie, wylot do Polski.
Uwagi do programu - Ze względu na okres noworoczny dostępność niektóry atrakcji może być ograniczona. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. - Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrywają głowy chustami. -Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych. - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów. - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ukraińskie hrywny - UAH).
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot do Lwowa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hoteluwe Lwowielub okolicy (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (4), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok.110 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu), imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków, kolacji sylwestrowej (za dopłatą) oraz innych wydatków osobistych.
KOLACJA SYLWESTROWA (za dodatkową dopłatą) Organizowana w restauracji hotelu lub w pobliżu centrum miasta. W cenie uroczysta kolacja, przystawki, danie główne i deser kawa i herbata oraz woda mineralna lub wino (pół litra na osobę) pozostałe napoje płatne dodatkowo. Muzyka mechaniczna i miejsce do tańca. O północy lampka wina musującego i ciepła przekąska. Uwaga! Powrót do hotelu we własnym zakresie.
META Description
Lwów - ślad Polski na Ukrainie • Olesko - miejsce narodzin Jana III Sobieskiego • Podhorce - najpiękniejszy na Kresach kompleks pałacowo zamkowy • Żółkiew - miasto (przed laty) idealne • spacer po dachach" Lwowa (płatne dodatkowo) • Powitanie Nowego Roku na ulicach Lwowa lub kolacja w restauracji (dodatkowo płatna)"


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Wycieczki fakultatywne

CARSKI KRYM
Wycieczka po wspaniałych pałacach epoki Romanowów: cesarska rezydencja w Liwadii (tu odbywała się słynna konferencja jałtańska w 1945), fascynujący pałac kniazia Woroncowa w Ałupce oraz tzw. zamek na skale Jaskółcze Gniazdo (tylko z zewnątrz). Na koniec godzinny rejs stateczkiem spacerowym wzdłuż Riwiery Krymskiej oraz czas wolny na bulwarze Jałtańskim. Cena: ok. 48 EUR

BAKCZYSARAJ
Całodniowa wycieczka do byłej stolicy potężnego Chanatu Krymskiego - „miasta-ogrodu” - Bakczysaraju. Podczas wycieczki zwiedzanie pałacu Chanów Krymskich, słynna fontanna łez (opiewana przez Mickiewicza), najstarszy meczet Dzuma Dzami, harem. Po południu piesza wycieczka do wykutego w skałach klasztoru Uspeńskiego oraz pozostałości średniowiecznego, skalnego miasta Czufut-Kale. Cena: ok. 55 EUR

SUDAK I STARY KRYM
Całodniowa wycieczka do wspaniale zachowanej i największej w basenie Morza Czarnego twierdzy Genueńczyków: kilometry murów obronnych, wieże, cytadela, donżon itd. Następnie przejazd do miejscowości Stary Krym, gdzie znajdują się jedne z najważniejszych zabytków Krymu - meczet Uzbeka oraz odnowiony niedawno ormiański klasztor Surb-Hacz, malowniczo położony w górach. Za dodatkową opłatą (ok. 30 EUR) można wziąć udział w tatarskim wieczorze folklorystycznym. Cena: ok. 40 EUR

AJ-PETRI

Główna atrakcja wycieczki będzie wjazd kolejką linową na Ai-Petri (ponad 1230 m n.p.m.) - ze szczytu rozpościera się przepiękny widok na Wielką Jałtę. Ponadto odwiedzimy słynny targ tatarski, gdzie można m. in. spróbować dań lokalnej kuchni oraz odbyć przejażdżkę na wielbłądach lub konno. Cena: ok. 50 EUR

BAŁAKŁAWA I HERSONES
Wycieczka do największego miasta Krymu, będącego jednocześnie bazą floty wojennej Rosji i Ukrainy. W programie zwiedzanie pozostałości antycznego miasta greckiego - Chersonezu Taurydzkiego, wpisanego na listę UNESCO (m.in.: amfiteatr, bazylika, agora, ruiny murów obronnych). Ponadto wizyta w Bałakławie, gdzie znajdują się pozostałości twierdzy Czembało oraz fabryka łodzi podwodnych ZSRR. Cena: ok. 35 EUR


Podobne oferty

Masz pytania o ofertę Sylwester - Lwów? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego